Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Скільки людей у ​​баскетбольній команді. Правила гри у баскетбол. Склад команд

У баскетбол грають дві команди, кожна з яких складається з п'яти польових гравців (загалом у кожній команді по 12 осіб, заміни не обмежені). Мета кожної команди - закинути руками м'яч у кільце з сіткою (кошик) суперника та завадити іншій команді заволодіти м'ячем і закинути його у свій кошик.

Кошик знаходиться на висоті 3,05 м від підлоги (10 футів). За м'яч, занедбаний з ближньої та середньої дистанцій, зараховується два очки, з дальньої (через три очкові лінії) – три очки; штрафний кидок оцінюється в одне очко. Стандартний розмір баскетбольного майданчика – 28 метрів завдовжки та 15 метрів – завширшки. Баскетбол - один із найпопулярніших видів спорту у світі.

Історія виникнення баскетболу

Вперше гра зародилася в 1891 році, засновником став викладати Массачусетський коледж Джеймс Нейсміт.

Створена гра у первісному вигляді слабо нагадувала сучасний баскетбол. Тому за рік було розроблено перші правила баскетболу.

На всесвітній рівень гра виходить у 1932 році, одразу після зустрічі конференції національних баскетбольних асоціацій, під час якої було засновано Міжнародну федерацію з аматорського виду баскетболу. Спочатку вважали, що баскетбол буде лише аматорським спортом, але вже 1989 року гра виходить на професійний рівень.

Перша гра у баскетбол на олімпійському рівні була зіграна в 1936 у Третьому Рейху. Переможцем турніру стала американська збірна. Після цього американці стали регулярно перемагати у баскетболі, лише одного разу збірній СРСР вдалося відібрати перше місце в американців.

Особливості гри в баскетбол

У грі присутні дві команди, у кожній з яких бере участь по десять осіб, але одночасно на полі грають лише п'ять із них, решта перебуває в заміні. Основний сенс гри – закинути м'яч у кільце ворожого кошика, а також перешкодити своїм противникам закинути у свій кошик.

Перемагає той, хто на момент завершення матчу набере більша кількість очокУ разі рівного рахунку командам дають додатковий час – овертайм. Якщо ж гравці не зможуть з'ясувати, хто з них переміг і після овертайму, то призначають ще один, поки не виявиться переможець.

Як заробити очки:

1. Найбільшу кількість очок можна отримати за влучення на відстані семи з половиною метрів – за це дають одразу три очки.
  2. Попадання в кільце кошика з меншою відстані, ніж у першому випадку – приносить два очки команді.
  3. Влучання м'ячем у кошик під час штрафного кидка – дає лише одне очко команді.

Хід гри

Початок матчу походить із викидання м'яча суддею на центрі поля. Відразу після свистка гравці можуть починати грати.

Вся гра триватиме протягом чотирьох таймів, кожен із яких триває рівно по десять хвилин, а за правилами Національної баскетбольної асоціації – дванадцять хвилин.

Після першого тайму відбувається пауза на дві хвилини, після решти таймів – пауза займає п'ятнадцять хвилин. Після закінчення перерви команди змінюються кошиками.

Поле для гри в баскетбол:

• за правилами можна грати як на відкритому майданчику, так і в залі, але при цьому висота стелею повинна бути не менше семи метрів;
  • розмір поля має становити – 28 на 15 метрів;
  • площа щита, на якому розташований кошик дорівнює – 180 на 105 сантиметрів;
  • висота, на якій має розташовуватися кошик повинен становити рівно 305 сантиметрів від підлоги.

Правильний м'яч для гри. Розмір спортивного снаряда для чоловіків повинен мати довжину кола від 75 до 78 сантиметрів, при цьому його маса дорівнює 567-650 грам. Для жінок розмір становить від 72,4 до 74 сантиметрів, а маса дорівнює 510-567 грам.

Основні правила баскетболу

Додаткові правила

За правилами у кожної команди має бути один капітан – якщо капітан вирішить залишити ігрові поля під час матчу, то він зобов'язується доповісти суддею про те, хто виконуватиме його обов'язки.

Хід гри кожної команди регулюється тренером. Саме він вирішує, кому із гравців необхідно вийти на поле, а також кого з них необхідно замінити під час матчу. У грі дозволяється безліч замін, але робити заміну можна тільки тоді, коли м'яч знаходиться не в грі.

Тренер вправі запросити тайм-аут, що триває протягом однієї хвилини. Усього дозволяється брати не більше одного тайм-ауту у кожному таймі. Запит можна здійснювати лише тоді, коли м'яч перебуває не у грі, після чого ігровий час зупиняється.

Фол – недотримання будь-яких правил, конкретним гравцем, і навіть некультурне поведінка. У баскетболі існують такі види фолів:

Скільки фолів потрібно одержати для виключення гравця з гри? Той гравець, котрий за один матч отримує п'ять персональних або технічних, а також два неспортивні фоли, зобов'язується припинити гру до закінчення матчу. Тепер ви знаєте скільки таймів у баскетболі, а також усі основні правила цієї гри.

Залежно від технічного арсеналу, фізичного стану та зростання кожен гравець займає чітко визначену позицію на майданчику. При грі рівня новачок слід виділяти дві основні позиції, з місцезнаходження гравця на майданчику – задня чи передня лінія. У сучасному аматорському баскетболі п'ять таких позицій. Тоді як у професійному баскетболі можна виділити десять позицій. Пропонуємо ознайомитись з базовим описом амплуа гравців у баскетболі. Якщо ж після прочитання залишаться питання, то приходь на тренування та тренер визначить твою позицію на ігровому майданчику.

Перший номер або захисник, що розігрує

Яскравим прикладом у NBA є Стефен Каррі. У Росії – Денис Захаров. Середнє зростання професійного гравця 183-195 сантиметрів. Вага 75-90 кг. Розігруючий захисник (англ. Point guard) або плеймейкер (англ. Play maker) є мозком команди. Він легко звертається з м'ячем. Дивлячись на гру першого першого зразкового номера, здається, що баскетбольний м'яч є продовженням його руки. Всі рухи плавні та підконтрольні, але у будь-який момент плавність ходу змінюється різким ривком. Яку комбінацію почати, в який бік і як побудувати атаку – це завдання першого номера. Цей гравець не тільки повинен бачити колег по команді, а й прораховувати ситуацію на майданчику. Під час захисних дій гравець підстраховує команду від швидкого відриву команди суперника. Ще нещодавно основна роль розігрувача полягала у виведенні м'яча зі своєї зони і передачі його в атаку. Але цей час минув. У сучасному професійному баскетболі пріоритет віддається універсальним гравцям, які поєднують у собі якості, які дозволяють гравцеві грати на суміжних позиціях. Так виділяється позиція комбогард (Combo Guard). Виходячи з назви можна визначити, що гравець поєднує комбінацію якостей необхідним для захисту і нападу. Так гравець виконує функції захисника, що розігрує і атакує. У старому трактуванні баскетболу комбогарди розглядалися як гравці, які не вміли повноцінно реалізувати себе на ігровому майданчику. З часом це ставлення до гравців змінилося і зараз можна зустріти відомих та успішних представників комбогардів.

Другий номер або атакуючий захисник

Яскравим прикладом у NBA є Кобі Брайант. У Росії – Сергій Бабков. Середнє зростання професійного гравця 190-200 сантиметрів. Вага 85-100 кг. Атакуючий захисник (англ. Shooting guard) є здебільшого головним снайпером команди. Його спеціалізація – це точний кидок з будь-якої дистанції, у тому числі триочковий та штрафний. Саме другий номер багато в чому відповідальний за результативність команди. Крім точного кидка, гравець даного амплуа має гарний дриблінг. Він легко прориває захист суперника і входить у «фарбу». Атлетичні якості гравця дозволяють йому здійснювати кидки у стрибку після швидкісного дриблінгу. У захисті гравець опікується найнебезпечнішими снайперами команди суперника і є основним перехоплювачем м'ячів. Блискавичний відрив - це саме та якість, якою володіє другий номер. Універсальний другий гравець, який може грати на суміжних позиціях, називається свінгмен (Swingman). Це амплуа має на увазі суміщення позицій другого і третього номерів. Атлетизм і швидкість спортсмена дозволяють йому результативно грати проти великих гравців, використовуючи швидкість, і проти менш атлетичних суперників. Ця позиція одна з найуніверсальніших, адже її представник однаково добре може провести як атаку, так і захист.

Третій номер чи легкий форвард

Яскравим прикладом у NBA є Леброн Джеймс. У Росії – Андрій Кириленко. Середнє зростання професійного гравця 195-210 сантиметрів. Вага 95-110 кг. Легкий форвард (англ. Small Forward) гравець з основною функцією набору очок для команди. Незважаючи на свою приналежність до гравців периметра, легкий форвард є хорошим помічником великим гравцям при підборі м'яча як під кільцем суперника, так і під своїм. І це успішно виходить у гравців даного амплуа, адже вони мають більш високе зростання, ніж перший і другий номери. Зростання, рухливість та хороша координація дозволяють блокувати кидки суперника та обігравати їх. У зв'язку з високим зростанням багато представників даного амплуа набирають вагу і переходять у представники важких форвардів. У сучасному баскетболі є поняття пойнтфорвард (англ. Point Forward). Гравець поєднує позиції першого і третього номерів. Маючи в арсеналі такого гравця, команда може розраховувати на поєднання якостей, що розігрують і атакують, в одній особі. Чудове бачення майданчика та точні паси разом зі зростанням гравця дозволяють йому обігравати менш високих гравців у команді суперника і проходити для атаки під кільце.

Четвертий номер чи потужний форвард

Яскравим прикладом у NBA є Дірк Новіцкі. У Росії – Віктор Хряпа. Середнє зростання професійного гравця 200-215 сантиметрів. Вага 105-115 кг. Звичайно, позиція важкого форварда (англ. Power Forward) має на увазі під собою не тільки висоту, а й міць. У боротьбі за підбір, що є основним завданням цього амплуа, доводиться протистояти великим гравцям. Працюючи переважно під кільцем, гравці вступають у тісний контакт, де кожен завойований сантиметр майданчика дається не так легко. У 3-х секундній зоні контакт досягає свого апогею, адже саме у цій зоні судді фіксують фоли лише за явних порушень. Якщо до цієї зони заходить гравець першого чи другого номера, то демонстративне падіння, як жест грубої гри з великою ймовірністю, не буде помічено суддею. Напруження боротьби під кільцем і правильне положення тіла роблять необхідним для гравця мати відмінну фізичну підготовку разом з витривалістю. Як і будь-який гравець на майданчику, потужний форвард повинен впевнено контролювати м'яч. Звичайно в технічному арсеналі гравця не зустріти того різноманіття в дриблінгу, проте він повинен при необхідності виводити м'яч зі своєї зони, перебуваючи під командним пресингом. У цьому плані позиція гравця з часом досить сильно видозмінювалася. Раніше основним завданням четвертого номера було вміння працювати у захисті. Атака залишалася у пріоритеті для гравців інших амплуа. Суміжною позицією поєднує у собі вміння третього і четвертого номерів є позиція комбофорварда (Comboforward).

П'ятий номер або центровий у баскетболі

Яскравим прикладом у NBA є Шакіл О'Ніл. У Росії – Олексій Саврасенко. Середнє зростання професійного гравця 210-220 сантиметрів. Вага 110–125 кілограм. Центровий (англ. Center) - це гравець, завдання якого грати під кільцем і боротися за підбір. Зростання та габарити п'ятого номера відмінно дозволяють йому справлятися з цим завданням. Всім відомо, що хороший і щільний захист у своїй зоні – це запорука успіху на ігровому майданчику. Саме центровий не дає шансу продовжити атаку після невдалого кидка нападаючої сторони. Багато в чому через свої габарити багато центрових гравців погано реалізують штрафні кидки. Але сучасний баскетбол висуває до гравців цієї позиції нові вимоги. З кожним роком менше гравців на полі вище 220 сантиметрів. Пріоритет віддається менш масивним і рухливішим гравцям, які так само мають відмінний кидок з-під кільця і ​​можуть результативно пробити штрафні на останніх хвилинах матчу. Саме п'яті номери є лідерами команди за кількістю підбирань під щитом та кількістю блок-шотів. Гравець, що має швидкість четвертого номера і силою п'ятого, називається центрфорвард. Цей гравець бореться як за підбір, так і впевнено атакує на межі трисекундної зони обличчям або спиною до кільця. На відміну від типових центрових швидкість центрфорварда дозволяє йому підтримати швидкий відрив.

Суть гри в баскетбол у наступному: суперничають між собою дві команди по 12 гравців, на майданчику одночасно діють по 5 гравців від кожної, м'яч руками потрібно закинути в кільце іншої команди, не давши при цьому суперникам заволодіти м'ячем. Майданчик для баскетболу 28 на 15 метрів, кошик на щиті на рівні 305 сантиметрів, а кільце в діаметрі – 45 сантиметрів.

Гра включає чотири десятихвилинні періоди з перервами в одну хвилину. Виграє команда, яка закинула більше очок. Гравець під певним номером має свої певні функції.

Гравці

Гравця під номером один називають розігруючим. Саме він починає атакуючі комбінації. Головні його функції у передачі результативних пасів та у «бомбардуванні» кільця команди візаві з дальньої дистанції. Плеймекер повинен переглядати весь майданчик, миттєво реагувати на зміну тактики гри команди. Перший номер виконує також роль захисника - перехоплює м'яч у суперника. Найбільше зростання близько 190 сантиметрів.

Баскетболіст під номером два називається атакуючим захисником. Його роль у допомозі плеймейкеру та в «бомбардуванні» кільця суперника здалеку. Атакуючий захисник орієнтується на швидкий підхід до кільця суперника. Він скидає м'яч на периметр. Більшість контратак завершує гравець із другим номером. Основним критерієм відбору гравця на цю позицію є високі швидкісні дані. Оптимальне зростання у межах 190-200 сантиметрів.

Номер три, або легкий форвард, - свого роду, зв'язуюча ланка між гравцями, що розігрують та іншими. Основна роль наборі очок. Тут важливо, щоб гравець під номером три володів майстерністю ведення м'яча та точним кидком. Легкий форвард повинен мати високі швидкісні дані, оскільки в його функції входить підбирати м'яч. Найкращим показником зростання для легкого форварда буде 2 метри +/- 5 сантиметрів.

Під номером чотири грає важкий форвард. Він повинен підбирати м'яч, що відскакує, від свого кільця і ​​від кільця суперників і блокувати кидки гравців команди суперника. Гравець з таким номером повинен бути фізично міцним і при цьому мати високий стрибок. Йому знадобиться навичка точно закидати м'яч у кошик із середньої дистанції. Краще за участю важкого форварда впорається баскетболіст зі зростанням 200-215 сантиметрів.

І останній, п'ятий номер, чи центровий гравець. На його плечі випадає завершувати атаки з-під каблучки. Ще п'ятий номер підбирає м'яч та блокує кидки суперника. На центрову частку випадають великі фізичні навантаження, звідси вимога в неабиякій силі і витривалості. А щодо зростання – 210-225 сантиметрів.

До складу кожної команди входять 5 основних та 5-7 (на великих турнірах) постійних запасних гравців, які можуть вступати в гру тільки після зупинки гри та свистка судді.

Якщо команда, яка володіє м'ячем, має право на заміну при кожній зупинці гри, то команда, яка не володіє м'ячем, має право на заміну тільки у разі відскоку м'яча та тайм-ауту або коли команда, яка володіє м'ячем, робить заміну.

Час гри.

У всіх класах баскетбольні матчі тривають 2 тайми по 20 хв чистого часу.

Перерва між таймами становить 10 хв. Якщо після закінчення матчу команди набрали однакову кількість очок, то дається додатковий час (5 хв) для виявлення переможця.

Тайм-аут.

Кожна команда має право на 2 тайм-аути у кожному таймі та на 1 тайм-аут у додатковий час. Тренери зазвичай використовують тайм-аут для того, щоб дати гравцям тактичні настанови та зробити заміну.

Початок гри.

Гра починається з того, що в центрі майданчика суддя кидає м'яч вгору між 2 гравцями, кожен із яких намагається відбити м'яч своїй команді. Інші гравці команди знаходяться поза центральним колом або в передній зоні.

Правила переміщення

Відповідно до цього правила гравець, який отримав м'яч, має право зробити лише 2 кроки (точніше, 2 контакти зі статтю). Торкання статі в момент прийому м'яча (також лов м'яча на місці) зараховується за 1-й контакт. Стрибок з місця з м'ячем у руці є порушенням правила переміщення. Особливо часто це правило порушується під час пробіжок, на початку та наприкінці дриблінгу.

Дріблінг.

У певний момент спортсмен може застосовувати дриблінг лише один раз. Як тільки спортсмен доторкнеться до м'яча двома руками чи візьме його однією чи іншою рукою – дриблінг закінчується. Якщо спортсмен знову продовжує ведення м'яча, це вважається порушенням правил (дубль-дриблинг). М'яч передається команді суперника, яка вводить його в гру через бічну лінію.

М'яч зупинки.

Зупинним м'ячем називається така ігрова ситуація, коли з м'ячем стикаються по 1 або по 2 гравці кожної команди і м'яч виводиться з гри. І тут гра триває спірним вкиданням.

М'яч поза грою.

Якщо м'яч чи гравець із м'ячем стосується обмежувальних ліній майданчика чи статі, предмета чи людини поза майданчиком, то суддя дає команду «поза грою».

У тому випадку, якщо положення поза грою визначити складно, тобто якщо обидва бічні судді дотримуються різних думок або якщо судді не змогли визначити, з вини якої з команд було викликано становище поза грою, гра продовжується спірним вкиданням.

Вкидання.

Після зупинки гри у разі «поза грою» або технічних помилок (порушення правила переміщення, дубль-дріблінг, порушення правила 3 ​​сек тощо) м'яч вводиться в гру шляхом вкидання через бічні лінії. У разі успішного кидка в кошик відбувається вкидання через лицьову лінію.

Оцінка.

Кидок м'яча в кошик зараховується у разі, якщо м'яч падає через кільце і сітку зверху вниз. За кожен успішний кидок, здійснений у процесі гри, команда отримує 2 очки, за кожен вдалий штрафний кидок – 1 очко.

Правило фолу.

Одним із найважливіших правил баскетболу є правило фолу (у перекладі з англійської – «помилка»). Розрізняються персональні технічні фоли.

До персональних фолів відноситься будь-який навмисний дотик суперника (затримка, поштовхи, удари, блокування руками та ногами тощо). У таких випадках м'яч передається противнику для вкидання. Після 11-го фолу за півперіод фол під час невдалого кидка суперника карається двома штрафними кидками.

Крім того, всі персональні зауваження заносяться до особистої картки спортсмена. Якщо одночасно 2 гравці команди отримують зауваження, то суперник отримує право на 2 штрафні кидки. У більшості випадків штрафний кидок виконує той гравець, щодо якого було порушено правила.

Взаємне зауваження гравці отримують у разі одночасного порушення правил стосовно один одного. І тут відбувається спірне вкидання. Кожен гравець, який отримав 5 персональних чи технічних зауважень, має залишити майданчик. У разі грубих та навмисних порушень правил спортсмен може бути дискваліфікований. Але в тому та в іншому випадку команда має право на заміну.

Починаючи з 1976 р., особливо суворо штрафуються фоли нападників при кидку по кошику. Якщо через фол м'яч не потрапляє в кошик, нападник отримує право на 2 штрафні кидки. Якщо при виконанні 1-го або 2-го штрафного кидка м'яч не потрапляє до кошика, нападник отримує право ще на 1 штрафний кидок (всього 3).

Якщо, незважаючи на фол, гравець закидає м'яч у кошик, цей кидок зараховується і гравець отримує додатково ще 1 штрафний кидок.

Технічний фол призначається у разі неспортивної поведінки гравця та карається двома штрафними кидками, які виконує будь-який гравець команди суперника.

правила часу.

Деякі з правил часу є вкрай важливими. Через 30 сек після вкидання атака має бути завершена кидком у кошик суперника (правило 30 сек). Правило 3 сек свідчить, що нападник не може перебувати в області штрафного кидка суперника понад 3 сек. Для вкидання та здійснення вільного кидка гравцеві відводиться 5 сек. За порушення правил часу м'яч віддається супернику для вкидання.

Правило 10 сек передбачає, що атакуюча команда зобов'язана після вкидання, проведеного на її половині майданчика, не довше ніж через 10 сек довести м'яч до половини суперника, і після цього атакуюча команда не може повернути м'яч на свою половину.

Олімпійські ігри Баскетбол.
1. Скільки гравців-баскетболістів можуть одночасно перебувати на баскетбольному майданчику під час змагань?
а) 5 осіб.
б) 10 осіб.
в) 12 осіб.
2. У грі баскетболіст часто рухається боком приставними кроками. Ці кроки виконуються …
а) підстрибуванням;
б) як би ковзанням;
в) переступання.
3. Перед виконанням прийомів баскетболіст приймає стойку баскетболіста. Яке становище є помилкою у цій стійці?
а) Ступні розставлені на ширину плечей.
б) Одну ногу виставлено вперед.
в) Ноги випрямлені в колінах.
г) Маса тіла рівномірно розподілена обох ногах.
4. Не можна робити передачу партнеру, якщо він …
а) знаходиться позаду вас;
б) знаходиться далеко від вас;
в) не дивиться на вас;
г) "відірвався" від суперника.
5. Зупинку баскетболіст застосовує для раптового припинення руху. Яке із положень правильно при виконанні зупинки?
а) Зупинку виконано на зігнуті ноги.
б) Перенесений центр маси тіла на виставлену вперед ногу.
в) Зупинку виконано на прямі ноги.
г) Стопи поставлені однією фронтальну лінію.
6. Не можна виривати м'яч у суперника.
а) захопленням м'яча двома руками;
б) захопленням м'яча однією рукою;
в) ударом кулака;
г) напрямом ривка знизу-вгору.
7. При кидку м'яча однією рукою від плеча з місця помилкою є …
а) розгинання ніг у колінних суглобах;
б) винесення рук із м'ячем по середній лінії особи;
в) винесення руки з м'ячем збоку від обличчя;
г) заключний рух пензлем.
8. Кидок м'яча однією рукою від плеча в русі вважається одним з основних і найпростішим у баскетболі. Що є помилкою у поєднанні прийомів «ведення – два кроки – кидок»?
а) Виконання широких кроків.
б) Лов м'яча в опорному положенні.
в) Вистрибування нагору при кидку м'яча.
г) Кидок м'яча правою рукою при відштовхуванні лівою ногою.
9. Виконуючи ведення м'яча та зближуючись із суперником, гравець захищає м'яч.
а) відштовхуючи суперника рукою;
б) повертаючись до суперника спиною;
в) невеликим нахилом та поворотом тулуба від суперника.
10. При виході до кільця збоку найрезультативнішим виявляється кидок:
а) із відскоком м'яча від щита;
б) "чистий" кидок м'яча в кільце.
11. Команда отримує 3 очки при попаданні м'яча в кільце, якщо м'яч кинутий.
а) з лінії штрафного кидка;
б) з-під щита;
в) через лінію триочкової зони.

12. На якій відстані від гравця, який вкидає м'яч, повинні бути інші гравці?
а) Не менше ніж 1 м.
б) щонайменше 1,5 м.
в) Не менше ніж 2 м.
13. При виконанні штрафного кидка кожне влучення зараховується …
а) за одне очко;
б) за два очки;
в) за три очки.
14. Гравець, який зупинився після ведення м'яча, не має права…
а) виконати передачу м'яча партнеру;
б) виконати кидок м'яча у кільце;
в) відновити ведення м'яча.
15. У разі втрати м'яча всі гравці переходять до захисних дій. Захисник має зайняти позицію …
а) між нападаючим та кошиком, який він захищає;
б) збоку від нападаючого;
в) під своїм щитом у готовності зловити м'яч, що відскочив від щита.
16. Перехоплення м'яча – це активний прийом захисту. Успіх у перехопленні м'яча в основному залежить від …
а) відстані між гравцями;
б) своєчасності та швидкості перехоплення м'яча;
в) швидкість передачі м'яча між партнерами.
17. Неправильний прийом м'яча часто призводить до пошкодження пальців. Які правильні дії травмованого гравця?
а) Продовжити заняття остаточно.
б) Зігріти пошкоджене місце та накласти тугу пов'язку.
18. Граючи у зоні нападу, не можна виконати передачу …
а) у бік кільця суперника;
б) у свою зону захисту;
в) гравцю у зоні штрафного кидка.
в) Охолодити пошкоджене місце та накласти тугу пов'язку.
19. Основними технічними прийомами у баскетболі є чотири прийоми: передача, лов, ведення м'яча… Який четвертий прийом не названо?
а) Стрибок.
б) Пробіжка.
в) Кидок м'яча.
г) заслін.
д) Комбінація.
20. За грубе порушення правил, за неспортивну поведінку гравець отримує фол. За скільки отриманих ним фолів гравець вибуває і гри?
а) Три.
б) П'ять.
о сьомій.
21. За порушення правил баскетболу, такі як: "ведення двома руками", "подвійне ведення", "стрибок з м'ячем", "пробіжка", "3 секунди", "5 секунд", "зона", суддя призначає (дає ) …