Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Локомотив злін ле. "Локомотив" переміг "Злін" і вийшов у плей-офф Ліги Європи: онлайн – трансляція

Від результату центрального матчу першого весняного туру багато в чому залежить доля золотих перегонів. Для суперників це буде 55 очна зустріч у російської історії. Найчастіше ті та інші грали лише проти ЦСКА – по 58 разів. Ми проаналізували статистику попередніх дербі червоно-білих та червоно-зелених та виявили цікаві закономірності.

СЕМІН МОЖЕ ТРИМАТИ 10-у ПЕРЕМОГУ

Неважко здогадатися, що найчастіше у дербі «Спартака» та «Локомотива» змагалися Олег Романцев та Юрій Сьомін. У очній дуелі попереду спартаківський тренер – 11 перемог проти 6. Щоправда, якщо Романцев давно відпочиває від футболу, то Сьомін, незважаючи на вік, продовжує активну діяльність. У суперечці з нинішнім наставником червоно-білих Массімо Каррерою Юрій Палич поки що поступається 1-2. Але у неділю він може відновити паритет. А заразом здобути ювілейну для себе, 10-ту за рахунком перемогу в дербі зі «Спартаком».

Третім з перемог у таких матчах йденинішній наставник «Ростова» Валерій Карпін (7 о 10), який, до речі, обігравав Сьоміна всі три рази. Кращий показник(по 100%) тільки у Георгія Ярцева та Анатолія Бишовця. Але обидва мають в активі лише по два спартаківсько-залізничні дербі. Одне з них, напевно, досі пам'ятають фанати обох команд. У 2007 році «Локо» Бишовця переміг «Спартак» Станіслава Черчесова 4:3, поступаючись 0:2 і забивши вирішальний м'яч на 94-й хвилині.

Втім, у серпні минулого року сценарій майже повторився: ті ж 4:3 після 0:2 вже на користь Сьоміна проти «Спартака» Каррери. Запасаємось валідолом?

ПОКАЗНИКИ ТРЕНЕРІВ У ДЕРБІ «СПАРТАКА» І «ЛОКО»

САМЕДОВ МОЖЕ ПОВТОРИТИ ДОСЯГНЕННЯ АРІ І ПАВЛЮЧЕНКА

Найбільше голів у дербі «Спартака» та «Локо» забили Андрій Тихонов, Єгор Тітов та Роман Павлюченко (по 7). Щоправда, третій із них стоїть окремо. По-перше, Павлюченко відрізнявся у складах обох команд (6 разів за червоно-білих, 1 – за червоно-зелених). Плюс у його активі (чи пасиві?) є один автогол, який, втім, не завадив спартаківцям перемогти у 2006 році (2:1).

Лише восьми футболістам вдавалося забити у цих дербі більше трьох м'ячів. І в нинішніх складах таких команд немає. Найкращий результат- у Квінсі Промеса та Мануела Фернандеша (по 3 голи). При цьому «Локомотива» має Арі, який, як і Павлюченко, забивав за обидві команди (2010-го - за колишню, 2017-го за нинішню). Компанію цим двом має шанс скласти Олександр Самедов. У нього в дербі лише один гол, який був забитий у 2014 році у формі залізничників. Чому б тепер не вразити ціль з іншого боку барикад?

КРАЩІ БОМБАРДИРИ ДЕРБІ «СПАРТАКА» І «ЛОКО»

Локомотив

ХТО З НИНИХ СКЛАДІВ КОМАНД ЗАБИВАВ У ДЕРБІ «СПАРТАКА» І «ЛОКО»

ПРОМІС МОЖЕ ПОБИТИ РЕКОРД ТИХОНОВА

Лідер спартаківських атак у 2018 році не зміг відзначитися у двох офіційних матчах 2018 року – проти «Атлетика» у Лізі Європи. Однак із «Локомотивом» суха серія Промеса з високою ймовірністю перерветься. Голландець вражав ворота залізничників у трьох останніх дербі (включаючи гру за Суперкубок Росії, яку ми враховуємо скрізь у наших підрахунках). До Квінсі у трьох зустрічах «Спартака» та «Локомотива» поспіль забивав лише Тихонов. Рекорду вже понад 20 років. Чому б його зараз не побити?

До речі, триває результативна серія і Фернандеш з Луїсом Адріано (по два поспіль дербі з голами). Чекаємо на продовження легіонерської перестрілки. А ще дублів чи, може, навіть хет-трику. Щось давненько у матчах червоно-білих та червоно-зелених ніхто не відрізнявся більше одного разу. Останнім це зробив Еммануел Еменіці: 20 листопада 2011 року нігерієць відправив у ворота «Локо» два м'ячі. Через місяць після того, як забив того самого суперника... тричі.

Додамо, що хет-трик у таких матчах – аж ніяк не гарантія перемоги. Так, Павлюченко забив три голи у тому самому «трилері» 2007 року, який «Спартак» програв 3:4. А ось у решті 10 випадків, коли комусь вдавалося забити два чи три м'ячі, команда цього футболіста незмінно брала три очки.

ХЕТ-ТРИКИ І ДУБЛІ В ДЕРБІ «СПАРТАКА» І «ЛОКО»

ВИЛКОВ МОЖЕ ПОСТАВИТИ ПЕРШИЙ ПЕНАЛЬТІ ЗА 11 РОКІВ

Головний арбітр майбутнього матчу – нижегородець Михайло Вілков. Цікаво, що він обслуговував матч "Локомотива" та "Спартака" у другому колі: у березні минулого року дербі завершилося з рахунком 1:1. Тоді Вілков показав п'ять жовтих карток. Якщо тепер він запалить перед кимось червоне світло, це буде друге поспіль видалення у зустрічах двох команд. Нагадаємо, серпневий камбек "Локо" (ті самі 4:3 після 0:2) став можливим багато в чому завдяки видворенню з поля за друге попередження Самедова.

А якщо Вілков покаже на 11-метрову позначку, то така подія відбудеться у цьому дербі вперше за 11 років. Знову повертаємось до 4:3. Лише не 2017-го, а 2007 року. Тоді Павлюченко відкрив рахунок із пенальті вже на 11-й хвилині, розпочавши шлях до свого хет-трику та… поразки «Спартака».

Локомотив

НАЙБІЛЬШ ВІРОЯТНА СУХА ПЕРЕМОГА «ЛОКОМОТИВА»

Дивно, але за всю історію протистояння залізничники жодного разу не здобували бодай трьох перемог поспіль. Навіть у період своєї гегемонії, коли «Локо» у 2001 – 2005 роках не програвав «Спартаку» протягом 9 зустрічей (рекордна безпрограшна серія червоно-білих – також 9 матчів, але 8 з них виявилися переможними).

З іншого боку - коли червоно-зелені переривали свою безвиграшну серію, то в наступному матчізазвичай святкували повторний успіх. Так виходило у 7 з 10 випадків. Зараз команда Сьоміна має захід на 11-й «дубль». Поки що їхня «серія» складається саме з однієї перемоги.

Цікавим є й інше. Лише чотири рази суперники видавали відрізки з трьох матчів із трьома і більше забитими м'ячами. Здебільшого утримати високу колективну результативність їм не вдавалося. Значить, якщо «Локо» переможе, то скоріше – 1:0 чи 2:0. Адже попередні дві гри завершувалися з рахунком 4:3 та 2:1 (до речі, ці 2:1 вийшли завдяки трьом голам… в овертаймі матчу за Суперкубок).

25 ВІДСОТКІВ - НА ГОЛИ У КІНЦІВЦІ

Останні ігри «Локомотива» та «Спартаки» дарували уболівальникам захоплюючі сценарії. І підтверджували правило, що ці команди люблять забивати один одному наприкінці таймів. Особливо – другого. Або навіть після нього, як у випадку з додатковим часому Суперкубку.

У «Спартака» на відрізок після 75-ї хвилини припадає 23 голи. З 86. Тобто понад 24 відсотки! Для «Локомотива» статистика ще показовіша. Наприкінці залізничники забивали червоно-білим 17 разів. Це навіть більше чверті від сумарного числа м'ячів у цих дербі (62)!

До речі, двома футболістами, які забили у компенсований час матчу першого кола, стали Промес та Фернандеш. Ці хлопці змерзнути нікому не дадуть.

ХВИЛИНИ ГОЛОВ У ДЕРБІ «СПАРТАКА» І «ЛОКО»

Спартак

Хвилини

Локомотив

овертайм

"Локомотив" - "Спартак"

ЧЕМПІОНАТ РОСІЇ

У ЧЕРКІЗОВІ: 26 МАТЧІВ, 9 ПЕРЕМОГ «ЛОКО», 8 ПЕРЕМОГ «СПАРТАКУ», 9 НІЧИХ, М'ЯЧІ 26-35

ВСЬОГО: 53 МАТЧА, 18 ПЕРЕМОГ «ЛОКО», 23 ПЕРЕМОГИ «СПАРТАКА», 12 НІЧИХ, М'ЯЧІ 61-84

СУПЕРКУБОК РОСІЇ

1 ПЕРЕМОГА «СПАРТАКА», М'ЯЧІ 1-2

«Локомотив» у 6-му турі групового раундуЛіги Європи, практично не докладаючи зусиль, обіграв на виїзді чеський «Злін» та став четвертим російським клубому плей-офф цього турніру.

ПОТРІБНА ТІЛЬКИ ПЕРЕМОГА

До заключному турурозклад у групі F виявився настільки складним, що залізничникам для спокійного виходу до 1/16 фіналу була потрібна лише перемога. Ніча ускладнила б ситуацію, оскільки в паралельній зустрічі датський «Копенгаген», який мав на своєму рахунку шість очок і відставав від червоно-зелених на два, приймав лідера – молдавський «Шериф» (9 очок) – і у разі перемоги наздоганяв опонента за набраними балами. .

У разі поразки підопічні Юрія Сьоміна також могли розраховувати на успіх. Для цього потрібно було, щоб молдавани встояли у столиці Данії. Чехи ж давно втратили шанси на продовження боротьби і в матчі з «Локомотивом» могли лише гучно грюкнути дверима.

ГРА ВІД ПІЧКИ

Статті | Євген Ловчев: «Локомотив» абсолютно спокійно здобув перемогу над «Злином»

Сьомін дуже серйозно поставився до суперника і випустив з перших хвилин звичний склад. Дискусійною можна назвати лише позицію лівого захисника, де замість досвідченого Віталія Денисова з'явився Лисов. Однак і це зрозуміло - в останнім часоммолодий гравець набрав відмінну формуі навіть зробив гольову передачу на Фарфана за три хвилини до кінця основного часу матчу з казанським "Рубіном" (1:0).

На протилежному краю вийшов Ігнатьєв, пару в центрі оборони склали Пейчинович та Кверквелія.

Логіка турнірної таблиціпідказувала, що залізничники з перших хвилин мають піти вперед, проте Сьомін побудував інший максимально безпечний план на гру. Кулак у середньої лінії, який склали Ігор Денисов, Коломейцев та Олексій Міранчук, за задумом тренера мав скувати атакуючий порив чехів. Так і вийшло. Господарі, які з перших хвилин заволоділи м'ячем, почали звалюватися на фланги, звідки важко придумати щось окрім подачі в штрафну площу. Але переграти у повітрі Пейчиновича чи Кверквелію – завдання не з простих.

Убезпечивши тили, варто було б подумати і про атаку. Контригра за планом Сьоміна мала будуватися на швидкості та креативі атакуючого квартету, який складали Антон Міранчук (ліворуч), Олексій Міранчук (у центрі), Фернандеш (праворуч) та Фарфан (на вістрі).

ПОВЕРНЕННЯ ЕДЕРА

Задум Сьоміна в атаці не спрацював - чехи швидко поверталися назад, не дозволяли закидати м'яч собі за спину і за потреби вдавалися до тактики дрібного фолу. «Локо» довелося перебудовуватися, і обидві свої гольові можливості у першому таймі вони створили після позиційних атак та націлених передач на Фарфана. На жаль, від перуанського форварда відвернувся успіх.

Під завісу тайму Гронег грубо зіграв проти Коломейцева та вивів його з гри. Натомість Олександра на полі з'явився Тарасов.

З роздягальні залізничники вийшли зі знанням того, що в Копенгагені рахунок у першому таймі також не було відкрито і з твердим наміром роздрукувати ворота Зламала. Гравці «Локомотива» заволоділи м'ячем і змусили суперника помилитися – центральний захисник Гаїч протягом п'яти хвилин клопотав дві жовті карткита залишив команду у меншості.

Сьомін миттєво відреагував на це значуща подіязаміною Антона Міранчука на нападаючого Едера, і у штрафному господарів спалахнуло. З виходом португальського форварда «Локо» додав у завершальній стадії, створив кілька гольових моментіві досить швидко відкрив рахунок - чехи практично всім складом утиснулися у свою воротарську, але не змогли перешкодити Олексію Міранчуку заштовхати м'яч у сітку.

Решта, як кажуть, справа техніки. Через п'ять хвилин Фарфан втік від захисників, гарно перекинув Зламала та остаточно зняв усі питання про переможця.

"Злін" - "Локомотив" - 0:2(0:0)

Голи:Миранчук Ал. 70 (0:1). Фарфан 74 (0:2).

«Злін»:Зламав, Матейов (Дзафіч, 78), Гаїч, Хольцер, Копечни, Йірачек, Вукадіновіч, Траоре, Хронек (Янічек, 66), Хнанічек, Діоп (Екпай, 73)

«Локомотив»: Коченков, Кверквелія, Пейчинович, Лисов, Денисов І., Коломейцев (Тарасов, 45), Миранчук Ан. (Едер, 60), Фарфан (Ротенберг, 81), Миранчук Ал., Ігнатьєв, Фернандеш

Попередження:Хронек, 45; Гаїч, 51; Хнаничок, 65; Траоре, 90 – Миранчук Ан., 3; Миранчук Ал., 90

Вилучення:Гаїч, 58

Суддя:Мете Калкаван (Туреччина)

«Локомотив» переміг «Злін» у шостому турі групового етапуЛіги Європи і вийшов у плей-офф.

Після перемоги над «Копенгагеном» завдання виходу до плей-офф Ліги Європи опинилося в руках нашої команди. Щоб не озиратися на «Копенгаген» та «Шериф», потрібно було обігравати «Злін», який уже втратив шанси на щось. Проте чехи готувалися дати бій. Лідер «Злина» Петро Ірачек зазначив, що його команда не так часто грає у єврокубках, тож кожен матч особливий. Особливо на своєму стадіоні.

Перший тайм виявився не багатим на події. Команди завдали по три удари по воротах, жодного разу не влучили у ворота і створили два небезпечні моменти. Двічі міг забивати Фарфан. На 18-й хвилині Джефф відправив м'яч вище воріт після прострілу Ігнатьєва праворуч, а на 30-й не зумів замкнути подачу Фернандеша.
«Злін» відповідав подачами з правого флангу, проте зростання Кверквелії та Пейчиновича, а також рук Коченкова вистачало, щоб виграти весь верх.

Ключовий момент матчу стався у середині другого тайму. Гаїч за шість хвилин заробив дві жовті картки. У меншості відбиватися від "Локомотива" "Злину" стало дуже складно.

Через десять хвилин після вилучення Фарфан забив з офсайду, через 11 Фернандеш не реалізував вихід віч-на-віч, через 13 «Локомотив» відкрив рахунок. Ігнатьєв увійшов до штрафного праворуч, спіткнувся об суперника, але зміг відкинути м'яч Міранчуку, який котнув м'яч повз голкіпера.

Незабаром "Локомотив" забив другий. Тарасов виграв верхову боротьбу в центрі поля, Фарфан підібрав м'яч, вийшов віч-на-віч і записав на свій рахунок дев'ятий гол в останніх дев'яти матчах - 2:0.

У паралельному матчі "Копенгаген" з аналогічним рахунком обіграв "Шериф". «Локомотив» перший у групі, данці – другі. Жеребкування 1/16 фіналу Ліги Європи вже 11 грудня.

Ліга Європи. Груповий етап. Група F. Шостий тур

"Злін" - "Локомотив" - 0:2 (0:0)

Голи:Ал.Міранчук, 71 (0:1). Фарфан, 76 (0:2)

«Злін»:Зламав, Гронек (Яничек), Діоп (Екпай, 73), Ірачек, Траоре, Гольцер, Матейов (Джафіч, 79), Гаїч, Гнанічек, Копечни, Вукадинович

«Локомотив»:Коченков, Фернандеш, Пейчинович, Фарфан (Ротенберг, 81), Коломейцев (Тарасов, 45), Ігнатьєв, І.Денісів, Кверквелія, Ал.Міранчук, Ан.Міранчук (Едер, 59), Лисов

Попередження:Ан.Міранчук, 4. Гронек, 45. Гаїч, 52. Гнаничок, 65. Ал.Міранчук, 91. Траоре, 95

прес-служба ФК «Локомотив»

Росія зберегла повний комплектєврокубкових представників! У останньому матчігрупового етапу Ліги Європи «Локомотив» здобув перемогу над «Зліном» і посів перше місце у своєму квартеті. Про те, як «залізничники» набирали перші для Росії євроокуляри цього тижня – в огляді від Readfootball.com.

Перший тайм

Як ми й чекали, гра не рясніла небезпечними моментами. Але одна річ одразу впала в очі: «Злін» не боявся грати першим номером. Враховуючи різницю у класі і те, що «Локомотив» карає атакуючі команди, мало спонукати чехів на зміцнення оборони. Але, мабуть, «Фастав» вирішив насамкінець порадувати своїх шанувальників симпатичним футболом. Або ж тренерський штабне став запарюватися з приводу вивчення гри залізничників.

Перші десять хвилин пройшли неподалік воріт Коченкова, а найцікавішим епізодом був фол Антона Миранчука. Легкий ударліктем по обличчю суперника не залишився поза увагою арбітра. Перший небезпечний момент був на рахунку «Локомотива» - ближче до 20-ї хвилини після прострілу Ігнатьєва Фарфан з близької відстанінаправив «круглого» вище за поперечину. Взагалі, правий фланг у першому таймі працював дуже добре. Через нього м'яч, власне, і доставлявся до району володінь Зламала.

На початку другої третини тайму Фарфан отримав ще один шанс. Фернандеш закинув сферу до лінії воротарського майданчика, звідки перуанцю досить просто потрапити по снаряду. Чого не вийшло - м'яч прослизнув між ніг Джефферсона і полетів за лицьову лінію. Перед заключною п'ятихвилинкою в УЄФА з'явився привід згадати про погану поведінку російських уболівальників – знову спалахнули фаєри. Щоправда, згодом «відзначилися» і шанувальники господарів.

А завершився тайм для Локомотива на мінорній ноті. Після чергової передачі Фернандеша Коломейцев промахнувся метрів із 10, але це було не найстрашніше. Олександр у цьому епізоді отримав травму та був екстрено замінений на Дмитра Тарасова. Якому навіть не дали переодягнутися.

Другий тайм

У другому таймі - все та ж спокійна, розмірена гра. Лише територіальна перевага була вже на боці Локомотива. Одну з атак на 52-й хвилині зірвав Зоран Гаїч, впустивши Фарфана на газон. Підсумок епізоду жовта картка. Це дуже важливо, тому що через 5 хвилин центрбек «Злина» пішов з поля. І знову через порушення правил на Фарфані. Цього разу Гаїч врізав ліктем потилицю перуанцю. «Локомотив» отримав чудовий шанс, яким не скористатися він не мав права.

Далі замість Антона Міранчука з'явився Едер, який на початку заключної третини запорів непоганий шанс – португалець з близької відстані влучив у захисника. На 65-й хвилині на картку підсів ще один центральний захисник – капітан команди Гнанічек. Після чого біля воріт «Злина» почало сутеніти. Спочатку Зламал врятував після удару Фарфана впритул з кута воротарського. Добивання могло відбутися, але хтось із оборонців настиг до м'яча першим. А на 69-й хвилині «Локомотив» таки забив.

Після передачі з правого флангу м'яч влучив чи то в руку, чи то в груди до Ігнатьєва, а потім відскочив до Олексія Миранчука. Той завдав не дуже сильного, але дуже незручного удару. Гнаничок зробив все для того, щоб вибити сферу, але в результаті саме від ноги капітана м'яч влетів у ворота – 0:1! На той час «Копенгаген» уже вів з рахунком 2:0 у «Шерифа», тому у разі нічиєї могла виникнути патова ситуація з 9 очками у трьох команд. Але «червоно-зелені» завдяки цьому голу вискочили на перше місце!

У Едера між справою з'явилася ще одна нагода відзначитися. Ігнатьєв зробив для нього все, віддавши розкішну передачу в центр. До воріт було метрів 8, але Едер не підлаштувався під м'яч. А на 75-й хвилині «Локомотив» таки добив «Злін». Дмитро Тарасов головою виніс м'яч у центральне коло на Фарфана, той спокійно втік до воріт і перекинув Зламала, що вийшов зі своїх володінь - 0:2!

Все було вже вирішено, тому Сьомін незабаром змінив Джефферсон Фарфан на Бориса Ротенберга. Богуміл Панік також зробив останню заміну, випустивши Аднана Джафіча замість Роберта Матейова. Як з'ясувалося, даремно, бо на початку заключної десятихвилинки травму зазнав Петро Йірачек. Він намагався повернутися на поле – не склалося. «Злін» догравав матч уже вдев'ятьох, але шансів відіграти хоча б один гол у чехів не було.

Підсумки матчу

«Локомотив», як завжди, не відступаючи від свого мінімалізму, здобув перемогу. Допомогло вилучення Гайіча, без якого матч цілком міг завершитися нульовою нічиєю. Але цього тижня негативу вже вистачило в Лізі Чемпіонів, тож не будемо про погане. Завдяки перемозі Копенгагена над Шерифом підопічні Юрія Сьоміна вийшли з групи з першого місця. І тепер, теоретично, матимуть більше шансів отримати простого суперника в 1/16 фіналу. А на практиці може випасти дортмундська "Борусія", яка опустилася до Ліги Європи з трьома очками.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!