Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Теніс. Правила гри у великий теніс. До скільки очок грає сет у тенісі

Правила
Гра в теніс ведеться між двома гравцями чи двома парами гравців. Мета гри полягає в тому, щоб перекинути м'яч на половину супротивника так, щоб він не міг його повернути.

Подання
Кожен розіграш окуляри починається з подачі. Право подачі постійно протягом гри переходить від одного гравця до іншого. Гравець, стоячи за задньою лінією біля лінії, що розділяє корт навпіл уздовж, повинен перекинути м'яч у діагонально протилежну площу подачі половини супротивника. Перша подача завжди здійснюється праворуч від центральної лінії. Після кожного очка подає переходить на інший бік від центральної лінії.

Якщо м'яч потрапляє за лінію площі подачі або в сітку, гравець має право на другу подачу. Якщо таке відбувається повторно, очко противнику присуджується. Також вважається порушенням заступ подає за задню лінію. Якщо м'яч стосується сітки, але перелітає на бік супротивника, подача переграється.

Гейм
Кожен гейм починається з рахунку 0:0. Якщо подаючий виграє подачу рахунок стає 15-0, якщо програє 0-15. Наступна подача призводить до рахунку 30, потім 40, наступний розіграш призводить до виграшу гейму у разі якщо противник має рахунок 30 або менше. Якщо обидва гравці мають по 40, виграш наступної подачі дає перевагу. Гравець, який має перевагу і виграв наступну подачу, перемагає у геймі.

Сет

Матч
Матч може бути 3-сетовим або 5-сетовим. У 3-сетовому перемагає гравець, який виграв 2 сета, у 5-сетовому - 3 сета.

Тай-брейк
Подавець робить першу подачу, потім противник робить дві подачі, далі зміна йде через дві подачі. Перший, хто набере 7 очок з різницею в 2 очки, вважається тай-брейк, що виграв. Тай-брейк триває стільки, скільки необхідно, поки не буде досягнуто різниці в два очки. Зміна майданчиків відбувається після кожні 6 очок.
Останній сет у грі грається без тай-брейку.

Інші правила
- Лінія вважається полем;
- крім подачі, м'яч, що зачепив сітку і впав на боці противника, зараховується;
- подача повинна бути відбита тільки після відскоку м'яча, тоді як під час гри м'яч може бути відбитий і до торкання поверхні корту;
- очко не зараховується, якщо м'яч торкнувся тіла, відбитий до перетину ним лінії сітки, або якщо гравець торкнувся сітки чи стійки сітки ракеткою, рукою чи іншою частиною тіла.

Формат змагань
Для індивідуальних змагань проводиться посів найкращих 16 гравців, які рівномірно розподіляються серед учасників так, щоб гравці однієї країни та сіяні гравці якщо й зустрілися між собою, то якомога пізніше.

Правила гри у великий теніс.

Для стислості її називають ITF. Саме цей керівний орган встановлює правила.

Яким має бути «правильний» корт для гри в теніс

Розміри прямокутного майданчика визначені твердо: для одиночної гри – 23 метри 77 сантиметрів довжина, 8 метрів 23 сантиметри – ширина; парні змагання проводяться кортом, ширина якого збільшується до 10 метрів 97 сантиметрів.

Посередині корт розділяється сіткою, підвішеною на шнурі або тросі. Висота кріплення 10 м сім сантиметрів.

Висота сітки фіксується центральним туго натягнутим ременем. Ремінь та тасьма верхнього краю сітки можуть бути лише білого кольору.

Усі лінії розмітки мають бути виконані контрастним кольором, щоб вони були добре помітні. Слід зазначити, що колір корту правилами не регламентується. Червоні корти Ролан Гарроса або зелена трава Вімблдоно однаково мають право на існування.

Ширина розмічувальних ліній коливається від 2,5 до 5 сантиметрів. Лише задня лінія може бути завширшки до 10 сантиметрів.

Постійне приладдя корту

У правилах до постійного приладдя корту віднесено глядачі. І це правильно! Як же грати без вірних уболівальників?

Ось Ендрю Маррей чому виграв на Вімблдоні? Тому що за нього вболівало все Сполучене королівство, а на трибунах глядачів були присутні і члени королівського сімейства, і прем'єр-міністр Англії, і друзі-знаменитості.

Крім глядачів на корті обов'язково мають бути найрізноманітніші предмети:

Бічні та задні огорожі. На них саме рекламні щити і розміщують.

Суддівська вежа і суддя на ній, на лініях, біля сітки і біля гравця, що подає.

Трибуни для глядачів, обладнані місцями для глядачів.

Для гри в теніс крім корту, потрібні м'ячі та ракетки

Правила щодо м'ячів викладаються в Додатку 1. Рішення про вибір м'ячів для турніру приймається організаторами змагань, які заздалегідь повинні оголосити кількість м'ячів для матчу та порядок їх зміни.

Якщо м'яч для тенісу став менш пружним під час розіграшу очка, то очко не переграється. Якщо ж під час гри м'яч лопнув, то перегравання можливе. Взагалі, м'ячі для турнірів вибираються зі списку, наведеного в офіційному документі ІТФ.

Ракетка для великого тенісу – головна зброя тенісиста

Вимоги до ракеток викладено у Додатку 2 чинних Правил.

Для створення ударної поверхні ракетки використовується лише один комплект струн.

Струни для тенісу натягуються лише в одній площині.

Гасителі вібрацій можуть розміщуватися на струнах ракетки, але не в зонах переплетення струн.

Одночасно гравець може використовувати лише одну ракетку.

Будь-які джерела додаткової енергії, вбудовані в ракетку та впливають на ігрові характеристики, заборонені.

В іншому гравці вільні використовувати ракетки будь-яких виробників. До речі, для гравців екстра-класу створюються ракетки на індивідуальне замовлення, з урахуванням анатомічних особливостей та особливостей гри кожного спортсмена.

Як ведеться рахунок у великому тенісі

У тенісі для ведення рахунку використовують спеціальну систему. Гра в м'яч із ракетками офіційно з'явилася у Великій Британії, тому зберігає систему підрахунку очок, прийняту саме в цій країні.

Головною метою матчу між двома тенісистами або двома парами гравців є завдання перекинути м'яч на бік противника таким чином, щоб суперник не зміг оббити його за сітку. Тенісна сітка якраз і поділяє корт навпіл.

У великому тенісі використовується триступенева система підрахунку

Матч поділяється на сети, тобто партії.

Кожен сет своєю чергою ділиться на гейма.

Усередині гейму йде свій підрахунок очок.

Кожен гейм починається з подачі. Право здійснювати подачу постійно переходить від одного гравця до іншого. Причому гравець, що подає, може переграти один раз подачу, якщо вперше м'яч від його удару потрапив за лінію подачі або влучив у сітку.

Друга невдала подача зараховується на користь противника. Гравець, що подає, знаходиться за задньою і біля центральної лінії, тобто розмітки, що ділить корт уздовж на дві рівні частини.

Перша подача обов'язково проводиться з позиції праворуч від центральної лінії. Потім гравець переходить від центру на інший бік. Отже, м'яч під час подачі прямує у протилежний по діагоналі кут поля противника.

Що таке гейм

У перекладі російською «game» - просто гра! На початку гейму рахунок нульовий. Виграна подача - 15 очок, програна - ті ж 15 очок, але у противника. Друге подання дає ще 15, а третє 10.

Якщо в одного гравця 40 очок, а в іншого 30 і менше, наступний вдалий розіграш призводить гравця до перемоги в геймі.

Якщо рахунок 40-40, то вдала наступна подача дає перевагу. Гравець з перевагою перемагає у геймі, якщо його наступна подача буде виграшною.

Скільки геймів у сеті

Підрахунок очок у сеті триває до 6 перемог. Однак, якщо рахунок 6-5, то ще однієї гри не уникнути, при рахунку 7-5 сет завершується, а за рахунку 6-6 суперечка вирішується в тай-брейку.

Тай-брейк - гейм, що вирішує суперечку

Гра в цьому випадку триватиме до того моменту, як буде отримано перевагу в два очки. Подавець першим здійснює одну подачу, противник же має право на дві.

Зміна у тай-брейку відбувається через дві подачі, перший тенісист, який набрав 7, з різницею у 2 очки – переможець. Майданчики у тай-брейку змінюються після набраних 6 очок.

І останній сет у матчі грається без тай-брейка.

Особливості тенісного матчу

Матчі можуть складатися з трьох сетів або п'яти. У першому випадку перемагає гравець, який виграв два сета, а в другому – три.

Лінії на корті є надзвичайно важливими. Гравець, що заступив за задню лінію, робить порушення: грає на іншому полі. Лінія на тенісному корті вважається полем.

Під час подачі м'яч можна відбивати тільки після відскоку від корту, але під час гри м'ячі відбиваються і в польоті. М'яч, який потрапив у гравця, не зараховується.

Тенісистові також не можна торкатися тілом або ракеткою сітки чи стійки та відбивати м'яч, що знаходиться за лінією сітки, тобто на полі противника.

Чому підрахунок очок починається із 15?

Традиційна англійська система рахунку очок у тенісі, за чутками, має французьке коріння. У середньовічних французьких монастирях такий підрахунок був прив'язаний до поділу доби на 24 години.

Ченці, мабуть, постійно поглядали на циферблат годинника на вежі, щоб час молитви чи трапези не пропустити. Гра максимально могла вестись до 60 очок – повне коло циферблату. Чверть години – 15 хвилин, тобто окуляри.

Згодом кількість ігор у сеті скоротилася до 6, а незручне і не дуже красиво чисельне «45» замінили коротким і витонченим «40». Так тепер і рахують: 15-30-40!

Статистика тенісних матчів – джерело найціннішої інформації

Статистика, взагалі, наука серйозна та важлива. Однак за лісом цифр, чисел та незрозумілих термінів часто важко побачити істину.

Щоб за кілька хвилин розглядати статистичні дані зрозуміти, за рахунок чого один гравець переміг іншого в цьому конкретному матчі, необхідно розібратися в специфіці тенісних правил та термінології.

Що таке ейс і навіщо їх треба підраховувати?

Ейсом тенісисти називають подачу, але не будь-яку, а ту, що пройшла навиліт. Велика кількість очок, отриманих від ейсів, свідчать якість гри.

Тут два варіанти: або віртуоз «гарматної» подачі, що подає гравець, яку неможливо «взяти», або гравець, що приймає, знаходиться не в кращій формі.

Подвійні помилки у грі

Цим терміном позначають ситуацію, коли гравець, здійснивши невдалу подачу, помиляється і вдруге. І тут оголошується double fault, а гравець програє очко.

Велика кількість подвійних помилок свідчить про стан гравця, як мінімум, говорить про його хвилювання.

Два типи помилок: вимушені та невимушені

Вимушеними називають помилки, вчинені через те, що удар противника був надто добрий. Такі помилки вважаються «хорошими».

Невимушені помилки визнаються «поганими», тому що їх робить гравець у момент повного володіння м'ячем.

До речі, швидкісні показники корту впливають на кількість невимушених помилок, що здійснюються, тому що відносно повільні покриття дають більше часу для підготовки удару, дозволяють вчасно встигнути в потрібну точку. Тенісист менше «ризикує», тому й помилок робить менше.

Хоча різні види невимушених помилок відрізняються одна від одної. Одна річ, коли гравець без боротьби віддає очко супернику, інша – якщо навіть найприкріші «ляпи» трапляються після серії відмінних ударів.

Може, у тенісиста дихання збилося в цей момент після активних пробіжок туди-сюди кортом, і саме це вплинуло на удар, а не загальний клас гравця.

Загалом можна сказати, що все, що гравець програв, автоматично вважається або віннером суперника, або невимушеною помилкою.

Отже, статистичні дані щодо кількості розіграшів, віннерів та невимушених помилок дають досить повну картину перебігу матчу.

Роль суддів на корті

Вищою інстанцією вирішення всіх спірних питань вважається головний суддя на корті. Його рішення обговоренням не підлягає і остаточне.

Суддя на вежі вирішує питання, що стосуються всього, що фактично сталося на корті під час матчу. Якщо гравці не погоджуються з рішенням судді на вежі, то вони мають право викликати головного суддю.

Судді на лінії та судді біля сітки стежать за подіями, що відбуваються в цих зонах, вони приймають рішення щодо кроку або торкання сітки. Рішення цих суддів контролюються суддею на вежі.

Головний суддя або суддя на вежі має право перервати гру через погану видимість, невідповідну погоду або незадовільний стан корту.

Вони ж стежать за дотриманням Кодексу поведінки гравців, безперервністю гри та визначають необхідність електронного перегляду спірного моменту гри.

Звід положень, що регламентують гру у теніс.

Подача (англ. "service")

Введення м'яча у гру.

Кожен розіграш окуляри починається з подачі. При цьому подавець обов'язково знаходиться за задньою лінією майданчика і завдає удару так, щоб м'яч пролетів над сіткою, не зачепивши її, і потрапив у межі одного з двох квадратів подачі на майданчику суперника.

Перша подача завжди здійснюється праворуч від центральної лінії. Після кожного очка гравець, що подає, переходить на інший бік від центральної лінії.

Для виконання подачі гравцю, що подає, надається дві спроби (перша і друга подача).

Якщо м'яч стосується сітки, але перелітає на бік супротивника, подача переграється. Якщо м'яч потрапляє за лінію площі подачі або в сітку, гравець має право на другу подачу. Якщо вона виявляється невдалою, подає зараховується подвійна помилка, і він програє очко.

Також вважається помилкою заступ/закрок (англ. «footfault») - зміна під час подачі вихідного положення подає кроком або бігом, або торкання ногою майданчика або забігу поза зоною подачі.

Рахунок (англ. «game score»)

Рахунок у тенісі ведеться за незвичайною системою – 1-е вигране очко оцінюється з цифри «15», 2-ге – цифрою «30», 3-те – цифрою «40» і 4-те (вирішальне) – терміном гейм.

Рахунок очок ведеться «від подає»: так, рахунок «15:0» означає, що першу подачу виграв сам подає, а «0:15» - приймає.

У разі виграшу кожним гравцем 3-х очок у геймі, суддя оголошує рахунок «рівно», а не «40:40». Виграш гравцем, що подає, наступного очка оголошується як «більше», а програш - як «менше». У разі рівняння рахунку після "більше" або "менше", рахунок знову оголошується "рівно". Якщо рахунок «рівно» важлива вже не сама по собі кількість очок, набраних гравцями, а різниця в рахунку. Гра йде до того часу, поки перевага однієї з суперників не становитиме два очки, тобто. виграш ще одного очка за «більше» означає перемогу в геймі.

Очко (англ. "point")

Початкова одиниця рахунку, що починається із цифри «15».

4 набрані очки поспіль дозволяють виграти гейм. При грі зі змінним успіхом для виграшу гейму необхідна перевага в 2 очки.

Гейм (англ. «game», в пров. з англ. «гра»)

Одиниця рахунку вищого порядку, ніж очко.

Гейм передбачає розіграш щонайменше 4-х очок (м'ячів). Кожен гейм починається з рахунку 0:0. Якщо подавець виграє подачу, рахунок стає 15-0 на користь того, хто подає, якщо програє 0-15 на користь приймаючого. Наступна подача призводить до рахунку 30, потім 40. Наступний розіграш призводить до виграшу гейму у разі, якщо противник має рахунок 30 або менше. Якщо обидва гравці мають по 40, виграш наступної подачі дає перевагу. Гравець, який має перевагу і виграв наступну подачу, перемагає у геймі.

Сет (англ. "set", в пров. з англ. "партія")

Одиниця рахунку вищого порядку, ніж гейм.

Передбачає виграш не менше 6 геймів з перевагою, принаймні, в 2 гейми. Гравець, який виграв 6 геймів, вважається сет, що виграв. Якщо рахунок у сеті 6-5, то розігрується ще один гейм. Якщо рахунок стає 7-5, сет закінчується. Якщо рахунок стає 6-6, то розігрується тай-брейк.

Тай-брейк (англ. «tie-break», в літер. пров. з англ. «розбивач нічиїх»)

Так званий укорочений гейм, де ведеться рахунок не звичайним прийнятим порядком, а шляхом нарахування очок за виграні м'ячі.

Може розігруватися в будь-якому сеті (за рахунок геймів у сеті 6:6).

Подавець робить першу подачу, потім противник робить дві подачі, далі зміна йде через дві подачі. Перший, хто набере 7 очок з різницею в 2 очки, вважається тай-брейк, що виграв. Тай-брейк триває стільки, скільки необхідно, доки не буде досягнуто різниці в два очки. Зміна майданчиків відбувається після кожні 6 очок.

Винахідником тай-брейку є американський фахівець Джеймс Ван Ален (1903-1991 рр.). У 1970 році ITF вперше дозволила застосувати систему тай-брейк у змаганнях як експеримент. У 1971 році тай-брейк був вперше застосований на турнірі Вімблдону, а в 1975 році включений в офіційні правила світового тенісу.

Матч (англ. Match)

Певна кількість сетів (3 або 5), що розігрується з метою виявлення переможця.

Для перемоги у матчі у парному розряді необхідно виграти дві партії з трьох. На більшості змагань одиночників діє те саме правило, але на найпрестижніших турнірах - таких, як турніри серії "Великого Шолома" або "Кубок Девіса" - для перемоги в матчі треба виграти три партії з п'яти.

Лінія вважається полем.

Окрім подачі, м'яч, що зачепив сітку і впав на боці супротивника, зараховується.

Подача повинна бути відбита тільки після відскоку м'яча, тоді як під час гри м'яч може бути відбитий і до торкання поверхні корту.

Очко не зараховується, якщо м'яч торкнувся тіла, відбитий до перетину ним лінії сітки, або якщо гравець торкнувся сітки чи стійки сітки ракеткою, рукою чи іншою частиною тіла.

Теніс, за відомим визначенням, гра джентльменів. Проте тенісними правилами передбачено дискваліфікацію спортсмена не лише за недотримання правил або неявку на матч, але й за неетичну поведінку під час змагань, що порушує джентльменський принцип «фейр плей» («fair play» - літер. «гра за правилами») . Іноді суддям доводиться застосовувати цей пункт правил практично. Так, легендарний американський тенісист Джон Макінрой, який славився не лише своїми потужними подачами, а й надзвичайною нестриманістю на корті, примудрився двічі «заробити» дискваліфікацію на турнірах «Великого шолома».

Якщо говорити про тенісний сет, то у звичайному матчі максимальною кількістю очок в одному сеті може становити тринадцять, коли гравець виграє з рахунком 7:6. А мінімальним у такому випадку буде шість очок, у цьому випадку гравець виграє з рахунком 6:0. Така система справедлива, якщо в матчі під час досягнення рахунку 6:6 розігрується тай-брек.

А є турніри, в яких не передбачено тай-бреку, тоді матч продовжуватиметься доти, доки один гравець не набере два поспіль очки, тобто. наприклад, рахунок має стати рівним 8:6, 10:8 тощо. Зазвичай, така ситуація зустрічається на турнірах великого шолома.

Мається на увазі великий теніс?

Гравцям необхідно набирати очки для виграшів геймів (4 м'ячі: 15-30-40-гейм, але не менше різниці в 2 м'ячі). Гравець, який першим виграв 6 геймів (за умови, що його суперник виграв не більше 4 геймів), вважається вигравши мережу. Після рахунку в мережі 5:5 для виграшу світу необхідно виграти два гейми поспіль. Якщо це грається з тай-брейком (грається до 7 м'ячів, але не менше різниці в два м'ячі), він призначається при рахунку в мережі 6:6. Для виграшу матчу необхідно виграти 2 з 3 або 3 з 5 мереж, при цьому загальна можлива кількість мереж 3 або 5 спочатку задається регламентом змагання. Щойно один із гравців набирає необхідну кількість виграних сетів, матч завершується.

Або настільний теніс:

Партія складається з розіграшів, кожен з яких починається з подачі. Перший подає зазвичай визначається жеребом. Далі подають чергуються кожні дві подачі. У старій 21-очковій грі кожен подаючий подавав 5 подач. У випадку рівного рахунку 20:20 (в 11-очковій партії 10:10) подача переходить до іншого гравця (команди) після кожного розіграшу до тих пір, поки відрив не становить два очка. За сучасними правилами партія йде до 11 очок. При парній грі при переході подачі гравець, який приймав м'яч, стає подавальним, а партнер гравця, який подав м'яч, стає приймаючим. Гра (зустріч) слід проводити до перемоги одного з гравців (команд) в більшості з певного незначного числа партій (від 3 до 7 в залежності від правил змагань). Під час гри, якщо м'яч зачепив сітку і перемістився на іншу половину, то гра продовжується.

Доброї доби.

Любителі тенісу (великого тенісу) знають, що тенісний матч може тривати до 2 перемог з сетів (до 3 сетів) або якщо це великий турнір, то до трьох перемог з сетів (до 5 сетів).

А ось сам сет у тенісі грає до 6 очок (6:2, 6:4). У тому випадку, якщо обидва гравці дійшли до п'яти очок у сеті, то він може продовжитися з рахунком 7:5 або справа може дійти до тай - брейка (7:6).

А ось вирішальний сет (наприклад, при рахунку 2:2 по сетах) може грати до нескінченності, поки різниця по сетах не досягне двох очок (7:5, 10:8 або 20:18).

Сет у великому тенісі зазвичай грає до 6 (шості) очок. Якщо рахунок дорівнює 6:6, то грає тай брейк, тобто. максимальний рахунок у сеті може бути 7:6 або 6:7 відповідно.

До 6-ти очок! За рівності очок, тобто. 6-6, грає тай-брейк до 7-ми очей!

В англійській за своїм походженням грі в великий тенісрахунок у сеті ведеться до шести очок за умови, що суперник має на два очки менше, тобто максимальний рахунок може бути 6:4 (може бути 6:1, 6:2 і т.д.). Але якщо в обох гравців набрано по шість очок, то грає тай-брейк до 7 очок. І знову ж таки мінімальний розрив у рахунку тай-брейка має становити два очки. Якщо суперники йдуть ніздря в ніздрю, то рахунок у тай-брейку може перевалити і за десять очок, доки один із гравців не випередить у два очки. Тоді у разі виграшу їм тай-брейку, рахунок у сеті може бути 7:6.

Ні для кого не секрет, що активний спосіб життя – позитивний вплив абсолютно на всі системи органів людини. І такий вид спорту, як теніс, не є винятком. Правила великого тенісу були придумані вже досить давно, проте далеко не кожен із нас із ними знайомий. Тому настав час отримати уявлення про цей вид активного відпочинку (для когось роботи) та його нюанси.

Хто регламентує проведення тенісних матчів?

Міжнародна Федерація тенісу є основним регулятором усіх питань, що виникають під час проведення та організації різних турнірів. Правила великого теніса також регламентуються та встановлюються даним спортивним наглядовим органом.

Отже, вимоги свідчать, що матч може складатися з трьох, або з п'яти сетів. Відповідно, щоб спортсмен вважався переможцем, йому знадобиться взяти гору над суперником як мінімум у двох або трьох сетах, тобто в більшій частині. Безпосередньо сет може наводитися за двома типовими схемами.

Як ведеться рахунок у сеті?

Найчастіше він грається з так званим тай-брейком. Однак іноді проводяться ігри без нього.

Якщо тай-брейк все-таки передбачено, то в такому разі перемога в сеті присуджується тому тенісистові, який першим виграє шість геймів, але за умови, що опонент має відставання більш як у два гейми. Коли рахунок дорівнює 5:5, то сет проводиться до 7. Коли рахунок стає 6:6, стартує тай-брейк.

кажуть, що сет без тай-брейка йде до 6 гейма. Однак якщо позначки в шість геймів досягнуто, а розриву між гравцями у два гейми немає, то сет буде продовжено доти, доки цей розрив не виникне.

Рахунок у геймі та його особливості

Примітно, що рахунок у геймі сьогодні оголошується так само, як і в епоху, коли зароджувався великий теніс. Правила рахунку встановили, що оголошення починається з того гравця, який здійснює подачу. Якщо виграних очок немає, тоді оголошується нуль. Взяття першого очка – 15, другого – 30, третього – 40. Взяте четверте очко гарантує перемогу в геймі, але за умови, коли обидва суперники не мають по 3 очки. У такій ситуації рахунок вважається рівним.

Наступне очко, якщо той, хто подає його виграє, дає перевагу в рахунку. Якщо подавець програє це очко, перевага виявляється вже у гравця, що приймає, і рахунок оголошується менше. Щоб виграти гейм після сета, необхідно обов'язково взяти два очки поспіль. Простіше кажучи, тому, хто подає за рахунку більше для своєї перемоги в геймі, дуже важливо взяти наступне очко.

Розіграш тай-брейку

Під час тай-брейку підрахунок очок йде за принципом "один", "два" тощо. Необхідна кількість очок – 7.

Спортсмен, який першим набрав сім очок, здобуває перемогу в тай-брейку та сеті, але для цього необхідно мати відрив від суперника в два і більше очки. Інакше гра триває до такого розриву.

Подача на тай-брейку надається тому гравцю, який по черзі її має виконувати. Він же подає при грі за перше очко. Після цього два наступні очки подає опонент. Потім подачі по черзі переходять від одного тенісиста до іншого до перемоги одного з них.

Початок тенісного матчу

Ми з вами розглянули основні правила великого тенісу. Тепер давайте акцентуємо нашу увагу на тому, як починається матч. Спочатку гравці визначають, хто першим з них здійснюватиме подачу, а також обирають собі сторони корту. Вибір відбувається у вигляді жереба. Після кожного непарного гейму спортсмени змінюються сторонами.

М'яч на корті

М'яч знаходиться в грі з моменту його подачі і до того епізоду, коли не буде завершено розіграш очка або не буде зафіксовано помилку при подачі. Причому правила гри у великий теніс для початківців говорять про такі самі вимоги. Іноді м'яч потрапляє у лінію. У таких ситуаціях м'яч буде зарахований, оскільки лінія є невід'ємною частиною корту.

Гравцю, який виконував удар, буде зараховано очко, якщо м'яч після його подачі потрапить у межі корту і здійснює торкання будь-якої можливої ​​постійної належності корту. Якщо м'яч торкнувся постійної приналежності корту до відскоку, то очко присуджується супернику.

Тонкощі виконання подачі

По-перше, тенісистові забороняється наступати ногою на задню лінію. Обидві ноги повинні бути за нею. Крім того, спортсмен має бути розташований між бічною та лінією середини корту. Коли гравець зайняв правильну позицію, він повинен підкинути м'яч вгору і завдати удару ракеткою. Ці елементарні правила великого тенісу для чайників повинні дотримуватися неухильно.

Принцип зарахування окулярів

Програш гравцем очка можливий у таких ситуаціях:

• Він робить подвійну помилку під час здійснення подачі.
  • Гравець не може перебити м'яч на протилежний бік корту.
  • М'яч після його удару не влучає у межі корту.
  • Приймає м'яч до його відскоку від корту.
  • Стосується двічі чи більше м'яча.
  • М'яч потрапляє до самого гравця.

Гра в парі

Загалом усі моменти гри одиночного розряду повністю збігаються і з нюансами гри у парі. Тому слід мати на увазі, що правила парного великого теніса повністю ідентичні вимогам цієї ж гри віч-на-віч.

У тих моментах, коли виникають спірні ситуації, вони повинні тлумачитися на підставі чинних правил, які регламентуються ITF. На змаганнях високого рівня гравці та судді користуються спеціальною системою відеоаналізу під назвою "Hawk-Eye", яка дозволяє детально розглянути момент гри, що цікавить.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!