Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Яким м'ячем грають у пляжний футбол. Пляжний футбол - правила гри та світовий рейтинг

Історія пляжного футболу

Зародився даний видспорту в кінці двадцятого століття в Бразилії і досить швидко досяг міжнародного рівня. Сьогодні пляжний футбол є одним із найбільш розвиваються сучасних видівспорту, який незабаром обов'язково буде включений до програми Олімпійських ігор.

Бурхливому розвитку пляжного футболу багато в чому сприяли такі зірки великого футболу, як Ерік Кантона, Рамаріо, Мігель, Зіко і т.д. Свого часу вони брали участь у змаганнях та залучили велика увагаспонсорів. Тепер спорт, що зародився на пляжах Копакабани, транслюють у 170 країнах світу.

Правила гри

Кожна з двох команд включає п'ять гравців, один з яких є воротарем. Матч поділено на три періоди, які тривають по 12 хвилин (3 хвилини триває перерва). При цьому команді в ході матчу дозволяється робити необмежену кількість замін (від 3 до 5 футболістів знаходяться на лаві).

У цьому виді спорту немає такого поняття, як нічия. Переможець обов'язково визначиться або в додатковому періоді "золотого гола", що триває 3 хвилини, або в серії післяматчевих пенальті.

Усі футболісти грають босоніж, але дозволяється використовувати захисні пов'язки для колін та гомілок. У випадках грубої гри обов'язково призначається штрафний, який виконується футболістом, проти якого порушили правила.

Інвентар та майданчик

Стандартні розміри майданчика для гри у пляжний футбол – 28Х37 метрів. Такі компактні площі разом з м'яким і в'язким піском дозволяють гравцям імпровізувати, використовувати найскладніші футбольні прийомиі бити практично з будь-якої відстані. У результаті ми маємо таку статистику:

• За одну гру виконується близько 60 ударів по воротах;
  • У середньому за гру забивається 11 голів;
  • М'яч влітає у сітку в середньому кожні 3-4 хвилини.

До того ж, все, що необхідно для гри у пляжний футбол, – це м'яч, футболка та шорти. Жодних дорогих бутс.

Турніри з пляжного футболу

У період із 1995 року по 2004 регулярно проводилися неофіційні чемпіонати світу, звані Мундіаліто. Напевно, багатьом здасться логічним, що з десяти чемпіонатів дев'ять виграли родоначальники спорту - бразильці. Лише одного разу їх у фіналі зуміли перемогти португальці.

З 2005 по 2007 рік почали відбуватися чемпіонати офіційного характеру, які вже проводилися під егідою ФІФА. Усі вони були організовані у Ріо-де-Жанейро, а першим офіційним переможцем стала збірна Франції.

Починаючи з 2008 року пляжний футбол залишив кордони Бразилії, і чемпіонати світу стали проводитись в інших країнах – Франції, ОАЕ, Італії. Однак лідер не змінився - Бразилія, як і раніше, займала перші місця. Лише у 2011 році їй довелося відступити перед чудовою збірною Росії, яка забила у фінальному матчі 12 голів у відповідь на 8 м'ячів, забитих бразильцями.

Крім чемпіонатів світу існують міжконтинентальний кубок, згаданий вище Мундіаліто та клубний чемпіонатсвіту. Крім того, на сьогоднішній день організовано велика кількістьконфедерацій, що об'єднують футбольні клубиусього світу.

Інші цікаві факти

• Матч з пляжного футболу обслуговують одразу двоє суддів, один з яких є хронометристом, а інший – запасним;
  • Дивовижна статистика матчів Росія - Бразилія: наші футболісти перемогли 3 рази, 1 раз зіграли внічию і лише одного разу програли;
  • Є ймовірність, що у 2015 році чемпіонат світу пройдеу Москві;
  • Якщо гравець виконує удар виду "ножиці" або "через себе", футболістам команди суперника заборонено йому заважати.

Пляжний гандбол: історія та правила

У світі існує величезна кількість різноманітних видівспорту. Деякі з них залишаються на рівні місцевих змагань, а деякі здатні розвинутися у серйозну та видовищну груза кілька років. Пляжний гандбол можна сміливо віднести до другої групи. Справа в тому, що цей вид спорту виник зовсім недавно, але вже зараз користується неймовірною популярністю.

Пляжне регбі: історія та правила

Куди тягне всіх під час літньої спекотної спеки? Звісно до води. Тягне до неї і тих людей, які займаються різними видамиспорту, зокрема й регбі. Ось вони і вирішили корисне поєднати із приємним. Взяли на пляж овальний м'яч і вигадали пляжне регбі, засноване на класичному варіантіцієї цікавої та видовищної гри.

Історія

Батьківщиною пляжного футболу вважається Бразилія. Всенародна любов до футболу в цій країні призвела до того, що грали м'ячем, де тільки це було можливо: на стадіонах, пустирях, вулицях, дахах будинків і, звичайно ж, численних пляжах. Незабаром цей вид футболу завоював велику популярність і зараз змагання з пляжного футболу транслюють телеканали більш ніж 170 країн світу.

Офіційно історія пляжного футболу розпочалася відносно нещодавно – лише у 1992, коли було проведено перше офіційне змагання у Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія, США). Спеціально для цих змагань засновниками Всесвітньої Організації Пляжного Футболу (ВОПФ) було написано перші правила гри у пляжний футбол. З 1995 року ця організація почала проводити чемпіонати світу, поки з 2005 року Чемпіонат Світу з пляжного футболу не перейшли під контроль ФІФА.

В Україні проведенням змагань із пляжного футболу займається Асоціація пляжного футболу, яка входить до складу федерації футболу України (ФФУ).

Про пляжний футбол

Пляжний футбол- спорт, який є різновидом класичного футболу. На відміну від класичного футболу пляжному грапроходить на полях, покритих піском, тому особливе значеннямає витривалість гравців. Так як гра проходить на полі невеликого розміру, то у гравців з'являється шанс забити практично з будь-якого положення на полі, це змушує футболістів використовувати будь-яку можливість, щоб завдати удару по воротах. Це неминуче призводить до збільшення кількості ударів (у середньому до 60 за гру) та забитих голів (у середньому 11 за гру), що робить цей вид спорту дуже видовищним та привабливим як для вболівальників, так і для самих гравців.

Правила гри

У офіційних змаганняху пляжний футбол грають дві команди. До складу кожної команди входить 5 осіб: 4 польові гравці та воротар. Під час гри можна робити необмежену кількістьзамін (а на лаві запасних знаходиться від 3 до 5 гравців).

Матч проходить на прямокутному майданчику стандартних розмірів(35-37 м на 26-28 м), обмеженою тканинними стрічками та з парою воріт. Матч складається із трьох таймів по 12 хвилин. Якщо в кінці матчу рахунок нічийний, то після закінчення основного часу призначається додатковий період 3 хвилини або до переможного голу. Якщо ж у додатковий часніхто не заб'є, тоді призначається серія пенальті.

Це важливо:

Футболісти грають без взуття, але правилами дозволяється носити пов'язки для захисту гомілок та колін.

У грі часто наносяться акробатичні удари, причому правила забороняється заважати гравцю, який виконує такий удар, інакше призначається штрафний.

За будь-який фол дається штрафний удар. Є дві особливості виконання штрафних у пляжному футболі. По-перше, під час виконання штрафного обов'язково необхідно завдавати удару по воротах суперника, а по-друге, штрафний удар повинен виконувати той гравець, проти якого було порушено правила. І лише у разі його травми це право переходить до іншого польового гравця.

Це цікаво

Чемпіонати світу з пляжного футболу проводяться з 1995 року і за цей час лише три команди святкували тріумф. Причому всі рази окрім 2001 та 2005 років (коли перемогли збірні Португалії та Франції відповідно), успіх був на боці збірної команди Бразилії.

Не забувайте, що пляжний футбол - це не тільки гра, за якою приємно спостерігати з трибун, а й спосіб поєднати приємне з корисним, тобто. самому активно відпочити та підтримати фізичну форму.

Пляжний футбол (англ. beach soccer) - командний виглядспорту, що базується на основі традиційного футболуі проводиться на покритих піском майданчиках. Існує чоловічий та жіночий пляжний футбол.

Засновник гри - Beach Soccer Worldwide (BSWW) (« Всесвітня ОрганізаціяПляжного Футболу»), яка у 1992 році зробила спроби систематизації її правил і почала проводити турнірні ігри.

Історія виникнення пляжного футболу

Батьківщиною пляжного футболу є Бразилія. Саме там у футбол грали скрізь, де тільки це було можливе, і навіть на пляжах. Підсумок – трансляція змагань гри більш ніж у 170 світових країнах. Важливу роль у цьому відіграло участь у змаганнях лідерів великого футболу із Франції, Бразилії та Іспанії.

Перше змагання з дотриманням встановлених правилбуло проведено порівняно недавно - 1992 року в Лос-Анжелесі. Саме з цього періоду і розпочалася офіційна хроніка пляжного футболу.

З 1995 року силами ВОПФ стали проводитись чемпіонати світу. А з 2005 року цю функцію взяла він ФІФА.

Правила пляжного футболу (коротко)

Правила гри у пляжний футбол зводяться до наступних моментів:

1. У грі беруть участь 2 команди по 5 гравців у кожній: 4 польові та воротар.
  2. Дозволено безмежне число замін.
  3. Час гри у пляжний футбол: матч триває 3 періоди (не тайму) по 12 хвилин кожен. Перерва періодами становить 3 хвилини.
  4. Нічия – не для пляжного футболу. Весь час ділиться на:
    • основне;
    • додаткове, що триває 3 хвилини і дається так званого «золотого гола»;
    • післяматчеві пенальті, які у будь-якому разі визначать переможця за рахунок першого результативного удару.
  5. Будь-який фол – підстава для штрафного удару по воротах опонента.
  6. Штрафний кидок – доля гравця, проти якого було правопорушення. Якщо він залишає поле у ​​зв'язку з отриманою травмою, удар переходить іншому гравцю.
  7. Гравцю, який виконує удар через себе чи «ножиці», не можна перешкодити. За порушення правил на половині майданчика супротивника судді створюють «коридор» для кидка. За порушення правил на своїй половині все польові гравціповинні піти за лінію м'яча.
  8. У пляжному футболі немає взуття: гра проходить босоніж. Можна тільки захистити коліна та гомілку спеціальними пов'язками.

Поле для гри у пляжний футбол: розміри, розмітка, ворота

Покриття поля для гри в пляжний футбол має бути піщаним без каміння та інших травмонебезпечних предметів. Мінімальна глибина піску для змагань міжнародного рівня – 40 см.

Розміри поля мають бути такими:

• ширина 26-37 метрів;
  • довжина 35-37 метрів.

Такі компактні розміри майданчика дозволяють забивати м'ячі практично з будь-якої позиції навіть прямим кидком від своїх воріт. У середньому голи забиваються кожні три хвилини.

Складовою частиною поля є його розмітка, що визначає межі майданчика. Розмітка складається з чотирьох ліній: довгих бічних та коротких лицьових. Лінії повинні бути зроблені із міцного синього матеріалу, що забезпечує контраст із піском. Їхня ширина повинна бути не менше 10 см. Середня лініяполя, що ділить його на дві частини, визначається червоними флагштоками.

Ворота для пляжного футболу, зроблені з двох вертикальних стійокі горизонтальної поперечини, Розташовуються в центральному положенні лицьових ліній. Відстань між стійками має становити не менше 5,5 м, а між поверхнею піску та нижнім краєм поперечини — 2,2 м. Сітка воріт виготовляється з джуту, пеньки або нейлону.

Екіпірування та інвентар для пляжного футболу

Форма гравців складається з наступних елементів:

• футболка або светр із номером на спині;
  • шорти.

Якщо під шорти одягається спідня білизна, вона повинна збігатися з ними за кольором. Дозволено окуляри із пластику для захисту очей, шкарпетки та еластичні фіксатори для гомілкостопу.

Воротар у пляжному футболі має право одягнути форму кольору, відмінного від кольору форми команди. Також він може поміняти шорти на штани.

Якщо обидві команди з'явилися на полі у формі схожого кольору, то одна з них має змінити її. Зазвичай змінює форму господиня поля чи команда, визначена жеребом. Будь-яка зміна в екіпіруванні має бути схвалена ФІФА.

М'яч для пляжного футболу виготовляється із синтетичного шкірозамінника чи шкіри. Його характеристики: вага має межувати в межах 400-440 гр, а довжина кола - 68-70 см.

Для проведення змагань світового рівня знадобляться 12 м'ячів: один основний, решта запасних.

Суддівство

Керують матчем двоє суддів. Кожен з них має право контролю за перебігом гри, виносити попередження, стежити за часом та інше. При цьому у разі розбіжностей рішення головного судді буде переважним.

Є також суддя — хронометрист та третій суддя, які є призначеними. Їхнє завдання - чітке відстеження часу. У гру втручатися вони мають права. У міжнародних змаганняхприсутність цих двох суддів є обов'язковою.

Основні турніри та чемпіонати у пляжному футболі

До 2004 року систематично проводилися неофіційні турніри, які отримали назву Мундіаліто. 2005-2007 характеризуються турнірами офіційного характеру під керівництвом ФІФА. З 2008 року чемпіонат світу з пляжного футболу став організовуватись не лише в країні фаворитові – Бразилії. У 2011 році збірна Росії зуміла виграти у лідера, забивши у фінальному матчі ЧС 12 голів у відповідь на 8.

Крім чемпіонатів світу та Мундіаліто існують міжконтинентальний кубок та клубний чемпіонат світу. Також на Наразісформовано велику кількість конфедерацій, які інтегрують футбольні клуби всього світу.

Кубок європейських чемпіонів з пляжного футболу (англ. Euro Winners Cup) - європейський клубний турнірз пляжного футболу. Проводиться щорічно з 2013 року.

Кубок Європи з пляжного футболу (англ. Euro Beach Soccer Cup) - європейське змагання з пляжного футболу. Проводиться щорічно з 1998 року. У турнірі беруть участь вісім європейських команд

2018-07-04

Ми постаралися максимально повно охопити тему, тому цю інформаціюможна сміливо використовувати для підготовки повідомлень, доповідей з фізкультури та рефератів на тему "Пляжний футбол".

1. Покриттямає бути піщане, рівне, без каміння та будь-яких інших предметів, які можуть завдати травми гравцям. Мінімальна глибина піску 45 сантиметрів.

2. Розміри гравцевого поля:
- Довжина: 35 - 37 метрів
- Ширина: 26 - 28 метрів.
Поле розмічене лініями. Розмітка визначає межі поля та є його складовою. Дві довші лінії називають бічними. Дві коротші лінії називають лицьовими.

3. Штрафна площа визначена уявною лінією, паралельної лицьової лінії, яка визначається двома жовтими флагштоками, розташованими за бічними лініями поля за 9 метрів від лицьової лінії з кожної сторони.
Крапка для пенальті розташована в центрі цієї уявної лінії та рівновіддалена від стійок воріт.

4. Воротаповинні бути розташовані у центрі лицьових ліній. Відстань (внутрішній замір) між стійками 5.5 метрів, а відстань між нижнім краєм перекладини та поверхнею піску 2.2 метри.

5. У грі беруть участь дві команди по п'ять (5) гравців у кожній.Два гравці по одному з кожної команди повинні виступати в ролі воротарів. Кожна команда може мати до п'яти (5) запасних гравців. Кількість замін у процесі гри не лімітована. Гравець, який був замінений, може знову увійти в гру, замінивши будь-якого гравця, який перебуває в грі.

6. Два судді обслуговують матч у полі.Також на матчі працює суддя-хронометрист та третій суддя. Суддя-хронометрист відповідає за зупинення часу, третій суддя є його помічником.

7. Гра складається із трьох (3) періодів по дванадцять (12) хвилин.Суддя-хронометрист стежить за часом гри.
Час може бути зупинено у разі:
коли забитий гол;
коли призначається пенальті чи штрафний удар;
коли гравець спеціально затягує час (рішення суддів).

8. Перерва між періодами 3 хвилини.

9. У разі нічийного результатупісля закінчення матчу, грає додатковий період 3 хвилини. Якщо після закінчення додаткового часу рахунок залишається незмінним призначається серія пенальті. Команда, що забила більше голівз пенальті, перемагає у матчі.

10. Введення м'яча у гру ударом із центру поляє початком або поновленням гри:
на початку матчу;
після забитого гола;
на початку другого та третього періоду матчу;
на початку додаткового часу матчу, якщо він призначений.
Гол не може бути забитий першим ударом із центру поля.

11. Фоли та порушення правил ведуть за собою такі санкції:
Штрафний удар
Штрафний удар призначається у ворота команди, гравець якої здійснив наступні дії: