Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

План-конспект фізкультурного заняття у середній групі «Снігова королева. Конспект НОД з фізичної культури у середній групі

І.П. стоячи ноги на ширині ступні.

І.П. прийняти

Приготувалися: почали!

1-3 руки вперед, перекласти кеглю з правого в ліву руку.

2-4 прибрати руки за спину, перекласти кеглю у праву руку

5-6 І. п.

Відзначити тих дітей, які правильно виконували вправу.

І.П. те ж

1-3 нахилитися вперед, перекласти кеглю під лівою (правою0 ногою в ліву руку)

2-4 І.П.

І.П. стоячи на колінах, кеглі в правій руці.

І.П. руки притиснути, приготувалися, почали!

1-3 поворот праворуч відвести кеглю убік

2-4 прямо

5-6 перекласти в ліву руку

7-8 І.П.

І.П. сидячи ноги нарізно кеглі в обох руках перед собою

1-3 нахилитися поставити кеглю між ногами, випрямити руки

2-4 руки на поясі нахилитися взяти кеглю, повернутися до в.п. Відзначити дітей, які правильно виконували вправи

І.п.лежачи на спині ноги прямі кегля правій руці

1-3 підняти праву ногу

2-4 перекласти ліву руку кеглю

2-6 опустити ногу

Відзначити дітей, які правильно виконували вправу

І.П. ноги на ширині ступні, кегля на підлозі

1-3 стрибки на 2-х ногах навколо кеглі вправо та вліво з чергуванням з ходьбою на місці

2-4 в.п.

Відзначити дітей, які правильно виконували вправи

1. Ігрова мотивація пройдіть вузькою стежкою.

2. Показ вихователя: Встати на канат йти, п'яти на канаті, шкарпетки на підлозі, рук на поясі.

3. Коригування з боку вихователя вправи з дітьми.

4. Оцінка: Молодці!

1.Ігрова мотивація: А тепер уявімо, що ми з вами бабки і нам потрібно перестрибнути з однієї квітки на іншу.

2.Показ вихователя: Два канати розташовані по 2 сторони залу на відстані 3-4м. один один від одного

3.Корекція з боку вихователя

4.Оцінка: Молодці!

1. Створення інтересу: сьогодні до нас в гості прийде ведмежа, і він попросив вас, щоб ви навчили його грати в гру «У ведмедя в бору»

Ну що хлопці навчимо «Мішутку» грати?

Відповіді дітей (так)

одному кінці залу (майданчика) проводиться характеристика. Це узлісся лісу. За межею, на відстані 2-3 кроків, окреслюється місце для ведмедя. На протилежному кінці зали позначається лінією будинок дітей. Вихователь призначає одного з ведмедем, що грають (можна вибрати лічилкою). Інші граючі - діти, вони знаходяться вдома. Вихователь каже: «Ідіть гуляти». Діти прямують до узлісся, збирають гриби, ягоди, тобто імітують відповідні рухи і кажуть:

«У ведмедя в лісі

Гриби, ягоди беру,

А ведмідь сидить

І на нас гарчить».

Ведмідь із гарчанням встає, діти тікають. Ведмідь намагається їх зловити (доторкнутися). Спійманого він відводить до себе. Гра поновлюється. Після того, як ведмідь зловить 2-3 граючих, призначається або вибирається новий ведмідь.

Марія Бугрова
Конспект заняття з фізичної культури у середній групі

ЦІЛІ:

Закріплення основних видів руху: повзання по гімнастичній лаві, стрибків із обруча в обруч, прокочування м'яча між предметами;

Розвиток уваги, спритності, рухових реакцій організму дитини; орієнтування у просторі.

ЗАВДАННЯ:

1. Вправляти дітей у ходьбі та бігу по колу з виконанням завдань.

2. Закріплювати навичку повзання по гімнастичній лавці рачки з опорою на долоні і коліна.

3. Вправляти дітей у стрибках із обруча в обруч.

4. Розвивати спритність у вправах із м'ячем.

УСТАТКУВАННЯ:

М'ячі на кожну дитину, гімнастична лава, обручі 3 шт., конуси 3 шт., кошики для м'ячів, бубон, свисток.

Хід заняття:

Вступна частина

Діти заходять до зали колоною по одному, встають уздовж стіни.

Вихователь: - Здрастуйте, хлопці! Давайте згадаємо наш девіз: «З фізкультуроюми дружні – нам хвороби не страшні!.

Підрівнялися, спинки розпрямили, шкарпетки разом. За направляючим Данилою по колу кроком марш! (Під звуки бубна діти марширують по колу).

На сигнал вихователя: "Мишки!"- ходьба дрібним кроком, що насів, руки на поясі.

На сигнал: Метелики! - переходять на біг, помахуючи руками-крилами.

На сигнал: "Зайчики!"- Зупинитися і пострибати на двох ногах.

А тепер легко побігли по колу (під звуки бубна). Руки під час бігу притиснуті до грудей, зігнуті у ліктях. За сигналом бубна - зупинитися, розвернутися в інший бік і продовжити біг.

Переходимо на крок, надуємо кульку.

Дихальна гімнастика: вдих носом, руки через сторони нагору, видих ротом на звуку (ш-ш-ш).

На місці стій, раз-два!

Загальнорозвиваючі вправи з м'ячем.

Вихователь:

А зараз кожен візьме по м'ячу.

Усі зібралися? Усі здорові?

Бігати та грати готові?

Ну, тоді підтягнись! Не позіхай і не лінуйся!

На розминку ставай!

Розійдіться по гурткам. (Діти встають на крапки-мітки).

1. І. п. - стійка ноги на ширині плечей, м'яч в обох руках унизу. Підняти м'яч вперед, вгору, подивитися на нього, опустити вперед-вниз, повернутися до і. п. (4-6 разів)

2. І. п. - стійка ноги на ширині плечей, м'яч в обох руках зверху. Нахили тулуба вправо, повернутися до в. п., нахил вліво, повернутися в і. п. (4-6 разів)

3. І. п. - стійка ноги на ширині ступні, м'яч біля грудей. Присісти, м'яч винести вперед, піднятися, повернутися до в. п. (5 разів)

4. І. п. - сидячи, ноги нарізно, м'яч перед собою. Підняти вгору, нахилитися, торкнутися м'ячем підлоги якнайдалі, випрямитися, повернутися в і. п. (4-5 разів)

5. І. п. - сидячи, ноги разом, м'яч лежить на стопах ніг, руки в упорі ззаду. Підняти прямі ноги, перекотити м'яч на живіт, упіймати його; повернутися до в. п. (5 разів)

6. І. п. - стрибки на двох ногах з м'ячем в руках у чергуванні з ходьбою.

Основні види рухів.

Вихователь: - Будь ласка, покладіть м'ячі у кошик. Вишикувалися в колону по одному. Данило та Степа, приготуйте гімнастичну лаву. Ліза, принеси 3 обручи, Сніжана, приготуй конуси, будь ласка. (Вихованець разом із дітьми розставляє снаряди).

Сьогодні, хлопці, ми вправлятимемося в повзанні по гімнастичній лавці рачки, стрибати з обруча в обруч двома ногами разом, закріпимо вміння прокочувати м'яч між предметами. Першу вправу нам покаже Злата. Потрібно стати на коліна, взятися за лаву хватом збоку, просуватися вперед рачки.

Еміль продемонструє стрибки із обруча в обруч. І. П. – ноги разом, руки на поясі, стрибки з просуванням уперед.

Степа покаже, як потрібно правильно прокотити м'яч між конусами. Беремо м'яч із кошика, долоні зробили «Совочком»і прокочуємо м'яч між конусами. Після чого кладемо м'яч в інший кошик.

Вихователь нагадує дітям у тому, що вправи слід робити по черзі.

Після проходження всіх етапів потрібно стати в хвіст колони.

За командою вихователя: "Почали!"

діти потоковим способом один за одним, виконують повзання рачки, переходять до стрибків на двох ногах, після чого приступають до вправи з м'ячем. Повторити 2-3 рази.

У процесі виконання дітьми основних видів руху вихователь координує правильність та чіткість виконання завдань.

Вправи закінчили. Молодці! (Інвентар забирається на місце).

Продовжуємо заняття. Пропоную пограти у гру «Бездомний заєць». Нагадую правила ігри: з числа граючих вибираємо «мисливця»(Ліза, решта дітей – «зайці», вони знаходяться в "норках" (Обручі). Кількість «норок»на одну менше від числа «зайців». Вдень «зайці»гуляють, на команду "мисливець!"- ховаються в «будиночки». Мисливець намагається зловити «зайця», що залишився без будиночка. Якщо «мисливець»зловить «зайця»(Доторкнеться, то вони змінюються ролями. (Гра повторюється 2-3 рази).

Заключна частина

Гра малої рухливості «Вгадай, хто покликав».

Вихователь: - Встаємо, хлопці, у коло. Вгадуватиме по голосу Даня, заплющу очі!

Діти йдуть по колу та кажуть:

Ми трохи побалакали

По місцях усі розмістились.

Ти загадку відгадай

Хто покликав тебе, дізнайся!

Гра повторюється 2-3 рази.

Вихователь: - Наше заняття добігло кінця. Вишикувалися в колону по одному. Діти йдуть на групу.

Фізкультурні заняття для дітей дуже важливі. Вони несуть не тільки розважальну мету, а й учать пізнавати світ, дають необхідне навантаження на м'язи, є профілактикою хвороб. Будь-яке фізкультурне заняття в середній групі та інших має бути побудоване по ФГОС.

Що таке ФГЗС?

ФГОС – це федеральний стандарт дошкільної освіти. Завдання стандарту – створити всі умови для формування успішних особистостей. Щоб після випуску з саду дитина мала такі якості, як самостійність, впевненість у собі, вміння доводити все до кінця, уважність і цілеспрямованість.

Фізкультурні заняття у середній групі з ФГОС повинні нести інформаційне навантаження. Будь то ознайомлення дітей з навколишнім світами, казками або навіть з важливістю фізкультури в їхньому житті.

Фізкультурне заняття «Лісові жителі»

Дошкільне фізичне виховання має набагато більше можливостей, ніж шкільне. Воно сприяє як спортивному розвитку дитини. Усе залежить від професіоналізму педагога. Насамперед потрібно навчити дітей виконувати рухи різної складності. Як другорядних завдань може входити розвиток мови, вивчення домашніх та ін.

Крім того, фізкультурні заняття в середній групі з ФГОС має бути спрямоване на розвиток у дітей якостей, які необхідні успішній людині. Прагнення перемоги, вміння виявити силу волі, ініціативність, тощо.

Тематика лісових мешканців для заняття буде дуже актуальною у середній групі. Діти познайомляться з «лісовим світом», дізнаються про нові цікаві факти про тварин. За цим захоплюючим заняттям легко навчаться нових вправ і закріплять вже знайомі.

Завдання заняття «Лісові жителі»

Щоб успішно провести заняття, необхідно ретельно підготуватись. Визначити завдання та цілі, мати необхідний інвентар, чітко вписуватися у відведений час. Отже, завдання даного уроку такі:

  1. Закріпити та поповнити знання дітей про лісових тварин.
  2. Навчитися ходити лавками, утримуючи рівновагу.
  3. Навчитися перестрибувати невеликі відстані з обруча до обруча.
  4. Пробудити у дітей інтерес до активних ігор.

Не варто ставити собі занадто багато завдань. Діти постійно навчаються чогось нового та винесуть із заняття набагато більше корисної інформації. Потрібно виділити основні цілі та приділяти їм особливу увагу.

Інвентар для заняття «Лісові жителі»

Крім того, що входить у звичне обладнання для дитячого садка, іноді можуть знадобитися додаткові елементи – макети, плакати. Їх можна зробити заздалегідь разом із дітьми.

Для заняття вам знадобиться:

Довгі лавки;

Кеглі або квіти із щільного картону;

Картонні кола трьох кольорів;

Відра чи кошики;

Мотузка та прищіпки.

Картонні кола та квіти потрібно приготувати заздалегідь, принести мотузку з прищіпками. А решта зазвичай входить у стандартне обладнання для дитячого садка.

План заняття

  1. Розповісти цікаву історію про ліс, познайомити дітей із звичками деяких тварин.
  2. Запропонувати дітям розповісти, що вони знають про тварин. Слід ставити питання, щоб дітям було легше зорієнтуватися: «Діти, а ви знаєте, де живе ведмідь?» і т.п.

  1. Розминка складається із стрибків та підняття ніг (5 хв.). Ведмедики тупотять лісом (піднімаємо ноги і тупаємо), зайчики стрибають (стрибки).
  2. Вправа "Ранок починається" (7 хв.). Потягнутися, витягнутися на шкарпетки. Нахили з витягнутими руками (сонечко встає).
  3. Вправа «Вийшов ведмедик з барлоги». Тримаємо обруч, діти пролазять через нього і потягуються (3 хв.).
  4. Вправа «Квіти на лужку». Розкидати картонні квіти кімнатою, доручити «зайчикам» їх зібрати. Діти стрибають та приносять квіти (3 хв.).
  5. Вправа "Перехід через місток". Діти по черзі залазять на лаву і проходять нею. Дайте руку, якщо дитина не може впоратися (5 хв.).
  6. Вправа "Змійка". Розставити кеглі в лінії на відстані 1 метра один від одного. Діти повинні пробігти між ними, тримаючи один одного за талію, наче змійка (5 хв.).
  7. Вправа "Збір горіхів". Розфарбувати картонні кола різними кольорами, прикріпити прищіпками на мотузку. Дітям потрібно розстебнути прищіпку та скласти всі горіхи у різні кошики (4 хв.).
  8. Гра «Лиска і курочка». Лисичкою може стати дитина, обрана лічилкою, або керівник. Курочки (решта дітей) гуляють по кімнаті, раптом вибігає лисичка і ловить усіх, хто не встиг застрибнути всередину обруча. Спійманий малюк стає лисичкою, а лисичка – курочкою (10 хв.).

Ці вправи для дітей будуть дуже захоплюючими, і вони із задоволенням виконають їх у такій ігровій формі.

Короткий конспект заняття

Спочатку потрібно розповісти дітям про ліс.

Ліс ніколи не спить. Разом із сонечком прокидаються ведмеді, білки, зайчики, вовки. Які ще лісові тварини ви знаєте? Цілий день вони збирають їжу. Ведмедики ласують малиною, білочки - горішками та шишками, вовки полюють на зайчиків. А що люблять їсти зайчики? Ще в лісі мешкають курочки. Вони називаються глухарі, рябчики. Вони будують свої будиночки у маленьких ямках. А хто ще стрить собі будиночки? Білка будує будинок із тонких гілочок. З них вона робить коло із двома дверима. А навіщо білку такий великий хвіст? З його допомогою їй легше стрибати по гілках, а взимку вона вкривається ним, наче ковдрою. А як полює лисиця? Вона чує мишей та б'є лапами по землі. Мишки лякаються, вибігають із будиночків. Тут їх лисиця і ловить. А що цікавого ви знаєте про ліс?

Потім виконуємо вправи. Заняття фізкультурним у середній групі буде дуже веселим, якщо супроводжувати все оповіданням. Наприклад, встало сонечко (всі потягнулися), зайчики стрибають по лужку (стрибки), ведмедики сердито туплять, хочуть ще поспати (тупаємо, піднімаючи ноги).

Завершення заняття

Коли вправи для дітей завершено, потрібно підбити короткий підсумок. Запитати дітей, що їм найбільше сподобалося у лісі. Які тварини найстрибучіші, а які важкі. Поставити кілька питань про ліс із початкового оповідання.

Можна разом зібрати спорядження та поцікавитися, куди б діти хотіли вирушити наступного разу.

Вплив на дітей під час заняття

У маленьких дітей можуть ще виходити деякі речі. Хтось не вміє ходити лавкою, хтось розстібати прищіпки. Не потрібно наполягати на виконанні завдання чи лаяти дитину за це. Заняття фізкультурним у середній групі має навчити новому, а не відбити бажання пробувати свої сили.

Якщо у дитини щось не виходить, завдання вихователя – підбадьорити його та легенько підштовхнути до виконання. Наприклад, взяти руку малюка та показати, як розстібаються прищіпки. Потім запропонувати йому спробувати самому.

Подібна фізкультура в середній групі має мати постійний характер.

— Зараз у нас з вами в руках не просто палиця, а хокейна ключка. А ключкою можна не лише грати в хокей, але й виконувати різні вправи.

Подивіться на мене і послухайте, як правильно виконати 1 вправу.

І.П.- встанемо ноги на ширині плечей, нашу ключку тримаємо в руках, руки внизу. На рахунок 1 - піднімаємо ключку вгору над головою; на рахунок 2 - опускаємо руки з ключкою до рівня грудей; на рахунок 3 – знову піднімаємо нагору; на рахунок 4 - І.П.

Приготувались! Вихідне становище прийняти! Вправу починай!

- Наступна вправа (...)

Вихідне становище прийняти! Вправу починай!

Наступна вправа (….).

Клюшку тримаємо на витягнутих руках, рівні ручки. Присідаємо, спинка пряма. Молодці!

Наступна вправа (...).

І.П. прийняти! Вправу починай!

Руки з ключкою та ноги піднімаємо одночасно, разом!

След-ее вправу (….).

І.П. прийняти! Вправу починай!

Тягнемося ключкою до носочка, ноги при цьому не згинаємо. Молодці!

След-ее вправу (…)

І.П. прийняти! Вправу починай!

Стрибаємо через ключку боком, приземляємося м'яко.

Перебудовуємось у колону по одному. Кроком марш! Проходячи повз вихователя, гімнастич. палиці віддають йому.

Схема потокового способу додається наприкінці конспекту.

- Діти, подивіться, як правильно потрібно виконати наступні вправи - встаємо на край лави обличчям вперед, руки в сторони і йдемо до її кінця, правильно з неї зістрибуємо: руки відводимо назад, робимо мах руками і стрибаємо, приземляємось на 2 ноги, м'яко, руки витягнути вперед. Наступний стрибає лише після того, як попередній зістрибне з лави. . Перед вами 5 різнокольорових олімпійських кілець (обручів).

Підходимо до першого кільця, ноги в напівприсіді, руги відводимо назад, робимо мах, відштовхуємося і так стрибаємо з кільця в кільце до кінця. Потім беремо в кошику м'яч, встаємо на карачки і

прокочуємо м'яч змійкою між олімпійськими смолоскипами. Кладемо м'яч у порожній кошик і пролазимо в тунель. Перед вами знову гімнаст. лава.

- Приготувались! Вправи починай!

Молодці, хлопці!

Давайте приберемо все на свої місця та пограємо у гру «Два Морози».

— Давайте розділимося на 2 команди, одна команда житиме у лівому місті, інша у правому місті. Також виберемо 2 Морозів –

Червоний нос і синій нос. (Діти встають у коло, вихователь у центрі кола із заплющеними очима і витягнутими вперед руками крутиться, раптово зупиняється, на кого вказують його руки, той буде Червоний ніс, так само вибирають Синій ніс; інші розраховуються на 1,2 і таким чином діляться на 2 команди).

— Тепер команди займають свої міста, а ви, Морози, встаєте в центрі зали і дружно разом говорите свої слова: «………»

А ви, мешканці, відповідаєте їм: «…..»

Після цього починаєте перебігати з міста до міста. А ви, Морози, не позіхайте, ловіть і заморожуйте тих, що біжать.

- Приготувались! Гру починаємо!

(Гра дітям знайома і улюблена ними, тому слова правила всі знають напам'ять).

(Наступного разу Морозами стають ті, кого оберуть попередні Морози.)

— Усі молодці! Морози постаралися, багато заморозили мешканців. А хто жодного разу не потрапив Морозам, теж молодці! Перемогла дружба!



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую, за Ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!