Harjutused. Toit. Dieedid. Treening. Sport

Võitluskunstide kava kokkuvõte. Võitluskunstide elementidega kehakultuuri tunni kokkuvõte. Kolomna linnaosa

Kehalise kasvatuse tunni kokkuvõte

TÄISNIMI. õpetaja : Julia Viktorovna Kovalenko

Klass: 7

Programm: Tööprogrammid 5.-9. klassile V.I. Lyakha valgustus 2013

Programmi jaotis : Kergejõustik

Tunni tüüp : hariv ja tunnetuslik

Tunni teema : Kaugushüpe 9-11 jooksusammuga.

Tunni eesmärk : kujundada ettekujutus õigest tehnikast kaugushüpete sooritamiseks 9-11 jooksu sammult.

Tunni eesmärgid :

    selgitada 9-11 jooksu sammult kaugushüpete sooritamise õiget tehnikat;

    demonstreerida jooksvaid kaugushüppeid;

    sooritage pikki hüppeid 9-11 stardi sammult;

    edendada füüsiliste omaduste arengut;

    planeerida oma tegevusi füüsiliste harjutuste sooritamisel;

    töötada rühmas, arendada organiseerimis- ja suhtlemisoskusi.

Tingimused Kabiin: staadion, hüppekaev

Logistika : mõõdulint, reha, labidas, stopper.

1. Sissejuhatav osa

1.1. Aja organiseerimine .

Sihtmärk: tagada õpilaste psühholoogiline ja morfofunktsionaalne valmisolek tunni põhiosa probleemide lahendamiseks ja selle eesmärgi saavutamiseks.

Ülesanded:

    luua positiivne emotsionaalne seisund;

    seada tunni eesmärk ja eesmärgid, siduda need viimase tunni teemaga;

    testida ohutusalaseid teadmisi;

    Kontrollige oma pulssi (südame löögisagedust).

meetodid : verbaalne (käsk, märge, vestlus),

Kontrolli meetod : morfofunktsionaalsete näitajate mõõtmine.

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Korraldab ehitust

Korraldab aruande edastamist, kontrollib käskude õiget täitmist. Tervitab õpilasi.

Seab tunni eesmärgid ja ülesanded.

Intervjueerib õpilasi ohutusreeglite kohta soojenduse toomisel.

Annab käsu mõõta pulssi.

Õpilased rivistuvad ükshaaval.

Klassi Fizorg esitab aruande, õpilased järgivad käske:

"Võrdne", "Tähelepanu", "Maksa järjekorras."

Kuula ja mõista

Vastake õpetaja küsimustele. Jälgige määratud vahemaad, järgige selgelt õpetaja juhiseid.

Arvestage pulssi

1 minut.

30 sekundit

10 sekundit

20 sekundit

Kontrollige õpilaste spordivormi vastavust. Kontsad koos, varbad laiali. Õlad sirutatakse, rind lükatakse ette, käed surutakse kehale, käed surutakse rusikasse.

Loendage 10 sekundit.

Pidage meeles pulsisageduse arvu, need, kelle pulss on üle 80 löögi / min, seisavad vasakul küljel.

1.2. Kodutööde kontrollimine

Sihtmärk: kodutööde kontroll.

Ülesanded :

    arendada enesehinnangu oskusi;

    motiveerida kehalise kasvatuse ja spordiga tegelema.

meetod : verbaalne.

Õpilaste õpiaktiivsuse motiveerimise meetodid : julgustus, kiitus.

Kontrolli meetod: intervjuu.

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Viib läbi küsitluse

- Millist spordiala nimetatakse "spordikuningannaks"

Miks?

Eelmistes tundides õppisime kaugushüpet paigalt . Kas on ka teist tüüpi hüppeid?

- Miks sa pead teadma, kuidas õigesti hüpata? Tee järeldus.

Teen ettepaneku jätkata hüpete õppimise tehnikat. Kust me alustame?

Kergejõustik

See ühendab endas enam kui 40 erinevat tüüpi muud spordiharjutust kõndimisel, jooksmisel, hüppamisel, viskamisel ja mitmekülgselt.

- Kaugushüpe jooksuga; sisse hüppaminekõrgus.

- Hüppamist kasutatakse laialdaselt inimese motoorses tegevuses. Hüppeharjutused tugevdavad jalgade lihas-skeleti aparaati, torso, treenivadsilm, liigutuste koordineerimine.

- Trennist.

1 minut.

2 minutit

Kontrollida lühikese aja jooksul õpilase teadmisi ja tegevusmeetodeid, lünkade tekkimist nende assimilatsioonis

1.3. Üles soojenema

Sihtmärk : kujundada õpilaste teadmisi ohutu käitumise reeglitest hüppamisel, õpetada motoorset tegevust, arendada motoorse reaktsiooni kiirust.

Ülesanded:

    valmistab õpilaste keha igakülgselt ette tunni põhiosa lahendamiseks ja maksimaalse tervendava efekti saavutamiseks;

    valmistada ette selja, jalgade, kõhu lihasrühmad, mis osalevad motoorsete probleemide lahendamisel;

    kujundada motoorsete toimingute sooritamise oskusi ja võimeid ning kujundada suhtumist aktiivsesse kognitiivsesse tegevusse.

meetodid: verbaalne (kirjeldus, juhised, käsud, loendamine, käsud), otsene visualiseerimismeetod.

Kontrollimeetodid: morfofunktsionaalsete näitajate mõõtmine.

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Spordiväljakul kõndimine liikumissuuna muutmisega

1. Varvastel kõndimine, käed üleval.

Kõndimine kontsadel, käed vööl.

Kõndimine jalgade väliskülgedel, käed vööl.

Sportlik kõndimine.

Jookse veerus ükshaaval.

Varvastel jooksmine. Külg galopp (parem, vasak pool).

2. Harjutus hingamise taastamiseks.

4 loenduse korral - sügav hingamine, 4 loenduse korral - aeglane väljahingamine ("tühjendatud pall");

Taastame pulsi, hingamise.

3.ORU kohapeal:

1. I.p. - seistes jalad lahus
1-2 - käed läbi külgede üles, 3-4 - sp. 6-8 korda.

2.I.p. - seistes jalad laiali, käed pea taga. Pea kallutamine ettepoole. 10-15 sek.

I.p. - seistes jalad lahus. Kallutage pea taha. 10-15 sek.

I.p. - seistes jalad lahus. Pea kallutamine vasakule. Sama ka teisel pool. 10-15 sek.

I.p. - jalad lahku, käed üleval, sõrmed lukus põimunud 1-2 - kallutage vasakule, 3-4 - kallutage paremale 6-8 korda.

I.p. - seistes jalad laiali, parem käsi ülal, vasak käsi all 1-2 - käte liigutamine tahapoole, 3-4 - käte asendi muutmine Ärge painutage käsi küünarnukkidest. 8-10 korda. I.p. - jalad laiali, käed rinna ees kõverdatud 1-2 - keha pööre vasakule, 3-4- sama paremale Hoidke oma käed põrandaga paralleelselt. 6-8 korda.

I.p. - jalad lahus, käed külgedele 1-2 - kere pööramine vasakule, 3-4 - sama paremale Hoidke käed põrandaga paralleelselt. 6-8 korda.

I.p. - jalad lahku, käed vööl 1-2 - kummarduge ettepoole, 3-4 - painutage tagasi 6-8 korda.

I.p. - jalad laiali, käed allpool, küünarnukid harjadega 1-7 - järjestikused ettekäänded, 8-sp.
Ärge painutage põlvi, proovige põrandat kätega puudutada. 2-3 korda.

I.p. - rõhuasetus kükitades, peopesad põrandal
1-2 - rõhuasetus kummardunult seistes, ärge võtke peopesi põrandast lahti, 3-4 - i.p. 6-8 korda.

I.p. - rõhuasetus kükitamine
1-2 - tõuske püsti, plaksutage pea kohal, 3-4 - sp. 6-8 korda.

    Tehke harjutusi.

    Kuulake õpetaja kommentaare.

    Tehke soojendusharjutuste komplekt.

Hinda ülesannete täitmise käigus tekkivaid probleeme ja raskusi.

Nad seadsid ülesandeks omandada uus tegevusviis (“Ma pean õppima”).

OG

10 min.

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

6-8 korda

PG

10 min.

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

SMG

10 min.

Füüsilise aktiivsuse hulga ja harjutustevahelise puhkeaja eneseregulatsiooni õpetamine

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

5-6 korda

Hoidke joostes distantsi

Jälgi oma hingeõhku

Tehke harjutusi ilma vigadeta

Loendage 10 sekundit.

Pidage meeles pulssi

2. Põhikorpus

Sihtmärk:- valdama motoorseid tegevusi jooksuga kaugushüppe sooritamisel;

Ülesanded:

    õpetada jooksu tehnikat kombineerituna tõrjumisega ja jooksu viimaste sammude rütmi;

    valdama kaugushüppe tehnikat jooksu 9-11 sammult;

    teha kindlaks õpilaste tüüpilised raskused motoorse tegevuse sooritamisel;

    Kõrvaldage ülestõusmishüpete sooritamisel jämedad vead.

: eesmine, individuaalne.

Verbaalne, otsene visualiseerimismeetod.

Meetodid õppetegevuse stimuleerimiseks : kiitus, julgustus.

Kontrolli tüübid: töökorras, praegune.

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

1. Mõelge joonisele (joonisel on inimese kuju jooksuga kaugushüppe neljas faasis)

Kas on vahet varem uuritud hüppega?

Milles?

Miks on jooksmine vajalik?

Jooksu algust tähistatakse lipuga raja servas. See on tõrjumise koht.

Millise jala me ära lükkame?

Sellist lendu nimetatakse "sammullennuks".

Mis veel lennu ajal toimub?

Kas õige maandumine mõjutab hüppe kaugust?

2. Räägime samm-sammult läbi kõik hüppetoimingud.

3. Motoorse tegevuse kui terviku mitmekordne kordamine, rõhuasetusega selle üksikute elementide üksikasjalikul assimilatsioonil.

Kas võib öelda, et oleme juba kõrgeid tulemusi saavutanud?

Kas me suudame seda saavutada?

4. Kaugushüppe tehnika õppimine jooksu 9-11 sammult: jutustus, demonstratsioon. Jooksva stardiga pikad hüpped arendavad jala-, selja- ja kõhulihaseid. Need on tervise jaoks väga olulised.

Nüüd mängime natuke. Esimene härjavõitluse mäng.

I.p. - vastamisi. Käed partneri õlgadel.

Eesmärk: lükata partner edasi saidi kõrvale.

Kaotaja: tüdrukud - 5 kükki paremal jalal partneri abiga (“püstol”); poisid - 10.

Mäng algab vilega.

Järgmine mäng on "Tõmba kaalikas".

I.p. - seiske vastamisi, hoides parema käe "sügavat" haaret.

Ülesanne: tõmmata partner oma territooriumile.

Kaotaja: tüdrukud - 5 kükki vasakul jalal partneri abiga; poisid - 7.

Õpilased vaatavad joonist, otsides vastuseid tekkinud küsimustele.

Loo algoritm kaugushüppe jaoks koos jooksuga.

Leia erinevus.

Jalgade, käte asend.

Võtke üles vajalik kiirus.

Tõrjumine toimub suvalise tõukejalaga, põlvedest kõverdatud kärbsejalg viiakse edasi, käed on samuti ettepoole.

Mõlemad jalad ja mõlemad käed on sirutatud ettepoole rinna poole.

Õpilased kaaluvad pildil erinevaid maandumisvõimalusi. Nad teevad järeldusi.

Stardijooks, tõukejalaga plokki löömine, tõrjumine, maandumine kahe jalaga.

Märkige puudused ja vead. Nad järeldavad: me vajame endiselt suurt kiirust, stabiilset tulemust, suurt stabiilsust, tugevat meeldejätmist, motoorsete tegevuste automatiseerimist.

- Vaja koolitust.

1. Surudes jalg ja vastaskäe ees. Lendav jalg ja muu käsi taga, tõuke ajal liikumise imitatsioon.

2. Püsti kaugushüpe ühe jala tõukega maandumine mõlemale jalale.

3. Kaugushüpe kolmelt kuni viiele sammule üle väikese takistuse.

Mobiilimängud võitluskunstide elementidega

(võitlus territooriumi pärast)

OG

23 min

3-5 korda

3-5 korda

PG

23

Min

3-5 korda

3-5 korda

SMG

23 min

Aidake õpetajal mängureegleid järgida

Jälgige kaotanud õpilaste jõudlust

Treeningu tegemisel järgige ohutusnõudeid

Esimene etapp on ettevalmistav, motoorse tegevuse õppimise protsessi etapp.

Joonise kallal töötamise käigus luuakse hüppealgoritm. Õpetaja parandab selle oma tahvelarvutis.

Teine etapp: tutvumine, liikumise esmane õppimine.

aeglane täitmine, ebastabiilne tulemus, madal stabiilsus, ebastabiilne meeldejätmine, tegevuste teadlik kontroll.

Kolmas etapp on põhjalik üksikasjalik õpe, motoorsete oskuste kujundamine.

õpilaste oskuse kujundamine tehniliselt korrektselt ja vabalt sooritada motoorset tegevust üldiselt.

Harjutusi sooritatakse grupiviisiliselt järjest. Pöörake tähelepanu liigutuste õigele sooritamisele. Hüppeauku maandumisel järgige ettevaatusabinõusid.

Veenduge, et käed oleksid partneri õlgadel.

Pöörake õpilaste tähelepanu, et nad ei tõmbaks üksteise käest järsult.

Järgige ettevaatusabinõusid.

3. Lõpuosa

3.1. Mootori koormuse vähenemine, taastumine

Sihtmärk: keha viimine optimaalsesse funktsionaalsesse seisundisse järgnevaks tegevuseks ja selle tegevuse komplekti loomine, keha funktsionaalse aktiivsuse järkjärguline langetamine ja suhteliselt rahulikku olekusse viimine.

Ülesanded:

üksikute lihasrühmade füsioloogilise erutuse ja liigse pinge vähendamine;

õpilaste keha järkjärguline viimine suhteliselt rahulikku seisundisse (füüsilise ja vaimse pinge eemaldamine).

Õpilastegevuse korraldamise vormid: eesmine.

Motivatsioonimeetodid õpilased : kiitus, julgustus.

Kontrolli tüüp: vool, morfoloogiliste ja funktsionaalsete näitajate mõõtmine.

Meetodid: verbaalne, visuaalne, praktiline

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Konjugeeritud psühhofüüsilise arengu jaoks kasutatavate harjutuste läbiviimise korraldamine.

Sõrmede arv:

suur,

indeks,

keskmine,

nimetu,

väikesed sõrmed.

Ühendage vaheldumisi ja nii kiiresti kui võimalik sõrmed 2-5 esimesega. Näiteks ühendage käsklusega "kaks" pöidla ja nimetissõrme otsad. Tehke järjestuses ettepoole (nimetissõrmest väikese sõrmeni) ja vastupidises järjekorras (väikesest sõrmest nimetissõrmeni), seejärel hajutage.

Õpetaja annab käsklusi: "kolm", "neli", "viis".

"Kõrv-nina". Haarake vasaku käega ninaotsast ja parema käega võtke vastaskõrv - “üks”. Samal ajal langetage kõrv ja nina, "kahe" arvelt plaksutage käsi enda ees. "Kolm" - muutke käte asendit: vasaku käega võtke kinni paremast kõrvast ja parema käega ninaotsast. "Neli" - plaksutage teie ees.

Õpetaja annab käsklusi: "üks", "kaks", "kolm", "neli", "viis".

Korraldab pulsimõõtmist.

Pulss puhkeolekus on tervel inimesel normaalne, rütmiline, katkestusteta: poistel - 70-75 lööki / min, tüdrukutel - 75-80 lööki / min

Tehke harjutusi.

Mõõtke pulss

OG

4 min

PG

4 min

SMG

individuaalselt

Esmalt sooritatakse ülesanne kummagi käega eraldi, seejärel mõlema käega koos, esmalt lahtiste, seejärel suletud silmadega.

Ülesanne sooritatakse esmalt avatud, seejärel suletud silmadega.

3.2. Õppetunni kokkuvõte

Sihtmärk: tunni eesmärgi saavutamise edukuse analüüs ja hindamine ning edaspidise töö väljavaadete määramine.

Ülesanded:

klassi ja üksikute õpilaste enesehindamine ja töö hindamine;

tunni organiseeritud lõpetamine.

Õpilase eesmärk - Hinda oma esinemist klassis.

Õpilastegevuse korraldamise vormid : eesmine.

Õpilaste tegevuste korraldamise meetodid: vestlus.

Motivatsioonimeetodid õppetegevuse (stimuleerimine). õpilased : kiitus, julgustus.

Kontrolli tüübid: lõplik.

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Mis oli tunnis kõige olulisem?

Kas teil õnnestus ülesanne lahendada?

Millised olid raskused?

Mida tahaksid õppetunnile lisada?

Kes selle saab? Kes veel vajab trenni?

- Mida tahaksite üksteisele soovida?

õppida uue hüppe sooritamise tehnikat.

Ei täitnud täielikult tunni õppeülesannet.

Õppeülesande täitnud.

OG

2 minutit.

PG

2 minutit.

SMG

2 minutit.

Julgustage õpilasi oma tegevuste tõhusust klassiruumis endasse vaatama.

3.3. Kodutöö .

Sihtmärk : süstemaatilise õppe harjumuse kujundamine õpilastes, mille elluviimisel tekib vajadus kehalise täiustamise järele (dünaamilise stereotüübi kujunemine).

Õpilaste iseseisva töö eesmärk: rakendada omandatud teadmisi kehaliste harjutuste sooritamisel

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Annustamine

massihävitusrelvad

Millised harjutused olid tunni jooksul kõige raskemad?

Miks?

Kodus tehke neid harjutusi 10 korda või 5-10 minutit iga päev.

Kuulake, pidage meeles.

Jõusaalist lahkumine organiseeritult

OG

1 minut.

PG

1 minut.

SMG

1 minut.

Individuaalne kodutöö vastavalt arsti soovitustele.

Rakendamise infotund

Kodutöö

Munitsipaalharidusasutus

keskkool nr 10

Avatud tunni ülevaade

kehakultuuris

10. klassi õpilastele

sektsiooni järgi"Võitluskunstid"

Koostanud:

Akinina Irina Vladimirovna

kehakultuuri õpetaja

SM keskkool nr 10

Korotkov Aleksander Vjatšeslavovitš

kehakultuuri õpetaja

MOU lütseum

g.o. Orehhovo-Zuevo

22.04.2014

Tund number 2. Tunni teema: “Löökide tehnika. Löögitehnika. Kaitsetehnika. kombineeritud tehnika.

Tunni eesmärk: õppida uut materjali võitluskunstide aluste kohta.

Tunni eesmärgid:

1. Püüdmistehnika, löökpillitehnika õppimine.

2. Lihaskorseti moodustamine, erinevate lihasgruppide arendamine.

3. Distsipliini, kollektivismi, seltsimehelikkuse, juhtimise kasvatus.

Toimumiskoht: Spordihall.

Tunni kestus: 45 min.

Varustus ja inventar: magnetofon, kepp, 2 patja, 2 võimlemispinki, 12 matti.

Tunni osad

Sisu

Aeg

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised

ettevalmistav

15 minutit.

Ühes reas ehitamine, spordivormi olemasolu kontrollimine.

Reastage ükshaaval. Järgige õiget kehahoiakut, käte asendit ja jalgade asetust.

Klass liigub veergu ükshaaval. Veenduge, et teie jalad on ülesande täitmisel õiges asendis.

Hoone ühes joones ümber saali perimeetri. Organisatsioonivorm on frontaalne, teostusviis samaaegne. Õpetaja istub ruumi keskel. Treeningu sooritamisel pöörake tähelepanu intervallile - käed külgedele, kehaasendile. Jälgige käte asendit.

1. Tunniülesannete konstrueerimine, tervitamine, sõnum

1 minut.

2. Kõndimine:

Sokkide peal;

Välimisel jalavõlvil

Rulli kannast jalatallani.

30 sek.

3. Jooksmine:

Vormiriietus;

Tagasi edasi;

2 minutit.

4. Üldarendavad harjutused (ORU) kohapeal:

1) I.p. - seiske jalad lahus, käed vööl. 1 - pea kallutamine vasakule; 2 - sama paremale; 3 - sama edasi; 4 - sama selg.

2) I.p. - seiske jalad lahku, käed vööl. 1-4 - pea pööramine vasakule; 5-8 - sama paremale küljele.

3) I.p. - seiske jalad lahku, käed vööl.

1 - käed õlgadele; 2 - käed üles, seiske varvastel; 3 - käed õlgadele; 4 - i. P.

4) I.p. - seiske jalad lahku, käed külgedele. 1 - suruge sõrmed rusikasse; 2 - lahti harutama; 3 - suruge sõrmed rusikasse; 4 - lahti harutama.

5) I.p. - seiske jalad lahku, käed külgedele. 1-4 - pöörlemine harjadega ettepoole; 5-8 - sama selg.

6) I.p. - seiske jalad lahku, käed külgedele. 1-4 - küünarvarte pöörlemine ettepoole; 5-8 - sama selg.

7) I.p. - seiske jalad laiali, käed õlgade vastas. 1-4 - õlgade pööramine ettepoole; 5-8 - sama selg.

8) I.p. Vasak käsi üles, parem käsi alla. 1-4 - käte tõmblemine tagasi koos käte asendi muutumisega.

9) I.p. - seiske jalad lahus, käed vööl.

1-2 - kaks torso kallutamist vasakule, parem käsi pea kohal; 3-4 - sama paremale, vasak käsi pea kohal.

10) I.p. - seiske jalad lahus, käed vööl.

1 - torso kallutamine vasakule jalale; 2 - sama keskel; 3 - sama paremale jalale; 4 - i. P.

5 minutit.

5. Jooksu- ja hüppeharjutused:

Kõrgete puusadega jooksmine;

Ülekoormatud säärega jooksmine;

Külgastmed vasakule ja paremale küljele;

Tagasi edasi;

Hüppamine vasakul ja paremal jalal;

3 min.

Ühe klassi kolonnist ehitada ümber kolmeliikmeliseks kolonniks intervalliga 2 m Korraldusvorm on vahelduv, teostusviis on korraga mitme õpilase poolt. Esimeses reas olevad õpilased alustavad harjutust õpetaja vilistamisega. Pärast harjutuse sooritamist rivistuvad õpilased kolmeliikmelisse kolonni teisel pool saali. Jälgige jooksuharjutuste sooritamisel jalgade õiget asetust, käte asendit.

6. Välijaotla lamavas asendis mattidel

5 minutit.

Peamine. Jagamine tüdrukuteks ja poisteks.

20 minutit.

Korraldusvorm on järjestikune, elluviimise viis on korraga mitme õpilase poolt.

Klass jaguneb poisteks ja tüdrukuteks. Ühes saalipooles võistlevad poisid, teises tüdrukud ...... ..

Löögitehnika. Kaitsetehnika. Kombinatsioonid.

20 minutit.

1. võistlus. Lükake vastane ringist välja.

2. võistlus. Lükake lamamisasendist vastase õlg üle joone. (m). Väljuge ringist seljaga üksteise poole (e)

3. võistlus. Padjasõda.

20 minutit.

III

Lõplik.

10 min.

Hoone ühes reas. Kodutöö: Pöörake paremale, väljuge saalist.

1. Venitamine ja lõõgastumine.

8 min.

2. Ehitamine, tunni kokkuvõtte tegemine.

2 minutit.

treeningsessioon

klassikalises maadluses algajate grupiga.

kuupäev

Ülesanded: 1. Uurida keha liikumist pea, käed ja jalad vaibal toetades. 2. Korrake ümberpööramist kangiga. 3. Uurige käerulli küljelt.

Varustus: maadlusmatt.

osa

õppetund ja aeg

Annustamine

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised

Grupi ehitamine,

tööaruanne õpetajale.

Kohalviibijate kontrollimine.

Tunni eesmärkide selgitamine.

Asjaosaliste hügieenilise seisundi kontrollimine.

Võitlusharjutused: keerdkäigud

vasakule (paremale), ümber

Kontrollige, kas küüned on lõigatud. Kontrollige riietuskoodi

positiivne-

Kõndimine: kõrged põlved; jala välimisel (sisemisel) küljel; sportlik kõndimine.

Jooks: kontsad ulatuvad tuharateni; parem (vasak) pool ettepoole; jalgade ristamine; kiirendusega; järkjärgulise üleminekuga

kõndimiseks.

Kõndimine: poolkükis; tavaline kõndimine.

Veere ette, tagasi

Grupi loomine ringis.

üks). Lähteasend (I. p.) - põhiasend (o. s), jalad õlgade laiuselt:

1 - tõstke käed üles, 2, 3 - tõmmake käed tagasi, 4 - I. p.

2). I. p. - käed pea taga, küünarnukid tahapoole: 1, 2 - kaks kallet

paremale, 3, 4 - sama vasakule

3). I. p. - umbes. s: 1, 2,3 - kolm vetruvat ettekäänet, 4. - I. p.

neli). I. p. - käed pea taga: 1 - keerake keha vasakule, 2 - I. p., 3 - pöörake keha paremale, 4. - I. p.

5). I. p. - käed vööl: 1-4 - keha ringliikumine ette-paremale,

5-8 - sama ette-vasak

6). I. p. - rõhuasetus lamades: 1, 2 - painutage käsi, 3,4 -I. P.

7). I. p. - lamades kõhuli kätega pahkluu liigestest kinni hoides:

1 - painutus, 2 - I.p.

kaheksa). I. p. - lamades selili, käed piki keha: 1,2 - puudutage pea taga oleva vaiba jalgade varbaid, 3, 4 -I. P.

9). Liikumine sillal edasi-tagasi, pöörates pead vasakule-paremale

kümme). Lamades jalamaadlus 2 + 2 min

Iga harjutus viiakse läbi

Venitus 25 m, ainult 5 min.

4 korda 30 sek.

Vasakul ringi kõndides. Pöörake tähelepanu kehahoiakule.

Parema küljega liikudes asetatakse vasak jalg vaheldumisi kas parema jala ette või taha.

Salto sooritatakse diagonaalselt

vaibad veerus ükshaaval

Iga tõmme tehakse suurema jõuga.

Ärge kallutage pead ette

Kallutades võta vaip kätega kätte

Ärge viige küünarnukke ette

Ärge lahkuge kohast

Torso sirge

I. p. võta alles pärast käsku

Ärge painutage põlvi

Alguses tehakse harjutust käte abil.

Paarid valitakse ligikaudu võrdse kaaluga. Harjutusi tehakse vasaku ja parema jalaga

ei - 40 min.

1. Keha liigutuste uurimine rõhuasetusega pea, käte, jalgadega vaibal: edasi-tagasi, külgedele, ringikujuline

2. Kangi ümberpööramise kordamine partneril, kes ei osuta vastupanu, ja partneril, kes ei osuta pärast tabamist täielikult vastupanu.

3. Küljel käepidemega ümbermineku õppimine

4. Harjutus 2+2 min

5. Liigutuste kordamine, haaramine ja võitlus haarde eest

Esitatakse kätega

Kordus vastase paremal ja vasakul küljel

Pöörake tähelepanu väänavale partnerile

Vahetage partnereid pärast 1-minutilist puhkust

keha -

Sildade tugevdamise harjutused.

Vaikne mäng: "Tee nagu mina."

Kõndimise samm. Ehitus. Õppetunni kokkuvõte. Kodutöö ülesanne. Tunni märkmed

2 korda 30 sek

Kohustuslikud hommikused harjutused

Treeningsessioon. Koolitus on kõige levinum tundide korraldamise vorm. Kestus 135-180 min. Ülesanded: võitlustehnika ja -taktika õppimine ja täiustamine, füüsiliste ja tahteliste omaduste parandamine.

Koolitus koosneb neljast osast: sissejuhatav, ettevalmistav, põhi- ja lõpposa.

1. Sissejuhatus. Kestus 3-7 min. Tunni sissejuhatavas osas püstitatakse samad ülesanded ja kasutatakse samu vahendeid, mis treeningtunnis. Vajadusel antakse ülesandeid üksikutele õpilastele.

2. Ettevalmistav osa. Kestus 20 - 30 min. Ülesanded ja vahendid on samad, mis tunni ettevalmistavas osas.

3. Põhiosa. Kestus 95-105 min. tunniga 135 min. ja 140-150 min. koos õppetunniga 180 min. Ülesanded: uute uurimine ja varem uuritud tehniliste ja taktikaliste tegevuste täiustamine, eriliste füüsiliste ja tahteliste omaduste parandamine.

Tunni põhiosa algab enamikul juhtudel eelnevalt käsitletud materjali kordamisega (teostatakse tehnikaosi, kombinatsioonide kombinatsioone, kontratehnikaid jne). Seejärel õpivad õpilased uusi eriharjutusi, tehnikaid, kaitsemehhanisme, vastuvõtteid, taktikalise väljaõppe meetodeid.

Olles korranud varem käsitletud materjali ja omandanud uue, täiustavad koolitatavad seda õppe-, treening- või treeningutel. Tunni põhiosa lõpus antakse ülesandeks parandada sillalt lahkumise hoogusid, põgenemisi ja vastuvõtteid. Põhiosa lõppeb jõu, painduvuse või vastupidavuse arendamiseks spetsiaalsete harjutuste sooritamisega treeneri korraldusel.

4. Lõpuosa. Kestus 3-7 min. Selle tunniosa ülesanded ja vahendid ei erine tunni lõpuosast.

Õppe- ja koolitussessioon toimub rühmameetodil. Tunni ettevalmistava osa lõpus võib aga eraldada aega ülesandega iseseisvaks tööks.

Spetsiaalsete harjutuste valik ja nende doseerimine, maadluse tehnika ja taktika õppimise ja täiendamise aeg, võitluste iseloom ja kestus sõltuvad rühma ülesannetest ja valmisolekust.

Võitluste ajal sooritavad vabamaadlejad, välja arvatud võitluseks valmistuv paar või järgnevad paarid (mitmel matil võideldes), treeneri korraldusel väljaspool matti harjutusi.

Maadlemisvabad maadlejad on võimekate maadlejatest teise õpetaja või abilise juhendamisel. Võitluseks valmistuvad maadlejad puhkavad, häälestuvad sellele, mõtlevad läbi ülesannete lahendamise viise. Sel ajal saavad nad ka võitlust jälgida, märkides enda jaoks selle huvitavaid olukordi.

Kui samal ajal on ülesandeks kehaliste omaduste parandamine, siis tunni alguses on vaja parandada kiirust ja osavust, samas kui asjaosalised pole veel väsinud. Harjutusi jõu, painduvuse ja vastupidavuse arendamiseks tehakse tunni lõpus, kui õpilased on korralikult üles soojenenud ja lihased suureks koormuseks ette valmistanud.

Maadlustundide ligikaudne plaan-konspekt

Treeningsessioon

vabamaadluses 2. kategooria maadlejate rühmaga

kuupäev

Ülesanded: parandada tasakaalu, korrata riigipööret säärte risthaardega; uurige selle tehnika rakendamist.

Varustus: maadlusmatt.

osa

õppetund

ja aeg

Annustamine

Organisatsiooniline ja metoodiline

juhiseid

Grupi moodustamine, arvutamine, aruanne. Kohalviibijate kontrollimine. Tunni eesmärkide selgitamine.

Ülesanne: 1-4-kolm sammu edasi, 5 - kükitav rõhuasetus, 6 - lamamisrõhk, 7 - painutage käsi, 8 - sirutage käed, 9 - sama, mis 5, 10 -o. c, 11-12 - pöörake paremale

Pärast ülesande täitmist esimese hindega asjaosalised

liikuda vasakule

positiivne-

Kõndimine, kõndimine varvastega sissepoole (väljapoole), kõndimine poolkükis, pöörates vasakule (paremale), kõndimine põlvedel, sääre paljastamine ette-sissepoole

Sportlik kõndimine. Jooks 360° pööretega, jooks kiirendustega. Hüppamine jalgadele painutades ja edasi liikudes

Kõndimine, saltod ette, taha

Saltid tagasi koos juurdepääsuga riiulile kätel, riigipööre külili, salto lend läbi mannekeeni.

Grupi moodustamine 4-liikmelises veerus.

üks). I. lk - vasak paremal ees, käed rinna ees: 1,2 - kaks tõmblust kätega tagasi, 3-hüpe sirgete kätega tagasi keha pööramisega vasakule (paremale), 4.-I . P.

2). I. p. - sama: 1 - kallutamine vasakule, 2 - I. p., 3 - kallutamine paremale, 4 - I. p.

3). I. p. - seistes paremal jalal, vasakul taga:

1 - kallutage ettepoole, puudutades vaipa paremast jalast paremal, 2 - sama puudutades vaipa parema jala ees, 3 - sama puudutades vaipa paremast jalast vasakul, 4 - I. p.

neli). Sama nagu 3, aga seistes teisel jalal

5). I. p. - jalad õlgade laiuselt: 1,2,3 - kummarduge ja ulatuge peopesadega kandadeni, 4 - I. p.

6). I. p. - umbes. c, sokid koos, käed vööl:

1-4 - keha pöörlemine ette-vasakule, 5-8 sama teises suunas

7). I. p. - väljalangemine paremale paremale, seistes

sokid, käed vööl: 1,2 - üleminek väljalangemisele

vasakule. 3-4 - I. p.

kaheksa). I. p. - seistes vasakul (paremal) jalal. Paremale (vasakule) liigutused eest taha (nagu rebimisel)

Keha liigutamine, seistes sillaasendis, edasi-tagasi, pöörates pead vasakule-paremale.

Keha liigutused peaga vaibal

edasi-tagasi, vasakule-paremale, ringikujuline.

Tüveliigutused sillaasendis, tõstes parem (vasak) jalg.

Iga harjutus viiakse läbi selle aja jooksul 25 m

iga jalg

igal jalal

Pööre tehakse meelevaldselt, ilma liikumist häirimata

Pöörded sooritatakse plaksutamisega, kiirendamine - vilega.

Akrobaatilisi harjutusi tehakse pöördega vasakule veerus 2.

Pärast saltolendu seiske umbes. Koos. ja jää püsti

Ärge lahkuge kohast

Ärge kummarduge ette

Ärge lahkuge kohast

Vaagna painutamisel ärge langetage

Ärge tõstke vaagnat ja ärge puudutage vaiba kontsi

Pärast esimest seeriat puhata - 30 sekundit.

Liikumise amplituud

Esitatakse kätega

ei - 95 min.

Parterre. Riigipöörde kordamine säärte risthaardega parteri asendist (rünnatava asend - lamades, parteris)

Säärte risthaarde ja püstitõusmisega riigipöörde variandi uurimine

Treeningvõitlus riigipöörete parandamiseks säärede risthaardega 3/3

Õppe- ja treeningmatk eelnevalt õpitud tehnika täiustamiseks 4/4

Erinevad harjutused sillaasendis

Varem uuriti ümberminekut ilma, et ründaja oleks püsti tõusnud.

Püsti tõustes tõmba partner enda poole

Pöörake tähelepanu väljapääsudele

Tempo, teostus on rahulik.

keha -

Hingamis- ja lõõgastusharjutused. Mindfulnessi harjutused liikumises. Ehitus. Õppetunni kokkuvõte. Tunni märkmed

Harjutusi sooritatakse sõnaga "rühm". See, kes täitis harjutuse ilma sõna "rühm", võtab veerus viimase koha

Treeningsessioon. Kestus 135-180 min. Töö maht võrreldes treeningutega väheneb ja intensiivsus suureneb. Ülesanded: maadlejate tehnika ja taktika edasine täiustamine, füüsiliste ja tahteliste omaduste parandamine, kõrgetasemelise sportliku vormi saavutamine, parimate maadlejate väljaselgitamine eelseisvateks võistlusteks, maadlejate sportliku meisterlikkuse erinevate aspektide taseme määramine.

Treeningtund koosneb kolmest osast: soojendus, mis ühendab endas sissejuhatava ja ettevalmistava osa, põhi- ja lõpuosa.

1. Soojenda. Soojendus kestab 15-25 minutit. Ülesanded: rühma tutvustamine tunni ülesannete, läbiviimise järjekorraga, konkreetsete ülesannetega, maadluspaaride järjekord. Paaride järjekord on soovitav välja panna saali, kus treening toimub. Tunni põhiosas funktsioonide täiustamine ja keha seadistamine töö tegemiseks. Soojendus sisaldab üldarendavaid harjutusi keha soojendamiseks ja spetsiaalseid harjutusi neuromuskulaarse aparatuuri häälestamiseks eelseisvaks tööks. Spetsiaalseid harjutusi on kõige parem teha koos partneriga, kuna need sobivad kõige paremini seansi põhiosa harjutustega.

2. Põhiosa. Kestus 105-115 min. õppetunni pikkusega 135 minutit. või 150-160 min. tunni pikkusega 180 min. Ülesanded: maadlejate kehalise, tahte-, tehnilise ja taktikalise ettevalmistuse täiendamine; maadlejate valimine eelseisvateks võistlusteks; maadlejate sportliku taseme määramine.

Põhiosa algab treeningvõistlustega, mis peetakse vastavalt võistluse reeglitele (ainult puudutust ei arvestata ja matš jätkub seisvas asendis). Treeningvõitlused katkestatakse vaid erandjuhtudel. Kõik märkused tehakse võitluse ajal.

Turniirivõistlusteks valmistumisel on lubatud kaks treeningut. Ühe treeninguga saate läbi viia täiendava, kuid juba treeningu. Sellise võitluse kestus - vähendage või vähendage selle rakendamise tempot. Pärast võitlusi antakse ülesanne parandada tehnilisi ja taktikalisi tegevusi.

Treeningu põhiosa ~ lõpeb spetsiaalsete harjutustega painduvuse, jõu või vastupidavuse arendamiseks. Enamlevinud harjutused on klassikalises ja vabamaadluses sillalt surumised, põiklemised ja kontrakäigud, sambomaadluses hoides ja vältides.

3. Lõpuosa kestab 3-5 minutit. Tema ülesanne on viia keha suhteliselt rahulikku olekusse ja teha õppetunnist kokkuvõtteid. Lõpuosa saavad maadlejad läbi viia individuaalselt vastavalt konkreetsele ülesandele.

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised. Pärast rühma moodustamist ja tunni ülesannete selgitamist viiakse soojendus läbi rühma- või individuaalsel meetodil.

Rühmameetodil viib soojenduse läbi õpetaja. Selline soojendus sisaldab üldarenduslikke ja kõige kättesaadavamaid eriharjutusi. Pärast soojendust on ette nähtud 3-5 minutit. võitluseks enese ettevalmistamiseks. Sel ajal teeb maadleja spetsiaalseid harjutusi, mis on vajalikud ainult tema jaoks.

Spetsiaalset soojendust saab läbi viia ka võitluse vormis partneriga, kes ei pea täie jõuga vastu. Soojendus ei pea olema kurnav. Enamiku maadlejate jaoks peaks see läbima 10-12 minutiga. enne võitlusesse asumist.

Individuaalne soojendus sarnaneb rühmasoojendusega. Selle ülesandeks on keha üldine soojendamine ja selle ettevalmistamine konkreetsete ülesannete täitmiseks tunni põhiosas. Individuaalne soojendus treeningul peaks olema sarnane võistluseelse soojendusega.

Treeningvahendite kasutamise järjekorda tunni põhiosas saab veidi muuta. Esmalt sooritatakse ülesandeid taktikaliste ja tehniliste tegevuste täiustamiseks, seejärel peetakse treeningvõistlus, mille järel antakse lisaülesandeid.

Põhiplaani näidis

Sambo treeningsessioon

I kategooria spordimeistrite ja maadlejate rühmaga.

Kuupäev.

Ülesanne: sportliku meisterlikkuse parandamine individuaalsete kavade järgi.

Varu: maadlusmatt 8X8 m, võimlemissein, kettlebellid 16 ja 24 kg, kokkupandav kang, köis, rõngad, hüppenöörid.

osa

õppetund

ja aeg

Annustamine

Organisatsiooniline ja metoodiline

juhiseid

Ehitus, aruanne, kohalolijate kontrollimine

Tunni eesmärkide selgitamine

Üldarendavad harjutused

Spetsiaalsed harjutused

Määrab paaride järjestuse

Teostatakse iseseisvalt koos enesekindlustuse elementide kaasamisega

Treeningmängud vastavalt reeglitele

Treeningtunnid kestavad 8 minutit.

Hoidmiste parandamine ja üleminekud valusatele hoidmistele

Füüsiliste omaduste parandamine: painduvus, jõud, vastupidavus

Võitluse ülesandeid lahendavad maadlejad iseseisvalt

Esimesed 4 min. üks maadlejatest kopeerib partnerile oma tulevase vastase maadluse. Seejärel vahetavad maadlejad rolle

Hoidmine paraneb asendis, mis tuleneb krooni hoidmisest.

Treeneri juhendamisel

keha -

Hingamis- ja lõõgastusharjutused

Ehitus. Õppetunni kokkuvõte. Tunni märkmed

Läbiviidud iseseisvalt

Läbiviijaks treener

Treeningvahendite kasutamise mistahes järjekorras on treeninguheitlus peamine.

Tunni põhiosa õpetavad kaks õpetajat. Üks jälgib võitlust, teine ​​paneb kirja maadlejate plussid ja miinused. Kui teist õpetajat pole, valitakse parimate maadlejate hulgast assistent, kes võitlust läbi viib. Arvestust peab õpetaja.

Kui maadlejate treeningvõistlusteks jagamisel jääb paarist ilma, siis tuleb ta ühendada sobiva kaalu ja kvalifikatsiooniga maadlejapaariga. Sel juhul võitlevad maadlejad vaheldumisi üksteisega. Võitluse ülesande paneb paika õpetaja.

Üksinda pikki või raskeid ülesandeid täites puhkavad maadlejad väsimuse korral. Puhkeaeg ei tohiks aga olla pikk, sest tavaliselt kaob maadlejatel jahtudes treenimissoov.

Konkreetseks võistluseks valmistudes viivad maadlejad treeninguid läbi, võttes arvesse tulevaste vastaste individuaalseid omadusi. Selleks on vaja välja valida sellised partnerid, kes oma võitlusviisi ja individuaalsete omaduste poolest oleksid sarnased tulevaste vastastega. Kui selliseid partnereid pole, võite anda sportlasele ülesande: võidelda ettenähtud vastase stiilis ja viisil (modelleerimine).

Muud spordialad . Treeningute hulgas on peamiselt teiste spordialade ametid.

Teistest spordialadest kasutavad maadlejad kõige sagedamini võimlemisharjutusi: vabastiilis ja kestadel; korvpall, võrkpall, käsipall, murdmaa, hüpped, viskamine, sõudmine, ujumine, akrobaatika, kann, suusatamine, slaalom.

Õues on soovitav harrastada muid spordialasid. Soovitatav on neid alustada lühikese jooksuga, kasutades väikseid üldarendusharjutuste komplekte. Sellised tunnid võivad lõppeda spetsiaalsete harjutustega, paarides ilma viseteta. Tundide läbiviimisel mitmekülgse kehalise arengu eesmärgil saab kasutada looduslikke looduse vahendeid: kive, puid, liivast kallast jne.

Selliseid tunde saab pidada ühel spordialal või olla segatud. Teisel juhul algavad tunnid näiteks korvpallimänguga ja lõpevad harjutustega kangiga või akrobaatiliste harjutuste või murdmaaga.

Füüsiliste omaduste valikuliseks arendamiseks võib läbi viia kompleksseid tunde, võttes arvesse asjaosaliste individuaalseid omadusi. Sellistes tundides antakse osadele maadlejatele ülesandeks näiteks tõsta lihasjõudu kangi abil, teistele - vastupidavust murdmaadistantsi läbimisega, kolmandatele - agilityt akrobaatiliste harjutuste abil jne. .

Teisi spordialasid saab lisada ettevalmistavasse ossa või maadlustunni põhiosa lõppu.

Tunnid peaksid lõppema harjutustega hingamise rahustamiseks ja lõõgastumiseks.

Pärast tundide lõppu, kui tingimused seda võimaldavad, võite veeta lühikese vanni.


Teema:"Judo. Lamades ja seistes maadluse tehnikad.

Kuupäev: 02.12.2014


Asukoht: MBOU "Jalili 2. keskkool" Tatarstani Vabariigi Sarmanovski munitsipaalrajoon

Kulutatud: judo treener

Štšerbakov Viktor Aleksejevitš

Tunni eesmärk: koordinatsiooni, jõuvõimete, jõuvastupidavuse ja painduvuse arendamine, olümpialiikumise põhitõdedega tutvumine.

Tunni eesmärgid:

Õppige viset püstimaadluses "Eessõit" ja parandage viset "tagasisõit".

Uurida valulikku hoidmist maadluses "küünarnukist kahe jalaga käest haaramisel".

Teoreetiline teave: jätkata tutvust olümpialiikumisega.

Varud: judo vaip (tatami).

Klassi osad

Klassi sisu


Annustamine


Juhised


1.


Sissejuhatav osa.

1. Ehitus, õpilaste nimeline kõne.

2. Probleemne olukord, tunni ülesanne.

3. Haridusmoment.


2 minutit.


Talve tulekuga sagenesid kodanike pöördumised kiirabi poole.

Mida pead teadma ja oskama, et mitte vigastada või korralikult abi osutada.

Inimeste suhtes empaatiatunde kasvatamine, võimalus appi tulla, terviseedendus


2.


Ettevalmistav osa

1. Südame löögisageduse (HR) mõõtmine. Soojendus: kerge sörkjooks, külgjooks, säärering, puusa kõrgel, 360-kraadise pöördega jooks.


10 min.

2 minutit.


Jookse veerus ükshaaval. Kaugus on üks meeter. Sisse hingata läbi nina, välja hingata läbi suu


2. O.R.Seistes harjutused kaela, õlaliigese, käte, kere, puusaliigese lihaste arendamiseks; harjutused põlveliigeste jaoks. Lunges vasakule, paremale (poollõheneb), piki- ja põiknöör.

3. Harjutused kioskites (lamades) painduvuse arendamiseks

A) Sillaharjutus põlveasendist.

B) Pöörleb kehaga istumisasendist põlvedel, puudutades kätega selja taga olevat vaipa.

C) Kaela soojendamine seisvast asendist, rõhuasetusega kõverdatud pea "sillale".

D) Kaela soojendamine seisuasendist, rõhuasetusega pea "silla" kummardamisel.

E) Saltid ette- ja tahapoole, ümberpööramine küljele, ümberpööramine ettepoole. Südame löögisageduse mõõtmine.

4 min.


Ära pööra pead. Käed on sirged.

Põhiosa.

1. Kindlustuse parandamine, küljele ja selga kukkumine.

2. Õpetaja räägib ja näitab uut tehnikat. Südame löögisageduse mõõtmine

3. Esiastme vastuvõtu tehnika õppimine. Seda tehnikat saab teostada, kui partner on kaitseasendis või kui partner liigub edasi. Sinises kimonos Tori seisab eesmises (kaitse)asendis, vasaku käega haarab ta valges kimonos Uke paremast käest ja parema käega hoiab käepidet kaelast. Uke seisab ründavas (parempoolses) asendis, parem jalg ees, ja hoiab Toriga sama haaret, Uke teeb kätega endale Tori tõuke ja kannab oma keha raskuskeskme paremale jalale, teeb pöörde vasakut jalga pöörates parema taha ja muutub Torile seljaga, teeb küki ja katab parema jalaga Tori mõlemad jalad, kandes raskuskeskme vasakusse jalga, tõmbab vasaku käega paremat kätt ja haarab Tori parema käega kaelast ja sooritab viske. Südame löögisageduse mõõtmine.

5. Mäng, võistluse läbiviimine olümpiateemalise ristsõna lahendamiseks.

A) Horisontaalsed küsimused

1. Muistsete olümpiamängude toimumiskoht (Olympia).

2. Tervise allikas (sport).

B) Vertikaalsed küsimused

1. Kompleks-, massivõistlus (spartakiaad).

6. Südame löögisageduse mõõtmine. Lamavmaadlus (parterre). Küünarnuki kangi valuliku hoidmise õppimine mõlema jalaga käest haaramisel. Uke lamab valges kimonos selili, Tori liigub veidi tagasi, teeb pausi vasakpoolses põlveasendis, siis nihkub lähemale. Paremat kätt tõstes haarab Uke Tori vasakust reväärist. Tori reageerib kohe sellega, et haarab kahe käega partneri paremast käest ja asetab parema jala valges riietatud maadleja kaenla alla. Paremal jalal tõustes astub Tori vasaku jalaga üle Uke pea, asetades kanna tema kaela lähedale. Samal ajal tõmbab Tori end Uke paremale õlale lähemale. Tori istub tatamile partneri parema õla juures. Tori sirutab põlvi kokku surudes Uke käe väljapoole, keerates seda parema reiega. Uke annab Tori vasaku jala pihta kahekordse laksuga märku "alistumist". Südame löögisageduse mõõtmine.

28 minutit.

5 minutit.


Sirge käega plaksu tegemine .

Tehke tehnilisi toiminguid ilma vastupanuta.

Stend on sirge.

Klass on jagatud kahte gruppi ja võitleb 5 minutit.

Jälgige oma jalgealust ja veojõudu

Kaitske oma partnerit kukkumise korral.

Olümpiateemaline mäng

Pöörake rünnatava käe küünarvart nii, et randme pöial oleks suunatud üles.


4.


Lõpuosa.

1. Keha viimine suhteliselt rahulikku olekusse, kerge jooksmine.

2. Hingamisharjutused. Kõhu rindkere ja täielik hingamine. Lamades selili, lamab vasak käsi kõhul ja parem käsi rinnal, tehke kõhuhingamist, 5-7 hingetõmmet, silmad kinni. Rinnahingamine 5-7 hingetõmmet. Täishingamine, alustades sissehingamist kõhuga, kandke hingeõhk rinnaga, alustades väljahingamist rinnaga ja lõpetades väljahingamisega maoga. 3. Südame löögisageduse mõõtmine.

4. Ehitamine, tunni kokkuvõtte tegemine: tublimate õpilaste esiletõstmine, mahajäämise ülesanne. Kodutöö.


5 minutit.

2 minutit.

Parem käsi ei tohiks liikuda ja vasak käsi tõuseb

Tunni eesmärk:

Tunni eesmärgid:

Peab teadma:

Peaks suutma:

Moodustati UUD:teema:

metasubjekt:

isiklik:

Vaadake dokumendi sisu
"Kehakultuuri õppetunni kokkuvõte: "Asendis maadluse tehnikad""

Üksikasjalik kokkuvõte kehalise kasvatuse tunnist

Õpetaja Bondarenko A.A.

Kuupäev: 12.12. 2016. aasta

Peatükk: Võitluskunstide elemendid

Tunni teema: Püstimaadluse tehnikad.

Tunni eesmärk: vastuvõttude tehnika elementide uurimine riiulis, riigipööre sukeldumisega. Individuaalse füüsilise arengu ja füüsilise vormi jälgimine ja hindamine.

Tunni eesmärgid:

Peab teadma:

Kehalise kasvatuse tervist parandavate süsteemide mõju terviseedendusele, kutsehaiguste ennetamisele ja eluea pikenemisele. Kehakultuuritundide vormid, nende eesmärk ja läbiviimise tunnused. Kehalise kasvatuse tundide ohutusnõuded. Individuaalse füüsilise arengu ja füüsilise vormi jälgimise ja hindamise meetodid.

Peaks suutma:

Planeerida ja läbi viia erineva sihtsuunaga individuaalseid füüsilisi harjutusi. Üld- ja erifüüsilise ettevalmistuse harjutuste kompleksid. Viige läbi spordi- ja vaba aja tegevusi koolipäeva režiimis, võitluskunstide elementide killud (õpetaja abi rollis). Esmaabi andmine vigastuste korral

Moodustati UUD:teema: omandada oma füüsilise seisundi süstemaatilise jälgimise oskust, omada ideid võitluskunstide tehnikast.

metasubjekt: arendada võitluskunstide kognitiivse tegevuse motiive ja huvisid; teostama kontrolli oma tegevuse üle, valdama enesekontrolli põhitõdesid, enesehindamist;

isiklik:õpilaste valmisoleku ja võimekuse kujundamine enesearendamiseks ja eneseharimiseks, kõlbeliste tunnete ja moraalse käitumise kujundamine.

Käitumise meetod: voogesitus, individuaalne.

Asukoht: Jõusaal

Varud: vile, stopper, võimlemismatid

Õpilaste (klassi) omadused: 11. klass

Annustamine

Organisatsioonilised ja metoodilised juhised

Ettevalmistav osa, 11 minutit

1. Ühes reas ehitamine:

a) klassi füüsiku aruanne;

b) tervitamine;

c) õpilaste kontrollimine;

d) tunni ülesannete edastamine.

e) pulsomeetria

2. Võitlustehnikad kohapeal; pöörded ja ümberehitamine reas ja veerus:

Pöörake klassis tähelepanu spordivormile, kaasatud jalanõudele ja ohutusmeetmetele

2. Kõndimine:

põlved kõrgele tõstes

jala välisküljel/sisemisel küljel.

Jooks: sääre ülekattega tagasi, parem / vasak külg ette, ristsamm,

kiirendusega

järkjärgulise üleminekuga kõndimisele.

Kõndimine poolistuvas, tavaline kõndimine.

Saltid ette, taha, ligipääs sirgetele kätele, pikk salto, kipi tõus.

3. Välisjaotusseadmed paigas:

1) I. p. - jalad õlgade laiuselt 1, 2, 3 - käte tõstmine üles. Tee nendega kolm tõmblust tagasi. 4-ip

2) Ja lk - käed pea taga, küünarnukid tahapoole. 1,2 - kaks kallet paremale. 3.4 on sama vasakul.

3) I. p. - jalad õlgade laiuselt. 1, 2, 3 - kolm vetruvat ettekäänet. 4. P.

4) I. p. - käed pea taga. 1 - keerake keha vasakule. 2. ja lk 3 - keerake kere paremale. 4 - i. P.

5) I. p. - käed vööl 1 - 4 - keha ringliikumine ettepoole paremale. 5 - 6 - sama ettepoole - vasakule.

6) I. p. – rõhuasetus valetamine. 1, 2 - painutage käsi. 3–4 painutage käed lahti.

7) I. p. - lamades kõhuli, haarates kätega pahkluu liigestest. 1 - kummarduge. 2. ja. P.

8) I. p. - lamades selili, käed piki keha. 1, 2, - puudutage jalgade varvastega pea taga olevat vaipa. 3, 4, - ja. P.

9) Liikumine esisillal ette-taha, pea pööramisega vasakule ja paremale.

10. Käte maadlus

0,5 ringi

10 kordust

8 kordust

8 kordust

8 kordust

8 kordust

10 kordust

8 kordust

10 kordust

8 kordust

Õige! Mööda saalist sammumarsist!

Pöörake tähelepanu kehahoiakule.

Parema küljega liikudes asetatakse vasak jalg vaheldumisi kas parema jala ette või taha.

Ärge kallutage pead ette

Ärge painutage põlvi

Ärge viige küünarnukke ette

Ärge lahkuge kohast

Torso sirge

I. p. võta alles pärast käsku

Ärge asetage põlvi põrandale

Asetage jalad õlgadest laiemale, hoides oma käed vaibale

Töötage aktiivselt kehaga

Põhiosa, 25 minutit

1. Tõlge samanimelise randme ja torso haarde tõmblemisega

Kaitse: kõndides pöörake rind ründaja poole ja haarake vastaskäest. 12 min
Vastuvõtt: ülespööramine randmest haarates.

2. ^ Sukeldumine pika käe torso haarde abil

Kaitse: eemaldudes ründajast ja pöördudes tema poole rinnaga, haara vaba käega tema õlast. 13 min
Vastukäigud:
a) rullivise käega õla all;

b) katmine istudes haardega õlal.
sisse) pulsomeetria

PULSOMEETER

Viimane osa, 4 minutit

1. Harjutused kaela lihaste tugevdamiseks.

2. Rahulik mäng "tähelepanu".

3.pulsomeetria

2. Kokkuvõtete tegemine.

3. Organiseeritud lahkumine saalist.

Märkige vead. Valige poisid, kes said ülesannetega hästi hakkama. Kiida kõiki tehtud töö eest.

Kas meeldis artikkel? Jaga sõpradega!
Kas see artikkel oli abistav?
Jah
Mitte
Täname tagasiside eest!
Midagi läks valesti ja teie häält ei arvestatud.
Aitäh. Sinu sõnum on saadetud
Kas leidsite tekstist vea?
Valige see, klõpsake Ctrl+Enter ja me teeme selle korda!