Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Конспект відкритого заняття з плавання «Весела акваторія. Програма навчання плавання для дітей підготовчої групи

середня група

Мета: прищеплення інтересу до занять плаванням.

Завдання:

1. Продовжувати вчити занурюватися у воду з головою і робити видих у воду. (Освітня область "Фізична культура").

2. Створювати умови для оволодіння дітьми вмінням приймати беззаперечний стан.

(Освітня область "Фізична культура").

3. Формування знань про правила безпечної поведінки на воді. (Освітня область «Безпека»).

4. Дати дітям уявлення про плавучість предметів, розвивати інтерес до ігрового експериментування.

5. Вправляти в рахунку предметів та позначення їх цифрою.

(Освітня область «Пізнання»).

6. Сприяти збереженню та зміцненню фізичного здоров'я дітей (одягання, роздягання, догляд за своїми речами, самостійне миття під душем, загартовування).

(Освітня область "Здоров'я").

Матеріал та обладнання до заняття:підвісні обручі – 2 шт., пінопластові пластини, з'єднані гімнастичними палицями («Лабіринт») – 8 шт., жердини з пінопласту (довжина 1,5 м.) – 3 шт., обручі, з'єднані гімнастичними палицями – 6 шт. предмети, іграшки, флакони з мильними бульбашками.

Хід заняття:

Золота рибка запрошує у подорож підводним царством.

I. Розминка на суші.

Розминка на суші 3-4 хв.

1. І.П. – о.с. (4-6 разів)

1-руки в сторони

2-руки вгору

3-руки в сторони

4-руки вниз

2. «Млин» (2х6 разів)

1-і.п. – о.с.

2-кругові рухи руками вперед

3. «Зірочка» (3-4 рази)

І.П. – о.с.

1-крок убік, руки убік – вдих

2-і.п. – о.с. - Видих

4. "Поплавок" (3-4 рази)

І.П. – о.с.

1-упор присівши, обхопивши ноги руками, голову притиснути до грудей і колін-затримати подих

2-і.п. – о.с. - Видих

5. "Стрілочка" (3-4 рази)

І.П. – о.с.

1-руки вгору, піднятися на шкарпетки, потягнутися

2-і.п. – о.с.

6. Робота ніг як при плаванні «кролем» (2х6-8 разів)

І.П. – о.с.

ІІ. Основна частина 15 хв.

У воді:

1. «Підводна печера» (виконується по колу 2 рази)

а) Стрілочка через вертикально поставлені обручі

б) Вдих-видих у воду з піднируванням через «Лабіринт»

в) «Летючі рибки» - пірнання через пінопластові жердини

Досвід «Тоне – не тоне»(Випробування на «плавучість» іграшок з різного матеріалу).

2. «Морський їжак» («поплавець») – І.П. - Довільне. Вдих, сісти (положення упор присівши), обхопивши ноги руками голову притиснути до грудей колін, якнайбільше затримати дихання і спливти на поверхню

3. «Зірка» – І.П. – ноги убік, руки убік вгору, долонями вперед.

Вдих - лягти грудьми на воду, притиснути підборіддя до грудей.

4. «Дельфіни» - пірнання через обручі (4-6 разів)

5. "Акула" - "стрілочка" - під обручі (2-3 рази)

Гра «Достань скарб»(Рахунок, позначення кількості цифрою).

ІІІ. Заключна частина 5 хв. (Музичний супровід).

Вільне купання в мильній піні з пусканням мильних бульбашок.

Бібліотека
матеріалів

Заняття 1-2.

Завдання: нагадати дітям про правила поведінки у басейні;

ознайомити їх з різними способами плавання-кроль на грудях та на спині (показати картинки);

привчати впевнено входити у воду, поринати з головою.

На суші. Ору №1.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, зловити плаваючу іграшку, ходити і бігати з іграшкою в руках у різних напрямках, за бажанням зануритися.

2. Поринути у воду з головою всім разом, стоячи в колі і тримаючись за руки, 3-4 рази.

3. Гра «Невод» (2-3 хв).

4. Показати, хто та як вміє плавати.

Заняття 3-4.

Завдання: вчити дітей впевнено занурюватись у воду з головою;

вправляти в ходьбі вперед і назад (глибина по груди), долаючи опір води;

привчати діяти організовано, не штовхати одне одного.

На суші. Ору № 2.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, пройти вздовж борту, не тримаючись за поручень.

2. Тримаючись за поручень, бортик, присідати, поринаючи у воду з головою, 4-5 разів.

3. Ходити від борту до бортика вперед і назад, допомагаючи собі гребковими рухами рук, 2-3 рази. 4. Підстрибувати дома, відштовхуючись об воду руками («Хто вище?»),7-8 раз.

5. Бігати у воді, наздоганяючи один одного («Ми веселі хлопці»), 3-4 рази.

6. Тримаючись за борт, поручень руками, лягти на воду, прийняти горизонтальне положення («покажи п'яти»), 2-3 рази. 7. Самостійні ігри із іграшками.

Заняття 5-6.

Завдання: привчати дітей, увійшовши у воду, самостійно занурюватися з головою;

вправляти в пересування парами, тримаючись за руки;

виховувати сміливість.

На суші. Ору №3.

У воді.

1. Увійти у воду і самостійно зануритися з головою.

2. Ходити вздовж борту, нахилившись вперед, склавши руки «човником», 1-2 хв.

3.Бігати, за сигналом падати у воду, витягнувши руки вперед.

4. Ходити і бігати парами по басейну, тримаючись за руки, 2-3 хв.

5. Стоячи занурення у воду до підборіддя, до очей, з головою («Насос»), 6-8хв.

6.Гра «Сердита рибка», 3-4 рази, парами один проти одного і тримаючись за руки, виконувати по черзі.

Заняття 7-8.

Завдання: продовжувати привчати дітей не боятися занурюватися у воду, не витирати обличчя руками після занурення у воду з головою, вправляти в умінні виконувати видих у воду;

удосконалювати вміння лежати на поверхні води;

активізувати увагу дітей.

На суші. Ору №4.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, ходити вздовж бортика, допомагаючи собі руками, 1-2 хв.

2. Бігати повільно і швидко, допомагаючи собі руками, з розбігу падати у воду, поринаючи з головою, намагатися не витирати воду з обличчя, 2-3 хв.

3. Стоячи в парах, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись до носа, зробити енергійний видих, щоб було багато бульбашок, 3-4 рази.

4. Зробити «Медузу», 2-3 рази.

5. Поскоки парами, просуваючись вперед, чия пара швидше перебереться на протилежний бік басейну, 2-3 рази.

6.Стоячи біля бортика, тримаючись за нього руками, сісти, вистрибнути якомога вище, щоб ноги відривалися від дна басейну,4-5 разів.

7.Гра «Знайди собі пару», бігом наздоганяючи один одного,2-3 рази. 8. Присісти, зробити видих у воду, 5-6 разів.

Заняття 9-10.

Завдання: продовжувати вчити дітей робити видих у воду; відкривати очі у воді; формувати вміння приймати горизонтальне положення тіла у воді.

На суші. Ору № 5.

У воді.

1. Увійти у воду, самостійно поринути до підборіддя з головою.

2. Бігати, піднімаючи коліна високо («Кіньки»), 2-3 хв.

3. Стоячи біля бортика, тримаючись за нього руками, поринути у воду з головою і швидко вистрибнути, 3-4 рази.

4. Стоячи в колі, тримаючись за руки, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись до очей, зробити видих, щоб з'явилися бульбашки, 3-4 рази.

5. Стоячи в колі, опустити обличчя у воду, відкрити очі, 2-3 рази. (Розглядаємо предмети у воді, рахуємо пальці і т.д.).

6. Гра "Каруселі".

7. Лежачи на воді, тримаючись за борт, рухати прямими ногами вгору-вниз по 3-4 рази.

8. Гра «Бігом за м'ячем» (вільна гра з м'ячем), 2-3 рази.

Заняття 11-12.

Завдання: продовжити формувати вміння робити глибокий вдих про тривалий повний видих; готувати до виконання ковзання на грудях; розучувати рухи ногами.

На суші. Ору №6.

У воді.

1. Увійти у воду, ходити впоперек басейну в напів-присіді, спираючись руками об плаваючий предмет (дошка, іграшка), 1-2 хв.

2. Робити бризки, енергійно ляскаючи у воді долонями.

3. Стоячи, трохи нахилитися вперед, рухати двома руками вправо-вліво, як при полосканні білизни. 4. Підняти руки нагору, зробити вдих, потім сісти, обхопивши коліна руками, зробити видих у воду, 2-3 рази.

5. Пройти в обруч, опущений у воду, поринаючи з головою, 2-3 хв.

6. Тримаючись за борт або поручень, випрямити ноги назад так, щоб вони спливли (видні п'яти), обличчя опустити у воду, 2-3 рази.

7. Гра «Ведмедик Умка і рибки».

8. Видих у воду, 4-6 разів.

Заняття 13-14.

Завдання: вчити пересуватися та орієнтуватися під водою, лежати на воді, освоювати рух ніг кролем; виховувати у дітей ініціативу та винахідливість.

На суші. Ору № 7.

У воді.

1. Увійти у воду, бігти вздовж борту, допомагаючи собі гребковими рухами рук, 1-2 хв. Поринути з головою.

2. Присівши, зробити видих у воду, 5-6 разів.

3. Лягти на воду, тримаючись за поручень, вправлятися у русі ногами, 1-2 хв.

4. Ходити басейном, опускати обличчя і робити видих у воду, 1-2 хв.

5. Стрибати по дну від бортика до бортика, допомагаючи собі руками («Хто швидше?»), 2-3 рази.

6. Піднирювати під обруч, що плаває на воді, 4-5 разів.

7.Гра «Жучок-павучок»(2-3 р

Заняття 15-16.

Завдання: вчити дітей лежати на поверхні води, рухатися у воді прямо, боком;

ознайомити з рухами ніг у ковзанні;

відпрацьовувати узгодженість дій.

На суші. Ору №8.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, зануритися з головою, зробити видих у воду, 4-6 разів.

2. Іти один за одним, розгрібаючи воду руками, 1-2 хв.

3. Іти вправо і вліво приставними кроками, тримаючись за руки, 1-2 хв. Всім разом зануритися по шию.

4. Стоячи у колі підняти руки вгору, зробити глибокий вдих, сісти, згрупуватися, спливти («як поплавок»), зробити поступовий видих у воду, встати, випрямитися, 3-4 разу.

5. Лежачи на воді, тримаючись, виконувати рухи ногами, як при кролі, 2-3 хв.

6. Встати парами обличчям один до одного, взятися за руки. Одному випрямити ноги назад і рухати, як при кролі, іншому тягнути його, як на буксирі, крокуючи назад (виконувати зсередини басейну до борту). Змінюватися ролями 3-4 рази.7. Гра «Карасі та щуки», 3-4 рази. 8. Намагатися плавати самостійно.

Заняття 17-18.

Завдання: вчити дітей виконувати ковзання, продовжувати закріплювати вміння занурюватися у воду з головою, розплющувати очі, рухатися у воді у різних напрямках, не заважаючи один одному;

Привчати уважно слухати педагога, швидко, організовано діяти за сигналом.

На суші. Ору №9.

У воді.

1 . з розбігу впасти у воду, занурившись із головою, 2-4 рази.

2. Стоячи біля борту, підняти руки вгору, поклавши долоні одна на одну (голова між рук), злегка відштовхнутися від дна басейну, ковзати по воді у бік іншого борту, затримавши дихання, 4-6 разів.

3. Стоячи парами, тримаючись за руки, по черзі присідати, поринаючи у воду з головою і роблячи видих («Насос»), 3-4 рази.

4. Гра «На буксирі» з рухами ніг, 3-4 рази.

5. Присівши, опустити обличчя, голову у воду, розглядати предмети на дні басейну, 2-3 рази, 2-3 рази.

6. Видих у воду, 5-6 разів.

7. Гра «Ми веселі хлопці» (з бігом, ведучий-педагог), 3-4 рази.

Заняття 19-20.

Завдання: продовжувати вчити дітей ковзання на грудях; ознайомити із ковзанням на спині. Вправляти у виконанні видиху у воду при горизонтальному положенні тіла; виховувати організованість.

На суші.Ору №10.

У воді.

1.Ходьба поперек басейну спиною вперед, загребаючи руками, 2-4 рази.

2. Двигати обома руками справа наліво і навпаки біля поверхні води, роблячи долонями хвилі, 6-8 разів.

3. Тримаючись за борт, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись з головою, зробити видих, 5-6 разів.

4. Виконувати ковзання, відштовхуючись однією ногою від стіни басейну. Домагатися від дітей повного випрямлення (становище "стріла"), 4-5 разів.

5. Тримаючись за борт, витягнути ноги, щоб вони спливли, робити поперемінні рухи прямими ногами вгору-вниз. Повторити 3-4 рази.

6. Виконувати ковзання на спині з підтримкою, 2-3 рази.

7. Гра «Хоровод», 3-4 рази.

8. Видих у воду, 4-6 разів.

Заняття 21-22.

Завдання: закріплювати вміння вільно лежати у воді, спливати; вивчати видиху у воду під час ковзання на грудях; виховувати сміливість, наполегливість.

На суші. Ору №11.

У воді.

    Увійти у воду, самостійно зануритися з головою, 1-2 хв.

    Бігати в різних напрямках, розгрібаючи воду руками, сигналом стати біля бортика, повернутися до нього спиною, 2-3 рази.

    Стоячи, підняти руки вперед-вгору, зробити вдих, затримати дихання, нахилитися вперед, плавно лягти на воду, розслабитися, спливти до води, плавати, як «медуза», встати,2 разу.

    З положення «медуза» зробити «морську зірку», 2 рази.

    Повторити «поплавець», 2 рази.

    Відштовхнутися ногами від дна, ковзати вперед, руки вперед, робити видих у воду. («Стріла»).

    Гра «Поїзд у тунель! »(ходити один за одним, піднируючи в обруч), розташований вертикально, 2-3 рази.

    Вільне плавання, самостійні ігри у воді.

    Видих у воду, 3-5 разів.

Заняття 23-24.

Завдання: вчити дітей спливати та лежати на спині;

готувати до розучування рухів руками;

Привчати орієнтуватися під час руху у воді.

На суші. Ору № 12.

У воді .

1. Увійти у воду. Стояти біля борту правим боком, триматися за нього правою рукою, зробити вдих, занурити обличчя у воду, затримавши подих (рахувати до трьох), випростатися, видих. Виконати те саме, тримаючись за поручень лівою рукою, повторити 2-3 рази.

2. Триматися двома руками, зробити вдих, сісти і поринути з головою у воду, зробити видих, 3-4 рази.

3. Повторити вправу – лежання грудях, по 2 разу кожне.

4. Стоячи у воді до пояса, руки вниз, робити вдих, затримати дихання, сісти, повільно нахилитися назад, лягти на воду спину, спливти до поверхні води, плавати і дихати вільно,3-4 разу.

5. Виконувати ковзання на грудях упоперек басейну, 3-4 рази.

6. Гра «Оса».

7. Самостійне плавання та ігри з іграшками.

Заняття 25-26.

Завдання: ознайомити дітей із ковзанням на грудях із видихом у воду;

Відпрацьовувати рухи прямими ногами, як за способі кроль;

Формувати навички лежання на спині;

Виховувати сміливість.

На суші. Ору №13.

У воді.

1. Увійти у воду. Бігати в парах, тримаючись за руки, від борту до разу.

2.Присідати в парах, хто довше пробуде під водою (рахувати) і зробить більше бульбашок, 3-4 рази.

3.Тримаючись за борт руками, виконувати рухи прямими ногами, як при плаванні кроль, 2-3 хв.

4. Стати, кисті рук за голову, сісти і лягти на спину, поплавати в цьому положенні 2-3 рази.

5. Видих у воду через рот, 5-6 разів. 6. Ковзати на грудях, робити видих у воду (на 1-4 рахунки), 3-4 рази. 7. Гра «Потяг у тунель!», 2-3 рази. 8. Самостійні ігри у питній воді.

Заняття 27-28.

Завдання: розучувати ковзання на спині;

ознайомити з рухом ніг лежачи на спині, тримаючись за борт;

привчати діяти за сигналом.

На суші. Ору №14.

У воді.

    Увійти у воду. Бігати у різних напрямках. За сигналом поринути з головою; потім зробити "медузу"; далі полежати на спині; зробити «поплавець». Кожен рух повторити 2 рази.

    Ковзання на грудях з видихом у воду через рот (повільно, на 1-4 рахунки), 6 разів.

    Лежачи на спині, тримаючись за борт, працювати прямими ногами, як при кролі.

    Стоячи в колі, тримаючись за руки, сісти, зануритися в нос і зробити повільно видих, 2-3 рази.

    Гра «Водолази» (дістати предмет із дна), 2-3 рази.

    Гра «Ми веселі хлопці», 2-3 рази.

    Бігати по воді парами; по троє.

Заняття29-30.

Завдання: вправляти дітей у ковзанні (відштовхуючись від стінки басейну);

ознайомити з поєднанням вдиху та видиху у воду в горизонтальному положенні; формувати вміння ковзати на спині; виховувати самостійність, сміливість.

На суші. Ору 15.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, поринути.

2. Тримаючись руками за борт, зробити вдих, занурити голову у воду, видих, 4-6 разів.

3. Бігати парами, тримаючись за руки, 2-3 хв.

4. Ковзати на грудях після відштовхування від стінки басейну, 2-4 рази.

5. Тримаючись за поручень або борт, лежати горизонтально, п'яти видно на воді, зробити вдих, затримати дихання, опустити обличчя, зробити видих (повільно на 1-4 рахунки), встати. Повторити 4 рази.

6. Ковзати на спині, руки вгору («стріла»).

7. Гра «Сміливі хлопці».

8. Довільне плавання.

Заняття 31-32.

Завдання: закріпити навичку відкривання очей у воді;

показати дітям ковзання з дошкою чи іграшкою в руках;

привчати під час ковзання здійснювати видих у воду;

розвивати орієнтування у воді та самостійність дій.

На суші. Ору №16.

У воді.

1.Стоячи в парах, за сигналом, сісти, поринути у воду з відкритими очима, подивитися один на одного, 2-3 рази. Те саме, але з видихом у воду, 3-4 рази.

2. Бігати басейном, наздоганяючи свою пару, 1-2 хв.

3. Стоячи біля бортика, взяти дошку, ковзати до іншого бортика по сигналу, одночасно 3-4 рази. 4. Ковзати на грудях, з дошкою, з видихом у воду (поштовх, обличчя у воду, видих на 1-4 рахунки), 4-6 раз.5. Ковзати на спині, іграшка під головою, тримати двома руками, 3-4 рази. 6. Ковзати на грудях, на середині робити поворот на спину («гвинт»), 2-4 рази.

7. Ігри "Водолаз", "Щука".

Заняття 33-34.

Завдання: розучувати рухи ногами у ковзанні на грудях з предметом у руках;

Вчити пересування дном з виконанням гребків руками;

привчати допомагати товаришам.

На суші. Ору №17.

У воді.

1. Увійти у воду, поринути з головою, зробити видих у воду, 2-3 рази.

2. За сигналом перебігти через басейн, взяти іграшку, 1-2 хв (іграшки плавають на воді).

3.Стоячи біля бортика, дмуть на іграшку якомога сильніше і довше (за рахунком, у кого далі спливе), 3-4 рази.

4. Зробити видих у воду, 3-4 рази.

5. Тримаючи іграшку в руках, відштовхнутися двома ногами і прослизнути, 2-3 рази.

6. Те саме, але із затримкою дихання (пливемо і не дихаємо) (за сигналом), 1-2 хв.

7. Присідати і вистрибувати з води якомога вище, занурюючись у воду з головою і роблячи видих у воді, 3-4 рази.

8. Стоячи, нахилитися, руки під водою витягнуті вперед, підборіддя у питній воді, зробити повільно гребок однією рукою, потім інший, переступаючи вперед, 10 раз.

9. Ігри «Катання на колах», «Сміливі хлопці».

Заняття 35-36.

Завдання: розучувати узгоджений рух ніг кролем на грудях з диханням в упорі дома;

вчити дітей ковзання на грудях з рухами ніг;

удосконалювати вміння ковзати на спині, узгоджувати дії.

На суші. Ору №18.

У воді.

1. Увійти у воду, довільно поринути, зробити 4-6 разів повільно видих у воду через рот.

2. Гра "Фонтан".

3. Лежачи у воді, спираючись на борт, покласти підборіддя на воду, повернути голову так, щоб одне вухо сховалося під водою, зробити в цьому положенні вдих, повернути голову і занурити обличчя у воду, зробити видих, 2-3 рази.

4. Поєднувати дії вдиху-видиху з рухами ніг кролем (на рахунок 1-4), 3-4 рази.

5.Ковзати після відштовхування об стінку басейну на спині, витягнувши руки вгору,5-6 разів.

6. Стоячи, нахилитися вперед, робити гребки руками, 6-8 разів.

7. У тому ж вихідному положенні спертися руками об коліна, підборіддя у воді, зробити вдих, опустити обличчя у воду, видих, 2-4 рази.

8. Удосконалювати рух ногами у ковзанні на грудях, 1-2 хв.

9. Гра "Море хвилюється".

10. Вільне плавання.

Заняття 37-38.

Завдання: вчити дітей плавати на грудях, з предметом у руках з допомогою рухів ніг;

вправлятися в ковзанні на спині; виховувати спритність, сміливість та орієнтування у воді.

На суші. Ору №19.

У воді.

1. Увійшовши у воду, пірнути і «зловити» на голову обруч невеликого розміру або коло, що плаває на поверхні, 2-3 рази.

2. Стоячи обличчям до бортика, руки вниз, вільно лягти на воду, спину, руки тримати біля стегон, відштовхнувшись ногами, ковзати, 5-6 раз.

3. Лежачи на грудях, триматися руками за поручень або борт, виконувати рухи ніг, поєднуючи їх з диханням, 1 хв.

4. Спробувати сісти на дно басейну.

5. Гра «Сміливі хлопці».

6. Плавати на грудях за допомогою рухів ногами з предметом у руках, 2 хв.

7. Повторити упр-я 5 і 6 (з поворотом голови) із заняття 18.

8. Гра «Потяг у тунель! ». 9. Вільне плавання.

Заняття 39-40.

Завдання: ознайомити дітей із вправами у ковзанні на грудях з рухами ніг у поєднанні з видихом та вдихом;

вивчати ковзання з гребковими рухами рук;

На суші. Ору 20.

У воді.

1. Випливати і лежати на воді на вибір.

2. Гра «Дзеркальце» у парах.

3. Стоячи, підняти руки вгору, з'єднати долоні (прийняти положення «стріла»), відштовхнутися двома ногами, ковзати на грудях на протилежний бік басейну, ковзати назад на спині, 3-4 рази.

4. Ковзати на грудях за допомогою рухів ніг після відштовхування від бортика, поєднуючи видих у воду і вдих (повертати голову вбік), 2-3 рази.

5. Гра «водолази».

6. Плавати на грудях за допомогою рухів ніг з дошкою в руках, 1-2 хв.

7. Плавати на спині за допомогою рухів ніг з дошкою за головою, 1-2 хв.

8. Ковзати на грудях і на спині з гребковими рухами рук.

9. Видих у воду, 5-6 разів.

10. Вільне плавання.

Знайдіть матеріал до будь-якого уроку,
вказавши свій предмет (категорію), клас, підручник та тему:

Усі категорії Алгебра Англійська мова Астрономія Біологія Загальна історія Географія Геометрія Директору, завучу Дод. освіта Дошкільна освіта Природознавство ІЗО, МХК Іноземні мови Інформатика Історія Росії Класному керівнику Корекційне навчання Література Літературне читання Логопедія Математика Музика Початкові класи Німецька мова ОБЖ Суспільствознавство Природознавство Хімія Креслення Шкільному психологу Екологія Інше

Всі класи Дошкільнята 1 клас 2 клас 3 клас 4 клас 5 клас 6 клас 7 клас 8 клас 9 клас 10 клас 11 клас

Усі підручники

Усі теми

також Ви можете вибрати тип матеріалу:

Короткий опис документа:

Конспекти занять із плавання у старших групах

Заняття 1-2.

Завдання:нагадати дітям про правила поведінки у басейні;

ознайомити їх з різними способами плавання-кроль на грудях та на спині (показати картинки);

привчати впевнено входити у воду, поринати з головою.

На суші. Ору №1.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, зловити плаваючу іграшку, ходити і бігати з іграшкою в руках у різних напрямках, за бажанням зануритися.

2. Поринути у воду з головою всім разом, стоячи в колі і тримаючись за руки, 3-4 рази.

3. Гра «Невод» (2-3 хв).

4. Показати, хто та як вміє плавати.

Заняття 3-4.

Завдання:вчити дітей впевнено занурюватись у воду з головою;

вправляти в ходьбі вперед і назад (глибина по груди), долаючи опір води;

привчати діяти організовано, не штовхати одне одного.

На суші. Ору № 2.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, пройти вздовж борту, не тримаючись за поручень.

2. Тримаючись за поручень, бортик, присідати, поринаючи у воду з головою, 4-5 разів.

3. Ходити від борту до бортика вперед і назад, допомагаючи собі гребковими рухами рук, 2-3 рази. 4. Підстрибувати дома, відштовхуючись об воду руками («Хто вище?»),7-8 раз.

5. Бігати у воді, наздоганяючи один одного («Ми веселі хлопці»), 3-4 рази.

6. Тримаючись за борт, поручень руками, лягти на воду, прийняти горизонтальне положення («покажи п'яти»), 2-3 рази. 7. Самостійні ігри із іграшками.

Заняття 5-6.

Завдання:привчати дітей, увійшовши у воду, самостійно занурюватися з головою;

вправляти в пересування парами, тримаючись за руки;

виховувати сміливість.

На суші. Ору №3.

У воді.

1. Увійти у воду і самостійно зануритися з головою.

2. Ходити вздовж борту, нахилившись вперед, склавши руки «човником», 1-2 хв.

3.Бігати, за сигналом падати у воду, витягнувши руки вперед.

4. Ходити і бігати парами по басейну, тримаючись за руки, 2-3 хв.

5. Стоячи занурення у воду до підборіддя, до очей, з головою («Насос»), 6-8хв.

6.Гра «Сердита рибка», 3-4 рази, парами один проти одного і тримаючись за руки, виконувати по черзі.

Заняття 7-8.

Завдання:продовжувати привчати дітей не боятися занурюватися у воду, не витирати обличчя руками після занурення у воду з головою, вправляти в умінні виконувати видих у воду;

удосконалювати вміння лежати на поверхні води;

активізувати увагу дітей.

На суші. Ору №4.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, ходити вздовж бортика, допомагаючи собі руками, 1-2 хв.

2. Бігати повільно і швидко, допомагаючи собі руками, з розбігу падати у воду, поринаючи з головою, намагатися не витирати воду з обличчя, 2-3 хв.

3. Стоячи в парах, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись до носа, зробити енергійний видих, щоб було багато бульбашок, 3-4 рази.

4. Зробити «Медузу», 2-3 рази.

5. Поскоки парами, просуваючись вперед, чия пара швидше перебереться на протилежний бік басейну, 2-3 рази.

6.Стоячи біля бортика, тримаючись за нього руками, сісти, вистрибнути якомога вище, щоб ноги відривалися від дна басейну,4-5 разів.

7.Гра «Знайди собі пару», бігом наздоганяючи один одного,2-3 рази. 8. Присісти, зробити видих у воду, 5-6 разів.

Заняття 9-10.

Завдання:продовжувати вчити дітей робити видих у воду; відкривати очі у воді; формувати вміння приймати горизонтальне положення тіла у воді.

На суші. Ору № 5.

У воді.

1. Увійти у воду, самостійно поринути до підборіддя з головою.

2. Бігати, піднімаючи коліна високо («Кіньки»), 2-3 хв.

3. Стоячи біля бортика, тримаючись за нього руками, поринути у воду з головою і швидко вистрибнути, 3-4 рази.

4. Стоячи в колі, тримаючись за руки, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись до очей, зробити видих, щоб з'явилися бульбашки, 3-4 рази.

5. Стоячи в колі, опустити обличчя у воду, відкрити очі, 2-3 рази. (Розглядаємо предмети у воді, рахуємо пальці і т.д.).

6. Гра "Каруселі".

7. Лежачи на воді, тримаючись за борт, рухати прямими ногами вгору-вниз по 3-4 рази.

8. Гра «Бігом за м'ячем» (вільна гра з м'ячем), 2-3 рази.

Заняття 11-12.

Завдання:продовжити формувати вміння робити глибокий вдих про тривалий повний видих; готувати до виконання ковзання на грудях; розучувати рухи ногами.

На суші. Ору №6.

У воді.

1. Увійти у воду, ходити впоперек басейну в напів-присіді, спираючись руками об плаваючий предмет (дошка, іграшка), 1-2 хв.

2. Робити бризки, енергійно ляскаючи у воді долонями.

3. Стоячи, трохи нахилитися вперед, рухати двома руками вправо-вліво, як при полосканні білизни. 4. Підняти руки вгору, зробити вдих, потім присісти, обхопивши коліна руками, зробити видих у воду, 2-3 рази.

5. Пройти в обруч, опущений у воду, поринаючи з головою, 2-3 хв.

6. Тримаючись за борт або поручень, випрямити ноги назад так, щоб вони спливли (видні п'яти), обличчя опустити у воду, 2-3 рази.

7. Гра «Ведмедик Умка і рибки».

8. Видих у воду, 4-6 разів.

Заняття 13-14.

Завдання:вчити пересуватися та орієнтуватися під водою, лежати на воді, освоювати рух ніг кролем; виховувати у дітей ініціативу та винахідливість.

На суші. Ору № 7.

У воді.

1. Увійти у воду, бігти вздовж борту, допомагаючи собі гребковими рухами рук, 1-2 хв. Поринути з головою.

2. Присівши, зробити видих у воду, 5-6 разів.

3. Лягти на воду, тримаючись за поручень, вправлятися у русі ногами, 1-2 хв.

4. Ходити басейном, опускати обличчя і робити видих у воду, 1-2 хв.

5. Стрибати по дну від бортика до бортика, допомагаючи собі руками («Хто швидше?»), 2-3 рази.

6. Піднирювати під обруч, що плаває на воді, 4-5 разів.

7.Гра «Жучок-павучок»(2-3 р

Заняття 15-16.

Завдання:вчити дітей лежати на поверхні води, рухатися у воді прямо, боком;

ознайомити з рухами ніг у ковзанні;

відпрацьовувати узгодженість дій.

На суші. Ору №8.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, зануритися з головою, зробити видих у воду, 4-6 разів.

2. Іти один за одним, розгрібаючи воду руками, 1-2 хв.

3. Іти вправо і вліво приставними кроками, тримаючись за руки, 1-2 хв. Всім разом зануритися по шию.

4. Стоячи у колі підняти руки вгору, зробити глибокий вдих, сісти, згрупуватися, спливти («як поплавок»), зробити поступовий видих у воду, встати, випрямитися, 3-4 разу.

5. Лежачи на воді, тримаючись, виконувати рухи ногами, як при кролі, 2-3 хв.

6. Встати парами обличчям один до одного, взятися за руки. Одному випрямити ноги назад і рухати, як при кролі, іншому тягнути його, як на буксирі, крокуючи назад (виконувати зсередини басейну до борту). Змінюватися ролями 3-4 рази.7. Гра «Карасі та щуки», 3-4 рази. 8. Намагатися плавати самостійно.

Заняття 17-18.

Завдання:вчити дітей виконувати ковзання, продовжувати закріплювати вміння занурюватися у воду з головою, відкривати очі, рухатися у воді у різних напрямках, не заважаючи один одному;

Привчати уважно слухати педагога, швидко, організовано діяти за сигналом.

На суші. Ору №9.

У воді.

1. з розбігу впасти у воду, занурившись із головою, 2-4 рази.

2. Стоячи біля борту, підняти руки вгору, поклавши долоні одна на одну (голова між рук), злегка відштовхнутися від дна басейну, ковзати по воді у бік іншого борту, затримавши дихання, 4-6 разів.

3. Стоячи парами, тримаючись за руки, по черзі присідати, поринаючи у воду з головою і роблячи видих («Насос»), 3-4 рази.

4. Гра «На буксирі» з рухами ніг, 3-4 рази.

5. Присівши, опустити обличчя, голову у воду, розглядати предмети на дні басейну, 2-3 рази, 2-3 рази.

6. Видих у воду, 5-6 разів.

7. Гра «Ми веселі хлопці» (з бігом, ведучий-педагог), 3-4 рази.

Заняття 19-20.

Завдання:продовжувати вчити дітей ковзання на грудях; ознайомити із ковзанням на спині. Вправляти у виконанні видиху у воду при горизонтальному положенні тіла; виховувати організованість.

На суші.Ору №10.

У воді.

1. Ходьба впоперек басейну спиною вперед, загребаючи руками, 2-4 рази.

2. Двигати обома руками праворуч наліво і навпаки біля поверхні води, роблячи долонями хвилі, 6-8 разів.

3. Тримаючись за борт, зробити глибокий вдих, сісти, занурившись з головою, зробити видих, 5-6 разів.

4. Виконувати ковзання, відштовхуючись однією ногою від стіни басейну. Домагатися від дітей повного випрямлення (становище "стріла"), 4-5 разів.

5. Тримаючись за борт, витягнути ноги, щоб вони спливли, робити поперемінні рухи прямими ногами вгору-вниз. Повторити 3-4 рази.

6. Виконувати ковзання на спині з підтримкою, 2-3 рази.

7. Гра «Хоровод», 3-4 рази.

8. Видих у воду, 4-6 разів.

Заняття 21-22.

Завдання:закріплювати вміння вільно лежати у воді, спливати; вивчати видиху у воду під час ковзання на грудях; виховувати сміливість, наполегливість.

На суші. Ору №11.

У воді.

  • Увійти у воду, самостійно зануритися з головою, 1-2 хв.
  • Бігати в різних напрямках, розгрібаючи воду руками, сигналом стати біля бортика, повернутися до нього спиною, 2-3 рази.
  • Стоячи, підняти руки вперед-вгору, зробити вдих, затримати дихання, нахилитися вперед, плавно лягти на воду, розслабитися, спливти до води, плавати, як «медуза», встати,2 разу.
  • З положення «медуза» зробити «морську зірку», 2 рази.
  • Повторити «поплавець», 2 рази.
  • Відштовхнутися ногами від дна, ковзати вперед, руки вперед, робити видих у воду. («Стріла»).
  • Гра «Поїзд у тунель! »(ходити один за одним, піднируючи в обруч), розташований вертикально, 2-3 рази.
  • Вільне плавання, самостійні ігри у воді.
  • Видих у воду, 3-5 разів.

Заняття 23-24.

Завдання:вчити дітей спливати та лежати на спині;

готувати до розучування рухів руками;

Привчати орієнтуватися під час руху у воді.

На суші. Ору № 12.

У воді.

1. Увійти у воду. Стояти біля борту правим боком, триматися за нього правою рукою, зробити вдих, занурити обличчя у воду, затримавши подих (рахувати до трьох), випростатися, видих. Виконати те саме, тримаючись за поручень лівою рукою, повторити 2-3 рази.

2. Триматися двома руками, зробити вдих, присісти і поринути з головою у воду, зробити видих, 3-4 рази.

3. Повторити вправу – лежання грудях, по 2 разу кожне.

4. Стоячи у воді до пояса, руки вниз, робити вдих, затримати дихання, сісти, повільно нахилитися назад, лягти на воду спину, спливти до поверхні води, плавати і дихати вільно,3-4 разу.

5. Виконувати ковзання на грудях упоперек басейну, 3-4 рази.

6. Гра «Оса».

7. Самостійне плавання та ігри з іграшками.

Заняття 25-26.

Завдання: ознайомити дітей із ковзанням на грудях із видихом у воду;

Відпрацьовувати рухи прямими ногами, як за способі кроль;

Формувати навички лежання на спині;

Виховувати сміливість.

На суші. Ору №13.

У воді.

1. Увійти у воду. Бігати в парах, тримаючись за руки, від борту до разу.

2.Присідати в парах, хто довше пробуде під водою (рахувати) і зробить більше бульбашок, 3-4 рази.

3.Тримаючись за борт руками, виконувати рухи прямими ногами, як при плаванні кроль, 2-3 хв.

4. Стати, кисті рук за голову, сісти і лягти на спину, поплавати в цьому положенні 2-3 рази.

5. Видих у воду через рот, 5-6 разів. 6. Ковзати на грудях, робити видих у воду (на 1-4 рахунки), 3-4 рази. 7. Гра «Потяг у тунель!», 2-3 рази. 8. Самостійні ігри у питній воді.

Заняття 27-28.

Завдання: розучувати ковзання на спині;

ознайомити з рухом ніг лежачи на спині, тримаючись за борт;

привчати діяти за сигналом.

На суші. Ору №14.

У воді.

  • Увійти у воду. Бігати у різних напрямках. По сигналу зануритися з головою; потім зробити "медузу"; далі полежати на спині; зробити «поплавець». Кожен рух повторити 2 рази.
  • Ковзання на грудях з видихом у воду через рот (повільно, на 1-4 рахунки), 6 разів.
  • Лежачи на спині, тримаючись за борт, працювати прямими ногами, як при кролі.
  • Стоячи в колі, тримаючись за руки, сісти, поринути до носа і зробити повільно видих, 2-3 рази.
  • Гра «Водолази» (дістати предмет із дна), 2-3 рази.
  • Гра «Ми веселі хлопці», 2-3 рази.
  • Бігати по воді парами; по троє.

Заняття29-30.

Завдання:вправляти дітей у ковзанні (відштовхуючись від стінки басейну);

ознайомити з поєднанням вдиху та видиху у воду в горизонтальному положенні; формувати вміння ковзати на спині; виховувати самостійність, сміливість.

На суші. Ору 15.

У воді.

1. Увійти у воду самостійно, поринути.

2. Тримаючись руками за борт, зробити вдих, занурити голову у воду, видих, 4-6 разів.

3. Бігати парами, тримаючись за руки, 2-3 хв.

4. Ковзати на грудях після відштовхування від стінки басейну, 2-4 рази.

5. Тримаючись за поручень або борт, лежати горизонтально, п'ятивидні на воді, зробити вдих, затримати дихання, опустити обличчя, зробити видих (повільно на 1-4 рахунки), встати. Повторити 4 рази.

6. Ковзати на спині, руки вгору («стріла»).

7. Гра «Сміливі хлопці».

8. Довільне плавання.

Заняття 31-32.

Завдання:закріпити навичку відкривання очей у воді;

показати дітям ковзання з дошкою чи іграшкою в руках;

привчати під час ковзання здійснювати видих у воду;

розвивати орієнтування у воді та самостійність дій.

На суші. Ору №16.

У воді.

1.Стоячи в парах, за сигналом, сісти, поринути у воду з відкритими очима, подивитися один на одного, 2-3 рази. Те саме, але з видихом у воду, 3-4 рази.

2. Бігати басейном, наздоганяючи свою пару, 1-2 хв.

3. Стоячи біля бортика, взяти дошку, ковзати до іншого бортика по сигналу, одночасно 3-4 рази. 4. Ковзати на грудях, з дошкою, з видихом у воду (поштовх, обличчя у воду, видих на 1-4 рахунки), 4-6 раз.5. Ковзати на спині, іграшка під головою, тримати двома руками, 3-4 рази. 6. Ковзати на грудях, на середині робити поворот на спину («гвинт»), 2-4 рази.

7. Ігри «Водолаз», «Щука».

Заняття33-34.

Завдання:розучувати рухи ногами у ковзанні на грудях з предметом у руках;

Вчити пересування дном з виконанням гребків руками;

привчати допомагати товаришам.

На суші. Ору №17.

У воді.

1. Увівши воду, зануритися з головою, зробити видих у воду, 2-3 рази.

2. За сигналом, перебігти через басейн, взяти іграшку, 1-2 хв (іграшки плавають на воді).

3.Стоячи біля бортика, дмуть на іграшку якомога сильніше і довше (за рахунком, у кого далі спливе), 3-4 рази.

4. Зробити видих у воду, 3-4 рази.

5. Тримаючи іграшку в руках, відштовхнутися двома ногами і прослизнути, 2-3 рази.

6. Те саме, але із затримкою дихання (пливемо і не дихаємо) (за сигналом), 1-2 хв.

7. Присідати і вистрибувати з води якомога вище, занурюючись у воду з головою і роблячи видих у воді, 3-4 рази.

8. Стоячи, нахилитися, руки під водою витягнуті вперед, підборіддя у питній воді, зробити повільно гребок однією рукою, потім інший, переступаючи вперед, 10 раз.

9. Ігри «Катання на колах», «Сміливі хлопці».

Заняття 35-36.

Завдання:розучувати узгоджений рух ніг кролем на грудях з диханням в упорі дома;

вчити дітей ковзання на грудях з рухами ніг;

удосконалювати вміння ковзати на спині, узгоджувати дії.

На суші. Ору №18.

У воді.

1. Увійти у воду, довільно поринути, зробити 4-6 разів повільно видих у воду через рот.

2. Гра "Фонтан".

3. Лежачи у воді, спираючись на борт, покласти підборіддя на воду, повернути голову так, щоб одне вухо сховалося під водою, зробити в цьому положенні вдих, повернути голову і занурити обличчя у воду, зробити видих, 2-3 рази.

4. Поєднувати дії вдиху-видиху з рухами ніг кролем (на рахунок 1-4), 3-4 рази.

5.Ковзати після відштовхування об стінку басейну на спині, витягнувши руки вгору,5-6 разів.

6. Стоячи, нахилитися вперед, робити гребки руками, 6-8 разів.

7. У тому ж вихідному положенні опертися руками про коліна, підборіддя у воді, зробити вдих, опустити обличчя у воду, видих, 2-4 рази.

8. Удосконалювати рух ногами у ковзанні на грудях, 1-2 хв.

9. Гра "Море хвилюється".

10. Вільне плавання.

Заняття 37-38.

Завдання:вчити дітей плавати на грудях, з предметом у руках з допомогою рухів ніг;

вправлятися в ковзанні на спині; виховувати спритність, сміливість та орієнтування у воді.

На суші. Ору №19.

У воді.

1. Увійшовши у воду, пірнути і «зловити» на голову обруч невеликого розміру або коло, що плаває на поверхні, 2-3 рази.

2. Стоячи обличчям до бортика, руки вниз, вільно лягти на воду, спину, руки тримати біля стегон, відштовхнувшись ногами, ковзати, 5-6 раз.

3. Лежачи на грудях, триматися руками за поручень або борт, виконувати рухи ніг, поєднуючи їх з диханням, 1 хв.

4. Спробувати сісти на дно басейну.

5. Гра «Сміливі хлопці».

6. Плавати на грудях за допомогою рухів ногами з предметом у руках, 2 хв.

7. Повторити упр-я 5 і 6 (з поворотом голови) із заняття 18.

8. Гра «Потяг у тунель! ». 9. Вільне плавання.

Заняття 39-40.

Завдання:ознайомити дітей із вправами у ковзанні на грудях з рухами ніг у поєднанні з видихом та вдихом;

вивчати ковзання з гребковими рухами рук;

На суші. Ору 20.

У воді.

1. Випливати і лежати на воді на вибір.

2. Гра «Дзеркальце» у парах.

3. Стоячи, підняти руки вгору, з'єднати долоні (прийняти положення «стріла»), відштовхнутися двома ногами, ковзати на грудях на протилежний бік басейну, ковзати назад на спині, 3-4 рази.

4. Ковзати на грудях за допомогою рухів ніг після відштовхування від бортика, поєднуючи видих у воду і вдих (повертати голову убік), 2-3 рази.

5. Гра «водолази».

6. Плавати на грудях за допомогою рухів ніг з дошкою в руках, 1-2 хв.

7. Плавати на спині за допомогою рухів ніг з дошкою за головою, 1-2 хв.

8. Ковзати на грудях і на спині з гребковими рухами рук.

9. Видих у воду, 5-6 разів.

10. Вільне плавання.

УВАГУ ВСІХ ВЧИТЕЛЬІВ: згідно з Федеральним законом N273-ФЗ «Про освіту в Російській Федерації» педагогічна діяльність вимагає від педагога наявності системи спеціальних знань у галузі навчання та виховання дітей з ОВЗ. Тому для всіх педагогів є актуальним підвищення кваліфікації з цього напряму!

Залишіть свій коментар

Щоб ставити запитання.


муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад Ковдорського району дитячий садок №29 «Казка»

Конспект безпосередньо – освітньої діяльності з плавання у підготовчій групі «Морські навчання»

Розробила:
Щепеліна Віра Олександрівна
інструктор з фізичної культури
МАДОУ №29 «Казка»
1 кваліфікаційна категорія


м. Ковдор

Конспект безпосередньо – освітньої діяльності з плавання у підготовчій групі «Морські навчання»

Мета: Виховання потреби та звички ЗОЖ

Завдання: Освітня область: Фізичний розвиток:
1.Удосконалювати вивчені елементи плавання у нестандартній обстановці.
2.Сприяти профілактиці плоскостопості, порушень постави, розвитку дихальних м'язів.
3.Сприяти розвитку фізичних якостей: витривалості, координації, спритності, швидкості.
Мовленнєвий розвиток:
1.Формувати вміння логічно мислити, відповідати питання пошукового характеру.
2.Збагачувати словник дітей.
Соціально – комунікативний розвиток:
1.Формувати дружні взаємини у колективі, вміння надавати допомогу та підтримку.

Попередня робота: Читання книг та бесіда про ВВВ; які роди військ існують; ВМФ (що входить до складу ВМФ).
Прослуховування музики.
Розмова із дітьми про ЗОЖ, що треба робити, щоб бути здоровим.

Інвентар та обладнання: Стенд «Навчально-тренувальний центр»;
плавальні дошки (кораблі) за кількістю дітей; обруч, дуга для піднирування, тонучі предмети (міни), зашифроване повідомлення (за кількістю дітей), музика.

Хід заняття:

Діти приходять до «навчально-тренувального центру підготовки морських піхотинців» під керівництвом вихователя.
Інстр. Здрастуйте, хлопці. З головного штабу ВМФ отримано наказ набрати курсантів у морську піхоту. Але мені потрібні сміливі, сильні, спритні, уважні та здорові бійці.
Скажіть мені, будь ласка, як ви дбаєте про своє здоров'я?
Відповіді дітей (дотримуємося режиму дня, робимо зарядку, правильно харчуємося, загартовуємося, займаємося фізкультурою).
Інструктор: Молодці! Тоді я запрошую вас взяти участь у морських навчаннях, і якщо ви пройдете всі випробування, будете зараховані до загону морських піхотинців.
А поки що вам потрібно швидко переодягтися у спеціальне спорядження та пройти на причал.
(Діти миються під душем, одягають купальники і спускаються в басейн, стають біля борту.)
Інструктор: Хлопці, на березі за нашими навчаннями спостерігатимуть спеціальну групу зі штабу.

Інструктор: Ось завдання, яке необхідно виконати: на кораблі вийти у відкрите море, обстежити дно і знайти корабель, що затонув. Там залишилися міни, їх необхідно знайти та вивезти на берег.
Перевіримо перед виходом кораблі, раптом є якась пробоїна, тоді корабель не зможе пливти.
Діти виконують вправу "зірка", "стріла".
Інструктор: Чудово всі кораблі знаходяться на плаву і можуть вийти в море.
Але нам необхідно заповнити баки паливом (діти виконують видихи у воду – 20 разів).
А тепер прогріємо мотори (діти виконують рухи ногами кроль/груди – 2 рази)
"Ну що ж, кораблі готові до виходу у відкрите море, підняти якір" (капітан піднімає якір і кладе його на борт).
«Повний вперед» (діти виконують ковзання на грудях з роботою ніг, тримаючись за дошку – 2,5 кола, після кожного кола виконують видих у воду 2 рази).
Виконавши завдання, встають на глибокій частині басейну вздовж поручня, дошки кладуть на борт.
Інструктор: Ну ось, ми у відкритому морі. Нам необхідно обстежити дно і знайти корабель, що затонув (діти пірнають, обстежують дно. Командир повідомляє «корабель виявлений).
Інструктор: Хлопці, пірнаємо через відкритий люк, дістаємо міну і веземо її на берег (діти виконують пронирування через обруч, дістають з дна міну, пливуть, працюючи ногами через дугу, кладуть у контейнер, повертаються в кінець колони).
Інструктор: Командир, доповісти про виконання завдання.
Командир повідомляє: «корабель розмінований».
Інструктор: Молодці! Тепер необхідно доставити до штабу зашифроване повідомлення, про те, що шлях для кораблів вільний.
(Діти виконують ковзання на грудях з роботою ніг, в руках тримаючи частину повідомлення)
Інструктор: Хлопці, прийшла радіограма, десь у морі з'явився невідомий корабель. Візьміть біноклі та уважно огляньте все навколо (діти руками зображують бінокль і дивляться ліворуч, праворуч, прямо по курсу).
Називають предмети, що їх виявили (кит, черепаха, восьминіг, корабель).
Інструктор: Необхідно випустити торпеду та вразити корабель супротивника.
(Діти виконують ковзання з роботою ніг до борту – 2 рази).
Інструктор: Молодці, всі завдання виконані.
Потрібно відпочити перед поверненням додому.
(Діти встають вільно по всьому басейну та виконують вправу «зірка» на спині).
Інструктор: Настав час повертатися на базу. Як бути?
Кораблі віднесло далеко, як нам повернутися на базу?
Діти відповідають: ми вміємо плавати.
Інструктор: Тоді попливли.
Діти виконують плавання способом «кроль на грудях» – 2 кола.
Інструктор: Ну ось, ми повернулися на базу.
Дякую всім. Молодці! Усі випробування пройшли успішно, ви зараховані до загону морських піхотинців. Кожен отримує жетон, що вказує на те, що він є членом загону морських піхотинців.
(Надягаю на руку жетон).

На цьому наші навчання закінчено. Чекаємо на наступний наказ. А в групі на вас чекає частування від головного військовокомандувача флоту.
Діти виходять із басейну.

Ціль:вчити дітей правильно піднімати голову над поверхнею води при вдиху, спливати «поплавцем»; виховувати спритність, сміливість.

Обладнання:великий надувний м'яч, обруч, м'ячики малого діаметру, лійка.

Хід заняття з плавання

Золота рибка(Керівник фізичного виховання). Хлопці! Ви мене впізнали? Я – золота рибка, хочу з вами пограти. Покажіть, як ви навчилися плавати. Але спочатку давайте розімнемося і підготуємося до зустрічі з водою.

Ігри-вправи у воді

1. І.П. - ноги на ширині плечей, руки внизу.

Обертання руками вперед-назад (8 разів на кожну сторону).

2. І.П. - ноги на ширині плечей, руки на поясі.

Нахили вправо-вліво (8 разів на кожну сторону).

3. І.П. - Шкарпетки разом, п'яти нарізно, руки на поясі.

Присідання (16 разів).

4. Розслаблення - трусити руками та ногами.

Золота рибка.Молодці! А тепер усе у воду!

(Діти заходять у воду, будуються у шеренгу).

Загальнорозвиваючі вправи

  • «Потяг»

Діти йдуть один за одним дном басейну. Доходять до обруча та проходять до нього.

  • «Море хвилюється»

Діти стоять у шерензі. За командою «море хвилюється!» всі розбігаються, опускаються у воду, піднімають руками хвилі. Після слів «вітер стих, море заспокоїлося» діти стають у шеренгу на свої місця.

Золота рибка.А ви бачили які хвилі на морі бувають? Я вам покажу, як вони з'являються. (Показує, як з'являються хвилі.) Хочете спробувати?

  • «Хвилі на морі»

Діти стоять обличчям у колі на відстані витягнутих рук. Руки відводять праворуч, лягають на поверхню води. Одночасно з поворотом тулуба вправо переносять руки під поверхнею води в протилежний бік.

  • «Швидкий м'ячик»

Діти стоять у шерензі, у кожного в руці м'ячик. За сигналом один раз дмухають на м'ячик. Потім дивляться, чий м'ячик відплив далі за всіх.

Золота рибка.Молодці! Сьогодні ми з вами розучимо нові вправи. Подивіться спочатку, як я зроблю їх.

  • «Поплавець»

Стоячи зробити вдих, сісти глибше, обхопити руками ноги трохи нижче колін, опустити обличчя до колін і згрупуватися.

  • «Стріла»

Стоячи зробити вдих, відштовхнувшись двома ногами від дна, лягти на воду, витягнувшись як стріла (все тіло напружене). Просунутися вперед.

Золота рибка.А тепер пограємо у гру «Жабенята».

Хмара в небо піднялася,

Сонечко закрила.

Жабенята в будинок поспішають,

Їм мама стіл накрила.

(«Жабенята» біжать у свої будиночки. Золота рибка поливає їх з лійки.)

Прибігли жабенята додому, вдома чай готовий. Він тут ароматний, смачний та приємний. Щоб чай охолонув трохи, будемо на нього ми дмухати.

(Видих у воду.)

Жаби чай попили

І одяг просушили.

Вийшло сонечко знову,

Можна всім на ставок бігти.

(Діти виходять на середину басейну, грають ще раз.)

Золота рибка.Молодці, хлопці! Мені дуже сподобалося грати з вами. Але настав час розлучитися. Виходьте з води, витирайте, одягайтесь. До зустрічі!

Конспект заняття з плавання для дітей 4-5 років підготувала: І. Шишкова

Інструктор з фізкультури МАДОУ дитячий садок №10 Віткалова І.С ст. Канівська, Краснодарський край.

Мета: сприяючи формуванню здорового життя, розвивати творчі здібності в дітей віком.

Програмні завдання:

  • закріплювати плавальні вміння та навички: роботу ніг кролем при плаванні на грудях та на спині, з плавальною дошкою; елементи техніки плавання брасом; узгодженість рухів при плаванні неспортивним способом
  • розвивати координацію рухів під час виконання вправ у воді
  • закріплювати елементи аквааеробіки, гідропластики та синхронного плавання в музичних композиціях; формувати вміння виконувати вправи синхронно
  • розвивати спритність, швидкість та загальну витривалість
  • тренувати дихальну мускулатуру
  • сприяти профілактиці плоскостопості та порушень постави
  • виховувати сміливість; доброту, чуйність на чуже лихо; дати можливість кожній дитині відчути приналежність до згуртованої групи однодумців; удосконалювати екологічну культуру дітей
  • доставити дітям радість, створити гарний настрій.

Матеріал до заняття: музичний центр, диск із фонограмою музики

В. Шаїнського на пісню «Чунга – чанга» , музики М. Дунаєвського на пісню «Водяного» з мультфільму «Летючий корабель» , музики вальсу Андрія Петрова з кінофільму «Бережись автомобіля» ; костюми листоноші Печкіна, Водяного, гумові іграшки (жаба, качка, чапля); конверт з листом від Нептуна, міні-акваріум з плаваючою рибкою; дошки для плавання, невеликі надувні м'ячі (8 шт), іграшки, що тонуть (Раки - 5 шт), два кошики з плаваючими предметами (тенісні кульки, разовий пластиковий посуд, гумові маленькі м'ячики – «стрибуни» , пластмасові кубики та ін).

Хід заняття.

Інструкт:

З доброго ранку, з днем ​​прекрасним!
Ми зібралися як на свято.
Адже приємно дітлахам
Пограти зі мною у воді?

Д і т: Так!

Стукіт у двері.

Інструкт:

Тихіше, дітки, що за стукіт
У наші двері пролунав раптом?
Хто до нас рветься так безтурботно?

Входить листоноша – Печінка.

Здрастуйте, та це Печкін!

Печінка: У мене для вас лист –

Отримайте – ка його!

Вручає листа і йде.

Інструкт:

Листоноша поспішав не дарма -
Звістку приніс від морського царя.
Просто так нас не став би турбувати,
Сталося що страшне, може?

Відкриває та читає лист.
«Я, Нептуне, морський Владико,
Б'ю чолом вам і сумую:
Водяний – негідник викрав

Мою рибку золоту.
Адже прісна вода
Для малюка така шкідлива!
Виручайте, допоможіть!

Рибку скоріше врятуйте.
Річкові мешканці допоможуть
Вам вірну знайти дорогу!

Інструк: Допоможемо Владиці морському?

Д і т: Так!

Інструкт:

Тоді – у добрий шлях!
Починаємо ми з ставка!
У воду швидко заходьте
І місця свої знайдіть.

Імітуємо рухи,
Наслідуючи у вправах.

За сигналом інструктора діти виконують вправи.

1. Наслідуючи човник з веслами,
Нахилившись до води,
Крокуємо і гребемо руками по воді.
Ігрова вправа «Човники з веслами» : ходьба дном, допомагаючи гребковими рухами рук.

2. Як качки крокуйте
У напівприсіді у воді.
Частіше ви пірнайте,
Побільше бульбашок пускайте.

Ігрова вправа «Качечки - почки» : ходьба дном у напівприсіді, чергуючи вдих і видих у воду, занурюючись під воду з головою.

3. Наслідуючи жабенят,
Стриб - шльоп, стриб - шльоп,
Стрибай весело, друже!

Ігрова вправа «Жаби - веселощі» : із положення присівши вистрибувати на двох ногах уперед і знову присідати.

У руках інструктора з'являється іграшка - Лягушка. Він наслідує голос жаби.

Ліжка:

Привіт, ква - квакствуйте, друзі!
Дорогу вкажу вам я,
Що до Водяного приведе.
Але сил спочатку наберемо –

Усі дружно зробимо зарядку.

Діти розраховуються у шерензі на перший – другий та перебудовуються у дві шеренги

М'ячі беріть по порядку,
Дивіться, слухайте, вникайте

І за жабою повторюйте!

Звучить музика У Шаїнського на пісню «Чунга – чанга» . Діти виконують комплекс гідроаеробіки з м'ячем «Зарядка жаблять» .

1. «Жабенята прокинулися і потягнулися» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем витягнуті вперед. Піднімати прямі руки нагору, потягнутися на шкарпетках (4 рази).

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Випрямляти руки вгору, потягнутися на шкарпетках (4 рази).

2. «Жабенята присідають, ноги розминають» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Випрямляти руки вперед, присідати, розводячи коліна та стопи убік (4 рази).

І.П.: стоячи, руки з м'ячем перед грудьми. Випрямляти руки вперед, присідати (4 рази).

3. «Жабенята повертаються і оглядаються»

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Повороти тулуба вправо – вліво (по 4 рази на кожну сторону).

І. п.: стоячи, руки з м'ячем перед грудьми. Повороти тулуба вправо – вліво з випрямленням рук у бік повороту (по 4 рази на кожну сторону).

4. «Жабенята знову присідають, ноги розминають» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем перед грудьми. Випрямляти руки вперед, присідати, розводячи коліна та стопи убік (4 рази).

5. «Жабенята нахиляються, неваляшками називаються» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем витягнуті вгору. Нахили тулуба вправо – вліво (по 4 рази на кожну сторону).

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Нахили тулуба вправо – вліво (по 4 рази на кожну сторону).

6. «Жабенята вперед нахиляються, наче чаплі поклоняються» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Нахиляти тулуб уперед, опускати обличчя у воду (4 рази).

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Випрямляти руки вперед, нахиляти тулуби вперед, опускати обличчя у воду (4 рази).

7. «Жабенята бульбашки пускають, «насос» зображують».

І.П.: стоячи, руки з м'ячем витягнуті вгору. Присідання з видихом у воду (4 рази).

І.П.: стоячи, руки з м'ячем за головою. Присідання з видихом у воду (4 рази).

8. «Жабенята веселяться, стрибають, кружляють» .

І.П.: стоячи, руки з м'ячем перед грудьми. Стрибки на правій нозі, потім на лівій нозі (по 4 рази).

І.П. стоячи руки з м'ячем перед грудьми. Стрибки на двох ногах по 4 рази з поворотом праворуч (360 гр).

8. «Жабенята відпочивають, з м'ячем грають» .

І.П.: руки з м'ячем перед грудьми. Ходьба на місці із відновленням дихання.

І.П.: ходьба на місці, руки витягнуті в сторони, м'яч в одній руці – вдих. У ходьбі на місці, піднімати прямі руки вгору, перекладати м'яч в іншу руку – видих.

Діти перебудовуються на одну шеренгу, віддають м'ячі.

Ліжка:

Ай та молодці ви, братики!
А чи сплавати нам брасом?
Жабичий стиль одвічний –
Допливемо ми їм не до річки!

1 завдання:

Ногами брасом на грудях
До борту пливіть.
Зігнули ноги, розігнули,
І по воді ковзаєте.

Вправа: ковзання на грудях із роботою ніг брасом, із затримкою дихання.

2 завдання:

Руками брасом на грудях
Ковзайте по воді.
Руки убік, зігнули,
Разом винесли вперед,

Дружно на сигнал пливемо.

Вправа: ковзання на грудях із роботою рук брасом, із затримкою дихання.

3 завдання:

Узгоджувати рухи
Навчалися на заняттях у воді.
Руки – брасом, ноги – кролем,
Плити зручно дітлахам.

Вправа: ковзання на грудях з координацією рухів рук брасом та ніг кролем, із затримкою дихання.

Жаби: Дісталися разом до річки ми.

Вам, дітлахів,

Шукати інших помічників час.

Прощайте!

У руці інструктора з'являється іграшка - утка.

У т к а:

Кря, кря, крякствуйте, хлопці!
Як ви плаваєте добре!
Нашептала мені жаба -
Вам, до Водяного потрібно?

А підказку на собі
Носить рак річки на дні.
Ви його швидше спіймайте -
Качкою - ниркою попірнайте!

Заздалегідь на дно опускаються іграшки, що тонуть (Раки). До одного з раків прикріплено записку – підказку.

Гра «Качка – нирка» .

Діти пірнають вниз головою, намагаючись знайти рак на дні басейну. При цьому піднімають обидві зігнуті в колінах ноги. «показують хвостик» .

Один із дітей дістає з дна раку, до якого прикріплено записку з підказкою.

Інструкт: (Розгортає записку та голосно читає)

«Плисти на грудях та на спині
З дошкою в руках вам потрібно.
Рухати ритмічно та швидше
Ногами кролем дружно.

Вправа: плавання на грудях і спині з дошкою: ноги працюють кролем відповідно до диханням.

У руках інструктора з'являється іграшка - цапля. Він наслідує голос старої чаплі.

Ц а п л я:

Давно я живу на болоті!
Тут просто так ніхто не ходить.
По рибку золоту припливли?
Ледве жива, знесилена,

Вона без повітря морського ледь дихає.

Ви допомогти готові?

Д і т: Так.

Ц а п л я:

Як «насос» дихайте ви, бульбашки пускаючи,
Видих у воду, вдих - і знову
Бульбашки пускати готові!
Ігрова вправа «Насос» . Стоячи у шерензі спиною до бортика, за сигналом діти виконують багаторазові видихи у воду.

Звучить музика «Пісні Водяного» з мультфільму «Летючий корабель» .

З'являється Водяна.

Водяна:

Я – Владика заболотний,
Відповідно і стати.
Але що мені літати полювання
Всім на це начхати.

Тому я злий і шкідливий
І безсовісний зовсім.
Ось візьму і за обідом
Золоту рибку з'їм!

Інструкт:

Що ти, що ти, водяний!
Хіба ти такий поганий?
Згадай, як допоміг Івану
Чудовий побудувати корабель!

Ти не виспався, мабуть?
Рибку їсти постривай!
Розберемося, в чому тут справа,
Що тобі тут набридло?

Водяна:

Подивіться, що діється -
Зробили всю воду:
Склянки, банки, ганчірки, кринки,
Навіть рвані черевики!

Хто в таку дрібницю
Чи хоче влізти на цілий день?
Нікого тут не лишилося,
Навіть риби розбіглися.

Інструкт:

Перестань - як ти лаятись -
Ми очистимо всю водицю!
Сміття зберемо за дві секунди –
Стане озером болото!

Гра «Зберемо сміття» .

Акваторія басейну ділиться навпіл роздільною доріжкою. Відповідно дітей поділяють на дві команди та будуються у шеренгу вздовж одного з бортиків. З кошиків на водну територію кожної команди хаотично розкидається «сміття» (разовий пластиковий посуд, тенісні кульки, кубики та інші плаваючі предмети)у рівній кількості. За сигналом діти обох команд швидко збирають «сміття» у свої кошики, що стоять на протилежному борту. Виграє команда, що зібрала «своє сміття» першою.

Водяна:

Вшанували, дякую, Водяного.
А до інших випробувань готові?
Віддам я рибку, так тому й бути,
Але вам доведеться крізь тунель проплисти!

Ігрова вправа «Пропливи через тунель» . Чотири дитини утворюють тунель із двох обручів. Інші діти вишиковуються в колону по одному. За сигналом, діти по черзі виконують ковзання на грудях з роботою ніг кролем через тунель із вертикально утримуваних

обручів, намагаючись не зачепити обруч.

Водяна:

Ай – так, діти, ось так майстри!
Чистою стала в озері вода!
Рибки повертаються назад -
Їм грати в чистоті приємно!

Познайомити вас із рибками?

Д і т: Так!

Водяна: Назвете яких без праці?

Діти називають риб.

Інструкт:

У водоймі рибки танцюють –
Хвостиками крути та крути!
Як танцюють дітки наші
Хочеш, Водяний глянути?

Подарунок прийми від них -

Танець рибок золотих!

Звучить вальс на музику А. Петрова з фільму «Бережись автомобіля» . Діти виконують танцювальні рухи з елементами синхронного плавання, гідропластики. (хвилясті рухи руками праворуч – ліворуч, зверху – вниз, нахил тулуба назад, присідання; «поплавець» з переходом «зірочку» ; перебудова в коло обличчям один до одного, взявшись за руки вгорі, спиною один одному з обхватом руками за талію, нахили тулуба назад і вперед обличчям у воду, ходьба приставним кроком з напівприсідом в один і в інший бік; «поплавець» - "стрілка" ; поворот кругом у коло обличчям один до одного; виконання хвилеподібних рухів руками з нахилом тулуба назад та присіданням).

Водяна:

Як світло та ясно на душі!
Я давно вже не відпочивав.
З вами подружитися дуже радий,
Побачив чуйних хлопців,

Спритних, сміливих, щедрих та уважних,
Та ще й у воді таких талановитих!
Ось вам рибка, і йдіть з Богом,
Ну, а я піду трохи подрімну.

Водяний віддає інструктору міні-акваріум з плаваючою рибкою, прощається з дітьми та йде.

Діти підходять до бортика та розглядають «золоту» рибку.

Інструкт:

Діти, діючи вправно і сміливо,
Зробили ви добру справу:
Нептуну повернули золоту рибку,
Допомогли Водяному трішки.

Випробування пройшли всі на диво,
Вам за це велике спасибі!
Настав час нам попрощатися,
До нових зустрічей у воді, друзі!

Заняття закінчилося. Діти по одному виходять сходами із води.

Література

  • Осокіна Т.І., Тимофєєва Є.А, Богіна Т.Л. Навчання плавання в дитячому садку. М., 1991.
  • Піщикова Н.Г. Навчання плавання дітей дошкільного віку. М., 2008.
  • В.С. Васильєв. Навчання дітей плавання. М., 1989.
  • С.В. Яблонська, С.А. Цикліс. Фізкультура та плавання в дитячому садку. М., 2008.
  • М.Д. Маханєва, Г.В. Баранів. Фігурне плавання у дитячому садку. М., 2009.


Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую, за Ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!