Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Програші спартак у єврокубках. Найкрутіші перемоги "Спартака" в єврокубках: "Реал", "Арсенал", "Севілья" -. Найкращі матчі московського «Спартака» у європейських клубних турнірах

"Спартак" у заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів поступився на виїзді "Ліверпулю" з рахунком 0:7. Ця поразка стала найбільшою за всю історію виступу російських клубіву єврокубках

Матч шостого туру групового етапу Ліги чемпіонів між «Ліверпулем» та «Спартаком» завершився перемогою англійського клубуз рахунком 7:0. Зустріч відбулася на стадіоні «Енфілд» у Ліверпулі. Гра судив польський арбітр Шимон Марчиняк.

«Спартак» зазнав найбільшої поразки за всю історію виступу російських клубів у єврокубках. У Лізі чемпіонів ЦСКА 1993 року програв «Марселю» у груповому турнірі з рахунком 0:6. У Кубку УЄФА московське «Динамо» того ж 1993 поступилося «Айнтрахту» з Франкфурта-на-Майні (0:6).

«Спартак» раніше жодного разу не пропускав у єврокубках понад шість голів. У 1/16 фіналу Кубка УЄФА сезону-1987/1988 команда програла бременському "Вердеру" (2:6). Найбільшою поразкою "Спартака" в єврокубках був розгром від "Ліверпуля" в Лізі чемпіонів-2002/2003 з рахунком 0:5.

У матчі з «Ліверпулем» у стартовому складі «Спартака» вперше у сезоні вийшов півзахисник Роман Зобнін. У червні у першому таймі товариського матчупроти збірної Угорщини (3:0) він отримав травму бічний і хрестоподібний зв'язок колінного суглоба. Як висунутий вперед форвард з перших хвилин у гостей зіграв нападник з Кабо-Верде Зе Луїш. Також у лінії атаки вийшли бразилець Луїс Адріано та голландець Квінсі Промес.

"Ліверпуль" відкрив рахунок уже на четвертій хвилині. Філіппе Коутіньо, який вийшов з капітанською пов'язкою, навісив у штрафний майданчик «Спартака», і Георгій Джикия порушив правила у боротьбі з Мохамедом Салахом. Призначений арбітром пенальті реалізував Коутіньйо. Цей гол став найшвидшим за весь час виступу мерсисайдців у Лізі чемпіонів на своєму полі.

На 15-й хвилині Коутіньо оформив дубль. У господарів пройшла швидка атака за участю всієї атакуючої четвірки. Садіо Мане віддав передачу вперед на Салаха, той перевів на правий край штрафного майданчика на Роберто Фірміно. Бразилець навісив на Коутіньйо, який безперешкодно вразив дальній кут воріт.

На 19-й хвилині перевага «Ліверпуля» стала великою. Денис Глушаков виконав неточний пас на Джикию і м'яч перехопив Мані. Після навісу сенегальця м'яч зрикошетив від Сердара Таски та дістався Фірміно. Бразильський атакуючий півзахисник пробив у дотик у кут.

Другий тайм розпочався із двох голів «Ліверпуля» поспіль. На 47-й хвилині Джеймс Мілнер безперешкодно пройшов лівим флангом і навісив уздовж воріт. Мане поклав корпус і з літа відправив м'яч у верхній кут.

На 50-й хвилині Коутіньйо оформив свій перший хет-трик за «Ліверпуль». Бразилець отримав передачу у штрафному майданчику від Фірміно і пробив по воротах. М'яч рикошетом від руки Сальваторе Боккетті влетів у ближній кут. Голкіпера «Спартака» Олександра Селіхова спіймали на протиході.

Ще два голи мерсисайдці забили наприкінці зустрічі. На 76-й хвилині після чергового перехоплення в центрі поля Салах кинув у прорив правим флангом Деніела Старріджа, той прострілив у штрафний майданчик, і Мане перекинув Селіхова.

Остаточний рахунок на 86-й хвилині встановив Салах. Емре Джан із глибини поля зробив закид у штрафний майданчик «Спартака», Мілнер виграв верхову боротьбу і кинув м'яч на єгипетського нападника, який розвернувся і потужним ударомвлучив у ворота.

За підсумками групового турніру «Спартак» набрав шість очок у шести матчах і посів третє місце у групі Є. Московський клуб продовжить боротьбу до 1/16 фіналу Ліги Європи. З групи вийшли "Ліверпуль" (12 очок) і "Севілья" (9), яка на виїзді зіграла внічию зі словенським "Марібором" - 1:1. Жеребкування плей-офф єврокубків відбудеться у понеділок, 11 грудня.

Голи: Філіппе Коутіна (з пенальті), 4 - 1:0. Філіппе Коутіна (Роберту Фірміну, Салах), 15 - 2:0. РОБЕРТУ ФІРМІНУ, 19 – 3:0. МАНЕ (Мілнер, Філіппе Коутінью), 47 – 4:0. Філіппе Коутіна (Мілнер, Роберту Фірміну), 50 - 5:0. МАНЕ (Старрідж, Салах), 76 – 6:0. САЛАХ (Мілнер, Емре Джан), 86 – 7:0.
: 1. Каріус, 12. Гомес, 17. Клаван, 6. Ловрен (66. Олександр-Арнольд, 60), 18. Морено (7. Мілнер, 45+1), 23. Емре Джан, 5. Вайналдум, 10. Філіппе Коутінью (к), 11. Салах, 9. Роберту Фірміну (15. Старрідж, 72), 19. Мане.
Запасні: 22. Міньйоле, 14. Хендерсон, 21. Окслейд-Чемберлен, 29. Соланке.
Головний тренер -Юрген Клопп.
: 57. Селіхов, 38. Єщенко, 5. Таски, 16. Боккетті, 14. Джикия (50. Пашалич, 60), 47. Зобнін, 11. Фернанду, 8. Глушаков (к), 10. Проміс (19. Самедов, 75), 12. Луїз Адріану, 9. Зе Луїш (25. Мельгарехо, 51).
Запасні: 32. Ребров, 29. Кутєпов, 71. Попов, 99. Педро Роша.
Головний тренер -Массімо Каррера.
Попередження:Емре Джан, 6 (груба гра) – Джикия, 4 (затримка суперника руками). Фернанду, 62 (груба гра).
Судді:МАРЧИНЯК. Лісткевич, Сокольницький, Мусял, Рачковський (усі - Польща).
6 грудня.Ліверпуль. Стадіон "Енфілд". 10 градусів.

Ігор РАБІНЕР
з Ліверпуля

До середини першого тайму в мене виникло відчуття дежавю. Все те саме було 15 років тому, восени 2002 року. Теж "Ліверпуль". Теж "Спартак". Теж "Енфілд".

Тоді були 5:0, які легко могли перетворитися і на шість, і на вісім. Над російською командою знущалися так, що наступного дня одна з англійських газет вийшла під вкрай образливим, але, на жаль, справедливим заголовком "З батьківщини горілки до нас приїхало абсолютне сміття".

Той "Спартак", щоправда, грав зовсім іншим, напівдитячим складом - з Данишевським, Павленко, Соніним... Відома історія, як Стівен Джеррард, нині головний тренерліверпульської молодіжки, прийняв Олександра Павленказа хлопчика, який подає м'ячі. Ось і гра була такою ж.

Нині можна було чекати зовсім на інше. "Спартак" не сиплеться, а навпаки, додає у чемпіонаті країни, не програючи вже 12 турів та впевнено, у справі обігруючи прямих конкурентів - "Краснодар", "Зеніт". "Ліверпуль"дозволяє "Севілья"перетворити 0:3 на 3:3, тим самим даючи шанс червоно-білим. Цей "Спартак" досвідчений, у нього (на відміну, до речі, від ЦСКА, днем ​​раніше куди гідніше виглядав на "Олд Траффорд") у складі жодного зеленого молодика, який міг би вийти на великий стадіон, оглянути трибуни - і попливти від страху.

Ні, розгром - з огляду на куражність "Ліверпуля" - теж представлявся однією з можливих опцій. Але поряд із багатьма іншими. Зрештою, ці червоно-білі не програвали шість матчів із шести, як у 2002 році, а громили 5:1 "Севілью". Вчора я вже писав про психологічне підґрунтя можливої ​​"сенсації по-російськи". Тому, коли потрібно зробити відеопрогноз для "СЕ", сидячи на лавці з написом "Кенні Далгліш" на Алеї зірок "Ліверпуля", розмріявся і передбачив йому перемогу з рахунком 2:1. Загалом виступив у галузі прогнозів так само "успішно", як і "Спартак" на полі. Вибач, читачу.

На перших хвилинах м'яч у спартаківців тримався, вони йшли вперед великими силамиі намагалися щось сформулювати. Але отримали першу ж атаку на свої ворота - і в ситуації із затримкою Салаха, в якій далеко не завжди в РФПЛ був би пенальті, польський суддя Марчинякпокарав Джікіюз максимальною строгістю. Ішла 4-а хвилина, і найгіршого старту неможливо було уявити.

Двома днями раніше Віктор Гончаренкона передматчевій прес-конференції вжив вираз "вв'язатися в гру", явно маючи на увазі тим самим крайню небажаність швидкого гола "МЮ". Те, що манчестерці, до речі, зробили у Москві, після чого легко розгромили ЦСКА. "Спартак"ж удома з "Ліверпулем"якраз-таки в гру вплутався, відкрив рахунок - і, хоч гості і грали з великою перевагою, "догриз" той матч до нічиєї.

Тепер він уже за перші півтайму отримав усе те, що міг отримати на "Відкриття Арені".

І знаєте чому? Бо тоді грав полуторним складом, причому без групи лідерів, думав на 90 відсотків про оборону, знав, грубо кажучи, свою шістку, пластався, блокував удари, вмирав на полі. Словом, не думав про себе більше, ніж слід. А тепер вирішив зіграти на зустрічних курсах. Забувши, що проти цієї команди, диявольськи не відоравши, нічого не досягнеш. Вийшло те, що вийшло.

Захотілося сказати, що вимушений - через травму Комбарова- переклад Джикіїліворуч послабив "Спартак" відразу на двох позиціях, причому найбільше в центрі оборони, що Георгія втратив. Але ж у першому матчі з "Ліверпулем" Комбаровтеж не грав, а Джикіятеж діяв ліворуч. Щоправда, за схеми з трьома центральними захисниками.

Чи варто було піти тим самим шляхом і виставити її знову? Може, й не було б такої ганьби. Але ж "Спартаку" на "Енфілді" треба було лише вигравати. І, вийди він із п'ятьма захисниками та отримай банальні 0:2, на Массімо Карреруобрушилися б звинувачення в боягузтві. Як кажуть, дзьоб витяг - хвіст ув'яз. Не допомогла й зміна тактики: у середині першого тайму Зобнінапересунули з флангу на центр, перетворивши, як здалося, 4-2-3-1 на 4-1-4-1. Вірніше, "Ліверпуль" заспокоївся, але тимчасово.

За 0:3 залишалося лише проводити безпорадні аналогії з "Севільєю". Але й так уже померлі ілюзії розвіяли перші п'ять хвилин другого тайму із четвертим та п'ятим голами. Стало зовсім як 2002-го. У соцмережах почали знущатися: мовляв, єдиний хет-трик Коутінью у кар'єрі до цього дня був у матчі проти збірної Гаїті.

Антирекорд відбувся одразу після заміни Проміса- Нехарактерно ранній, на 75-й хвилині. Якщо покупка "Ліверпулем" Квінсі якось залежала від цього матчу - навряд чи вона відбудеться. Втім, не варто нарікати на голландця – матч провалила вся команда. Уся команда і зганьбилась.

Тут же була втрата на рівному місці свіжого Пашаліча, контратака - і знущальний шостий Мане. А потім і сьомий від Салаха. Навіть після нього героїчні спартаківські "виїздюки" скандували щосили: "Вперед, "Спартак"!" Капелюхи геть перед цими людьми. Добре хоч у команди після фінального свисткавистачило совісті до них підійти.

Якщо в 2002 році на "Енфілд" "з батьківщини горілки приїхало абсолютне сміття", то тепер - що?

Насамкінець - питання спартаківським уболівальникам, у тому числі й тим, хто витратив чималі гроші на цю поїздку. Якщо 10 грудня "Спартак"обіграє у дербі ЦСКА- 1:0, ви забудете їм цей "Ліверпуль"?

І впевнений - багато хто дасть відповідь позитивно. Такою є природа вболівальника, який своїх ніколи не здає.

За підсумками групового етапу російські клуби здобули путівки до плей-офф Ліги Європи.

Наступного після зустрічі «Ліверпуль» - «Спартак» ранок доброзичливці надіслали анекдот. Мама будить сина: «Синку, вставай, вже вісім». А з-під ковдри у відповідь лунає невдоволений голос: «Як? Ще один пропустили? І смішно. Ранок справді мудріший за вечор. І вже тим мудріші за ніч, у ході якої спартаківським уболівальникам було не до жартів і усмішок.

Так, ці 7:0 у Ліверпулі справді завдали болючий ударпо самолюбству червоно-білих, але назвати ці жахливі цифри на табло гідним матеріалом для аналізу або тим більше тенденційними не можна. Сталося те, що сталося. Ні більше, ні менше.

Цей розгром став не просто найбільшим в історії «Спартака», а й рекордним для всіх російських клубів у єврокубках. Але результат матчу не варто переоцінювати. Зараз нескладно розмірковувати про персональні помилки гравців «Спартака» чи прорахунки тренерського штабу. А ще можна згадати про слова власника клубу Леоніда Федуна, який навіщось у серцях сказав на камеру після втраченої перемоги над «Марибором» у Москві, що команда навесні продовжить виступ у Лізі Європи. Чи не збив тим самим Леонід Арнольдович настрій футболістам і тренерському штабуперед вирішальним матчем? Можна міркувати, як міг би виглядати «Спартак» із Комбаровим на лівому фланзі у складі та з Георгієм Джикиєм у центрі оборони, а не на брівці, куди він вимушено був відправлений заміщати травмованого Дмитра. Можна зрештою фантазувати про можливі сценарії матчу, не постав польський рефері пенальті у ворота Олександра Селіхова вже на 3-й хвилині матчу. Можна. Але навіщо?

«Спартак» не потребує виправдання. Він програв, за що і втратив путівку до плей-офф Ліги чемпіонів. Аж надто великий рахунок? Так червоно-білі тут далеко не перші і не останні. Хіба стала поразка у півфіналі домашнього чемпіонатусвіту від Німеччини з рахунком 1:7 визначальним у долі бразильської збірної? Ні, звісно. Якоюсь мірою спартаківцям навіть варто подякувати за багату палітру подарованих їх грою в ЛЧ емоцій. Погодьтеся, що спостерігати за командою, яка то громить «Севілью» 5:1, то потрапляє під «Ліверпуль» 0:7, набагато цікавіше, ніж якби вона перемогла іспанців 1:0, а в Англії без зайвого шуму поступилася б 0: 1. Зі спортивної точки зору набагато важливіше, що «Спартак» взяв-таки 1 очко в матчах з «Лівером», хоча, заради справедливості, і московська зустріч цілком могла завершитися зі схожим на 0:7 рахунком. Не на користь росіян, ясна річ.

Сам собою 7:0 не вирок і не діагноз. Але порівняння, якого не втекти, з іншим представником РФПЛ у ЛЧ - ЦСКА - забезпечує вкрай неприємний для червоно-білих контраст. Армійці у своєму останньому матчігрупового етапу в Манчестері зіграли гідно, ледь не відвівши у команди Жозе Моурінью абсолютно нічию, що абсолютно не влаштовує червоно-синіх, на останніх хвилинах. Але ж у схожому становищі опинялися після попереднього «англійського» для наших клубів туру і самі армійці, коли «Спартак» грав унічию з «Ліверпулем», а ЦСКА потрапив під МЮ на своєму полі 1:4. Втім, порівняти «Спартак» і ЦСКА у нас ще буде достатньо можливостей. І найближча з них - вже в неділю, коли в рамках заключного перед зимовою перервоюв РФПЛ турукоманди Массімо Каррери та Віктора Ганчаренка зустрінуться у Тушині

ДОВІДКА "МК"

Жеребкування плей-офф Ліги чемпіонів пройде 11 грудня у Ньоні (Швейцарія). Команди, які посіли на груповому етапі перші місця та фінішували на других рядках, будуть розбиті на два кошики. У 1/8 фіналу не можуть зустрітися клуби і представники однієї країни, які грали в одній групі. Починаючи з чвертьфіналів, це правило не діє.

Жеребкування плей-офф Ліги Європи відбудеться у тому ж Ньоні відразу після лігочемпіонської. 12 переможців груп та чотири найкращі з восьми команд, які фінішували третіми на груповому етапі ЛЧ, потраплять у кошик сіяних. 12 клубів, що посіли другі місця, і чотири делегати з ЛЧ, що залишилися, - в іншу. ЦСКА потрапляє до числа сіяних, а ось «Спартак» – ні. Зіграй червоно-білі в заключному туріу Ліверпулі внічию - були б вищими і «Лейпцига», і «Спортінга», і «Атлетіко».

Цифри Ліги чемпіонів

■ 0 очок. Португальська "Бенфіка", не набравши жодного очка на груповому етапі, стала абсолютно найгіршою командоюна цьому етапі головного єврокубкового турніру.

■ 0 команд. Жодна із команд не змогла подолати групову стадію без очкових втрат. Найкращий показникза набраними очками у «Тоттенхема» (16). По п'ять перемог на рахунку "МС", "Баварії", ПСЖ та "МЮ", але ці клуби мають на своєму рахунку по одній поразці, тоді як лондонці втрачали очки лише в нічийній зустрічі з "Реалом".

■ 25 голів. Найрезультативнішою командою групового етапу став ПСЖ, який набив у ворота своїх суперників у шести матчах аж 25 м'ячів. Другий показник у Ліверпуля (23). «Реал», що йде на третьому рядку в списку бомбардирів, має вже куди скромніший показник - 17 голів.

■ 5 матчів поспіль. У п'яти зустрічах поспіль вражав ворота суперників нападник ПСЖ Неймар. Якби бразилець і в заключному турі групового етапу відзначився гольовим ударом, він став би першим в історії Ліги чемпіонів футболістом, який забивав у всіх без винятку матчах групового раунду.

■ 7:0. Поразка «Спартака» в Ліверпулі стала найбільшою на груповому етапі, але не рекордною. Так само словенський «Марибор» поступився на своєму полі все тому ж «Ліверпулю». А самим результативним матчемстала зустріч ПСЖ - "Селтік", що завершилася перемогою французів 7:1.

■ 30% матчів. 29 із 96 зустрічей групового етапу завершилися розгромними поразкамиодного із суперників. Лише в п'яти випадках той, хто програв, вражав ворота переможця, а зробити це двічі вдалося лише «Монако», який поступився «Порту» 2:5. Найчастіше розгроми закінчувалися з рахунком 3:0 – 14 разів; 4:0 – 3; 5:0 – 3; 6:0 – 2; 7:0 – 2; 4:1 – 2; 5:1 – 1; 5:2 – 1; 7:1 – 1.

«Спартак» зазнав найвищого велике фіаскодля російських команду єврокубках, попередній антирекорд тримався майже 25 років. "Соккер.ру" перегортає ганебні сторінки з приводу.

Ліга чемпіонів 2017/2018. "Ліверпуль" - "Спартак" - 7:0 (Відео )

«Ми віримо твердо у героїв спорту, нам перемога, як повітря потрібне. Ми хочемо всім рекордам наші дзвінкі дати імена!», - на рахунку «Спартака» є хороші рекордиОднак, і лексикон недоброзичливців «червоно-білі» поповнюють регулярно. Потрібно чітко усвідомлювати, що сьогодні поряд з 1:18 – символом ганьби 15-річної давності, що живучи, з'являються свіженькі 0:7. Якщо говорити зрозумілою російською мовою, то «Спартак» просто обоср**ся в Ліверпулі. І вже вибачте за подробиці, зробив це настільки рідко, що навіть виправдання не підбираються. Різниця в рівні між АПЛ і РФПЛ існує, але така ж прірва, яка зяяла на «Енфілді» між двома командами, які там грали в середу ввечері. Ви можете нарікати на ранній пенальті, який пустив матч за жахливим для «Спартака» сценарієм, авантюрний вибір тактики та стартового складу. З трьома центральними захисниками і парою виражених опорних хавбеків можна було програти з більш пристойним рахунком, тільки заднім розумом сильні всі, проте не треба забувати, що москвичам спочатку була потрібна перемога для виходу в плей-офф Ліги Чемпіонів.

Після 0:7 це навіть звучить смішно - де "Спартак" і де його гіпотетична перемога на "Енфілді", але Каррера ризикнув, а ось футболісти, схоже, виявилися не готовими ні до ризику, ні до швидкостей "Ліверпуля", ні до атмосфери. "Енфілда". До речі, тиск численних чужих трибун стає для «Спартака» непереборною проблемою. «Червоно-білим» рідко доводиться грати в суто ворожій обстановці через армію власних уболівальників, які підтримують команду солідніше за господарських фанатів на більшості виїздів усередині Росії. А тепер подивіться матчі, в яких «Спартак» емоційно розклеювався цього сезону: Санкт-Петербург і новий великий стадіон"Зеніта", "Рамон Санчес Пісхуан" у Севільї, де команда Каррери трусила грати у футбол 75 хвилин, і ліверпульський "Енфілд".

Ліга чемпіонів 1992/1993. "Марсель" - ЦСКА - 6:0 (Відео )

5 разів – з рахунком 0:5 («Локомотив», «Чорноморець», «Сибір», «Спартак», «Ростов»)
2 рази – з рахунком 0:6 (ЦСКА, «Динамо»)
1 раз – з рахунком 0:7 («Спартак»)

"Ліверпуль" (Англія) - "Спартак" - 7:0

«Спартак» приїхав до Англії за трьома очками: лише перемога дозволяла москвичам продовжити боротьбу у плей-офф Ліги чемпіонів. Але щось пішло не так, і вже до 18-ї хвилини червоно-білі «горіли» без жодних шансів на порятунок: 0:3. У другому таймі англійці збільшили тиск, а після того, як «Спартак» пропустив ще чотири м'ячі, стало ясно: давні, ще з XX століття, єврокубкові антирекорди «Динамо» та ЦСКА впали.

14 вересня 1993 року. 1/32 Кубка УЄФА

"Динамо" - "Айнтрахт" (Франкфурт-на-Майні, Німеччина) - 0:6.

Відразу після матчу Валерій Газзаєв, головний тренер "Динамо", подав у відставку, хоча це була лише перша гра стадії плей-офф. У відповідь, до речі, москвичі перемогли (2:1).

17 березня 1993 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Марсель" (Франція) - ЦСКА - 6:0

Це був той самий розіграш, у якому дебютант Ліги чемпіонів ЦСКА у попередньому раунді обіграв за сумою двох матчів грізну «Барселону» — 4:3 (1:1 удома та 3:2 у гостях). Груповий же етап затьмарився жорстокою поразкою у Франції та останнім місцем у таблиці. Заради справедливості варто сказати, що домашні матчі армійці проводили в Бохумі та Берліні (Німеччина). УЄФА виписав Москві тотальну заборону на футбол, напираючи на низький рівеньбезпеки та гіперінфляцію.

21 серпня 1996 року. 2 кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів

"Спартак-Аланія" - "Рейнджерс" (Шотландія) - 2:7

У першому матчі, який проходив у Глазго, владікавказці виглядали цілком гідно, поступившись з рахунком 1:3 (та ще й пенальті не реалізували), а ось вдома були розбиті вщент.

27 вересня 2001 року. 1/64 Кубка УЄФА

"Валенсія" (Іспанія) - "Чорноморець" - 5:0

Новоросійський «Чорноморець», який давно зник з масштабних футбольних картРосії, посів у чемпіонаті країни шосте місце та пробився до Кубка УЄФА. На тлі «Валенсії» моряки виглядали неважливо, хоча домашній матч (лише 0:1) можна занести їм до активу.

2 жовтня 2002 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Ліверпуль" (Англія) - "Спартак" - 5:0

У тому сезоні «Спартак» програв у Лізі чемпіонів усі шість матчів групового етапу із кошмарною різницею забитих та пропущених м'ячів (1:18). Основним голкіпером червоно-білих був тоді не хто інший, як нинішній головний тренер збірної Росії Станіслав Черчесов.

26 серпня 2010 року. Попередній раунд Ліги Європи

"ПСВ" (Нідерланди) - "Сибір" - 5:0

У домашньому матчі дебютанти єврокубків здобули сенсаційну перемогу, а у відповідь усе стало на свої місця.

13 вересня 2016 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Баварія" (Німеччина) - "Ростов" - 5:0

Зазнавши жорстокого поразки від «Баварії» на виїзді, лихварі взяли реванш, обігравши німецького гранда на своєму полі (3:2).

15 березня 1994 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Барселона" (Іспанія) - "Спартак" - 5:1

Москвичі відкрили рахунок ( Валерій Карпін), але повторити подвиг ЦСКА річної давності їм не судилося.

17 жовтня 2001 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Баварія" (Німеччина) - "Спартак" - 5:1

Це був останній чемпіонський рік «Спартака» Олега Романцева. Велика поразка від «Баварії» стала однією з ознак кризи, що насувається.

7 квітня 2011 року. 1/4 фіналу Ліги Європи

"Порту" (Португалія) - "Спартак" - 5:1

За сумою двох матчів "Спартак" Валерія Карпіна поступився португальцям з рахунком 3:10 (1:5 на виїзді, 2:5 вдома), і додати до цього сумному фактунічого.

17 вересня 2014 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Рома" (Італія) - ЦСКА - 5:1

Перший матч групового етапу кинув уболівальників ЦСКА в зневіру. Оговтатися від цього удару армійці так і не змогли: останнє місцеу групі.

1 листопада 1994 року. 1/16 фіналу Кубка УЄФА

"Реал" (Іспанія) - "Динамо" - 4:0

Вдома динамівці виглядали гідно (2:2), зуміли протриматися й перші 45 хвилин у Мадриді, але потім розсипалися і здобули у свої ворота чотири м'ячі поспіль.

24 вересня 1996 року. 1/32 фіналу Кубка УЄФА

"Андерлехт" (Бельгія) - "Спартак-Аланія" - 4:0

Після 2:7 від «Рейнджерс» володавказці спустилися до Кубка УЄФА, щоб здобути ще один нокаут. Відразу після домашньої перемоги над бельгійцями (2:1) стався розгром у Брюсселі. Валерій Газзаєв став рекордсменом Росії серед тренерів з великих поразок у Європі.

4 серпня 1999 року. 2 кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів

"Мельде" (Норвегія) - ЦСКА - 4:0

Найболючіша «мозоль» ЦСКА. Обігравши відверто слабких норвежців у першому матчі (2:0), армійці розслабилися, вирішивши, що путівка до груповий турніру них кишені. Результат – на табло. Крім того, всю команду рішенням президента клубу Євгена Гінера було серйозно оштрафовано.

19 вересня 2001 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Реал" (Іспанія) - "Локомотив" - 4:0

«Локомотиву» дісталася дуже сильна група: «Реал», «Рома» та «Андерлехт» Велика поразка від гранда стала єдиною серйозною невдачею залізничників, але підсумкове третє місце спокутує цей «гріх».

12 жовтня 2006 року. Груповий етап Ліги чемпіонів

"Баварія" (Німеччина) - "Спартак" - 4:0

Якщо 2001 року червоно-білі пропустили в Мюнхені п'ять м'ячів, то тепер — на один менше. Щоправда, й не забили нічого. Підсумкове третє місце в групі відправило їх до Ліги Європи, де москвичі в першому раунді плей-офф впали від ніг «Сельти».

Разом: «Спартак» - 6 поразок (м'ячі 3:31), ЦСКА - 3 поразки (1:15), «Динамо» - 2 поразки (0:10), «Аланія» - 2 поразки (2:11), «Сибір » - 1 поразка (0:5), «Чорноморець» - 1 поразка (0:5), «Ростов» - 1 поразка (0:5) «Локомотив» - 1 поразка (0:4).

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!