Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

План конспект зі спортивних єдиноборств. Конспект уроку з фізичної культури з елементами єдиноборств. Коломенський муніципальний район

Конспект уроку фізичної культури

П.І.Б. педагога : Коваленко Юлія Вікторівна

Клас: 7

Програма: Робочі програми 5-9 класів В.І. Ляха Просвітництво 2013р.

Розділ програми : Легка атлетика

Тип уроку : освітньо-пізнавальний

Тема урока : Стрибки в довжину з 9-11 кроків розбігу

Мета уроку : Сформувати уявлення про правильну техніку виконання стрибків у довжину з 9-11 кроків розбігу.

Завдання уроку :

    пояснити правильну техніку виконання стрибків завдовжки з 9-11 кроків розбігу;

    продемонструвати виконання стрибків у довжину з розгону;

    виконати стрибки у довжину з 9-11 кроків розбігу;

    сприяти розвитку фізичних якостей;

    планувати свої дії під час виконання фізичних вправ;

    працювати у складі групи, формувати організаторські та комунікативні здібності.

Умови проведення : стадіон, стрибкова яма

Матеріально-технічне забезпечення Кабіна: рулетка, граблі, лопата, секундомір.

1. Вступно-підготовча частина

1.1. Організаційний момент .

Ціль: забезпечити психологічну та морфофункціональну готовність учнів до вирішення завдань основної частини уроку та досягнення його цільової установки.

Завдання:

    створити позитивний емоційний настрій;

    поставити мету та завдання уроку, пов'язати їх з темою минулого уроку;

    перевірити знання з техніки безпеки;

    перевірити ЧСС (частоту серцевого скорочення).

Методи : словесний (команда, вказівка, бесіда),

Метод контролю : Вимір морфофункціональних показників.

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Організує побудову

Організує здачу рапорту, контролює правильність виконання команд. Вітає учнів.

Ставить цілі, завдання на урок.

Опитує учнів за правилами техніки безпеки під час розминки.

Подає команду на вимірювання ЧСС.

Учні будуються у шеренгу по одному.

Фізорг класу здає рапорт, учні виконують команди:

«Рівняйся», «Смирно», «По порядку розрахуйся».

Слухають та усвідомлюють

Відповідають питання вчителя. Дотримуватись зазначеної дистанції, чітко виконувати команди вчителя.

Вважають пульс

1 хв.

30 секунд

10 секунд

20 секунд

Перевірити відповідність спортивної форми у учнів. П'ятки разом, шкарпетки нарізно. Плечі розправлені, груди подати вперед, руки притиснуті до тулуба, кисті стиснуті в кулак.

Вважають за 10 сек.

Запам'ятати число ЧСС, у кого ЧСС вище 80уд/хв, стають на лівий фланг.

1.2. Перевірка домашнього завдання

Ціль: перевірка засвоєння домашнього завдання.

Завдання :

    формувати вміння самооцінки;

    мотивувати до занять фізичної культури та спорту.

Метод : словесний.

Методи мотивування навчальної активності учнів : заохочення, похвала

Метод контролю: опитування.

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Проводить опитування

- Який вид спорту називають «королева спорту»

Чому?

На попередніх уроках ми з вами вивчили стрибок у довжину з місця . Чи існують інші види стрибків?

- Навіщо необхідно вміти правильно робити стрибки? Зробіть висновок.

Пропоную продовжити техніку вивчення стрибків. З чого почнемо?

Легка атлетика

Вона поєднує понад 40 видів інших спортивних вправ у ходьбі, бігу, стрибках, метаннях та багатоборствах.

- Стрибки у довжину з розбігу; стрибки ввисоту.

- Стрибки знаходять широке застосування у рухової діяльності. Вправи у стрибках зміцнюють кістково-м'язовий апарат ніг, тулуба, тренуютьокомір, координацію рухів.

- З розминки.

1 хв.

2 хв

Перевірити за короткий проміжок часу знання та способи дії уч-ся, встановлення прогалин у їх засвоєнні

1.3. Розминка

Ціль : формувати знання учнів про правила безпечної поведінки під час проведення стрибків, навчити рухової дії, розвивати швидкість рухової реакції.

Завдання:

    всебічно підготувати організм учнів для вирішення основної частини уроку та досягнення максимального оздоровчого ефекту;

    підготувати м'язові групи спини, ніг, черевного преса, які братимуть участь у вирішенні рухових завдань;

    формувати навички та вміння виконувати рухові дії та формувати встановлення на активну пізнавальну діяльність.

Методи: словесні (опис, вказівки, розпорядження, підрахунок, команди), метод безпосередньої наочності.

Методи контролю:вимір морфофункціональних показників.

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Ходьба по спортивному майданчику із зміною напрямку руху

1.Ходьба на шкарпетках, руки нагору.

Ходьба п'яти, руки на поясі.

Ходьба на зовнішніх сторонах стоп, руки на поясі.

Спортивна ходьба.

Біг у колону по одному.

Біг на шкарпетках. Бічний галоп (правим, лівим боком).

2.Вправа на відновлення дихання.

На 4 рахунки – глибокий вдих, на 4 рахунки – повільний видих («спущений м'яч»);

Відновлюємо пульс, дихання.

3. ОРУ на місці:

1. І.П. - стоячи ноги нарізно
1-2 - руки через сторони вгору, 3-4 - в.п. 6-8 разів.

2.І.п. - стоячи ноги нарізно, руки за головою. Нахил голови вперед. 10-15 сек.

І.П. - стоячи ноги нарізно. Нахил голови назад. 10-15 сек.

І.П. - стоячи ноги нарізно. Нахил голови вліво. Те саме в інший бік. 10-15 сек.

І.П. - ноги нарізно, руки вгору, пальці переплетені в замок 1-2 - нахил вліво, 3-4 - нахил вправо 6-8 разів.

І.П. - стоячи ноги нарізно, права рука вгорі, ліва внизу 1-2 - відведення рук назад, 3-4 - зміна положення рук Руки в ліктях не згинати. 8-10 разів. І.П. - ноги нарізно, руки зігнуті перед грудьми 1-2 - поворот тулуба вліво, 3-4- те ж праворуч Руки тримати паралельно підлозі. 6-8 разів.

І.П. - ноги нарізно, руки в сторони 1-2 - поворот тулуба вліво, 3-4 - те ж праворуч Руки тримати паралельно підлозі. 6-8 разів.

І.П. - ноги нарізно, руки на пояс 1-2 - нахил вперед прогнувшись, 3-4 - нахил назад 6-8 разів.

І.П. - ноги нарізно, руки внизу, кистями обхопити лікті 1-7 - послідовні нахили вперед, 8 - в.п.
Ноги в колінах не згинати, руками намагатися торкнутися статі. 2-3 рази.

І.П. -упор присівши, долоні на підлозі
1-2 - упор стоячи зігнувшись, долоні не відривати від підлоги, 3-4 - в.п. 6-8 разів.

І.П. -упор присівши
1-2 - встати, бавовна над головою, 3-4 - в.п. 6-8 разів.

    Виконують вправи.

    Слухають зауваження вчителя.

    Виконують комплекс вправ розминки.

Оцінюють проблеми та труднощі, що виникають у ході виконання завдань.

Ставлять завдання оволодіння новим способом дії («Мені треба навчитися»).

ОГ

10 хвилин.

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

6-8 разів

ПГ

10 хвилин.

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

6-8

СМР

10 хвилин.

Навчання самостійного регулювання величини фізичного навантаження та часу відпочинку між вправами

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

5-6 разів

При бігу дотримуватись дистанції

Стежити за диханням

Виконувати вправи без помилок

Вважають за 10 сек.

Запам'ятати число ЧСС

2. Основна частина

Ціль:- опанувати рухові дії при виконанні стрибка в довжину з розбігу;

Завдання:

    навчити техніці розбігу разом із відштовхуванням і ритму останніх кроків розбігу;

    освоїти техніку стрибка завдовжки з 9-11 кроків розбігу;

    визначити типових труднощів учнів і під час рухового дії;

    усунути грубі помилки під час виконання стрибків з розбігу.

: фронтальна, індивідуальна

Словесні, метод безпосередньої наочності.

Методи стимулювання навчальної активності : похвала, заохочення

Види контролю: оперативний, поточний

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

1.Розгляньте малюнок (на малюнку зображено фігуру людини в чотирьох фазах стрибка в довжину з розбігу)

Чи є відмінність із раніше вивченим стрибком?

У чому?

Навіщо потрібен розбіг?

Початок розбігу позначимо прапорцем біля краю доріжки. Це місце відштовхування.

Якою ногою відштовхуємось?

Такий політ називають «політ за кроком».

Що ще відбувається у польоті?

Чи правильне приземлення впливає на дальність стрибка?

2. Проговоримо покроково всі дії виконання стрибка.

3. Багаторазове повторне виконання рухової дії в цілому з акцентом на детальне засвоєння окремих його елементів.

Чи можемо ми сказати, що досягли вже високих результатів?

Чи можемо ми його досягти?

4. Навчання техніки стрибка завдовжки з 9-11 кроків розбігу: розповідь, показ. Стрибки у довжину з розбігу розвивають м'язи ніг, спини, черевного преса. Вони дуже важливі для здоров'я.

А тепер трохи пограємо. Перша гра "Бій биків".

І.П. – стати обличчям один проти одного. Руки на плечах партнера.

Завдання: витіснити партнера вперед до бічної лінії майданчика.

Той, хто програв: дівчинки - 5 присідань на правій нозі за допомогою партнера («пістолетик»); хлопчики – 10.

Гра починається по свистку.

Наступна гра «Тягнемо ріпку».

І.П. – стати обличчям один проти одного, взявшись «глибоким» хватом правої руки.

Завдання: перетягнути свою територію партнера.

Той, хто програв: дівчинки - 5 присідань на лівій нозі за допомогою партнера; хлопчики – 7.

Учні розглядають малюнок, шукають відповіді на питання.

Створюють алгоритм стрибка у довжину з розбігу.

Знаходять відмінність.

Положення ніг, рук.

Набрати потрібну швидкість.

Відштовхування проводиться будь-якою ногою, махова нога, зігнута в коліна, виноситься вперед, руки теж вперед.

Обидві ноги та обидві руки витягуються вперед, до грудей.

Учні розглядають різні варіанти приземлення малюнку. Роблять висновки.

Розбіг, потрапити поштовховою ногою на брусок, відштовхування, приземлення обома ногами.

Вказують на недоліки, помилки. Роблять висновок: потрібна ще висока швидкість, стабільний результат, висока стійкість, міцне запам'ятовування, автоматизм рухової дії.

- Потрібні тренування.

1. Поштовхова нога та протилежна їй рука попереду. Махова нога та інша рука ззаду, імітація руху при відштовхуванні.

2. Стрибки в довжину з місця поштовхом однієї ноги із приземленням на обидві ноги.

3. Стрибки у довжину з трьох-п'яти кроків через невелику перешкоду.

Рухливі ігри з елементами єдиноборств

(боротьба за територію)

ОГ

23хв

3-5 разів

3-5 разів

ПГ

23

Мін

3-5 разів

3-5 разів

СМР

23 хв

Допомагають вчителю стежити за дотриманням правил гри

Контролюють виконання вправи учнів, що програли

Дотримуватися правил техніки безпеки під час виконання вправ

Перший етап - підготовчий, етап процесу навчання рухової дії.

У ході роботи на малюнку створюється алгоритм стрибка. Вчитель фіксує його своєму планшеті.

Другий етап: ознайомлення, початкове розучування руху.

уповільнене виконання, нестабільний результат, низька стійкість, неміцне запам'ятовування, усвідомлений контроль процесів.

Третій етап – поглиблене деталізоване розучування, формування рухового вміння.

формування вміння учнів технічно правильно і вільно виконувати рухову дію загалом.

Вправи виконуються груповим способом у шерензі. Зверніть увагу на правильне виконання рухів. Дотримуватись техніки безпеки при приземленні в стрибкову яму.

Зверніть увагу, щоб руки були на плечах партнера.

Звернути увагу учнів, щоб різко не смикали один одного за руки.

Дотримуватись техніки безпеки.

3. Заключна частина

3.1. Зниження рухового навантаження, відновлення

Ціль:приведення організму в оптимальний для подальшої діяльності функціональний стан та створення установки на цю діяльність, поступове зниження функціональної активності організму та приведення його у відносно спокійний стан.

Завдання:

зниження фізіологічного збудження та зайвої напруги окремих груп м'язів;

поступове приведення організму учнів у відносно спокійний стан (зняття фізичної та психічної напруженості).

Форми організації діяльності учнів: фронтальна.

Методи мотивування учнів : похвала, заохочення

Вид контролю: поточний, вимірювання морфофункціональних показників

Методи: словесні, наочні, практичні

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Організація виконання вправ, що використовуються для сполученого психофізичного розвитку.

"Пронумерувати" пальці:

великі,

вказівні,

середні,

безіменні,

мізинці.

По черзі і якнайшвидше з'єднувати 2-5 пальці з першим. Наприклад, за командою «два» з'єднати кінчики великого та вказівного пальців. Виконувати у прямому (від вказівного пальця до мізинця) та у зворотному (від мізинця вказівному пальцю) порядку, потім врозкид.

Вчитель дає команди: "три", "чотири", "п'ять".

"Вухо - ніс". Лівою рукою взятися за кінчик носа, а правою рукою – за протилежне вухо – «раз». Одночасно опустити вухо та ніс, на рахунок «два» ляснути в долоні перед собою. «Три» – змінити положення рук: лівою рукою взятися за праве вухо, а правою рукою – за кінчик носа. «Чотири» – бавовна перед собою.

Вчитель дає команди: «раз», «два», «три», «чотири», «п'ять».

Організовує вимір ЧСС.

Пульс у стані спокою в нормі у здорової людини ритмічний, без перебоїв: у хлопчиків – 70-75 уд/хв, у дівчаток – 75-80 уд/хв

Виконують вправи.

Вимірюють пульс

ОГ

4 хв

ПГ

4 хв

СМР

індивідуально

Спочатку завдання виконується кожною рукою окремо, потім обома руками разом, спочатку з відкритими, потім із заплющеними очима.

Завдання виконується спочатку з відкритими, потім із заплющеними очима.

3.2. Підбиття підсумків уроку

Ціль:аналіз та оцінка успішності досягнення мети уроку та визначення перспективи подальшої роботи.

Завдання:

самооцінка та оцінка роботи класу та окремих учнів;

організоване завершення заняття.

Мета учнів - Оцінити свою діяльність на уроці.

Форми організації діяльності учнів : фронтальна.

Методи організації діяльності учнів: розмова.

Методи мотивування (стимулювання) навчальної активності учнів : похвала, заохочення

Види контролю: підсумковий.

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Що на уроці було найважливішим?

Чи вдалося вирішити поставлене завдання?

Які труднощі були?

Що хотілося б додати до уроку?

У кого виходить? Кому ще потрібне тренування?

- Що хотіли б побажати одне одному?

вивчити техніку виконання нового стрибка.

Не повною мірою виконав навчальне завдання уроку.

Виконав навчальне завдання уроку.

ОГ

2 хв.

ПГ

2 хв.

СМР

2 хв.

Стимулювати учнів до самоаналізу результативності своєї діяльності на уроці.

3.3. Завдання додому .

Ціль : формування в учнів звички до систематичних занять, виконання яких стає потребою фізичного вдосконалення (формування динамічного стереотипу).

Мета самостійної роботи для учнів: застосовувати отримані знання під час виконання фізичних вправ

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Дозування

ЗМУ

Які вправи, виконані за урок, були найважчі?

Чому?

Вдома виконати ці вправи по 10 разів або протягом 5-10 хвилин щодня.

Слухають, запам'ятовують.

Організовано виходять із спортивної зали

ОГ

1 хв.

ПГ

1 хв.

СМР

1 хв.

Індивідуальне домашнє завдання відповідно до рекомендації лікаря.

Інструктаж з виконання

Домашнє завдання

Муніципальний загальноосвітній заклад

середня загальноосвітня школа №10

План-конспект відкритого уроку

з фізичної культури

для учнів 10 класу

по розділу«Єдиноборства»

Упорядник:

Акініна Ірина Володимирівна

вчитель фізичної культури

МОУ ЗОШ №10

Коротков Олександр В'ячеславович

вчитель фізичної культури

МОУ ліцей

г.о. Оріхово-Зуєво

22.04.2014р.

Урок №2. Тема уроку: «Техніка ударів руками. Техніка ударів ногами. Техніка захисту. Техніка комбінацій».

Мета уроку: вивчити новий матеріал із основ єдиноборств.

Завдання уроку:

1. Вивчення техніки захвату, ударної техніки.

2. Формування м'язового корсета, розвиток різних груп м'язів.

3. Виховання дисциплінованості, колективізму, почуття товариства, лідерства.

Місце проведення: спортивний зал.

Тривалість уроку: 45 хв.

Обладнання та інвентар: магнітофон, палиця, 2 подушки, 2 гімнастичні лави, 12 матів.

Частини уроку

Зміст

Час

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча

15 хв.

Побудова в один ряд, перевірка наявності спортивної форми.

Побудова колону по одному. Слідкувати за правильною поставою, положенням рук та постановкою ніг.

Клас пересувається до колони по одному. Слідкувати за правильною постановкою стоп під час виконання завдання.

Побудова в одну шеренгу за периметром залу. Форма організації – фронтальна, спосіб виконання – одночасний. Вчитель розташований у центрі зали. Звернути увагу на інтервал – руки убік, на поставу під час виконання вправи. Стежити за становищем рук.

1. Побудова, вітання, повідомлення завдань уроку

1 хв.

2. Ходьба:

На шкарпетках;

На зовнішньому склепіння стопи

Перекатом із п'яти на носок.

30 сек.

3. Біг:

Рівномірний;

спиною вперед;

2 хв.

4. Загальнорозвиваючі вправи на місці:

1) І.П. – стійка ноги нарізно, руки на пояс. 1 – нахил голови вліво; 2 – те саме вправо; 3 – те саме вперед; 4 – те саме назад.

2) І.П. – стійка ноги нарізно, руки на пояс. 1-4 - обертання головою в ліву сторону; 5-8 - те ж у правий бік.

3) І.П. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.

1 – руки до плечей; 2 – руки нагору, стати на шкарпетки; 3 – руки до плечей; 4 – в. п.

4) І.П. – стійка ноги нарізно, руки убік. 1 – стиснути пальці у кулак; 2 – розтиснути; 3 – стиснути пальці в кулак; 4 – розтиснути.

5) І.П. – стійка ноги нарізно, руки убік. 1-4 - обертання пензлями вперед; 5-8 - те саме назад.

6) І.П. – стійка ноги нарізно, руки убік. 1-4 - обертання передпліччям вперед; 5-8 - те саме назад.

7) І.П. – стійка ноги нарізно, руки до плечей. 1-4 - обертання плечима вперед; 5-8 - те саме назад.

8) І.П. - Ліва рука вгорі, права внизу. 1-4 - ривки руками назад зі зміною становища рук.

9) І.П. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.

1-2 - два нахилу тулуба вліво, права рука над головою; 3-4 - те ж праворуч, ліва рука над головою.

10) І.П. – стійка ноги нарізно, руки на пояс.

1 – нахил тулуба до лівої ноги; 2 – те саме в середину; 3 – те саме до правої ноги; 4 – в. п.

5 хв.

5. Бігові та стрибкові вправи:

Біг із високим підніманням стегна;

Біг із захльостуванням гомілки;

Приставними кроками лівим та правим боком;

спиною вперед;

Стрибки на лівій та правій нозі;

3 хв.

З колони по одному клас перебудувати в колону по три з інтервалом 2 м. Форма організації – почергова, спосіб виконання – одночасно кількома учнями. Учні у першій шерензі починають вправу по свистку вчителя. Після виконання вправи учні будуються в колону по три з іншого боку зали. Слідкувати за правильною постановкою стоп під час виконання бігових вправ, положенням рук.

6. ОРУ в положенні лежачи на матах

5 хв.

Основна. Поділ на дівчаток і хлопчиків.

20 хвилин.

Форма організації – послідовна, спосіб виконання – одночасно кількома учнями.

Клас поділяється на хлопчиків та дівчаток. На одній половині зали хлопчики виконують конкурси, на іншій дівчинки …….

Техніка ударів. Техніка захисту. Комбінації.

20 хвилин.

1-й конкурс. Виштовхніть суперника з кола.

2-й конкурс. Виштовхнути плечем суперника за лінію з положення упор лежачи. (М). Витягнути з кола спиною один до одного (д)

3-й конкурс. Бій на подушках.

20 хвилин.

III

Заключна.

10 хвилин.

Побудова в одну шеренгу. Домашнє завдання: Поворот праворуч, вихід із зали.

1. Розтяжка та релаксація.

8 хв.

2. Побудова, підбиття підсумків уроку.

2 хв.

Навчальне заняття

з класичної боротьби з групою початківців.

дата проведення

Завдання: 1. Вивчити рух тулубом при упорі головою, руками та ногами в килим. 2. Повторити переворот важелем. 3. Вивчити переворот за руки збоку.

Інвентар: борцовський килим.

Частина

уроку та час

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Побудова групи,

рапорт чергового викладача.

Перевірка присутніх.

Пояснення завдань уроку.

Перевірка гігієнічного стану.

Стройові вправи: повороти

ліворуч (праворуч), кругом

Перевірити, чи стрижено нігті. Перевірити форму одягу

вільна-

Ходьба: високо піднімаючи коліна; на зовнішній (внутрішній) стороні стопи; спортивна ходьба.

Біг: п'ятами дістаючи сідниці; правим (лівим) боком уперед; схрещуючи ноги; із прискоренням; з поступовим переходом

на ходьбу.

Ходьба: у напівприсіді; Звичайна ходьба.

Переки вперед, назад

Побудова групи у коло.

1). Вихідне положення (І. п.) – основна стійка (о. с), ноги на ширині плечей:

1 – підняти руки вгору, 2, 3 – ривок руками назад, 4- І. п.

2). І. п. – руки за головою, лікті відведені назад: 1, 2 – два нахилу

вправо, 3, 4 - те саме вліво

3). І по. з:1, 2,3 - три пружинистих нахилу вперед, 4. - І. п.

4). І. п. – руки за головою: 1 – поворот тулуба наліво, 2 – І. п., 3 – поворот тулуба направо, 4. – І. п.

5). І. п. - руки на пояс: 1-4 - круговий рух тулубом вперед-вправо,

5-8- те ж вперед-вліво

6). І. п. - упор лежачи: 1, 2 - зігнути руки, 3,4 -І. п.

7). І. п. - лежачи на животі із захопленням руками гомілковостопних суглобів:

1 - прогнутися, 2 - І.П.

8). І. п. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба: 1,2 - торкнутися шкарпетками ніг килима за гололової, 3, 4 -І. п.

9). Рухи на мосту вперед-назад з поворотом голови наліво-направо

10). Боротьба ногами лежачи 2+2 хв.

Кожна вправа виконується на

Протягом 25 м, всього 5 хв.

4 рази на 30 сек.

Ходьба ліворуч в обхід. Звернути увагу на поставу.

Під час руху правим боком ліва нога поперемінно ставиться то спереду, то ззаду правої ноги

Переки виконуються по діагоналі

килима в колоні по одному

Кожен ривок робиться з більшою силою.

Голову вперед не нахиляти

При нахилах діставати килим руками

Лікті вперед не зводити

З місця не сходити

Тулуб прямий

І. п. приймати лише після команди

Ноги в колінах не згинати

Спочатку вправа виконується за допомогою рук

Пари підбирають приблизно рівної ваги. Вправи виконуються лівою та правою ногою

ная-40хв.

1. Вивчення рухів тулуба в упорі головою, руками, ногами в килим: вперед-назад, убік, кругові

2. Повторення перевороту важелем на партнерові, що не суперечить, і на партнері, що чинить опір не на повну силу після захоплення

3. Вивчення перевороту захопленням рук збоку

4. Навчальна сутичка 2+2 хв

5. Повторення пересувань, захоплень та боротьба за захоплення

Виконуються за допомогою рук

Повторення з правого та лівого боку від противника

Звернути увагу на скручування партнера

Зміна партнерів місцями після 1 хв. відпочинку

тільна -

Вправи для укріплення мосту.

Спокійна гра: "Роби, як я".

Ходьба стройовим кроком. Побудова. Підбиття підсумків уроку. Завдання додому. Зауваження щодо уроку

2 рази по 30 сек

Обов'язкове виконання ранкової зарядки

Навчально-тренувальне заняття. Навчально-тренувальне заняття – найпоширеніша форма організації занять. Тривалість 135-180 хв. Завдання: вивчення та вдосконалення техніки та тактики боротьби, вдосконалення фізичних та вольових якостей.

Навчально-тренувальне заняття складається з чотирьох частин: вступної, підготовчої, основної та заключної.

1. Вступна частина. Тривалість 3-7 хв. У вступній частині уроку ставляться самі завдання і застосовуються такі самі засоби, що у навчальному уроці. За необхідності даються завдання окремим, хто займається.

2. Підготовча частина. Тривалість 20 – 30 хв. Завдання та засоби ті ж, що й у підготовчій частині навчального уроку.

3. Основна частина. Тривалість 95-105 хв. при уроці 135 хв. та 140-150 хв. при уроці 180 хв. Завдання: вивчення нових та вдосконалення раніше вивчених технічних та тактичних дій, удосконалення спеціальних фізичних та вольових якостей.

Основна частина уроку здебільшого починається з повторення раніше пройденого матеріалу (виконуються частини прийомів, зв'язки комбінацій, контрприйомів тощо). Потім вивчають нові спеціальні вправи, прийоми, зашиті, контрприйоми, способи тактичної підготовки.

Повторивши раніше пройдений матеріал і засвоївши новий, що удосконалюють його у навчальних, навчально-тренувальних або тренувальних сутичках. Наприкінці основної частини уроку дається завдання на вдосконалення дожимів, доглядів та контрприйомів з відходом з моста. Основна частина закінчується виконанням спеціальних вправ на розвиток сили, гнучкості чи витривалості за завданням тренера.

4. Заключна частина. Тривалість 3-7 хв. Завдання та засоби цієї частини уроку не відрізняються від заключної частини навчального уроку.

Навчально-тренувальне заняття проводиться груповим методом. Однак наприкінці підготовчої частини уроку може бути відведено час для самостійної роботи із завданням.

Підбір спеціальних вправ та його дозування, час вивчення та вдосконалення техніки і тактики боротьби, характері і тривалість сутичок залежить від завдань і підготовленості групи.

Під час проведення сутичок вільні борці, за винятком пари, що готується до боротьби, або наступні пари (при боротьбі на кількох килимах) виконують вправи за завданням тренера поза килимом.

За борцями, вільними від боротьби, спостерігає інший викладач чи помічник із здібних борців. Борці, які готуються до бою, відпочивають, налаштовуються для її проведення, продумують способи вирішення поставлених завдань. У цей час вони можуть спостерігати і за сутичкою, відзначаючи її цікаві ситуації.

Якщо водночас ставиться завдання вдосконалювати фізичні якості, то вдосконалювати швидкість і спритність треба на початку уроку, поки що ще не втомилися. Вправи на розвиток сили, гнучкості та витривалості виконують наприкінці уроку, коли ті, хто займається добре розігрілися і підготували м'язи до великого навантаження.

Зразковий план-конспект занять із боротьби

Навчально-тренувальне заняття

з вільної боротьби з групою борців 2-го розряду

дата проведення

Завдання: удосконалювати рівновагу, повторити переворот хресним захопленням гомілок; вивчити варіант виконання цього прийому.

Інвентар: борцовський килим.

Частина

уроку

та час

Дозування

Організаційно-методичні

вказівки

Побудова групи, розрахунок, рапорт. Перевірка присутніх. Пояснення завдань уроку.

Завдання: 1-4-три кроки вперед, 5 - упор присівши, 6 - упор лежачи, 7 - зігнути руки, 8 - розігнути руки, 9 - що 5, 10 -о. с, 11-12 -поворот праворуч

Після виконання завдання з першим рахунком займаються

виконують рух ліворуч в обхід

вільна-

Ходьба, ходьба шкарпетками всередину (назовні), ходьба в напівприсіді з поворотами наліво (направо), ходьба на колінах, виставляючи гомілку вперед-всередину

Спортивна ходьба. Біг із поворотами на 360°, біг із прискореннями. Стрибки на ногах з прогинанням та просуванням вперед

Ходьба, перекиди вперед, назад

Перекиди назад з виходом у стійку на кистях, переворот боком, політ-перекид через опудало.

Побудова групи до колони по 4.

1). І. п. - права перед лівою, руки перед грудьми: 1,2 - два ривки руками назад, 3-ривок прямими руками назад з поворотом тулуба наліво (направо), 4.-І. п.

2). І. п. - те ж: 1 - нахил вліво, 2 - І. п., 3 - нахил вправо, 4 - І. п.

3). І. п. - стоячи на правій нозі, ліва ззаду:

1 - нахил вперед з торканням руками килима праворуч від правої ноги; 2 - те ж з торканням килима спереду від правої ноги; 3 - те ж з торканням килима зліва від правої ноги;

4). Те саме, що і 3, але стоячи на іншій нозі

5). І. п. – ноги на ширині плечей: 1,2,3 – прогнутися і дістати долонями п'яти, 4 – І. п.

6). І по. с, шкарпетки разом, руки на пояс:

1-4 - обертання тулубом вперед-вліво, 5-8-то в інший бік

7). І. п. - випад праворуч на праву, стоячи на

шкарпетках, руки на пояс: 1,2 - перехід у випад

на ліву. 3-4 – І. п.

8). І. п. – стоячи на лівій (правій) нозі. Руху правої (лівої) спереду назад (як при відхваті)

Рухи тулуба, стоячи в положенні моста, вперед-назад з поворотом голови наліво-направо.

Рухи тулуба в упорі головою об килим

вперед-назад, вліво-вправо, кругові.

Рухи тулуба у положенні моста з піднятою правою (лівою) ногою.

Кожна вправа виконується протягом 25 м

кожною ногою

на кожній нозі

Повороти виконуються довільно, без порушення руху в обхід

Повороти виконуються по бавовні, прискорення – по свистку.

Акробатичні вправи виконуються з поворотом наліво колону по 2.

Після польоту-перекидка встати в о. с. і залишитися стояти

З місця не сходити

Наперед не нахилятися

З місця не сходити

При прогинанні таз не опускати

Таз не піднімати і не торкатися п'ятами килима

Після першої серії відпочинок-30 сек.

Амплітуда руху гранична

Виконуються за допомогою рук

ная-95 хв.

Партер. Повторення перевороту хресним захопленням гомілок із положення партеру (положення атакованого - лежачи, у партері)

Вивчення варіанта перевороту хресним захопленням гомілок зі вставанням у стійку

Навчальна сутичка на вдосконалення переворотів скресним захопленням гомілок 3/3

Навчально-тренувальний бій на вдосконалення раніше вивченої техніки 4/4

Різні вправи у положенні мосту

Раніше переворот вивчався без вставання атакуючого у стійку

При вставанні тягнути партнера на себе

Звернути увагу на виходи нагору

Темп виконання спокійний.

тільна -

Вправи на заспокоєння дихання та розслаблення. Вправи на увагу у русі. Побудова. Підбиття підсумків заняття. Зауваження щодо уроку

Вправи виконуються зі словом "група". Виконав вправу без слова «група» займає місце останнього в колоні

Тренувальне заняття.Тривалість 135-180 хв. Обсяг роботи проти навчально-тренувальними заняттями зменшується, а інтенсивність збільшується. Завдання: подальше вдосконалення техніки та тактики борців, удосконалення фізичних та вольових якостей, досягнення високого рівня спортивної форми, виявлення кращих борців до майбутніх змагань, визначення рівня різних сторін спортивної майстерності борців.

Тренувальний урок складається з трьох частин: розминки, що поєднує вступну та підготовчу частину, основної та заключної.

1. Розминка. Розминка триває 15-25 хв. Завдання: ознайомлення групи із завданнями заняття, порядком його проведення, із конкретними завданнями, порядком пар для ведення боротьби. Порядок пар доцільно вивішувати у залі, де відбувається тренування. Підвищення функцій та налаштування організму на виконання роботи в основній частині уроку. У розминку включаються вправи для розігріву організму і спеціальні вправи для налаштування нервово-м'язового апарату до майбутньої роботи. Спеціальні вправи краще робити з партнером, оскільки вони можуть якнайкраще відповідати вправам з основної частини заняття.

2. Основна частина. Тривалість 105-115 хв. при тривалості уроку 135 хв. або 150-160 хв. при тривалості уроку 180 хв. Завдання: вдосконалення борців у фізичній, вольовій, технічній та тактичній підготовці; вибір борців на майбутні змагання; визначення ступеня спортивної майстерності борців.

Основна частина починається з тренувальних сутичок, які проводяться за правилами змагань (не зараховується лише туші та сутичка триває у стійці). Тренувальні сутички перериваються лише у виняткових випадках. Усі зауваження робляться під час сутички.

Під час підготовки до турнірних змагань дозволяється проводити дві тренувальні сутички. При одній тренувальній сутичці можна провести додаткову, але вже навчально-тренувальну сутичку. Тривалість такої сутички – скорочують чи зменшують темп її проведення. Після сутичок дається завдання на вдосконалення технічних та тактичних дій.

Основна частина тренувального заняття закінчується проведенням спеціальних вправ для розвитку гнучкості, сили або витривалості. Найбільш поширеними вправами є дотиски, догляди та контрприйоми з відходом з моста в класичній та вільній боротьбі, утримання та уникнення їх у боротьбі самбо.

3. Заключна частина триває 3-5 хв. У її завдання входить приведення організму щодо спокійний стан і підбиття підсумків уроку. Борці можуть проводити заключну частину індивідуально за певним завданням.

Організаційно-методичні вказівки. Після побудови групи та пояснення завдань заняття розминка проводиться груповим чи індивідуальним методом.

За групового методу розминку проводить викладач. У таку розминку включають загальнорозвиваючі та найбільш доступні спеціальні вправи. Після розминки відводиться 3-5 хв. для самостійної підготовки до бою. У цей час борець виконує спеціальні вправи, які потрібні тільки йому.

Спеціальну розминку можна проводити і у вигляді боротьби з партнером, який чинить опір не на повну силу. Розминка не повинна бути стомлюючою. Більшість борців її слід закінчувати за 10-12 хв. до виходу на бій.

Індивідуальна розминка аналогічна груповий. У її завдання входить загальне розігрівання організму та підготовка його до виконання конкретних завдань в основній частині заняття. Індивідуальна розминка на тренуванні має бути схожою на розминку перед змагальною сутичкою.

Порядок застосування засобів тренування в основній частині заняття може бути змінений. Спочатку виконуються завдання на вдосконалення тактико-технічних дій, потім проводиться тренувальна сутичка, після чого надаються додаткові завдання.

Орієнтовний план-конспект

Тренувальне заняття з боротьби самбо

з групою майстрів спорту та борців 1-го розряду.

Дата проведення.

Завдання: удосконалення спортивної майстерності за індивідуальними планами.

Інвентар: борцівський килим 8X8 м, гімнастична стінка, гирі 16 та 24 кг, розбірна штанга, канат, кільця, скакалки.

Частина

уроку

та час

Дозування,

Організаційно-методичні

вказівки

Побудова, рапорт, перевірка присутніх

Пояснення завдань уроку

Загальнорозвиваючі вправи

Спеціальні вправи

Вказується порядок пар

Виконуються самостійно з включенням елементів самострахування

Тренувальні сутички за правилами

Навчально-тренувальні сутички тривалістю 8 хв.

Вдосконалення утримань і переходів на больові прийоми

Вдосконалення фізичних якостей: гнучкості, сили, витривалості

Завдання сутички борці вирішують самостійно

Перші 4 хв. один із борців копіює для партнера боротьбу його майбутнього супротивника. Потім борці змінюються ролями

Утримання удосконалюються у положенні, яке виходить внаслідок проведення коронного прийому

За завданням тренера

тільна -

Вправи на розслаблення та заспокоєння дихання

Побудова. Підбиття підсумків заняття. Зауваження щодо заняття

Проводяться самостійно

Проводить тренер

За будь-якого порядку застосування засобів тренування тренувальна сутичка є основною.

Основна частина уроку проводиться двома викладачами. Один спостерігає за сутичкою, інший записує переваги та недоліки борців. Якщо немає другого викладача, то для ведення сутички підбирають помічника з-поміж кращих борців. У цьому запис веде викладач.

Якщо при розподілі борців на тренувальні сутички один залишається без пари, його треба з'єднати з парою борців відповідної ваги і кваліфікації. І тут борці поперемінно борються з кожним. Завдання бою встановлює викладач.

При самостійному виконанні тривалих чи важких завдань борці у разі втоми відпочивають. Однак час відпочинку не повинен бути тривалим, тому що при охолодженні борці зазвичай втрачають бажання тренуватися.

При підготовці до конкретного змагання тренувальні сутички борці проводять з урахуванням індивідуальних особливостей майбутніх супротивників. Для цього треба підбирати таких партнерів, які за манерою боротьби та своїми індивідуальними особливостями були б схожі на майбутніх супротивників. Якщо таких партнерів немає, то можна дати завдання спортсмену: боротися в стилі та манері передбачуваного супротивника (моделювання).

Заняття іншими видами спорту . Заняття іншими видами спорту в основному належать до тренувальних занять.

З інших видів спорту борці найчастіше використовують гімнастичні вправи: вільні та на снарядах; баскетбол, волейбол, ручний м'яч, кроси, стрибки, метання, веслування, плавання, акробатику, штангу, ходьба на лижах, слалом.

Заняття іншими видами спорту доцільно проводити на свіжому повітрі. Починати їх рекомендується коротким бігом із застосуванням невеликих комплексів загальнорозвиваючих вправ. Такі заняття можуть закінчуватись спеціальними вправами, в парах без кидків. Під час проведення занять із єдиною метою різнобічного фізичного розвитку можна використовувати природні засоби природи: каміння, дерева, піщаний берег та інших.

Подібні заняття можуть проводитись за одним видом спорту або бути змішаними. У другому випадку заняття починаються, наприклад, з гри в баскетбол, а закінчуються вправами зі штангою чи акробатичними вправами чи кросом.

З метою вибіркового розвитку фізичних якостей можуть проводитися комплексні заняття з урахуванням індивідуальних особливостей, що займаються. На таких заняттях для одних борців, наприклад, дається завдання удосконалювати силу м'язів за допомогою штанги, для інших – витривалість з подоланням дистанції кросу, для третіх – спритність за допомогою акробатичних вправ тощо.

Заняття іншими видами спорту можна включати в підготовчу частину або наприкінці основної частини уроку боротьби.

Закінчуватися заняття повинні вправами заспокоєння дихання і розслаблення.

Після закінчення занять, якщо дозволяють умови, можна провести короткочасне купання.


Тема:Дзюдо. Прийоми боротьби лежачи і стоячи».

Дата проведення: 02.12.2014 р.


Місце проведення:МБОУ «Джалільська середня загальноосвітня школа №2» Сарманівського муніципального району Республіки Татарстан

Провів:тренер-викладач з дзюдо

Щербаков Віктор Олексійович

Мета уроку:розвиток координаційних, силових здібностей, силової витривалості та гнучкості, ознайомлення з основами олімпійського руху.

Завдання уроку:

Вивчити кидок у боротьбі стоячи «Передню підніжку» та вдосконалювати кидок «задня підніжка».

Вивчити больовий прийом у боротьбі лежачи «важіль ліктя під час захоплення руки двома ногами».

Теоретичні відомості: продовжити ознайомлення з олімпійським рухом.

Інвентар:дзюдоїстський килим (татамі).

Частини кл.години

Зміст класної години


Дозування


Методичні вказівки


1.


Вступна частина.

1. Побудова, перекличка учнів.

2. Проблемна ситуація, завдання уроку.

3. Виховний момент.


2 хв.


З настанням зими почастішали звернення громадян до травпункту.

Що необхідно знати та вміти, щоб не отримати травми або правильно надати допомогу.

Виховання почуття співпереживання до людей, можливість прийти на допомогу, зміцнення здоров'я


2.


Підготовча частина

1. Вимірювання частоти серцевого скорочення (ЧСС). Розминка: легко бігом, біг приставними кроками, захлестом гомілки, високим підніманням стегна, біг із поворотами на 360 градусів.


10 хвилин.

2 хв.


Біг у колоні по одному. Дистанція один метр. Вдих носом, видих ротом


2. О.Р.У стоячи, вправи у розвиток м'язів шиї, плечового суглоба, рук, тулуба, тазостегнових суглобів; вправи для колінних суглобів Випади вліво, вправо (напівшпагати), шпагат поздовжній та поперечний.

3. Вправи в партері (лежачи) у розвиток гнучкості

А) Вправа міст із положення стоячи на колінах.

Б) Повороти тулубом зі становища сидячи навколішки торкаючись руками килима позаду.

В) Розминка шиї зі становища стоячи в упорі на голові "міст" зігнувшись.

Г) Розминка шиї зі становища стоячи в упорі на голові "міст" прогнувшись.

Д) Переки вперед і назад, переворот боком, переворот вперед. Вимірювання ЧСС.

4 хв.


Чи не крутити головою. Руки прямі.

Основна частина.

1. Удосконалення страховки, падіння на бік та на спину.

2. Вчитель розповідає та показує новий прийом. Вимірювання ЧСС

3. Розучування техніки прийому передня підніжка. Цей прийом може виконуватися, якщо партнер знаходиться у захисній стійці або коли партнер рухається вперед. Торі в синьому кімоно стоїть у фронтальній (захисній) стійці, лівою рукою захоплює праву руку Уке в білому кімоно, а правою рукою тримає захоплення на шиї. Уке стоїть в атакуючій (правосторонній) стійці права нога попереду, і тримає такий самий захоплення як Торі, Уке руками робить тягу Торі на себе і переносить центр ваги свого тіла на праву ногу, робить розворот заводячи ліву ногу за праву і стає спиною до Торі, робить підсід і правою ногою перекриває обидві ноги Торі переносячи центр ваги на ліву ногу, лівою рукою тягне праву руку, а правою рукою захопивши шию Торі і робить кидок. Вимірювання ЧСС.

5. Гра, проведення конкурсу з вирішення кросворду на олімпійську тематику.

А) Питання по горизонталі

1.Місце проведення древніх Олімпійських Ігор (Олімпія).

2. Джерело здоров'я (спорт).

Б) Питання щодо вертикалі

1. Комплексне, масове змагання (Спартакіада).

6.Вимірювання ЧСС. Боротьба лежачи (партер). Розучування больового прийому важіль ліктя під час захоплення руки двома ногами. Уке в білому кімоно лежить на спині, Торі трохи відсувається назад, робить паузу в положенні стоячи на лівому коліні, потім присувається ближче. Піднімаючи праву руку, Уке захоплює лівий відворот Торі. Торі відразу реагує, захоплюючи праву руку партнера двома руками і ставлячи праву ногу біля пахви борця в білому. Піднімаючись на правій нозі, Торі переступає лівою ногою через голову Уке, поставивши п'яту біля його шиї. Одночасно Торі підтягується ближче до правого плеча Уке. Торі сідає на татамі біля правого плеча партнера. Стисаючи коліна, Торі витягає руку Уке у напрямку назовні, скручуючи її за допомогою свого правого стегна. Уке подає сигнал «здаюся» подвійною бавовною по лівій нозі Торі. Вимірювання ЧСС.

28 хвилин.

5 хв.


Робити бавовну прямою рукою .

Технічні дії виконуватимуть без опору.

Стійка пряма.

Клас поділяється на дві групи та бореться по 5 хв.

Стежити за постановкою ніг та тягою

Страхування партнера під час падіння.

Гра на олімпійську тематику

Повернути передпліччя руки атакованого таким чином, щоб великий палець зап'ястя був спрямований нагору.


4.


Заключна частина.

1. Приведення організму до відносно спокійного стану, легко бігом.

2. Дихальні вправи. Черевне грудне та повне дихання. Лежачи на спині, ліва рука лежить на животі, а права на грудях, робити черевне дихання, 5-7 вдихів, очі закриті. Грудне дихання 5-7 вдихів. Повне дихання, починаючи вдих животом, переводити вдих груддю, починаючи видих грудьми та закінчуючи видих животом. 3.Вимірювання ЧСС.

4. Побудова, підбиття підсумків уроку: виділення найкращих учнів, завдання відстаючим. Домашнє завдання.


5 хвилин.

2 хв.

Права рука не повинна рухатися, а ліва рука піднімається

Мета уроку:

Завдання уроку:

Повинні знати:

Повинні вміти:

УУД, що формуються:предметні:

метапредметні:

особистісні:

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку з фізичної культури: "Прийоми боротьби у стійці"»

Розгорнутий конспект уроку з фізичної культури

Вчителі Бондаренко О.О.

Дата проведення: 12.12. 2016р.

Розділ:Елементи єдиноборств

Тема урока:Прийоми боротьби у стійці.

Мета уроку:вивчення елементів техніки прийомів у стійці; переворот нирком. Контроль та оцінка індивідуального фізичного розвитку та фізичної підготовленості.

Завдання уроку:

Повинні знати:

Вплив оздоровчих систем фізичного виховання на зміцнення здоров'я, профілактику професійних захворювань та збільшення тривалості життя. Форми занять фізичною культурою, їх цільове призначення та особливості проведення. Вимоги безпеки на заняттях фізичною культурою. Способи контролю та оцінки індивідуального фізичного розвитку та фізичної підготовленості.

Повинні вміти:

Планувати та проводити індивідуальні заняття фізичними вправами різної цільової спрямованості. Комплекси вправ загальної та спеціальної фізичної підготовки. Проводити фізкультурно-оздоровчі заходи як навчального дня, фрагменти елементів єдиноборств (у ролі помічника вчителя). Надавати першу долікарську допомогу при травмах

УУД, що формуються:предметні:володіти навичкою систематичного спостереження за своїм фізичним станом, мати уявлення про техніку єдиноборств.

метапредметні:розвивати мотиви та інтереси пізнавальної діяльності до занять єдиноборств; здійснювати контроль за своєю діяльністю, володіти основами самоконтролю, самооцінки;

особистісні:формування готовності та здібності учнів до саморозвитку та самоосвіти, формування моральних почуттів та моральної поведінки.

Метод проведення:потоковий, індивідуальний.

Місце проведення:спортивний зал

Інвентар:свисток, секундомір, гімнастичні мати

Характеристика учнів (клас): 11 клас

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина, 11 хвилин

1. Побудова в одну шеренгу:

а) рапорт фізорга класу;

б) вітання;

в) перевірка учнів;

г) повідомлення завдань уроку.

д) пульсометрія

2. Стройові прийоми дома; повороти та перебудова в шерензі та колоні:

Звернути увагу на спортивну форму, взуття, техніку безпеки на занятті

2. Ходьба:

високо піднімаючи коліна,

на зовнішній/внутрішній стороні стопи.

Біг: із захлестом гомілки назад, правим/лівим боком вперед, скресним кроком,

з прискоренням,

із поступовим переходом на ходьбу.

Ходьба у напівприсиді, звичайна ходьба.

Переки вперед, назад, з виходом на прямі руки, довгий перекид, підйом розгином.

3. ОРУ на місці:

1) І. п. – ноги на ширині плечей 1, 2, 3-піднімаючи руки вгору. Зробити ними три ривки тому. 4-і.п.

2) І, п. – руки за голову, лікті відведені назад. 1,2-два нахилу вправо. 3,4-то ліворуч.

3) І. п. – ноги на ширині плечей. 1, 2, 3-три пружинистих нахилів вперед. 4-и. п.

4) І. п. – руки за головою. 1 – поворот тулуба ліворуч. 2 – й. та п. 3 – поворот тулуба направо. 4 – в. п.

5) І. п. – руки на поясі 1 – 4 – круговий рух тулубом уперед направо. 5 – 6 – те саме вперед – ліворуч.

6) І. п. - упор лежачи. 1, 2 – зігнути руки. 3 – 4 розігнути руки.

7) І. п. – лежачи на животі, захопивши руками гомілковостопні суглоби. 1 - прогнутися. 2-й. в. п.

8) І. п. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба. 1, 2, - торкнутися килима за головою шкарпетками ніг. 3, 4, - в. п.

9) Рухи на передньому мосту вперед – назад, з поворотом голови ліворуч та праворуч.

10. Боротьба на руках

по 0,5 кола

по 10 повторень

8 повторень

8 повторень

8 повторень

8 повторень

10 повторень

8 повторень

10 повторень

8 повторень

Направ-во! В обхід по залі кроком руш!

Звернути увагу на поставу.

Під час руху правим боком ліва нога поперемінно ставиться то спереду, то ззаду правої ноги.

Голову вперед не нахиляти

Ноги в колінах не згинати

Лікті вперед не зводити

З місця не сходити

Тулуб прямий

І. п. приймати лише після команди

Коліна на підлогу не ставити

Ноги поставити ширше плечей упор руками в килим

Активно працювати корпусом

Основна частина, 25 хвилин

1. Переклад ривком захопленням однойменного зап'ястя та тулуба

Захист: крокуючи повернутись грудьми до атакуючого і захопити його різноіменну руку. 12хв
Конрприем: кидок підворотом захопленням зап'ястя.

2. ^ Переклад нирком захопленням тулуба з далекою рукою

Захист: відходячи від атакуючого і повертаючись до нього грудьми захопити вільною рукою його плече.
Контрприйоми:
а) кидок підворотом захопленням руки під плече;

б) накриття висідом захопленням руки по плече.
в) пульсометрія

ПУЛЬСОМЕТРІЯ

Заключна частина, 4 хвилини

1. Вправи зміцнення м'язів шиї.

2. Спокійна гра «на увагу».

3.пульсометрія

2. Підбиття підсумків.

3. Організований догляд із зали.

Вказати на помилки. Виділити хлопців, які добре справлялися із завданнями. Похвалити всіх за роботу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую за ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення відправлено
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!