Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Матч зеніт 22 квітня. "Урал" програв "Зеніту" у скандальному матчі. Відразу троє уральців було видалено з поля

До найважливішого матчу з "Уралом" "Зеніт" підійшов в об'єктивно складній психологічній ситуації. Новосілля – чудова подія для будь-якої футбольної команди – через досі невирішені проблеми з газоном на «Хрестівському» стало предметом жартів уболівальників та занепокоєння самих футболістів. Інший негативний бекграунд – вибування з чемпіонських перегонів після поразки від «Спартака». Третій – нещодавні висловлювання агента Шатова щодо конфліктів у роздягальні.

У гості до «Зеніту», який відчуває дискомфорт, приїхав лідер за очками, набраними у весняній частині чемпіонату. "Урал" на ходу, виграв чотири останні матчі РФПЛ (три - всуху), вийшов у фінал Кубка Росії. Це я до того, що чекати простої гри було б наївно.

Хоча на перший матч продавалися квитки лише на нижній сектор стадіону, уболівальники відзначили новосілля ефектним перформансом. Справа була за гравцями.

Стартовий навал підкачав

"Зеніт" потужно почав, явно розраховуючи на швидкий гол. У перші 10 хвилин гості грали на відбій, а Кришито та Івановичвигравали «повітря» і новою розганяли атаки. Кришито навіть пробив – він пробігся до чужого штрафного майданчика, захисники «Уралу», що притиснулися, його не зустрічали і італієць вистрілив здалеку. Другий удар – теж з-за меж штрафного майданчика.

«Зеніт» поспішав, але гості швидко зорієнтувалися, почали зустрічати суперників подалі від свого штрафного майданчика. Пройти «огорож» із восьми гравців через центр не виходило, довелося звалюватися на фланги. Тут виявилося певне непорозуміння між Дзюбою та рештою групи атаки. Артем сам частіше опинявся на фланзі, ніж у центрі нападу. Ліворуч навісив у зону, де, крім нього, не було нікого. У результаті за весь перший тайм він жодного разу не виграв верхового м'яча і не скинув його Жуліано чи Данні під удар. Вже коли команди йшли до підтрибунного приміщення, Жуліано щось емоційно пояснював форварду. Судячи з жестикуляції, тому краще не йти занадто далеко на фланг.

Дали м'яч – бий!

Через півгодини "Урал" при володінні м'ячем 30% не поступався "Зеніту" за кількістю ударів по воротах. Кидки були небезпечними. Усього два в площину, і ті невинні, несильні. Але така націленість на ворота викликає повагу. Буквально щоразу, коли Павлюченку вдавалося зачепитися за м'яч у центральному колі, «Урал» доводив атаку до удару. Найчастіше бив Бікфалві: він грав на нетиповій позиції у центрі півзахисту, але активність в атаці від цього не втратив. На 40-й хвилині по воротах Луньова били вже вісім разів.

Цифра тайму:три обведення Чисамби Лунгу. Це не так багато, але всього «Зеніту» було стільки ж.

Сюрприз у другому таймі

Усі чекали, що з 46-ї хвилини «Зеніт» додасть. Як не дивно, додав "Урал". Три удари за п'ять хвилин – це дуже сильно. Спочатку Димитров був першим на відскоку та пробив з-за меж штрафного майданчика. Наступний момент був гольовим: Юсуповнесподівано «подарував» м'яч Ємельянову, той поставив корпус Івановичу, протяг м'яч і бив із центру штрафного майданчика – влучив у штангу. Після цього "Зеніт" прокинувся і відсунув гру від своїх воріт. Мірча Луческу випустив Моллозамість Юсупова і відправив Жуліаноу пару до Дзюби, а Данніпішов на лівий фланг атаки. Трохи раніше, наприкінці першого тайму замість Кокоріна, який отримав травму, вийшов. Шатов.

Видалення – ключовий момент у грі

На 60-й хвилині «Зеніт» притиснув суперників до штрафного майданчика, хоча до небезпечних ударів справа ще не дійшла. Матч став досить нервовим, але "Урал" тримався. І тут трапився головний момент у грі. Бікфалвімаючи жовту картку, пішов у жорсткий підкат і… дістався м'яча, але потім в'їхав по нозі Смольникову. Арбітр Єськов вирішив показати другу жовту. Його відразу обступили гравці «Уралу»: Лунгу хвилину обіймав суддю і, здавалося, розповідав історію свого життя, а Павлюченкоспробував бадьокнути, штовхнув на Єськова свого одноклубника і теж щось емоційно висловив. Ще одне видалення. Дивне рішення. Судді перебувають під пресингом у 10 епізодах за гру, чи не вирішувати все видаленнями? Хоча жовту картку Павлюченка за атаку на суддю, мабуть, треба було показувати.

Після подвійного вилучення пішли удари по воротах Заболотного. З 60-ї по 80-ю хвилину пітерці вдарили дев'ять разів. Але видалення не вирішили проблему з попаданнями в площину: вісім з дев'яти припали повз. "Урал" грав за класичною дворовою схемою "4-4-нікого". Виходило надійно.

«Зеніт» дотиснув на 86-й хвилині, Іванович вбив м'яч буквально з лінії воріт після подачі кутового. Трохи позаду штовхалися Ємельянов та Дзюба. Потім вони поштовхалися ще. Ємельянов тримав форварда двома руками, у відповідь той відмахнувся і ліктем влучив у потилицю. Нарешті втрутився суддя, котрий явно пропустив епізод і просто показав обом по жовтій картці. У Ємельянова вона була другою. Він також пропустить гру зі "Спартаком" у наступному турі.

Граючи у вісім, «Урал» створив гольовий момент на 91-й хвилині і міг зробити цей матч легендарним, але Димитров не зумів переграти Луньова. А на третій доданій хвилині троє гравців «Зеніту» вивалилися на воротаря. Логічно: саме трьох у «Уралу» не вистачало. Перемога з рахунком 2:0 у дебютному матчі на новому стадіоні. Але чи це точно був футбол?

Ні, нам не потрібні відеоповтори: судді теж є учасниками гри, а отже, мають право на помилку. Ми любимо футбол за емоції, а помилки додають йому емоцій. І таке інше… Цікаво, чи будуть нам і далі говорити щось подібне після такого матчу.

Перший тайм видався небагатим на гострі моменти. Хоча зенітівці впевнено контролювали центр, команда Олександра Тарханова оборонялася досить щільно, а головне - грамотно, спорудивши справжній редут навколо своїх воріт. Окремо варто відзначити голкіпера гостей Миколи Заболотного, який виручав своїх одноклубників, коли господарям все ж таки вдавалося намацати пролом у захисті супротивника - втім, траплялося це нечасто.

"Урал" кілька разів відповідав контратаками, які на щастя синьо-біло-блакитних були недостатньо небезпечними. Незважаючи на уважну гру в обороні, гості припустилися кількох помилок, заробивши дві жовті картки на зенітівцях (Ерік Бікфалві клопотав "гірчичник за зрив атаки суперника, а Роман Ємельянов за удар по ногах Олександра Кокоріна, якому в результаті знадобилася заміна). серйозними можуть бути наслідки, їм довелося випробувати на власній шкурі у другому таймі.

Після перерви гра йшла в тому ж ключі - команди обмінювалися досить безневинними випадами - доти, доки Бікфалві не звалив Ігоря Смольникова. Можна сперечатися про те, чи румун навмисно врізався в кісточку зенітівця, але суддя був у своєму праві і вважав цей спірний випадок грубим порушенням правил. Дві жовті картки – і півзахисника видалили з поля.

Якщо попередній епізод можна трактувати по-різному, то поведінка Романа Павлюченка не зіграла на користь "Уралу". Навіть футболіст-початківець знає, що якщо почати бодатись головою арбітра, він навряд чи раптово скасує своє рішення, а за істерику доведеться відповідати. Так і сталося - у результаті єкатеринбуржці за хвилину втратили одразу двох гравців.

До честі "Уралу" відзначимо, що гості трималися відмінно. Навіть залишившись вдев'ятьох, вони стійко захищали свої ворота, компенсуючи недолік у класі дисципліною та самовідданістю. "Зеніт" розстрілював ворота гостей, але м'яч то пролітав повз, то вдарявся у штангу, то його вибивали на кутовий. Тільки на 86-й хвилині Івановичу вдалося вдало підставити голову під навіс із флангу, щоб м'яч залетів у ворота під гострим кутом.

Важко зрозуміти, яку роль у цьому відіграв Артем Дзюба. Натомість півзахисник "Уралу" Ємельянов зробив усе, щоб ускладнити життя своїй команді, коли почав грубо штовхатися із Дзюбою. Обидва поводилися не найкращим чином, обидва отримали "гірчичники", але оскільки Ємельянов уже "відзначився" у першому таймі, його відразу вигнали з поля.

Однак і тут "Урал" не здався і навіть мав кілька моментів, щоб зрівняти рахунок. Останні хвилини нагадували хокейний матч. Суддя призначив штрафний у бік "Зеніту", Заболотний погнав усю команду вперед, але фінальний штурм не вдався. Петербуржці заволоділи м'ячем, і троє гравців у синій формі гордо і неквапливо пробіглися порожнім полем, щоб, як на тренуванні, обіграти воротаря і забити другий переможний гол.

Підійшов до об'єктивно складної психологічної ситуації. Новосілля – чудова подія для будь-якої футбольної команди – через досі невирішені проблеми з газоном на «Хрестівському» стало предметом жартів уболівальників та занепокоєння самих футболістів. Інший негативний бекграунд – вибування з чемпіонських перегонів після поразки від «Спартака». Третій – нещодавно винесені агентом Шатова конфлікти у роздягальні.

У гості до «Зеніту», який відчуває дискомфорт, приїхав лідер за очками, набраними у весняній частині чемпіонату. "Урал" на ходу, виграв чотири останні матчі РФПЛ (три - всуху), вийшов у фінал кубка Росії. Це я до того, що чекати простої гри було б наївно.

"Зеніт" потужно почав, явно розраховуючи на швидкий гол. У перші 10 хвилин гості грали на відбій, а Кришито та Іванович вигравали повітря та по новій розганяли атаки. Кришито навіть пробив - він пробігся до чужого штрафного майданчика, захисники «Уралу» його не зустрічали, і італієць вистрілив здалеку. Другий удар - теж з-за меж штрафного майданчика.

«Зеніт» поспішав, але гості досить швидко зорієнтувалися, почали зустрічати суперників подалі від свого штрафного майданчика. Пройти паркан із восьми гравців через центр не виходило, довелося звалюватися на фланги. Тут виявилося певне непорозуміння між Дзюбою та рештою групи атаки. Артем сам частіше опинявся на фланзі, ніж у центрі нападу. Зліва навісив у зону, де крім нього не було кому перебувати. У результаті за весь перший тайм він жодного разу не виграв верховий м'яч і не скинув його Жуліано або Данні під удар. Вже коли команди йшли до підтрибунного приміщення, Жуліано щось емоційно пояснював форварду. Судячи з жестикуляції - що краще не йти занадто далеко на фланг.

Через півгодини "Урал" при володінні м'ячем 30% не поступався "Зеніту" за кількістю ударів по воротах. Удари були небезпечними. Усього два в площину, і ті невинні, несильні. Але така націленість на ворота викликає повагу. Буквально щоразу, коли Павлюченку вдавалося зачепитися за м'яч у центральному колі, «Урал» доводив атаку до удару. Найчастіше бив Бікфалві: він грав на нетиповій позиції у центрі півзахисту, але активність в атаці від цього не втратив. На 40-й хвилині по воротах Луньова били вже вісім разів.

Цифра тайму: три обведення Чісамби Лунгу. Це не так багато, але всього «Зеніту» було стільки ж.

Усі чекали, що з 46-ї хвилини «Зеніт» додасть. Як не дивно, додав "Урал". Три удари за п'ять хвилин – це сильно. Спочатку Димитров був першим на відскоку та пробив з-за меж штрафного майданчика. Наступний момент був гольовим: Юсупов несподівано подарував м'яч Омелянову, той поставив корпус Івановичу, протяг м'яч і бив із центру штрафного майданчика - влучив у штангу. Після цього "Зеніт" прокинувся і відсунув гру від своїх воріт. Мірча Луческу випустив Молло замість Юсупова і відправив Жуліано до Дзюби, а Данні пішов на лівий фланг атаки. Трохи раніше, наприкінці першого тайму замість Кокоріна, який отримав травму, вийшов Шатов.

На 60-й хвилині «Зеніт» притиснув суперників до штрафного майданчика, хоча до небезпечних ударів справа ще не дійшла. Матч став досить нервовим, але "Урал" тримався. І тут трапився головний момент у грі. Бікфалві, маючи жовту картку, пішов у жорсткий підкат і дістався м'яча, але потім в'їхав по нозі Смольникову. Арбітр Єськов вирішив показати другу жовту. Його тут же обступили гравці «Уралу»: Лунгу хвилину обіймав суддю та розповідав історію свого життя, а Павлюченко спробував бадьокнути, штовхнув на Єськова свого одноклубника і теж щось емоційно розповів – явно не історію свого життя. Ще одне видалення. Дивне рішення, судді перебувають під пресингом у десяти епізодах за гру, чи не вирішувати все видаленнями? Хоча жовту картку Павлюченка за атаку на суддю, мабуть, треба було показувати.

Після подвійного вилучення пішли удари по воротах Заболотного. З 60-ї по 80-ю хвилину пітерці вдарили дев'ять разів. Але видалення не вирішили проблему з попаданнями в площину: вісім з дев'яти припали повз. "Урал" грав за класичною дворовою схемою 4-4-нікого. Виходило надійно.

«Зеніт» дотиснув на 86-й хвилині, Іванович вбив м'яч буквально з лінії воріт після подачі кутового. Трохи позаду штовхалися Ємельянов та Дзюба. Потім вони поштовхалися ще. Ємельянов тримав форварда двома руками, у відповідь той відмахнувся і ліктем влучив у потилицю. Нарешті втрутився суддя, який явно пропустив епізод і просто показав обом за жовтою карткою. У Ємельянова вона була другою. Він також пропустив гру зі «Спартаком» у наступному турі.

Граючи у вісім "Урал" створив гольовий момент на 91-й хвилині і міг дати зробити цей матч легендарним, але Димитров не зміг переграти Луньова. А на третій доданій троє гравців «Зеніту» вивалилися на воротаря. Логічно: саме трьох у «Уралу» не вистачало. Перемога з рахунком 2:0 у дебютному матчі на новому стадіоні. Але чи це точно був футбол?

Ні, нам не потрібні відеоптовтори: судді теж є учасниками гри, а отже, мають право на помилку. Ми любимо футбол за емоції, а помилки додають йому емоцій. І все таке. Цікаво, чи нам далі говоритимуть щось подібне після такого матчу.

Десять років. Десять довгих років усі ті, хто пов'язаний із «Зенітом», чекали, коли ж стадіон на Крестівському острові прийме свій перший матч. Коли стару арену – стадіон імені Кірова – зносили, думали, що на новій споруді можна буде побачити футбол за 2-3 роки. Надворі тоді стояв 2006 рік. Перший камінь «Зеніт-Арени» був закладений в 2007. Початковий термін здачі - березень 2009 року, перенесений, за офіційними даними, через смерть японського архітектора арени Кісе Курокави і через труднощі з проектуванням, що послідували за цим. Відкриття стадіону відкладалося щороку термінами від 12 до 24 місяців. Виникли навіть сумніви, чи готовий він до Чемпіонату Світу-2018, оскільки виникли проблеми з підрядником. І, на щастя, до грудня 2016 року було оголошено, що основні будівельні роботи було закінчено, і у квітні 2017 року «Крестовський» буде готовий прийняти перший матч.

Яскравим уособленням цієї епопеї безпосередньо перед матчем «Зеніт» - «Урал» стало оповідання Владислава Радімова про те, як він у розмові з Андрієм Аршавіним міркував про те, чи встигне він зіграти на новому стадіоні чи ні. У результаті не встигне, найімовірніше, і сам Аршавін. А Радімов, нагадаємо, повісив бутси на цвях наприкінці 2008 року. Жодної розважальної програми перед поєдинком не було, оскільки організатори одразу попереджали: це не матч-відкриття, це одна із трьох тестових ігор перед Кубком Конфедерацій. Поєдинок вийшов начебто у манежі, оскільки дах вирішили звести через лютневу погоду в квітневому Петербурзі. Єдине, що було з урочистого, – це символічний удар по м'ячу Володимира Кулика, одного з найкращих бомбардирів в історії «Зеніту». Кулик віддав пас Роману Павлюченку, після чого розпочалася гра.

Перший тайм.

Незважаючи на те, що небезпечні моменти посипалися від початку поєдинку, назвати його цікавим по перших хвилинах не можна було. Занадто багато помилок та шлюбу було з обох боків. Власне, саме це дозволило воротарям розім'ятись у стартові десять хвилин. Перший гол в історії «Зеніт-Арени» міг забити вже на 4-й хвилині. Доменіко Кришито завдав прицільного удару з центру чужої половини поля – м'яч полетів точно у площину воріт, і лише різкий кидок Заболотного дозволив «Уралу» уникнути проблем у цій ситуації.

Через п'ять хвилин господарі завдали ще одного небезпечного удару – вже з ближчої дистанції. Це Данні з району дужки знову перевірив реакцію воротаря «джмелів» - вона знову виявилася чудовою. А ближче уральці до певного часу не підпускали – дуже щільно розташувалися біля свого штрафного майданчика підопічні Олександра Тарханова. Лише після 10-ї хвилини вони почали з'являтися на чужій половині поля.

За ці рейди «Урал» створив невелике нервування біля воріт «Зеніту»: Ємельянов і Бікфалві небезпечно пробивали здалеку, але в обох випадках Лунев впевнено забирав м'яч у руки. Ближче до середини тайму гра заспокоїлася. І вирівнялася. Так, «Зеніт» трохи більше володів м'ячем, але єкатеринбуржці намагалися не віддавати ініціативу супернику, і коли була можливість, гості викидали м'яч за центральне коло і прямували чималими силами вперед.

23-а хвилина стала знаменною: Бікфалві сфолив на Цаллагові та отримав за це першу в історії «Крестовського» жовту картку. Сумнівне досягнення, але його, як і інші важливі події, потрібно зафіксувати – як-не-як, перший матч на стадіоні, на який чекали десять років. У «Зеніту» в нападі не виходило практично нічого, хоча він наголошував на атакуючих діях, ніж «Урал». Хоча діяли підопічні Мірчі Луческу різноманітно, тільки не вистачало того, що «синьо-біло-блакитні» постійно робили в минулих матчах – навісів на Дзюбу.

Перший епізод, коли Артем приніс користь на другому поверсі, стався аж на 30-й хвилині, коли була знижка на Жуліано, який мав виходити віч-на-віч із Заболотним, але підсковзнувся, дозволивши Заболотному забрати снаряд до рук. Стадіон ахнув - багато в чому тому що нічого небезпечнішого довгий час не відбувалося. Через кілька хвилин після цього був привід ахнути знову, але вже по сумнішому для вболівальників «Зеніту»: Павлюченко вистрілив із району дужки, Луньов зафіксував м'яч, але невпевнено. Пробей Роман сильніший, у пітерців виникли б проблеми.

Гра була рівною, причому до кінця тайму моментів у «Уралу» було навіть більше. На 40-й хвилині другу жовту картку до пасиву «Уралу» поклав Роман Ємельянов, який грубо зіграв у підкаті проти Кокоріна. Олександр у цій ситуації отримав травму, за ним виїхав електрокар, від якого форвард «Зеніту» відмовився, залишивши поле у ​​супроводі лікарів. А через три хвилини тренерський штаб Мірчі Луческу здійснив вимушену заміну: Шатов вийшов замість Кокоріна, який до кінця тайму залишався на газоні, але за брівкою. На першій доданій хвилині Дзюба з розвороту міг забити з кута воротарського майданчика, але в результаті не влучив.

Другий тайм.

Початок другої сорокап'ятихвилинки ледь не обернувся катастрофою для «Зеніту». Очевидно, Олександр Тарханов у перерві дав настанову піти великими силами вперед у перші п'ять хвилин. Випади "джмелів" були небезпечними з припискою "потенційно" до 50-ї хвилини. Юсупов зробив невдалу передачу назад, Ємельянов перехопив м'яч, обіграв Івановича у штрафному майданчику і напевно пробив у лівий нижній кут – штанга! Це був найнебезпечніший момент на той момент.

І, здавалося, уральці й далі попруть уперед, але в результаті «Зеніт», усвідомивши, наскільки близьким був пропущений м'яч, перехопив ініціативу. Були небезпечні простріли у виконанні Смольникова, налагодилася гра через центр. Замість Юсупова вийшов Йоан Молло, який заробив небезпечний штрафний біля правого краю штрафного майданчика. "Урал" по тих хвилинах, як і в середині першого тайму, знову сів у глуху оборону і не міг з неї вийти. Щоправда, користі для пітерців від цього було трохи – небезпечних ударів не було, та й Заболотний у гру вступав лише тоді, коли потрібно було ввести м'яч у поле.

А на 60-й хвилині відбувся ключовий момент матчу. Смольников намагався зачепитися за м'яч біля чужої дужки, але Бікфалві, вибиваючи м'яч, за інерцією в'їхав у ногу латералю «Зеніту». Румун отримав за це порушення жовту картку, яка автоматично перетворилася на червону. Взагалі, епізод на розсуд судді, бо спочатку Ерік зіграв у м'яч, а лише потім влучив у ногу. Чимось цей момент нагадав видалення Відаля. Але у Лізі Чемпіонів видалення було зовсім незаконним – Асенсіо сам в'їхав у ноги чилійцю. Тут же нога Смольникова була у статиці, грав лише Бікфалві. Загалом 50/50. Фол був, але чи тяг він на жовту?

Все обійшлося б, якби Роман Павлюченко спокійно зреагував на це видалення. Але «Сплячий Гігант» вибухнув, почав гнівно висловлювати судді своє недолугість, в одному з моментів він бадьорив головою Єськова. За що, мабуть, і одержав пряму червону картку. Що б не трапилося, так поводитися не можна. Навіть гравці «Челсі» у 2009 році, коли Том-Хеєнінг Евребо втопив мрії лондонців на фінал, поводилися стримано. Лише Міхаель Баллак наприкінці побіг за норвежцем, намагаючись з нього спитати за свавілля. Для Уралу кінцівка могла скластися набагато простіше, але Павлюченко підвів свою команду.

Після цього «джмелям» не залишалося нічого, крім того, як засісти в глуху оборону та відбивати атаки «Зеніту». У пітерців Нету вийшов замість Юрія Жиркова, а Крішето змістився на звичний лівий фланг. Що цікаво, навіть у форматі гри 11х9 у господарів виходило далеко не все. Хоча реальні шанси забити з'явилися одразу. На 65-й хвилині Жуліано вистрілив поруч зі стійкою, а за хвилину Данні потрапив у каркас воріт. Причому це сталося після того, як захисник «Уралу» ледь не зрізав м'яч у власні ворота – врятував Заболотний, але Микола не зміг вибити м'яч далеко. У результаті добивання Данні мало не виявилося фатальним для гостей.

Зразу ж «Урал» зробив першу заміну: замість Чисамби Лунгу на полі «Зеніт-Арени» з'явився Михайло Меркулов. Можливо, даремно Тарханов прибрав саме Лунгу – замбієць міг сам організувати гольовий момент. Але вибирати особливо не доводилось у такій ситуації. Петербурзький клуб створив кілька моментів надалі, але небезпечними була лише пара-трійка. Хоча з урахуванням різниці у класі, у такій ситуації «Зеніт» мав з ходу розібратися із суперником.

Лише після 80-ї хвилини пішов очікуваний масований навал на ворота Заболотного, під час якого петербуржці засмагали три (!) гольові моменти. Спочатку після знижки Дзюби мав головою забивати у ближній кут Жуліано, але його випередив Балажіц. Потім Нету міг бити під ту ж праву стійку, але не потрапив по м'ячу. І на довершення захисник завадив забити Дзюбе. І лише із четвертої спроби снаряд опинився у воротах Заболотного. Та й то не забили – заштовхали. На 86-й хвилині після подачі Кришито зі стандарту Іванович з меж воротарської вніс сферу у ворота, заштовхавши туди попутно та Заболотного – 1:0! Ось уже від кого точно не очікували на авторство першого м'яча на «Хрестівському»!

Після цього епізоду стався ще один скандал. Далі почалася суперечка, результатом якої стало вручення «гірчичника» обом. Але ось проблема – для футболіста «Уралу» він став другим. Третє видалення у складі «джмелів»! Неймовірно!

Перед «Уралом» просто потрібно зняти капелюх: хлопці Олександра Тарханова навіть усіляко йшли в атаку, і, більше того, на першій доданій хвилині ледь не зрівняли рахунок – Лунєв насилу накрив м'яч після удару Димитрова. Потім екатеринбуржці і зовсім пішли в атаку всією командою, на чому й погоріли: «Зеніт» організував контратаку 3 у 0, Жуліано віддав передачу у штрафному майданчику ліворуч на Молло, який закотив снаряд у порожні ворота – 2:0!

Підсумки матчу.

Чесно, зараз складно об'єктивно прокоментувати все те, що відбувалося в першому матчі на стадіоні «Крестовський». Жодне видалення «Уралу» не було стовідсотковим. В епізоді з Бікфалві – ​​50/50, в епізоді з Павлюченком – теж можна було обмежитися жовтою. Чи жарт, але момент за участю Ємельянова був чи не найчистішим у цьому плані – обопільна сутичка та друга жовта картка. Єдиний момент - Єськов міг видалити і Дзюбу, Артем грубо грав ліктем. Але чи вплинуло б це на результат? Складно сказати. Одне можна сказати точно: будуть численні розбори у пресі та на ТБ.

Поки що констатуємо сухі факти: «Зеніт» розпочав історію «Крестовського» з перемоги, не дозволивши ЦСКА піти у відрив. «Урал» продемонстрував сьогодні дуже добрий футбол, але… Десь реально підвела дисципліна. Єкатеринбуржці показали, що їм під силу не тільки остаточно піти у найближчих турах від зони перехідних матчів, а й виграти Кубок Росії.

Twitter кореспондента Спорт-Експрес Gosha Chernov

Єкатеринбурзький футбольний клуб «Урал» у 24-му турі російської Прем'єр-ліги поступився пітерському «Зеніту». Як повідомляє кореспондент сайт, сьогоднішня гра закінчилася з рахунком 2:0 на користь команди із Північної столиці. При цьому єкатеринбуржці закінчували матч у вісім - відразу троє уральських футболістів були видалені з поля.

Сьогоднішній матч був першим зіграним на новому скандальному стадіоні «Крестовський», вартість якого близька до 48 млрд рублів — своєрідний рекорд серед світових арен. Закритий дах стадіону врятував глядачів та футболістів від снігу, який сьогодні йшов у Санкт-Петербурзі.

Вперше цього року нападник Роман Павлюченко вийшов у стартовому складі «Уралу», склавши пару із головною «зіркою» єкатеринбурзького клубу цієї весни — Володимиром Ілліним.

Перший гольовий момент створили господарі вже на третій хвилині — небезпечний дальній удар виконав Кришито — у гру довелося вступати воротареві «Уралу» Миколі Заболотному, який врятував єкатеринбуржців, відбивши м'яч. "Зеніт" продовжував насідати, а "Урал" навіть не міг перейти на чужу половину поля. На шостій хвилині був ще один удар з-за меж штрафного майданчика: його бив Данні, і знову Заболотний був на висоті. Перший удар "Уралу" по воротах "Зеніту" виконав Роман Ємельянов, але вийшло дуже слабо. Незважаючи на це, стало видно, що катеринбуржці витримали натиск суперників і пішли вперед, організувавши кілька контратак, а ще за кілька хвилин небезпечно бив Бікфалві. У результаті катеринбуржці вирівняли гру і перший тайм завершився з рахунком 0:0.

Другий тайм «Урал» почав так, ніби господарем поля був саме він контроль м'яча, позиційні атаки. А на 51-й хвилині катеринбуржці могли відкрити рахунок. При цьому футболісти «Зеніту» зіграли вкрай невдало: Юсупов зробив пас назад, Ємельянов зміг перехопити м'яч, обіграв на замаху Івановича та пробив по воротах – штанга врятувала «Зеніт».

Головна подія матчу сталася на 61-й хвилині матчу, коли суддя Єськов буквально за 60 секунд вилучив одразу двох футболістів «Уралу». Це було неймовірно: спочатку другу жовту картку отримав Бікфалві за фол на Смольникові. Насправді гравець єкатеринбуржців зіграв у м'яч, що викликало гнівну реакцію футболістів «Уралу». Павлюченко пішов на суддю, почав із ним розмовляти на підвищених тонах і теж отримав червону картку, що теж було вкрай дивно. Таким чином «Урал» змушений був продовжувати матч вдев'ятьох.

Звісно, ​​у такій ситуації «Зеніт» став більше атакувати, але «Урал» дуже довго стримував атаки пітерської команди. Але на 86-й хвилині «Зеніт» таки забив. Іванович головою пропхнув м'яч у ворота - 1:0. А після забитого гола відбувається нова сутичка - Дзюба штовхається з Омеляновим. У результаті обидва одержують за жовтою карткою, але для гравця «Уралу» вона стає другою – ще одне видалення. І єкатеринбурзький клуб залишився вісім - небувалий факт для чемпіонатів Росії.

Точку в матчі поставив гравець «Зеніту» Молло, який забив після виходу одразу трьох футболістів-пітерців на ворота «Уралу» проти одного голкіпера Заболотного – 2:0.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!