Скільки триває перерва між таймами. Скільки триває футбольний матч

• Тривалість гри
  • Порушення правил та недисциплінована поведінка гравців
  • Тривалість гри міні футбол:

Періоди гри.
    Матч триває два рівні періоди кожен по 20 хвилин. Контроль часу здійснюється хронометристом.
    Тривалість кожної половини матчу може бути продовжена для виконання пенальті.

Тайм-аут.
    Команди мають право в кожній половині матчу взяти тайм-аут тривалістю за одну хвилину.
    При наданні тайм-ауту дотримуються наступні умови:
    Головні тренери команд мають право просити у хронометриста тайм-аут тривалістю за одну хвилину.
    Тайм-аут тривалістю в одну хвилину можна попросити будь-якої миті, але надати його можна тоді, коли команда, яка попросила тайм-аут, володіє м'ячем.
    Хронометрист сигналізує про надання тайм-ауту, коли м'яч вийшов з гри, застосовуючи свисток або інший акустичний сигнал, який відрізняється від суддів, що використовуються.
    Під час тайм-ауту гравці мають залишатись на майданчику. Якщо вони хочуть отримати інструкції від однієї з офіційних осіб команди, то повинні робити це тільки біля бічної лінії навпроти своєї лави запасних. Офіційна особа, що інструктує гравців, не повинно виходити на майданчик.
    Команда, яка не використовувала тайм-аут у першій половині матчу, має право лише на один тайм-аут у другій половині матчу.

Перерва між періодами.
    Перерва між періодами не повинна перевищувати 15 хвилин.

Рішення.
    Якщо хронометрист відсутній у матчі, то головний тренерзвертається з проханням про тайм-аут до судді.

Якщо Регламент змагань передбачає, що має призначатися додатковий часпісля закінчення основного часу, то протягом додаткового часу тайм-аут не надається.

Напружений футбольний матчзакінчується... І все не закінчиться. Арбітр із суддівським свистком все ніяк не оголосить фініш. Вийшли вже, здається, всі часові межі. Закінчилося все терпіння. І у глядача постає питання. Скільки триває футбольний матч за часом?

Якщо за правилами

У зведенні правил футболу сказано чітко. Час футбольного матчу - 90 хвилин, розбиті на два тайми по 45 хвилин, між якими п'ятнадцятихвилинна перерва для відпочинку футболістів. Для юних футболістівпередбачені короткі за часом матчі. Все залежить від вікової категорії.

Якщо по «життю»

Здавалося б, на цьому можна було б закінчити, але справа в тому, що у футболі немає чистого ігрового часу. Під час пауз, викликаних замінами гравців, поверненням м'яча після вильоту його за межі поля, травмами гравців та виходами на поле та іншими форс-мажорами секундомір не зупиняється. Головний суддя під час матчу ніби акумулює ці затримки і наприкінці гри призначає компенсований час, покликаний повернути паузовий час у гру. Скільки додати часу, вирішує лише суддя, ці добавки строго не регламентуються. Судді мають лише рекомендації з цього приводу. Тому, на жаль, в учасників матчу та глядачів до арбітра часто виникають питання на тему: чому було додано, наприклад, саме дві хвилини, а не три. До того ж, посилюють ситуацію паузи вже в самий компенсований час. Як правило, судді доданий час за паузи, як це не тавтологічно звучить, доданий час вже не оголошують.

У результаті, скільки часу футбольний матч триватиме не знає часом і сам головний суддя.

Нездоровий ажіотаж із доданим часом матчу міг би вирішити приклад ментально близького футболухокею з м'ячем, де суддя відразу після значної паузи, якщо вважає це за потрібне, додає якийсь час і про це оголошує всім. Наприкінці гри із суми утворюється більш-менш чіткий зрозумілий для всіх доданий час. На жаль, поки що цей досвід футболом не затребуваний.

Якщо по «кубку»

Особливий статус у футболі у кубкових матчів. У матчах у турнірній системі за принципом «програв - вибув» не може бути нічиєю, не такою вже, до речі, рідкісною у футболі. Для того, щоб виявити переможця, може знадобитися дуже багато часу. Навіть... вічність.

То скільки триває футбольний кубковий матч за часом? Звичайний регламент кубкових матчів такий. Спочатку 90 хвилин за правилами із суддівською добавкою (якщо суддя вважатиме за потрібне). Якщо рахунок після закінчення цього часу рівний, то призначаються додаткові 30 хвилин, розбиті на два тайми по п'ятнадцять хвилин, знову ж таки з суддівською добавкою (якщо знову ж таки арбітр вважатиме за потрібне). Якщо після екстра-тайму нічия, то призначається серія пенальті. Кожна команда завдає по п'ять ударів із 11-метрової позначки. Забита більше вважається переможницею. А от якщо знову виявляється рівність, команди завдають по одному удару до першої помилки. Не забив – програє. Ось ця серія пенальті може розтягнути час футбольного матчу теоретично до вічності, якщо команди примудряться весь час дотримуватися рівності.

Найдовшою серією пенальті вважається серія, що сталася в 2005 році в матчі першого раунду Кубка Намібії між командами "Пеллас" та "Сівікс". Після основного та додаткового часу – 2:2. У серії пенальті 48 (!) ударів та п'ятнадцять промахів із підсумковою перемогою «Пеласу» - 17:16(!).

Найдовша серія пенальті на рівні збірних команд відбулася у 2007 році на чемпіонаті Європи серед молодіжних команд між англійцями та голландцями. Після нічиєї 1:1 англійці перемогли – 13:12.

Рекордні показники встановили одного разу в матчі третього раунду Кубка Англії та Ліверпуль з Мідлсбро, пробивши в серії пенальті по 15 разів. Підсумок – 14:13 на користь «Ліверпуля». На це у команд пішло 16 хвилин. Дивіться відео:

Цікаво, що серію пенальті впроваджено було у правила лише у 70-х роках минулого століття. Раніше команди у разі нічиїх перегравали матчі доти, доки хтось таки не перемагав. Пізніше почали застосовувати жереб - наприклад, підкидання монети. У сучасного життяці методи визначення переможців рідко використовуються. На перший бракує часу у напруженому календарі змагань, а другий – несправедливий. Саме почуття несправедливості зазнали футболісти збірної СРСР після півфіналу чемпіонату Європи 1968 року, коли програли італійцям лише тому, що обрали не той бік монети. Серія пенальті - компроміс між несправедливістю та нестачею часу.

Якщо «договоримося»

Деякі швидкоплинні турніри проводяться по спеціальним правилам. Час таких футбольних матчів обговорюється окремо. Як правило, воно коротше за офіційні 90 хвилин і може складатися з одного тайму. За «договірним» регламентом можуть проходити і товариські тренувальні матчі.

Якщо до «трамваю»

Дворовий футбол не підкоряться правилам та регламентам. Скільки часу тут триватиме футбольний матч? Кінцем матчу може бути оголошено певну кількість забитих м'ячів, різниця у рахунку, або щось інше. Навіть... припустимо десятий по рахунку, що проходить поряд з футбольним полемтрамвай.

Тому скільки йде за часом футбольний матч, з абсолютною точністю сказати неможливо. 90 хвилин за правилами – лише орієнтир.

Ігровий час

Футбольний матч складається з двох рівних таймівпо 45 хвилин кожен, якщо суддя та команди-учасниці не узгодили перед грою іншого варіанту. Будь-яка домовленість про зменшення часу тайму має бути досягнута до початку матчу та не повинна суперечити регламенту змагань.

Перерва

Гравці мають право на перерву між двома таймами основного часу, тривалість якого вказується у регламенті змагань, але не повинна перевищувати 15 хвилин.

Доданий час

До тривалості кожного з таймів повинен бути доданий час, витрачений під час гри на:

• проведення замін
    • оцінку серйозності травм гравців
    • транспортування травмованих гравців з поля для надання допомоги
    • умисне затягування гравцями поновлення гри
    • будь-які інші причини.

11-метровий удар

Якщо час матчу минув, а 11-метровий ударповинен бути пробитий або перебитий, то тривалість тайму збільшується на час, необхідний завершення удару.

Недограні матчі

Усі недограні матчі переграються, якщо в регламенті змагань немає іншого положення.

Wikimedia Foundation. 2010 .

Дивитись що таке "Тривалість гри (футбол)" в інших словниках:

Положення поза грою у футболі Ситуації, пов'язані з визначенням положення «поза грою» (англ. offside) описуються в Правилу 11 Правил гри у футбол. Англійський термін"офсайд" часто вживається і в російській мові. Зміст … Вікіпедія

- … Вікіпедія

Різновид великого футболу, в яку грають люди, які не мають зору. Зміст 1 Історія 2 Правила гри 3 Інше … Вікіпедія

А; м. [англ. football] Спортивна гра, в якій гравці кожної з двох команд ударами ніг прагнуть забити м'яч у ворота супротивника. Великий ф. Ф. на траві. Сучасний ф. Жіночий ф. / Розг. Про футбольний матч. Піти ф. У всій програмі один… Енциклопедичний словник

Футбольні правила правила гри у футбол, згідно з якими відбуваються змагання. Поточні правила Остання редакціяправил (1 липня 2008 року) складається із 17 пунктів. Правило 1: Поле для гри Правило 2: М'яч Правило 3: Кількість гравців Правило 4:… … Вікіпедія

ІГРИ- ІГРИ, поняття, що здається на перший погляд досить простим, але важко піддається суворо науковому визначенню. За теорією Шіллера Спенсера І. дітей реалізація надлишку енергії: в молодому організмі, що росте, є деякий надлишок сил, що залишається ... Велика медична енциклопедія

Гравець із м'ячем намагається відірватися від гравців оборони Американський футбол(англ. American football) командний … Вікіпедія

Футбольні правила Поточні правила Остання редакція правил (1 червня 2012 року) складається з 17 пунктів. Правило 1: Поле для гри Правило 2: М'яч Правило 3: Число гравців Правило 4: Екіпірування гравців Правило 5: Суддя Правило 6: Помічники судді… … Вікіпедія

Все, що стосується футбольного матчу – регламентується Правилами ІФАБ. До цього відноситься початок гри у футбол і скільки триває футбольний матч. Істотні корективи до них вносять освітленість поля, учасники змагання, арбітр, організатор турніру. Високий ранг матчу наближений до рекомендацій ІФАБ – місцевий регламент.

В останні десятиліття динамічність футболу зростає. Також зростають навантаження гравців. Але й збільшується кількість неспортивної поведінкиспортсменів (симуляції, затягування часу). У правила внесли суттєві поправки через паузи у футболі. Для збільшення чистого часу арбітр додає час, передбачений неігровими зупинками. Щоб уникнути надмірних навантаженьта погіршення самопочуття гравців суддя робить паузу для відпочинку команд чи вживання спортсменами води. Після чого піде відновлення гри у футбол без зміни воріт.

Тривалість матчу та таймів

Скільки триває футбольний матч – вирішують перед грою команди та арбітр. Їхній спільний вердикт вписуються в регламент змагань. Згідно з правилами-рекомендаціями ІФАБ (Міжнародного футбольної ради) тривалість футбольного матчу становить 90 хвилин. Цей час розбивається на два періоди. А скільки триває тайм у футболі – обчислюється розподілом загального часу. Тобто, тривалість гри у футбол – це два періоди по 45 хвилин.

Скільки триває матч у футболі – вирішується «на місцях». Місцеві федерації та організатори змагань вносять суттєві корективи. Солідні турніри (національні чемпіонати, Кубки) підганяються під загальні рекомендації. А змагання дрібного значення відрізняються часовими параметрами. Так, матчі за участю дітей, юнаків, інвалідів, ветеранів мають загалом менше 90 хвилин. Скорочений час спостерігається в товариських іграх. Зменшують тривалість матчу учасники змагання через недостатню освітленість.

Фото 1. Дитячі футбольні матчі можуть тривати менше, ніж у дорослих, загальний часскладає 90 хвилин.

ІФАБ не встановлює жорстких тимчасових обмежень, окрім одного. Матч поділяють на два проміжки – тайму. Домовленості відповідають регламенту та досягаються до початку зустрічі.

Фото 2. Учасники змагань можуть скоротити час матчу за поганого освітлення футбольного поля.

Перерва

Скільки триває перерва у футболі – залежить від регламенту змагань. Тривалість зустрічі узгоджується командами та арбітром зустрічі. ІФАБ внесла обмеження на перерву у футбольному матчі з максимального боку. Він не перевищує 15 хвилин. І не залежить від тривалості футбольного матчу.

Перерва футбольного матчу між основним та додатковим часом залежить від регламенту турніру. Також встановлюється тривалість паузи між овертаймами.

Фото 3. Гравці з команди Мексики на Кубку світу з футболу у 2014 році проти команди Голландії, Рафаель Маркес та Пауль Агілар на перерві.

Як відбувається гра у футбол. Початковий удар

Початок гри футбол – це перший удар по м'ячу у центрі поля. Його здійснює команда, визначена жеребкуванням.

Початковим ударом не вважається процедура виконання символічного удару, який роблять почесні гості. Після такої дії м'яч повертається до центру поля та вводиться в гру учасниками змагання.

Фото 4. Зі старту матчу спеціальні суддіведуть хронометраж, починаючи з першого руху м'яча.

Початковий удар також виконують:

1. Після забитих м'ячів.
    2. На початку другого та будь-якого додаткового тайму.

При початковому ударі враховують такі моменти:

1. Починає гру у футболі одна команда, а у другому таймі – її суперник.
    2. Виконує його команда, яка пропустила гол.
    3. Починає гру у футболі у додатковий час команда, визначена жеребкуванням.
    4. Команди перебувають у своїх половинах поля.
    5. Суперники розташовуються від м'яча не ближче ніж за 9,15 метра.
    6. Безпосереднє влучення у ворота зараховується як гол.

Фото 5. Чвертьфінал. Матч збірної Нідерландів проти Коста-Ріки (5 липня 2014 року). На табло вказані номери гравців на заміну: Яспер Сіллессен та Тім Крул.

Олімпійські ігри Футбол. Тривалість гри двох таймів

Яка тривалість футбольного матчу з перервою наперед дізнатися не можливо. На неї впливає безліч чинників, як прогнозованих, і непередбачуваних. Тривалість двох таймів футбольного матчу з перервою складається з:

1. Тривалість першого тайму футбольного матчу – 45 хвилин.
    2. Компенсований арбітром час – від 0 до 5 хвилин. Практично у першому таймі проводиться мало замін, футболісти не затягують час. Суддя додає не більше трьох хвилин.
    3. Перерва футбольного матчу - 15 хвилин (згідно з рекомендаціями ІФАБ).
    4. Другого тайму – 45 хвилин.
    5. Компенсований арбітром час – від 0 до 10 хвилин. Тривалість тайму футбольного матчу збільшується через заміни, які тренери відкладають на другу половину зустрічі. Крім того, втома спортсменів викликає загрозу травм та симуляції. Також відбувається затягування часу при ударах від воріт, поновлення гри після порушень, аутів та кутових. Все це відбувається задля досягнення переможного результату.

Порахувати, скільки триває футбольний матч із перервою, можливо з часткою ймовірності. І якщо вищезазначені чинники передбачають, то існують форс-мажорні обставини. Їх не спрогнозувати. Вони бувають рідко, але впливають на тривалість футбольної гри:

1. Погодні умови. З раптовою зливою не впорається дренажна система.
    2. Поведінка вболівальників. Безпека людей (футболістів, відвідувачів, працівників стадіону) – головне. Піротехніка, провокації, хуліганство на стадіоні перериває зустріч. І відповідь на запитання, яка тривалість футбольного матчу повисне у повітрі.

Фото 6 Непередбачені ситуаціїпродовжують час матчу. Суперкубок Росії між ЦСКА та Зенітом, 2016 рік

Скільки триває футбольний матч із перервою та додатковими таймами

У деяких випадках визначення переможця 90 хвилин гри буває мало. Таке буває у кубкових розіграшах на стадії плей-офф. Немає іншого варіанта, як призначати два додаткові тайми. Після закінчення буде зафіксовано сумарну нічию - скористаються серією пенальті.

Тривалість двох додаткових таймів футбольного матчу залежить від регламенту турніру. Доля раунду плей-офф залежала від факторів:

• Перегравання.
    • Жеребкування.
    • "Золотого м'яча" ("Моментальної смерті") у додатковий час.
    • Серія пенальті.

Золотий гол - метод, що використовувався з 1993 по 2004 роки. у футболі у матчах стадії плей-офф для визначення переможця у разі нічийного результату після закінчення основного часу (90 хвилин). При цьому призначається додатковий час (2 тайми по 15 хвилин). Якщо протягом додаткового часу команда забиває гол (такий гол називають золотим), то вона стає переможцем, і гра припиняється. Якщо після закінчення додаткового часу жодній команді не вдається забити гол, то переможець визначається за допомогою серії післяматчевих пенальті.

Фото 7. Серія пенальті робить гру довшою. На фото Кріштіану Ронально на Euro 2016 проводить пенальті проти збірної Польщі

У останнім часом, після низки експериментів з овертаймами, футбольні функціонери зупинилися на такій формулі:

• Проводяться традиційні два тайми по 45 хвилин. Варіант двоматчевого протистояння - це сумарний рахунок домашньої та виїзної ігор.
    • У разі неможливості визначити переможця за 90 хвилин (або 180) призначається додатковий час. Воно складається із двох таймів по 15 хвилин. Після закінчення основного часу спортсменам надається відпочинок. Залежно від регламенту вони перебувають на полі, або йдуть у роздягальні. Між додатковими таймами перерви не передбачають. Існує уривок часу, щоб команди обмінялися половиною поля.
    • Якщо овертайми не виявили переможця – призначається серія післяматчевих пенальті. Команди завдають штрафних 11-метрових ударів. Кількість пенальті – 5 штук для кожного суперника. Якщо після першої серії спостерігається нічия, то йде друга. Особливість цієї серії полягає в тому, що пара пенальті формує остаточний рахунок. Якщо він стає не нічийним навіть після перших ударів із боку – матч припиняється. У разі нічиї та після 10-го пенальті виконують серію з п'яти ударів. І т.д., доки не визначать переможця. Серія пенальті вважається третім овертаймом. І незалежно від кількості голів з 11-метрових, сумарний рахунок усіх серій стає 1:0.

Етап

Що відбувається

М'яч встановлюється на 11-метрову позначку

Визначається гравець для удару

Воротар команди, що приймає удар, стоїть на лінії воріт обличчям до удару до моменту удару

Інші гравці знаходяться в межах ігрового поля, за межами штрафної площі, позаду 11-метрової позначки на відстані не менше ніж 9,15 м від неї

Виконуючий удар гравець по сигналу арбітра відправляє м'яч ударом вперед і повторно не стосується м'яча доти, доки він (м'яч) не торкнеться будь-якого іншого гравця.

Гол зараховується у відповідності до Правил

У таблиці детально вказано етапи проведення пенальті.

Зважаючи на ці фактори, визначити скільки йде футбольний матч з перервою та додатковими таймами - не просто.

Фото 8. За допомогою жеребкування обирають суперників, за результатами команди розподіляються на групи у турнірній сітці

Післяматчеві пенальті – це прикраса зустрічі. «Задоволення» вболівальників може розтягнутися на три години з огляду на міжтаймові відпочинки. Для того щоб знати скільки йде футбольний матч із перервою недостатньо табло на стадіоні. Якщо під час гри не станеться форс-мажорних обставин, то чистий ігровий час вираховують. Для цього до 90 хвилин треба додати компенсований час обох таймів. Хвилини, які додав арбітор наприкінці тайму, вказує резервний суддя за допомогою переносного табло. Аналогічні події відбуваються й у додаткових таймах.

Фото 9. На кожному стадіоні є електронне табло на якому вказується час матчу, період, фоли та поточний рахунок.

Час стандартного матчу обчислюється так:

1. Перший тайм – 45 хвилин.
    2. Компенсований час до першого тайму – Х хвилин.
    3. Другий тайм – 45 хвилин.
    4. Компенсований час до другого тайму – Х хвилин.

90 хвилин + доданий час першого та другого таймів.

За наявності додаткового часу – два тайми по 15 хвилин + компенсований час до тайму.

Разом: 120 хвилин+ компенсоване час чотирьохтаймів.

Також додають час на пробиття післяматчевих пенальті.

Фото 10. Травма гравця зупиняє матч. На фото Златан Ібрагімович (ФК "Манчестер Юнайтед") отримав травму коліна на Лізі Європи у квітні проти Андерлехта

А позаігровий час становитиме:

• Перерва між таймами – 15 хвилин.
    • Перерва між овертаймами – 15 хвилин.
    • Перерва перед серією пенальті.

Матч затягується на 120 хвилин гри + 30 хвилин перерв + додатковий час до чотирьох тайм + час перед серією пенальті + час на биту пенальті (необмежено).

Відео: Найдовший футбольний матч