Harjutused. Toit. Dieedid. Treening. Sport

Kehalise kasvatuse tund lamedate jalgade ennetamise kohta. Tunni metoodiline väljatöötamine kehahoiaku ja lampjalgsuse rikkumiste ennetamise teemal Teema: “Ole terve

"Õppige meiega"
Avatud tund lampjalgsuse ennetamisest hooldajatele

Laste vanus: 5-7 aastat

Eesmärk: liigutuste koordinatsiooni arendamine mööda terviseradu kõndides; õige kehahoiaku oskuse parandamine erinevates I.p. harjutuste tegemisel; jala- ja säärelihaste tugevdamine väikeste esemete haaramisel, tõstmisel ja varvastega hoidmisel; teadliku suhtumise kujundamine oma tervisesse.

Varustus: terviserajad; köis; kõvenemisrada jälgedega; taskurätikud; toolid; niidipallid; ajaleht; purgid vitamiinidega; puidust luud; erinevate katetega rajad; korvid; sinine kangas.

Aeg: 25-30 minutit

Toimumiskoht: muusikasaal

Tunni edenemine
1. Sissejuhatav osa: mõistatus:
Näe välja nagu inimesed
Neile meeldib nägusid teha (ahvid)
Me pole ei tüdrukud ega poisid
Nüüd oleme kõik ahvid.
Ahvid, ärge haigutage!
Korrake seda meiega

2. Kõndimine (ringis)
-Lapsed kõnnivad ringis, sooritades erinevaid kõnnitüüpe erinevate I.p-ga. käed Õpetaja saadab iga harjutust salmidega, mis aitab tõsta laste huvi ja aktiivsust ning sellest tulenevalt ka harjutusi paremini sooritada.

Kõnnime varvastel, käime varvastel, käed õlgade küljes
Ja siis kannul, kontsadel kõndides, käed selja taga
Kontrollisime asendit, sirutage õlad
Ja viis abaluud kokku
Käime nagu kikivarvul, käed õlgade vahel
Ja siis kannul kõndides, käed selja taga
Kõnnime nagu kõik poisid, tavaline kõndimine
Ja nagu kohmakas karu. jalgsi välimisel võlvil kõndimine

3. Võimlemine jalgadele (I.p. – paigal seismine)
a) Varahommikul lagendikul
Nii hullavad ahvid: hüppavad
Vasak jalg: üleval, üleval! vasaku jala trampimine
Parem jalg: üleval, üleval! parema jala koputamine
Käed üles, üles, üles! kikivarvul seisma, käed püsti
Kes tõuseb üle kõige?
Käed alla – kallutage torso ette
Pane käed põrandale, toeta käed põrandale
Ja nüüd neljakäpukil kõndides
Teeme korraliku jalutuskäigu.

B) Parimad kiiged on painduvad roomajad, veerevad kannast varbani, käed õlgadeni
Ahvid teavad seda hällist peale
Kes rokivad terve päeva – jah, jah, jah, plaksutage käsi
Ta ei ärritu kunagi! hüppamine

4. Kõndimine:
a) mööda massaažiradu
Tasasel teel
Meie jalad kõnnivad: üks, kaks, üks, kaks,
Siin on kõrge rohi
Ärge lükake edasi! kõndimine, kõrged põlved,
Tõstke jalad kõrgemale. käed küljele

B) köiel
Kõndisime mööda rada
Tuli jõe äärde
Kõnnime mööda köit külgsammuga külgsuunas, käed vööl
Ja loomulikult me ​​ei kuku

B) jälgedes ("konarustel")
Siin on teel üks soo
Aga kuidas me läbi saame?
Läbi raba läheme jalgsi rada raja järel
Selles palju muhke.

5. Harjutus jalgadele
a) "Ahvid" mängivad taskurätikuga - I.p - seistes, vaheldumisi vasaku, seejärel parema jalaga.
Jalutasime, kõndisime
Ja lähenes taskurätikutele
Võtke tema sõrmedega varbahaaret
Tõstke ja langetage, tõstke, hoidke

B) "Ahvid" rulluisutamine - I.p. - istudes toolidel, veeretage vitamiinipurke tugeva survega varvast kannani.
Torman edasi nagu kuul
Maa igas suunas.
Ja tuled vilguvad
Need on rulluisud.

C) "Ahvid" loevad ajalehte - I.p. - toolidel istudes rebi ajaleht varvastega tükkideks.
Meie jalad on väsinud
Käisime rulluisutamas
Ja nüüd puhkame
Ja ajalehte lugeda

D) "Ahvid" mängivad pallis – I.p – istuvad põrandal, käed taga, haaravad jalgadega, tõstavad üles ja langetavad.
Särav, ilus, ümar, mänguline
Rullitud, rullitud
Rullitud otse jalgadele.

E) "Ahvid" koguvad pähkleid -I.p - püsti, haarake varvastega, tõstke üles ja panevad pähkel korvi. Harjutus sooritatakse muusika saatel.

6. Mäng "Ahvid"
Oleme naljakad ahvid, "Kevade" - käed on küünarnukist kõverdatud, peopesad pööratud
Mängime liiga valjult. ettepoole, sõrmed laiali
Plaksutame käsi, sooritame liigutusi vastavalt luuletuse tekstile
Me trampime jalgu
Pahvime põsed välja
Varvastel hüppamine
Ja isegi üksteisele
Me näitame teile keeli.
Koos hüppame lakke,
Tõstkem sõrm templi poole,
Pistame oma kõrvad välja,
Peal saba.
Teeme suu lahti
Teeme kõigile nägusid.
Kuidas öelda number "kolm" -
Kõik tarduvad grimassidega!
Üks kord. kaks kolm!

7. Lõpuosa
Proovisime, tegime
Kihlatud, karastunud.
Olgu meie jalad tugevad!
Olgu meie jalad tugevad!
Me kõik oleme terved
Lõbus ja sportlik!

Kehalise kasvatuse tunni tehnoloogiline kaart 3.A klassile

Tunni teema: Lamedate jalgade ennetamine

Eesmärgid:

Lamedate jalgade vältimiseks tehke ennetavaid harjutusi

Ülesanded:

Hariduslik:

    Õpilaste teadmiste ja arusaamade kujundamine lampjalgsuse ennetamise kohta.

Tervis:

    Koordinatsioonivõimete arendamine, hüppeliigese arendamine, motoorse aparatuuri teadlik valdamine.

Hariduslik:

a) julgustada teadlikult, suhtuma oma tervisesse;

b) arendada ühises motoorses tegevuses sõbralikke suhteid eakaaslastega;

c) õpetada neid iseseisvalt sooritama korrigeerivaid füüsilisi harjutusi.

Parandus:

    Kehalise kasvatuse tundidega seotud fraaside kuulmis-visuaalse taju ja häälduse arendamine, samutiluu- ja lihaskonna häirete korrigeerimine ja kompenseerimine.

Tunni tüüp:

Uute teadmiste avastamise õppetund

Planeeritud haridustulemused

teema:

    tutvuda harjutustega lampjalgsuse ennetamiseks;

Metasubjekt:

kognitiivne :

    omandada oskus hinnata oma saavutusi, vastata küsimustele;

    on võimalus õppida:leida harjutuste sooritamisel eripäraseid jooni;

Kommunikatiivne - väljendada valmisolekut vestluspartnerit kuulata ja dialoogi pidada;

Reguleerivad - omandada oskus mõista tunni õpiülesannet ja püüda seda täita.

Isiklik:

    õpilase sotsiaalse rolli aktsepteerimine ja arendamine;

    õppetegevuse motiivide arendamine ja õppimise isikliku tähenduse kujundamine;

    koostööoskuste arendamine täiskasvanute ja eakaaslastega erinevates sotsiaalsetes olukordades

Õppemeetodid ja -vormid

visuaalne; individuaalne

Inventar/varustus

Pallid, võimlemiskepid, puuklotsid, pliiatsid, kaltsud, käimisvahendid, käbid. Muusikakeskus.

Tunni etapid

Hariduslikud ja arendavad komponendid, ülesanded ja harjutused

Dosi-

rovka

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Universaalsed õppetegevused

Aja organiseerimine.

Sihtmärk: huvitada ja motiveerida õpilasi tõhusalt klassiruumis töötama

Ülesanded:

    üliõpilasorganisatsioon;

    õpilaste õpiaktiivsuse motiveerimise meetodite kirjeldus uue õppematerjali valdamise käigus.

Oodatud tulemused: Õpilaste huvi tulemusliku töö vastu klassiruumis.

I. Organisatsioonimoment

1. Ehitus.

2. Spordivormi kontrollimine.

3. Õpilaste motiveerimine tõhusalt klassiruumis töötama.

2 minutit

Kontrollib õpilaste järjekorras seismise oskust ja valmisolekut tunniks, sõnastab tunni teema ja eesmärgi;

    Võrdne!

    Tähelepanu!

    Tere lapsed!

    Teeme täna tunnis jalaharjutusi.

    Lapsed vaatavad, need on laastud. Kes tunnis hästi õpib ja hästi käitub, annan neile. Kes kogub tunni lõpuks rohkem kui 7 žetooni, märgin “5”.

Õpilased ehitavad. Tere tulemast. Kuulake õpetajaid.

Isiklik: oskus oma tegevust ise korraldada; motiveerida ennast tunnis head tööd tegema, õpetaja hinde nimel.

Reguleeriv: võime motoorseid toiminguid õigesti sooritada

Tunni sissejuhatav osa.

Sihtmärk: tõsta kehalise kasvatuse tunni emotsionaalset meeleolu, venitada keha lihaseid.

Ülesanded:

    õpilaste organiseerimine harjutuste sooritamiseks;

    õppida oma meeleolu kontrollima ja reguleerima;

    ülesandega kõndimise ja jooksmise abil venitada ja soojendada jalalihaseid.

Oodatud tulemused: Hea ja aktiivne emotsionaalne meeleolu kehalise kasvatuse tunniks. Tõhus ettevalmistus tunni põhiosa jaoks.

II.Sissejuhatav ettevalmistav osa (HPV)

Minivõimlemine muusika saatel

2 minutit

Näita harjutusi muusika saatel.

(Vt 1. lisa)

Andke krõpsud välja

Pöörake tähelepanu õpetaja tegevusele. Tehke harjutusi. Nad proovivad laulu sõnu hääldada.

Regulatiivne: tõsta kehalise kasvatuse tunni emotsionaalset meeleolu.

Kommunikatiivne: kasutada kõnet oma tegevuse reguleerimiseks; suhelda eakaaslastega ühistegevuses

Jalutamine

5 minutit

Näitab ja hoiab skoori, näitab vigu:

    4 sammu varvastel 4 kandadel, käed pea taga;

    kõrgete puusadega kõndides plaksutage igal sammul enda ees;

    käed küljele, risti samm;

    rullis kõndimine, käed vööl;

    kiires tempos kõndides plaksu-küki märguande peale tõuse püsti ja mine uuesti astuma

Andke krõpsud välja

Kuulake õpetajaid ja vastake küsimustele.

Teema: võime liikumist ära tunda.

Isiklik: mõistmine, et lamedate jalgade vältimiseks on vaja treenida.

Ülesandega jooksmine

2 minutit

Näitab stendil harjutuste nimetusi ja hoiab punkti, juhib tähelepanu vigadele:

    Külg samm paremale küljele

    Sama vasakul

    Kõrgete puusadega jooksmine

    Jooks säärevitsutusega

    Hüppamine paremale

    Hüppamine vasakule

    Tagurpidi jooksmine

    Kiirendus

Andke krõpsud välja

Õpilased ütlevad harjutuste nimed, seejärel sooritavad.

Teema: omada ettekujutust jooksuharjutuste tähtsusest tervise edendamisel, sooritada soojendus liikumisel.

Suhtlusvõime: astuge õpetajaga dialoogi

Üldarendavad harjutused võimlemiskeppidega

6 min

Näitab 8 harjutust.

(Vt 2. lisa)

Näitab vigu.

Andke krõpsud välja

Nad vaatavad, jätavad meelde ja teevad siis harjutusi iseseisvalt, õpetaja kulul.

Isikliku ja ainelise UUD arendamine - Oskus kontrollida üldarendusharjutuste järjekorda, organiseerimisoskuste arendamine

Tunni põhiosa

Sihtmärk: Õppige, kuidas tugevdada jalavõlvi

Ülesanded:

    organiseerida õpilasi harjutusi tegema;

    teha spetsiaalseid füüsilisi harjutusi lamedate jalgade ennetamiseks ja korrigeerimiseks.

Oodatud tulemused: 1. jala- ja säärelihaste tugevdamine; 2.füüsilise vormi tõstmine; 3. kasulik mõju lihasluukonna säilimisele ja tervise edendamisele.

Tunni põhiosa (EP)

Tervislik kõndimine

5 minutit

Palub õpilastel abi varustuse ettevalmistamisel.

Koos õpilastega valmistab ta inventuurist ette kõndimiseks raja:

    helmestel kõndimine

    Vaipadel kõndimine

    Soonilistel mattidel kõndimine

Andke krõpsud välja

Aidake õpetajal inventuuri ette valmistada.

Kuulake õpetajaid. Tehke õpetaja näidatud harjutusi.

ajumäng- vajaliku info piiksu läbi viima.

Reguleeriv: kontrollige oma tegevust samm-sammult, keskendudes õpetaja liigutuste demonstreerimisele; tajub rahulikult õpetaja poolt näidatud vigu

Harjutused lamedate jalgade ennetamiseks

7 min

Valmistab ette koha treeninguks. Korraldab lapsi. Jaotab inventari. Näitab harjutusi. Jälgib treeningut.

(Vt 3. lisa)

Andke krõpsud välja

Vaadake ja kuulake õpetajaid. Kui see pole selge, esitage küsimusi.

Tunni viimane osa

Sihtmärk: kaasatud organismi funktsionaalse aktiivsuse järkjärguline vähenemine ja suhteliselt rahulikku seisundisse viimine.

Ülesanded:

    emotsionaalse seisundi reguleerimine õuemängude abil;

    tunni kokkuvõtte tegemine;

    kodutöö sõnum eneseharjutuseks.

Oodatud tulemused: 1. oskus ületada negatiivseid emotsioone motoorsete toimingute abil, mis aitavad leevendada stressi, pingeid, kasutades lihtsaid harjutusi: võtke lõdvestunud kehahoiak, kehtestage aeglane ja sügav hingamine, lõdvestage keha lihaseid; 2.teadliku täitmisvajaduse kujunemineharjutused kodus.

Tunni viimane osa (ZCH)

(vt lisa 3)

    Vähese liikuvusega mäng tähelepanu saamiseks "Maa, vesi, õhk"

(vt lisa 3)

4 min

Selgitab õuemängude reegleid. Juhib mängude sõnade hääldust.

Viib läbi mobiilimängu.

1. “Kolm elementi. Maa. Vesi. õhk"

Kuulake õpetajaid. Kui see pole selge, esitage küsimusi. Nad mängivad mängu.

Isiklik : arendada tähelepanu, liigutuste koordinatsiooni, geomeetriliste kujundite äratundmist. treenida käte lihaseid.

teema : arendada miimikat, pantomiimset liigutust, mitteverbaalset suhtlemisoskust. Parandage kuulmis- ja nägemistaju.

Joondamine. Tee õppetunnist kokkuvõte. Kontrollige õpilaste tervist. Kodutöö.

2 minutit

Klass! Seisa ühel real!

Võrdne!

Tähelepanu!

Lapsed, mida me täna tunnis tegime?

Kas sulle meeldis see?

Kuidas sa end tunned?

Tunni hinded .....

Võrdne!

Tähelepanu!

Õppetund on läbi. Hüvasti!!!

Kodus korrake harjutusi jalgadele.

Lapsed ehitavad. Järgige õpetaja juhiseid.

Lapsed vastavad küsimustele! Käivitage käsud uuesti! Ütle headaega!

Isiklik: määrake oma tunded tunnis õppeülesande täitmisel. Tunnistage kodutöö tähtsust.

Kognitiivne: oskuste kujundamine ja esiletõstmine

Võrdluse põhijooned

DZ rakendamine.

Lisa 1

Üldarendavad harjutused pingil

    I.p. - lamades selili, käed piki keha, kontsad pingil.

1-6 - painutage selga, keskenduge pea tagaküljele, õlavöötmele ja kandadele;

7-8 - i.p.

    I.p. - lamades kõhuli, jalad pingil, käed külgedel.

1 - kummarduge, tõstke käed üles tagasi;

2-3 - hoidke asendit;

4 - i. P.

    I.p. - Pingil istudes sirutage jalad ja tõstke need põrandalt üles.

Harjutus "Akordion". Keha paindumine-pikendamine põlvede kõhtu tõmbamisega.

    I.p. - rõhk seistes, käed pingil.

"Rujad surumised", käte painutamine-sirutamine rõhuasetusega pingil.

    I.p. - Lamades pingil kõhuli.

Pingil roomamine, kätega üles tõmbamine

    I.p. - lamades pingil selili, käed üles, jalad kuni 45 ° nurga all.

Pingil roomamine, kätega üles tõmbamine

    I.p. - lamades pingil selili, käed üleval.

Harjutus "Isevenitamine".

Lisa 2

Kaelkirjakute juures.

Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, laigud, laigud.
(Plaksutage kätega üle kogu keha.)




Elevantidel on igal pool volte, volte, volte, volte.
(Nipistame ennast, justkui koguks volte.)
Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.
(Mõlema nimetissõrmega puudutame vastavaid kehaosi.)
Kassipoegadel on kõikjal karusnahk, karusnahk, karusnahk, karusnahk. Kassipoegadel on igal pool karusnahk, karusnahk, karusnahk, karusnahk.(Me silitame ennast, nagu siluksime karva).
Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.
(Mõlema nimetissõrmega puudutame vastavaid kehaosi.)

Ja sebral on triibud, igal pool on triibud.
(Joonistame peopesa servad mööda keha (joonistame triibud))
Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.

Rakendus 3

Harjutused lamedate jalgade ennetamiseks:

I.p.-pingil istumine:

    Ühendage sokid, seejärel kontsad 8/3;

    Sokkide röövimine ja kokkutõmbamine 8/3;

    Sokkide röövimine ja kokkutõmbamine vaheldumisi 8/3;

    Jalgade plii adduktsioon kangidel 8/3;

    Ka vaheldumisi kiires tempos 8/3;

    Kanga ümbermõõt sõrmedega;

    Pliiatsi ümbermõõt sõrmedega;

    Palli veeretamine jalgadega samaaegselt ja vaheldumisi;

    Haara ja tõsta palli jalgadega

    Puuvillased jalad 8 korda

Rakendus 4

    Mobiilimäng "Koguge figuurid"

Mitmevärvilised geomeetrilised kujundid on saidil hajutatud. Signaali korral peate koguma õpetaja näidatud figuuritüüpe: näiteks: koguge ainult kollaseid kolmnurki või siniseid ruute või punaseid ja siniseid ruute jne.

    Istuv mäng "Maa, vesi, õhk"

Juhend. Mängijad asetatakse ringi, juht kutsub sõna:

"Maa" - mängijad võtavad positsiooni: käed külgedele;

"Õhk" - mängijad teevad ringikujulisi liigutusi kätega tagasi;

"Vesi" - sooritatakse laineid imiteerivaid liigutusi.

Metoodilised juhised. Mängu intensiivsust reguleerib hääldustempo, juhtides sõnaülesandeid.

Mängu reeglid: Mängija, kes rikub reegleid, on mängust väljas. Võidab see, kes jääb ringi viimaseks.

Eesmärgid:

  • juhtida vanemate tähelepanu lampjalgsuse ennetamise probleemile,
  • tutvustada ennetuse ja eriharjutuste põhitõdesid,
  • aidates tugevdada jalavõlvi,
  • teadvustada vanematele probleemi, tutvustada neile selle lahendamise viise.

Tunni edenemine

Vanemad on toas.

Tööriist FC. Kallid vanemad! Täna oleme teiega kogunenud, et rääkida lampjalgsuse ennetamise probleemist. Hiljuti teie rühmas läbi viidud küsitluse tulemused näitasid, et enamik vanemaid piirdub selle probleemi lahendamisel mugavate jalanõude valimisega. See on muidugi oluline, kuid mitte piisav.

Lamedate jalgade edukas ennetamine on võimalik kõigi kehalise kasvatuse vahendite integreeritud kasutamise alusel! - hügieenilised, looduslikud tervisetegurid ja füüsilised harjutused.

hulgas hügieenifaktorid jala deformatsioonide ennetamise oluliseks tingimuseks on jalanõude hügieen ning jalanõude kuju ja suuruse õige valik peaks tagama jala õige asendi. Soovitatavad on kõva talla, väikese kontsa ja nööriga jalanõud. Treenimisel kandke sobivaid elastse tallaga jalanõusid, mis tagavad jooksmisel, hüppamisel ja muudel liigutustel amortisatsiooni.

Regulaarne kasutamine looduslikud tervisetegurid nt paljajalu looduslikul pinnasel (rohi, liiv, kivikesed, okaspuuokkad) kõndimine aitab kaasa ka jalgade funktsionaalse puudulikkuse ennetamisele ja korrigeerimisele.

Jalalaba ja selle võlvide normaalse arengu tagab korralik kehaline kasvatus, kehalise kasvatuse tundide sisusse kaasamine spetsiaalsed harjutused jalavõlvi vormimiseks ja tugevdamiseks.

Oluline on püüda vältida lampjalgsust vältida jalgade liigset stressi.

Eelkooliealiste laste kehalise kasvatuse protsessis tuleks pöörata suurt tähelepanu kõndimisoskuste kujundamine. Vältige jala istutamist kogu jalale, löömist, segamist.

Lamedate jalgade vältimiseks on soovitatav laiemalt kasutada erinevaid kõndimisviise, sealhulgas kõndimist kaldlaual (laua nurk on 10° või rohkem), samuti ribilaudu, liiste või pulgakesi, mis on asetatud. põrandale nii, et need langeksid jala keskkohale.

Eelkooliealiste laste motoorses tegevuses, erinevates elu- ja mänguolukordades kasutatakse neid laialdaselt hüppamine. Igat tüüpi hüpete puhul on õige maandumine hädavajalik. Oluline on õpetada last pehmelt maanduma, mis takistab lamedate jalgade teket ja väldib vigastusi kõval pinnasel hüppamisel, looduslikelt takistustelt hüppamisel.

Alates kuuendast eluaastast (vanem rühm) hakkavad lapsed süstemaatiliselt õppima hüppenööriga hüppamist. Et vältida jala liigset pinget, tuleks hüppenööriga harjutusi teha vaheldumisi väikeste puhkeintervallidega.

Jala- ja säärelihaste tugevdamine ning jalavõlvide moodustamine aitavad kaasa harjutustele ronimine võimlemisseinal, köisredelil, köiel ja seetõttu tuleks neid sagedamini kasutada nii kehalise kasvatuse tundides kui ka laste iseseisvas motoorses tegevuses. Hea, kui sul on kodus spordinurk. Lisaks soodustavad jalgade funktsionaalse puudulikkuse ennetamist ja korrigeerimist ujumine ja jalgrattasõit .

Lamedate jalgade ennetamisel tuleb tähelepanu pöörata jalalihaste tugevdamisele, mitte ainult erinevate ülalloetletud harjutuste varieerimisega, vaid ka spetsiaalselt valitud harjutuste abil, millest osa tuleks sooritada alates esimesest istumisest ja lamamisasendid, jalgade mahalaadimise ajal. Eelkooliealiste laste ealisi psühholoogilisi iseärasusi arvestades on soovitav kasutada kujundlike nimetustega harjutusi ja harjutusi esemetega, mis aitab tõsta asjaosaliste huvi ja aktiivsust. Lisaks tuleb märkida, et erinevatel tantsusammudel ja -elementidel on positiivne mõju jalavõlvide kujunemisele ning jala- ja säärelihaste tugevnemisele.

Tänases tunnis tahan teile tutvustada eeskujulikke harjutusi jalalihaste tugevdamiseks ning nende harjutuste ühine sooritamine lastega aitab teil neid paremini meeles pidada, tunnetada nende harjutuste mõju jalale ja õpetada. jälgige laste harjutuste täpset sooritamist. Arvan, et enne lapselt harjutuste sooritamise nõudmist tuleks need kõigepealt ise teha, mida me nüüd teeme.

Lapsed on oodatud saali.

Vzr. Poisid, täna on meil ebatavaline õppetund. Täna teeme koostööd vanematega.

Vanamees Hotabych ilmub paljajalu.

S.H.: Oh, vaene mina, õnnetu vanamees (märkab lapsi). Tere, mu südame teemandid! Mul oli teie lasteaeda minekuga nii kiire, kuulsin, et teie lasteaial on sünnipäev, tahtsin teid õnnitleda, aga kui lendasin lennukis vaibal mänguasjade riigi kohal, tõusis tugev tuul ja puhus mu võlukingad vaiba pealt ära, kuigi põhiline võlujõud on mu habemes, aga ilma kingadeta vaibalennuk mulle ei allu. Seetõttu paiskas vaip mind kohe, kui oma imelised kingad ära kaotasin, lumehange, millest mu habe märjaks sai ja nüüd ei oska ma võluda. Ja ilma kingadeta ei suuda ma ulakat vaipa taltsutada ja koju tagasi pöörduda. Oh, ma olen õnnetu vanamees, mida ma peaksin tegema?

Vzr. Ärge heitke meelt, S.H. ehk saame aidata sul aidata. Kas te arvate, et saame hakkama?

Laste vastused.

S.Kh. Oo lugupeetud lapsed ja täiskasvanud, oo mu südame smaragdid, ma olen teile nii tänulik, et olete valmis mind aitama, aga kas teate, et tee Toylandisse pole lähedal ja kui vaipa pole, peab lennuk mine sinna jalgsi. Meie jalgadel ei saa see kerge olema. Valmistame nad pikaks teekonnaks valmis.

Tehke jalamassaaži.

Kaugele kõndima
Me ei olnud teel väsinud.
Istume kõik maha ja puhkame
Ja alustame tallamassaažiga.
Iga jala jaoks natuke võid.
Kuigi nad ei ole masin,
Neid tuleb määrida!
Kõndime õrnalt jalal,
Tuleb usin kääre.
Nirk kõigile, sõpru on vaja.
Seda mäletate alati!
Soojendus on samuti kohustuslik.
Tee seda hoolega.
Proovige kõvasti ja ärge laske end segada.
Talla peal nagu reha,
Liigutame nüüd käsi.
Ja kasulik ja meeldiv -
See on juba ammu kõigile selge.
Ärge säästke oma käsi
Ja löö jalgu tugevamini
Nad on kiired, siis proovige järele jõuda!
Vajame ka paindlikkust
Ilma temata pole me kuskil.
Üks - painutada, kaks - sirgendada
Olgem siis aktiivsed.
Iga sõrm, mille leiame
Raputame seda natuke.
Peame nendega sõbrad olema
Et kõik oleksid terved.
Ütleme kõik "aitäh!"
Oma väikestele jalgadele.
Me kaitseme neid
Ja alati armastan.

S.Kh. Noh, siin on meie jalad ja valmis reisima.

Seisake üksteise kõrval

Asume teele.

"Headuse tee" muusika saatel jalutavad lapsed mööda terviseteed.

(Jälgrada, konarused, kaldus laud, redel, vahtrada, köis, liiklusummikurada)

S.Kh. Siin on mänguasjade riik, ainult kuhu nüüd minna, sest ma isegi ei näinud, mis suunas mu kingad minema viidi. Oh mu vana pea. Vaata parti, äkki ta teab midagi. Oh, kallis Part, kas sa oled midagi kuulnud kingadest, mille ma sinu riigis kaotasin?

Part. Ma kuulsin, kuidas mitte kuulda, pallide kuninganna rääkis mulle neist.

S.Kh. Kas te võiksite öelda meile tee kõrgelt hinnatud pallide kuninganna juurde.

Part. Kunagi on mul vaja jalgadele teed näidata, mul on vaja treenida, varsti on meil ujumise meistrivõistlused partide seas.

S.Kh. Armas part ja kui poisid näitavad teile imelist jalgade võimlemist, aitate meid. (lapsed) Poisid, aidake mind välja!

Võimlemine jalgadele muusika saatel "Pardipoegade tants"

1. "Pardipojad kõnnivad jõe äärde" I.p. - istub, jalad kõverdatud, käed taga toes. Kõndige paigal ilma sokke põrandalt tõstmata.

2. "Part kõnnib kahlades-komistades" I.p. - ka. 1-2 - sisemiste kaarte tõstmine, toetuge jalgade välisservadele. 3-4 - i.p.

3. "Pardipojad kohtasid rajal röövikut" I.p. - ka. Jalgade roomavad liigutused ette ja taha sõrmede abil.

4. "Pardi vutid" I.p. - ka. 1-2 - rebige kontsad põrandalt lahti, ajage need laiali. ("nokk lahti") hääldama "vutt vuti" 3-4 - i.p.

5. "Pardipojad õpivad ujuma" I.p. - istub, käed toes, tõmba sokid. 1 - painutage parem jalg ette. 2 - parema jala lahti painutamine, vasaku jala painutamine ettepoole

Part. (rõõmsalt) Aitäh, sellise võimlemisega treenin ma nii: ja pallide kuninganna jaoks peate seda teed mööda minema (näitab teed).

Lapsed on teel. Nad näevad pallide kuningannat.

S.Kh. Oo, austatud pallide kuninganna, oleme kuulnud, et tead imelistest kingadest, mille ma kaotasin teie riigi kohal lennates.

K.M. (kahjuks) Oh kingad, kus on kingad, kui mu väikesed vennad igatsevad kurbaid palle korvi. Nad unistavad nii palju, et kasvada suureks ja saada tõelisteks jalgpallipallideks. Ja nendega pole kedagi treenida. Mind ei huvita kingad.

S.Kh. Poisid, äkki saame beebipallidega mängida ja kuna nad unistavad jalgpallurikarjäärist, siis mängime nendega siis jalgadega.

Harjutused massaaži (torkav) pallidega muusika saatel.

1. I.p. - istudes, jalad kõverdatud, käed taga, pall jalgade all Veereta palli kahe jalaga koos ja vaheldumisi edasi-tagasi.

2. I.p. - sama Veeretage palli paremale ja vasakule kahe jalaga koos ja vaheldumisi.

3. I.p. - samad Ringikujulised liigutused kahe jalaga koos ja vaheldumisi, pöörates palli paremale ja vasakule.

4. I.p. - lamades selili, käed maas, pall pahkluude vahel 1-2 - jalad ettepoole, palli tõstmine ja jalgadega hoidmine 3-4 - sp.

5. I.p. - istuvad jalad laiali, pall sees põrandal parema varvas. Varba liigutusega ühe jala sees veeretage pall teisele jalale ja vastupidi.

K.M. Aga suur tänu! Vaadake, kuidas nad rõõmustasid, aga kui õhetasid. Ja imeliste kingade kohta kuulsin Matrjoškalt, ta nägi neid kelleltki. Sa pead teda.

Lapsed lahkuvad ja kohtuvad Matrjoškaga.

S.Kh. Oo kõige auväärsem nende auväärsetest, oo kauneim kauneimast. Teame, et tead, kellel on minu imelised kingad. Kas saate meile näidata teed, kuidas sinna jõuda.

Matrjoška.

Miks mitte aidata
Ma näitan sulle teed
Kohl tantsi oma jalgu.

Jalgade tants "Matryoshka".

"MATRJOŠKA"

1. "Oleme naljakad pesanukud, meil on saapad jalas" I.p. - seistes jalad koos, käed vööl. 1 – kannal paremale ette. 2-3 – liigutage varvast vasakule ja paremale. 4 - õiguse lisamine, i.p. 5-8 - sama vasakult.

2. "Punased saapad, karmid jalad" I.p. - ka. 1 - paremale ette-küljele kannal. 2 - paremal varbal, 3 - paremal kannal. 4 - paremat kinnitava lisajõega, i.p. 5-8 - sama vasakult.

3. "Kontsade tants" I.p. - ka. 1-2 - astu vaheldumisi paremale, siis vasakule kannal ettepoole, käed külgedele peopesadega üleval 3-4 - astu vaheldumisi paremale, siis vasakule tagasi varbal, poolküki, käed vööl.

4. "Harmooniline" I.p. - seistes kontsad koos, sokid lahti, käed vööl. 1- tõstke veidi parema kand ja vasaku varvas ning libistage paremale. 2- parema kanna ja vasaku varba langetamine põrandale, varvas seisavad koos, kontsad lahku. 3- tõstke veidi parema varvast ja vasaku kand ning libistage seda paremale. 4- parema varba ja vasaku kanna langetamine põrandale, st. 5-8 - sama mis 1-4, 1-8 - sama, liikudes vasakule

5. "Heeringas" I.p. - ka. 1 - tõsta sokkide kips üles, liiguta neid libiseva liigutusega paremale ja langeta põrandale. 2- tõsta kontsad kergelt üles, libiseva liigutusega liigutada neid paremale ja langetada põrandale, 3-8- jätkata sel viisil liikumist paremale, 1-8 samamoodi vasakule.

6. "Kükitamine" I.p. - sama 1 - küki varvastel, põlved külgedele, käed ette ja külgedele, peopesad ülespoole. 2-ip 3- paremal küljel kannal. 4-õigus lisamine, i.p. 5-8 - sama teisest jalast.

Matrjoška. Aitäh, panite mind naerma ja ma nägin teie kingi Monkey Obezyanychis, ta leidis need hiljuti kuskilt, nii et nüüd ta nendega ei lahku. Te vajate teda.

S.Kh. Aitäh, Matrjoška.

Lapsed lähevad Ahvi juurde, tema kõrval on kingad.

S.Kh. Oh, kõrgelt lugupeetud ahv, kas sa palun tagastaksid mulle mu imelised kingad. Mul on neid väga vaja.

O.O. Siin on see, mis mulle nende juures meeldib. Vaata, kui ilus ja läikiv ning kui ilus ma neis olen.

S.Kh. Aga kallis O.O. sest neis ei saa te kõige ahvimängu mängida.

O.O. Mis mäng see veel on?

S.Kh. (lastele) R poisid, õpetame O.O. ahvi mäng.

Relee "Ahvide relee"

Lapsed jagunevad kahte meeskonda ja istuvad kahel pingil. Iga pingi lähedal on rõngad veel ühe meeskonna mängija jaoks. Esimestel rõngastel on võrdne arv helmeid, mida lapsed peavad jalgadega ühelt rõngalt teisele nihutama. Kelle meeskond lõpetab ülekande kiiremini, võitis ta. Korrake mängu teise jalaga vastupidises suunas.

O.O. Imeline mäng, aga kingi ma siiski ära ei anna, võtan need enne mängu jalast.

S.Kh. Noh, targematest targem, vaadake, sest nad on teie jaoks väikesed. Nendes ikka kõndida ei saa.

O.O. Ma ei saa kõndida, nii et ma riputan need seinale, nad on nii ilusad.

S.Kh. nii et lõppude lõpuks ei riputa nad kingi seinale, maalid. Kas soovite, et me teile joonistaksime?

O.O. Ma tahan selliseid ebatavalisi kingi vahetada ainult üks kord, seejärel vahetage need ebatavalise pildi vastu. Ma tahan teda joonistada jalgadega, palju värve.

Lapsed joonistavad jalgadega lilli.

O.O. annab kingi.

S.Kh. Oh mu südame smaragdid, oh mu hinge teemandid, ma tahan teid tänada, et aitasite mul kingi leida. Lõppude lõpuks pole need minu jaoks lihtsad, vaid maagilised, tuleb need lihtsalt selga panna, jalgadega paar liigutust teha, soov esitada ja see läheb kindlasti täide. Tahad proovida?

Lapsed teevad soove

S.Kh. Kõik teie soovid saavad kindlasti teoks ja minu omad on juba täitunud. Soovisin, et leiaksime end taas teie toredast lasteaiast. Ma ei unustanud, et lendasin teie juurde lasteaia sünnipäevaks ja lendasin üle mänguasjade riigi, mitte asjata, valmistasin teile kingituse. Ma tahan, et see mänguasi elaks teie rühma, mängite sellega sagedamini ja mäletate meie reisi.

Annab mänguasja ja jätab lastega hüvasti.

FC tööriist Oleme teile näidanud mitut tüüpi jalgade harjutusi lastega. Jalgade jaoks on palju huvitavamaid harjutusi ja mänge, kuid minu meelest on halb ka liigne info, nii et grupis ilmuvast infost saab tutvuda teiste harjutuste ja mängude kohta. Nagu konsultatsioonid, memod, stendid. Jälgige meie teavet ja saate teada palju muud huvitavat. Ja et tänane õppetund piisavalt kiiresti ei ununeks, lubage mul juhtida teie tähelepanu meeldetuletustele lampjalgsuse ennetamise kohta. Täname tähelepanu ja meie üritusel osalemise eest.

Kallid vanemad! Palun kirjutage viimase õppetunni kohta ülevaade. Kas teile meeldis tänane üritus? Kas teil on selliseid klasse vaja? Milliste teemade kohta soovite rohkem teavet? Millisel kujul soovite seda saada?

Hea meelega võtame teie nõuandeid ja soove oma edaspidises töös arvesse.

TBILIM BERU BӨLIMININІҢ"Nr. 4 "DELFIIN" BOBEKZHAY"

MEMLEKETTIKKommunaalteenusedKazynalyk Kasiporny

"ÕDE-AED №4 "DELFIIN"TEMIRTAU LINNA AKIMAT

HARIDUSOSAKONDTEMIRTAU LINN

KOKKUVÕTE LASTEAIAS LAMBAJALLA ENNETAMISE KEHALISEST KASVATUSEST "TERVED JALAD"

Koostanud:

Juhendaja jaoks

füüsiline kultuur

Ljubanskaja N.A.

Temirtau

2015-2016 õppeaasta.

KOKKUVÕTE LASTEAIAS LAMBAJALLA ENNETAMISE KEHALISEST KASVATUSEST "TERVED JALAD"

Sihtmärk:

Ülesanded:

taastada jala vaba struktuur ja vedrufunktsioon;

suurendada motoorset aktiivsust ja vastupidavust füüsilisele aktiivsusele.

Varustus ja materjal: nöör, väikesed mänguasjad, taskurätikud, puupulgad vastavalt laste arvule, ribilaud, liivakotid, massaažitee.

1 osa. Ehitus. Ülesannete selgitus.

Jõusaali õpetaja: Saadud loodusest kingituseks

Ei pall ega õhupall

See pole maakera, mitte arbuus,

Tervis, väga habras veos.

Et elada õnnelikku elu

Poisid, mida te arvate, milleks meil jalgu vaja on?

Lapsed: Kõndida, joosta, hüpata jne.

Jõusaali õpetaja: See on õige ja meie jalgade aluseks on jalg.

Jalg on meie keha vundament, tugi ja igasugune arenguhäire võib kajastuda kehaasendis. Ja kui see on deformeerunud, ilmuvad lamedad jalad. Teil on vaja pidevat jalalihaste ja sidemete treenimist. Ilma koormuseta lihased nõrgenevad ja ei toeta jalga kõrgendatud olekus. Selle tulemusena tekib selline haigus nagu lampjalgsus. Täna tunnis teete harjutusi, mis aitavad teil hoida jalad ilusad ja terved.

Jõusaali õpetaja: Poisid, teie ees on põrandal kehalise kasvatuse seadmed, mille abil täidame erinevaid jalgade terviseks vajalikke ülesandeid. Sea end valmis! Mööda saalist sammumarsist! - regulaarne kõndimine.

Milline kõrge rohi. Lähme kikivarvul, käed üles tõstetud. Nii et ma näen teid - kõndige varvastel, käed püsti.

Nii me siis selle lõigu läbisime – tavaline kõndimine.

Raba, ohtlik on minna. Läheme rangelt rajale – kõnnime nööril.

Ees on kivine seljandik – ribilisel laual kõndimine.

Pardipojad kõnnivad oja lähedal – kõnnivad kandadel, käed õlaliigestel.

Mingi kahtlane müra metsas. Läheme vaikselt, vaikselt – varvastel poolkükis kõndides.

See on ilmselt kõndiv karu, me kõnnime vaikselt, - kõnnib jala välisküljel, käed vööl.

Jõusaali õpetaja: Siit jõuame konaruste juurde. Kõnnime mööda neid, käed külgedele, jalutame liivakottidel.

Jõusaali õpetaja:- Poisid, võtke nüüd kotid pihku ja ehitage ümber kahes veerus (ehitage ümber).

ORU 2. osa. Terapeutiline ja ennetav aeroobika.

3 osa. Ennetavad jalaharjutused.

Lähteasend: istudes põrandal, käed taga toes.

1. Tõmmake vaheldumisi ja samaaegselt jalgade varbaid enda poole ja endast eemale (6-8 korda).

2. Painutage põlvi, toetage jalad põrandale. Sirutage kontsad külgedele ja pöörduge tagasi ja. n (pärast liigutuste seeriat, lõdvestus).

3. Kontsade vahelduv ja samaaegne tõstmine põrandast (6-8 korda).

4. Jalad on põlveliigestest kõverdatud, puusad laiali, käpad on piki tallapinda üksteisega kontaktis. Kontsade röövimine ja adduktsioon rõhuasetusega varvastele.

5. Ühe jala jalalaba libisevad liigutused mööda teise sääre sääreosa, samaaegselt haarates sääre pinnast. Sama teise jalaga.

6. Istub, jalad on põlveliigestest kõverdatud, jalad on paralleelsed. 7. Vaheldumisi kontsade kokku tõstmine.

8. Jalgade paindumine ja pikendamine

9. Ühe jala kanna tõstmine, samal ajal teise jala jalalaba dorsiflekseerimine.

10. Istuge põrandal, jalad sirged, käed taga, sirutage põlved laiali, tõmmake jalgu, kuni tallad on täielikult kokku puutunud.

11. Jalgade plantaarne hõõrumine vaibal, piki- ja ringikujuline.

12. "Pühipuhastid". Painutage varbaid ja imiteerige klaasipuhastite tööd auto esiklaasi peal.

13. Väikeste esemete jalgade sõrmedega haaramine ja nende teisele poole nihutamine. Ka teise jala varvastega.

14. "Peseme taskurätte." Paljaste jalgade varbaid painutades kogume põrandale lebava taskurätiku ja seejärel sirutame selle ka varvastega. (6-8 korda).

15. "Rulli tainas lahti." Rullime pulka jalgadega vaheldumisi paremale ja vasakule. (6-8 korda).

Õppetunni kokkuvõte.

Olen teile näidanud mitut tüüpi jalgade harjutusi lastega. Huvitavaid harjutusi ja mänge on veel palju.

TEMIRTAU KALASY

TBILIM BERU BӨLIMININІҢ"Nr. 4 "DELFIIN" BOBEKZHAY"

MEMLEKETTIKKommunaalteenusedKazynalyk Kasiporny

RIIK kommunaalteenuste RIIGETTEVÕTE

"ÕDE-AED №4 "DELFIIN"TEMIRTAU LINNA AKIMAT

HARIDUSOSAKONDTEMIRTAU LINN

KOKKUVÕTE MÄNGUVORMIS "AHVIKUNINGAS" LAMEJALGA ENNETAMISE ÕPPEST.

Koostanud:

Juhendaja jaoks

füüsiline kultuur

Ljubanskaja N.A.

Temirtau

2015-2016 õppeaasta.

KOKKUVÕTE MÄNGUVORMIS "AHVIKUNINGAS" LAMEJALGA ENNETAMISE ÕPPEST.

EESMÄRK:Õige kehahoiaku oskuse kujundamine ja jalavõlvi tugevdamine, kasutades välimänge ja mänguharjutusi.

Ülesanded: Tugevdage ja kujundage lastel jalavõlvi. Õpetada jalgade õiget asetust kõndimisel, õpetada looma kujutluspilte; tekitada tehtud liigutustest mõnutunne. Arendada jala põhifunktsioone. Suurenenud toonus, suurenenud liikuvus jalgade liigestes; jalgade vereringe paranemine; paranenud liigutuste koordineerimine.

Varustus ja materjal: jalajälgedega rada, nöör, rõngad ja pallid vastavalt laste arvule, väikesed mänguasjad, kaldvõimlemislaud, pehmed lauad, riburada, šahtid, matt, massaažimatid, värvilised silindrid, trepid.

ma lahkun:

Juhendaja: Täna läheme ahvikuningale külla. Ahvid on nagu lapsed, kuid nad saavad kõike teha mitte ainult käte, vaid ka jalgadega. Mõnikord nimetatakse neid selleks neljakäelisteks.

Käime saalis ringi – tavaline jalutuskäik

Milline kõrge rohi. Lähme kikivarvul, käed üles tõstetud. Nii et ma näen teid - kõndige varvastel, käed püsti.

Siin on ka see sait möödas - tavaline kõndimine.

Raba, ohtlik on minna. Läheme rangelt mööda rada - kõndides mööda rada.

Läbime oja – võimlemiskepil külgsammuga kõndides.

Pardipojad kõnnivad oja lähedal – kõnnivad kandadel, käed õlaliigestel.

Mingi kahtlane müra metsas. Läheme vaikselt, vaikselt – varvastel poolkükis kõndides.

See on karu kõndimine – kõnnib jala välisküljel, käed vööl.

Siit me tuleme. Ahvimajad on juba näha - tavaline jalutamine, ehitamine mööda rõngaid.

ORU II osa: Väikesed ahvid tahavad meid näha:

1. Ahvid pööravad paremale, vaatavad meid, pööravad vasakule, nad tahavad meid kõiki näha.

I.P. seistes välistel jalavõlvidel.

Pöörab paremale ja vasakule. Seda tehakse ilma jalgu murdmata.

2. Ahvid näitavad meile, millised pallid neil on.

I.P. rõngal seistes, palli käes.

Poolkükk, pall tõsteti üles – hinga sisse. I.P. - välja hingata.

3. Pallid on ilmselt ahvide lemmikmänguasjad.

I.P. Sama.

Nad tõstsid palli üles, panid parema jala tagasi varbale - hingata, I.P. - välja hingata.

4. Ahvid otsustasid meile kõiki oma mänguasju näidata: nad istusid oma maja ette ja võtsid jalgadega majadest välja väikseid mänguasju.

I.P. istudes. Käed seljal. Jalad on painutatud KS (põlveliiges), TBS (puusaliiges). Palli veeretamine jalgadega paremale, vasakule.

5. Nüüd on ahvid otsustanud mängida suurte pallidega.

I.P. istudes. Käed seljal. Jalad on painutatud KS (põlveliiges), TBS (puusaliiges). Haarake pallist jalgadega ja hoidke seda mõni sekund raskusel, langetage põrandale ja seejärel tõstke uuesti (3-5 korda).

6. Ja siin on, kuidas nad teavad, kuidas pallidega mängida.

I.P. seistes, üks jalg pallil, teine ​​põrandal. Kui jalg on pallil, pöörake seda vasakule - paremale, ette - taha (3-5 korda). Vahetage jalad ja korrake harjutust. Järgmiseks haarake pallist jalgadega ja hoidke seda mõni sekund raskusel, langetage põrandale ja tõstke siis uuesti (3-5 korda).

7. Ahvid on väga paindlikud. Nad sirutasid jalad ja kummardusid, sirutasid kätega jalgu.

Kallutage sirgetele jalgadele - väljahingamine - 4-6 sekundit. Jalad dorsaalfleksiooni asendis. I.P. sisse hingata.

8. Ahvid koguvad oma mänguasju majja.

Paremal ja vasakul olevate väikeste objektide jäädvustamine jalgadega ja nende liigutamine keskel enda ees.

9. Ahvid otsustasid meile näidata, kuidas nad rõnga peal kõnnivad.

Liikumine mööda rõngast, jalgade asetamine piki või risti.

3 osa.

Ahvid läksid jalutama. Siin kõnnivad nad mööda kaldus palki kõrge puuni. - Varvastel kaldus võimlemislaual kõndimine. (2 korda)

Ronige mööda puu oksi kõrgemale ja kõrgemale. - Põrandal lebava redeli pulkadel kõndimine. (2 korda)

Nad kõnnivad mööda liivaranda. Matil või pehmetel laudadel kõndimine (2 p)

Nad kõnnivad mööda kivist harja. Kõndimine harilikul teel. (2 korda)

Nad kõnnivad mööda langenud puud. Kõndimine võllil, kätega tasakaalustamine. (2 p)

Ahvid on koju tagasi jõudnud. Nad heitsid oma majades pikali. Kerisid pallidesse ja kiigutasid end. Rullib rühmas. Ahvid ajasid end sirgu, lõdvestusid, kuulates, kuidas nende jalad puhkavad.

Lapsed muutuvad lasteks ja lähevad tagasi lasteaeda.

Õppetunni kokkuvõte.

Sihtmärk:õige kehahoiaku kujundamine, tervisliku eluviisi tutvustamine.

Õpetused:

Anda lastele kättesaadavaid teadmisi selgroo ehitusest ja

selle normaalseks toimimiseks vajalikud tingimused;

Edendada teadmiste rakendamist praktikas.

Arendamine:

Arendada selja, jalgade, jalgade lihaste tugevust;

Soodustada liikumise koordinatsiooni, osavuse arengut.

Hariduslik:

Kasvatada tahtejõudu, sihikindlust, vajadust terve järele

elustiil.

Varustus: ribilauad (kahte tüüpi), "Soomõhnad", köis, pesulapid, pallid, kuubikud.

Tunni edenemine:

Laual on kaks ühekõrguste kuubikute sammast, kuid üks neist on ühtlane, teine ​​on kumer.

Lapsed, mida see veerg teile meelde tuletab? (Laste vastused.)

Minu jaoks - inimkeha alus - selgroog. Teisel viisil nimetatakse selgroogu lülisambaks. Õpetaja näitab lapsele, kus asub lülisammas (üksikuid selgroolülisid on sõrmedega katsuda), kutsub üksteist katsudes selgroolüli üles leidma.

Milline reastatud veergudest teile kõige rohkem meeldib? Miks? (Laste vastused.)

Milline neist kahest on teie arvates kõige jätkusuutlikum? (Laste vastused.)

Ükskõik milline neist veergudest mureneb väikseimagi liikumise (katse) tõttu kergesti.

Mis hoiab selgroo sirgena?

Tugevad treenitud lihased aitavad hoida selgroogu õiges asendis. Kui inimene hoiab oma keha õigesti, ei sega miski kõigi siseorganite tööd.

Tänases tunnis tugevdame seljalihaseid, et hoida rühti ja tervist. Kas sa tahad olla terve?

Meie tunni teema on "Ole terve!".

Mida me täna teeme? (Tugevdage lihaseid.)

Miks me seda vajame? (Säilitage hea rüht ja tervis.)

Nüüd õpetan teile, kuidas saate kontrollida oma kehahoiaku õigsust:

peate olema seina lähedal, nii et pea tagaosa, abaluud, tuharad ja vasika lihased puudutaksid seina.

Püüame säilitada keha õiget asendit.

I. Sissejuhatus.

1. Ehitus, kehahoiaku kontroll.

2. Kõndimine: (15 sekundit) Pingutage maksimaalselt keha lihaseid.

Tavaline.

Sokkide peal.

Kontsadel

Jala siseküljel.

Jala välisküljel.

Kõrgete puusadega.

3. Jooks: (2-3 min.) Hingamine: sisse hingata - läbi nina, välja hingata - läbi suu.

(Aktiivne töö kätega.)

- "Madu"

Külgmine galopp

Suunamuutusega.

4. Kolmeliikmelises kolonnis ümberehitamine.

1. "Pea ülaosas kinni." I.p .: jalad veidi eemal, kleepuvad alla.

1 - pulk püsti, parem jalg tagasi võtta, varvas tõmmata, kepp vaadata;

3 - pulk püsti, vasak jalg tagasi võtta, varvast tõmmata, pulka vaadata;

2. "Pöörake". I.p .: jalad laiali, selja taga olev kepp on kinnitatud painutatud kätega.

1 - pöörake paremale;

3 - pöörake vasakule;

3. "Põlveni." I. p .: istub, kepp puusadele.

1 - kinni jääda;

2 - painutada põlve, jääda põlve külge;

3 - sirutage jalad, kleepige üles;

4 - i.p. Hoidke selg kogu aeg sirge. Korda 5 korda.

4. "Kummerduge." I.p .: põlvitades, kepp sirgetel kätel tagant.

1 - painutage tagasi, puudutage jalgade kontsi - hingake välja;

2 - i.p. - hingetõmme;

3-4 - Sama. jalgade samaaegne liikumine. Harjutust sooritades ärge langetage pead. Korda 5-6 korda.

5. "Kepp aitab." I.p .: o.s. kleepige vertikaalselt, üks ots, haarake ülemisest otsast.

1 - 2 - libistage käed alla, istuge maha, sirutage põlvi laiali ja tõstke kontsad;

3 - 4 - i.p. hoia selg kogu aeg sirge. Hoidke sama ühe käega. Korda 4-6 korda.

6. "Kepi ümber." I.p .: jalad veidi laiali, kepp on vertikaalne, üks ots on rõhuasetus, teine ​​on käes. Ümber pulga hüppamine (kaks ringi) ja paigal kõndimine. Muutke suunda. Korda 2 korda.

II. Põhiosa.

1. Harjutused paaris (igaüks 5-6 korda)

  • "Käru" - vastamisi, käed üksteise õlgadel, astuge tagasi, painutage ettepoole kaldega ette (vaadake ette, ärge painutage põlvi).
  • "Pump" - vastamisi, hoidke kätest kinni, varbad puudutavad partneri sõrmi, üks kükitab, teine ​​üritab kätest kinni hoida, toetudes taha (käed ja jalad on sirged, torso on ühtlane, tagasi ei astu).
  • "Paadi peal" - istuge vastamisi, jalad laiali, ühe kannad ja sõrmed toetuvad teise vastu. Üks laps üritab tahapoole nõjatuda ja tõmbab teist, siis vastupidi (ärge kõverdage põlvi, painutage nii madalale kui võimalik).

2. "Tervise tee" (hoia rüht ja tasakaal).

III. Lõpuosa.

Mobiilimäng: "Jõulupuu".

Istuv mäng "Õige kehahoiaku reeglid" (kaardid)

Lapsed lamavad vaibal, õpetaja loeb koomilise riimi:

"Ma laman matil,

Vaatan otse lakke

Konts on tasane

Õlad, abaluud,

Selg on tasane, sirge,

Ja see võib olla kõver"

Mida me täna tunnis tegime? (Tugevdage lihaseid.)

Lapsed seisavad ringis, hoiavad kätest kinni.

Kasvataja: soovime igaüks tervist lähedalasuvale seltsimehele ja soovime üheskoos tervist külalistele:

"Ole tervislik!"

Kas meeldis artikkel? Jaga sõpradega!
Kas see artikkel oli abistav?
Jah
Mitte
Täname tagasiside eest!
Midagi läks valesti ja teie häält ei arvestatud.
Aitäh. Sinu sõnum on saadetud
Kas leidsite tekstist vea?
Valige see, klõpsake Ctrl+Enter ja me teeme selle korda!