Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Відкрите заняття з фізичної культури. Відкрите заняття з фізичної культури у підготовчій групі «Ми фізкультурники

Відкрите заняття з фізичної культури
у підготовчій групі
Тема: "Подорож до Спортландії"
Мета: Різносторонній розвиток дітей засобами фізичної культури.
Завдання:
оздоровчі:
* Формувати потреби дітей в активному та здоровому способі життя;
* формувати вміння зберігати правильну поставу у різних видах
діяльності.
освітні:
* закріплювати знання дітей про види спорту, різноманітність спортивних вправ;
* Розширювати кругозір дітей.
виховні:
* формувати позитивні взаємини між дітьми, вміння
працювати у команді, допомагати один одному;
* забезпечувати різнобічний розвиток особистості дитини, виховувати
витримку, наполегливість, організованість, ініціативність,
самостійність, творчість, фантазію;
* продовжувати формувати звичку надавати посильну допомогу в
підготовці спортивного інвентарю до занять з фізичної культури та
його прибирання;
* Створювати умови для розвитку у дітей позитивного емоційного стану.
розвиваючі:
* удосконалювати техніку основних рухів, домагаючись
природності, легкості, точності, виразності їх виконання;
* розвивати вміння орієнтуватися у просторі, швидко реагувати
на зміну основних видів діяльності;
* розвивати силу, швидкість, спритність, гнучкість;
* удосконалювати вміння діяти зі скакалкою;
* вправляти дітей у відбиванні, киданні та лові м'яча;
* розвивати координацію рухів, почуття ритму, бажання красиво
рухатися;
* розвивати слухову увагу та пам'ять;
* розвивати інтелектуальні здібності дітей шляхом зв'язку фізкультури коїться з іншими предметами.
Матеріал: магнітофон, аудіо-диски, скакалки, м'ячі, баскетбольні стійки, конуси, тунель, гімнастичні лави, обручі.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Вступна частина.
(Звучить дитяча музика, діти входять до зали, будуються в одну шеренгу)
Вос-ль - Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми маємо незвичайне заняття. На нас чекає цікава подорож до країни Спортландії. У цій країні всі люблять займатися фізкультурою та спортом, але у кожному місті є свої особливості тренувань.
- Хочете побувати у Спортландії? (Так)
- Добре, але це не легкий шлях, подолати його зможуть лише сміливі та спритні, дружні та вмілі.
- А ви, хлопці, любите займатися фізкультурою? (Так)
- А знаєте, для чого треба займатися спортом?
- Правильно, я бачу ви готові до подорожі. Тоді слухайте мою команду - праворуч, у дорогу! Дорогою нам необхідно добре розім'ятися.
(Звучить дитяча ритмічна музика).
ІІ. Основна частина.
* Загальнорозвиваючі вправи в ходьбі по залі, зі зміною напрямку (по колу; змійкою; по «діагоналі»);
- Спортивна ходьба;
- ходьба з перекатом п'яти на носок;
- ходьба випадами, у присяді, з рухами рук, з махами ніг.
(Змінюється музика. Музичний супровід у швидкому темпі).
* Бігові вправи:
- з викиданням гомілки назад;
- з викиданням прямих ніг уперед,
- біг спиною вперед; і т.д.
* Дихальні вправи.
* Основні рухи.
- Ось ми й дісталися першого міста країни Спортландії.
У цьому місті всі люблять займатися гімнастичними вправами, але не простими. Це вправи з предметами, вправи ритмічної гімнастики, складні зв'язки вправ.
А які гімнастичні вправи ви знаєте?
(Мостик, берізка, колечко, перекид, і т. д.)
- Ну, що ж, я бачу вам буде цікаво спробувати свої сили у цьому залі. Дивіться, вам вже приготовлені скакалки.
- Ну що ж, я бачу вам буде цікаво спробувати свої сили у цій залі. Дивіться, вам вже приготовлені скакалки.
(Діти по одному беруть скакалки та розходяться по залі).
* Вправи зі скакалкою (І. п: стоячи і сидячи):
- підготовчі вправи до стрибків через скакалку;
- Різні варіанти стрибків через скакалку;
- вправи складної координації з використанням лежачої на підлозі
скакалки;
* Дихальні вправи;
* Гімнастичні вправи:
- вправи сидячи на гнучкість та розтяжку;
- зв'язування гімнастичних вправ;
- біг по залі, перестрибування через скакалку.
- Я бачу вам сподобалося у цьому місті, але наша подорож продовжується. (Діти кладуть на місце скакалки, будуються в колону по одному)
- І так, у дорогу! Будьте у дорозі уважні. (Спортивна ходьба під маршеву музику "змійкою", з вправами на увагу. Музика закінчується, діти зупиняються).
- Хлопці, по-моєму, ми збилися з шляху. Але чуєте якийсь звук. Це хтось до нас їде. Ой, ні – летить!
(З'являється Карлсон під музику).
Карлсон: - Здрастуйте, хлопці! Ледве вас наздогнав. А Ви мене впізнали? Як мене звуть? (Карлсон).
Вос-ль Карлсон, а як ти в Спортландії опинився?
Карлсон: - Та ось, щось став слабнути мотор, та літати стало важкувато. Вирішив до Спортландії злітати, підкачатись, фігуру підправити.
- А ти нам дорогу далі не покажеш.
Карлсон: - Звичайно, покажу, але в наступне місто пускають лише тих, хто загадки про спорт уміє відгадувати. Ви. Хлопці, вмієте? Ну зараз перевірю. (Діти відгадують загадки на спортивну тематику).
Карлсон: - Молодці, хлопці! Все про спорт знаєте, тоді в дорогу, за мною.
(Під музику діти йдуть за Карлсоном, змінюючи напрямок руху)
Карлсон прощається – відлітає.
Вос-ль – Наступна зупинка – СПОРТИВНИЙ СТАДІОН.
- Які види спорту ви знаєте, хлопці?
- Хочете тут позайматися?
(Діти беруть м'ячі, діляться на 2 команди)
* Елементи спортивної гри «Баскетбол»:
- ведення м'яча однією рукою;
- кидки м'яча в баскетбольне кільце;
- ведення м'яча з просуванням залом, зі зміною напряму.
Вос-ль – Тут було цікаво. Наступне місто далеко, дістатися до нього нелегко. Перед нами ціла смуга перешкод. Чи зможемо її подолати? Допоможе нам у цьому музика.
* Смуга перешкод (2 варіанти):
- пролазіння в тунель;
- стрибкові вправи на гімнастичній лаві;
- стрибки у висоту через перешкоди;
- Стрибки з обруча в обруч;
* Дихальні вправи.
- Молодці, всі подолали і до найвеселішого міста Спортландії прийшли. У цьому місті всі люблять грати.
* Естафета «Вушко голки».
ІІІ. Заключна частина.
- Які ж ви хлопці сильні, спритні та вмілі! Дуже я рада, що справжні спортсмени виросли у нашому саду. Хочеться мені пуститися в танець разом із вами. Потанцюємо.
* Ритмічна композиція «До чого дійшов прогрес».
- Чи сподобалася вам наша подорож?
- Які вправи найбільше?
- А допомогла вам у цій подорожі дружба.
Давайте зробимо разом «Квітка дружби» (вправа на
розслаблення).
- Всім, хто відвідав Спортландію, ми даруємо спортивні сувеніри.
(Під музику діти йдуть із зали)

Конспект відкритого інтегрованого заходу з фізичної культури у старшій групі — «На допомогу ведмежатці»

Соціалізація, Фізична культура, Комунікація, Пізнання, Музика

Ціль:Формувати в дітей віком здоровий спосіб життя, в ігровій формі розвивати спритність, швидкість, силу.

Завдання:Щеплювати інтерес до казок, уміння співпереживати їм, приходити на допомогу, формувати навички співпраці дітей одна з одною.

Обладнання:Обручі, спили, іграшка - ведмедик, гімнастична лава, дуга, музичний супровід, муляж пенька.

Хід заходу
Вихователь:Хлопці, нам у дитячий садок прийшла телеграма з лісу, від ведмедиці.
Що ж тут написано, побачимо? ( Відкриває). У неї загубилося ведмежа, коли вони гуляли.
Ведмедиця шукала ведмежа, але не змогла знайти його.
Вона просить у вас допомоги.
Ну що, допоможемо, хлопці? ( відповіді дітей).

Але у лісі треба бути обережним, там багато несподіванок. Ми повинні бути уважними, сильними, спритними та сміливими. Потрібно зібратися з силами та розім'яти м'язи.

Усі зібралися?
Усі здорові?
Ведмедика виручати готові?

Ну тоді підтягнись,
Не позіхай і не лінуйся,
На розминку ставай!

Перевіримо поставу. Поставили п'яти разом, шкарпетки нарізно, спина пряма, голова дивиться вперед. Кроком марш! ( Звучить музика)

Ходьба з високим підніманням колін:
· Ходьба на шкарпетках, руки на поясі;
· Ходьба на п'ята, руки за голову;
· ходьба на зовнішній стороні стопи, руки на поясі;
· Ходьба напівприсід «Гноміки»;
· Повне присідання;
· Ходьба з руками вперед, вгору, убік, вниз.
· Ходьба звичайним кроком.

Руки в ліктях зігнуті, біг звичайний; біг «Ліліпути»; біг приставним кроком; біг із поворотом в інший бік; біг із перешкодою; біг «Змійкою». Ходьба звичайним кроком із відновленням дихання.

Вихователь:Хлопці непомітно ми з вами з дитсадка підійшли до лісу.

А хто з вас знає, як треба поводитися в лісі? ( Відповіді дітей).

Не кричати, не ламати гілки дерев, не ображати звірів та птахів, не руйнувати гнізда, ходити поруч із дорослими.

Щоб бути сильними, спритними та подолати всі перешкоди, давайте виконаємо з вами наступні вправи:
1. Піднімання плечей
2. «Млин»
3. «Берізка»
4. Нахили з діставанням підлоги руками.
5. Бавовни під коліном.
6. Присідання із витягнутими руками вперед.
7. Стрибки «Петрушка»
8. Вправа відновлення дихання.

Вправи ми з вами виконали, ви стали сильними, вправними. А ведмежа ніхто не бачив, ні де він вам не зустрічався? ( Відповіді дітей)

Вихователь:У лісі багато гілок, павутин, корчів, тому ми з вами поповземо рачки по «впалому дереву» ( гімнастичній лаві) і будемо уважно дивитися на всі боки, шукати ведмежа. Обережно хлопці попереду «корч» ( дуга), підліземо під неї, подивимося там ведмежа.

Вихователь:Ну що ні хто не бачив ведмежа? ( Відповідь дітей).
Ідемо далі вперед. Попереду «ямки», перестрибнемо через них ( стрибки з місця в обруч).
А тут «купки», пробираємось по них ( стрибки на двох ногах із просуванням вперед через обручі).
Давайте пошукаємо за «пінічками» ( стрибки по спілках).

Ой, хлопці, а в дали подивіться який пеньок стоїть незвичайний, великий, ми там не шукали? Давайте подивимося, може там наш мишка сидить ( заглядають, там сидить іграшка - ведмедик).

Ось ти де мишко, ми тебе так довго шукали. Мишко, я думаю ти дуже любиш грати, а хлопці теж люблять грати в різні забавні ігри, давай разом з хлопцями пограємо в гру «Ми веселі хлопці…».

Давайте разом станемо все в коло, і Катя лічилкою вибере ведучого (вважає лічилку «На золотому ганку сиділи…»). Ведучий стає в коло. А діти вимовляють слова:

Ми веселі хлопці
Любимо бігати та грати,
Шалунишка наш… ( Антоша)
Ти спробуй нас упіймати.
Раз - два - три лови.
Гра повторюється 2 – 3 рази.

Вихователь:Хлопці, а скажіть мені будь ласка, як ми ведмежа відправимо додому? ( відповіді дітей) На літаку, на машині, телеграма, зателефонуємо ...

Вихователь:Правильно ми зателефонуємо мамі і вона прийде до нас у дитячий садок за своїм пустунечком.

А зараз ми повернемося додому, візьмемо із собою Мішутку та подзвонимо його мамі. А то я бачу погода починає псуватись. ( Звучить запис сильного вітру, всі йдуть.

Назва: Фізкультурне заняття у старшій групі «На допомогу ведмежатці»

Посада: вихователь
Місце роботи: МКДОУ «Новохоперський дитячий садок загальнорозвиваючого виду «Джерельце»
Місце розташування: селище Новохоперський, Новохоперський район, Воронезька область, Росія

Райхан Мулдашева

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Бджілка»»

с. Олександрів-Гай Олександрово-Гайського району

Конспект фізкультурного заняття

у старшій групі

(навчально – тренуючого характеру)

Складено вихователем: Мамешевой Райхан Дисенгаліївна.

Програмний зміст:

1. Зміцнювати м'язи плечового пояса.

2. Вправляти в різних видах ходьби та бігу.

3. У рухливій грі розвивати вміння пересуватися, зберігаючи рівновагу та змінюючи швидкість.

4. Продовжувати формувати правильну поставу.

5. Виховувати у дітей інтерес та бажання займатися.

Устаткування:

лавки 4шт. ;

2 відерця, емблеми (зайчиків, собачок) ;

Кеглі 4 шт. ;

стрічки на кільцях за кількістю дітей.

Хід заняття

Діти в колоні один за одним йдуть у групу кроком марш і вишиковуємося в одну шеренгу.

На місці стій!

Раз, два!

Здрастуйте хлопці! Діти, давайте привітаємо наших гостей.

А зараз ми з вами зробимо розминку.

Вступна частина.

Праворуч! По колу зали кроком марш!

Високо піднімаючи коліна. (20с)

Вище ноги піднімаємо

Ходьба на п'ята, руки на плечі.

Ходьба на шкарпетках один за одним, руки на поясі. (20с.).

Долоньки в кулачки, руки зігнули в логтях

І побігли легким бігом.

Сіли навпочіпки, ручки назад.

Ходьба як «Качечки йдуть»

Ходьба як «Котики», лапки поставили, хвостики високо-високо підняли.

Біг. Рано підвелися мишки і побігли швиденько від котиків.

Ходьба як «Котики».

Біг як «мишки».

На місці стій! Раз, два!

Дихальна вправа. Хлопці йдемо кроком, руки через сторони вдих, опускаємо видих. (10с.).

(Роздати прапорці, доки діти йдуть).

Вишиковуємося в одну шеренгу.

Ернар. На перший - другий розрахуйся

Перші номери 5 кроків уперед.

Повернулися обличчям до мене.

Дивимось на мене.

Комплекс загальнорозвиваючих вправ з прапорцями

Нахили голови

1)І. п. основна стійка, ноги разом, прапорці вниз

На 1 - нахил голови вперед

На 2- нахил голови назад

На 3 - нахил голови вправо

На 4 - нахил голови вліво (2р)

2)І. п. -ноги разом, прапорці вниз

На 1-прапорці вперед

На 2 - прапорці вгору, стати на шкарпетках

На 3 - прапорці у сторони

На 4-повернутися в і. п. (5-6р)

3)І. п. стійка ноги на ширині плечей, прапорці вниз.

На 1-поворот праворуч, прапорці в сторони

На 3-поворот вліво, прапорці в сторони

На 4-і. п. (5-6р.)

4)І. п. -стійка ноги на ширині плечей, прапорці вниз.

На 1-нахил тулуба вперед, прапорці в сторони

На 2-і. п. (5-6р.)

5)І. п. -основна стійка, прапорці вниз

На 1- сісти, прапорці вперед.

На 2-і. п. (5-6р.)

6) Стрибки ноги нарізно

І. п. - основна стійка, ноги разом.

На 1-стрибок, ноги нарізно, руки в сторони.

На 3-стрибок, ноги нарізно. руки в сторони.

Дихальна гімнастика

Після слів «затримаю дихання»хлопці робимо вдих і затримуємо дихання.

Носиком дихаю,

Дихаю вільно,

Глибоко та тихо –

Як завгодно.

Виконаю завдання,

Затримаю подих.

Раз, два, три, чотири –

Знову дихаємо:

Глибше, ширше.

Основні види рухів:

Перші номери-ваша команда будуть зайчики. Другі номери-собачки

А тепер слухайте завдання, які ми виконуватимемо.

Отже, команда собачок.

Ви проходите по лавці, підстрибуєте перестрибуєте відерця.

Після цього, оминайте орієнтир.

І по прямій на всій швидкості, самі собі даєте сигнал: "На старт - увага - марш!"

Попереду у вас стоїть циліндр постукайте 3 рази і повертаєтеся до команди.

Команда собачок.

Зрозуміле завдання?

А команді зайчиків

1 упр. «Рибка». Підтягуємось двома руками на середині робимо повний поворот у коло себе і намагайтеся, щоб наш хвостик не падав.

Після ви обходьте орієнтир.

А тут виконуєте стрибки.

І стрибаєте ніжки разом,ніжки порізно.

Обходьте орієнтир.

І повертаєтеся до своєї команди.

Раз,два,три – вправи почни.

Зараз команда зайчиків та команда собачок міняються місцями

Отже, тепер ви виконуєте вправу собачок, а у вас вправу зайчать.

Дихальна вправа

Зробимо носиком вдих

Ротиком видих. (Поки діти роблять прибираємо інвентар)

Заключна частина

Пограємо у рухливу гру «Пастки з стрічками»

Хлопці вишикувалися в одну шеренгу.

Діляра порахує лічилку.

Пояснюю правила гри.

Діти ви розходитесь по майданчику, у кожного з вас є кольорова стрічка, заправлена ​​ззаду за пояс. У центрі кола стоїть Ловішка. За сигналом вихователя: «Раз, два, три – лови!»Ви розбігаєтеся майданчиком. Пастка намагається витягнути стрічку. за сигналу: «Раз, два, три в коло швидше біжи - всі діти будуються в коло». Після підрахунку спійманих гра повторюється.

А тепер пограємо в малорухливу гру: «Тихіше їдеш далі будеш»

Побудувалися в одну пряму пряму лінію.

А ось зараз ваше завдання бути дуже, дуже уважними

Швидко йдете, а потім я повертаюся швиденько зупиняєтеся і не ворушитесь, а хто ворушитиметься, вам доведеться повернутися назад. (назад)

"Почали!", «Тихіше їдеш - далі будеш», "Стоп!"Гра полягає в тому, щоб якнайшвидше дістатися до вихователя і доторкнутися до нього рукою. Той гравець, який зробить це першим, вважатиметься переможцем і тимчасово вибуває з гри, чекаючи, коли всі дітлахи не пройдуть відведену їм дистанцію.

Хто залишиться останнім, той програв. Після цього переможець стає ведучим, а той, хто програв, - ведучим.

Релаксація та самомасаж

Діти давайте візьмемося за руки, зробимо коло.

Лігли на підлогу.

Чуєте? Музика звучить. Заплющте очі і уявіть, як здоров'я наповнює ваш організм. Руки та ноги стали сильними. Серце б'ється рівно. Дихання спокійне. Ваш організм дякує вам за турботу про нього. Погладьте себе по голові, помасажуйте вуха, погладьте ручки та животик. Ви здорові! Ви гарні! Ви щасливі! Розплющуйте очі.

А тепер вишикувалися в одну шеренгу.

Хлопці, сьогодні ви всі були дуже спритними, швидкими, вмілими.

Дякую вам. Молодці!

Публікації на тему:

Мета: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей. Завдання: розвивати фізичні якості (витривалість, координація,.).

Підсумкове заняття з фізичної культури.Конспект фізкультурного заняття у підготовчій до школи групі Завдання: удосконалювати навички бігу та різні види ходьби; закріплювати.

Відкрите заняття з фізичної культури для дітей 6-7 років

Нуждіна С.П., вихователь МДОУ "Казка" м.Буїнськ РТ

Програмне зміст. Вправляти дітей у ходьбі з виконанням рухів по колу та між предметами; Розучити пролазу в обруч боком, не зачіпаючи край обруча; Вчити у стрибках, перестрибування через бар'єри (Пеньки)різної висоти; Вправляти повзання по лаві на животі,

Посібники. Кулі (Діаметр 10-12см)за кількістю дітей, 3 обручі, кеглі, лавка, пенькірізної висоти. Гуртки різних кольорів (більше-6щт, маленькі за кількістю дітей); червоний, жовтий, синій, зелений, помаранчевий, коричневий. Музичний супровід.

Хід заняття.

Вихователь:Кажуть, є чарівна квітка здоров'я. Хто його знайде і понюхає, буде найсильнішим, найвправнішим, а головне найздоровішим чоловіком. Зростає ця квітка в країні «Неболійка». Дістатися до нього нелегко. Як би я хотіла хоч раз понюхати цю чарівну квітку, щоб завжди бути здоровою, А ви хочете?

Діти:Так.

Вихователь:То, може, зробимо цю подорож?

Діти:Так.

Вихователь:Тоді не будемо гаяти часу - в дорогу! Звучить музика.

І частина. Діти йдуть залом, виконуючи рухи.

  1. Ходьба на шкарпетках.
  2. Ходьба п'яти, тримати руки за головою.
  3. Ходьба у напівприсяді.
  4. Ходьба змійкою.
  5. Ходьба із виконанням дихальної вправи.

Діти стоять в одній шерензі. Вихователь показує таблички з покажчиками:

«Наліво підеш - у сонне царство потрапиш».

"Прямо підеш - здоров'я знайдеш".

«Направо підеш - гору солодощів знайдеш».

Вихователь:Яку дорогу ви оберете?

Діти:Ми підемо прямо?

Вихователь:А може, ляжете спати чи цукерок поїдете?

Діти:Ні.

Вихователь:Тоді вперед.

ІІ частина. Діти будуються у три колони.

Загальнорозвиваючі вправи кулями (м'ячем)

  1. І п.: основна стійка, м'яч у правій руці. 1-2-руки в сторони, вгору, перекласти м'яч у ліву руку; 3-4-опустить руки вниз, повернуться у вихідне положення. Те ж лівою рукою (5-7 разів).
  2. І. п.: ноги на ширину ступні, м'яч у правій руці. 1-2 підняти в праву зігнуту ногу, перекласти під нею м'яч у ліву руку; 3-4-повернутися у вихідне положення. Так само перекласти м'яч у праву руку (6раз).
  3. І. п.: ноги на ширині ступні, м'яч у правій руці. 1-сісти, руки вперед, перекласти м'яч у ліву руку; 2повернутися у вихідне положення (5-6раз).
  4. І. п.: стоячи на колінах, сидячи на п'ятах, м'яч у правій руці. 1-3-прокат м'яч праворуч від себе (Прямою); 4взяти м'яч, випрямитись, перекласти його в ліву руку. Теж вліво (3-4рази).
  5. І. п.: сидячи, ноги разом прямі, м'яч лежить на стопах ніг, руки в упорі ззаду, 1-2 підняти прямі ноги вгору, скотити м'яч, зловити; 3-4повернутися у вихідне положення. Виконується в середньому темпі (5-6 разів).
  6. І. п.: основна стійка, м'яч в обох руках унизу. Підкинути м'яч і зловити (2-3 рази).
  7. І. п.: основна стійка, м'яч у правій руці. Стрибки на правій та лівій нозі з поворотом вправо та вліво на рахунок вихователя 1-8 (3-5раз).

Основні види рухів

  1. Пролазіння боком не торкаючись руками підлоги, поспіль через три обручі, поставлені на відстань 1м один від одного (2-3 рази),
  2. Стрибки через (Пеньки)бар'єри різної висоти із просуванням уперед.
  3. Повзання по гімнастичній лаві на животі, підтягуючись двома руками (хват рук з боків лави)-2-3 рази.

Вихователь:Молодці всі перешкоди подолали. Мені, здається, чарівна квітка «здоров'я» вже зовсім близько.

Рухлива гра «Вітамінки»

Зал (організм людини). У дітей кола різних кольорів. Під час хвороби вам мама дає вітаміни різних кольорів, щоб зміцнити ваш організм, тобто вбити мікроби всередині вас. Ці вітаміни (круги)розміщених по залі. А я буду бактерій. Звучить музика. Ви вітаміни, знаходите свої кольори під час музики, перестає музика, мікроб хоче вас заразити мікробами. Ми дізнаємося, хто ж спритний, швидкий, уважний.

Вихователь:Молодці. Я щось чую. Це квітка «здоров'я» розпустилася. Та не один, тут ціла галявина чудових квітів. (Показує квіти, зроблені з-під контейнерів кіндерсюрприз, у які вкладені шматочки часнику). Понюхайте їх! (Діти беруть квіти, нюхають). Чим пахнуть квіти здоров'я?

Діти:Часником.

Вихователь:Запах часнику відлякує ці чудові квіти і жоден мікроб до вас близько не підійде.

ІІІ частина. Гра малої рухливості "Солодкий, кислий". Діти стоять у колі передають м'яч, називають будь-який предмет, наприклад, апельсин. Діти мімікою обличчя показують смак апельсину.

Завдання : повторити ходьбу в колоні по одному, розвивати окомір і ритмічність при переступанні через бруски; вправляти у прокочуванні м'яча у напрямі, в лазіння під дугу.

Діти у спортивній формі обходять зал під музику та сідають на стільці.

Вед .: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо на прогулянку до лісу. А прогулянка у нас буде не проста, вона буде спортивна. Ми сходимо та перевіримо, чи займаються спортом лісові звірі? Хлопці, а раптом вони не займаються спортом? Ми їх навчимо?

Діти : так-так.

Вед. : А для чого потрібно робити вранці зарядку і займатися спортом?

(Відповіді дітей).

Вед. : Ну а перш ніж ми підемо лісом, нам треба його привітати

Лісу, лісу червоному,

Небу, небу ясному

Крикнем голосно дітлахи

Наш фізкульт-ура!

(Ідуть по колу).

Вед .: Доріжкою стежкою ми йдемо і тримаємо спинки. Ми крокуємо, ми крокуємо – вище ніжки піднімаємо. Повороти голови-вліво-вправо подивися. Спритно ручку піднімаємо і по яблучку зриваємо (підстрибуємо, імітуємо, що зриваємо яблучко). Яблучко смачне, солодке, наливне. Далі ми дружно крокуємо, ми крокуємо, ми крокуємо. Попереду дерев ряд-змійкою ми підемо і всі дерева обійдемо. Ми дерева обійшли і далі по рівній стежці пішли. Під ногами листочки шарудять (ніжками розгрібаємо листя). Купи на шляху у нас, перестрибнемо ми їх за годину. (стрибки на двох ніжках).

Вед .: Ось ми і в лісі, сідайте на пеньки-відпочинемо. Подивіться як гарно у лісі. Хлопці, а розкажіть якісь тварини живуть у лісі? (Відповіді дітей).

Заєць. Раз стрибок, два-стрибок

І знову присядка.

А потім знову стрибок

І знову присядка.

Здрастуйте, хлопці. Навіщо до нас у ліс завітали?

Вед. : Зайчик, привіт. Ми з хлопцями прийшли до вас у гості, щоб дізнатися чи роблять лісові жителі зарядку вранці і чи взагалі займаються спортом?

Заєць . Звісно, ​​спортом займаємося. Бачите, які у мене ноги сильні? Та я вам зараз покажу, дружно на ніжки вставайте і повторюйте за мною.

(розминка із зайчиком під музику).

Вед.: Молодець, зайчик. Ми бачимо, що ти сильний і спортивний.

Заєць . Дивіться, Мишко йде. Він теж любить спортом займатися.

(Виходить Ведмедик).

Ведмедик. Я- господар лісу суворий.

Спати люблю взимку у барлозі.

Спортом займаюсь

Сили набираюся.

Вед . : Ведмедик, а хлопці теж спортом займаються І здатні пройти будь-які випробування. Все, що хочеш, покажемо.

Ведмедик. Ось вам перше випробування. У лісі вітер був сильний. Наламав багато гілок - ось вам і завдання, потрібно на двох ніжках перестрибнути все - всі гілочки.

(Діти виконують стрибки на двох ніжках через гімнастичні палиці один за одним, потоковим способом – 3 рази).

Ведмедик . Молодці, хлопці. Із завданням впоралися. Ось вам друге випробування. Щоб потрапити на галявину грибів, потрібно проповзти акуратно під величезною колодою, яка лежить на стежці. Впораєтеся?

Вед.: Звичайно впораємося, Мишко.

(Діти проповзають під під дугою)

Ведмедик. Молодці. А ще ми лісові жителі любимо грати з м'ячиком і один одному його кидати. А ви вмієте?

(Відповіді дітей).

(Діти діляться на пари та кидають один одному м'ячики).

Вед.: Ведмедику, а може ти тепер з нами пограєш у цікаву гру?

Ведмедик . Звичайно пограємо у гру «У ведмедя у бору».

Вед .: Випробування всі пройшли, в гру пограли, дізналися що хотіли-а тепер нам пора повертатися до дитячого садка. До побачення Мишко, Зайчик.

(Діти стають у коло, під музику крокують і сідають на стільці.

Вед .: Хлопці, вам сподобалося у лісі? Кого ми там зустріли? А навіщо ми туди з вами ходили, що дізнатися хотіли? Хлопці, наше заняття закінчено, ви можете повертатися до групи.

Документи для скачування:



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую, за Ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!