Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Чому у хокеї змінюють воротаря? Чи можуть у хокеї видалити воротаря? Навіщо у хокеї знімають воротаря з воріт

Хокей – динамічна гра, правила якої відомі мільйонам уболівальників у всьому світі.

Однак вони мають низку моментів, які потребують додаткового роз'яснення. Наприклад, навіщо знімають воротаря в хокеї і замість нього на майданчик випускають шостого гравця, чи є в цьому сенс і наскільки часто в такий спосіб вдається змінити результат гри? На ці питання потрібно шукати відповіді у правилах та статистиці.

Навіщо знімають воротаря у хокеї

Заміна воротаря на шостого польового гравця – звичайна практика. Найчастіше це робиться для того, щоб отримати чисельну перевагу, організувати масовану атаку та вирвати у суперника хоча б нічию при перевазі в одну шайбу. З одного боку – зростають шанси забити гол, з іншого – збільшується ризик пропустити шайбу у власні ворота. Це може статися, як тільки шайба виявиться у суперника - відправити її в порожні ворота не складно.

За правилами поміняти воротаря на шостого гравця можна будь-якої миті, але найчастіше це робиться:

• За кілька хвилин до закінчення матчу, коли розрив у рахунку становить одну-дві шайби.
  • Коли зафіксовано порушення правил, але постраждала сторона залишається з шайбою, коли потрібно терміново посилити лінію атаки і будь-що забити гол.

Статистика

Коли команда змінює воротаря на нападаючого – один із найбільш хвилюючих моментів у грі. Наскільки часто це відбувається і наскільки виправдано такий ризик, допоможуть зрозуміти неупереджені цифри.

За підсумками Чемпіонату Росії 2014/2015:

• Заміна воротаря зафіксована у 356 із 642 матчів КХЛ, що у відсотковому співвідношенні становить 55, 46%.
  • У 2008/2009 – це 39,73%, 2009/2010 – 42,71%, 2010/2011 – 46,86%, 2011/2012 – 48,63%, 2012/2013 – 50%, 2019 ,06%,
  • Найчастіше зміну воротаря у сезоні 2014/2015 практикували «Медвещак» – 23 заміни, «Амур» – 19 замін, «Лада» та «Югра» – по 18 замін.
  • Рекорд Ліги належить мінському «Динамо» – 24 заміни за сезон.
  • Одинадцяти командам заміна не допомогла, а найбільше користі принесла "Автомобілісту" (28,6%), "Югре" (27,8%) та "Ладі" (27,8%).
Хто вигадав заміну воротаря

Вперше воротаря було замінено на польового гравця у грі «Бостон Брюїнз» та «Монреаль Канадієнс» 26 березня 1931 року. Заміна не принесла бостонцям успіху, матч так і закінчився з рахунком 1:0 на користь Монреаль Канадієнс. З того часу кількість команд, які бажають йти ва-банк і переламати хід гри, зростає з кожним роком, що вносить у гру додаткову інтригу і робить хокей більш видовищним, а результати більш непередбачуваними.

Спробуємо без зайвого словоблуддя відповісти на основні питання щодо правил проведення хокейних матчів.

Скільки йде хокейний матч

Хокейний матч триває 60 хвилин. три періодипо 20 хвилин, плюс дві перервипо 15 хв. Тобто з урахуванням перерв хокейний матч триває 90 хвилин.

Перемагає команда, яка закинула більше шайб у ворота противника.

Овертайм (додатковий час) у хокеї

Призначається, якщо за основний час команди зіграли внічию. За правилами регулярного чемпіонату лише один овертайм, грають 3 на 3, тривалість – 5 хвилин. Якщо за цей час шайба так і не була забита, в жодну браму — проводиться серія булітів (штрафних кидків).

Овертайми в плейоф відрізняються, тривалість тут становить 20 хвилин, грають 4 на 4, кількість необмежена, гра ведеться до першої забитої шайби.

Скільки людей у ​​хокейній команді

На поле виходять шість гравців, один воротар та п'ять польових – 2 захисники та 3 нападники (форварда). Загалом, на матч зазвичай приходять 20-25 гравців. Заміни можливі в будь-який час, в паузи і безпосередньо в ігровий час, так само команда може замінити воротаря ще на одного гравця.

Кожен гравець має бути відповідно екіпірований, спорядження хокеїстів складається з ковзанів, ключок, верхньої форми та захисту.

Прокидання в хокеї

Прокидання - це ситуація, коли гравець однієї з команд посилає шайбу зі своєї половини майданчика (через червону лінію), вона проходить через все поле і перетинаючи лінію воріт другої команди, не торкаючись жодного хокеїста. Після прокидання введення шайби у гру проводиться у зоні захисту команди, яка його виконала.

Офсайд у хокеї з шайбою

При порушенні правила входу в зону фіксується офсайд (положення поза грою). Призначається, якщо шайба входить до зони однієї з команд, і в цій зоні знаходиться гравець протилежної команди (якщо обидва його ковзани повністю знаходяться за лінією, що визначає межу зони).

Помічник головного арбітра піднімає руку вгору, і якщо гравець атакуючої команди стосується шайби або вона прямує до воріт, гру зупиняють. Призначають вкидання у середній зоні. Якщо торкання шайби не було, гру продовжують, але положення поза грою триває, поки всі атакуючі гравці не вийдуть із зони суперників або шайба не піде з цієї зони. При виконанні будь-якої з умов, помічник арбітра повинен опустити руку і команди продовжать гру.

Порушення у хокеї

Порушеннями вважаються:

• Поштовх на борт (силовий прийом)
  • Удар кінцем ключки
  • Неправильна атака
  • Атака суперника ззаду
  • Відсікання (силовий прийом у манері відсікання або на рівні або нижче рівня колін суперника)
  • Поштовх ключкою
  • Удар ліктем
  • Виняткова грубість (дія, не дозволена правилами, що призводить або може призвести до травми суперника, представника команди чи судді)
  • Бійки чи грубість
  • Високо піднята ключка
  • Затримка суперника руками
  • Затримка руками ключки суперника
  • Затримка ключкою
  • Атака гравця, який не володіє шайбою (блокування)

• Малий
  • Дається за незначні порушення. Гравець видаляється на 2 хвилини без права заміни. Якщо штраф отримав воротар, штраф відбуває будь-який гравець, який знаходиться на майданчику на вибір тренера команди, що провинилася. Можливо, достроково знятий забитим голом.

• Командний
  • Отримує вся команда. Зазвичай порушення чисельного складу, коли в результаті неправильно проведеної зміни п'ятірок на льоду виявляється зайвий польовий гравець. Відбуває штраф будь-який гравець на вибір тренера. Можливо, достроково знятий забитим голом.

У статистику штрафного часу – 2 хвилини.

• Великий
  • Гравець (на вибір капітана) видаляється на 5 хвилин без права заміни. Додатково може бути накладено дисциплінарний штраф. Не може бути достроково знято.

У статистику штрафного часу – 5 хвилин.

• Дисциплінарний
  • Гравець видаляється на 10 хвилин із правом заміни. Після закінчення штрафного часу оштрафований гравець може вийти з лави штрафників при першій зупинці гри. Повторне порушення одним гравцем карається дисциплінарним штрафом до кінця гри.

У статистику штрафного часу – 10 хвилин.

• Дисциплінарний до кінця гри
  • Гравець або офіційна особа команди видаляється до кінця гри з правом заміни та відправляється у підтрибунне приміщення. Після гри суддя має подати рапорт і організатор змагань може призначити додаткове покарання.

У статистику штрафного часу – 20 хвилин.

• Матч-штраф
  • Гравець видаляється до кінця гри з правом заміни через 5 хвилин, дискваліфікується на наступний матч та відправляється до підтрибунного приміщення. Будь-який гравець, який знаходиться на майданчику, на вибір капітана відбуває штраф 5 хвилин. Після гри суддя має подати рапорт і організатор змагань може призначити додаткове покарання. Штраф за 5 хвилин не може бути достроково знятий.

У статистику штрафного часу – 25 хвилин.

• Штрафний кидок
  • Призначається штрафний кидок (булліт) у ворота команди, що провинилася. На майданчику залишається воротар команди, що провинилася, і польовий гравець суперника. Шайба ставиться в центр поля перед польовим гравцем, головний арбітр дає свисток, після якого гравець починає зближення з воротарем і наносить один кидок по воротах без добивання.

Чемпіонат КХЛ

Регулярний чемпіонат Континентальної хокейної ліги проводиться щорічно. Щоб поборотися за перемогу на льоду сходяться команди з Росії, Білорусії, Казахстану, Китаю, Латвії, Словаччини, Фінляндії.

У ході чемпіонату кожна команда проводиться 56 матчів — по два матчі з кожним із суперників, плюс чотири додаткові гри.

В результаті цих ігор визначається:

• переможець Регулярного Чемпіонату КХЛ – володар Кубка Континенту ім. В.В. Тихонова;
  • переможці Дивізіонів (всього 4);
  • порядок зайнятих клубами місць у Конференціях (дві конференції Східна та Західна), для визначення команд, що вийшли в плей-офф.

Що таке Плей-офф

Плей-офф це другий етап Чемпіонату КХЛ – ігри на вибуття.

За підсумками регулярного чемпіонату КХЛ визначається володар Кубка Континенту імені Віктора Васильовича Тихонова. За підсумками плей-офф визначається чемпіон Росії, яким стає найкращий російський клуб, та чемпіон КХЛ – володар Кубка Гагаріна.

У плей-офф виходить по 8 команд з конференцій, тобто всього 16 команд, які посіли перші місця у турнірній таблиці, які визначаються за сумою очок, набраних у всіх матчах Першого етапу Чемпіонату. Команди розбиваються на пари, що зайняла найвище місце у таблиці грає з тією, що зайняла найменше, друга за рахунком – з передостанньої, тощо. Це чвертьфінал - перший етап. Команди зустрічаються, поки одна з них не досягне 4 перемог.

Наступний етап – півфінал. У півфінал проходять переможці – 8 команд, по 4 з кожної Конференції. Після цього йдуть суперфінал та фінали конференцій, серія ігор між найсильнішими командами Сходу та Заходу. Переможець залишиться лише один — Чемпіон КХЛ та володар Кубка Гагаріна.

Якщо під час матчу воротар однієї з команд порушує правила, то на нього, як і будь-якого іншого гравця, має бути накладений відповідний штраф. При цьому покарання на лавці штрафників за воротаря повинен відбувати хтось із польових гравців, які перебувають у момент порушення на льоду та призначений представником команди.

Крім стандартних штрафів, передбачених для всіх гравців, що знаходяться на полі, існує низка специфічних штрафів, які накладаються лише на воротарів. Подібні штрафи передбачені за такі порушення:

1. Зняття лицьової маски або шолома з метою викликати зупинку зустрічі. Карається малим двохвилинним штрафом. Якщо подібне порушення відбувається у момент виходу суперника віч-на-віч, то суддя зобов'язаний призначити у ворота команди, що провинилася, буліт. Якщо воротар знімає маску або шолом у момент виконання штрафного кидка, то команді, яка не порушувала правила, має бути зараховано взяття воріт.
  2. Якщо в момент виконання штрафного кидка воротар залишає площу своїх воріт до того, як суперник торкнеться шайби. Карається попередженням. Повторне порушення у той самий ігровий момент карається дисциплінарним штрафом, третє – присудженням команді суперника голу.
  3. Наближення до лави запасних гравців власної команди під час зупинки матчу (стандартна зупинка, тайм-аут, рекламна пауза) з будь-якою метою, у тому числі для заміни ключки у разі її поломки. Карається малим двохвилинним лавковим штрафом. Виняток становлять випадки, коли провадиться заміна воротаря на запасного.
  4. Падіння на шайбу та підгортання її під себе руками поза площею воріт. Карається малим двохвилинним штрафом. Таким же штрафом карається подібна дія у площі воріт, якщо на воротаря не чинилася будь-яка дія з боку суперника.
  5. Утримування шайби в руках більше 3 секунд у ситуації, коли воротар не перебуває під тиском суперників, а також навмисне приміщення шайби під щитки. Карається малим двохвилинним штрафом.
  6. Знаходження на половині поля суперника, тобто за центральною (червоною) лінією. При цьому не має значення, чи воротар знаходиться за червоною лінією під час гри або в момент зупинки зустрічі. Карається малим двохвилинним штрафом.
  7. Залишення району свого воротарського майданчика в момент бійки або конфлікту. Карається малим двохвилинним штрафом.
  8. Приміщення шайби на сітку воріт для зупинки матчу. Карається малим двохвилинним штрафом.

Налокітники

Навіщо хокеїсти використовують налокітники? Із чого складається хокейний налокітник? Які частини тіла захищає хокейний...

«Третьяк + Дорж Даваасамбуу = ?» Навіщо нам у хокеї друзі-монголи

Оглядач «Радянського спорту» дивується контрактом ФХР із монголами. Навіщо це нам?

ФХР уклала меморандум про співпрацю з Монголією. У церемонії взяв участь президент монгольської федерації Дорж Даваасамбуу. А раніше відбулася зустріч із президентом Халтмаагійн Баттулгою, і з ним обговорили, що в Монголії може бути побудована перша крития ковзанка для хокею.

Яка взагалі мета цього заходу? Ну крім того, що президенту ФХР Владиславу Третьяку вручили монгольську нагороду – медаль «Дружба»?

Та це звичайний візит ввічливості. Ви просто подивіться, хто стоїть у черзі на вступ до ІІХФ – Алжир, Бахрейн, Пакистан, Саудівська Аравія, Туніс, Узбекистан. А взагалі до ІІХФу вже увійшли Кувейт, Туркменія, ОАЕ (там Олександр Медведєв хотів створити клуб КХЛ).

Монголія – сусід, там грають у хокей у м'ячем. А коли монголи приїжджають до нас на турніри, то на продаж привозять шапки із лисячої шкіри. Ну чому з ними не дружити? Що у цьому екзотичного? Он навіть президент США Дональд Трапп із лідером КНДР Кім Чен Ыном задружився, і в цьому немає нічого дивного.

джерело: «Радянський спорт»

Читайте на тему: «Зробимо наш турнір ще привабливішим». Керівники ФХР обіцяють Ігорю Єсмантовичу: Потрібна ще одна програма – як зберегти олімпійських чемпіонів для збірної «Червона Машина. Тренер». ФХР презентувала безкоштовний мобільний додаток Роман Ротенберг: Переймаємо досвід Черчесова – його підхід дуже цікавий

«Життя спортсменів важливіше». На етапі Кубка світу не буде глядачів Стартуючий у четвер у чеському Нове-Місце етап Кубка світу пройде без глядачів – так вирішили організатори. Причина – злощасний коронавірус, який продовжує поширюватися Європою. 03.03.2020 17:45 Біатлон Волохов Юрій

Сочі готовий! Перенесіть ЧС зі Швейцарії до столиці Олімпіади-2014 ЧС-2020, який має відбутися 8-24 травня в Цюріху та Лозанні, під загрозою через коронавірус. ІІХФ може перенести турнір. Росія запропонувала олімпійську столицю Ігор-2014 – Сочі. 06.03.2020 07:00 Хокей Домрачов Владислав

Мірзаєва нокаутували у Казахстані. Головні моменти турніру ACA 105 (відео) Арман Оспанов переміг Расула Мірзаєва технічним нокаутом у першому раунді на турнірі ACA 105 в Алмати (Казахстан) 06.03.2020 21:30 ММА Ващенко Сергій

Чи потрібна хокею тотальна цифровізація? На нараді генеральних менеджерів клубів НХЛ, що завершилася у Флориді, затверджено програму використання цифрових технологій на всіх матчах ліги, починаючи з Кубка Стенлі-2020. 05.03.2020 20:00 Хокей Славін Віталій, Іванов Сергій

Тоні Фергюсон: Дам Хабібу ляпас, двічі вдарю в пузо і примушу віджиматися двадцять разів Претендент на титул чемпіона UFC у легкій вазі американець Тоні Фергюсон заявив, що надере зад власнику пояса Хабібу Нурмагомедову за те, що під час дуелі поглядів після дуелі його пояс. 07.03.2020 14:23 ММА Ващенко Сергій

Тихе місце. Жіночий спринт у Нове Місце – ні глядачів, ні медалей для Росії Звикнути до відсутності глядачів на трибунах виявилося непросто. До відсутності медалей нашої жіночої збірної ми звикли давно. 05.03.2020 21:33 Біатлон Мисин Микола

У ЗМІ вже розповідають, як у Єкатеринбурзі на дитячому хокейному матчі турніру "Уральський виклик" почалася масова бійка. Арбітри особливо не метушилися - дали пацанам побитися від душі. Подивився потім у Ютюбі – таких роликів битв дітей на хокейних матчах МОРЕ!

Я не фахівець у хокеї, але в курсі, що в національних хокейних лігах подібні бійки - це вже частина гри та необхідний хокейний імідж для залучення глядачів, а отже, і грошей.

То що ж виходить? Це вже можна в правила чи вписувати?

Ні, ну я розумію дитячий бокс, дзюдо, карате – це все за правилами конкретного виду спорту та рефері суворо стежать за всім, щоб усе по чесному. А що тут? Одна купа навалилася на іншу купу. Всі один одного метеликів абияк і чим попало, а арбітри, глядачі, коментатори спостерігаю абсолютно ШТАТНО за цим? Тобто. по суті заохочують та виховують молодих спортсменів саме у такому ключі.

Я можу зрозуміти у дорослому хокеї у когось не витримали нерви і помчала. Але діти щось! Наскільки я знаю, у західних командах, та й уже у наших давно є спеціальні "бійці" для подібних битв і дрібних сутичок, які грають щось може неособливо, але хороші "кілери". Їм прямо кажуть - ти повинен вимкнути геть того гравця суперника.

Правильно я все розумію? Потрібні видовища і тому цьому особливо не перешкоджають із найменших років спортсмена-хокеїста?

Ось із інтернет-форуму: " І для навчання таким є спеціально розроблені вправи. З іншого боку - сліпе мордування одне одного. На мій погляд виглядає дикувато. 10 хвилин під час тренування маленьких дітей ділять на пари і вони просто махаються. Не дивлячись що у когось захист одягнений поки не дуже, що у дітей на ногах ковзани, а є ще діти які просто не б'ються а починають просто душити суперника-напарника. Бачила таку картину кілька разів і чесно сказати незрозуміло, яка педагогічна мета переслідується в ці 10 хвилин."

А ось ще дуже показове відео:

А як же спортивна честь, священні правила гри та спортивне братство? Адже не завжди це було так!

Якось по ТБ показували 45 хвилинний док. фільм про бійки на льоду. Там пройшов один цікавий епізод - один з гравців "Крил" радянських часів розповідав про те, як він на той час вдарив одного з гравців команди суперників. Його мало не посадили. Ледве ледве відмазали, з команди викинули. Це були часи. І всі ветерани нашого хокею одноголосно кажуть, що мордобій прийшов до нашого хокею "звідти". Юристи говорять про те, що бійка на льоду – це звичайне хуліганство, за що можна отримати термін. А те, що відбувається це за кількох тисяч свідків, лише посилює те, що відбувається.

Так все ж таки? Проти цього борються чи це вирощують та заохочують?

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!