Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Заняття в дитсадку на тему риби. Тематична добірка ігор та вправ для дітей раннього віку на тему «Рибки. Тема: «Річкові риби»

Тематична добірка ігор та вправ для дітей раннього віку на тему «Рибки»

Цілі:

Продовжувати збагачувати досвід дітей при дії з предметами різної величини та кольору (жовтий, синій, зелений, червоний).
Вчити дітей рахувати до двох.
Формувати знання про поняття «коло», «один-багато» та способи зрівнювання сукупностей.
Використовуючи ситуацію експериментування, познайомити з властивостями предметів: «плаває», «тоне».
Розвивати пам'ять, дрібну та загальну моторику, координацію рухів.

Обладнання:

Іграшки «рибки» різних кольорівта розмірів.
Картонні круги синього кольору. Камінці.
Таз із водою, таз із пшоном.
Рисунок для пальчикового малювання, пальчикові фарби.
Зображення «Акваріум», клей-олівець, паперовий силует рибки, пластилін.
Картинка із зображенням озера з однією рибкою та озера з кількома рибками. Картка із зображенням цифри «1».
Картинка-заготівля із зображенням озера та однієї рибки, олівці, що клеять, кольорові силуетні зображення рибок.
Зображення фону із зображенням великих і маленьких рибок. різного кольоруз наклеєними на них колами, відповідного кольору та величини. Ґудзики відповідного кольору та величини (великі та маленькі зеленого, жовтого, червоного, синього, білого кольорів).
Картинка-заготівля із зображенням акваріума, олівці зеленого та коричневого кольору, пластилін, паличка.
Обручі жовтого, зеленого та червоного кольорів.
Обручі синього кольору, під ними вирізані із прозорої клейонки кола.
Рибка прив'язана на мотузку.
Таці з манною крупою.
Аудіозапис: П. Чайковський «Риби» (з « Дитячого альбому»), Пісня «Про рибок».

Ігри та вправи:

Сюрпризний момент «Злови рибку»

У таз із пшоном діти опускають руки і викопують невеликі іграшки, що зображують риб.

Дидактична гра «Де сховалась рибка?»

Перед дитиною викладаються три іграшки (рибка та будь-які тварини). Кожна фігурка накривається хусткою.

Знайди рибку. Де вона сховалась?

Дидактична гра «Рибка в озері»

Ось перед вами коло. Коло синього кольору - блакитний круг. Це буде вода для нашої рибки. Пустіть рибку у воду – покладіть зверху на синє коло. Ось рибка попливла в середину. А тепер рибка попливла вліво. Праворуч. Вирішила рибка плисти краєм біля берега. Проведіть рибкою по краю кола. А тепер по краях кола викладіть гарні камінці.

Аплікація «Рибка в акваріумі»

Рибки можуть жити і в будинку – в акваріумі. Візьміть ось таку паперову рибку та пустіть її в акваріум – прикладіть зверху. А тепер візьміть до рук клей-олівець, намажте зворотний бік, Прикладіть рибку до акваріума і пригладьте долонькою.


Ліплення барельєфне «Корм для рибок»

А тепер потрібно погодувати рибку спеціальним кормом.
На зображення акваріума з рибкою діти наліплюють шматочки пластиліну – корм для рибок.

Фізмінка «П'ять маленьких рибок»

П'ять маленьких рибок хлюпалися в річці.
(Імітація руху риб)

Лежала велика колода на піску.
(Розвести руки в сторони)

Перша рибка сказала: - пірнати тут легко.
(Імітація пірнання)

Друга сказала: адже тут глибоко.
(Погрожують вказівним пальцем)

Третя сказала: мені хочеться спати.
(Руки скласти під вухо)

Четверта почала трохи замерзати.
(Потерти кистями плечі)

П'ята крикнула: тут крокодил,
(Руками імітують пащу крокодила)

Пливіть швидше, щоб не проковтнув.
(Втікають)

Слухання музики П. І. Чайковського «Риби»

Діти слухають музику.

Пальчикове малювання «Рибка»

Діти залишають відбитки пальчиків усередині силуету рибки.

Дидактична гра «Кольорові рибки»

Ось у нас акваріуми (обручі) – жовтий, зелений, синій та червоний. А ось рибки. Потрібно розкласти їх у акваріум. Кожній рибці своє місце: жовті рибки – у жовтому акваріумі, а червоні рибки – у червоному акваріумі, сині – у синьому, зелені – у зеленому.

Експериментування «Плаває або тоне»

У ємність із водою діти опускають камінчики, потім папір і спостерігають, що потонуло, а що плаває.

Читання вірша та інсценування

Рибка рибку наздоганяла,
Рибка хвостиком виляла.
Ткнулася в черевце: - Наздогнала!
Гей, подружко! Як справи?

Вправа «Одна рибка, дві рибки»

А тепер візьміть у кожну руку по одній рибці. Порахуємо скільки всього рибок у вас: одна, дві. Усього дві рибки. Схуйте одну рибку за спину. Скільки рибок лишилося? Залишилася одна рибка. Покажіть другу рибку. Скільки стало рибок? Дві рибки.

Гра з прищіпками «Рибий хвостик»

Подивіться, які гарні рибки. А ми можемо зробити їх ще красивішими. Прикрасьте хвіст рибки різнокольоровими прищіпками. Можна зробити плавець рибі.

Малюнок на крупі «Черв'ячки для рибки»

Рибки люблять їсти черв'ячків. Давайте намалюємо хробаків для рибок.

Дидактична гра «Одна рибка – багато рибок. Знайомство із цифрою «1»

Подивіться на картинку. У якому озері плаває багато рибок? В якому озері плаває рибка?


Подивіться. Це цифра "1". Повторіть: один. Запам'ятайте цю цифру.

Аплікація «Друзі для рибки»

Скільки рибок плаває в озері на картинці? Одна рибка. Нема з ким оній рибці пограти. Давайте запустимо в озеро інших рибок, щоби наша рибка не була одна.
Діти прикладають до зображення озера кольорові силуетні картинки рибок.
– Скільки рибок стало? Багато. Наклейте рибок.

Дидактична гра з ґудзиками «Різні рибки»

Подивіться, скільки рибок плаває в акваріумі? Багато рибок. Покажіть великих рибок. Маленькі. Сині. Червоний. Зелений. Жовті. Білих. А тепер розкладіть гудзики на риб відповідного кольорута величини.

Образотворча діяльність «Рибки в акваріумі»

Перед вами порожній акваріум. Перш ніж запускати до нього рибок, потрібно намалювати в акваріумі траву та каміння.
Зеленим олівцем діти малюють вертикальні лінії – траву, а коричневим олівцем малюють кола у нижній частині акваріума – каміння.
А тепер можна запускати рибок. Візьміть шматочок пластиліну та прямим розкочуванням зробіть товсту ковбаску. Додайте її до акваріума і придавіть пальцями. Тепер зробимо хвостик: прикладіть пальчик до краю пластиліну і витягніть хвостик, прикладіть пальчик поруч і витягніть ще хвостик. Паличкою зробіть око - отвір у пластиліні на іншому краю рибки.

Вільні танцювально-ритмічні рухи дітей під пісню
«Про рибок»

Діти рухаються під музику.

Вправа «Одна чи багато рибок?»

У цьому озері скільки рибок? Багато. А в цьому озері скільки рибок? Одна. Візьміть своїх рибок та пустіть поплавати до однієї рибки. Скільки рибок стало? Стало багато рибок.

Пальчикова гра «Рибка»

Рибка плаває у водиці.
Рибки весело грати.
(Дві долоні разом зображають плавальні рухи)

Рибка, рибка, бешкетниця,
Ми хочемо тебе зловити.
(Ладоні по черзі стискаються в кулак)

Рибка спинку вигнута,
Кришку хлібну взяла.
(Досить рухи щіпкою)

Рибка хвостиком вильнула,
Швидко-швидко попливла.
(Помахати рукою)

Артикуляційна вправа «Рибка відкриває рота»

Покажіть, як рибка рот відкриває і закриває. Не поспішайте.

Динамічна пауза «Розбудимо рибку»

Вночі темрява, вночі тиша
Рибка, рибка, де ти спиш?
Підійдемо ми до неї, розбудимо.
І подивимося, що буде.

Риба прив'язана до палички. Вихователь піднімає рибку над головами дітей, діти підстрибують, намагаються дістати рибку.

Ціль:Узагальнити матеріал на тему: «Риби».

Завдання:

Освітня:

1. Вчити дітей узагальнювати та класифікувати ( морські риби, акваріумні риби, риби, що живуть у прісноводних водоймах).

2. Вчити виділяти ознаки відмінності та подібності між рибками.

3. Вправляти дітей робити висновки у складанні оповідання – порівняння за планом.

Розвиваюча:

1. Розвивати мислення та пам'ять, вміння аналізувати, висловлювати їх у мові.

2. Розвивати емоційну сферудітей

Виховна:

Виховувати комунікативні якості, екологічну грамотність у дітей.

Матеріали та обладнання: картинки із зображенням риб прісноводних, морських, акваріумних, картки із зображенням акваріумних та прісноводних риб, фланелеграф, зображення Незнайки, риб та морських тварин для роботи на фланелеграфі, розрізна картинка(Риба).

Попередня робота: читання оповідань про морських мешканців, риби, спостереження за акваріумними рибками.

Хід заняття. Вихователь загадує загадки:

Жива у воді вона,

Спіймаєш, витягнеш її -

Помре вона тоді.

Крила є, та не літає,

Очі є, та не блимає,

Ніг немає, та не наздоженеш.

Блищить у річці чистій

Спинкою сріблястою.

У батьків та діток

Весь одяг із монеток.

Про кого ці загадки? (Про риби).

Характеристика риб (за текстом загадок)

Риба живе у воді. На суші жити не може. Очі є, та не блимає. «Крила» є та не літає. Що це за крила? (Плавники). Чи не ходить, не літає, але рухається швидко. Як вона рухається? (Плаває). Є хвіст. Навіщо рибам хвіст? (кермо). Одяг із «монеток». З яких монет цей одяг? (це луска). Риба живе у воді. Де може жити риба? (В акваріумі, в морі і т. д.). Як називаються риби, що живуть у морі (морські), в річці..., в акваріумі...

Потім діти перераховують відмітні ознаки риби: «У неї є голова, рот, очі, зябра, тулуб, хвіст, плавці. Тулуб покритий лускою». З частин складається картинка, де зображена риба.

Вихователь. Відгадайте загадки, знайдіть – відгадки.

На дні, де тихо та темно,

Лежить вусата колода (сом)

Колюч, та не їжак

Хто це? (йорж)

До нас із казки припливла,

Там царицею була.

Це рибка не проста.

Рибка... (золота)

Яскраво – червоний чи чорний,

Дуже жвавий і швидкий,

Довгий гострий хвостик носить

І зветься... (мечоносець)

На які групи можна розділити цих риб? (На прісноводних риб та акваріумних риб).

Робота із картками.

Знайти та обвести в гурток акваріумних рибок.

Обвели у гурток соміка, а сома ні. Чому?

Розповідь – порівняння.

Чим вони відрізняються та чим схожі?

«Це сом та сомік, у них є голова, рот, тулуб, хвіст, плавці.

У сома – вуса, а у соміка – вусики. Сом живе у річці, а сомик в акваріумі. Річковою рибою харчуються птахи, тварини, люди; акваріумними рибками ми милуємось».

Фізкультхвилинка

Як в нашому акваріумі

Рибки золоті танцюють.

Вони весело граються

У чистій тепленькій воді,

То стиснуться, розпаляться,

То зариються в піску,

То помахають плавцями,

То закружляють колами (рухи за текстом).

Діти зображують грабуючих рибок.

Ми сказали, що риби живуть в акваріумі та річці, ставку, озері. А ще де мешкають риби? (у морі). Але в морі ще мешкають морські тварини.

У гості приходить Незнайко.

Він приносить картинки, на яких зображені риби та морські тварини. Потрібно знайти морських тварин. (Кит та дельфін)

Чим відрізняються морські тварини від риб (Риби відкладають ікру, з ікри з'являються мальки або відразу з'являються мальки, а у морських тварин народжуються дитинча.)?

А ще в морі мешкають риби, які схожі на звірів. Вони так і називаються риба-жаба, риба-собака, риба-папуга.

Подивіться, які незвичайні рибизображені малюнку. Ви знаєте їх? Знайдіть на малюнку рибу-пилу, рибу-голку, рибу-зебру і т.д.

Як ви здогадалися, де якась риба?

Про кого ми сьогодні говорили?

Що нового ми дізналися про рибу?

Заняття закінчено.

Література

1. Інтернет – ресурси

2. КРО "Ознайомлення з навколишнім світом" І. Морозова. М.А.Пушкарьова Видавництво «Мозаїка – синтез» 2011р

3. «1000 загадок» Видавництво АСТ, Поліграфвидав 2011р

Розширення уявлень про риби, їх зовнішньому вигляді, спосіб життя та звички. Уточнення, розширення та активізація словника на тему «риби» (риба, ставок, озеро, акваріум, водоймище, море, річка, полювання, хижак, короп, окунь, сом, щука, тулуб, плавець, хвіст, зябра, луска;

зубастий, хижий, довгий, вусатий, смугастий, сріблястий; ловити, полювати, плавати, харчуватися, розмножуватися, причаїтися).

Завантажити:


Попередній перегляд:

"Підводне царство". Спільна діяльністьдітей та вихователя з лексичної теми «Риби» у старшій групі

Конспект заняття з розвитку мови, лексична темариби.

«Підводне царство»

Старша група, вихователь

Цілі:

Освітні: Розширення уявлень про риби, їх зовнішній вигляд, спосіб життя та звички. Уточнення, розширення та активізація словника на тему «риби» (риба, ставок, озеро, акваріум, водоймище, море, річка, полювання, хижак, короп, окунь, сом, щука, тулуб, плавець, хвіст, зябра, луска;

зубастий, хижий, довгий, вусатий, смугастий, сріблястий; ловити, полювати, плавати, харчуватися, розмножуватися, причаїтися).

Корекційні: Розвиток мислення, уяви, творчих здібностей, пізнавальної та мовної активностіза допомогою слова, образних порівнянь, імітацій, розвиток зорового сприйняття та уваги, артикуляційної моторики, фонематичного слуху, координація мови з рухом.

Виховні: Формування навичок порозуміння, доброзичливості, відповідальності. Виховання любові та дбайливого ставлення до природи.

Попередня робота: Перегляд картинок із зображенням риб, розмова про спосіб життя акваріумних та прісноводних риб. Розучування пальчикової гімнастики"Рибка". Читання казки А. С. Пушкіна «Золота рибка».

Обладнання: Площинні рибки, картинки на тему, рибки-розмальовки, кольорові олівці.

Хід заняття.

1. Організація заняття.

Вос-ль: Хлопці, якби ви потрапили в підводне царство, що в цьому царстві «тече-тече – не витікає, біжить-біжить – не вибіжить». (Вода)

Яка у морському царстві вода? (Прозора, чиста, тепла.)

Якби вода була брудною, що трапилося б з її жителями? (Захворіли б, загинули).

Кого найбільше у морському царстві? (Риб.)

Відгадайте хто це. «У батьків і діток весь одяг із монеток». (Рибки.)

Де мешкають риби?

Чому їм добре у воді?

Що вони там роблять? (Плавають, пірнають, обганяють один одного, зариваються у пісок.)

Хто ще вміє плавати? (Люди, кораблі, тварини.)

2. Пальчикова гімнастика.

Плаває в акваріумі (Долонька складають разом і виконують ними

хвилеподібні рухи, обертаючи в зап'ястях

у зап'ястях вправо-вліво, як рибка хвостиком.)

Рибка золота,

Подивіться на неї -

Красива якась.

3. Робота з ілюстраціями.

Дітям пропонуються картинки із зображенням риб.

Розкажіть, які ви бачите риби. (Відповіді дітей.)

Покажіть, як плавають риби. (Діти руками зображують, як плавають риби.)

Є риби, які живуть в акваріумі (акваріумні рибки – золота, мечоносець, гуппі, гурамі, скалярія.)

Риби, що живуть у ставках, озерах, річках, називаються прісноводними.

Вол-ль: Давайте розглянемо риб і поговоримо у тому, які частини тіла вони мають. Зверніть увагу на те, якою різної формиможуть бути тіло і голова риби, які різні хвости та плавці.

А ще у всіх риб є зябра для того, щоб дихати.

На зображенні видно, які гострі зуби у щуки. Щука – хижачка. Вона харчується іншими рибами. До хижих належать і сом, і форель, і окунь.

А ось карась, йорж та лящ – не хижаки, він харчуються водоростями.

4. Розмова щодо змісту вірша.

Вос-ль: Хлопці, послухаємо вірш Ірини Токмакової «Де спить рибка».

Вночі темрява, вночі тиша.

Рибка, рибка, де ти спиш?

Лисий слід веде до нори,

Слід собачий до будки.

Бєлкін слід веде до дупла,

Мишкін - до дірочки в підлозі.

Шкода, що у річці на воді

Немає твоїх слідів ніде.

Тільки темрява, тільки тиша.

Рибка, рибка, де ти спиш?

Вос-ль: Про які тварини розповідається у вірші?

Де сплять ці тварини?

Як спить рибка? (Застигає в траві, біля дна, очі розплющені (немає вік, але нічого не бачить.)

Чому не видно слідів рибок на воді?

5. Гра «Назви ласкаво».

Риба - …

Ікра - …

Сом - …

Річка – …

Жаба – …

Хвіст - …

Вода - …

Равлик - …

6. Аналіз слова риба.

Вос-ль: Давайте зробимо звуковий аналіз слова риба. Скільки звуків у цьому слові? (У цьому слові чотири звуки.)

Який звук ви чуєте першим?

Який звук слідує після р?

Наступний звук? (звук б)

І останній звук? (звук а)

Який він, голосний чи приголосний? Яким кольором його відзначаємо під час написання?

6. Гра «Злови рибку».

Вос-ль: Подивіться на рибок. Припустимо, що ми на риболовлі і ловимо рибок. Починаємо ловити. (Діти збирають рибок).

Порахуйте, скільки рибок у кожного з вас.

1 дитина. У мене дві рибки.

2 дитини. У мене одна рибка.

3 дитини. У мене чотири рибки.

4 дитини. Маю п'ять рибок.

5 дітей. А у мене три рибки.

Вос-ль: Молодці! Ось як багато риби спіймали.

7. Пальчикова гімнастика.

Жив і був один минь, (Складають долоні,

роблять ними плавні рухи,

імітують рухи плавників.)

Два йоржі дружили з ним. (Розсувають долоні,

Роблять рухи двома долонями.)

Прилітали до них три качки (Складають руки навхрест, роблять

помахи долонями.)

По чотири рази на добу

Раз, два, три, чотири, п'ять. (Загинають пальчики по черзі.)

8. Гра «Уяви, що ти…»

Вос-ль: Хлопці, згадайте казку «Золота рибка».

Що робила рибка? (Рибка виконувала всі бажання жадібної бабусі, яка захотіла стати «володаркою морською».)

Зобразіть жадібну стару.

А якби ви побачили золоту рибку, Що б попросили?

А як, на вашу думку, виглядає золота рибка?

9. Індивідуальна роботаза столами.

Вос-ль: Хлопці, у вас на столі лежать рибки. Розфарбуйте їх за власним бажанням. Створіть свою золоту рибку. (Діти виконують завдання.)

10. Підсумок заняття.

Вихователь пропонує дітям згадати найцікавіше завдання.


Цілі:

Освітні: Розширення уявлень про риби, їх зовнішній вигляд, спосіб життя та звички. Уточнення, розширення та активізація словника на тему «риби» (риба, ставок, озеро, акваріум, водоймище, море, річка, полювання, хижак, короп, окунь, сом, щука, тулуб, плавець, хвіст, зябра, луска;

зубастий, хижий, довгий, вусатий, смугастий, сріблястий; ловити, полювати, плавати, харчуватися, розмножуватися, причаїтися).

Корекційні: Розвиток мислення, уяви, творчих здібностей, пізнавальної та мовної активності за допомогою слова, образних порівнянь, імітацій, розвиток зорового сприйняття та уваги, артикуляційної моторики, фонематичного слуху, координація мови з рухом.

Виховні: Формування навичок порозуміння, доброзичливості, відповідальності. Виховання любові та дбайливого ставлення до природи.

Попередня робота: Перегляд картинок із зображенням риб, розмова про спосіб життя акваріумних та прісноводних риб. Розучування пальчикової гімнастики "Рибка". Читання казки А. С. Пушкіна «Золота рибка».

Обладнання: Площинні рибки, картинки на тему, рибки-розмальовки, кольорові олівці.

Хід заняття.

1. Організація заняття.

Вос-ль: Хлопці, якби ви потрапили в підводне царство, що в цьому царстві «тече-тече – не витікає, біжить-біжить – не вибіжить». (Вода)

Яка у морському царстві вода? (Прозора, чиста, тепла.)

Якби вода була брудною, що трапилося б з її жителями? (Захворіли б, загинули).

Кого найбільше у морському царстві? (Риб.)

Відгадайте хто це. «У батьків і діток весь одяг із монеток». (Рибки.)

Де мешкають риби?

Чому їм добре у воді?

Що вони там роблять? (Плавають, пірнають, обганяють один одного, зариваються у пісок.)

Хто ще вміє плавати? (Люди, кораблі, тварини.)

2. Пальчикова гімнастика.

Плаває в акваріумі (Долонька складають разом і виконують ними

хвилеподібні рухи, обертаючи в зап'ястях

у зап'ястях вправо-вліво, як рибка хвостиком.)

Рибка золота,

Подивіться на неї -

Красива якась.

3. Робота з ілюстраціями.

Дітям пропонуються картинки із зображенням риб.

Розкажіть, які ви бачите риби. (Відповіді дітей.)

Покажіть, як плавають риби. (Діти руками зображують, як плавають риби.)

Є риби, які живуть в акваріумі (акваріумні рибки – золота, мечоносець, гуппі, гурамі, скалярія.)

Риби, що живуть у ставках, озерах, річках, називаються прісноводними.

Вол-ль: Давайте розглянемо риб і поговоримо у тому, які частини тіла вони мають. Зверніть увагу на те, якої різної форми можуть бути тіло і голова риби, які різні хвости та плавці.

А ще у всіх риб є зябра для того, щоб дихати.

На зображенні видно, які гострі зуби у щуки. Щука – хижачка. Вона харчується іншими рибами. До хижих належать і сом, і форель, і окунь.

А ось карась, йорж та лящ – не хижаки, він харчуються водоростями.

4. Розмова щодо змісту вірша.

Вос-ль: Хлопці, послухаємо вірш Ірини Токмакової «Де спить рибка».

Вночі темрява, вночі тиша.

Рибка, рибка, де ти спиш?

Лисий слід веде до нори,

Слід собачий до будки.

Бєлкін слід веде до дупла,

Мишкін - до дірочки в підлозі.

Шкода, що у річці на воді

Немає твоїх слідів ніде.

Тільки темрява, тільки тиша.

Рибка, рибка, де ти спиш?

Вос-ль: Про які тварини розповідається у вірші?

Де сплять ці тварини?

Як спить рибка? (Застигає в траві, біля дна, очі розплющені (немає вік, але нічого не бачить.)

Чому не видно слідів рибок на воді?

5. Гра «Назви ласкаво».

Риба - ...

Ікра - ...

Сом - ...

Річка – …

Жаба – …

Хвіст - ...

Вода - …

Равлик — …

6. Аналіз слова риба.

Вос-ль: Давайте зробимо звуковий аналіз слова риба. Скільки звуків у цьому слові? (У цьому слові чотири звуки.)

Який звук ви чуєте першим?

Який звук слідує після р?

Наступний звук? (звук б)

І останній звук? (звук а)

Який він, голосний чи приголосний? Яким кольором його відзначаємо під час написання?

6. Гра «Злови рибку».

Вос-ль: Подивіться на рибок. Припустимо, що ми на риболовлі і ловимо рибок. Починаємо ловити. (Діти збирають рибок).

Порахуйте, скільки рибок у кожного з вас.

1 дитина. У мене дві рибки.

2 дитини. У мене одна рибка.

3 дитини. У мене чотири рибки.

4 дитини. Маю п'ять рибок.

5 дітей. А у мене три рибки.

Вос-ль: Молодці! Ось як багато риби спіймали.

7. Пальчикова гімнастика.

Жив і був один минь, (Складають долоні,

роблять ними плавні рухи,

імітують рухи плавників.)

Два йоржі дружили з ним. (Розсувають долоні,

Роблять рухи двома долонями.)

Прилітали до них три качки (Складають руки навхрест, роблять

помахи долонями.)

По чотири рази на добу

Раз, два, три, чотири, п'ять. (Загинають пальчики по черзі.)

8. Гра «Уяви, що ти…»

Вос-ль: Хлопці, згадайте казку «Золота рибка».

Що робила рибка? (Рибка виконувала всі бажання жадібної бабусі, яка захотіла стати «володаркою морською».)

Зобразіть жадібну стару.

А якби ви побачили золоту рибку, що б попросили?

А як, на вашу думку, виглядає золота рибка?

9. Індивідуальна робота за столами.

Вос-ль: Хлопці, у вас на столі лежать рибки. Розфарбуйте їх за власним бажанням. Створіть свою золоту рибку. (Діти виконують завдання.)

10. Підсумок заняття.

Вихователь пропонує дітям згадати найцікавіше завдання.

Олена Хамова
«Веселі рибки». НІД в підготовчій групіна тему «Риби. Водойма»

Ціль: узагальнення знань про риби

Програмний зміст:

Освітні завдання:

Збагачувати та активізувати словник за темі« Риби. Водойма» .

Закріплювати знання про риби, їх види, про водоймищах.

Закріплювати вміння узагальнювати та класифікувати.

Закріплювати вміння складати та вирішувати завдання.

Уточнити уявлення про властивості предметів даному випадкупро обсяг).

Закріплювати вміння порівнювати предмети за обсягом.

Розвиваючі завдання:

Розвивати комунікативні навички (вміння активно вступати у мовленнєву взаємодію, вміння відповідати на задані питання; вміння розмірковувати, порівнювати та робити висновки).

Розвивати пізнавальний інтерес.

Розвивати психічні процеси: сприйняття, увага, пам'ять, мислення

Розвивати координацію рухів на основі узгодження дій зі словами фізхвилинки.

Розвивати дрібну моторикуна основі пальчикової гімнастики

Виховні завдання:

Удосконалювати довільність регуляції поведінки та концентрацію на діяльності.

Розвивати почуття партнерства та співпраці.

Закріплювати навички культурної поведінки у спілкуванні один з одним.

Матеріал: м'яч, акваріум, умовні мірки, іграшки – рибки, Декоративні камінці клейонка, рушники, алгоритм розвитку риб, картки до завдань, кружки - для мірок.

Попередня робота: читання книги Т. Шоригіної « Риби. Які вони?, відгадування загадок, розгляд ілюстрацій.

Організаційний момент:

Доброго вам дня, дорогі хлопці. Подаруємо один одному частинку тепла та доброти. Візьмемося за руки, заплющимо очі. Зробимо глибокий вдих, видих. Розплющимо очі. Скажімо, один одному всі разом «Я бажаю тобі добра». (Діти повторюють фразу).

Діти, ви любите секрети? У мене для вас є коробка із секретом. (Потрясти коробку). Що в ній, ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання.

Гра «Постав крапки за адресами. З'єднай по точках».

Прошу всіх сісти на свої місця за столи. Вам необхідно поставити крапки за відомими адресами-координатами, потім з'єднати їх і ви дізнаєтеся, що в коробці. А Сева - з'єднає всі крапки від 1 до 12 і теж відкриє секрет. Візьмемо олівці, починаємо працювати. Будьте уважні. (Виховник диктує координати точок, а діти їх відзначають у відповідних клітинах.)

Що у вас вийшло, хто вгадав, що лежить у коробці?

Цікаво хлопці для чого нам ці рибкиЩо ми можемо з ними робити? (Пропозиції дітей.)Ваші пропозиції мені дуже подобаються. Але найбільше мені сподобався варіант із акваріумом. Як ви вважаєте. Ми можемо оформити акваріум у групі?

Але для цього, давайте разом згадаємо все те, що ми знаємо про риби.

Пропоную вам пограти у гру «Питання – відповідь». (гра з м'ячем)

Які тварини називають рибами?

Де мешкають риби?

Які бувають риби?

Які частини тіла є у риб?

Чим вкрите тіло риб?

Що допомагає рибам плавати?

Чим харчуються риби?

Алгоритм розвитку риб

Хлопці, все живе навколо нас росте та розвивається. І рибизвичайно не виняток. Пропоную вам скласти алгоритм розвитку риб. Для цього вам потрібно вибрати собі пару (вихователь роздає кожній парі конверт із завданням). Розташовуйте на килимі як вам зручно. Виконуємо завдання.

Хто з вас готовий розповісти про етапи розвитку риб. Ми склали алгоритм розвитку риб з ікринок. Але існують і живородні риби. Тоді які частини алгоритму будуть зайвими? Молодці. Так розвиваються риби.

Гра «Чий дім»

У кожного з нас є будинок і риби теж. Згадаймо хлопці, де мешкають риби(Діти називають). Якщо риба живе в морі, то вона, якщо в акваріумі-, якщо в прісній воді...

Назвіть водоймища з прісною водою ? (річка, озеро, ставок).

Для вас на столах лежать будинки риб. Ваше завдання розселити всіх риб по своїх оселях.

Молодці всіх риб розселили.

Пальчикова гра « Рибка»

Рибка плаває у водиці,

Рибці весело грати

Складеними разом долонями діти зображають, як пливе рибка

Рибка, рибка, пустунка,

Погрожують пальчиком

Ми хочемо тебе зловити

Повільно стискають долоні

Рибка спину зігнула

Знову зображають, як пливе рибка

Крихту хлібну взяла

Роблять хапальний рух обома руками

Рибка хвостиком махнула,

Рибка швидко спливла

Знову «пливуть».

Як відомо риби швидкі, юркі, спритні. Пропоную пограти з рибками та відпочити.

Фізхвилинка:

"Рибка".

Рибка рибці говорила,

Плавничками ворушила:

"Щоб бути здоровою, гладкою,

Робитимемо ми зарядку.

Хлоп направо, хлоп наліво,

Ми стрункі, як королеви!

Будемо хвостиком виляти:

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Два підскоки, три бавовни,

Головою два кивки".

(діти виконують рухи відповідно до тексту)

Гра «Логічні таблиці»

Вихователь запрошує дітей за стіл.

-Рибивирішили зіграти з нами у хованки. Розгляньте таблиці, яких риб не вистачає? Підберіть із запропонованих каточек і розкладіть на свої місця.

Молодці всіх риб знайшли.

Гра «Склади і розв'яжи задачу»

Розгляньте уважне завдання. Вам необхідно скласти за картками завдання, розв'язати його. Нагадаю, що у кожного завдання є умова та питання. Хлопці, хто з вас хоче поставити своє завдання хлопцям, а вони його вирішать?

Молодці склали та вирішили завдання.

Гра «Рідневі слова»

Підберіть картинки з спорідненими словамиДо слова риба і назвіть ці слова.

(На килимі вихователь розкладає картинки, діти обирають, називають слово та пояснюють його.)

Молодці, підібрали слова-родичі до слова риба.

«Акваріум»

Діти, ми поговорили про риб, пограли з ними. Тепер пропоную вам створити акваріум.

Скажіть, будь ласка, якої форми бувають акваріуми?

Які форми наш акваріум?

Які акваріуми бувають за обсягом, за тим, скільки вміщується до нього води?

Як ви думаєте, що нам потрібно, щоб заповнити акваріум водою? (вода, мірки)

В акваріум потрібно налити 16 мірок води. Вас 8 людей. Скільки мірок води кожен із вас повинен налити в акваріум, щоб було порівну? (по 2 мірки).

Мерки всі різні. Нам потрібно вибрати однакові мірки за обсягом. Як ви вважаєте, що необхідно для цього зробити? (порівняти мірки, вибрати однакові). Виконуємо.

(Діти порівнюють мірки методом переливання води, знаходять однакові.)

Мерки визначили. Тепер кожен із вас наллє по 2 мірки води в акваріум, при цьому відкладаючи на стіл за кожну мірку 1 кружок. Скільки всього мірок налили в акваріум? Чому дорівнює обсяг акваріума?

Поселимо рибок. Уляна, Настя, Вероніка – прикрасять акваріум камінчиками, обережно не кидаючи їх. А решта хлопців – запустять рибок в акваріум. (Діти милуються акваріумом.).

Підсумок: Ми з вами хлопці виконали всі завдання і тепер у нас є акваріум Подаруємо один одному оплески. Хлопці, мені дуже цікаво, який секрет може бути в коробці, але це дізнаємось у наступного разу. Дякую всім.

Публікації на тему:

Бесіда з дітьми по екосистемі «Водою, річка, озеро»Бесіда з дітьми з екосистеми «Водою, річка, озеро». Мета: Познайомити дітей із мешканцями та будовою водойм, викликати у дітей бажання.

Домашнє завдання «Риби» Батькам: розповісти дитині про риби, де живуть (у морях, океанах, річках, ставках, озерах, акваріумах); розповісти.

Конспект інтегрованого НОД щодо художній творчості. Пластилінографія Акваріумні рибки» підготувала вихователь Козаєва Т. В..

Конспект інтегрованого заняття у середній групі «Рибки грають, рибки виблискують»Інтегроване заняття в середній групіРибки грають, рибки сяють…. Мета: розвиток творчих здібностей дітей через продуктивну.



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую, за Ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!