Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Чим відрізняється піонербол від волейболу? Як грати у піонербол: короткі основні правила для школярів. Додаткові правила піонерболу

Коли діти грають у дворі, то найчастіше віддають перевагу. До таких ігор відноситься піонербол – ігровий вид спорту з використанням м'яча, який зародився у тридцятих роках 20 століття СРСР. Назва самої гри походить від того, що у неї у дворі грали піонери. Особливою популярністю користується піонербол у школі, коли учні після закінчення уроків починають грати на шкільному дворі. Це не тільки захоплююча і цікава гра, але й спосіб проведення учнів, який спрямований на .

Опис гри в піонербол

Щоб зрозуміти, як правильно грати в піонербол і які його правила, важливо мати певне уявлення, що ця гра являє собою і який матеріал необхідно підготувати.

Для того, щоб зіграти в піонербол, необхідно мати на майданчику волейбольну сітку. М'яч для піонерболу має бути також волейбольний. Завдання гравців – відбивати м'яч руками будь-якими способами через сітку таким чином, щоб він опинився на боці іншої команди.

Потрібно, щоб майданчик був досить великий. Це дозволить вільно пересуватися гравцям під час гри.

Чим піонербол відрізняється від волейболу?

Рухлива гра «піонербол» є дворовий варіант гри у волейбол. Тому й правила гри вони певною мірою схожі. На відміну від волейболу, де відбивають м'яч, у піонерболі його потрібно ловити руками.

Відмінною рисою є кількість м'ячів. У піонербол грати можна як одним м'ячем, так і кількома (зазвичай два). У той час як у волейбол можлива гра лише в один м'яч.

Правила гри у піонербол

У нашому радянському піонерському дитинстві поїздка до літнього табору була можливістю проявити себе. У дітях підтримували дух змагань, і ігри, які влаштовували між загонами давали можливість весело провести час, «задати противнику» і гордо отримати нагороду для всього загону на урочистій лінійці перед усім табором.

Піонербол – історія цієї гри в СРСР відноситься до початку 30-х років, коли організованими піонерськими загонами почали вивозити дітей на літній відпочинок.

Правила піонерболу схожі на гру у волейбол, але є й деякі відмінності – при грі у піонербол м'яч можна ловити, а не лише відбивати. Це дає більше свободи для молодих гравців. І безперечно, тим, хто пам'ятає себе в піонертаборі - гра в піонербол давала можливість показати свої спортивні вміння, спритність та витривалість.

Гра піонербол у літньому таборі, чим хороша, у неї могли грати піонери різного віку, хлопчики та дівчатка, всі разом, хто спритний - брав участь із наймолодших загонів. Змагання з піонерболу в піонертаборах - це була подія, під стать кубку світу з футболу. На волейбольному майданчику кипіли пристрасті, уболівальники намагалися зловити волейбольний м'яч, що відлетів.

Скільки пам'ятаю, у різних піонертаборах правила та варіанти гри в піонербол змінювалися та варіювалися. Це було цікаво, головне – домовитися про все ще до початку гри.

Загальне правило для будь-якої гри в піонербол - дві рівні команди від 2 до 10 осіб у кожній, найкраще по 6-7 гравців на команду, по різні боки сітки, рівномірно розподілені на своїй половині майданчика. Тепер найбільш хвилююче - хто розпочне матч із піонерболу визначить жереб. Гра в піонербол почалася — кидає м'яч через сітку. А суперник повинен зловити м'яч і не дати йому впасти на своїй половині. І так по черзі. М'яч, що спіймав - знову кидає його через сітку на половину противника, можна також передати м'яч кому-небудь зі своєї команди для кидка.

За поширеними правилами піонерболу можна здійснювати не більше трьох пасів за одного розіграшу м'яча. Але в деяких варіаціях гри в піонербол паси - то скасовувалися, то, навпаки, їх дозволялося - 5. Головне нічого не переплутати, тому що якщо минулого року ви грали за іншими правилами - звичка могла підвести- тоді починалися бурхливі пристрасті та обговорення хто правий, хто винен. І не забути про кроки - гравець у піонербол з м'ячем на руках міг зробити по майданчику не більше 3-х кроків, і ще він не міг сам підкинути і зловити м'яч.

Цікавим у піонерболі були й пересування майданчиком команд - тобто після кожного заробленого командою очка гравці команди неодмінно змінювалися місцями, пересування йшло за годинниковою стрілкою, і таким чином змінювався і подає. Всю команду турбувало головне – щоб кожен у ній умів подавати, та й ловити, звичайно.

Гра в піонербол, як правило, йде до 25 очок, причому очки нараховуються команді і якщо м'яч після подачі суперника потрапив за межі ігрової зони, при цьому не зачепив гравців команди, що приймає. Якщо ж це траплялося – очко отримував суперник.

Всі правила гри в піонербол виглядають дещо нудними, але варто лише почати грати – не хочеться зупинятися. І яким сильним буває почуття перемоги в дитинстві.

правила гри в піонербол

1. Піонербол одна з найулюбленіших ігор дитинства. Можна сказати, що вона є полегшеною версією волейболу, оскільки поведінка гравців на майданчику та й правила самої гри багато в чому схожі з волейбольними. Навчитися грати у піонербол зовсім не складно. У нього грають, починаючи з раннього віку. Навіть школяр молодших класів легко розуміє правила піонерболу. Однак це не робить її менш видовищною та захоплюючою. Давайте розберемося як правильно грати у піонербол.
    Правила піонерболу

Все, що потрібно для гри в піонербол це м'яч і 2 команди від 3 до 8 осіб у кожній. Оптимальним вважається, коли загалом на ігровому майданчику перебувають 12-14 осіб. М'яч підійде практично будь-який, але бажано волейбольний чи футбольний. Через середину майданчика натягується сітка чи навіть просто мотузка. Команди стоять по обидва боки. Як було сказано раніше, правила піонерболу аналогічні до волейболу за винятком, що м'яч можна ловити і здійснювати з ним не більше 3 кроків по майданчику. Після чого його необхідно або передати гравцеві за командою, або перекинути через сітку. Дозволяється робити не більше одного пасу в атаці. Завдання не допустити падіння м'яча на землю або підлогу, інакше зараховується очко. Гра завершується з набором 25 очок, після чого команди міняються місцями та розігрують ще одну партію. У разі рахунку в партіях 1:1 грає завершальна партія.
    Правила піонерболу з 2 м'ячами

Існує кілька варіантів гри. Грати у піонербол цікаво у кожному випадку. При грі в піонербол із двома м'ячами, кожній команді дають по м'ячу. По свистку починається гра. Команди намагаються перекинути м'яч на бік суперника. Зараховується програшне очко тій команді, у володінні якої одразу обидва м'ячі. Важливим нюансом такого правила є те, що м'яч вважається у володінні команди, якщо її торкнувся гравець або він ударився об землю. Якщо м'ячі ударяються один з одним у повітрі, партія починається заново.

Звісно ж, правила піонерболу офіційно ніде не зафіксовані. Грати у піонербол можна, вигадуючи свої правила. Саме тому у кожному дворі в нього грають по-різному.

м'яч волейбольний бажано

2. Третя партія є вирішальною, і якщо команда набрала 8 очок, то також сторони змінюються. Проте подачу здійснює той самий гравець, що й раніше. зони у піонерболі
    Слід пам'ятати, що офіційних єдино вірних правил піонерболу немає. Вони можуть бути скориговані учасниками команд за домовленістю. При цьому можна обговорювати такі питання:
    чи буде перехід гравців під час гри;
    скільки м'ячів буде у грі;
    скільки партій буде зіграно;
    скільки очок необхідно набрати команді для присудження перемоги.
    Піонербол є найпопулярнішою дворовою грою, яка знову починає набирати популярності серед сучасних школярів.
  3. твоєю піздою
  4. Учасники гри поділяються на дві команди, чисельність кожної має становити від 3 до 8 осіб. Оптимальна кількість учасників – 14 осіб.
    Через середину ігрового поля натягується волейбольна сітка чи звичайна мотузка.
    По обидва боки сітки розташовані команди. Розташування гравців у піонерболі може бути заздалегідь промальовано капітаном команди на папері. При цьому існують певні зони в піонерболі, схожі на волейбольні: передня та задня лінії, де кожен учасник команди відповідальний за свою зону.
    Необхідно відбивати м'яч на бік супротивника. При цьому цю дію можна зробити не більше двох разів.
    Якщо м'яч торкнувся тіла гравця вище за пояс, то зараховується удар.
    Гравець 1 кидає м'яч одразу двома чи однією руками.
    Під час подачі м'яч не повинен торкатися сітки, однак під час гри торкання дозволено.
    Після виграшу відбувається перехід гравців за годинниковою стрілкою. Гра закінчується в той момент, коли якась із команд набере 10-15 очок і не має переваги в два очки.
    Якщо виграно дві партії поспіль, то команді зараховують перемогу.
    За допомогою жеребкування команди визначаються з вибором сторони для гри та правом подачі м'яча.
    Після того, як першу партію закінчено, відбувається зміна сторін командами і подачу м'яча починає команда, яка минулого разу поступилася у подачі згідно з жеребкуванням.

Піонербол - це спортивна гра з м'ячем, в якій команди змагаються на майданчику, розділеному сіткою. Гра з'явилася в 30-х роках минулого століття як двірський варіант волейболу, а її назва походить від слова «піонер» – учасник дитячої комуністичної організації СРСР.

У грі використовується волейбольний м'яч (коло 65-67 см, вага – до 300г). Майданчик має розміри 18х9м. Після поділу сіткою (висота 2,43 м – для чоловічих команд та 2,24 м – для жіночих) кожна команда перебуває на своєму ігровому квадраті 9х9м. У команді від 3 до 7 осіб, відповідно до кількості, ігровий квадрат ділять на умовні ділянки (за кожну відповідальність відповідає прикріплений гравець). Учасники гри, спіймавши м'яч (відмінна риса від волейболу – м'яч ловлять і кидають, а не відбивають), може зробити не більше 3 кроків до кидка. Коли м'яч падає на підлогу, то команді, що кинула м'яч, зараховують очко. Також існує низка інших ситуацій програшу м'яча – гравці однієї команди вдарили по м'ячу більше 3 разів поспіль, учасник доторкнувся до сітки, вдарив по м'ячу більше 2 разів поспіль, м'яч торкнувся гравця нижче за пояс та інші.

Одна партія триватиме до 15 очок, перед наступною гравці змінюються полями. Зазвичай розігрують дві партії, але якщо підсумковий рахунок становить 1:1, то проводиться і третя – вирішальна партія. Існує захоплюючий різновид цього виду спорту – піонербол із двома м'ячами. Цікавим правилом цієї гри є зарахування очка команді, на полі якої немає жодного м'яча (відповідно на майданчику противника їх одразу 2). Через це змагання набувають більшої динамічності та видовищності.

Сьогодні даний вид спорту має більшу популярність у школах та дитячих оздоровчих таборах на території СНД. Так само, як і волейбол, ця гра має пляжний варіант. Проходить безліч турнірів з різних видів піонерболу, переможці яких зустрічаються на першості Росії. Також іноді організовують показові партії піонерболу, які включаються до програми спортивних та інших заходів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!