Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Кількість гравців у хокейній команді. Правила хокею з шайбою: основний час, додатковий, буліти. Скільки людей у ​​хокейній команді

Спробуємо без зайвого словоблуддя відповісти на основні питання щодо правил проведення хокейних матчів.

Скільки йде хокейний матч

Хокейний матч триває 60 хвилин. три періодипо 20 хвилин, плюс дві перервипо 15 хв. Тобто з урахуванням перерв хокейний матч триває 90 хвилин.

Перемагає команда, яка закинула більше шайб у ворота противника.

Овертайм (додатковий час) у хокеї

Призначається, якщо за основний час команди зіграли внічию. За правилами регулярного чемпіонату лише один овертайм, грають 3 на 3, тривалість – 5 хвилин. Якщо за цей час шайба так і не була забита, в жодну браму — проводиться серія булітів (штрафних кидків).

Овертайми в плейоф відрізняються, тривалість тут становить 20 хвилин, грають 4 на 4, кількість необмежена, гра ведеться до першої забитої шайби.

Скільки людей у ​​хокейній команді

На поле виходять шість гравців, один воротар та п'ять польових – 2 захисники та 3 нападники (форварда). Загалом, на матч зазвичай приходять 20-25 гравців. Заміни можливі в будь-який час, в паузи і безпосередньо в ігровий час, так само команда може замінити воротаря ще на одного гравця.

Кожен гравець має бути відповідно екіпірований, спорядження хокеїстів складається з ковзанів, ключок, верхньої форми та захисту.

Прокидання в хокеї

Прокидання - це ситуація, коли гравець однієї з команд посилає шайбу зі своєї половини майданчика (через червону лінію), вона проходить через все поле і перетинаючи лінію воріт другої команди, не торкаючись жодного хокеїста. Після прокидання введення шайби у гру проводиться у зоні захисту команди, яка його виконала.

Офсайд у хокеї з шайбою

При порушенні правила входу в зону фіксується офсайд (положення поза грою). Призначається, якщо шайба входить до зони однієї з команд, і в цій зоні знаходиться гравець протилежної команди (якщо обидва його ковзани повністю знаходяться за лінією, що визначає межу зони).

Помічник головного арбітра піднімає руку вгору, і якщо гравець атакуючої команди стосується шайби або вона прямує до воріт, гру зупиняють. Призначають вкидання у середній зоні. Якщо торкання шайби не було, гру продовжують, але положення поза грою триває, поки всі атакуючі гравці не вийдуть із зони суперників або шайба не піде з цієї зони. При виконанні будь-якої з умов, помічник арбітра повинен опустити руку і команди продовжать гру.

Порушення у хокеї

Порушеннями вважаються:

• Поштовх на борт (силовий прийом)
  • Удар кінцем ключки
  • Неправильна атака
  • Атака суперника ззаду
  • Відсікання (силовий прийом у манері відсікання або на рівні або нижче рівня колін суперника)
  • Поштовх ключкою
  • Удар ліктем
  • Виняткова грубість (дія, не дозволена правилами, що призводить або може призвести до травми суперника, представника команди чи судді)
  • Бійки чи грубість
  • Високо піднята ключка
  • Затримка суперника руками
  • Затримка руками ключки суперника
  • Затримка ключкою
  • Атака гравця, який не володіє шайбою (блокування)

• Малий
  • Дається за незначні порушення. Гравець видаляється на 2 хвилини без права заміни. Якщо штраф отримав воротар, штраф відбуває будь-який гравець, який знаходиться на майданчику на вибір тренера команди, що провинилася. Можливо, достроково знятий забитим голом.

• Командний
  • Отримує вся команда. Зазвичай порушення чисельного складу, коли в результаті неправильно проведеної зміни п'ятірок на льоду виявляється зайвий польовий гравець. Відбуває штраф будь-який гравець на вибір тренера. Можливо, достроково знятий забитим голом.

У статистику штрафного часу – 2 хвилини.

• Великий
  • Гравець (на вибір капітана) видаляється на 5 хвилин без права заміни. Додатково може бути накладено дисциплінарний штраф. Не може бути достроково знято.

У статистику штрафного часу – 5 хвилин.

• Дисциплінарний
  • Гравець видаляється на 10 хвилин із правом заміни. Після закінчення штрафного часу оштрафований гравець може вийти з лави штрафників при першій зупинці гри. Повторне порушення одним гравцем карається дисциплінарним штрафом до кінця гри.

У статистику штрафного часу – 10 хвилин.

• Дисциплінарний до кінця гри
  • Гравець або офіційна особа команди видаляється до кінця гри з правом заміни та відправляється у підтрибунне приміщення. Після гри суддя має подати рапорт і організатор змагань може призначити додаткове покарання.

У статистику штрафного часу – 20 хвилин.

• Матч-штраф
  • Гравець видаляється до кінця гри з правом заміни через 5 хвилин, дискваліфікується на наступний матч та відправляється до підтрибунного приміщення. Будь-який гравець, який знаходиться на майданчику, на вибір капітана відбуває штраф 5 хвилин. Після гри суддя має подати рапорт і організатор змагань може призначити додаткове покарання. Штраф за 5 хвилин не може бути достроково знятий.

У статистику штрафного часу – 25 хвилин.

• Штрафний кидок
  • Призначається штрафний кидок (булліт) у ворота команди, що провинилася. На майданчику залишається воротар команди, що провинилася, і польовий гравець суперника. Шайба ставиться в центр поля перед польовим гравцем, головний арбітр дає свисток, після якого гравець починає зближення з воротарем і наносить один кидок по воротах без добивання.

Чемпіонат КХЛ

Регулярний чемпіонат Континентальної хокейної ліги проводиться щорічно. Щоб поборотися за перемогу на льоду сходяться команди з Росії, Білорусії, Казахстану, Китаю, Латвії, Словаччини, Фінляндії.

У ході чемпіонату кожна команда проводиться 56 матчів — по два матчі з кожним із суперників, плюс чотири додаткові гри.

В результаті цих ігор визначається:

• переможець Регулярного Чемпіонату КХЛ – володар Кубка Континенту ім. В.В. Тихонова;
  • переможці Дивізіонів (всього 4);
  • порядок зайнятих клубами місць у Конференціях (дві конференції Східна та Західна), для визначення команд, що вийшли в плей-офф.

Що таке Плей-офф

Плей-офф це другий етап Чемпіонату КХЛ – ігри на вибуття.

За підсумками регулярного чемпіонату КХЛ визначається володар Кубка Континенту імені Віктора Васильовича Тихонова. За підсумками плей-офф визначається чемпіон Росії, яким стає найкращий російський клуб, та чемпіон КХЛ – володар Кубка Гагаріна.

У плей-офф виходить по 8 команд з конференцій, тобто всього 16 команд, які посіли перші місця у турнірній таблиці, які визначаються за сумою очок, набраних у всіх матчах Першого етапу Чемпіонату. Команди розбиваються на пари, що зайняла найвище місце у таблиці грає з тією, що зайняла найменше, друга за рахунком – з передостанньої, тощо. Це чвертьфінал - перший етап. Команди зустрічаються, поки одна з них не досягне 4 перемог.

Наступний етап – півфінал. У півфінал проходять переможці – 8 команд, по 4 з кожної Конференції. Після цього йдуть суперфінал та фінали конференцій, серія ігор між найсильнішими командами Сходу та Заходу. Переможець залишиться лише один — Чемпіон КХЛ та володар Кубка Гагаріна.

Скільки гравців у хокейній команді встановлюють чинні правила. Перед кожною грою директор, тренер чи менеджер команди надає головному судді матчу чи секретареві список, у якому зазначаються прізвища гравців та номери, під якими ті вийдуть на майданчик.

Там же вказується капітан команди та його заступники. До списку дозволяється вносити 20-25 польових гравців та 2 голкіпера, після початку гри робити будь-які зміни та доповнення заборонено. Якщо під час гри кількості гравців не вистачає для продовження матчу, суддя оголошує його закінчення.

Перед початком чергового сезону кожна команда обирає капітана та двох заступників. На капітанському светрі спереду на чільному місці розміщується буква «С», у заступників капітана – буква «А», букви мають висоту 8 см і відрізняються від основного кольору команди. Обговорювати із головним суддею ігрові питання мають право лише ці люди. Незгода з рішенням судді не вважається ігровим питанням та може бути покарана у звичайному порядку. Граючому тренеру та голкіперу забороняється бути капітаном та його заступником. Якщо капітан та його заступники відсутні на льоду, для вирішення спірних питань вони можуть вийти на лід лише на запрошення головного судді. Якщо на майданчику знаходиться капітан та заступники, право обговорення ігрових моментів має лише капітан.

Команда у хокеї

Хокей - захоплюючий вид спорту, суть якого полягає в суперництві двох команд і прагненні вразити якнайбільше раз ворота супротивника. Для захисту воріт у кожній команді є воротар. Точна кількість хокеїстів, що заявляються на гру, залежить від регламенту змагань, але на полі одночасно знаходиться по 6 гравців від кожної команди:

• По п'ять польових гравців.
  • По одному голкіперу.

Під час гри тренер має право проводити заміни польових гравців та з дозволу головного судді міняти воротаря на шостого польового гравця. Заміну можна проводити в паузах та під час гри. У додатковий час (овертайм) на майданчику залишається по чотири польові гравці та по одному воротареві.

Примітно, що у хокеї на траві у грі бере участь по 11 гравців від кожної команди – по 10 польових та по одному воротареві. В індорхокеї (різновид хокею на траві, що не входить до програми Олімпійських ігор) на поле виходить по 5 хокеїстів – по чотири польові гравці та по одному воротареві. Кількість гравців у хокеї з шайбою залишається незмінною з початку проведення міжнародних матчів, тобто більше ста років.

Хокейіз шайбою— це спортивна командна гра на льоду, метою якої є закинути шайбу у ворота суперника більше разів, ніж це зробить команда суперника у встановлений час. Шайбу передають від гравця до гравця крижаним кортом спеціальними хокейними ключками. Перемагає команда, яка закинула більше шайб у ворота суперника.

Міжнародна федерація хокею з шайбою - міжнародна організація, яка займається розвитком хокею з шайбою та об'єднує національні федерації.

Історія виникнення та розвитку хокею з шайбою

Суперечки про те, де і коли з'явився хокей не припиняються досі. Офіційним місцем виникнення сучасного хокею прийнято вважати Монреаль (Канада). Інша популярна думка, що хокей з'явився в Голландії. Існують картини голландських майстрів, датовані 16 століттям, на яких зображені люди, які грають у схожу на хокей гру. Але що б там не було в Голландії, в Монреалі на ковзанці «Вікторія», 3 березня 1875 року був зіграний перший офіційно зафіксований матч у хокей.

Де і коли зародився хокей із шайбою?

У Канаді в середині XIX ст.

Через два роки було придумано перші сім правил гри в хокей. 1879 року на зміну дерев'яній шайбі прийшла її гумова альтернатива. У 1886 році були впорядковані та надруковані вдосконалені правила гри:

• кількість гравців було зменшено до семи;
  • весь матч від початку до кінця грав одним складом;
  • замінювати дозволялося лише травмованих гравців та після згоди команди суперника.

Першу професійну хокейну команду було створено в Канаді в 1904 році. Цього ж року команди зменшились до шести гравців. Було встановлено стандартний розмір майданчика — 56×26 м, який відтоді мало змінився. Стали можливі заміни гравців не лише через травми.

Пізніше брати Петрики запровадили систему присвоєння номера кожному гравцю, нову систему нарахування очок, розмітку на певні зони. 1945 року за воротами встановили різнокольорові ліхтарі для більш точного підрахунку закинутих шайб.

Основні правила хокею з шайбою (коротко)

• основний час гри може закінчитися внічию і буде призначено додатковий час, після якого може бути серія булітів;
  • за порушення спортсмени вирушають на лаву штрафників.

Хокейний майданчик

Розміри хокейних майданчиків різняться залежно від правил (НХЛ чи ІІХФ). За версією ІІХФ розміри майданчика можуть змінюватись від 56 - 60 метрів завдовжки і 26 - 30 метрів завширшки. У НХЛ розміри майданчика суворо фіксовано 60,96 метрів у діну та 25,90 метрів завширшки. Вважається, що менший майданчик призводить до барвистішої гри, а саме до силової боротьби, кидків по воротах та гри біля бортів.

Кути майданчика повинні бути заокруглені дугою кола радіусом від 7 м до 8,5 м за правилами ІІХФ та 8,53 м у НХЛ.

Майданчик обов'язково має бути огороджений бортиком висотою 1,20 - 1,22 метрів. На лицьових бортах за воротами по всій ширині поля (включаючи заокруглення) кріпиться огорожа із захисного скла заввишки 1,6-2 м.

Хокейний майданчик розмічений таким чином:

• на відстані 3 – 4 метрів від бортів проведено лицьові лінії (лінії воріт);
  • на відстані 17,23 метрів від лінії воріт проведено сині лінії зон, завдяки яким майданчик розділяється на 3 зони: центральну та дві зони суперників;
  • у центрі поля знаходиться червона лінія, що розділяє майданчик навпіл, і точка вкидання, що знаходиться посередині червоної лінії;
  • по обидва боки від воріт на відстані 6 метрів намальовані точки вкидання із зоною вкидання радіусом 4,5 метра.

Всього на хокейному майданчику нанесено дев'ять точок для вкидання:

• центральна точка;
  • чотири кінцеві точки вкидання (по дві в кожній зоні);
  • чотири точки вкидання у нейтральній зоні.

Хокейний майданчик обладнаний двома лавками для оштрафованих гравців.

Розмір воріт у хокеї з шайбою

Ворота в хокеї з шайбою складаються з двох штанг (вертикальні стійки), що знаходяться на лінії воріт на рівній відстані від бортів і з'єднаних вгорі горизонтальною поперечиною. Відстань між штангами (ширина) - 1,83 м, а відстань від нижнього краю поперечини до поверхні льоду (висота) - 1,22 м. Діаметр поперечки та обох штанг не більше 5 см.

Хоккейна екіпіровка

Хокей є дуже травмонебезпечним видом спорту, тому велика увага приділяється захисному екіпіруванню.

Хокейне екіпірування складається з:

• Ключка для хокею з шайбою - спортивний снаряд, за допомогою якого спортсмени переміщують шайбу. Розмір ключки для хокею приблизно 150-200 см.
  • Ковзани для хокею з шайбою - черевики з прикріпленими до них металевими лезами. Використовуються для пересування льодом.
  • Шолом для захисту голови.
  • Наколінники та налокітники. Наколінники призначені для захисту колінного суглоба та гомілки хокеїста, налокітники для захисту ліктьового суглоба гравця.
  • Нагрудник забезпечує захист грудної клітки та всієї спини гравця.
  • Рукавички захищають кисті рук, кистьові суглоби та нижню частину передпліч гравця при ударах ключкою по руках або попадання шайби.
  • Капа для запобігання травми зубів.
  • Хокейні шорти призначені для запобігання травмуванню хокеїста при падіннях, зіткненнях, попаданнях шайби та інших випадках.
  • Захист горла - напівжорстка деталь із пластику або кевлару, що захищає горло, шию (спереду та ззаду) та ключиці гравця.
  • Светр - обов'язкова частина спортивної екіпіровки гравця в хокеї з шайбою, одягається поверх захисту.
  • Гамаші.
  • Хокейна шайба. Максимальна зафіксована швидкість польоту шайби у хокеї понад 180 км/год. Розміри хокейної шайби: товщина 2,54 см, діаметр 7,62 см, вага 156-170 гр.

Екіпірування воротаря складається з:

• Воротарська ключка.
  • Воротарські ковзани. Мають довге широке лезо; пластикову ударостійку зовнішню конструкцію; укорочений задник; спеціальні отвори у склянці ковзана для кріплення щитків.
  • Шолом та маска.
  • Захист горла.
  • Нагрудник.
  • Раковина для захисту пахової області від попадання шайби та інших травм.
  • Хокейні шорти.
  • Блокер (Блін) - широка воротарська рукавичка з місцями для пальців із внутрішньої сторони.
  • Пастка - рукавичка, схожа на бейсбольну пастку, але сконструйована спеціально для лову шайби з урахуванням хокейної специфіки.
  • Щітки.
  • Верхня форма та шоломи гравців однієї команди повинна бути однакового кольору (воротарю дозволяється мати шолом, відмінний за кольором від шоломів інших гравців).
  • Шайба.

Судді у хокеї з шайбою

На хокейному матчі присутня суддівська бригада:

• один або два головні судді;
  • два лінійних судді.

До обов'язків головного судді входить відстеження порушень правил та фіксація взяття воріт. Лінійні судді відповідають за відстеження положень «поза грою», прокидів шайби, порушень чисельного складу, а також проведення вкидань шайби. Окрім суддів на льоду, на кожному матчі є суддівська бригада за межами майданчика.

2016-06-30

Ми постаралися максимально повно охопити тему, тому цю інформацію можна сміливо використовувати для підготовки повідомлень, доповідей з фізкультури та рефератів на тему "Хокей з шайбою".

Гра в хокей на льоду у сучасному вигляді з'явилася та оформилася у Канаді наприкінці XIX століття. Перші хокейні правила були сформульовані в 1877, а в 1886 була надрукована їх вдосконалена версія. З того часу поширення хокею, популярність цієї спортивної командної гри та любов до неї з боку глядачів зростали шаленими темпами. Перший чемпіонат, перша міжнародна зустріч, створення хокейних ліг та асоціацій, постійне уточнення правил гри у хокей. І вже з 1920 року хокей входить до програми зимових Олімпійських ігор.

У нашій країні, як і у всьому світі, хокей – найпопулярніша зимова спортивна командна гра. Її видовищність привертає величезну увагу до найбільших міжнародних турнірів з хокею з шайбою. І навіть ті люди, які ніколи в житті не тримали в руках ключку, дещо знають про правила гри у хокей на льоду.

Загальні правила гри у хокей

Командна гра у хокей ведеться на льоду і полягає у протистоянні двох команд. Зазвичай, на полі знаходиться по шість гравців з кожного боку, включаючи воротарів. Гравці переміщаються льодовим майданчиком на ковзанах. Мета гри – закинути за допомогою ключок якнайбільше шайб у ворота суперника і не допустити гола у свої ворота. Перемагає команда, яка заробила найбільшу кількість очок до кінця ігрового часу матчу.

Хокейний матч розбито на три періоди по 20 хвилин чистого часу кожен. Між періодами оголошуються перерви, які зазвичай тривають 15 хвилин. Залежно від турніру у разі нічийного рахунку після закінчення основного часу призначається додатковий час або овертайм. Для визначення переможця можуть пробиватися післяматчеві кидки, або буліти. Конкретні правила проведення овертайму та булітів позначаються у регламентах турнірів.

Усього на матч заявляється до 25 гравців, які можуть з'являтися на майданчику, кілька разів змінюючи один одного протягом одного матчу. Крім польових гравців та воротарів на полі знаходиться суддівська бригада з трьох чи чотирьох суддів. Зазвичай це один головний суддя та два лінійні. У їх ведення входить відстеження за порушення правил гри в хокей, фіксація голів, відстеження положень поза грою, прокидів шайби і т.д.

Хокейний майданчик та її розмітка

Розміри хокейного майданчика, згідно з правилами, зафіксованими Міжнародною федерацією хокею на льоду, становлять 60-61 метр завдовжки і 29-30 метрів завширшки. Для неофіційних ігор розміри майданчика можуть змінюватись, проте мінімально можлива площа позначається у правилах хокею як 40х20 метрів.

Сам хокейний майданчик обмежується бортиком заввишки не менше 1,2 метра. За периметром за борти кріпиться захисне скло заввишки від 1,6 до 2 метрів. Кути майданчика та бортів повинні бути округленими. На одній стороні бокового борту є виходи для гравців обох команд. Через хвіртки, що відкриваються всередину, спортсмени виходять на лід на початку матчу і роблять заміну в ході гри. На лавках з цього боку бокового борту знаходяться всі заявлені гравці команд та тренерський склад. З іншого боку майданчика також є дві хвіртки, які ведуть на лаву штрафників для гравців обох команд.

У розмітці хокейного майданчика на льоду використовується синя та червона фарба. Поле ділиться навпіл центральною червоною лінією, на ній посередині розташована точка вкидання. За три-чотири метри від лицьових бортів (короткі сторони майданчика) проведено червоні лінії воріт, по центру яких розташовані ворота. Відстань між штангами воріт у хокеї становить 1,83 метри, а їхня висота – 1,22 метри. Площа воріт позначається блакитною фарбою з червоною окантовкою. У 17,23 метрах від кожної лінії воріт проведено паралельні їм сині лінії зон суперників, між якими виявляється розташована центральна зона. Зліва та праворуч від воріт на відстані 6 метрів нанесені точки вкидання із зонами вкидання, обмеженими колами радіусом 4,5 метра.

Інвентар та екіпірування для гри в хокей на льоду

Для гри в хокей на льоду потрібна шайба. Цей спортивний снаряд роблять із пластику або вулканізованої гуми. Діаметр шайби – 3 дюйми (7,62 см), товщина – 1 дюйм (2,54 см), вага від 156 до 170 грамів. Гра в хокей на льоду ведеться ключками, які використовуються для кидків, пасів та ведення шайби. Ключка є довгим тонким живцем з плоским розширенням на одному кінці, яке називається гаком. Розміри ключок, а також матеріал, з якого вони виготовлені, сильно відрізняються в залежності від фізичних характеристик спортсменів, робочої руки, переваг. Ключка воротаря відрізняється від ключки звичайного гравця.

Граючи в хокей, спортсмени пересуваються майданчиком на великій швидкості і з ще більшою швидкістю переміщують шайбу за допомогою ударів. З цієї причини велике значення приділено захисному екіпіруванню гравців. Обов'язкові шоломи та всілякі щитки та підкладки під форму захищають спортсменом від ударів та зіткнень, падінь та влучення шайби. Сучасні матеріали дозволяють зробити такий захист максимально легким та зручним.

Початок гри у хокей

Будь-який хокейний матч починається в центральній точці вкидання, в ході якого шайба розігрується двома гравцями з протиборчих команд. Вибір половини поля перед початком першого періоду зазвичай залишається за господарями зустрічі або проводиться за жеребом. Команди повинні змінюватись воротами після кожного наступного основного або додаткового періоду. Гравці та воротарі можуть бути замінені будь-коли під час гри або під час її зупинки. Причому воротар за бажанням може бути замінений на польового гравця.

Взяття воріт у хокеї

Гол зараховується у хокейному матчі щоразу, коли шайба потрапляє у ворота та повністю перетинає лінію воріт. Виняток становлять випадки, коли гравець навмисне б'є по шайбі ногою, рукою або направляє її у ворота будь-яким іншим способом, крім своєї ключкою. Також не зараховуються шайби, закинуті у ворота внаслідок прямого відскоку від судді, або у разі, якщо ворота виявляються зрушеними з місця.

Порушення правил та штрафи у хокеї

У сучасних хокейних правилах перераховується величезна кількість ситуацій, виникнення яких на льоду визнається порушенням одного чи кількох гравців і карається тими чи іншими штрафами.

Серед найпоширеніших порушень у хокеї можна назвати удари і поштовхи суперника, підніжки, затримки та зачепи, силові прийоми щодо гравця, який не володіє шайбою, небезпечну гру високо піднятою ключкою, затримку гри, а також неспортивну та недисципліновану поведінку.

Правила гри у хокей передбачають різні покарання, рішення про дисциплінарне стягнення приймає суддя. Порушивши правила хокеїсти можуть бути покарані малим або малим штрафом лавки, великим штрафом, дисциплінарним штрафом з правом заміни, видаленням до кінця гри з правом заміни через 5 хвилин або штрафним кидком (буллітом).

Малий штраф передбачає видалення гравця із майданчика на дві хвилини. Якщо правила порушує воротар, то замість нього видалення призначається одному з польових гравців. Гра в меншості може закінчитися достроково лише у випадку, якщо інша команда, скориставшись перевагою, заб'є гол гол. Якщо гравець зі лави штрафників порушує правила під час дисциплінарного стягнення, суддя може видалити ще одного польового гравця.

Малий лавовий штраф на відміну просто малого штрафу в хокеї накладається не так на конкретного гравця, але в всю команду за якесь загальне порушення чи порушення, безпосереднього винуватця якого вдається встановити. Тоді видаленню підлягає один польовий гравець, якого називає тренер.

Великий штраф передбачає видалення гравця, що вчинив порушення, або воротаря з поля до кінця гри, при цьому заміна гравця може бути проведена тільки через 5 хвилин.

Дисциплінарний штраф, який призначається за порушення дисциплінарних правил, спричиняє видалення гравця на 10 хвилин і не поширюється на воротарів. Повторний дисциплінарний штраф одному й тому ж гравцю передбачає видалення остаточно гри без можливості заміни.

Також до дисциплінарних санкцій належать матч-штрафи та штрафні кидки.

Штрафні кидки у хокеї

Призначенням штрафних ударів караються команди, чиї спортсмени вчиняють порушення правил із метою позбавити суперника забити гол. Також штрафний може бути призначений за навмисне падіння на шайбу або гру рукою, за спробу дістати шайбу покинутою ключкою або іншим предметом, за навмисне зрушення воріт, а також за порушення чисельного складу на майданчику в останні дві хвилини гри або протягом овертайму. Призначення штрафного кидка не виключає відбування покарання на лавці штрафників, якщо цього вимагають правила.

Штрафний кидок виконує гравець, проти якого було порушено правила. У випадку, якщо він травмований, право удару передається іншому гравцю, який не підлягає штрафу. Для здійснення удару шайбу поміщають на центральну точку вкидання, при цьому на майданчику залишається лише гравець, який реалізує штрафний кидок та воротар протилежної команди. За командою судді гравець має підібрати шайбу, пройти до воріт супротивника та спробувати забити гол. Перший кидок шайби зараховується як штрафний.

Також буліти можуть бути призначені за нічийного рахунку після основного часу та овертайму. В цьому випадку вдаються до серії післяматчевих штрафних кидків.

У розділі на запитання скільки гравців у хокеї задано автором Жека.найкраща відповідь це У хокеї на льоду із шайбою на один матч заявляють у середньому від 20 до 25 гравців.
Яка кількість спортсменів можна заявити, залежить від регламенту турніру.
На полі одночасно повинні перебувати 12 гравців - по 6 від кожної з команд: один воротар та п'ять польових.
При цьому правилами не заборонено замінювати воротаря шостим польовим.
Заміни дозволяються як у паузах, і під час гри.
Під час овертаймів на полі залишається 5 гравців від кожної команди - 1 воротар та 4 польові.

Відповідь від різносол[гуру]
п'ять у полі, шостий воротар

Відповідь від Простолюдин[гуру]
чудова п'ятірка та воротар)

Відповідь від Інопланетя?[гуру]
Хокей (англ. Hockey) - вид спорту, в якому дві команди намагаються вразити твердим, круглим м'ячем або шайбою ціль - ворота супротивника, використовуючи ключки. У кожній команді є один воротар, котрий захищає ворота своєї команди.
Хокей поділяється на види:
* Хокей з шайбою - грає на льоду з маленьким (168-грамовим) гумовим диском, званим шайбою. Найпопулярніший із усіх видів хокею – зазвичай приставку «з шайбою» опускають. Батьківщиною вважається Канада. Популярний у Канаді, Росії, США, країнах Скандинавії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Швейцарії, Україні, Білорусії, Казахстані та Латвії.
* Інлайн-хокей - аналог хокею з шайбою, що грається на роликових ковзанах.
* Настільний хокей
* Хокей на траві - грається на трав'яному (або іншому відповідному) покритті маленьким, твердим м'ячем. Популярний в Австралії, Індії, Пакистані та Малайзії.
* Індорхокей - аналог хокею на траві, що грається на майданчику для гандболу.
* Хокей з м'ячем (бенді, російський хокей) - грає на льоду з маленьким, твердим м'ячем. Найбільш популярний у Швеції, Фінляндії, Росії та Норвегії.
* Міні-хокей з м'ячем (ринк-бенді) - хокей з м'ячем, що проводиться на майданчику для хокею з шайбою.
* Хокей на роликових ковзанах
* Флорбол - хокей у залі, що грається пластмасовими ключками і порожнім пластмасовим м'ячем.
* Вертикальний хокей та Саночний хокей - різновиди хокею для інвалідів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!