Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Чим відрізняється регбі. У чому відмінність м'ячів регбі від американського футболу? У чому різниця між м'ячами регбі та в американському футболі

Жити за правилами нудно. Принаймні приблизно так думав Вільям Вебб Елліс, шістнадцятирічний хлопчик, який 7 квітня 1823 року посеред футбольного матчу, що проходить у британському місті Регбі, взяв у руки м'яч і кинувся до воріт суперника. Здавалося б, нормальне порушення правил, проте цей випадок став першим записом в історії регбі. Гра набула широкої популярності і навіть стала олімпійським видомспорту на початку 20 ст. Регбі не забули і сьогодні: на Іграх 2016 року регбісти поповнять низку національних команд.

Регбі– гра фізично важка, тому, коли в 1869 році в Нью-Брунсвіку команди двох університетів захотіли битися між собою, було вирішено дещо змінити правила гри, створивши якийсь мікс між регбі та європейським футболом, знявши силову складову гри та додавши їй видовищності. Так народився американський футбол, що є, до цього дня, грою номер один у всіх країнах Північної Америки.

Таким чином, регбі є прабатьком американського футболу, Однак між цими двома іграми є ряд істотних відмінностей.

Регбі є спортивною командною грою з м'ячем, мета якої - закидання м'яча у залікове поле суперника.

Американський футбол – «найближчий родич» регбі, де гравці прагнуть просунутися до очкової зони суперника, тим самим заробити бали.

Поле

Поле для регбі має розміри 100 метрів завдовжки та 70 завширшки. Крім того, до вузьких сторін додані залікові зони, ширина яких відповідає розмірам поля, а довжина варіюється в проміжку 10-22 метри.

Поле для регбі

В американський футбол грають на більш вузькому полі. Його розміри становлять 110х49 метрів, причому вимірювання в даному випадкузручніше проводити у ярдах. Справа в тому, що поле для американського футболу розмічено на п'ятиярдові відрізки, за якими поперек проведено суцільні лінії, підписані від 50 до 10. Вони вказують, яку відстань залишилося пробігти до тачдауна, за який нараховуються окуляри. На цих лініях розташовуються суперники, які всіляко перешкоджають просуванню.

Склад команди

У регбі на полі одночасно перебувають п'ятнадцять осіб, які дуже часто змінюються, приблизно так, як і в хокеї. В американському футболі всього одинадцять гравців, що робить цю гру динамічнішою.

Ігровий час

Гра в американський футбол складається із чотирьох таймів по п'ятнадцять хвилин кожен. Між першим та другим, як, втім, і між третім та четвертим є перерва на одну хвилину. Між другим та третім таймом команди відпочивають п'ятнадцять хвилин.

У регбі матч включає два періоди по сорок хвилин. Але навіть після цього часу гра триває доти, доки не виникне «аут», або хтось із гравців не передасть пас руками вперед. Паузи виникають лише при наданні медичної допомогиабо перегляд відеозапису гри для вирішення спірних моментів. Як таких перерв правилами не передбачено.

Використання силових прийомів

У регбі використовувати силовий прийомможна тільки по відношенню до гравця, який на даний моментволодіє м'ячем. В американському футболі захоплення може бути здійснене щодо кожного члена команди, що знаходиться на полі, незалежно від того, у кого знаходиться м'яч. Як правило, гра з м'ячем проходить між двома гравцями, а решта зайнята протистоянням один одному.

Екіпірування

Регбісти мають форму, що нічим особливо не відрізняється від форми, призначеної для інших видів футболу, за винятком американського. Сила, з якою віддається пас в американському футболі, у чотири рази більша, ніж у регбі, а крім того, швидкість пересування дуже висока. Тому футболісти мають екіпірування подібне до хокейного. Це обов'язково масивні щитки на грудях, бриджі зі щитками на колінах та шоломи із забралом.

Екіпірування в американському футболі

М'яч

Дуже часто саме незвичайної формим'яч для багатьох стає впізнавальною ознакою регбі. Насправді, як у регбі, так і в американському футболі м'яч має овальну форму, проте регбі-м'яч менш витягнутий, але більший і важчий за м'яч для американського футболу.

М'яч для регбі виготовляють із слизьких синтетичних матеріалів, тоді як для футбольного використовують натуральну шкіруз шорсткою поверхнею, що дозволяє надійніше утримувати м'яч у руках.

М'яч для регбі має яскравіше забарвлення, а для футбольного м'ячахарактерна наявність специфічного шкіряного шнурівки.

Паси

У регбі м'яч передається між гравцями як за допомогою рук, так і з використанням ніг. Єдине обмеження полягає в тому, що передавати пас руками вперед заборонено. В американському футболі не тільки можна так пасувати, а й потрібно, оскільки основні комбінації саме з таких пасів складаються. Натомість у цьому виді футболу не пасують ногами.

Висновки сайт

1. Регбі зародилося в Англії на початку 19 ст., а американський футбол в Америці в середині 19 ст.
  2. Поле для регбі більше за всіма параметрами, аніж поле для американського футболу.
  3. На полі одночасно перебувають 15 регбістів, але лише 11 членів команди, яка грає в американський футбол.
  4. Матч регбі триває загалом 80 хвилин. Футбольний матч грає одну годину.
  5. М'яч для регбі більший, важчий, більш округлий і яскравий. М'яч для американського футболу має специфічне шнурування.
  6. Для гри в американський футбол використовується спеціальне захисне екіпірування.
  7. Паси в регбі руками неможливі, а в американському футболі м'яч не передається ногами.
  8. Силові прийоми у регбі можливі лише щодо гравця з м'ячем, в американському футболі наявність м'яча не має значення.

Багато людей, які захоплюються спортом, воліють гру у футбол. На жаль такі ігри як регбі та американський футбол є недооціненими серед уболівальників спорту, але в цій статті ми розповімо про всі принади цих ігор, а також докладно пояснимо що ж у них такого.

Зізнайтеся, для вас, звичайно ж, краще спостерігати за футболом, ніж регбі та американським футболом. Ці дві гри вважаються дуже нудними для європейців. Давайте говорити відверто, якщо по телебаченню йде американський футбол, а на іншому звичайна гра чемпіонату Іспанії, що ви оберете? Зрозуміло останнє.

Це добре для нас, але представники США дуже люблять свої різновиди футболу, вони фанатіють від них так само як ми від нашого футболу. У цій статті ми розпишемо все про ігри в США для тих, хто мало знає про спорт у США в цілому.

У цій статті ми відповімо на низку питань, а саме: яка різниця між регбі та американським футболом, відмінність регбі від американського футболу і що раніше

з'явилося – регбі чи американський футбол.

Загалом американський футбол виглядає так само як і наш звичайний футбол. Гра проходить 11 на 11, сам процес гри заснований на рухах зі снарядом овальної форми. Самий головне питаннялюдей, які не зацікавлені спортом із США — що власне за гра така цей ваш американський футбол?

Відповідаємо, суть цієї гри з довгою назвоютака, що потрібно просунути м'яч на місце кінцевої зони, що знаходиться на половині поля суперника. М'яч дозволяється переносити до рук, робити кидок чи передавати його гравцю своєї команди. Щось схоже використовується у баскетболі, не знаходите?

Заробляти очки в американському футболі можна у різний спосіб, наприклад, доставити м'яч у кінцеву зону, точний пас у кінцеву зону і забити між двома штангами воріт трохи вище за поперечину. Перемагає той, хто набирає більше очок за відведений час.

Регбі має дещо інші правила, тут беруть участь вже 15 гравців з кожної команди. Є два тайми завдовжки 40 хвилин. Частина команди з 15 осіб складають 8 осіб з лінії нападу та 7 гравців лінії захисту. Суть цієї гри полягає в передачі м'яча один одному в руки, доставити його в кінцеву зону за ворота суперника або забити м'яч у спеціальні ворота. Перемагає команда, яка набрала найбільше очок за весь час гри.

Тепер спробуємо відповісти на запитання, у чому відмінність регбі від американського футболу?

У регбі головне закинути м'яч у кінцеву зону суперника, в американському футболі важливо не забити або закинути м'яч, а проштовхнутися з м'ячем в очкову зону суперника і заробити важливі для гри очки.

М'яч для цих двох подібних видівспорту має однакову форму овалу. Тільки регбійний м'яч набагато менше витягнутий, ніж м'яч для американського футболу. М'яч для регбі важчий за його протеже з американського футболу, що в цьому вся різниця між ними.

Сфера для гри в регбі виготовлена ​​з матеріалів, які виготовлені із синтетичного та слизького крою. Також у регбійного м'яча яскравіший відтінок. У м'яча для американського футболу шкіра абсолютно натуральна зі злегка шорсткою поверхнею. Така поверхня дозволяє міцно тримати снаряд у руках. Також м'яч для американського футболу має унікальне шкіряне шнурівка.

Регбі та американський футбол, відмінності яких ми вказали у м'ячах для цих видів спорту, мають відмінності і в історичній формі. Адже мало хто замислювався, а що з'явилося раніше, регбі чи американський футбол?

Регбі чи американський футбол — що з'явилося раніше

Складне питання, але ми постараємося відповісти на нього. Загалом більшість людей з Європи не обізнані про такі ігри як регбі та американський футбол. На це є зрозумілі причини, людям просто не цікаві ці ігри. Ми маємо свій футбол і всі їм задоволені, а пізнавати ігри США не дуже хочеться.

Під час одного футбольного матчу в далекому 1823, один хлопчик років 16 взяв м'яч і пішов протягувати його через все футбольне поле. У звичайній грі це розцінюється як порушення правил, але ніхто б і подумати не міг, що так народиться на світ така гра як регбі. Сам матч проходив 7 квітня, тому саме цей день можна вважати датою заснування цієї великої гри.

А ось уже 1869 року дві команди з різних університетів Канади вирішили провести якусь битву між собою. Хлопці змінили правила гри в регбі та створили свій змішаний стильігри. Ось так і з'явилася світ гра в американський футбол. Відповідаючи на запитання, що ж з'явилося раніше, можна сміливо стверджувати, що це була гра в регбі.

У цій статті ми відповіли на всі можливі питання щодо цих двох ігор. Про спорт потрібно знати все, якщо ви є вболівальником всього спортивного світу. Любіть спорт, любите впізнавати нову інформаціюі пізнавати нові вершини з

Андрін Балтаг - один з найкращих гравцівнаціональної збірної Молдови з регбі. Він грає за спортивний клуб"Спартак" Москва і не бачить свого життя без спорту. Регбі - це його пристрасть та повсякденна необхідність. Про те, як спортсмени святкують перемогу, про кар'єрні висоти та про те, чим відрізняється регбі 7 від регбі 15, читаємо далі.

Як давно ти граєш у регбі?

У цей спорт мене навів мій хороший другОлег Препелиця, за що йому велике дякуюадже регбі стало моїм життям. Я не жартую: граю вже 6 років і з найпершого тренування аж до сьогоднішнього дняповністю віддаюсь регбі. Ця гра мені дуже подобається. За останні 6 років я грав у Румунії, Португалії. Наразі граю за клуб "Спартак" Москва. Я дуже задоволений своїми результатами, у мене дуже високий спортивний ступінь. У планах грати в еліті регбі, захищати честь своєї країни, граючи за збірну, і показати світові, що молдавські регбісти мають дуже серйозний рівень підготовки, нехай навіть іноді цього від них і не очікують. Наша справа – довести протилежне.

Яка гра тобі найбільше запам'яталася і чому?

Найбільше мені запам'ятався фінал чемпіонату Європи з регбі 7. Ця гра була дуже емоційною, оскільки я грав із душею і посів третє місце. Це було великим досягненням для Молдови - зайняти в командному змаганнітаке місце, граючи нарівні із професіоналами. Я не міг повірити, але на цю медаль ми заслужили потім і спільними зусиллями.

Чим відрізняється регбі 7 від регбі 15?

Немає великих відмінностей між регбі 7 та регбі 15. У регбі 15 вся гра тримається на контакті, а регбі 7 - більше відкрита гра, сильніша і потужніша. У регбі-7 віддають перевагу насамперед швидкісним та спритним гравцям. А взагалі можна сказати, що основний девіз регбі-7 – "менше контактів, більше регбі". Мені подобається грати як у сьомий, так і в п'ятнадцятий. І маю можливість вибирати. Ще існує регбі 13. На відміну від регбі 15 це більш швидкісна і динамічна гра.

Як ви святкуєте перемогу зі своєю командою?

Дуже гарне питання. (усміхається) Перемоги викликають багато емоцій, оскільки для кожного спортсмена це крок вперед кар'єрними сходами. Не можна передати словами, що ти відчуваєш у цей момент. Гордість, радість, радість, енергію, бажання перемагати й надалі. Ми, гравці з такої маленької та бідної країни, готові абсолютно на все, і ми перемагаємо. Але для цього нам доводиться багато працювати, перемога не дається просто.

Бо регбі – це командна граМи завжди збираємося після матчу з командою і святкуємо, вітаємо один одного, обговорюємо гру. Адже контакт та стосунки всередині колективу - дуже важливий момент. Якщо гравці не згуртовані, то і на полі вони не порозуміються.

Чого тобі ще потрібно досягти у регбі?

І регбі є схожими іграми. Змагання проводяться практично ідентичних полях. М'ячі забиваються у однакові ворота. Та й сама ціль гри має мало відмінностей. Далі хотілося б розповісти, чим регбі відрізняється від американського футболу.

Форма регбістів нічим не відрізняється від тієї, яку носять спортсмени, які грають у звичний для всіх нас європейський футбол. Водночас, в американському футболі противники повинні постійно стримувати наступальні дії противника. Швидкості тут набагато вищі, ніж у регбі. Тому спортсмени одягаються в міцне захисне спорядження, схоже на хокейне. Екіпірування для американського футболу представлене масивними нагрудниками, щитками на плечі та коліна. Використовуються тут також шоломи із забралом, які запобігають струсу мозку та ударам в обличчя.

Поле

Продовжимо говорити, чим регбі відрізняється від американського футболу. Визначальні відмінності є параметрах поля. У регбі воно має ширину 70 м-код і довжину 100 м-коду.

Американський футбол – гра, в якій поле значно вже. Його ширина складає всього 49 м. Що стосується довжини, вона дорівнює 110 м. При цьому всі вимірювання виконуються в ярдах. Справа в тому, що поле поділено на окремі зони. Кожна з них є відрізком 5 ярдів. Зони розкреслені суцільними лініями, які вказують гравцям, яку дистанцію залишилося пробігти до ворога. На тих же шпальтах знаходяться захисники, які перешкоджають просуванню суперника вперед.

Передачі

Чим регбі відрізняється від американського футболу? У регбі члени однієї команди мають право пасуватись лише по поперечній лінії або віддавати м'яч назад. У довільних напрямках дозволяється грати, ударяючи по спортивному снарядуногою.

Американський футбол - гра, в якій направляти м'яч можна будь-куди. Проте передача за атаку виконується лише одна. Далі просування м'яча відбувається завдяки спринтерським забігамнападників.

Система нарахування очок

Чим регбі відрізняється від американського футболу? Істотні відмінностіє й у правилах. У регбі очки заносяться до активу атакуючої команди при успішному внесенні м'яча до залікової зони. За це нараховується 5 пунктів. З того ж місця гравці надалі мають право штовхати снаряд ногою. При попаданні м'яча у ворота команді нараховується ще 2 бали. Якщо мають місце заборонені прийоми з боку суперника, у регбі гравці мають право робити штрафні удари. В останньому випадку поразка воріт супротивника дає ще 3 пункти.

Що стосується нарахування очок гравцеві тут достатньо внести м'яч у залікову зону. Це називається "тачдаун". За нього команді нараховується 6 балів. Більше того, під час гри учасники мають право бити по м'ячу ногою у будь-який час, виконуючи пас або намагаючись вразити ворота. У разі потрапляння в рамку атакуючій команді зараховується 3 очки.

Кількість гравців у команді

У регбі на полі у складі однієї команди мають право перебувати 15 осіб. Змінюватися вони можуть необмежену кількістьраз, у будь-який момент матчу, на першу вимогу тренера. Виходячи із зазначеного чимось нагадує хокей.

У складі однієї команди в американському футболі перебуває лише 11 осіб. Гравці також можуть змінюватись без обмежень. Водночас менша кількість учасників робить цей вид спорту динамічнішим.

Силові прийоми

У регбі контакт з боку сторони, що захищається, може застосовуватися лише по відношенню до члена команди противника, який володіє м'ячем. В американському футболі фізичний впливможе опинятися будь-якого суперника. У цій грі, як правило, переважна більшість учасників сконцентрована на особистому протистоянні. При цьому лише кілька гравців нападу займаються передачею м'яча.

Чи грають у регбі дівчата?

У регбі жінки грають, як і чоловіки. Однак у цьому випадку цей вид спорту називається прапор-футбол. Така дисципліна є специфічним різновидом американського футболу, в якому заборонено жорсткі контакти між противниками. Кожен гравець ловить м'яч та передає напарнику. Щоб вивести суперника з гри, необхідно не збивати його з ніг, а зривати прапорець з екіпіровки, який закріплений біля пояса. Тому захисні накладки на тіло тут не потрібні.

Тривалість матчу

В американському футболі зустріч поділена на 4 тайми. Кожен із них триває 15 хвилин. Між першим та другим, а також третім та четвертим таймами проводяться перерви на одну хвилину, чого достатньо для того, щоб отримати настанови тренера, перевести дух, поправити екіпірування та попити води. На екваторі поєдинку, тобто після другої чверті, гравці відпочивають протягом 15 хвилин.

Регбійний матч складається з 2-х таймів тривалістю 40 хвилин. Паузи та вимушені перерви можуть виникати лише в тому випадку, якщо учасники поєдинку потребують медичної допомоги. Гра може бути зупинена арбітрами для вирішення спірних моментів або перегляду відео епізодів. А загалом перерв як таких правила гри в регбі не передбачають.

Американський футбол і регбі - видовищні командні види спорту з використанням м'яча, які рясніють. силовими прийомами.

Ці ігри найбільше поширені за кордоном, ніж на території РФ. Але і в Росії вони швидко завойовують популярність завдяки своїй незвичайної екіпіровки та правил.

Американський футбол

Цього знаменного дня команди Рутгерського та Прінстонського університетівпровели гру за власними правилами, що нагадують правила регбі та європейського соккера.

Спочатку нової гри не було чіткого зведення правил. Вони з'явилися завдяки Уолтер Кемп,якого охрестили "батьком американського футболу".

Мета - занести м'яч у залікову зонуабо забити його в ворота суперникатим самим набравши максимальна кількістьокулярів.

Гра проходить на спеціальному полі з розміткою у вигляді ліній. Виграє команда, яка здобула більшу кількість очок.

Довідка!На території США американський футбол- самий популярний виглядспорту.

Регбі

Регбі командний виглядспорту, що виник в Англії у XIX столітті.Історія почалася зі звичайних змагань, проведених у маленькому англійському місті Регбі у 1823 році.Увага до гри привернув учасник однієї з команд на ім'я Вільям Еббот Елліс, який, порушуючи правила, пробіг із м'ячем у руках до воріт суперників

У 1845 роцівідбулася спроба сформулювати чітке зведення правил, але ця задумка повною мірою здійснилася лише 1848 року.

На даний момент цей спорт має величезну популярність у всьому світі і входить до складу програми Олімпійських ігор.

Мета - занести м'яч у залікова зона суперника або вразити його ворота.Снаряд уводиться ударом ноги. Виграє команда з великою кількістюокулярів.

Порівняння

Порівняння двох ігорможна провести по наступним параметрам.

Чим відрізняються правила гри

Американський футбол:

1. Завдання:потрапити зі снарядом до залікової зони суперника.
  2. Маніпуляції з м'ячем:спортсмену дозволені практично будь-які дії: просто нести його в руках, робити пас партнеру, кидати.
  3. Окуляри: 6 очок, влучення вище поперечини у ворота 1 3.

Важливо!Американський футбол занесений до Книгу рекордів Гіннесаяк командна гра з найбільш заплутаними правилами.

1. Завдання:не лише потрапити, а й приземлити снаряд у заліковій зоні супротивника.
  2. Маніпуляції з м'ячем:паси лише по поперечній лінії, передачі снаряда лише назад. У довільному напрямку снаряд рухається лише ударами ніг.
  3. Окуляри:приземлення м'яча в заліковій зоні суперника 2 очки,влучення вище поперечини у ворота 3 , успішний штрафний удар у ворота. 3 .

Відмінності у кількості команд та гравців у них

Американський футбол: дві команди по 11 гравців у кожній.

Через високу травматичність, спортсмени на полі постійно змінюються, тому за разу змаганнях можуть взяти участь до півсотні представників однієї команди

Регбі: дві команди по 15 осіб: 7 захисників та 8 нападників.

Різниця розмірів та розмітки поля

Американський футбол: розмір ігрової зони 110 на 49м.Ворота у формі рогатки. Поперечина знаходиться за 3 метри над рівнем майданчика, а відстань між стійками 5,7 м.

Поле розбите на п'ятиярдові відрізки (пронумеровано від 10 до 50).Позначки по краях майданчика вказують на ту відстань, яку спортсмену залишилося пробігти до тачдауна. У середині – лінія розіграшу, звідки вибивається м'яч. Сама важлива частинаігровий області - додаткові 10-ярдові залікові зони , розташовані з обох боків поля.

Регбі: розмір ігрової зони 144 на 70 метрів.Ворота Н-подібної форми. Поперечина знаходиться за 3 метринад рівнем майданчика, а відстань між стійками 5,6 м.

Ігрова зонарозмічена такими лініями: бічні, лицьові, центральна, лінії, що обмежують 22-метрову зону у районі воріт.Розмітка, нанесена пунктиром, проводиться на відстані 5 м від лінії воріт та 15 м від бічних лініймайданчики.

Вам також буде цікаво:

Час

Американський футбол: 4 періоди по 15 хвилин кожен.Загальна тривалість гри 60 хв.між другою та третьою чвертямиоголошується перерва. Команди змінюються половинами поля після першої та третьої чверті. Професійні змаганняможуть тривати по 2-3 години.

Регбі: 2 тайми по 40 хвилин кожен.Між таймами існує перерва в 5-10 хв.Після перерви команди змінюються ворітьми, переходячи на частину поля суперника. У спірних ситуаціяхдодатково призначаються ще 2 тайми по 10 хвилин.

Відмінності в екіпіруванні

Американський футбол: кофта з рукавами або футболка(під нею спеціальний каркас для захисту спини, грудей та плечей), штани або бриджі, шолом, капа, черевики, рукавички з відкритими пальцями, наколінники, захист для стегон.

Регбі: Майка, шорти, бутси з шипами, шолом, наколінники та налокітники, спеціальні рукавички з відкритими пальцями, накладки-щитки на гомілки, плечі, капа.

М'яч для регбі та американського футболу - це одне й те саме?

Американський футбол: довгий часформа та розміри м'яча змінювалися. Використовувався круглий м'яч і снаряд для регбі. .

У 1924 році NFLвстановила єдині стандарти для цього ігрового снаряда: він став легшим, ніж м'яч для регбі, і знайшов характерне шнурування. Довжина його кола 72,4 см, ширина - 34 см, вага - 397-425 грамів.Забарвлення – коричневий з білою смугою.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!