Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Сценарій спортивної розваги "День веселого м'ячика". Мій веселий м'яч, конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом

Сценарний день "Мій веселий, дзвінкий м'яч".

Ціль: продовжувати роботу щодо зміцнення здоров'я дітей, формувати уявлення про здоровий спосіб життя людини. Виховувати бажання бути здоровим, виконувати прості правила дбайливого ставлення до свого здоров'я.

Завдання: - розвивати психофізичні якості у різноманітних формах рухової діяльності

Удосконалювати рухові вміння та навички дітей

Щеплювати любов до спорту, бажання займатися спортом

Розвивати у дітей інтерес до знань про свій організм, бажання дбати про своє здоров'я

Попередня робота: проект «Такі різні м'ячі»

I.Ранкова зустріч дітей з м'ячем-посібником «Настрій»,на який дитина приклеює свій настрій.

1. Дидактична гра «Настрій»Педагог розповідає дітям про те, що кожна людина має різні настрої. Він називає ситуації та

просить дітей відповісти, які почуття вони відчуватимуть у тих чи інших

випадках: мама не відпускає тебе на прогулянку; тато подарував тобі велику,

гарну іграшку та ін. Педагог читає вірш:

Бувають почуття у звірів,

У рибок, пташок та людей.

Впливає, без сумніву,

На нас усіх настрій.

Хто веселиться?

Хто сумує?

Хто злякався?

Хто сердить?

Розсіє всі сумніви

Наш м'ячик – настрої.

Потім пропонує пограти у гру з м'ячем «Настрій». (Діти передають м'яч

по колу, педагог просить дитину знайти на м'ячі свою картку з

настроєм і просить дитину за допомогою міміки зобразити свій настрій, а решта дітей має вгадати який цей настрій, пропонує хлопцям зобразити на своєму обличчі подібний настрій.

2.Д/і «Види спорту»Мета: формувати у дітей знання про зимові та літні

види спорту, розвивати увагу, асоціативне мислення.

3. Площинний м'яч «Знайди пару»Ціль: закріпити знання про види спорту з м'ячем.

Індивідуальна робота (Даша Ширяєва, Ілля Ощепков, Софія Мокрушина, Копилов Філіп).

4.Гра з логопедичним м'ячем.Ціль: розвиток дрібної моторики рук.

5. Індивідуальна робота з «математичним м'ячем»Мета: - закріпити рахунок у межах десяти (Настя Полушина, Сергій Ішкуатов)

Вправляти у впізнанні знайомих геометричних фігур за описом (Валерія Кузьміних, Ірина Обухова).

ІІ. Ранкова гімнастика з м'ячем(За планом інструктора з фізичної культури).

III.Гра з м'ячем-пуфом «Скажи комплімент»Мета: збагачувати мову дітей прикметниками, що позначають якості людини.

IV. Заняття з ОБЖ. Тема: «Збережи своє здоров'я сам»

Мета: вчити самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати нескладні

прийоми самооздоровлення, вміти надавати собі елементарну допомогу;

Прищеплювати любов до фізичних вправ, масажу.

Хід заняття

Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про здоров'я. Хто хоче бути

здоровим? (Я хочу!)

Хлопці, а ви знаєте, що кожна людина може сама собі зміцнити здоров'я? Недарма йдеться:

Я збережу здоров'я, Сам собі я допоможу. Давайте вивчимо ці слова з вами. (Заучування)

А як ми зможемо самі собі допомогти, ми зараз поговоримо.

Хлопці, хто може відповісти, що таке здоров'я?(Це сила, це краса, це розум, це коли все виходить.)

А як можна зміцнити своє здоров'я?(Займатися фізкультурою, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня, гартуватися.)

- Як багато ви знаєте! Молодці! Це потрібно робити щодня. Давайте почнемо з самого ранку, (пальчикова гімнастика)

«Ранок» Ранок настав, сонечко встав. Гей, братику Федю, розбуди сусідів. Вставай, велетню! Вставай, вказівка! Вставай, середку! Вставай, сирітко і крихітко Митрошка! Привіт, долонько!

Усі прокинулися, потягнулись! Молодці! А тепер поспішимо на веселу зарядку, (ритмічна гімнастика)

Хлопці, після тренування спробуйте, чи міцнішими стали наші м'язи? (Діти перевіряють свої м'язи.)

Хлопці, а ви знаєте, сьогодні до нас у групу приходив Мойдодир. Він так хотів побачити вас і так шкода, що він вас не дочекався, у нього вранці дуже багато турбот. Але він залишив вам цей чудовий мішечок. Хочете подивитися, що там лежить? (У чудовому мішечку - туалетне мило, гребінець, зубна паста, зубна щітка)

Вихователь дістає по одному предмету, з'ясовує разом з дітьми, для чого потрібен кожен предмет, говорить про необхідність дотримання гігієнічних процедур з метою зміцнення та загартовування організму.

Ой, який молодець Мойдодир! Давайте скажемо йому "Спасибі" за такі необхідні предмети.

Хлопці, подивіться, Мойдодир написав нам листа. Що він тут написав?

«Хлопці, якщо ви уважно огляньте свою групу, то знайдете дуже

цікавий малюнок...»

Діти шукають, знаходять плакат із зображеним зубом; діти розглядають.

Що тут намальовано?(Зуб.)

~ Хлопці, але чомусь він якийсь дивний. Одна половина зуба сумна, плаче, а інша – навпаки, весела, сміється. Що тут сталося? (Діти розповідають, які продукти руйнують зуби та які зміцнюють їх, перераховують:цукерки, торт, шоколад, льодяники, морозиво, морквина, ягоди, капуста, яблука тощо)

- Хлопці, а які корисні продукти вам дають у дитячому садку? Давайте назвемо їх (відповіді дітей)

Ось скільки корисних продуктів ми отримуємо у дитячому садку! І основний продукт, який робить нас сильними, допомагає рости і розвиватися і без якого будь-яка страва здається несмачною, - це...(...хліб.) Є дуже гарне прислів'я про хліб: «Хлібочок – від землі, а силушка – від хліба».

А ще зміцнює здоров'я загартовування. Так шкода, що в нашій групі немає телевізора. Я маю чудову плівку, я хотіла б вам показати фільм. А, можливо, і без телевізора якось розберемося. (Виховник з дітьми розглядають намальовану «плівку», де зображені різні методи загартовування, розповідають про кожен кадр, згадують історії з особистого досвіду, де і як вони гартувалися, і т.д.)

Який корисний фільм ми переглянули! Усі запам'ятали? Не забувайте виконувати ці важливі процедури.

Усі, хто хоче бути здоровим, Гартуйтеся ви зі мною. Вранці біг і душ бадьорий, як для дорослих, справжній, на ніч вікна відкривати, свіжим повітрям дихати, ноги мити холодною водою і тоді мікроб голодний вас повік не здолає.

Щоправда, не завжди є можливість побігати по траві босоніж чи скупатися у річці. Але є такий чудовий спосіб загартовування, який можна робити щодня. Давайте згадаємо його (діти сідають на килим, роблять самомасаж)

Діти, ви сьогодні багато дізналися про здоров'я, і ​​я бачу на ваших обличчях посмішку. Адже посмішка - це запорука гарного настрою. Так ми даруємо одне одному здоров'я та радість. А похмура, зла людина може принести нам здоров'я?(Ні, звичайно ж ні!)

Тож давайте подаруємо один одному свої посмішки та гарний настрій.

Доброго вам усім здоров'я!

V. Заняття з фізичної культури(за планом інструктора з фізичної культури), використання м'яча у рухомій грі.

VI.Прогулянка:

1. Гра малої рухливості «Знайди м'яч»

Мета: удосконалювати передачу м'яча, розвивати швидкість рухів, кмітливість.

Гравці встають у коло, впритул один до одного, обличчям до центру кола. У

центр кола - ведучий. Усі діти тримають руки за спиною. Одному з них

дають м'яч середнього розміру. Діти починають передавати м'яч один одному за

спиною. Ведучому потрібно вгадати, хто має м'яч. Звертаючись до

одній, то іншій дитині, він каже: «Руки!»

На цю вимогу гравець повинен відразу простягнути обидві руки вперед.

Той, у кого виявився м'яч або хто впустив м'яч, стає ведучим.

2.Д/і з м'ячем "Хто ким був або чим було"

Мета: активізація словника та розширення знань про навколишнє.

Вихователь ставить питання і кидає м'яч дитині, дитина відповідає і

повертає м'яч вихователю.

Зразкові питання: ким чи чим раніше було курча (яйцем), кінь

(лоша), жаба (головастиком), метелик (гусеницею), черевики

(шкірою), сорочка (тканиною), риба (ікринкою), шафа (дошкою), хліб (борошном),

велосипед (залізом), светр (вовною) і т.д.?

3. Відбивання м'яча. Мета: введення м'яча правою та лівою рукою. Індивідуальна робота з Танею Тараненком, Вікою Коровіною, Владом Лопатиним, Артемом Фету.

4. Рухливі ігри «Пастка з м'ячем», «Мисливці та качки»

Мета: виховувати в дітей віком прагнення брати участь у рухливих іграх,

проявляти ініціативу. Розвивати психофізичні якості: швидкість,

витривалість.

VII. Вечір: «Свято м'яча»

Зал прикрашений кулями, прапорцями та м'ячами. Діти заходять до зали під

"Футбольний марш" Матвія Блантера і сідають на лавки.

Ведучий: Ми живемо в країні великий,

Щедрою та багатою,

І не шкода нічого

Їй для вас, хлопці.

Стадіони нові

Дарує вам не дарма,

Щоб ви, здоровими

Виросли, друзі!

Щоб кожен став сильнішим,

Щоб кожен став сміливішим,

І добрими справами

Допомагав країні своїй!

Ведучий: Хлопці, ви любите відгадувати спортивні загадки?

Діти: Так!

Ведучий: Тоді голосно відповідайте:

Він лежати зовсім не хоче

Якщо кинеш - він підскаче,

Кинеш знову - мчить стрибати.

Вгадайте? Це...

Діти: М'яч.

Впаде - поскаче,

Вдарять - не плаче

Це...

Діти: М'яч.

Його б'ють, а він не плаче,

А тільки скаче, скаче. Це...

Діти: М'ячик.

Ведучий: Правильно! Це м'ячик! І сьогодні маємо свято м'яча.

Діти виконують пісню "М'ячик".

Ведучий: Чи знаєте ви, як з'явився м'яч, і в які ігри грали наші

пращури? Ось послухайте історію м'яча. М'яч виник у давнину.

Його робили з міхура тварин, надуючи і обтягуючи шкірою. М'яч плели з

трави, пальмового листя, виготовляли з плодів дерев, вовни

тварин, шили зі шкіри, набиваючи травою, тирсою та іншим подібним

матеріалом. Стародавні воїни захоплювалися грою у м'яч, схожою на футбол. А

сучасні футболісти можуть виконувати 15 тисяч ударів по м'ячу,

даючи торкнутися землі. А які види спорту із м'ячем ви знаєте? Назвіть їх.

Діти: Футбол, баскетбол, волейбол, хокей на траві, водне поло, теніс,

гольф, регбі.

Ведучий: Молодці, хлопці! Багато знаєте видів спорту! Увага,

увага! Почнемо змагання із м'ячем! Сьогодні у нас беруть участь

дві команди: «Зірочка» та «Спритні». Нагадую правила естафет:

естафета починається за сигналом, закінчує останній гравець, чия команда

виконає завдання першої, та отримує одне очко (прапорець).

Діти будуються у дві колони по 12 осіб, готуючись до естафетів.

Естафети: «Кенгуру»

Ціль: вдосконалення стрибків на двох ногах.

дитині, той її повертає і сідає і т.д. Виграє команда,

яка швидше присяде.

«Біг із м'ячем»

Мета: вдосконалення рухових навичок у бігу та підлізанні.

оббігають кеглю повертаються назад, передають м'яч наступному гравцю,

встають у кінець колони. Виграє команда, що швидше впоралася з

завданням.

Ведучий: пропоную вам трохи відпочити та послухати вірші про м'яч.

1) Круглий, м'який, смугастий

Подобається він усім хлопцям

Може довго він скакати

І зовсім не втомлюватись.

На підлогу кинеш ти його-

Він підстрибне високо

Нудно не буває з ним

Ми гратимемо в нього хочемо.

2) З ранку на галявину біжу я з м'ячем

Біжу співаю, не знаю про що

А м'ячик як сонце горить наді мною

Потім повернеться іншою стороною

І стане зеленим, як трава навесні.

Ведучий: А зараз настав час відгадати загадки про спортивний інвентар:

Ми моторні сестрички,

Швидко бігати майстрині.

У дощ лежимо, у сніг - біжимо,

Такий у нас режим. (Лижі)

День народження у мене,

Подарували мені коня.

Чудовий такий,

Блакитний-блакитний.

Їздити треба обережно,

У стременах триматися можна,

Жаль, ось тільки гриви немає,

Що за кінь? (Велосипед)

Коли весна бере своє

І струмки біжать ланок,

Я стрибаю через неї,

А вона через мене. (Скакалка)

Він з тобою та зі мною

Йшов лісовими стежками,

Друг похідний за спиною

На ременях із застібками. (Рюкзак)

Мишка бігає по льоду

Потраплю, не потраплю? (Шайба)

Ведучий: Молодці, всі загадки відгадали, а зараз наступні естафети з

м'ячем та його друзями.

Хто більше закине м'ячів?

Ціль: Закріплювати навички метання в ціль, розвиваючи окомір. Зміст: діти один за одним закидають м'яч у кошик у будь-який спосіб. Виграє команда, яка більше закине м'ячів. Ведучий: На цьому наші естафети добігли кінця. Поки журі підбивають підсумки, зіграємо в малорухливу гру"Футбол". Ціль: розвивати увагу.

Діти, які помиляються, виходять із гри. Виграє команда, де залишиться найбільша кількість гравців.

Ведучий: Ну, хлопці, естафети

Провели ви дуже спритно.

Отримуйте нагороди...

Ведучий вносить «Сюрпризний м'яч» із частуваннями та пригощає хлопців.

VIII. Вечірня прогулянка: самостійні ігри дітей із м'ячем.

Сценарій тематичного дня

в дитячому саду:

День м'яча

Сценарій склала

вихователь

Iкваліфікаційної категорії

Кузнєцова Є. М.

МДОУ «Дитячий садок № 6»

м. Ярославль, лютий 2017р.
Проведення тематичного дня у дитячому садку:

День м'яча

Актуальність:Важливе місце у системі фізичного виховання дітей дошкільного віку займають події з м'ячем. М'яч - це снаряд, який потребує спритності та підвищеної уваги. Правильно підібрані вправи з м'ячем можуть сприяти виробленню таких психологічних якостей, як уважність, ініціативність, цілеспрямованість. Особливий інтерес представляє використання ігрового методу та вправ з арсеналу спортивних ігор у системі фізичного виховання дітей старших дошкільнят. Заняття, побудовані на використанні елементів спортивних ігор та вправ, значною мірою сприяють підвищенню рівня фізичної підготовленості, фізичному та психічному розвитку, викликають підвищений інтерес до занять руховою діяльністю у дошкільнят. Тому робота з м'ячем займає одне із головних місць у фізкультурно-оздоровчій роботі з дітьми.

Даний сценарій тематичного дня в дитячому садку передбачає вивчення різних видів спорту та різноманітну діяльність з м'ячем відповідно до інтересів та потреб, з урахуванням віку дітей, їх особливостей, стану здоров'я.

Ціль:

продовжувати роботу щодо зміцнення здоров'я дітей, формувати уявлення про здоровий спосіб життя людини. Виховувати бажання бути здоровим, виконувати прості правила дбайливого ставлення до свого здоров'я.

Завдання:

Розвивати психофізичні якості у різноманітних формах рухової діяльності;

Удосконалювати рухові вміння та навички дітей;

Щеплювати любов до спорту, бажання займатися спортом;

Розвивати у дітей інтерес до знань про свій організм, бажання дбати про своє здоров'я.

Хід сценарію

Вихователь:"Привіт, діти! Сьогодні у нас дуже веселий день, який присвячений нашому добре знайомому та улюбленому предмету. А що це за предмет, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте мою загадку».

Люди б'ють його руками,
Головою та ногами,
Клюшкою по траві катають,
У сітку та кільце кидають,

І йому зовсім не боляче.
У лоб ударить, ти не плач.
Називається він…
Діти: М'яч!

1. Хвилинка входження щодня.

Доброго ранку! Давайте привітаємось один з одним. Для цього я візьму м'ячик, підійду до когось із вас і передам м'ячик, заспіваю ім'я та привітання. Мишко, доброго ранку! Тепер Мишко бере м'яч і йде до того, з ким він вітатиметься і т.д. Молодці!

2. Ранкова зустріч дітей з м'ячем-посібником «Настрій»,на який дитина приклеює свій настрій.

3. Площинний м'яч «Знайди пару»

Ціль:закріпити знання про види спорту із м'ячем.

Матеріал до гри:Зображення з видами спорту, картинки з різними м'ячами.

4. Рухлива гра «М'яч у колі»

Ціль.Удосконалювати навичку відштовхування м'яча, вчити орієнтуватися в просторі, розвивати фіксацію погляду, активізувати функцію ока, що простежує.

Хід.Діти сидять навпочіпки на підлозі, утворюючи коло. Педагог (дорослий) дає одному з учасників гри м'яч-Колобок (на ньому намальовані чи приклеєні очі, ніс, рот) та читає вірш:

Колобок, Колобок,

У тебе рум'яний бік.

Ти по підлозі покатись

І Катюші (хлопцям) посміхнись!

На прохання педагога (дорослого) («Марина, покатай м'ячик Єгору») дівчинка прокочує м'яч двома руками названому учаснику. Той, отримавши м'яч, прокочує його іншій дитині, яку назвали на ім'я, і ​​т.д.

Правила:м'яч потрібно відштовхувати сильніше, щоб він докотився до іншого учасника гри, а також подавати м'яч, що викотився з кола.

Дозування:кожна дитина прокочує м'яч 2-3 рази.

5. Ранкова гімнастика із м'ячем.

Комплекс ранкової гімнастики (з м'ячем)

1. І.П.: О.С. м'яч у руках. 1-2 - піднятися на шкарпетки, м'яч за голову, лікті відвести назад, голова прямо - вдих; 3-4 – І.П. - Видих. Повторити 10 разів.
2. І.П.: ноги нарізно, м'яч у зігнутих руках. 1-2 - поворот праворуч (ліворуч), відводячи праву (ліву) руку з м'ячем на долоні убік; 3-4 – І.П. Ноги не згинати. Повторити 5 разів.
3. І.П.: О.С. підкинути м'яч вгору, сісти, грюкнути долонями по колінах, зловити м'яч - І.П. Присідати на шкарпетках, коліна убік, спину прямо. Повторити 8-10 разів.
4. І.П.: ноги ширші за плечі, м'яч у руках. 1-3 - нахил до правої (лівої) ноги, не згинаючи коліна, котити м'яч навколо ноги; 4 – І.П. Повторити 4 рази.
5. І.П.: лежачи на спині, м'яч у руках над головою. Перекочувати м'яч навколо себе з боку на бік. Ноги, руки прямі – пауза. Повторити 5-6 разів.
6. І.П.: сидячи, м'яч на підлозі збоку біля гомілки, руки упор ззаду. 1 -2 - підняти прямі ноги, прокотити м'яч в один бік; 3-4 – І.П. Те саме, в інший бік. Голову не опускати. Повторити 4-6 разів.
7. І.П.: лежачи на животі, м'яч затиснутий між ступнями прямих ніг, руки упор на ліктях. Згинати та випрямляти ноги, не випускаючи м'яч. Через 3-5 рухів – пауза. Повторити 4-6 разів.
8. І.П.: О.С. ліву ногу на м'яч. 8 підскоків з просуванням навколо на правій нозі, прокочуючи м'яч лівою, - пауза. Повернутися довкола. Те саме, змінивши ноги. Повторити 5 разів.
9. Повторення першої вправи.

6. Підготовка до їди.

Гра з м'ячем «Знайди та промовчи»

Ціль:Розвиток орієнтування у просторі

Діти сидять на стільцях. Педагог просить їх знайти очима заховані у групі м'ячики. Той, хто знайде, повинен підійти до педагога, тихо сказати на вухо, де він побачив м'ячик, і відійти на своє місце, а гра продовжуватиметься доти, доки всі діти не знайдуть м'ячик.

7. Режимний момент (збір на гігієнічні процедури)

Педагог котить м'яч зі словами «М'ячик, збери дітей, руки мити клич швидше».

8. НОД – Читання художньої літератури.

Ціль:розвивати у дітей вміння розуміти, оцінювати вчинки та почуття через читання художньої літератури.

Завдання:

  • Розвивати в дітей віком вміння слухати художній твір, оцінювати поведінка героїв.
  • Розвивати вміння відповідати на запитання, підтримувати розмову.
  • Вміти висловлювати свою думку.
  • Створити умови формування пізнавального інтересу до м'яча у процесі знайомства з казкою.

«Казка про м'яч і про Вовка»

Кохання Ушакова

9. Фізкультхвилинка. «М'ячик мій»

Друг веселий, м'ячик мій,

(4 стрибки на носочках, руки на поясі.)

Усюди, усюди він зі мною.

(По два помахи лівою та правою рукою – ніби удари по м'ячу.)

Раз два три чотири п'ять.

(5 стрибків на шкарпетках, руки на поясі.)

Добре м'ячем грати.

(Знову по два помахи - "удару".)

10. НОД - Ручна праця. «М'ячик»

Програмний зміст:

  • Розвиток конструктивної діяльності.
    Закріпити навички роботи з папером, клеєм;
  • Розвивати художній смак, творчу ініціативу;
  • Виховувати прагнення доставляти радість, виготовляючи м'ячі своїми руками;

Матеріал:кольоровий папір формату А-5, клей, серветки, пензлики, клейонки.

Гра з м'ячиками.

Вихователь:Уявіть, що зараз холодна та снігова зима, а наші з вами кульки перетворюються на сніжки. Ними можна кидатися до команди ваших суперників. Головне: не можна заходити за лінію. У нас є одна хвилинка, протягом якої ви перекидатиметеся «сніжками», а потім ми їх підрахуємо. На чиїй території «сніжків» менше, та команда перемогла. Усім зрозуміле завдання? Тоді починаємо.

Вам знадобиться свисток, оскільки «в запалі битв» діти просто не почують Вас.

Вихователь. Давайте підрахуємо сніжки у кожної з команд.

Проводиться підрахунок та оголошується переможець.

11. Заняття з фізичної культури (за планом інструктора з фізичної культури), використання м'яча у рухомій грі.

12. Прогулянка.

1. Гра малої рухливості «Знайди м'яч»

Ціль:удосконалювати передачу м'яча, розвивати швидкість рухів, кмітливість.

Гравці встають у коло, впритул один до одного, обличчям до центру кола. У центрі кола – ведучий. Усі діти тримають руки за спиною. Один із них дає м'яч середнього розміру. Діти починають передавати м'яч один одному за спиною. Ведучому потрібно вгадати, хто має м'яч. Звертаючись то до однієї, то до іншої дитини, він каже: "Руки!" На цю вимогу гравець повинен відразу простягнути обидві руки вперед. Той, у кого виявився м'яч або хто впустив м'яч, стає ведучим.

2. Д/і з м'ячем «Хто ким був чи чим було»

Ціль:активізація словника та розширення знань про навколишнє.

Вихователь задає питання та кидає м'яч дитині, дитина відповідає та повертає м'яч вихователю.

Зразкові питання:ким чи чим раніше було курча (яйцем), кінь (лоша), жаба (головастиком), метелик (гусеницею), черевики (шкірою), сорочка (тканиною), риба (ікринкою), шафа (дошкою), хліб (борошном), велосипед (залізом), светр (вовною) і т.д.?

3. Відбивання м'яча.

Ціль:введення м'яча правою та лівою рукою. Індивідуальна робота з Ксюшею, Поліною, Владом.

4. Рухливі ігри «Пастка з м'ячем», «Мисливці та качки»

Ціль:виховувати в дітей віком прагнення брати участь у рухливих іграх, виявляти ініціативу. Розвивати психофізичні якості: швидкість, витривалість.

Обід. Підготовка до сну. сон.

Вечір.

Доріжка здоров'я. Гімнастика після сну з м'ячами.

Комплекс гімнастики після денного сну може містити вправу з м'ячиком. Виконується воно стоячи біля ліжка. Встаньте прямо. Нахилиться і візьміть м'ячик. Підніміть руки з м'ячем догори, створюючи своєрідну арку. Поперемінно нахиляйтеся з м'ячем у ліву та праву сторону. Повторюйте у кожну сторону по 5 разів. Після виконання вправ не забудьте добре потягтися. Злегка потрясіть кистями рук, ногами. Всі вправи, які включає гімнастика після сну в ДОП, можуть супроводжуватися бавовнами вихователя або виконуватися під знайому дітям музику.

Загадки про м'яч.

Зроблений із гуми.
Купили у магазині
Скаче дзвінко
В руках дитини!.. (М'яч)

Гумове пузо!
Пузо кавун.
Б'ють його не плаче.
День - деньський він скаче ... (М'яч)

У Непосиди – хлопчина.
Круглі боки.
Вдариш - не плаче,
А все вище скаче ... (М'яч)

Хто там скаче по доріжці
Стрибок, скок, перекид
І забився в куточок ... (М'яч)

Дзвінкий, гучний та стрибучий
Відлітає аж за хмари
І на радість дітлахам
Дзвінко скаче у дворі ... (М'яч)

Круглий я як Куля земна
Усі ганяються за мною.
Луплять ногами, руками,
А я тікаю-стрибками ... (М'яч)

Дізнаєтесь Циркача!
Він помчав тупцюючи.
Стрибав дзвінко у хлопців -
Закотився до палісаду.
І тепер із палісаду
Діставати бідолаху треба ... (М'яч)

Здогадайся хто такий?
Якщо б'єш його рукою,
Він зовсім не плаче,
Тільки вище скаче ... (М'яч)

Б'ють мене, а я скачу,
Плянуть, я радіючи лечу!
Дітлахи у футбол грає
І у ворота забиває,
Кругла наче земна куля-
Не скучиш зі мною ... (М'яч)

Легкий, дзвінкий та пружний,
Круглий, мов колобок.
З ним приємно на дозвіллі.

Із задоволенням грає
Із ним і дівчинка, і хлопчик.
Кожен відразу відгадає-
Ну, звичайно, це ... (М'яч)

Набридло мені котитися -
Допоможи зупинитися.
Я старався, та не зміг.
У мене ні рук, ні ніг,
Ні потилиці, ні обличчя,
Ні початку, ні кінця ... (М'яч)

Люди б'ють його руками,
Головою та ногами,
Клюшкою по траві катають,
У сітку та кільце кидають,
Вгору злітає птахом вільним
І йому зовсім не боляче.
У лоб ударить, ти не плач.
Називається ... (М'яч)

Б'ють його, а він не сердиться,
Він все більше веселиться ... (М'яч)

Круглий, гладкий, без кутів,
Цілий день готовий скакати?..(М'яч)

Він стрілою летить часом,
Може просто стрибати схопитися,
Пов'язаний із кожною грою
Мій веселий круглий ... (М'яч)

Круглий, м'який, смугастий.
Подобається він усім хлопцям.
Може довго він скакати
І зовсім не втомлюватись.
На підлогу кинеш ти його -
Він підстрибне високо.
Нудно не буває з ним.
Ми грати в нього хочемо ... (М'яч)

Не скривджений, а надуть,
Його ведуть по полю.
А вдарять - дарма
Не наздогнати ... (М'яч)

Легкий, дзвінкий та пружний,
Круглий, мов колобок.
З ним приємно на дозвіллі.
Він, як зайчик, стриб, та стриб.
Із задоволенням грає
Із ним і дівчинка, і хлопчик.
Кожен одразу відгадає -
Ну, звичайно, це ... (М'ячик)

Вмію стрибати і котитися,
А якщо покинуть – полечу.
Навколо сміються особи:
Всі раді круглому ... (Мячу)

Я скачу і мовчу.
Упаду не закричу.
Мені не потрібний навіть лікар.
Вгадайте, хто я?.. (М'яч)

Артикуляційна гімнастика

Рот закритий, кінчик язика з напругою впирається то в одну, то в іншу щоку, так, щоб під щокою надувались м'ячики (Шотт Т.)

М'яч великий і товстобокий,

надує м'ячик щоки.

Ти не лусни від образи,

що боки постійно биті.

Тренується гравець, –

підставляй небитий бік.

Вірші про м'яч.

Я круглий, як колобок.
У мене пружний бік.
Весело дуже і стрибуче,
Долетіти можу до хмар!
Життя, звичайно, не легке -
Постійно б'ють боки,
Але ударів не боюся,
У міцній формі залишаюся
Не давайте мені лежати,
Я можу і втекти,
Без руху – хоч заплач!

Вгадали? Це м'яч!

М. Родивілін

Доріжками саду, скачати,
Побіг упертий м'яч,
І веселим гуртом
Покликав хлопців усіх за собою.
Синьо-червоні боки,
До нього доторкнешся злегка,-
Він землі торкнеться,
А до рук не дається. Е. Ерато

***
Скаче м'ячик стриб та скок,
Скаче м'ячик на поріг.
Скаче десять разів поспіль
Від долоні та назад.

Г. Коваль

***
В руки м'ячик я беру,
Хочеш пограємось?
У веселу гру
Хто його зловить.
Я кидаю-ловиш ти,
Кинеш-я зловлю,
Тільки м'ячик чомусь
Вічно тікає.
Хоче стрибати та стрибати,
Сховатися кудись
То під стіл, то під диван,
То пірне в ліжку.

М. Піудунен

***
Мій веселий дзвінкий м'яч,
Ти куди помчав?
Червоний, жовтий, блакитний,
Не наздогнати тебе!
Я тебе долонею плескав.
Ти скакав і дзвінко тупав.
Ти п'ятнадцять разів поспіль
Стрибав у куток і назад.
А потім ти покотився
І назад не вернувся.
Покотився на город,
Докотився до воріт,
Підкотився під ворота,
Добіг до повороту.
Там потрапив під колесо.
Лопнув, ляснув ось і все!

С.Маршак

Проводиться рухлива гра «Розклади м'ячі – «вітаміни»

Ігрові дії:Діти збирають із кошика з різнокольоровими м'ячиками, лише м'ячі жовтого кольору «вітаміни» в обручі відповідного кольору.

У нашій групі сьогодні День народження Марина. Привітаємо її з днем ​​народження, сьогодні у нас привітання буде незвичайним, у вигляді гри.

Гра з м'ячем «Салют»

Ціль:Створення позитивного настрою, згуртування дітей.

Розвиток зорово-моторної координації.

Хід.Діти беруть м'ячі різних кольорів і вільно розташовуються у групі.

Дорослий разом із дітьми вимовляє:

Це не хлопавки:

Вистрілили гармати.

Люди танцюють та співають.

У небі – святковий салют!

(Діти підкидають м'ячі і ловлять їх).

За сигналом дорослого: «Закінчився салют!»діти перестають кидати м'ячі вгору.

Правила:підкидати м'яч вгору можна лише після команди "Салют".

Дозування: 3-4 рази.

Самостійні ігри для дітей.

Прибирання іграшок.

Педагог звертає увагу дітей на м'яч: "У куточок забрався м'ячик, ми туди іграшки сховаємо". Діти наводять лад у групі.

вечірня прогулянка: самостійні ігри дітей із м'ячем.

«Казка про м'яч і про Вовка»

Кохання Ушакова

Жив-був м'яч. Круглий, блискучий, яскравий: з червоно-блакитними боками та золотистими смужками посередині. М'яч займав найпочесніше місце серед іграшок. У тонкій, шовковій сіточці він спокійно висів на гачку, височіючи над ними, а машини різних марок, і навіть олов'яні солдатики, заздрили йому.
Жив-був Вовка, власник цього м'яча. Такий самий круглий, рум'яний, з великими блакитними очима. Вовку дуже подобався його м'яч. Він милувався ним: іноді обережно діставав його з сіточки, погладжував його лакові, прохолодні боки, притискався до нього пухкими щічками і знову повертав на місце красуватися над іграшками. Він берег його: ніколи не вдарив навіть долонькою, не кажучи вже про те, щоб штовхнути ногою.

М'яч ніколи не вдарявся об підлогу, і не злітав угору, і не знав радості бути забитим у ворота, принісши хлопчакам щасливий гол!

Якось Вовка дбайливо виніс м'яч у двір і не встиг схаменутися, як налетіла ватага хлопчаків і вибила в нього з рук його, гарний, блискучий, червоно-блакитний м'яч! М'яч полетів, покотився, задзвенів під ударами рук та ніг. М'яч ожив! Він сам натикався на дитячі долоні, підлітав високо до сонця і стрімко гасав по зеленій галявині. Вовка з усіх ніг кинувся на захист м'яча, зупинив його стрімкий біг, врятував його від рук та ніг, які лупили та штовхали. Міцно обійнявши м'яч обома руками, відніс додому. Дбайливо обтер ганчірочкою і повісив на почесне місце.

Якось Вовчина мама пішла на море і взяла з собою Вовку. Вовка не хотів розлучатися зі своїм блискучим, червоно-блакитним м'ячем і взяв його із собою. Там він поклав м'яча на пісок, а сам побіг купатися. А м'яч, раптом покотився піском до води, в блакитні хвилі, сяючи на сонці своїми яскравими боками. Вовка рвонувся наздоганяти, але м'яч уже стрибав по хвилях все, віддаляючись і віддаляючись у безмежну синь, до горизонту, до сонця! Вовка довго-довго біг за ним, потім розпачливо дивився в слід, поки його блискучий, червоно-блакитний м'яч не зник там, далеко біля горизонту.
Вовка невтішно плакав. Він ніяк не міг зрозуміти, чому м'яч покинув його, адже він так його любив, берег, рятував від рук і ніг, які лупцювали та штовхали.

Тетяна Патрушева

Завдання:

1. Уточнити та розширити знання про різні види спорту;

2. Удосконалювати рухові навички з м'ячем;

3. Розвиватикоординацію рухів, спритність, швидкість;

4. Продовжувати формувати емоційно позитивне ставлення та інтерес до рухів;

5. Виховувати колективізм, дисциплінованість, поважне ставлення одне до одного.

Вбігають клоуни Іриска та Філя

Клоуни разом: Привіт, хлопці!

Іриска: О - о! Як багато вас сьогодні в залі!

Філя: А що у вас? Свято? Люблю свята!

Іриска: Який у вас свято?

Ведуча: У нас свято м'яча! Наші хлопці дуже люблять грати з м'ячамиі зараз вони заспівають пісню про це.

Діти виконують пісню «М'ячі»сл. З. Петрової муз. Ю. Чичкова (журнал «Починається заряджання»).

Філя: Молодці! Яку гарну пісню ви заспівали! Хлопці, а ми з Ірискою все про м'ячі знаємо, бо любимо займатися спортом. Адже ми працюємо у цирку. Щоправда, Іриска?

Іриска: Так! Філечка, а давай розповімо хлопцям все, що ми знаємо про м'ячах. Хочете, хлопці?

Ведуча: Так звичайно. Нам дуже цікаво.

Іриска: М'яч перший - найменший Цим м'ячем грають у пінг-понг (або настільний теніс).

Філя: А, щоб добре грати в пінг-понг, треба навчитися відбивати м'яч ракеткою Пропоную пограти у гру «Хто більше відіб'є».

(Спочатку Філя та Іриска показують дітям, як відбивати м'яч ракеткою. Потім діти парами змагаються).

Іриска: А ось інший м'яч – він більший Це теж тенісний м'яч, але він відрізняється від першого – покритий ворсистою тканиною. Доторкніться, який м'який. Грають цим м'ячем великою ракеткою, відбиваючи м'яч об підлогу.

Філя: Турнір іде Турнір у розпалі.

Граємо ми з Ірискою у парі.

На корт виходимо ми вдвох.

Ракетками ми б'ємо м'ячик.

А між нами сітка є

У великий теніс граємо тут.

Подивіться, як ми з Ірискою граємо у великий теніс.

(Клоуни встають навпроти один одного і грають у теніс великими ракетками).

Іриска: Хлопці, а цей м'яч, я думаю, вам знайомий (Іриска показує футбольний м'яч). Правильно – це футбольний м'яч. У футбол люблять грати хлопчики. Ти згоден зі мною, Філю?

Філя: Звичайно, Іриска! Адже це гра справжніх чоловіків, де потрібна сила, швидкість і спритність. І я пропоную нашим хлопчакам зіграти у футбол.

Гра «Забий м'яч у ворота».

(Філя встає на ворота, а хлопці по черзі забивають м'яч).

Іриска: А це баскетбольний м'яч Хто знає, як грають у баскетбол? (Відповіді дітей) .

Філя: Правильно! Вкидають м'яч у кільце. Ось так. (Філя показує, як треба закидати м'яч у кільце).

Іриска: Зараз ми з вами перетворимося на юних баскетболістів і зіграємо на гру:

Естафета: «ПОПАДИ В КІЛЬЦЕ».

(Діти будуються у дві команди, за сигналом вони біжать, відбиваючи м'яч об підлогу, добігши до кінця зали, закидають м'яч у маленький обруч, який тримає вихователь).


Ведуча: Філя та Іриска, ви дуже любите. спорт. А загадки про спорт ви знає?

Філя: Звичайно, знаємо Слухайте та відгадуйте.

(Філя з Ірискою по черзі читають дітям загадки)

Загадки:

1. У цьому спорті гравці

Всі спритні та високі.

Люблять у м'яч вони грати

І в обручку його кидати.

М'ячик дзвінко б'є об підлогу,

Значить, це (баскетбол)

2. Ми фізично активні,

З ним ми станемо швидкими, сильними.

Гартує нам натуру,

Зміцнить мускулатуру.

Не потрібні цукерки, торт,

Потрібен нам один лише (спорт)

3. Змагаємось у вправності,

М'яч кидаємо, скачемо спритно,

Перекидаємося при цьому.

Так проходять (естафети)

4. По полю команди ганяють м'яч,

Воротар на воротах потрапив спритник.

Ніяк не дає він забити м'ячем гол.

На полі грають хлопчаки у … (Футбол)

5. Настільний теніс – клас! - Гра.

Стіл є у нас серед двору.

Ми обидва, я та друг Вадим

За правилами грати хочемо.

Але як грати без сітки?

Ще потрібні… (ракетки)

6. Він буває баскетбольний,

Волейбольний та футбольний.

З ним грають у дворі,

Цікаво з ним у грі.

Скаче, скаче, скаче, скаче!

Ну звісно, ​​це… (м'ячик)

7. Гучно музика грає.

Усі рухи виконують.

Не прості рухи,

Це вправи.

Гімнастика під музику

Оздоровлює нас.

Назва гімнастики

Хочу запитати у вас (аеробіка)

Іриска: А мені дуже подобається гімнастика Особливо, коли гімнастки танцюють з м'ячами.

Ведуча: Іриска! А наші дівчатка вміють танцювати з м'ячами. Хочеш подивитися?

Іриска: Звісно! Ми всі із задоволенням подивимось.

Дівчата підготовчої групи танцюють танець «Хмара».


Іриска: Дякую, дівчата, дуже гарний танець ви нам показали І танцювали, як справжні гімнастки.

А зараз я вас познайомлю з моїм улюбленим м'ячем. Називається він – фітбол. Це найбільший із усіх спортивних м'ячів. На ньому можна весело займатися – ось так! (Іриска і Філя стрибають, сидячи на м'ячах, прокочуються на животі, катають м'ячі один одному).


Філя: Хлопці, а ви хочете пострибати на м'ячах? Я пропоную вам зіграти в гру:

Гра-Естафета «Пострибунчики»

(Діти діляться на дві команди, за сигналом вони верхи на фітболі, стрибають до орієнтиру і назад, хто швидше дістанеться, той і переміг).

Філя: Молодці! Весело пограли. А зараз конкурс Хто більше назве. Треба назвати види спорту, у яких використовується м'яч.

(Діти називають спорт із м'ячем) .

Філя: А зараз я вам пропоную пограти в мою улюблену гру з повітряними кулями: «Відбий головою». Для цього треба руки прибрати за спину і головою відбивати повітряну кулю, намагаючись не впустити його. Хто більше відіб'є, той переміг.

Запрошуються декілька дітей для гри.

Ведуча: Дякую вам, Філя та Іриска, за цікаві ігри

Іриска: І вам дякую, нам дуже сподобалося з вами грати Було весело та цікаво.

Філя: Захочете ще пограти, кличте нас з Ірискою, ми прийдемо до вас із задоволенням

Ну і наприкінці ми приготували вам сюрприз – солодкі чупа-чупси. Вони такі ж круглі, як м'яч.

Клоуни пригощають дітей.


Іриска: А зараз нам час назад у цирк До нової зустрічі!

Ведуча: До побачення, Філя та Іриска!

Діти та ведуча прощаються з клоунами. Вони йдуть.

Ведуча: Хлопці, на цьому наш свято закінчується. Усім дуже дякую!

Стрибкий, круглий, яскравий, різний, улюблений - і все це М'ЯЧ! Саме цій іграшці-спортивному снаряду віддано багато дитячих симпатій. Серед різноманітності активних ігор хлопці найчастіше обирають ігри з м'ячем, серед іграшок у магазині – часто на касу вирушає саме м'яч. Ось і ми присвятили йому окреме свято – День веселого м'яча! Адже він на те цілком заслуговує!

Літо – сезон для гри в м'яч. Інтереси від малого до великого приковують різні м'ячі - з картинками з казок, смугасті, різнокольорові, футбольні, волейбольні, так, мало ще які! Такою різноманітністю навряд чи може похвалитися ще якась іграшка. Ось і ми цього дня теж вирішили виглядати яскраво та спортивно, тому всі дружно одягнулися у нашу спортивну форму.

Щоправда, погода нас підвела. Мабуть, хотіла наші м'ячики дощем полити, щоб вони виросли, а заразом і нас. Від такого нерозуміння довелося нам сховатись у будівлі дитячого садка та проводити свято там. Але від цього він не став менш цікавим та корисним.

Звичайно, головним організатором "стрибучого" заходу була наша інструктор з фізичного виховання – Ірина Юріївна Булдишева.Ось, хто знає про м'ячі все і навіть більше!

Ірина Юріївна, за її словами, намагається за допомогою м'яча сформувати у дітей інтерес та прагнення займатися фізкультурою та спортом, розвивати фізичні якості – спритність, швидкість, рівновагу, силу, витривалість та здатність до творчості у руховій діяльності. Гра в м'яч допомагає виховувати винахідливість, прагнення допомогти, вміння співпереживати, цілеспрямованість, впевненість у собі.

На наше свято були "запрошені" різні м'ячі - середні гумові м'ячі, надувні м'ячі, футбольні м'ячі, м'ячі-хоппи, малі м'ячі і т.д.

"Епіграфом" до заходу стала загадка про... звичайно ж, М'ЯЧ! А головним гостем нашого дитячого садка цього дня став... звичайно ж, М'яч-Весельчак. Щоправда, завітав він до нас у якомусь сумному настрої, ми навіть не очікували. Але все виявилося вирішуваним. У його країні Веселих м'ячів – смуток. Баба Яга зачарувала всі м'ячі, і діти перестали грати з ними. М'ячам стало нудно та сумно. Тому М'яч-Весельчак прийшов шукати допомоги у нас, щоб виручити своїх братів та повернути їм колишній дух доброти та веселощів.

І тут одразу після його історії в зал до нас увірвалася сама Баба Яга. Не соромлячись, вона святкувала перемогу над м'ячами і лякала нас тим, що не бачити нам більше наших улюблених круглих іграшок. Але ми були готові на всі випробування, аби виручити з біди зачаровані м'ячі. І тоді разом з Іриною Юріївною ми зробили розминку, взяли з собою гарний настрій, швидкість, сміливість, витривалість, винахідливість, кмітливість і вирушили в дорогу рятувати м'ячі. Яких м'ячів не було в тій країні! Виявляється, у таких видах спорту вони використовуються!

І випробування нам Баба Яга підготувала під стать "стрибучого царства". Першим випробуванням, де ми зустрілися з найбільшими м'ячами, були стрибки на хопах. Змагання називалися "Розчаруй хопп". На всіх швидкостях ми сідали на хопи і мчали до іншого боку залу, хто швидше.

А ще м'ячі, як виявилося, можуть бути справжніми снарядами, якщо взяти маленьких представників "круглої родини" і запускати прямо в ціль. Цим ми і зайнялися у ході змагань "Влучний стрілець". Хто влучав у ціль з відстані 3 метрів, у того м'яч був розчарований.

"Перекинь-злови" - випробування для спритних, влучних та сильних. Діти стали з обох боків від розтягнутої волейбольної сітки. Завдання одних було кинути м'яч, інших на звороті - зловити його. Якщо із завданням справлялися успішно, м'ячі розчаровувалися.

Виявляється, м'яч можна не лише кидати, ловити, пінати та ганяти на швидкість, а й носити. Нашим юним спортсменам потрібно було в ході змагань "Стригай, не впусти" проскакати з м'ячем, затиснувши його між колін. Якщо спортсмен доходив до фінішу і не кидав м'яч по дорозі, то і цей м'яч теж розчаровувався.

Ну, а останнє випробування було на "кругозір". Перед хлопцями виклали картки з видами спорту та різного роду м'ячами. Зачачею було назвати вид спорту, в якому застосовується цей конкретний м'яч.

Коли всі завдання ми виконали і більше у Баби Яги в запасі нічого не залишилося, довелося їй здатися і розчарувати "Країну Веселих м'ячів". Так м'ячі стали вільними і знову стали у нагоді дітям, а діти довели, що стали сильнішими, спритнішими, швидшими та дружнішими. На прощання навіть Баба Яга роздобрилася і подарувала дітям салют із м'ячів, та не простих, а мильних! А М'яч-Весельчак нарешті розвеселився і дав усім дітям крейду, щоб вони, як буде можливість, на асфальті намалювали м'ячики з його царства.

Так, а ще до нас на свято м'яча приходило випускник нашого дитячого садка – Тихон Орлов, який тренується у школі олімпійського резерву з футболу.Ірина Юріївна розповіла дітям, що Тихін завжди процвітав у фізкультурі в дитячому садку. А на честь свята юний футболіст провів майстер-клас із м'ячем для дошкільнят.

Кадри зі свята

Освітня: формувати рухові вміння та навички дітей при грі з різними видами м'ячів; формувати поняття про різні види спорту з м'ячами; формувати інтерес до занять фізичною культурою у вигляді ігор-естафет.

Оздоровча: продовжувати роботу з формування у дітей правильної постави та попередження плоскостопості за допомогою ігор та зарядки-розминки. Чергувати фазу напруги та розслаблення організму дитини під час ігор-естафет.

Виховна: виробляти в дітей віком потребу, звичку до щоденним занять фізичними вправами, розвивати вміння самостійно займатися цими вправами у дитячому закладі та вдома, проводити найпростіші зі своїми однолітками. Виховувати силу, спритність, координацію рухів, увагу через ігри-естафети.

Обладнання:музичний супровід до ігор-естафетів; емблеми на кожну дитину; 1 естафета – кошик з м'ячами, 6 кубиків, 2 обручі, 2 обручі з мішками;

2 естафети – 2 фітбольні м'ячі, 6 кубиків; 3 естафети – 2 ключки, 2 м'ячики, 6 кубиків, 2 воріт; 4 естафети – 2 кошики порожні, 2 кошики з м'ячами.

Звучить музика.

Інструктор: Здрастуйте, хлопці! Подивіться навколо, може ви здогадалися який предмет присвячений наше свято. Звісно ж це м'яч!

М'яч, хлопці, з'явився дуже давно, у давнину. Спочатку м'яч плели з трави та пальмового листя, потім виготовляли з плодів дерев та вовни тварин. Пізніше почали шити зі шкіри тварин, а потім навчилися виготовляти із гуми. Наразі це дуже популярний спортивний снаряд. Які види спорту використовують м'яч?

Діти: з м'ячем грають у футбол, баскетбол, волейбол, регбі, теніс тощо.

Інструктор: Сьогодні на вас чекають змагання з м'ячем.

На спортивний майданчик

М'яч веселий нас покликав,

Щоб кожен із ним потоваришував

І сильнішим і міцнішим став.

Команди готові?

Діти Готові!

Інструктор: Свято м'яча оголошую відкритим!

Звучать фанфари

Вбігає Незнайко, відбиваючи баскетбольний м'яч.

Незнайко: Ой куди ж я потрапив, як багато дітлахів.

Інструктор: Привіт дорогий гість, ти не знаєш куди потрапив?

Незнайко: Не знаю!

Інструктор: а як називається м'яч, який у тебе в руках?

Незнайко: Не знаю!

Інструктор: Хлопці, я здається, знаю ім'я нашого гостя?

Діти: Незнайко!

Інструктор: Незнайко, а ти хочеш дізнатися з якого приводу ми з хлопцями тут зібралися? Послухай, наше оповідання!

Мій веселий дзвінкий м'яч,

Ти куди помчав?

Жовтий, червоний, блакитний,

Не наздогнати тебе.

Я тебе долонькою плескав,

Ти скакав і голосно тупав,

А потім ти покотився

І назад не вернувся.

Покотився на город,

Докотився до воріт,

Підкотився під ворота,

Добіг до повороту,

Там потрапив під колесо,

Лопнув, ляснув, от і все Самуїл Маршак

Інструктор: Незнайко, бачу в тебе в руках баскетбольний м'яч, мабуть, ти любиш грати з м'ячами. Приєднуйся до нас, адже у нас сьогодні веселі естафети з м'ячами. А ти знаєш, що таке естафети?

Незнайко: Не знаю!

Інструктор: а з хлопців хтось знає? (Відповіді дітей – веселі змагання команд). А правила естафетних ігор знаєте? (Передавати естафету по долоні, виконувати естафету по одному разу, виконувати завдання правильно і швидко)

Інструктор: Так, це командні ігри, у яких змагаються кілька команд. У нашому змаганні беруть участь наші гості – діти з дитячого садка №44 група «Малинки» та команда дитячого садка №22 група «Шалуни». Наші команди носитимуть імена двох спортивних м'ячів, а які це м'ячі, відгадайте загадки:

У цьому спорті гравці

Всі спритні та високі.

Люблять у м'ячик пограти,

і в кільце його закинути.

М'ячик дзвінко б'ють об підлогу,

Значить це ... (Баскетбол.)

І ще одна команда:

Круглий, мов колобок,

У нього ні рук, ні ніг.

У нього одна турбота,

Швидше потрапити у ворота.

(Футбольний м'яч.)

Дітям надягають емблеми (два види емблем із зображенням футбольного м'яча та баскетбольного – для того, щоб розділити дітей однієї групи на дві підгрупи. Це потрібно для того, щоб було зручніше у процесі змагань міняти команди дітей для участі в естафетах. Так діти зможуть відпочити між естафетами ).

Інструктор: Наші команди готові до змагань? Але в спортивних змаганнях повинні бути судді (представити суддівський склад), (для суддівства - два кошики в які при перемозі команди клатимуть кульку).

Незнайко, як ти думаєш:

То підстрибом, то підстрибом,

Вранці, що діти роблять …… (Зарядку!)

Інструктор: На зарядку ставай!

Звучить музика для заряджання.

Інструктор: перша естафета: «Баскетболісти» і починають цю естафету команда з емблемами баскетбольних м'ячів (далі команди змінюються, на виконання такої ж естафети встають діти з емблемами футбольних м'ячів).

(1 завдання:за сигналом взяти з кошика м'яч, оббігти три кубики поставлених один за одним на відстань 1 м. «змійкою» добігти до обруча, покладеного на підлогу, стати в нього і зробити кидок в обруч, який тримає дорослий горизонтально на висоті 1 м. від підлоги. Після кидка повернутися в колону, передати естафету рукою наступному.)

На естафетну лінію встає наступна команда. Оголошуються результати 1 естафети.

Незнайко: Ой, а я знаю таку цікаву естафету, називається вона «Боулінг». При її виконанні головне бути влучним та спритним.

(2 завдання:по команді дитина відштовхує фітбольний м'яч вперед сильніше так, щоб збити виставлені кубики 3 шт. у вигляді «Вежа» (три внизу, один на верху). Як тільки м'яч збиває або докочується до кубиків, потрібно за ним збігати, взяти його в руки і принести - передати наступному гравцю.)

На естафетну лінію встає наступна команда. Оголошуються результати естафети.

Інструктор: наша наступна естафета з м'ячем прийшла до нас зі спортивної гри, вгадайте з якої?

Він грає на ковзанах,

Смішну палицю тримає він у руках.

Шайбу або м'яч кочергою б'є,

Хто назве спортсмена? .............. (Хокеїст.)

Незнайка: я теж знаю таку гру, ще знаю, як називається палиця – кочерга

Як солдата немає без гармати,

Хокеїста немає без ……. (Клюшки.)

Інструктор: хокей з м'ячем або хокей з шайбою належить до яких видів спорту – літніх чи зимових.

Починаємо естафету «Хокей із м'ячем».

(3 завдання:ключкою потрібно провести м'яч обводячи кубики 3 шт. що стоять один від одного на відстані 1м. «змійкою» до воріт і забити гол у ворота.)

Інструктор: Цей м'ячик схожий на одного лісового мешканця, який має голки на спинці.

Я колючий наче їжак,

Але ти мене не бійся,

До мене ти хоч рукою,

Хоч пальчиком торкнися.

Вколоти я не зможу,

Але з масажем поможу. (Масажний м'яч.)

Інструктор: починаємо естафету під назвою «Швидкий Їжачок».

(4 завдання:діти беруться за руки і розсуваються в ряд на відстань витягнутих рук, руки опускають. З кожного боку шеренги коштує по 1 кошику. З одного боку, порожня, з іншого наповнена масажними м'ячами. За командою перший гравець, який стоїть поруч із кошиком з м'ячами передає дитині, що стоїть поруч, по одному м'ячу в руки, і так по ланцюжку доти, поки м'ячі в кошику не закінчаться. Як тільки всі м'ячі передані команда піднімає руки догори, тим самим показуючи, що вправу виконано.)

Команди міняються місцями. Оприлюднюються результати естафет.

Інструктор: Наші веселі естафети добігли кінця.

Діти, давайте згадаємо, які м'ячі сьогодні з нами грали (обговорення). Судді підбивають підсумки.

Підведення підсумків. Нагородження команд грамотами та призами.

Інструктор: на цьому дозвольте наше свято закінчити словами, може Незнайко щось скаже:

Якщо міцно товаришуєш ти зі спортом,

Наполегливий у тренуваннях,

То будеш у холод, у дощ та спеку

Витривалим та спритним.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую за ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення відправлено
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!