Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Відкритий урок фізкультури гандбол. План-конспект тренувального заняття з гандболу на тему "лов та передача м'яча". Техніка лову та передачі м'яча

Конспект заняття на тему «Командні тактичні дії в нападі на гандбол»

група 4-Г Т-5

Цілі та завдання: розвиток швидкісної витривалості, вдосконалення техніки кидків, тактичні дії у нападі

III

5 хв

1. Підготовча частина.

Побудова, повідомлення задач заняття

3. Біг

4. ОРУ

5. Спеціальні вправи

2. Основна частина.

1. Прискорення від лицьової лінії до 6м., 9м., до центру, до 9м., 6м.

2. Прискорення до фішки, виходи від 6 до 9 м, прискорення до фішки, переміщення приставними кроками

3. Кидки по воротах після зустрічної передачі, після скресної передачі, після зустрічної передачі зі зворотним пасом

4. Кидки по воротах з 9-ти м. у стрибку, опорні, у стрибку з відскоком від підлоги з позицій напівсередніх і розігрує

1.Підсумки заняття.

1 хв.

1 хв.

5 хв.

8 хв.

5 хв.

По 10

10 серій

15 хв

по 5

15 хв.

15 хв.

30 хв.

10 хвилин.

10 хвилин.

10 хвилин.

15 хв.

у межах єдиного методичного дня.

Конспект уроку з фізичної культури для 5 "Д" класу (ФГОС)

Дата проведення: 24.04.2014 рік

Тема:"Гандбол".

Розроблено вчителем фізичної культури: Віконниковою Людмилою Анатоліївною

Цілі діяльності вчителя: виконати комплекс загальнорозвиваючих вправ (гімнастика для очей), формувати знання про види спорту та спортивні ігри; удосконалювати та коригувати техніку виконання лову, передачі та ведення м'яча, розвивати вміння брати участь у рухливих іграх у відповідність до правил і дотримання техніки безпеки, взаємодіяти з однолітками в процесі гри за спрощеними правилами: "Гандбол".

УДД, що формуються:

предметні:мати поглиблені уявлення про техніку виконання лову, передачі та ведення м'яча різними способами, про правила гри в гандбол; організовувати здоров'язберігаючу життєдіяльність за допомогою загальнорозвиваючих вправ та рухомою грою «Гандбол за спрощеними правилами»;

міжпредметні:приймати та зберігати цілі та завдання навчальної діяльності, визначити спільні цілі та шляхи досягнення, домовлятися про розподіл функцій та ролей у спільній діяльності, конструктивно вирішувати конфлікти за допомогою урахування інтересів сторін та співробітництва;

особистісні:розвиток мотивів навчальної діяльності; відповідального ставлення до дорученої справи, уміння спілкуватися, аналізувати, творчо застосовувати отримані знання на самостійних заняттях фізичною культурою, розуміння фізичної культури як засобу організації здорового життя.

Тип уроку: освітньо-тренувальної спрямованості

Місце проведення: спортивний зал МБУ школа №90.

Обладнання та інвентар: гандбольні м'ячі, свисток.

1. Повідомлення УЗ на урок

2.Розминка: Ходьба, біг, спец. бігові вправи (приставні кроки правим, лівим боком, підскоки з круговими обертаннями рук назад, почергові стрибки на лівій, правій нозі, біг скресним кроком, біг стрибками).

3. Перебудова у дві шеренги.

4. ОРУ на місці.

5. "Гімнастика для очей"

Ознайомити учнів з метою та завданнями уроку, налаштувати на урок

Підготувати організм, що займаються до роботи в основній частині уроку

Знайомство з історією та правилами гри гандбол у процесі уроку.

Будуються в одну шеренгу, слухають та обговорюють тему уроку.

Виконують вправи у русі.

Перебудовуються у дві шеренги.

Виконують вправи

Встановити роль розминки під час підготовки організму до заняття з м'ячем

Уточнити вплив розминки м'язів плечового пояса на готовність до роботи.

Прогнозування- передбачати рівень засвоєння знань, його тимчасові характеристики

Визначити послідовність та пріоритет розминки м'язових груп

Загальнонавчальні- Використовувати загальні прийоми вирішення завдань

Загальнонавчальні -контролювати та оцінювати процес та результат діяльності.

Обговорити хід майбутньої розминки

Діяльність спрямована на продуктивну взаємодію під час проведення розминки як з однолітками, так і з учителем

Основний(30 хвилин)

Розминка з м'ячами: (5хв.) - кидок м'яча над собою три бавовни, лов, передача партнеру;

Кидок м'яча над собою бавовна за спиною, лов, передача партнеру.

1. ПЕРЕДАЧА М'ЯЧУ В ПАРАХ: "(12хв.)

Правильне розташування рук під час передачі м'яча однією рукою;

Передача м'яча з місця правою рукою на оптимальній (зручній) відстані;

Передача м'яча з місця лівою рукою на оптимальній (зручній) відстані;

Передача м'яча з місця правою рукою з ударом через середину на оптимальній (зручній) відстані;

Три кроки (ліва, права, ліва) передача м'яча правою рукою на оптимальній (зручній) відстані;

Три кроки (ліва, права, ліва) передача м'яча правою рукою у стрибку на оптимальній (зручній) відстані;

2. ВЕДЕННЯ М'ЯЧУ ( 8хв.)

Ведення м'яча на місці (5-6 ударів об підлогу); передача партнеру на оптимальній (зручній) відстані;

Ведення м'яча по прямій до партнера, повернення на місце передачі.

Ведення м'яча 1-ї колони між учнями 2-ї колони (і навпаки).

-Гра за спрощеними правилами «Гандбол» (5 хв.)

Перебудувати у пари.

Пояснити техніку досліджуваних ігрових прийомів та дій, домогтися їх самостійного освоєння, виявити та усунути типові помилки.

Моделювати техніку освоєних ігрових дій та прийомів, варіювати її залежно від ситуації та умов, що виникають у процесі ігрової діяльності.

Нагадати техніку безпеки під час виконання передач, ведення м'яча.

Пояснити правила гри.

Виконують розминку з м'ячем, передачі, кидки.

Виконують вправи з м'ячем, передачі, кидки.

Виконують вправи:

ведення м'яча дома;

ведення м'яча по прямій;

ведення м'яча «змійкою»;

Беруть участь у грі.

Описувати техніку досліджуваних ігрових прийомів та дій, повторювати та освоювати їх самостійно, виявляти та усувати типові помилки.

Застосовувати правила підбору одягу для зайняття спортом.

Визначати ступінь стомлення організму під час ігрової діяльності, використовувати ігрові дії з м'ячем для комплексного розвитку фізичних здібностей.

Корекція -вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі оцінки та обліку зроблених помилок.

Корекція - адекватно сприймати пропозицію вчителя щодо виправлення помилок.

Цілепокладання -перетворити пізнавальну задачу на практичну

Формувати розумові операції по кожному з елементів гандболу, що розучуються

Загальнонавчальні -орієнтуватися у різноманітності способів розв'язання задач.

Інформаційні- шукати та виділяти необхідну інформацію з різних джерел у грі гандбол.

Розподіл функцій учнів під час роботи за місцями занять

Розвивати вміння висловити свою думку щодо освоєння роботи однокласників з елементами гандболу.

Заключний (3хвилин)

1. Виставлення оцінок

2.Аналіз виконання УЗ учнями, рефлексія, домашнє завдання.

Відновити дихання після гри.

Перевірити ступінь засвоєння учнями УЗ

Ставимо УЗ додому.

Визначають свій емоційний стан під час уроку.

Визначати власні відчуття під час освоєння навчальної завдання під час уроку.

Усвідомлювати необхідність домашнього завдання.

Визначити сенс поставленої під час уроку УЗ.

Формувати вміння та виділяти основні ознаки порівняння виконання УЗ.

Забезпечувати соціальну компетентність та облік позиції інших людей.

Комплекс загальнорозвиваючих вправ (Додаток №1)

п/п

Доз-ка

Методичні вказівки

І. п. – о.с. 1 - 2 - підняти руки вперед-вгору, долоні повернути всередину, відвести праву ногу назад на носок і злегка прогнути; 3 - 4 - в.п.; 5 - 8 - те саме в інший бік.

6-8 разів

Руки прямі, долоні усередину.

І. п. – руки до плечей. 1 - 2 - два кола зігнутими руками вперед; 3 - 4 - те саме назад; 1 - 4 - почергові кругові рухи вперед; 5-8 - те саме назад.

6-8 разів

Темп середній, пряма спина.

І.п. - руки перед грудьми 1 - поворот вліво, руки в сторони долонями вгору. 2-і.п. 3-4 те ж праворуч.

6-8 разів

Спина пряма, голову тримаємо прямо.

І.п.- ноги нарізно, руки на пояс 1-3 пружні нахили вліво. 4-і.п. 5-8 те саме в іншу.

6-8 разів

Лікті в сторони, лопатки з'єднати.

І. п. - стійка ноги нарізно, руки на поясі. 1 - поворот тулуба направо (п'ятки від підлоги не відривати); 2 - в. п.; 3 - 4 - те саме в інший бік.

6-8 разів

Спина пряма, слухаємо рахунок.

І. п. - широка стійка ноги нарізно. 1 - нахил до правої, бавовна у п'яти; 2 - в. п.; 3 - 4 - те ж до іншої ноги.

6-8 разів

Руки прямі, ноги в колінах не згинати.

Присідання у середньому темпі. 10 – 15 разів.

6-8 разів

І по. с., руки на поясі. 1 – глибокий випад правої; 2 - 3 два пружні похитування; 4 - поштовхом правої повернутися до і. п. 5 - 8 - те саме з іншої ноги.

6-8 разів

Спина пряма

І.П.- о.с. 1- упор присівши. 2- поштовхом ніг упор лежачи 3- поштовхом ніг упор присівши 4- встати - в.п.

6-8 разів

Рух енергійний

І. п. – руки зігнуті, кисті у кулак. На кожен рахунок стрибки праворуч, ліворуч, вперед, назад.

12-16 разів

Гра за спрощеними правилами «Гандбол» (Додаток №2)

Підготовка.Для проведення гри потрібний один гандбольний м'яч. Гравці діляться на дві рівні команди по 7 осіб, і кожна з них вишиковується біля середньої лінії майданчика. Перші номери стають перед середньою лінією з м'ячем у руках, другі номери за три метри від середньої лінії без м'яча.

Зміст гри. Отримавши м'яч, його одразу переводять на відання, віддають партнерові або кидають у ворота. Не можна тримати м'яч у руках більше 3 сек., інакше суддя зарахує помилку і передасть м'яч протилежній команді. За правилами гри міні гандбол якщо суперник тримає м'яч однією рукою, можна вибити його долонею; якщо ж суперник тримає м'яч двома руками, м'яч вибивати не можна.

Правила гри:1 Команда, що починає гру, знаходиться у середній лінії. Поки гравець цієї команди не передасть м'яч партнеру, гравці іншої команди повинні знаходитися не ближче ніж за 3 м від середньої лінії. М'яч можна передавати, вести, кидати і ловити будь-яким способом, усіма частинами тіла, виключаючи ноги нижче за коліно. Зробивши три кроки з м'ячем у руках, потрібно віддати його партнеру за командою чи кинути у ворота. При веденні м'яча однією рукою можна бити по ньому один чи багато разів, але, спіймавши м'яч, не можна продовжувати ведення: потрібно віддати м'яч або кинути його у ворота.

ні, хворих немає.

в) Два прискорення - по свистку - "Марш", звичайним бігом.

Перейшли на швидку ходьбу, звичайною ходьбою Марш.

ІІІ. Основна частина 20-25 хв.

Лов м'яча двома руками - для цього необхідно витягнути руки назустріч м'ячу, кисті не напружувати і розгорнути долоні донизу, пальці вільно розставити. Відведені великі пальці повинні майже стикатися, а вказівні – спрямовані один до одного. Як тільки м'яч наблизиться до необхідної відстані, долоні зближуються і пальці охоплюють м'яч. Руки треба зігнути для амортизації швидкості польоту м'яча. При лові м'ячів і м'ячів, що високо летять, з відскоку великі пальці кистей потрібно зблизити більше, ніж при лові прямих м'ячів. А при лові м'ячів, що низько летять і котяться, долоні треба розгорнути назустріч м'ячу так, щоб мізинці майже стикалися. М'яч можна ловити спереду та збоку. Для того, щоб упіймати м'яч спереду, гандболіст повинен повернутись до нього грудьми. При цьому обидві руки треба витягнути назустріч м'ячу. Для лову збоку поворот не потрібен. Спортсмен витягує руки у бік м'яча, що летить, не повертаючи таза, а лише злегка повернувши плечі і голову. Якщо м'яч летить зліва до гравця, то ліву руку треба більше зігнути, ніж праву, і відвести лікоть назад. Захопивши м'яч пальцями, гандболіст підтягує його до грудей. Уміння ловити м'яч збоку дозволяє проводити наступні прийоми, не знижуючи темпу пересування, не звужуючи огляду майданчика, не витрачаючи зайвого часу на підготовку до подальших дій.

Передача м'яча. Це основний прийом, що забезпечує взаємодію партнерів. Без точної і швидкої передачі неможливо створити умови для успішної атаки воріт. У гандболі передачі виробляються переважно однією рукою з місця або з розбігу. Якщо м'яч передають з місця, то слід виставити вперед різноїменну ногу. При передачі м'яча з розбігу дозволяється зробити трохи більше трьох кроків, причому один із них може бути хресним. Залежно від розбігу передача проводиться у двоопорному чи одноопорному положенні. При розбігу звичайними кроками гравець випускає з руки м'яч при опорі найчастіше на різноїменну ногу. При розбігу з хресним кроком розгін і випуск м'яча відбуваються під час опори на обидві ноги, причому різноіменна нога попереду. Іноді м'яч передають у беззаперечному становищі - у стрибку. Для цього в момент відштовхування відбувається замах, а коли гравець перебуває в повітрі – передача. Замах - це відведення руки з м'ячем для подальшого розгону м'яча. Замах буває вгору-назад і вбік-назад. Виконання замаху залежить від того, як гандболіст тримає м'яч в одній руці. Якщо м'яч не утримується пальцями, то в кінці замаху він залишається на долоні. При триманні м'яча захопленням гандболіст має значно більші можливості вибору напрямку і тривалості замаху. При цьому руку з м'ячем можна занести за спину, за голову, зробити замах, розташовуючи руку на рівні голови перед собою, і т.д.

Розбіг і замах становлять підготовчу фазу передачі. В основній фазі гандболіст повідомляє швидкість і напрямок польоту м'яча (розганяє м'яч) трьома способами: хлестом, поштовхом та пензлем.

Під час передачі хлестом ступінь повороту тулуба при замаху залежить від цього, з яким зусиллям необхідно послати м'яч. При далеких передачах поворот значний, і рука з м'ячем наприкінці замаху майже пряма. При середніх та ближніх можна робити замах без повороту тулуба. У цьому випадку руку при замаху слід відвести убік-назад і зігнути в ліктьовому суглобі під прямим кутом.

В основній фазі передачі хлестом гандболіст, починаючи розгін м'яча, спочатку виводить вперед плече, а потім уже передпліччя і пензель, роблячи хлістоподібний рух рукою.

При передачі поштовхом не потрібно ніяких підготовчих рухів. Спортсмен, випрямляючи зігнуту руку (руки), штовхає м'яч у потрібному напрямку. Цей спосіб передачі дозволяє послати м'яч на ближню та середню відстань.

При передачі пензлем у розгоні м'яча беруть участь лише передпліччя і пензель. М'яч зазвичай утримується пальцями. Підготовчі рухи полягають у короткому замаху пензлем. Передачу таким чином можна зробити за головою з вихідного положення – м'яч зверху.

По траєкторії польоту м'яча передача будь-яким із наведених вище способів може бути прямою, навісною та з відскоком. При прямій передачі м'яч летить найкоротшим шляхом до партнера. Навесну траєкторію м'ячу надають, спрямовуючи його вперед-вгору. Передача з відскоком - це передача з використанням поверхні майданчика. Важливо так посилати м'яч у майданчик, щоб він відскакував на рівні пояса партнера з урахуванням швидкості його пересування.

Ведення м'яча - Це прийом, що дозволяє гравцеві пересуватися з м'ячем по майданчику в будь-якому напрямку і на будь-яку відстань, володіти м'ячем, поки це необхідно, обігравати суперника.

Ведення буває одноударне та багатоударне. Одноударне ведення виконується в такий спосіб. Впіймавши м'яч, гравець робить з ним три кроки, потім ударяє їм про майданчик. Спіймавши м'яч, що відскочив, гандболіст, знову може виконати три кроки з м'ячем в руках перед тим, як віддати його партнеру або кинути у ворота. Послати м'яч у поверхню майданчика можна двома способами: поштовхом і підкиданням. Поштовх здійснюється натисканням на м'яч зверху. Важливо наприкінці руху прискорити м'яч різким рухом пальців. Підкидаючи м'яч уперед, гандболіст робить ривок за ним і ловить після відскоку від майданчика.

Багатоударне ведення здійснюється послідовними поштовхами м'яча пальцями однієї руки. Для зміни напрямку руху змінюється і місце торкання м'яча. Щоб послати м'яч уперед, необхідно торкатися м'яча ззаду. Щоб просуватися праворуч, пальці повинні торкатися м'яча зліва і т.д.

IV. Заключна частина 1-2 хв.

Побудувалися в одну шеренгу, для підбиття підсумків уроку.

Вказати на помилки, відзначити найкращих учнів.

3 – вправо

Ловля м'яча двома руками - для цього необхідно витягнути руки назустріч м'ячу, кисті не напружувати і розгорнути долоні донизу, пальці вільно розставити. Відведені великі пальці повинні майже стикатися, а вказівні – спрямовані один до одного. Як тільки м'яч наблизиться до необхідної відстані, долоні зближуються і пальці охоплюють м'яч. Руки треба зігнути для амортизації швидкості польоту м'яча. При лові м'ячів і м'ячів, що високо летять, з відскоку великі пальці кистей потрібно зблизити більше, ніж при лові прямих м'ячів. А при лові м'ячів, що низько летять і котяться, долоні треба розгорнути назустріч м'ячу так, щоб мізинці майже стикалися. М'яч можна ловити спереду та збоку. Для того, щоб упіймати м'яч спереду, гандболіст повинен повернутися до нього грудьми. При цьому обидві руки треба витягнути назустріч м'ячу. Для лову збоку поворот не потрібен. Спортсмен витягує руки у бік м'яча, що летить, не повертаючи таза, а лише злегка повернувши плечі і голову. Якщо м'яч летить зліва до гравця, то ліву руку треба більше зігнути, ніж праву, і відвести лікоть назад. Захопивши м'яч пальцями, гандболіст підтягує його до грудей. Вміння ловити м'яч збоку дозволяє проводити наступні прийоми, не знижуючи темпи пересування, не звужуючи огляду майданчика, не витрачаючи зайвого часу на підготовку до подальших дій.

Передача м'яча. Це основний прийом, що забезпечує взаємодію партнерів. Без точної та швидкої передачі неможливо створити умови для успішної атаки воріт. У гандболі передачі виробляються переважно однією рукою з місця або з розбігу. Якщо м'яч передають з місця, слід виставити вперед різноіменну ногу. При передачі м'яча з розбігу дозволяється зробити трохи більше трьох кроків, причому один із них може бути хресним. Залежно від розбігу передача проводиться у двоопорному чи одноопорному положенні. При розбігу звичайними кроками гравець випускає з руки м'яч під час опори найчастіше на різноїменну ногу. При розбігу з хресним кроком розгін і випуск м'яча відбуваються під час опори на обидві ноги, причому різноіменна нога попереду. Іноді м'яч передають у беззаперечному становищі – у стрибку. Для цього в момент відштовхування відбувається замах, а коли гравець перебуває в повітрі – передача. Замах – це відведення руки з м'ячем для подальшого розгону м'яча. Замах буває вгору-назад і вбік-назад. Виконання замаху залежить від того, як гандболіст тримає м'яч в одній руці. Якщо м'яч не утримується пальцями, то наприкінці замаху він залишається на долоні. При триманні м'яча захопленням гандболіст має значно більші можливості вибору напрямку та тривалості замаху. При цьому руку з м'ячем можна занести за спину, за голову, зробити замах, розташовуючи руку на рівні голови перед собою, і т.д.

Під час передачі поштовхом не потрібно ніяких підготовчих рухів. Спортсмен випрямляє зігнуту руку (руки), штовхає м'яч у потрібному напрямку. Цей спосіб передачі дозволяє послати м'яч на ближню та середню відстань.

При передачі пензлем у розгоні м'яча беруть участь лише передпліччя та пензель. М'яч зазвичай утримується пальцями. Підготовчі рухи полягають у короткому замаху пензлем. Передачу таким чином можна зробити за головою з вихідного положення – м'яч зверху.

По траєкторії польоту м'яча передача будь-яким із наведених вище способів може бути прямою, навісною та з відскоком. При прямій передачі м'яч летить найкоротшим шляхом до партнера. Начіпну траєкторію м'ячу надають, направляючи його вперед-вгору. Передача з відскоком це передача з використанням поверхні майданчика. Важливо так посилати м'яч у майданчик, щоб він відскакував на рівні пояса партнера з урахуванням швидкості його пересування.

Ведення м'яча - це прийом, що дозволяє гравцеві пересуватися з м'ячем по майданчику в будь-якому напрямку та на будь-яку відстань, володіти м'ячем, поки це необхідно, обігравати суперника.

Ведення буває одноударне та багатоударне. Одноударне ведення виконується в такий спосіб. Впіймавши м'яч, гравець робить з ним три кроки, потім ударяє їм про майданчик. Спіймавши гандболіст, що відскочив м'яч, знову може виконати три кроки з м'ячем у руках перед тим, як віддати його партнеру або кинути у ворота. Надіслати м'яч у поверхню майданчика можна двома способами: поштовхом і підкиданням. Поштовх здійснюється натисканням на м'яч зверху. Важливо наприкінці руху прискорити м'яч різким рухом пальців. Підкидаючи м'яч уперед, гандболіст робить ривок за ним і ловить після відскоку від майданчика.

При багатоударному веденні необхідно дотримуватися таких правил:

30.01.2016 2918 473 Калантаєва Інна Сергіївна

Тема урока : Гандбол.Ловля та передача м'яча. Ведення м'яча. Кидки по воротах. Тактичні події гравців.

Завдання уроку:

1. Розвивати основні фізичні якості.

2. Навчити тактичним діям гравців у захисті та нападі.

3. Закріпити техніку лову та передачі м'яча, ведення м'яча та кидків по воротах.

4. Виховувати колективізм, ігрове мислення.

ВПЛ – 12 хв .

Побудова, вітання, повідомлення завдань уроку. Ходьба, біг, ходьба – вправи відновлення дихання.

ОРУ в русі по колу:

1. І.П. руки в сторони: 1 крок лівою ногою, руки скрестно на плечі; 2- крок правою ногою, в. п;

2. І.П. руки в сторони долонями вниз. На кожен крок супинація та пронація (обертання);

3. І.П. руки попереду прямі. На кожен крок стискання та розтискання пальців рук;

4. І.П. руки до плечей: 1 підняти лікті вгору за голову: 2 в.п.

6. І.П. руки перед грудьми, долоні вниз. Ходьба з торканням колінами рук;

7. І.П. руки до плечей: 1-мах лівим стегном вгору до торкання коліном правого ліктя: 2- крок лівою ногою: 3-4 – те ж правою;

8. І.П. напівприсід, руки на поясі: 1-4 – ходьба у такому положенні: 5-8 – ходьба звичайна руки убік.

ОСНОВНА ЧАСТИНА – 30 хв .

1. Ловля та передача м'яча. Ведення м'яча. Кидки по воротах.

Ловля та передача м'яча: на місці, у русі, у стрибку.

1) учні будуються у дві шеренги, потім за вказівкою вчителя проводиться передача м'яча з місця та лов його двома руками на місці;

2) учні розташовуються по колу: м'яч передається зі зміною напряму.

Ведення м'яча: гравець, що веде м'яч, робить м'які поштовхи руху пензлем руки і вдаряє м'яч з таким розрахунком, щоб він відскакував не вище пояса.

1) учні будуються з інтервалом 3-4 м у дві шеренги; стоять у першій шеренги мають м'яч; за сигналом вони ведуть його однією рукою на місці, потім по прямій лінії та назад, а потім передають м'яч у другу шеренгу;

2) дві колони учнів стоять один проти одного, за сигналом напрямний однієї колони веде м'яч у бік іншої і віддає його напрямнику цієї колони, а сам стає в кінець її; те саме робить учень, який отримав м'яч.

Кидки по воротах:

1) учні розташовуються перед лінією площі воріт і за сигналом вчителя по черзі виконують кидки з місця та з кроку;

2) кидки по центру;

3) кидки під гострим кутом: за сигналом учні, що подають, передають м'яч напрямним і ті кидають по воротах.

2. Тактичні події гравців.

1) Учні будуються у півколо неподалік лінії воріт і швидко виконують передачу від гравця до гравця. Останній здійснює кидок у ворота з місця, після чого відбувається зміна місць на одне.

2) Вправи в парах. Захисники розташовані біля лінії площі воріт, нападаючі - навпроти них на відстані 6-8м. За сигналом нападники ведуть м'яч, захисники виходять до лінії вільних кидків та блокують кидки. Після цього учні змінюються місцями.