Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Чемпіонат світу Гандбол чемпіонату турнірної таблиці. Білоруська федерація гандболу Відео: тренер гандболістів розповів про проблеми гандболу в Росії

Чемпіонат Європи з гандболу 2018 серед чоловіків збере всі найсильніші збірні континенту та обіцяє стати одним із найбільш видовищних заходів. Ця динамічна гра завжди приковувала вболівальників безкомпромісністю боротьби, несподіваними результатами та великою кількістю голів (в середньому, від 50 до 60 за матч). При перегляді гандболу нудьгувати не доведеться навіть далекому від спорту людині, адже на майданчику події змінюються з шаленою швидкістю, при цьому практично кожна атака завершується взяттям воріт.

Кваліфікація до чоловічого Чемпіонату Європи з гандболу 2018 у розпалі. Шанс виступити на престижній континентальній першості планети отримає кожна збірна, яка є членом EHF (Європейської Гандбольної Асоціації). На попередній стадії беруть участь 28 команд, розділені на 7 підгруп по чотири збірні у кожній. Будь-який учасник квартету зіграє по два поєдинки (на своєму полі та на арені опонента), а у фінальний етап змагання безпосередньо вийдуть лише 2 дружини із 4.

Відповідно до прийнятого EHF регламенту окуляри у підсумковій таблиці нараховуються таким чином:

• за перемогу у поєдинку – 2 очки;
  • за нічию – кожна збірна кладе у скарбничку по 1 балу;
  • за програш – учасник змагання очок не отримує.

Завершиться кваліфікація до ЧЄ з гандболу серед чоловіків лише у червні 2017 року, а поки що збірні встигли зіграти лише кілька стартових матчів, у яких обійшлося без сюрпризів. На вихід у фінальну частину турніру претендують Данія, Німеччина, Швеція, Румунія, Франція, Норвегія, хоча решта збірних ще не втратила шансів представити свою країну на континентальній першості 2018 року.

Місце проведення турніру?

Чемпіонат Європи з гандболу серед чоловіків пройде в січні 2018 року в Хорватії і стане 13-м розіграшем під егідою EHF. Дане рішення в урочистій обстановці було оголошено 14 вересня 2014 року, після чого чиновники від Федерації гандболу країни-господарки першості поспішили запевнити, що захід пройде на найвищому рівні, а учасникам, спортивним функціонерам, а також уболівальникам будуть забезпечені всі умови для комфортного перебування у Хорватія.

До переліку головних спортивних комплексів, де виступлять фіналісти ЧЄ, входять:

• "Арена Загреб" (місткість 15 тис. глядачів);
  • "Арена Жатика" (місткість 3,5 тис. глядачів);
  • "Вараждін Арена" (місткість 5,2 тис. глядачів);
  • "Спаладіум Арена" (місткість 11 тис. глядачів).

За допомогою підтримки місцевих уболівальників здобути золото майбутнього Чемпіонату Європи сподівається збірна Хорватії, яка на останньому аналогічному турнірі у 2016 році посіла лише третє місце. Слід зазначити, що підопічні Славко Голужа мають усі шанси на тріумф, адже саме хорвати є найтитулованішою командою «Старого Світу» за два останні десятиліття. Єдиною проблемою для «ковбоїв» стане відсутність повноцінної ігрової практики, оскільки у кваліфікації до ЧЄ-2018 Хорватія на правах господарки турніру не бере участі.

Регламент фінальної частини змагання

На Чемпіонат проб'ються 16 команд (15 із кваліфікації + збірна Хорватії), які за допомогою жеребкування будуть поділені на 4 підгрупи. За підсумками проведених трьох поєдинків у своєму квартеті найгірша команда вибуває з розіграшу, а 12 дружин, що залишилися, діляться на дві підгрупи і продовжують боротьбу за трофей в основному раунді. У першому секстеті об'єднаються по три найкращі збірні з колишніх підгруп «А» та «B», а в другому – з підгруп «C» та «D». Набрані на початковому етапі фінального турніру очки йдуть до заліку основного раунду.

Нерідко за підсумками проведених матчів дві та більше команди у групах набирають однакову кількість балів. В даному випадку в порядку черговості враховуються такі показники, як:

• кількість очок, набраних у очних протистояннях опонентів;
  • різниця голів у цих зустрічах (занедбаних та пропущених);
  • загальна кількість покинутих у цих матчах м'ячів;
  • загальна різниця м'ячів команди у змаганні;
  • загальна кількість голів на турнірі.

Коли розподіл претендентів неможливий з урахуванням перерахованих критеріїв, застосовується жеребкування, однак такого в історії ЧЄ з гандболу поки що не траплялося. Дві найкращі збірні кожної підгрупи основного раунду стають учасниками півфіналу, причому пари утворюються за схемою «хрест-навхрест». Переможці півфіналів зіграють у головному матчі першості за золото, а ті, хто програв, змагатимуться за бронзові нагороди змагання. При нічийному результаті після завершення 60 хвилин поєдинку призначається два додаткові тайми (по 5 хвилин кожен). Коли після двох п'ятихвилинок рахунок на табло залишається рівним, проводиться ще один п'ятихвилинний екстратайм. Далі за нічийного рахунку призначається серія семиметрових кидків (пенальті).

Кожній збірній дозволяється заявити на ЧЄ-2018 не більше ніж 16 гравців, які мають право брати участь у поєдинках. Якщо кількість заявлених гандболістів менше 16, то в процесі проведення турніру у команди з'являється можливість заявити ще одного гравця. Під час змагання кожна збірна має опцію заміни гравця на учасника з розширеного списку (так званий «список 28»), проте проводити таку процедуру допускається не більше трьох разів.

Претенденти на перемогу

До старту чоловічого Чемпіонату залишилося ще багато часу, тож передбачити переможця турніру практично неможливо. Проте традиційними претендентами на високі місця вважаються низка збірних, включаючи:

• Данію;
  • Польщу;
  • Іспанію;
  • Францію;
  • Норвегію;
  • Хорватію.

Ці та багато інших дружин зійдуться у нещадних поєдинках на головному гандбольному форумі «Старого Світу». Уболівальникам і любителям спортивних змагань залишається запастися терпінням, адже в січні 2018 року на них чекає незабутнє видовище, море емоцій, а також величезна кількість приголомшливих голів.

За п'ять хвилин до закінчення останнього матчу відбіркового турніру чемпіонату Європи - 2018 з гандболу серед чоловічих команд збірна Росії практично тримала у своїх руках путівку до фінальної стадії. Але втримати не змогла. У нашої команди в самий невідповідний момент просто затремтіли коліна. Вперше в історії чоловічий чемпіонат Європи відбудеться без збірної Росії.

Ідеальний тайм

Після героїчної перемоги у Братиславі над збірною Словаччини нашій команді для виходу на чемпіонат Європи необхідно було у Москві перемогти збірну Чорногорії. Суперника, який ні в чому збірну Росії не перевершує і якого рік тому у відборі до ЧС-2017, росіяни двічі розгромили. Так, у листопаді вже у відборі на ЧЄ-2018 була нічия, але й тоді могли перемагати, якби грамотно розпорядилися м'ячем в останній атаці, на яку було 50 секунд.

Секунда та смерть? Ні – життя! Росія обіграла Словаччину у гандбол

Російські гандболісти у боротьбі за ЧЄ-2018 здійснили подвиг та виграли кінцівку матчу у словаків. Залишилося вдома зламати чорногорців.

Але це було вже давно, а перемагати треба було тут і зараз. І оновлена ​​російська команда почала доводити, що рано ховатиме наш чоловічий гандбол. Перший тайм у виконанні збірної Росії можна назвати ідеальним. Справа навіть не в різниці в рахунку «+5», а в тому, що і позиційні атаки, і швидкі переходи, і перехоплення, і відмінна гра воротаря, і впевнена гра у захисті – це все було. Наші гандболісти часом видавали такі комбінації, що чорногорці просто дивилися, як м'яч ходить від одного суперника до іншого та влітає у ворота.

Гандбол. Відбірковий турнір ЧЄ-2018, чоловіки. Москва, 17 червня
Росія – Чорногорія – 27:27 (16:11)
Росія: Кисельов, Ковальов – по 6, Житников, Шкурінський – по 4, Сорока – 3, Чіпурін, Калараш – по 2.

Як, наприклад, під час блискавичної атаки, коли збірна Росії пройшла весь майданчик у чотири паси, а Дмитро Ковальовзавершив комбінацію «розстрілом» Раді Міятовичаіз шести метрів. Або коли один за одним Олександр Шкурінськийі Дмитро Кисельовкидали на швидкості з дев'яти метрів зі стрибками. Або коли наш розігруючий Дмитро Житніковрозрізав оборону суперників несподіваними передачами
Наші грали просто здорово, а Ігор Сорока, що діяв персонально проти зоряного велетня-напівсереднього Вуко Борожана, не давав лідеру чорногорців особливо розвернутися

Все під контролем?

Переконлива перевага після першого тайму дозволяла сподіватися, що й у другому наші контролюватимуть ситуацію. Так і було упродовж 22 хвилин. Чорногорці дещо змінили свою гру у позиційному нападі. Не завжди були передачі на Борожана – частіше став брати на себе гру Мілош Божович, який практично не промахувався.

Євро на відстані. Російські гандболісти знову поступилися шведам

Збірна Росії може не потрапити на Євро-2018 після другої поразки від шведів. Але майбутнє наша команда має.

Суперники повільно скорочували розрив у рахунку, але нічого особливо страшного в цьому не було. У всякому разі, здавалося, що досить просто не допускати невимушених помилок і нічого команда Чорногорії зробити не зможе. Тим більше, воротар збірної Росії Дмитро Павленкобув чудовий - він нейтралізував три кидки в упор, обличчям відбив гарматний опорний кидок Борожана.

Затремтіли коліна

До 22-ї хвилини розрив рахунку скоротився до мінімуму, але під час нашої атаки Борожан порушив правила на Кисельові і арбітри виписали чорногорцю дві хвилини штрафу. Той почав сперечатися та отримав ще дві хвилини. Ось цей епізод, коли можна спокійно довести матч до перемоги. Вилучення лідера збірної Чорногорії справді перевернуло перебіг гри. Тільки, на жаль, не на користь збірної Росії.

Наші гравці просто розгубилися, коли потрібно було атакувати у більшості, а суперники не мали Борожана. Показовим став момент із підбіглим до головного тренера Сорокої – лівий крайній збірній Росії не знав, що саме робити на майданчику, адже опікуваний ним гандболіст був вилучений. У результаті замість впевненого лідерства настала рівність – чорногорці за час відсутності Борожана двічі вразили ворота Павленка, росіяни відзначилися лише раз.

При цьому в позиційних атаках у російських гравців зникла та впевненість, що була протягом півтора таймів. Ніхто не брав на себе сміливість покинути, кожен шукав передачею партнера - коліна затремтіли у всіх, а звідси і неточні передачі, і неправильні заслони, а в результаті - зірвані атаки. Збірна Чорногорії, відчувши стан суперника, свій шанс не змарнувала.

Перемоги не втримали. Росія знову втратила очки у відборі на Євро

Російські гандболісти не змогли обіграти збірну Чорногорії, де перед початком відбіркового турніру стався гучний скандал.

Балканська команда взагалі могла виграти цей матч, але Ігор Сороказа сім секунд до закінчення зустрічі встановив остаточний рахунок – 27:27. З таким самим рахунком завершився і листопадовий матч, і зараз про ту втрачену перемогу, як і про втрачену вікторію в домашній зустрічі зі словаками, залишається лише згадувати.

Вперше в історії чемпіонат Європи пройде без збірної Росії. Чи означає це, що наш чоловічий гандбол упав на дно? Факт, що такого запасу міцності, як у жіночої збірної, наші чоловіки не мають. А що буде далі, покаже час. До чемпіонату світу – 2019 процес зміни поколінь у збірній, напевно, завершиться.

Збірна Чехії святкувала перемогу над олімпійськими чемпіонами

Команда Словенії була за крок від історичної перемоги над чемпіоном Європи збірної Німеччини. За три секунди до кінця зустрічі словенці вийшли вперед. 25:24. І матч фактично закінчився. Дивно, але з цим погоджувалися і тренери збірної Німеччини. Однак із цим не погодився один із німецьких воротарів, який шляхом своєї наполегливості добився перегляду закінчення матчу суддями. Після дуже тривалого перегляду (понад п'ять хвилин) судді визнали свою помилку і прийняли рішення про покарання гравця Блажа Благотіншека (збірна Словенії) та додаткове призначення у ворота збірної Словенії семиметрового штрафного кидка, реалізованого командою Німеччини. У підсумку матч завершився з нічийним рахунком. 25:25. Слід зазначити, що це рішення суддів дуже спірне. Чи можливе продовження конфлікту?

Команда Македонії з різницею в один м'яч обіграла збірну Чорногорії. (29:28 ) і піднялася на перший рядок у турнірній таблиці у групі "С".

У групі "D" збірна Чехії несподівано обіграла олімпійських чемпіонів данців (28:27) , завдяки чудовій грі голкіпера Мартіна Галія, який під час гри здійснив 17 сейвів. Іспанці обіграли команду Угорщини 27:25, зміцнивши своє лідерство у групі " D".

Група "С"

Загреб, Арена "Загреб"

Словенія – Німеччина – 25:25 (15:10)

Чорногорія – Македонія – 28:29 (16:15)

Турнірне становище у групі "С": Македонія – 4 очки (2 гри), Німеччина – 3 (2), Словенія – 1 (2), Чорногорія – 0 (2).

Розклад матчів у групі "С": 17.01.2018 р. Німеччина – Македонія – 20.15; Чорногорія – Словенія – 22:30.

Група "D"

Вараждін, "Вараждін" Арена

Угорщина – Іспанія – 25:27 (12:13)

Данія – Чехія – 27:28 (15:16)

Турнірне становище у групі " D" : Іспанія – 4 очки (2 гри), Данія – 2 (2), Чехія – 2 (2), Угорщина – 0 (2).

Розклад матчів у групі " D" : 17.01.2018 р. Чехія – Угорщина – 20.15; Іспанія – Данія – 20.30 (пряма трансляція "Білорусь 5").