Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Регбі - Mollenta - Молодіжний інформаційний портал. Чим відрізняються м'ячі регбі від м'ячів для американського футболу

І регбі є схожими іграми. Змагання проводяться практично ідентичних полях. М'ячі забиваються у однакові ворота. Та й сама ціль гри має мало відмінностей. Далі хотілося б розповісти, чим регбі відрізняється від американського футболу.

Екіпірування

Форма регбістів нічим не відрізняється від тієї, яку носять спортсмени, які грають у звичний для всіх нас європейський футбол. Водночас, в американському футболі противники повинні постійно стримувати наступальні дії противника. Швидкості тут набагато вищі, ніж у регбі. Тому спортсмени одягаються в міцне захисне спорядження, схоже на хокейне. Екіпірування для американського футболу представлене масивними нагрудниками, щитками на плечі та коліна. Використовуються тут також шоломи із забралом, які запобігають струсу мозку та ударам в обличчя.

Поле

Продовжимо говорити, чим регбі відрізняється від американського футболу. Визначальні відмінності є параметрах поля. У регбі воно має ширину 70 м-код і довжину 100 м-коду.

Американський футбол – гра, в якій поле значно вже. Його ширина складає всього 49 м. Що стосується довжини, вона дорівнює 110 м. При цьому всі вимірювання виконуються в ярдах. Справа в тому, що поле поділено на окремі зони. Кожна з них є відрізком 5 ярдів. Зони розкреслені суцільними лініями, які вказують гравцям, яку дистанцію залишилося пробігти до ворога. На тих же шпальтах знаходяться захисники, які перешкоджають просуванню суперника вперед.

Передачі

Чим регбі відрізняється від американського футболу? У регбі члени однієї команди мають право пасуватись лише по поперечній лінії або віддавати м'яч назад. У довільних напрямках дозволяється грати, ударяючи по спортивному снаряду ногою.

Американський футбол - гра, в якій спрямовувати м'яч можна будь-куди. Проте передача за атаку виконується лише одна. Далі просування м'яча відбувається завдяки спринтерським забігам нападаючих.

Система нарахування очок

Чим регбі відрізняється від американського футболу? Істотні відмінності є й у правилах. У регбі очки заносяться до активу атакуючої команди при успішному внесенні м'яча до залікової зони. За це нараховується 5 пунктів. З того ж місця гравці надалі мають право штовхати снаряд ногою. При попаданні м'яча у ворота команді нараховується ще 2 бали. Якщо мають місце заборонені прийоми з боку суперника, у регбі гравці мають право робити штрафні удари. В останньому випадку поразка воріт супротивника дає ще 3 пункти.

Що стосується нарахування очок гравцеві тут достатньо внести м'яч у залікову зону. Це називається "тачдаун". За нього команді нараховується 6 балів. Більше того, під час гри учасники мають право бити по м'ячу ногою у будь-який час, виконуючи пас або намагаючись вразити ворота. У разі потрапляння в рамку атакуючій команді зараховується 3 очки.

Кількість гравців у команді

У регбі на полі у складі однієї команди мають право перебувати 15 осіб. Змінюватися вони можуть необмежену кількість разів, у будь-який момент матчу, на першу вимогу тренера. Виходячи із зазначеного чимось нагадує хокей.

У складі однієї команди в американському футболі перебуває лише 11 осіб. Гравці також можуть змінюватись без обмежень. Водночас менша кількість учасників робить цей вид спорту динамічнішим.

Силові прийоми

У регбі контакт з боку сторони, що захищається, може застосовуватися лише по відношенню до члена команди противника, який володіє м'ячем. В американському футболі фізичний вплив може чинитися на будь-якого суперника. У цій грі, як правило, переважна більшість учасників сконцентрована на особистому протистоянні. При цьому лише кілька гравців нападу займаються передачею м'яча.

Чи грають у регбі дівчата?

У регбі жінки грають, як і чоловіки. Однак у цьому випадку цей вид спорту називається прапор-футбол. Така дисципліна є специфічним різновидом американського футболу, в якому заборонено жорсткі контакти між противниками. Кожен гравець ловить м'яч та передає напарнику. Щоб вивести суперника з гри, необхідно не збивати його з ніг, а зривати прапорець з екіпіровки, який закріплений біля пояса. Тому захисні накладки на тіло тут не потрібні.

Тривалість матчу

В американському футболі зустріч поділена на 4 тайми. Кожен із них триває 15 хвилин. Між першим та другим, а також третім та четвертим таймами проводяться перерви на одну хвилину, чого достатньо для того, щоб отримати настанови тренера, перевести дух, поправити екіпірування та попити води. На екваторі поєдинку, тобто після другої чверті, гравці відпочивають протягом 15 хвилин.

Регбійний матч складається з 2-х таймів тривалістю 40 хвилин. Паузи та вимушені перерви можуть виникати лише в тому випадку, якщо учасники поєдинку потребують медичної допомоги. Гра може бути зупинена арбітрами для вирішення спірних моментів або перегляду відео епізодів. А загалом перерв як таких правила гри в регбі не передбачають.

Американський футбол і регбі - це два схожих за характером виду спорту, але з правилами гри, що досить сильно відрізняються. В обох видах спорту дві команди гравців, що суперничають, намагаються пронести довгастий за формою м'яч через футбольне поле і перетнути з ним лінію воріт противника, або забити його ногою у ворота противника. Команда, яка не володіє м'ячем, намагається запобігти зароблянню очок командою-суперником шляхом зупинки її атакуючого гравця або перехопленням у нього м'яча. Основними відмінностями між цими двома видами спорту є: кількість гравців у команді, розміри ігрового поля, спортивне екіпірування, порядок початку та закінчення гри, правила проносу м'яча і кількість очок, що присуджується за певний тип гола.

У звичайній грі в американський футбол кожна команда має 11 гравців. Кількість гравців у регбі залежить від типу гри. Два основних типи гри в регбі, це Регбійний союз, де у кожній команді грає по 15 гравців, та Регбійна ліга, де кожна команда має по 13 гравців. В обох видах спорту існують варіації, в яких грає менша кількість гравців. Наприклад, американський футбол-вісімка, з 8 гравцями від кожної команди, та регбі-сімка, з 7 гравцями з кожної сторони.

Заміна гравців

У найзначніших матчах американського футболу, більшість гравців команди лише нападають чи обороняються, тобто. одна команда атакуюча, а інша обороняється. Коли команда заволодіває м'ячем або втрачає його, гра зупиняється, і гравці, що тільки що грали, змінюються 11 новими. У будь-який час між розігруванням м'яча команда може провести заміну одного або декількох гравців. Немає жодних обмежень щодо кількості гравців, що допускаються, протягом гри, і деякі гравці спеціалізуються на виконанні якогось одного, конкретного завдання, того, в якому вони процвітають краще за інших.

У регбі, на полі залишаються ті самі гравці, незалежно від того, яка з команд заволоділа м'ячем. Це означає, що більшість гравців мають бути універсальними, і грати однаково добре, як у захисті, так і в нападі. Командам дозволяється обмежена кількість замін гравців, тому більшість із них залишаються на полі протягом усієї гри.

Футбольне поле

Ігрове поле в обох видах спорту виглядає однаково, але має різні розміри. Обидва поля мають прямокутну форму, футбольні ворота на протилежних кінцях та білі лінії, нанесені на певні ділянки поля. Поле для гри в регбі трохи довше від однієї лінії воріт до іншої, і становить 100 м, тоді як ця довжина в американському футболі становить 91,44 метра. І поле для регбі значно ширше.

Футбольні ворота

Футбольні ворота мають приблизно однаковий розмір в обох видах спорту, хоча в деяких іграх нижнього рівня в американському футболі вони ширші. Регбійні ворота мають Н-подібну форму, з поперечиною на висоті 3 м від землі, і шириною між стійками 5,6 м. Ворота американського футболу можуть також мати Н-подібну форму, але частіше вони мають одну опору в основі, і дві стійки , що виходять з перекладини. Поперечина розташовується на висоті 3,05 метра, а стійки на ширині 5,64 або 7,11 м одна від одної. У регбі ворота знаходяться на кожній лінії воріт, в той час як в американському футболі вони встановлюються в кінці кожної залікової зони.

М'ячі

Як в американському футболі, так і в регбі, використовуються накачані повітрям, довгасті формою м'ячі різних розмірів. Розмір м'яча залежить від типу гри та віку гравців. Повнорозмірний м'яч обох видів спорту становить приблизно 27,94 см у довжину, має від 53,3 до 61 см у діаметрі (в найширшій його частині), і важить від 397 до 454 гр. М'ячі для американського футболу загостреніші на кінцях, а м'ячі для регбі трохи більше в діаметрі. Найчастіше м'ячі обох видів спорту виконуються із синтетичних матеріалів, хоча в іграх в американський футбол вищого рівня використовуються м'ячі з натуральної шкіри.

Екіпірування гравців

Однією з значних відмінностей є екіпірування гравців, що використовується при проведенні ігор. Гравці в американський футбол одягають захисні шоломи із захисною маскою для обличчя, міцні наплічники, а також захист колін, гомілки та стегна. Гравці в регбі зазвичай одягають мінімум захисту або зовсім не використовують її. Деякі гравці використовують м'які накладки для захисту вух, плечей та ключиці, але використання жорстких засобів захисту не допускається.

Тривалість гри

Стандартна гра в регбі складається із двох періодів по 40 хвилин кожен, а вся гра триває 80 хвилин. Матч американського футболу складається з чотирьох 15-хвилинних періодів і, відповідно, займає 60 хвилин. В іграх нижнього рівня, таких як юнацькі ігри, або в якихось особливих варіаціях ігор, як американський футбол, так і регбі, допускають менш тривалі матчі.

В американському футболі час гри часто зупиняється, наприклад, при пропуску м'яча гравцем при подачі вперед, забиванні гола, зміні володаря м'яча, і, у випадках, при виході м'яча межі поля. У регбі час гри не зупиняється, хоча в кінці гри може бути оголошено про додатковий час, щоб компенсувати хвилини втрачені під час зупинки гри, наприклад, при отриманні травми гравцем. Це означає, що часто, повна тривалість гри займає трохи більше 80 хвилин. При закінченні гри внічию в обох видах спорту можуть бути призначені періоди овертайму.

Процес гри

Ще одна істотна відмінність між цими видами спорту полягає в самому процесі проведення гри. В американському футболі гра є короткою чергою злагоджених дій, де після кожного разу йде перегрупування команд для підготовки до наступної черги. У регбі гра зупиняється більш короткі проміжки часу, т.к. у разі зупинки провідного гравця, м'яч швидко пасується товаришу за командою, і гра поновлюється.

Пронос м'яча

В обох видах спорту гравці намагаються пронести м'яч за лінію воріт супротивника, і найчастіше це робиться занесенням м'яча в руках. В американському футболі гравці можуть передавати м'яч товаришу по команді, і їм дозволяється подавати м'яч вперед, за умови, що той, хто подає, знаходиться позаду тієї точки на полі, де почалася гра. У регбі гравці теж можуть передавати м'яч, але їм не дозволено передавати його вперед, а лише у бік чи назад.

У регбі допускаються удари ногою по м'ячу, його передачі іншому гравцю і навіть самому собі. Наприклад, гравець, що несе м'яч, може штовхнути його ногою вперед, потім підбігти, знову схопити його, і нести далі. В американському футболі гра ногою допускається лише за певних обставин і, як правило, є результатом того, що володіння м'ячем переходить іншій команді.

Забивання голів

В обох видах спорту забивання голів здійснюється двома основними способами - пронесення м'яча через лінію воріт супротивника, та забивання м'яча у ворота супротивника. При виконанні цих дій нараховується різна кількість очок, в залежності від того, як був виконаний гол і за яких обставин. В американському футболі є ще один спосіб заробити очки, так званий «сейфті», що трапляється, коли гравець був зупинений противником або втратив м'яч у своїй заліковій зоні, або при догляді м'яча за межі своєї залікової зони.

У звичайній грі в американський футбол, пронос м'яча за лінію воріт противника, або заволодіння ним у його заліковій зоні, називається тачдауном і приносить команді 6 очок. Аналогічна ситуація в регбі називається "трай" (виграш), і зараховується при дотику до м'яча землі в зоні воріт противника. "Трай" приносить команді 5 очок при грі в Регбійному союзі, і 4 очки при грі в Регбійній лізі.

Після того, як був виконаний «тачдаун» або «трай», команда, що його виконала, отримує шанс заробити додаткові очки. У регбі це називається "конверсією" або "реалізацією", і приносить команді додаткові 2 очки, якщо зіграний ногою м'яч пройшов над поперечиною воріт. В американському футболі це явище має такі різні назви, як: "додаткове очко", "додаткове очко після тачдауна, точним ударом по воротах" і "додаткові два очки після тачдауну, в результаті вдалої спроби занести м'яч у залікову зону". Це приносить команді додатково 1 або 2 очки, залежно від того, чи м'яч був занесений в залікову зону, чи був забитий ногою у ворота. Якщо м'яч був занесений, тоді команді нараховується 2 очки, якщо він був забитий, то 1 очко. Іноді в іграх юнацьких ліг нарахування очок відбувається навпаки.

В обох видах спорту очки також нараховуються за інші випадки гри ногою, при проході м'яча над поперечиною воріт противника. В американському футболі це називається «гол з гри» і приносить команді 3 очки. У регбі існує ще два способи забити гол - це "пенальті" і "дроп-гол" (удар по воротах з відскоку, виконаний у процесі гри). У Регбійному союзі обидва ці способи приносять команді 3 очки. У Регбійній лізі, "пенальті" дає 2 очки, а "дроп-гол" 1 очко.

Інші відмінності

Існує ще безліч відмінностей між американським футболом та регбі. Так, наприклад, блокування гравця з команди, що суперничає, є невід'ємною частиною при грі у футбол, а при грі в регбі, в контакт можна вступати тільки з гравцем, що володіє м'ячем. Деякі інші відмінності включають обмеження можливостей проносу м'яча, припущення штучного покриття поля при грі в американський футбол, а також термінологія, яка використовується для назв позицій гравців. Варто також відзначити, що в американський футбол грають в основному в США, тоді як регбі є більшим міжнародним спортом.

Дивно, що в нашій країні не набули широкого поширення такі спортивні ристалища, як американський футбол та регбі. Обидві ці команди ігри, обидві захоплюють увагу вболівальників з перших хвилин змагань, розраховані на сильних і витривалих гравців. Як би там не було, а багато любителів ігрищ у нашій країні навіть не вловлюють їх суті та різниці. Давайте разом з'ясуємо, чим відрізняється регбі від американського футболу?

Що таке регбі?

Захоплююча гра, під час якої учасники передають м'яч між собою за допомогою ніг чи рук з єдиною метою – потрапити овальним м'ячем у ворота чи зону залікових очок. Вперше заговорили про неї ще на початку ХІХ століття. На одному з футбольних матчів, що проходив в англійському місті Регбі, одному гравцеві набридло бігати за правилами. Він схопив м'яч і помчав, розштовхуючи своїх та чужих гравців, до воріт суперника. Цей матч вважають днем ​​виникнення нового командного ристалища. У міру розвитку гри в ній кілька разів змінювалися правила, і лише в 1963 році футбольною асоціацією були затверджені нові правила, що діють і понині.

Що таке американський футбол?

Це така ж командна гра, як і попередня, але проводиться на площі меншого розміру. Вкидання м'яча тут не проводять, він лежить на полі на момент виходу гравців. Суть гри у захопленні м'яча (теж овальної форми) та просуванні його на певну кількість ярдів у зону супротивника. Для цього кожній команді дається кілька спроб, що тривають по п'ятнадцять хвилин кожна. Якщо протягом наданих спроб просунути м'яч не вдається, право на володіння ним переходить до суперника. Що частіше гравці однієї чи другої команди потрапляють у ворота суперника, то більше очок отримує команда. Слід зазначити, що прабатьком американського футболу вважається рання форма регбі. Саме тому вони так схожі один з одним.

Резюмуємо. Відмінності регбі від американського футболу

1. Ширина поля. У регбі – це 100 на 70 метрів, в американському футболі – 110 на 49 метрів.

Набридло просто так ганяти м'яч у дворі? Хочеться чогось новенького та цікавого, захоплюючого? Тоді спробуйте зайнятися регбі чи американським футболом!
Так-так, два ці види спорту з кожним роком завойовують все більше популярності в Росії серед молоді. Спортивні канали стали частіше транслювати матчі з Європи та США, знаходячи своїх уболівальників і в Росії. А в спортивних магазинах нарешті почало з'являтися екіпірування для занять цими видами спорту (www.sportwares.ru).
Однак, як завжди у всьому новому (для нас новому – російських людей, вихованих на звичайному футболі, лапті та містечках, у кращому разі не волейболі та баскетболі) для спортсменів-початківців виникають нагальні питання: як правильно вибрати м'яч, екіпірування, захист, взуття? Здавалося б, на перший погляд два ці види спорту дуже схожі. Давайте розберемося, що звідки пішло.
Реґбі (англ. rugby football, частіше просто rugby) - спортивна командна гра з овальним м'ячем, який гравці кожної команди, передаючи один одному руками та ногами, намагаються приземлити в заліковому полі за воротами суперника або забити його в Н-подібні ворота. М'яч має пролетіти над поперечиною воріт. А Американський футбол - це також командний вид спорту з м'ячем, мета гри якого - просувати м'яч у бік очкової (або кінцевої) зони (англ. end zone) на боці поля суперника і заробляти очки. В принципі, можна сказати, що ці дві гри дуже схожі між собою, і дійсно, говорячи про «регбі», люди часто мають на увазі «американський футбол». Обидві ці ігри беруть витоки з футболу, тільки регбі вперше з'явився в Англії, а американський футбол відповідно в Америці. Але незважаючи на велику схожість – ці ігри мають багато відмінностей між собою.
Оскільки дані види спорту в Росії набирають популярності лише з недавнього часу, а бажаючих зайнятися таким спортом стає все більше і більше, то поступово виникає все більше питань щодо м'ячів для цих ігор, захисту та екіпірування. І найпоширеніший із них - як же підібрати м'яч для тренувань і в чому взагалі відмінність м'яча регбі від м'яча для американського футболу?
У чому різниця між м'ячами регбі та в американському футболі?
- Обидва види м'яча мають сфероїдну форму і на перший погляд справді здаються однаковими, але насправді це не так.
М'яч для регбі і у розмірі та у вазі значно більший за м'яч для американського футболу. За стандартними розмірами, схваленими Міжнародним Союзом Регбі (IRB), м'яч регбі має бути вагою 410-460г, по довжині 28-30см, коло від кінчика до кінчика зазвичай 74-77см, а коло шириною відповідає 58-62см. Також стандартним розміром м'яча для дорослих гравців є розмір № 5 (розмір №4 підходить для підлітків 10-14 років, а м'яч розміру №3 підходить для дітей 6-9 років). Зазвичай має форму витягнутого яйця. http://www.sportwares.ru/catalog174_1.html
М'яч для американського футболу за стандартами NFL (Національна Футбольна Ліга) повинен відповідати за вагою 397-425г, бути довжиною 28см, по довжині кола від кінчика до кінчика 72,4см, шириною кола 54см, а також він більш витягнутий до кінців щодо регбі- м'яч. http://www.sportwares.ru/catalog158_1.html
Також м'яч для регбі має більш округлені кінці, на відміну від м'яча для американського футболу. Матеріал, який використовується у виробництві м'ячів для регбі - це зазвичай синтетичні матеріали (зносостійка композитна гума, прогумована бавовняна поверхня), так як вони менше вбирають вологу, тим самим не спотворюють форму м'яча в сиру погоду (таким чином, з 1870 року ігри в регбі поступово були виведені з обігу), а для американського футболу зазвичай використовується шкіра (частіше за темно-коричневий), а також м'яч для амер. футбол має характерну для нього шнурівку (шкіряні шнурки) вздовж поверхні, що легко відрізняє цей м'яч від м'яча для гри в регбі та інших подібних видів спорту.
Поверхня м'яча для американського футболу зазвичай має шорстку поверхню (що нагадує зерна дрібної гальки) у тому, щоб захоплення м'яча був найбільш фіксованим, щоб м'яч не ковзав у руках гравця, особливо у сиру чи вологу погоду.
Також на обох видах м'яча зазвичай надруковано емблему або логотип клубу, виробника або ліги, де використовується даний варіант м'яча. Регбі м'ячі зазвичай мають яскравіше забарвлення порівняно з м'ячами для американського футболу.
Перед грою камеру м'яча для американського футболу роздмухують до тиску повітря 12.5–13.5 psi (86–93 kPa) – таким чином досягається вага 14–15 унцій (397–425г).

У Москві існує кілька клубів з гри в регбі та американському футболі. І кількість охочих грати у команді цих клубів зростає з кожним сезоном. Це дуже яскраві та захоплюючі ігри, вони вносять багато драйву та новизни в життя активних молодих людей, якби на трибуні чи на полі! Спробуйте зайнятися – не пошкодуєте!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!