Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Як дівчині розібратися у футболі? Хто і чому любить грати у футбол

Під час чемпіонату світу з футболу чоловіки забувають про все. Вся їхня увага прикута до подій, що відбуваються на полі. Пропонуємо вам спробувати розділити захоплення вашого коханого та освоїти ази його улюбленої гри.

Представляємо вам 29 термінів, які введуть вас у курс справи:

Андердог(англ. underdog) - команда, яка має найменші шанси на перемогу.

Арбітрфутбольний суддясуддя на полі, рефері.

Аут(англ. - out) - вихід м'яча за бічну лінію.

Бісіклета- Назва удару. Коли футболіст б'є по м'ячу, його ноги схрещуються у повітрі.

Бутсафутбольне взуттяіз шипами.

Ворота- Конструкція прямокутної форми, Що складається з двох штанг, поперечини та сітки, що знаходиться на краю поля, куди гравці намагаються забити м'яч. Стандартний розмірворіт складає 7,32 метра завдовжки і 2,44 метра заввишки.

Голкіпер(воротар) - гравець, що захищає свої ворота (дослівно з англійської - "ціль, що охороняє").

Дев'ятка- уявна мета в футбольних воротах. Знаходиться у верхньому кутку, за 40 см від штанги та поперечини. Забити м'яч у "дев'ятку" - особлива звитяга.

Додатковий час — час, доданий до матчу понад основний та компенсований, т.з. екстра-тайм. Призначається зазвичай з метою з'ясування переможця у матчі або за сумою двох матчів. Додатковий час складається із двох таймів по 15 хвилин кожен. Крім того, до обох тайм може додаватися час, що компенсує.

Дріблінг(від англ. dribble - "вести м'яч") - рух гравця з м'ячем у різних напрямках. Дриблером називають футболіста, здатного здійснювати маневри та просуватися, обводячи захисника та зберігаючи м'яч у себе.

Захисник- гравець захисної лінії, головним завданнямякого є оборона підступів до своїх воріт. Гравець задньої лінії оборони.

Компенсуючий час матчу- усталений термін для позначення часу, доданого суддею до основного часу матчу, з метою компенсації різних затяжок, спричинених травмами гравців, замінами тощо.

Матч- змагання двох футбольних команд протягом відведеного футбольними правилами та суддею часу. Матч складається із двох таймів.

Мундіаль(Від іспанського mundial - світовий) - чемпіонат світу.

Нападник- Гравець лінії атаки (форвард).

Основний час- Номінальний проміжок часу, що становить для тайму - 45 хв, а для матчу - 90 хв. Тайм та матч завжди (за винятком надзвичайних обставин) тривають щонайменше зазначених проміжків.

Офсайд(Від англ. offside) положення "поза грою". Виникає, коли гравець виривається за спини захисників. Гра зупиняється і призначається вільний ударна користь команди суперника. Положення "поза грою" - серйозне порушення, яке часто стає приводом для суперечок гравців з арбітрами.

Пенальті(від англ. penalty kick - "штрафний удар") - спеціально призначений удар по воротах, які захищає лише воротар.

Стінка- Той самий момент, коли гравці встають рядком, прикриваючи причинні місця, щоб захистити свої ворота (на відстані 9 метрів від забиваючого).

Перекладина- Верхня штанга воріт.

Тайм- Одна з двох частин футбольного матчу. Тайм складається з 45 хвилин, визначених футбольними правилами плюс компенсований час, доданий суддею.

Технічна поразка- Поразка команди (з рахунком 0-3), що присвоюється уповноваженим органом команді за грубе порушення правил проведення матчу, регламенту турніру, неявку команди на гру і т.д. Супернику надається технічна перемога (так само 3-0).

ФІФА- Скорочену назву Міжнародної федераціїфутболу. Створено 21 травня 1904 року в Парижі на установчому конгресі у присутності семи делегатів від шести країн: Бельгії, Голландії, Данії, Швеції, Швейцарії та Франції. ФІФА поставила перед собою завдання бути організатором міжнародних футбольних турнірівта чемпіонатів світу. Нині одне з найбільших міжнародних об'єднань. Керівні органи перебувають у Цюріху.

Фланг- Крайні праві або крайні ліві гравці ліній нападу та захисту, а також лінії правої та лівої сторони футбольного поля.

Фол(англ. - foul) - Порушення правил.

Хет-трік- Три м'ячі, забиті одним футболістом в одному матчі.

Центр поля- точка в середині поля, розташована на середньої лінії. Навколо центру окреслено зону радіусом 9 метрів. Спочатку кожного з таймів і після забитого голам'яч встановлюється у центр поля. Гра відновлюється, коли футболісти переведуть його від центру на відстань, що дорівнює довжині кола м'яча. При розіграші із центру поля суперники повинні стояти за межами 9-метрової зони.

Штрафна площа- площа перед воротами, у межах якої воротареві дозволено грати руками. Будь-яке порушення правил гравцями у штрафному майданчику своїх воріт карається призначенням пенальті.

Юніор- молодий гравець, зазвичай, юніорський вік обмежується 18,5 роками.

На тому тижні трапилася величезна подія у футбол, і це не купівля Хамеса Родрігеса за € 80 млн ( на секунду це 3798392000рублів), немає не ця подія. Відбувся рекорд Європи: у 2014-15 сезоні Фарерський клуб дійшов до третього відбірного раундувперше. ОГО, ВІДЧУВАЄТЕ, що то багато сарказму)) Звичайно, начебто б на перший погляд пересічна подія для футболу, яка цікава тільки для любителів рекордів і людей з навячою ідеєю обожнення фарерським футболом, але все ж таки, я спробую виділити в цій події все найкраще та головне.

Для початку в місті (щось я загнув зі словом місто) футбольного клубу Víkingur Göta - Вікінгур проживає 548 осіб, але при цьому має стадіон на 3 тисячі місць. Часто в Росії ви бачите клуб у місті, хоча б із населенням у 10 тисяч людей?

Коли вони пройшли до третього раунду, вони пройшли не когось, а досить міцну норвезьку команду Тромсе, яка ще торік грали в групі з Анжі. Заліз на сайт http://www.transfermarkt.de і природно подивився як справи з цінами команд. Не чого звичайно дивовижного, але все ж таки, команда з островів програє в ціні противнику більш ніж у 10 разів: 475 € тис. проти 6,70 € тис. Ви подивіться якісь емоції та гравців...

Звичайно радіти є чому, але потрібно після таких матчів не впасти в ейфорію і не подумати, що ти граєш як Лео Мессі, а спокійно готуватись до наступної битви. Наступний суперник ще грізніший, за мірками фарерських клубів, хорватський Рієк. Його ціна вже зашкалює за 20 лямів (24,65 € міл.). Побажаємо йому удачі проти такого гіганта.

Можна поцікавитись, хто ж грає у них у футбол. Можливо, чергова команда любителів - листоноші, яким по 30-40 років і які грають для хобі. Але середній вік 25 років. За останні три роки гравців, які пішли на підвищення близько 10 осіб, звичайно це не чемпіонат Англії та Іспанії, але всі Норвезькі, Данські та Шведські чемпіонати, при всій повазі до Фарерського будуть сильнішими.

Що мені дуже сподобалося, то це сайт клубу - http://www.vikingur.fo/. У деяких російських клубівпрем'єр ліги сайт такого ж рівня – http://fcufa.pro/, не кажучи вже про куби ФНЛ – http://fc-sakhalin.ru/ (це тільки рандомні приклади), хоча там це роблять люди одержимі футболом, а у нас за це платять... Що особливо сподобалося, так це кількість зареєстрованих користувачів клубу у фейсбуці – 1466, тобто кількість любителів даного клубу, Перевищує кількість жителів місцевості, там де вони грають у 3 рази!

Що ж хочеться сказати, для певного висновку. Що футбол, він як трава, зможе рости прямо на асфальті (або у випадки нашого Фарерського клубу, прямо на скелях), головне що ґрунт був би хороший... Якщо в країні є футбольні традиції, і як наслідок любов населення до спорту, то рівень соціально-економічних громадян, рівень футбольної інфраструктури, видовищність гри і так далі ставати не таким важливим, як сама гра... Якщо ж цього немає, то треба повірити в ідею, що футбол це наше ...Поліз я щось у нетрі, адже й так кожному небайдужому вболівальнику зрозуміло в душі, що треба, щоб футбол у нас був такий самий, як і в Європі.

Басирова Людмила Анатоліївна
Розмова «Що я знаю про футбол? Види футболу»

Муніципальне автономне дошкільне освітня установар. о. Саранськ

«Центр розвитку дитини – дитячий садок № 46»

Бесіда у підготовчій до школи групі «Що я знаю про футбол? Види футболу»

Підготувала: вихователь Басирова Л. А.

Програмний зміст:

1. Дати знання про сучасні види футболу.

2. Розширити уявлення дітей про футбол.

3. Збагачувати словник дітей за рахунок введення нових слів: матч, пляжний футбол, міні-футбол, рашбол, спеціальні труси, екіпірування, гетри, бутси, заборони, порушення, дисципліна, сферична форма.

Матеріал до заняття:малюнки з видами футболу, форма футболіста, вірші, загадки.

Хід заняття:

В. – Хлопці, щоб дізнатися про що ми сьогодні з вами розмовлятимемо, відгадайте загадку:

Я люблю його дивитися.

Дуже подобається «хворіти».

І кричати всім разом: «Гол!».

Найкраща гра… (Футбол)

Правильно, наша тема про дуже цікавій грі, в яку грають і дорослі та діти – про футбол.Я вам зараз трохи розповім про сам футбол, про правила гри у футбол, про мету гри у футбол. І сьогодні мені хотілося б приділити особлива увага сучасним видамфутболу. І звичайно, найпопулярнішим серед них є Звичайний футбол.А ви слухайте уважно, потім я ставитиму запитання і подивлюся, хто що запам'ятав.

Футбол –це спортивна граз 2-х команд(команд чоловічих чи жіночих). Діти грають у футбол у дворі свого будинку, на спортивному майданчику. Футбол буває: звичайний футбол, міні-футбол, пляжний футбол, рашбол.

Найпопулярнішим, включеним до Олімпійські ігриє звичайний футбол.

Футбольна гра називається МАТЧ. Ігри проводяться на стадіоні з трав'яним або штучним покриттямі спеціальними розміткамина ньому.

Скажіть, а що ми використовуємо, граючи у футбол? (Відповіді дітей – ворота, м'яч)

на протилежних сторонахполя ставляться ворота із сіткою. Для безпеки спортсменів ворота закріплюються на землі. А яку форму має м'яч? (Сферичну форму, круглу).

А складається м'яч,хлопці, з кількох міцних шарів. Камери, підкладки та найвищий (покришка) – зі шкіри.

Мета гри –забити м'яч у ворота суперника і не пропустити голи у свої ворота. У офіційні правиладокладно розписано дії гравців (заборони, порушення). У яких випадках зараховуються голи. Матч ділиться на два тайми по 45 хвилин із перервою в 15 хвилин.

З кожної команди на поле одночасно виходять по 10 гравців та одному воротареві. Гра починається з центру поля, ударом ногою по м'ячу. Гравцям на полі не дозволяється брати м'яч до рук під час гри. А от воротареві брати до рук м'яч можна, в межах штрафної лінії. М'яч вважається забитим у ворота, якщо він повністю перетнув лінію воріт між стійками і під перекладиною за умови, що команда, яка перед цим забила, не порушила правил гри. У другому таймі команди міняються ворітьми.

За неправомірні дії гравців команди на полі та порушення правил суддя присуджує іншій команді виконати штрафнийабо 11 метровий удар(Наприклад за підніжку супернику, поштовх суперника, удар рукою). Червона картка означає –видалення гравця з поля. Її можуть присудити гравцеві за образу учасників іншої команди, суддю, агресивну поведінку.

Кожна команда має свій колір форми для відмінності.У воротарів колір форми відрізняється від гравців своєї команди та від команди суперників.

Як завжди, є футболісти, які нас захоплюють своєю грою та волею до перемоги. Королем футболу у всьому світі визнано бразилець ПЕЛЕ. Найкращим воротаремвсіх часів вважається наш ЛЕВ ЯШИН.Сьогодні заслужено найкращим гравцемсвіту визнано аргентинець ЛЕОНЕЛЬ МЕСІ, який виступає за іспанську футбольний клубБарселона.

Одними з найсильніших футбольних клубівє: РЕАЛ (Іспанія, ЧЕЛСІ (Англія, Барселона) (Іспанія, ЗЕНІТ (Росія, ЦСКА (Росія)).

- Я вам розповіла про футбол, а тепер мені цікаво хто, що запам'ятав.

Скільки видів футболу ви знаєте? (Відповіді дітей)

Скільки команд грає в одному матчі? (Відповіді дітей)

Чи є футбол Олімпійським видомспорту? (Відповіді дітей)

Якої форми футбольний м'яч? (Відповіді дітей).

Скільки гравців у одній команді виходить на поле? (Відповіді дітей)

Фізкультхвилинка.

В. – Молодці. Ви багато запам'ятали, багато впізнали нового. А тепер ми з вами трохи помалюємо. Я зараз роздам кожному з вас аркуш паперу. На ньому зображено сцену з футбольного матчу. Вашим завданням буде прикрасити цю картинку.

Діти приступають до виконання завдання.

Якщо ти граєш у футбол, значить, у тебе розвивається мислення, реакція, витривалість, сміливість. Грай у футбол, люби футбол, і в тебе все ВИТРАТЬСЯ!

Публікації на тему:

Бакалавр. Вивчення тем «Хто ми» та «Що я знаю про себе»Бакалаврат тема «Хто ми» «ЩО Я ЗНАЮ ПРО СЕБЕ» Освітня область: розділ «Растимо дітей здоровими, міцними, життєрадісними». Актуальність.

Конспект заняття з ОБЖ у формі вікторини «Що я знаю про безпеку?» у середній групіМуніципальний казенний дошкільний навчальний заклад « Дитячий садок№ 8 «Сонечко» Конспект заняття з ОБЖ Вікторина «Що я.

Конспект ігрової цікавої діяльності у першій молодшій групі «Що я знаю про тебе, водичко?»Конспект ігрової цікавої діяльності у першій молодшій групі. Ведуча освітня область « Пізнавальний розвиток» Тема: «Що.

Конспект НОД з екологічного виховання у старшій групі «Що я знаю про Байкал»Конспект НУД з екологічного виховання у старшій групіВікторина для дітей старшого дошкільного віку«Що я знаю про Байкал» Вихователь:.

Конспект батьківських зборів у другій молодшій групі «Що я знаю про свою дитину?»Форма проведення конкурс. Учасники: батьки, вихователі, старший вихователь, педагог-психолог, діти. Ціль: підвищення психолого-педагогічної.

Конспект заняття з розвитку мови у середній групі «Заучування вірша Агнії Барто «Я знаю, що треба вигадати»Конспект заняття з розвитку мовлення середній групі: «Завчання вірша Агнії Барто «Я знаю, що треба вигадати» Автор: Петржак.

Gaude вводить у курс справи дівчат спортивних уболівальників. Починаємо із футболу.

Отже, незабаром відбудеться початок групового етапу Ліги Чемпіонів. Незабаром усі можливі органи сприйняття чоловіків будуть захоплені черговим футбольним евентом. Однак, не чоловіками єдиними, тож порадуємо прекрасну половину людства коротким словником сучасної футбольної термінології.

З чого все починається?

Для нас все почнеться з гравців, чи, вірніше, їхніх позицій. Їх не так багато, як здається, так що приступимо до розбору.

Захист- ці хлопці відповідають за відбір м'яча та недоторканність воріт своєї команди. Вони, до речі, зазвичай досить великі хлопці. Захисники бувають центральні та крайні. Центральні - у центрі, крайні - грають уздовж брівки поля, періодично підключаючись до атак. А ще до них можна віднести і воротаря, який має парирувати удари по воротах.

Півзахист- у сучасному футболіце мало не альфа та омега. Ці хлопці грають і на оборону, і на атаку, і, що найважливіше, у центрі поля. Якщо коротко, то їхнє завдання пов'язати пасами гру між обороною та атакою. Дуже важливі хлопці.

Атака- а ось вони, як правило, найпопулярніші. Чому ж? А тому, що забивають голи, приносять своїй команді перемогу. І, до речі, їхні контракти завжди найдорожчі.

Поговоримо про правила та санкції.

Найважливіше, що варто усвідомити у футбольних правилахце те, що грати можна лише ногами і лише у м'яч. Все інше – виключно від лукавого. Ловиш м'яч рукою (якщо ти не воротар) – порушення, б'єш по ногах – порушення, etc.

Що ж відбувається після того, як порушення було зафіксовано? Суддя зупиняє гру, карає невинних та нагороджує непричетних, та призначає штрафний удар, на користь тих, проти кого порушили правила Якщо порушення було зафіксовано у штрафному майданчику (позначений на полі простір перед воротами) – призначається пенальті.

Крім того, якщо порушення було брутальним, порушник може отримати жовтуабо червонукартку, залежно від грубості, ситуації на полі, настрою судді, кількості занесених судді грошей. Червона картка - пряме видаленняз поля, жовта- перше та останнє попередження. Дві жовті - видалення з поля. Dura lex sad lex.

Крім того, у сучасному футболі існує поняття « офсайду», або ж « положення поза грою». Найпростіше дати таке визначення цьому терміну так: гравець перебуває поза грою, якщо під час пасу він опиняється за лінією захисту. Звучить заплутано? Нічого страшного, давайте трохи візуалізуємо.

Як видно на малюнку, гравець команди червоних віддає пас із центру поля своєму товаришеві, проте під час пасу гравець червоних знаходиться позаду обох захисників команди синіх. Отже, він поза грою.

Власне, це все, що можна сказати про футбольні правила коротко. А тепер розберемося із самою Лігою Чемпіонів.

Let’sroll!

Ліга Чемпіонів(UEFA Champions League, сленг. Єврочашка, ЛЧ) – не багато, не мало, а найпрестижніший клубний турнірСтарого Світу. Складається з кваліфікаційних раундів(4 штуки), групового етапу та раунду плей-офф. До речі, не варто забувати і про те, що до сезону 1990-1991 років турнір мав назву Кубок Європейських Чемпіонів.

Кваліфікаційний раунд(турнір, кваліфікація) - низка матчів, що проходять перед жеребкуваннямсеред команд, які не зуміли заслужити право одразу розпочати виступи у груповий етап. Проводиться в 4 раунди, за «олімпійською системою» (переможець проходить далі, який програв – вилітає), клуби грають один з одним 2 рази (вдома та в гостях).

Жеребкування Ліги Чемпіонів- спеціальний захід, завданням якого є розподіл команд (як вийшли в груповий етапбезпосередньо, так і через кваліфікацію) за групами (всього 8 груп, позначаються літерами (A, B, C, D, E, F, G, H). Працює за принципом лотереї.

Груповий етап - Ось тут починається вже гра, тут уже все серйозно. Чотири команди, і пара, що посіла перше і друге місце у своїй групі, виходить у раунд плей-офф. Той, хто посів у своїй групі третє місце, має продовжити свій «похід до Європи» у Лізі Європи (другий за значимістю міжнародний клубний турнір Старого Світу). Якщо ж команда опиняється на четвертому місці, її виступ у європейських клубних змаганнях закінчується.

Варто також зазначити, що за перемогу команді присуджується три очки, одне за нічию і нуль за поразку. Щоб гарантувати собі вихід із групи, достатньо заробити дванадцять очок (наприклад, вигравши 4 матчі).

Раунд плей-офф- або що далі, то спекотніше. Ставки (як і досить щедрі призові відрахування) зростають, фінал все ближче та ближче. На цій стадії напруга зростає постійно, від матчу до матчу, від хвилини до хвилини. Вкрай висока ймовірність розвитку бурхливої ​​драми.

Проте, до діла.

Раунд плей-офф являє собою турнір, в якому переможець проходить далі, а той, хто програв - залишає змагання (виключенням тут служить перший матч плей-офф, після якого той, хто програв, відправляється в Лігу Європи). До речі, всі етапи раунду плей-офф іменуються за кількістю протистоянь між клубами (1/8 фіналу, ¼ фіналу, ½ фіналу (півфінал), фінал). Тобто в 1/8 фіналу грають 16 команд, що пройшли груповий етап, в ¼ грають 8, і так далі.

Крім того, кожен раунд у плей-офф (за винятком фіналу) проходить у два матчі (домашній та гостьовий). Гол, забитий у гостьовому матчі, оцінюється вище. Наприклад, у розіграші Ліги Чемпіонів 2002–2003 ст. 1/8 фіналу Локомотив зіграв із Монако 2:1 удома та програв 0:1 у гостях. Отже, загальний рахунок у двоматчевому протистоянні був 2:2, але завдяки голу, забитому в гостях, далі пройшов Монако.

Фінал Ліги Чемпіонів- Напевно, єдиний десерт, який може стати на чолі столу. Або, говорячи просто, те, заради чого все взагалі тут починалося. Битва до переможного кінця. Якщо стандартних 90 хвилин не вистачить, будуть ще два додаткові тайми по 15 хвилин. Якщо не вистачить і їх – переможця виявить серія пенальті.

До речі, найбільше Лігу Чемпіонів вигравав мадридський Реал (9 разів), а нинішнім володарем найголовнішого європейського футбольного «трофею» є футбольний клуб «Челсі» (Лондон).

Що ж тепер?

А тепер - настав час дивитися, хворіти, радіти перемогам і переживати про поразки.

Коли наближається черговий чемпіонат з футболу, дівчата з сумом думають про те, що їхні чоловіки на місяць випадуть із звичного життя: сидітимуть перед телевізором вдома або в клубі зі своїми друзями, кричати не своїм голосом після кожного голу та обговорюватимуть ці незрозумілі аути, фоли та офсайди.

Звичайно, можна під час чемпіонату займатися домашнім господарством, гуляти з подружками та ображатися на коханого через те, що він про вас забув. А може, треба перестати дутися та зацікавитися футболом? І навіть піти разом із коханим на стадіон, щоб на власні очі подивитися на гру?

Розділіть футбольне захоплення коханого - і він, напевно, це оцінить!

Що потрібно знати про футбол?

Так, футбол вартий того, щоб розбиратися в ньому! Футбол – це не просто вид спорту, це мистецтво, це ціла релігія та філософія. Він здатний подарувати незабутні емоції, неймовірний драйв та почуття єдності з цілим стадіоном. Щоб розібратися, в чому сенс біганини двадцяти двох спітнілих чоловіків за одним м'ячиком, потрібно вивчити основні правила гри, про які ми поговоримо пізніше. А поки що слід запам'ятати кілька правил поведінки під час матчу. Отже, що потрібно зробити?

• Заздалегідь дізнатись у коханого, за яку команду він хворіє, а потім за допомогою інтернету навести довідки. Запам'ятати, у якій формі грає команда, імена основних гравців та тренера. У кожній команді є своя «зірка», найкращий і найулюбленіший уболівальниками гравець. Приділи увагу його спортивної кар'єри. А якщо він виявиться ще й красенем, тобі буде приємно спостерігати за ним під час матчу. Не соромся запитати у коханого його думку про кожного з гравців – він із задоволенням розповість усе, що знає, та оцінить твою увагу до футболу.
  • Якщо твій чоловік іде дивитися гру на стадіон або в спортклуб – попроси разом із ним. Перед початком матчу дізнайся сама (або уточни у коханого), з ким грає ваша команда і яке місце у турнірі вона посідає, а також місце у турнірі її противника. Дізнайся, куди пересунеться ваша команда у разі поразки, перемоги чи нічиєї. Під час матчу не слід ставити запитання на кшталт «А де наші ворота?», «А хто перемагає?», «А чому свистить суддя?» Вони тільки дратуватимуть партнера і виставлять тебе дурненькою. Краще мовчати та дивитися, а вдома після матчу попросити все пояснити.
  • Під час матчу краще робити те, що робить твій чоловік та команда вболівальників – кричати римовані кричалки, підбадьорювати гравців та свистіти за незгоди з суддею. Після вдалого голу усі вболівальники команди починають щиро радіти та обійматися, навіть якщо зовсім незнайомі один з одним. Смійся, кричи, цілуйся зі своїм чоловіком і обіймайся з тими, хто сидить поряд – така поведінка лише вітається.
  • Запам'ятай, що матч триває не менше двох годин. Якщо це холодна пора року, тепло одягнися і вибери зручне взуття. Недоречно приходити на футбол у туфлях на шпильці та у ошатній сукні. Зате буде дуже круто, якщо ти підбереш одяг, що збігається за кольором із квітами улюбленої команди. Джинси, футболки, толстовки, куртки, кросівки - ось найкомфортніший одяг для відвідування футболу.
  • Забороняється під час матчу нити, скаржитися, проситися додому або сидіти із нудним обличчям. Це не тільки образить твого чоловіка, але йому буде соромно за тебе перед друзями та вболівальниками. Вболівальники на час матчу стають дружною сім'єюТому, якщо ти не здатна витримати дві години відвертого вираження емоцій і почуттів, то краще відразу залишитися вдома.
  • Намагайся підтримати розмову про футбол, навіть якщо так нічого й не зрозуміла в ньому: можна говорити на навколофутбольні теми, наприклад, про провінційність уболівальників команди-суперника, про несправедливого судді (якщо про це говорять уболівальники), про міліцію, яка виводила особливо завзятих вболівальників і т.д.

Воротар - єдиний, хто може торкатися м'яча руками

Основні футбольні поняття

У футбольній команді 11 гравців, але вони виконують різні функції. За фактом вони діляться на 4 групи:

• Воротар (голкіпер)– у кожній команді лише один воротар. Він має форму іншого кольору, що не збігається з відтінками форми інших гравців. Може торкатися м'яча руками, але лише на штрафному майданчику, який позначений білими лініями навколо воріт. Усередині штрафного майданчика є маленький воротарський майданчик, де торкатися м'яча має право лише воротар.
  • Захисник- Він допомагає воротареві; його основне завдання – завадити суперникам забити гол. Захисників буває 3-4 людини, вони грають лише ногами та тримаються недалеко від воріт своєї команди.
  • Півзахисник (хавбек)- На полі їх кілька. Ці гравці беруть участь у захисті своїх воріт, коли м'яч у противника, а також беруть участь у нападі, коли м'яч у їхньої команди. Вони самі можуть забивати голи у ворота суперника чи передавати м'яч нападнику.
  • Нападник (форвард)– таких футболістів на полі 1-2. Вони орієнтовані виключно на забивання голів. Зазвичай перебувають біля воріт противника, забивати м'ячі можуть ногами та головою. Нападники нерідко виділяються зростанням, незвичайною швидкістю бігу та високою маневреністю, Це зірки футболу! Саме їхні вдалі голи із захватом чекають футбольні фанатиі багаторазово повторюють на телебаченні.

Часом на штрафному майданчику утворюється справжнє звалище!

Елементи футбольного матчу

• Передача (пас) -це основний елемент гри, коли гравці передають один одному м'яч, щоб зрештою забити його в чужі ворота. Найкраще дають пас півзахисники.
  • Навіс– це передача м'яча згори, через голови футболістів. Цей елемент теж найкраще і найчастіше роблять півзахисники.
  • Удар- М'яч летить у ворота. Удар має бути потужним та настільки швидким, щоб воротар не встиг його перехопити. Деякі нападники вміють посилати кручені удариколи м'яч летить і обертається навколо своєї осі. Такий м'яч практично неможливо зловити.
  • Аут- Гравець посилає м'яч за межі поля. У такому разі команда супротивника має право вкинути м'яч з ауту, з того місця, куди він влучив. Це єдиний варіант, коли м'яча можна торкатися руками.
  • Кутовий та удар від воріт- Якщо противник намагався забити гол, але м'яч повз воріт пішов в аут, то воротар з воротарського майданчика вибиває м'яч на поле. Якщо м'яч пішов від своєї команди, то супротивник виконує кутовий удар, при якому м'яч виставляється на дугу в кутку поля і супротивник б'є по ньому. Зазвичай противник намагається послати м'яч у штрафний майданчик та забити гол.
  • Штрафний та вільний удари– призначається суддею (арбітром) у покарання порушення правил. Штрафний удар гравець сам забиває у ворота противника або передає пас гравцеві своєї команди. Якщо суддя призначив вільний удар, його не можна забивати у ворота, а слід пасувати далі. Як дізнатися – вільний чи штрафний удар? Якщо суддя підняв руку перед ударом, то це вільний.
  • Стінка– це кілька футболістів, які стоять плечима один до одного, захищаючи свої ворота від удару. Противник повинен бити по м'ячу, який знаходиться за дев'ять метрів від стінки.
  • Пенальті– за порушення правил поблизу воріт або у штрафному майданчику суддя призначає штрафний удар (пенальті), який робиться з точки у центрі штрафного майданчика за одинадцять метрів від воріт. Ворота захищає лише воротар. Це найсуворіше покарання у футболі.
  • Офсайд- Положення поза грою. Виникає, коли футболіст не має права продовжувати грати, бо виникла ситуація нечесної гри. Ситуації нечесної гри бувають різні. Щоб зрозуміти, що це означає, краще уважно спостерігати за грою.
  • Покарання– це жовта картка, червона картка та дискваліфікація. Жовту (або «гірчичник») суддя показує як попередження за порушення правил або грубість. Після двох жовтих карток(або за заподіяння супернику травми) гравець отримує червону картку – видалення з поля. За особливо грубі порушення суддя може дискваліфікувати гравця – видалити з поля одну гру або до кінця сезону. Зазвичай, за червону картку гравець автоматично не допускається до наступній грікоманди.
  • Турнір- Це цикл ігор, що складається з двох етапів. Груповий етап: усі команди поділяються на четвірки та проводять по три матчі з кожним із суперників, отримуючи за перемогу три очки, за нічию – одне. Дві команди з кожної четвірки, які набрали найбільше очок, виходять у плей-офф. Плей-офф – це другий етап, при якому шістнадцять команд розбивається на пари у вісім груп та грають. Виходить 1/8 фіналу. Потім найкращі вісім команд грають чвертьфінал, згодом переможці чотирьох команд грають півфінал. У результаті – дві найкращі командизмагаються за звання переможця чемпіонату.

Повірте, після перегляду чи відвідування матчу ви почнете розбиратися у футболі цілком непогано для необізнаної дівчини, а через кілька матчів ви вже щиро радітимете перемогам і засмучуватиметеся поразкам улюбленої команди разом зі своїм чоловіком — а також читати захоплення та гордість у його погляді за свою супутницю життя.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!