Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Заняття з фізкультури побудова біг біг. Урок з фізичної культури "Ходьба і біг із переступом через предмети". I. Освітні завдання

  1. . Основна частина.

1. Загальнорозвиваючі вправи.

2.Основні види рухів:

За сигналом вчителя «Кинули!» діти однієї шеренги перекидають м'ячі іншій шерензі двома руками знизу (10-12 разів). Потім, стоячи на колінах, перекидають м'ячі двома руками із-за голови.

4.Рухлива гра «Вудка».Діти стоять по колу. У центрі кола – вчитель. Він тримає в руках мотузку, на кінці якої прив'язаний мішок з піском, і обертає її по колу над землею (підлогою), а діти підстрибують вгору, намагаючись, щоб мішечок не зачепив їхніх ніг. Попередньо треба показати, як підстрибувати (енергійно відштовхнутися від підлоги та подобати ноги). Під час гри вчитель звертає увагу на правильне виконання підстрибувань – це певною мірою є відпочинком для дітей.

  1. . Заключна частина.

Один за одним

Ми йдемо за кроком крок.

Стій на місці,

Дружно разом

Зробимо… ось так.

Перегляд вмісту документа
«Урок з фізичної культури „Ходьба та біг із переступом через предмети”. »

Тема:Ходьба та біг з кроком через предмети.

Мета: -вправляти в ходьбі та бігу з кроком через предмети,

Повторити побудову в шеренгу,

Повторити перекидання м'яча один одному,

Вправляти у підлізанні під шнур та збереженні стійкої рівноваги на підвищеній опорі,

Виховувати доброзичливе ставлення одне до одного.

Хід уроку.

I Вступна частина.

    Побудова в шеренгу, рівняння по шкарпетках.

    Ходьба в колоні по одному, за сигналом вчителя, поворот в інший бік.

    Ходьба в колоні по одному з переступом через шнури, покладені на відстані 40-50 см один від одного. Після того, як дитина, що замикає в колоні, пройде через шнури, подається команда до бігу через шнури.

    Ходьба і біг врозтіч.

    Перебудова у колону по три.

II . Основна частина.

1. Загальнорозвиваючі вправи.

2.Основні види рухів:

а) перекидання м'ячів один до одного, діти стоять у шеренгах на відстані 2 м;

б) повзання під шнуром (висота 50 см).

За сигналом вчителя «Кинули!» діти однієї шеренги перекидають м'ячі іншій шерензі двома руками знизу (10-12 разів). Потім, стоячи на колінах, перекидають м'ячі двома руками з-за голови.

Учні підлазять під шнур угруповання, не торкаючись руками підлоги (2-3 рази). Між двома стійками натягується шнур. Перша підгрупа учнів підлазить під шнур. Перша підгрупа учнів підлазить 3-4 рази поспіль, потім виконує друга підгрупа; в) ходьба гімнастичною лавкою з поворотом на середині (2-3 рази). Виконується двома колонами поточно.

3.Грове вправу «Передав - сідай».Гравці вишиковуються у дві шеренги. Для кожної шеренги призначається ведучий, він стає навпроти першого граючого (на відстані 1 м, яке позначається шнуром, крейдою або іншим зручним орієнтиром). За сигналом ведучий кидає м'яч першому у своїй шерензі. Спіймавши м'яч, дитина перекидає його ведучому та сідає (ноги скресно). Відучі кидають м'яч другим, третім граючим і т.д. Отримавши м'яч від останнього команди, що грав, ведучий піднімає його вгору, а всі учасники його шеренги швидко встають. Виграє та команда, в якій ведучий першим підняв м'яч і всі діти встигли швидко піднятися. Ігрова вправа повторюється ще один раз.

4.Рухлива гра «Вудка».Діти стоять по колу. У центрі кола – учитель. Він тримає в руках мотузку, на кінці якої прив'язаний мішок з піском, і обертає її по колу над землею (підлогою), а діти підстрибують вгору, намагаючись, щоб мішечок не зачепив їхніх ніг. Попередньо треба показати, як підстрибувати (енергійно відштовхнутися від підлоги та подобати ноги). Під час гри вчитель звертає увагу на правильне виконання підстрибувань – це певною мірою є відпочинком для дітей.

III . Заключна частина.

Гра малої рухливості «Вигадники». Діти стають у коло. Один із граючих вибирається витівником. Він встає у середину кола. Діти йдуть по колу вправо чи вліво і кажуть: Рівним колом,

Один за одним

Ми йдемо за кроком крок.

Стій на місці,

Дружно разом

Зробимо… ось так.

Після закінчення тексту діти зупиняються. Витівник показує будь-який рух, що грають повторюють його. Витівника змінює хтось із дітей, і гра триває. Кожен витівник сам повинен вигадати рух, який ще не було показано.

Конспект уроку з фізичної культури для учнів 2 класу.

Конспект уроку на тему «Фізкультура з Петрушкою».

Нечаєва Олена Миколаївна, вчитель початкових класів КДУ «Середня школа №21 село Сариозек» Осакарівський район Карагандинська область Казахстан.
Опис матеріалу:Тема уроку «Гімнастика» (перекид вперед, берізка; ходьба по лаві з поворотом, ластівка). Протягом усього уроку на занятті є Петрушка. Він із дітьми виконує ходьбу і біг, загальнорозвиваючі вправи, під час гімнастики Петрушка показує правильність виконання вправ. Страхування дітей під час виконання вправ. Наприкінці уроку з дітьми у гру «Прапорці».
Завдання уроку:
Освітні:продовжувати вчити виконувати вправи на розвиток рівноваги, виконувати перекид вперед, берізку.
Розвиваючі:розвинути спритність, гнучкість, витривалість під час виконання завдань, розвивати координацію рухів.
Виховні: виховати дбайливе ставлення до свого здоров'я, любов до спорту
Інвентар:гімнастична лава, два мату, прапорці (блакитний та червоний), Петрушка.

Хід уроку

I. Вступно-підготовча частина.(10 хвилин)
1. Побудова в одну шеренгу: (1-2 хв)
2. Розрахунок по порядку
3. Рапорт чергового
Повідомлення теми уроку
Стукіт у двері. Приходить Петрушка.
Вчитель:Хлопці, до нас у гості прийшов Петрушка.
Петрушка:Здрастуйте, хлопці! Я працюю в цирку і дуже хочу з вами зайнятися фізкультурою.
Вчитель:Ми дуже раді твоєму приходу. Сьогодні ми на уроці ходитимемо і бігатимемо, зробимо зарядку і зробимо акробатичні вправи. Займайся з нами, вставай у стрій.
2. Стройові прийоми дома.(1-2 хв)
1. Повороти у шерензі на місці
а) праворуч;
б) ліворуч;
в) кругом.
2. Перебудова у дві шеренги (Перебудова у дві шеренги: перші номери стоять на місці другі номери встають за першими номерами (ліву ногу поставити назад, праву ногу відвести назад вправо і поставити у бік за другим номером, ліву ногу приставити)
3. Ходьба та біг по колу(2-3 хв)
1. Ходьба по колу
2. Спортивна ходьба
3. Легкий біг по колу (1 – 2 кола)
4. Ходьба по колу із завданням
а) ходьба на шкарпетках, руки нагору;
б) ходьба на п'ятах, руки на поясі;
в) ходьба на зовнішній стороні стопи, руки на поясі;
г) ходьба на внутрішній стороні стопи, руки на поясі.
4. Ходьба по колу та біг зі зміною рухів(по діагоналі із завданням) (2-3 хв)
а) біг правим боком, приставними кроками руки на поясі;
б) біг лівим боком, приставними кроками руки на поясі;
в) біг два кроки правим боком, два кроки лівим боком;
г) біг із виносом прямих ніг вперед:
д) біг із захльостом ніг назад (коліни зігнуті)
ж) біг спиною вперед, дивитися через ліве (праве) плече;
Прогулянка по колу в колоні по одному, зупинка на місці, розрахунок на 1-2, другі номери два кроки вперед, розійтися на витягнуті руки.
Вчитель:Петрушка тобі сподобалось із нами займатися.
ІІ. Основна частина(30 хв)
Вчитель:Петрушка, виконай тепер з нами зарядку.
Петрушка:Із задоволенням я дуже люблю робити зарядку, перед акробатикою треба обов'язково розігріти м'язи.
1. Комплекс загальнорозвиваючих вправ(без предметів):

1. І.П. - о.с., ноги на ширині плечей, руки на поясі;
1- піднятися на високі шкарпетки,
2- повернутися в І.П.
3 – 4 те саме. 6-8 разів
2. І.П. - о.с., ноги на ширині плечей, руки на поясі;
1- нахил голови вперед
2- нахил голови назад
3- нахил голови вправо
4- нахил голови вліво 6 разів
3. І.П. - о.с., ноги на ширині плечей, прямі руки в сторони
1-2-3-4 кругові рухи кистей рук вперед
1-2-3-4 кругові рухи кистей рук назад 4-5 разів
4. І.П. - о.с., ноги на ширині плечей, права рука вгорі, ліва внизу:
1-2 - відведення рук назад (ривки);
3,4 - зміна положення рук. 6 раз
5. І.П. о.с., ноги на ширині плечей, руки до грудей
1-2 ривки руками перед грудьми
3 -4 поворот праворуч з відведенням прямих рук назад 4-6 разів
6. І.П. - о.с., ноги на ширині плечей, руки на поясі:
1- нахил тулуба вперед
2- нахил тулуба назад
3- нахил тулуба вправо
4- нахил тулуба вліво 6 разів
7. І.П. - ноги ширші за плечі, присівши на праву ногу, руки перед грудьми:
1-2-перенесення ваги тіла на ліву ногу;
3-4-перенесення ваги тіла на праву ногу. 8 разів
8. І.п.- о.с.ноги разом, руки на поясі
1 – руки вгору
2 – руки на коліна
3 - сісти, руки на колінах
4 – І.п 8 разів
9. І.п.- о.с.: ноги разом, руки на поясі
1-2-3-4-стрибки на правій нозі;
1-2-3-4-стрибки на лівій нозі;
1-2-3-4-стрибки на двох ногах.
10. Відновити дихання
1-2 вдих, руки через сторони підняти нагору
3-4 видих, руки через сторони відпустити вниз
Вчитель: Петрушка, тобі сподобалися вправи
2. Основні рухи.
Гімнастика(13 хв)
Вчитель:Петрушка тепер можемо позайматися гімнастикою.
Учні діляться дві групи: 1 номери – 1 група, 2 номери – 2 група.
Завдання для 1 групи:
Вправи на гімнастичній лаві:
1. Піднятися на гімнастичну лаву
2. Пройти кроком витягаючи шкарпетку до середини лави, руки убік
3. Зробити ластівку.
4. Дійти до кінця лави, виконати поворот.
5. Пройти лавкою.
6. Зістрибнути на шкарпетки.
(Петрушка показує, як правильно виконати вправу)
Завдання для 2 групи
Вправи на матах
1. Підхід до матів, стати прямо, руки опущені вздовж тулуба.
2. Упор присівши. Долоні пальцями вперед на маті, голову пригнути до грудей поміж колін. Тяжкість тіла перенести на руки.
3. Зробити поштовх ногами, не порушуючи угруповання, перекотитися на спину.
4. Коли потилицю торкнеться матюка, руками підхопити гомілки ближче до гомілкостопа і підсмикнути на себе, допомагаючи тілу чітко викотитися впритул.
Перекотитись на спину, стійка на лопатках.
Зміна снарядів.
3. Рухлива гра(10 хвилин)
Вчитель:Хлопці, а давайте навчимо Петрушки грати у гру «Прапорці»
Гра «Прапорці»
Опис гри:Кількість учасників парна, гравці поділяються на дві команди. Кожна з команд на своєму майданчику має коло діаметром 2-3 метри, де розташовується прапорець. Завдання кожної команди – перенести прапорець суперника на свій майданчик. Якщо вас одурили на майданчику суперника, ви стоїте доти, доки вас не посолить свій гравець. У колі, де знаходиться прапорець, гравців осолювати не можна.
ІІІ. Заключна частина.(3-5 хв)
1. Відновлення дихання та розслаблення м'язів.
2. Побудова, підбиття підсумків.
Вчитель: Петрушка, ось і закінчився наш урок Тобі сподобалося з нами займатися фізкультурою.
Петрушка:Мені дуже сподобалося. Дякую за урок! Я хочу запропонувати вам вдома продовжити вчитися виконувати перекид уперед. До побачення!
3. Домашнє завдання: перекид вперед

Мета уроку:

Завдання:

Перегляд вмісту документа
«План-конспект уроку з фізичної культури для 1 класу "Техніка ходьби та бігу"»

Конспект

уроку з фізичної культури для 1 «Б» класу

Тема урока:Ходьба та біг.

Мета уроку:сформувати навичку правильного виконання основних рухів у ходьбі та бігу.

Завдання:

Удосконалювати рухові вміння у бігу, стрибках;

Розвиток швидкісно-силових здібностей;

Виховувати швидкість і спритність у рухливих іграх: «Пляшки», «Пострибунчики-горобці», «Відгадай, чий голосок»;

Виховувати дисципліну, цілеспрямованість, працьовитість.

Інвентар:шарф.

Час: 45’

Місце проведення:спортивна зала ЗОШ №6 м. Бузулука

Конспект склала:Колмикова І.В.

Етапи уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

I. Вступно-підготовча частина

15

1. Побудова, вітання, повідомлення теми уроку.

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні на уроці перевіримо повороти, працюватимемо над удосконаленням швидкісно – силових якостей.

Слухаю відповіді дітей.

Говорю голосно, чітко.

Майки заправити, руки по швах, п'яти разом, шкарпетки нарізно.

2. Стройові вправи.

Клас, ставай! Рівняйся! Смирно!

Ліворуч! Раз два! Праворуч! Раз два! Праворуч! Раз два!

Клас, на місці кроком руш! Лівий, лівий, раз, два, три…

Ліворуч в обхід марш! Лівий, лівий, раз, два, три…

Даю орієнтир на правильний напрямок.

Веду рахунок.

3. Ходьба та її різновиди:

а) руки за голову, на шкарпетках;

б) руки на поясі, на п'ятах;

в) руки до плечей, довгим кроком;

Руки за голову став! На шкарпетках марш!

Без завдання!

Руки на пояс! На п'ятах марш!

Без завдання.

Клас, руки до плечей став, довгим кроком Марш!

Без завдання!

Дотримуємося дистанції.

Ноги у колінах не згинати.

Слухати рахунок.

Підборіддя підняте.

Спина випрямлена.

Дотримуватись дистанції!

4. Біг та його різновиди:

а)протиходом всередину;

б) руки за голову, по діагоналі;

Клас, повільно бігом марш!

Руки на пояс! Протиходом усередину Марш Змійкою Марш!

Без завдання!

Руки за голову став! По діагоналі Марш!

Без завдання.

Бігти на шкарпетках.

Рівняння у колоні.

Дотримуватись дистанції.

Кути не зрізати.

Спина випрямлена.

5. Ходьба із відновленням дихання.

Клас, кроком руш!

Відновлюємо подих!

На раз руки через сторони вгору – вдих, дві руки через сторони вниз – видих.

Вдих, видих, вдих, видих...

Глибше вдих через ніс.

Активніше видих через рот.

6. Розмикання у колоні.

Ліворуч, у колону по три марші!

Лівою, лівою, раз, два, три ... (веду рахунок)

Направляючі на місці! Клас, стій! Раз два!

Від середини вліво, вправо на руки, що поставлені в сторони, приставними кроками розімкнися!

Праворуч!

Ліворуч на поставлені в сторони руки приставними кроками розімкнися!

Говорити чітко, голосно, емоційно.

Вирівнятися в колоні за напрямком.

7.Комплекс ОРУ на місці без предметів

I.Потягування

II. Повороти голови

III. Кругові рухи у плечах

IV. Повороти тулуба.

V. Нахили тулуба.

VI. Випади.

VII. Махи.

VIII. Напівприсіди.

IX. Стрибки.

Сьогодні ми проведемо комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці без предметів.

1 - руки сторону вгору, потягнутися.

3 - 4 - те ж

І.П. - Широка стійка, руки на поясі.

1 - поворот ліворуч.

3 – 4 – те саме праворуч.

І.П. – стійка ноги нарізно, руки до плечей.

1 - 4 - кругові рухи вперед

5 - 8 - те ж назад

І.П. - стійка ноги нарізно, руки за голову.

1 - поворот ліворуч.

3 - 4 - те саме праворуч.

1 - 3 - 3 пружинистих нахилів.

І.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі.

1 – випад лівої, руки вперед;

3 - 4 - те ж правою.

І.П. - стійка ноги нарізно, руки вперед;

1 - мах лівої до правої руки;

3 - 4 - те ж правою.

І.П. – о.с.

1 - напівприсід, палиця вперед;

3 - 4 - те саме.

І.П. - Вузька стійка, руки на поясі;

1 - 4 - стрибки на двох ногах;

Клас, на місці кроком руш! (Веду рахунок).

Говорити голосно, чітко.

Дивитись вгору.

Вище потягнутися.

Повороти точно убік.

Спина випрямлена.

Спина пряма.

Більше повороту.

Глибше нахил.

Ноги у колінах не згинати.

Глибокий випад.

Більше маху.

Шкарпетка відтягнута.

Вище ноги.

Руки випрямлені.

Спина випрямлена.

Стрибка на шкарпетках.

Вище ноги

8. Перебудова в колону.

Клас, ліворуч в обхід ліворуч у колону по одному Марш!

Говорити голосно та чітко.

II. Основна частина.

1. Естафета «Пострибунчик»

Перша наша естафета «Пострибунчик». Уважно послухайте правила естафети.

Учасник добігає до лінії, стрибає на скакалці 3 рази у будь-який спосіб, кладе її, бігом повертається назад, передає естафету наступному.

Перемагає та команда, яка швидше виконає завдання та припуститься найменшої кількості помилок

Усі зрозуміли, як грати?

Стрибати обов'язково 3 рази;

Оббігати орієнтир з лівого боку;

2. Естафета "Змійка".

Наступна естафета у сьогоднішніх змаганнях «Змійка». Послухайте її правила та подивіться.

Перша естафета "Змійка". Послухайте її правила та подивіться.

Перший учасник стартує з м'ячем, оббігає змійкою 3 кеглі, повертається бігом, передає наступному естафету і т.д.

Виграє та команда, яка фінішує першою.

Хлопці, чи всі зрозуміли правила гри?

Хлопці, всім зрозуміло? Приготувалися Марш!

У разі втрати м'яча учасник повертається назад і продовжує естафету з місця втрати інвентарю;

Якщо учасник збив кеглю, він зупиняється та ставить на місце її.

3. гра «Мисливці та качки»

А тепер трохи пограємось. Гра називається «Мисливці та качки». Діти, послухайте правила.

Одна з команд "качки", друга - "мисливці". "Мисливці" стають за лінії, а качки між лініями. "Мисливці" кидаючи м'яч, намагаються потрапити в "качок". Осалені «качки» вибувають із гри. Коли всі «качки» осалені, то команди змінюються ролями. Виграє команда, яка за менший час посолить усіх «качок».

На майданчику з відривом 10-15 метрів проводяться 2 паралельні лінії;

Засікається час;

III. Заключна частина.

1. Підбиття підсумків.

2. Домашнє завдання.

3. Організований догляд із зали.

Діти, чим ми сьогодні займалися на уроці?

Діти, як домашнє завдання виконайте комплекс 2.

Клас, праворуч! Протиходом ліворуч кроком марш!

Вислухую відповіді дітей.

Даю чітке дозування.

Виводжу дітей із уроку.

Слідкую за дисципліною.

Тема: Ходьба та біг
Мета: -вправляти в ходьбі та бігу з кроком через предмети,
-повторити побудову в шеренгу,
-виховувати доброзичливе ставлення одне до одного.
- розвивати навичку повороту стрибком праворуч і ліворуч,
-Вправляти в рівновазі,
- виховувати зібраність та уважність
Хід уроку.
I Вступна частина.
Побудова в шеренгу, рівняння по шкарпетках.
Ходьба в колоні по одному, за сигналом вчителя, поворот в інший бік.
Ходьба в колоні по одному з кроком через шнури.
Ходьба і біг врозтіч.
Перебудова у колону по три.
ІІ. Основна частина.
Побудова, перевірка постави та рівняння.
1. Загальнорозвиваючі вправи.
2.Основні види рухів:
ходьба між предметами
а) перекидання м'ячів один до одного, діти стоять у шеренгах на відстані 2 м;
б) повзання під шнуром (висота 50 см).
За сигналом вчителя «Кинули!» діти однієї шеренги перекидають м'ячі іншій шерензі двома руками знизу (10-12 разів). Потім, стоячи на колінах, перекидають м'ячі двома руками з-за голови.
Учні підлазять під шнур угруповання, не торкаючись руками підлоги (2-3 рази). Між двома стійками натягується шнур. Перша підгрупа учнів підлазить під шнур. Перша підгрупа учнів підлазить 3-4 рази поспіль, потім виконує друга підгрупа; в) ходьба гімнастичною лавкою з поворотом на середині (2-3 рази). Виконується двома колонами поточно.
3.Ігрова вправа «Передав - сідай». Гравці вишиковуються у дві шеренги. Для кожної шеренги призначається ведучий, він стає навпроти першого граючого (на відстані 1 м, яке позначається шнуром, крейдою або іншим зручним орієнтиром). За сигналом ведучий кидає м'яч першому у своїй шерензі. Спіймавши м'яч, дитина перекидає його ведучому та сідає (ноги скресно). Відучі кидають м'яч другим, третім граючим і т.д. Отримавши м'яч від останнього команди, що грав, ведучий піднімає його вгору, а всі учасники його шеренги швидко встають. Виграє та команда, в якій ведучий першим підняв м'яч і всі діти встигли швидко піднятися. Ігрова вправа повторюється ще один раз.
.Рухлива гра «Вудка». Діти стоять по колу. У центрі кола – учитель. Він тримає в руках мотузку, на кінці якої прив'язаний мішок з піском, і обертає її по колу над землею (підлогою), а діти підстрибують вгору, намагаючись, щоб мішечок не зачепив їхніх ніг. Попередньо треба показати, як підстрибувати (енергійно відштовхнутися від підлоги та подобати ноги). Під час гри вчитель звертає увагу на правильне виконання підстрибувань – це певною мірою є відпочинком для дітей.
Рухлива гра «Не залишайся на підлозі» За сигналом вчителя діти повинні піднятися на предмети, не залишаючись на підлозі, а вибраний пастка ловить тих, хто не встиг піднятися на піднесення. Спіймані сидять осторонь. Після двох - трьох повторень, вибирається новий пастка III. Заключна частина
Ходьба у колоні по одному.
Гра малої рухливості «Вигадники». Діти стають у коло. Один із граючих вибирається витівником. Він встає у середину кола. Діти йдуть по колу вправо чи вліво і кажуть: Рівним колом,
Один за одним
Ми йдемо за кроком крок.
Стій на місці,
Дружно разом
Зробимо… ось так.
Після закінчення тексту діти зупиняються. Витівник показує будь-який рух, що грають повторюють його. Витівника змінює хтось із дітей, і гра триває. Кожен витівник сам повинен вигадати рух, який ще не було показано.
Гра малої рухливості «Вгадай, чий голосок»
Ведучий встає в центрі зали і заплющує очі. Діти утворюють коло, йдуть по колу і кажуть:
Ми зібралися в рівне коло,
Повернемося разом раптом, а як скажемо «Скок-скок-скок»,
Вгадай, чий голосок!
Слова «Скок-скок-скок» вимовляє одна дитина за вказівкою вчителя. Ведучий повинен вгадати, хто з гравців сказав, тоді той стає ведучим.

Конспект заняття з фізичної культури у класі передшкільної підготовки

Тема. Ходьба та біг по колу.
Завдання:

Вчити дітей ходити та бігати по колу.
- удосконалювати навички основних видів рухів: вміння повзати на животі по лаві, перестрибувати через «ручок», привчати дітей до контролю та самоконтролю.
- Формувати правильну поставу, культуру рухів, пантомімічні здібності.
- Розвивати у дітей силу, витривалість, гнучкість, швидкість, спритність, координаційні здібності.
- сприяти розвитку почуття ритму, музичного слуху, уваги, уміння узгоджувати рухи з музикою.
- Виховувати бажання у дитини звертати увагу на саму себе, на свій організм і тіло. Сприяти створенню стійкого, життєрадісного, активного настрою.
Устаткування. Гімнастична лава, мотузка, мат.
Хід заняття.
Діти входять до зали в колоні по одному. Будуються у шеренгу.

Вихователь . Здрастуйте, хлопці!
Речівля:
Вам фізкульт ура, ура!
Ми – здорова родина.
Ранок – очі відкривай
І кросівки взувай.
Кроком, бігом та стрибками
У зал зібралися з вами,
З фізкультурою ми друзі,
Вам ура, ура!
Вихователь Сьогодні я вам пропоную незвичайне заняття, подорож до казки «Колобок», вона вам знайома. А героїв казки хтось може назвати (діти називають героїв казки), Молодці! Так ось нам телеграму надіслав сам Колобок. Слухайте, що в ній. (читає телеграму)
Телеграма:
«Усім привіт від колобка, веселого дружка!
Нині сам хотів прийти, але знову зараз у дорозі!
Фізкультурою захоплююся, плаванням займаюся,
Щоб здоровим бути як я, і пластичним – як змія.
Дуже спритним - як мавпа,
І дівчатам і хлопчикам треба займатися спортом!
На подяку, вам, друзі!
Колобкова родина приготує частування
Всім гостям на подив.
А зараз усім в дорогу час, до зустрічі в казці. дітлахи»!
Колобок.

. Вихователь Ну, що хлопці погоджуються на подорож.

Вступна частина. Вихователь.
Побудова у шеренгу.
Ходьба по колу
Вихователь. (Ходьба по колу)
Доріжкою все крокуємо, і здоров'я зміцнюємо, поставу зберігаємо
1.Вправа
«Єтеш»(півник) з високим підніманням коліна, руки в сторони.
…Ось іде півник, гордо підняв гребінець.
2.Вправа «
Тауиқ» (курочка) на шкарпетках, руки на пояс
… Вийшла курочка гуляти свіжої трави пощипати.
3, Вправа «Жах аналиқ(качка) ходьба на зовнішній стороні стопи, руки за спину.
…Качечка в перевалку йде, своїх діточок веде.
4. Вправа «
Бақа» (Жаба) стрибки з просуванням вперед.
… У болоті мешкають жаби, вони мені як подружки.
5. Вправа «
Ұшақ»(Літаки)
А тепер бігом по колу наздоганяємо ми один одного
Вихователь. Хлопці! подивіться у віконце! Разом з нами вирушило в подорож сонечко

Дивиться сонечко у віконце дивиться в нашу кімнату
Звичайним кроком
Хлопці! як настрій, чи не втомилися? Молодці! Продовжуємо подорож.
- Побудова в коло
- Усміхнутися один одному.
ОРУ 1 І.П. – ноги на ширині плечей, руки опущені вздовж тулуба
- на 1 – заплющити
- на 2 - розплющити очі (10 разів):
2. в.п. (те ж, руки на поясі) - нахили голови вправо, вліво (10 разів):
3. І. п.: ноги на ширині плечей, паралельно, руки на поясі. 1 руки вперед, 2 руки вгору, 3 руки в сторони; 4- повернутися у вихідне положення (7-8 разів).

4 . І. п.: ноги на ширині плечей, руки на поясі. 1- поворот тулуба вправо, руки убік; 2- повернутися у вихідне положення. Те саме вліво (8 разів).

5. «Нахили» (8 разів)
І.П. - ноги на ширині плечей, руки на поясі
- нахили вправо, вліво
6. «Млин» (6 раз)
І.П. – ноги ширші за плечі, руки розвести в сторони
- на 1 торкніться лівої ноги правим пензлем
- на 2 - знову тому

На 3 - ліва рука повинна торкнутися правої ноги

На 4 – в.п.
7.. «Буратіно» (5 разів)
в.п. - Сивий, ноги в сторони, прямі
- почергові нахили до правої, лівої ноги
8. « Велосипед " (10 раз)
в.п. – лежачи на спині, руки вздовж тулуба, долонями низ
- кругові рухи ногами
9.Присідання

1 - присіти, руки витягнути вперед

2 – повернутися до в.п.

10. Стрибки (10 разів)
І.П. – ноги вмости, руки на пояс.

1- стрибок розставити ноги в сторони, зробити бавовну над головою

2- повернутися до в.п.
6. Вправа на дихання «бджілка» на відновлення дихання
ОВС

1. Стрибки через «ручок» 2. Повзання по-пластунськи по лаві
3. Стрибки з обруча в обруч
побудова у коло.
Вихователь

Гра малої рухливості «Літає – не літає»

Ціль гри: вправляти дітей у ходьбі у колоні по одному, виховувати увагу.

Хід гри. Гравці крокують у колоні по одному, а освітянин називає предмети. Якщо будуть названі літаючі предмети, наприклад, метелик, жук і т.д., то гравці зупиняються, піднімають руки в сторони і роблять помахи вгору-вниз. Якщо не літають, то діти опускають руки вниз.

Правила гри. Чи не штовхатися.

День і ніч

Ціль гри : навчати дітей вмінню кидати та ловити м'яч

У кожного з дітей у руках по м'ячу. За командою «День!» діти виконують знайомі рухи з м'ячем (кидки вгору, вниз, у стіну, в кільце, набивання м'яча дома, у русі та інших.). За командою «Ніч!» - Завмерти в тій позі, в якій застала ніч.

Вихователь Хлопці, а давайте згадаємо та покажемо рухами, як бабка колобка пекла. (Діти виконують імітаційні рухи під текст)
Спочатку потрібно насипати муки на стіл
взяли глечик, налили молоко
сіль, цукор, яйце, ваніль
замісили тісто і колобка зліпили
у піч посадили
Вихователь . Сідайте на килим. (Звучить спокійна музика) Діти сидять відпочивають, слухають музику, відновлюють сили. Ви задоволені? Вам сподобалась гра? Втомилися? Отже, ви займалися від душі з любов'ю та старанням. Яку вправу було виконувати легше, а яке найважче? Хто з хлопців краще виконував вправу? А яку вправу ви захочете виконувати нашим гостям? Ось і закінчилася наша казкова мандрівка. Лунає стукіт у двері, заходить листоношаПєчкін з посилкою. Лист від бабусі: «Молодці хлопці, пригощайтеся малюки, вам здоров'я всім бажаю, у казку гості запрошую» Бабуся та Колобок.

Вихователь Ось і закінчилося наше заняття

Самоаналіз проведеного фізкультурного заняття.

Вихователь: Маковська О.В.

Мною було розроблено план фізкультурного заняття відповідно до віку дітей, їхньої фізичної підготовленості, рівня фізичного розвитку та методики проведення. Дотримання послідовність виконання ОРУ та основних рухів – одна вправа на розучування, наступне закріплення.

На занятті реалізувала 3 основні завдання фізичного виховання дітей: оздоровча, освітня та виховна. Згідно з методикою фізкультурного виховання, мій конспект складається з 3-х частин: вступної, основної, заключної. Врахувала кількість вправ, що входять в основну частину з урахуванням віку дітей та кількість повторів.

Під час виконання вправ звертала увагу дітей, що треба тримати поставу, стежила за чистотою виконання попереджень. Якщо бачила, що дитина не виходить, підходила і виправляла, пояснювала і показувала на власному прикладі. Використовувала методичні вказівки та команди, що відповідають віку дітей

Наприклад, вправа«Єтеш», « Тауиқ», « Жах аналиқ», « Ұшақ»

На фізкультурному занятті використовувала потоковий і фронтальний спосіб організації, при якому всі діти виконують одночасно однаковий рух. Ці способи дозволили за виділений час забезпечити досить високу повторюваність, досягненню високої активності кожної дитини та достатню фізичну навантаження під час виконання будь-якого руху, високу моторну щільність.

Я постаралася, щоб заняття пройшло цікаво, різноманітно та змістовно. Під час заняття не забувала хвалити дітей. Вважаю, що загалом заняття провела впевнено, діти були задоволеними та веселими. Дітям дуже сподобалося рухливі гра

Вважаю, що основних цілей, поставлених на занятті, досягнуто.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую за ваш відгук!
Щось пішло не так, і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення відправлено
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!