Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Остання гра спартак у єврокубках. Футбол, Ліга чемпіонів: «Спартак» зазнав найбільшої поразки в історії. Цифри Ліги чемпіонів

«Спартак» зазнав найвищого велике фіаскодля російських команду єврокубках, попередній антирекорд тримався майже 25 років. "Соккер.ру" перегортає ганебні сторінки з приводу.

Ліга чемпіонів 2017/2018. "Ліверпуль" - "Спартак" - 7:0 (Відео )

«Ми віримо твердо у героїв спорту, нам перемога, як повітря потрібне. Ми хочемо всім рекордам наші дзвінкі дати імена!», - на рахунку «Спартака» є хороші рекордиОднак, і лексикон недоброзичливців «червоно-білі» поповнюють регулярно. Потрібно чітко усвідомлювати, що сьогодні поряд з 1:18 – символом ганьби 15-річної давності, що живучи, з'являються свіженькі 0:7. Якщо говорити зрозумілою російською мовою, то «Спартак» просто обоср**ся в Ліверпулі. І вже вибачте за подробиці, зробив це настільки рідко, що навіть виправдання не підбираються. Різниця в рівні між АПЛ і РФПЛ існує, але така ж прірва, яка зяяла на «Енфілді» між двома командами, які там грали в середу ввечері. Ви можете нарікати на ранній пенальті, який пустив матч за жахливим для «Спартака» сценарієм, авантюрний вибір тактики та стартового складу. З трьома центральними захисниками і парою виражених опорних хавбеків можна було програти з більш пристойним рахунком, тільки заднім розумом сильні всі, проте не треба забувати, що москвичам спочатку була потрібна перемога для виходу в плей-офф Ліги Чемпіонів.

Після 0:7 це навіть звучить смішно - де "Спартак" і де його гіпотетична перемога на "Енфілді", але Каррера ризикнув, а ось футболісти, схоже, виявилися не готовими ні до ризику, ні до швидкостей "Ліверпуля", ні до атмосфери. "Енфілда". До речі, тиск численних чужих трибун стає для «Спартака» непереборною проблемою. «Червоно-білим» рідко доводиться грати в суто ворожій обстановці через армію власних уболівальників, які підтримують команду солідніше за господарських фанатів на більшості виїздів усередині Росії. А тепер подивіться матчі, в яких «Спартак» емоційно розклеювався цього сезону: Санкт-Петербург і новий великий стадіон"Зеніта", "Рамон Санчес Пісхуан" у Севільї, де команда Каррери трусила грати у футбол 75 хвилин, і ліверпульський "Енфілд".

Ліга чемпіонів 1992/1993. "Марсель" - ЦСКА - 6:0 (Відео )

5 разів – з рахунком 0:5 («Локомотив», «Чорноморець», «Сибір», «Спартак», «Ростов»)
2 рази – з рахунком 0:6 (ЦСКА, «Динамо»)
1 раз – з рахунком 0:7 («Спартак»)

Британсько-російське протистояння футбольних клубіву Лізі чемпіонів розпочалося у вівторок матчем на «Олд Траффорд», де «Манчестер Юнайтед» обіграв ЦСКА і позбавив чинних віце-чемпіонів країни можливості найпрестижнішого єврокубкового змагання. Останні сподівання вітчизняних шанувальників футболу були пов'язані зі «Спартаком», якому потрібно було перемогти у гостях «Ліверпуль». У такому разі москвичі незважаючи на паралельний матч у групі («Марібор» — «Севілья») гарантували собі участь у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

На словах завдання «Спартака» виглядало просто: потрібно забити більше суперника. Але цього сезону «Ліверпуль» має чудові показники на своєму полі. У чемпіонаті Англії команда Юргена Клоппа не програла жодного матчу і пропустила всього два м'ячі: по одному в матчах із «Бернлі» та «Челсі».

Гра на «Енфілді» – додаткове випробування. Забитий повністю стадіон на кожному матчі не замовкає ні на секунду. Уболівальники лякають будь-якого суперника чарівним співом знаменитого на весь світ гімну You'll never walk alone («Ти ніколи не будеш один»). Стадіон, зрозуміло, вболівав за «Ліверпуль», але до Англії дісталися російські фанати, які «переманили» на свою бік чотирьохнайвідоміших уродженців Ліверпуля: шанувальники «Спартака» прикрасили пам'ятник легендарному гурту The Beatles червоно-білими шарфами.

Збентежливий початок

Обидві команди постали в оптимальних складах, причому акцент і Ліверпуль, і Спартак зробили на атаку. Наставник господарів поля Юрген Клопп з перших хвилин випустив Роберто Фірміно, Мохаммеда Салаха, Садіо Мане та Філіппе Коутіньо. Футбольна четвірка Ліверпуля в нинішньому сезоні у внутрішній першості забила 25 з 33 м'ячів. Головний тренер гостей Массімо Каррера в стартовому складіу групі атаки довірив місце Луїсу Адріано, Квінсі Промесу та Зе Луїшу. Останні минулого вікенду відпочивали і набиралися сил перед головним матчем першої половини сезону для «Спартака».

Проте з перших хвилин перевага атаки британців над обороною суперника не викликала сумнівів. Та й ефективність форвардів «Ліверпуля» була значно кращою, ніж у «Спартака». Перша комбінація призвела до призначення пенальті. Росіянин Георгій Джикия та єгиптянин Мохаммед Салах, можливо, відрепетирували епізод із матчу чемпіонату світу 2018 року (Росія та Єгипет), і захисник червоно-білих застосував борцівський прийом, який польському рефері Шимону Марциняку не сподобався. Покарання у забитий м'ячконвертував капітан «Ліверпуля» Коутіньйо.

«Спартак» вдав, що швидко пропущений м'яч ніяк не позначився на планах команди, і почав створювати небезпечні моменти біля воріт Лоріуса Каріуса. З усіма ударами німецький воротар справлявся. Москвичі надто захопилися атакуючими діями і зовсім не приділяли уваги грі в обороні. Безладність призвела до другого голу: футболісти «Ліверпуля» під час перехоплення миттєво доставили м'яч до воріт Олександра Селіхова, а захисники елементарно не встигли за переміщеннями суперників. Чудово проведену комбінацію з точки зору геометрії знову завершив Коутіньйо, який за два матчі зі «Спартаком» втретє вразив ворота російського колективу.

Прийти до тями гостям не вдалося. Дуже швидко рахунок став великим. Капітан червоно-білих Денис Глушаков зробив передачу на Джикию, але снаряд потрапив у п'яту захиснику, що призвело до чергової втрати та швидкої атаки. Мане добіг до штрафного майданчика суперника, намагався зробити пас на партнера, але на шляху м'яча встав Сердар Таски. Запобігти взяттю воріт німець не зміг: Фірміно з близької відстанівідправив третій м'яч у ворота Селіхова Початок матчу склався для «Спартака» гірше не вигадаєш — 0:3 на 20-й хвилині.

До перерви гості більше не пропустили, але й піти у роздягальню у піднесеному настрої не вдалося. Однак засмучуватися підопічним Каррери раніше не варто. Вони пам'ятали про Севілью, яка за два тижні до цього в грі з Ліверпулем змогла за один тайм.

Антирекорд для всієї Росії

«Спартак» у звітному матчі провалив не лише перший тайм, а й другий. Мане одразу довів різницю до чотирьох м'ячів. Але зовсім недавно у чемпіонаті Німеччини «Шальке-04» у принциповій зустрічі з дортмундською «Боруссією» зміг за 45 хвилин. Хазяї, які спіймали кураж, навіть не думали зменшувати оберти, і на 50-й хвилині Коутіньо зробив рахунок 5:0, оформивши хет-трик. З таким рахунком "Спартак" у сезоні-2002/03 вже програвав "Ліверпулю" в гостях.

• Футболісти "Ліверпуля" під час матчу Ліги чемпіонів зі "Спартаком"
  • Reuters

До фінального свисткабуло далеко, тому англійці встигли забити ще двічі і завдати «Спартаку» велика поразкав історії московського клубу в єврокубках – 7:0. Червоно-білі ніколи не пропускали більше шести м'ячів на міжнародній арені (у Кубку УЄФА сезону-1987/88 столичний колектив програв німецькому "Вердеру" з рахунком 2:6). Більше того, програш від «Ліверпуля» став найбільшим в історії російських клубів. Попередній антирекорд належав ЦСКА - 1993 року у Франції команда програла «Марселю» з рахунком 0:6.

"Ліверпуль" вдруге у нинішньому розіграші Ліги чемпіонів виграв 7:0 і вийшов у плей-офф з першого місця. Для «Спартака» єврокубкова кампанія не закінчена: у наступному році чинні чемпіониРосії продовжать боротьбу у Лізі Європи.

Кубок володарів кубків, сезон 1992/93
"Ліверпуль" - "Спартак" - 0:2

На зорі новітньої історіїросійського футболу «Спартак» у двоматчевому протистоянні гримнув «Ліверпуль». Спочатку дотиснув вдома – дякую воротарю-циркачу Гроббелару, який подарував Карпінугол за рахунку 1:1. Далі пішло як по маслу – кіпер мерсисайдців ще й червону з пенальті організував, і у підсумку у Москві вийшло 4:2. На "Енфілді" "Ліверпуль" рвав і метал, але "Спартак" вистояв. Порятунок Хлєстовау першому таймі було доречно виносу Дмитра Комбаровау матчі з «Севільєю» 25 років по тому. У другому таймі червоно-білі чітко покарали англійців – забили Радченкоі П'ятницький.

Ліга чемпіонів, сезон-1995/96
"Русенборг" – "Спартак" – 2:4

Це був той самий груповий цикл Ліги чемпіонів, який завжди із задоволенням згадуватимуть шанувальники московського "Спартака". Команда здобула шість перемог у груповому турнірі з шести – приголомшливе досягнення. Найяскравішим у тому циклі вийшов гостьовий матч із норвезьким «Русенборгом». До перерви «Спартак», ворота якої захищав Станіслав Черчесов, "горів" з рахунком 0:2. А у другому таймі Олег Романцеввипустив на поле молодих Аленічеваі Кечіноваі не помилився. Аленичев відіграв перший м'яч, а Кечинов забив третій і четвертий, поклавши норвежців на лопатки.

Кубок УЄФА, сезон 1997/98
"Спартак" - "Сьон" - 5:1

Після вильоту з Ліги чемпіонів «Спартак» вирушив у Кубок УЄФА, де в 1/32 фіналу виграв у Сьоні у місцевого клубуз рахунком 1:0, а потім у важкій домашній зустрічі зачепивши нічию, що влаштовує, 2:2. Про те протистояння вже давно б забули, якби президент «Сьона» не подав протест, вимагаючи присудити його команді технічну перемогу через невідповідність воріт стадіону «Локомотив» регламенту УЄФА – вони були нижчими за 16 сантиметрів. Було призначено перегравання в Москві, і на неї червоно-білі вийшли з такою мотивацією, що просто тріски рознесли швейцарців. Забивали Бузнікін, Кечинов, Титов, Тихонові Ромащенка.

"Аякс" - "Спартак" - 1:3

Гостьова перемога над «Аяксом», по суті, забезпечила «Спартаку» Олега Романцеватретю путівку до півфіналу єврокубку (до цього червоно-білі грали у півфіналах Кубка чемпіонів та Кубка кубків). Матч в Амстердамі став найкращою гроюу кар'єрі Олександра Ширка, який оформив дубль у ворота Едвіна ван дер Сара. Але найкрасивішим у матчі став гол Валерія Кєчінова, який перед тим як забити, посадив на п'яту точку знаменитого голландського воротаря.

Ліга чемпіонів, сезон-1998/99
"Спартак" - "Реал" - 2:1

1998-го в «Лужниках» спартаківці, які громили всіх у чемпіонаті Росії, обіграли чинних володарів Кубка чемпіонів. П'ять хвилин знадобилося червоно-білим, щоб обіграти мадридський «Реал» - на гол Рауляу середині другого тайму точними постріламивідповіли Ілля Цимбаларі Єгор Тітов. У цей день Москва, та й вся Росія збожеволіли. Навіть на тлі тих досить успішних для нашого футболу часів перемога над найсильнішим складом «королівського клубу» була нереально крутим здобутком.

Ліга чемпіонів, сезон-2000/01
"Спартак" - "Арсенал" - 4:1

2000-го червоно-білі розгромили іншого європейського гранду - лондонський «Арсенал» Арсена Венгера, який на той момент був одним із двох найсильніших клубів АПЛ, а не завжди четвертим. Перший гол у «Лужниках» забив «канонір» СільвіньоПроте команда Арсена Венгера не змогла нічого зробити з Маркао, що оформили дубль і стали найкращим гравцемматчу. Він же допоміг забити Єгору Титовуі Робсону. Та перемога стала останньою для червоно-білих у Лізі чемпіонів під керівництвом Олега Романцева. Ні в тому розіграші, ні в двох наступних «Спартаках» не виграв жодного разу. А не перемагав у ЛЧ з того часу аж до гри з «Севільєю».

«Спартак» у заключному матчі групового етапуЛіги чемпіонів поступився на виїзді "Ліверпулю" з рахунком 0:7. Ця поразка стала найбільшою за всю історію виступу російських клубів у єврокубках.

Матч шостого туру групового етапу Ліги чемпіонів між «Ліверпулем» та «Спартаком» завершився перемогою англійського клубуз рахунком 7:0. Зустріч відбулася на стадіоні «Енфілд» у Ліверпулі. Гра судив польський арбітр Шимон Марчиняк.

«Спартак» зазнав найбільшої поразки за всю історію виступу російських клубів у єврокубках. У Лізі чемпіонів ЦСКА 1993 року програв «Марселю» у груповому турнірі з рахунком 0:6. У Кубку УЄФА московське «Динамо» того ж 1993 поступилося «Айнтрахту» з Франкфурта-на-Майні (0:6).

«Спартак» раніше жодного разу не пропускав у єврокубках понад шість голів. У 1/16 фіналу Кубка УЄФА сезону-1987/1988 команда програла бременському "Вердеру" (2:6). Найбільшою поразкою "Спартака" в єврокубках був розгром від "Ліверпуля" в Лізі чемпіонів-2002/2003 з рахунком 0:5.

У матчі з «Ліверпулем» у стартовому складі «Спартака» вперше у сезоні вийшов півзахисник Роман Зобнін. У червні у першому таймі товариського матчупроти збірної Угорщини (3:0) він отримав травму бічний і хрестоподібний зв'язок колінного суглоба. Як висунутий вперед форвард з перших хвилин у гостей зіграв нападник з Кабо-Верде Зе Луїш. Також у лінії атаки вийшли бразилець Луїс Адріано та голландець Квінсі Промес.

"Ліверпуль" відкрив рахунок уже на четвертій хвилині. Філіппе Коутіньо, який вийшов з капітанською пов'язкою, навісив у штрафний майданчик «Спартака», і Георгій Джикия порушив правила у боротьбі з Мохамедом Салахом. Призначений арбітром пенальті реалізував Коутіньйо. Цей гол став найшвидшим за весь час виступу мерсисайдців у Лізі чемпіонів на своєму полі.

На 15-й хвилині Коутіньо оформив дубль. У господарів пройшла швидка атака за участю всієї атакуючої четвірки. Садіо Мане віддав передачу вперед на Салаха, той перевів на правий край штрафного майданчика на Роберто Фірміно. Бразилець навісив на Коутіньйо, який безперешкодно вразив дальній кут воріт.

На 19-й хвилині перевага «Ліверпуля» стала великою. Денис Глушаков виконав неточний пас на Джикию і м'яч перехопив Мані. Після навісу сенегальця м'яч зрикошетив від Сердара Таски та дістався Фірміно. Бразильський атакуючий півзахисник пробив у дотик у кут.

Другий тайм розпочався із двох голів «Ліверпуля» поспіль. На 47-й хвилині Джеймс Мілнер безперешкодно пройшов лівим флангом і навісив уздовж воріт. Мане поклав корпус і з літа відправив м'яч у верхній кут.

На 50-й хвилині Коутіньйо оформив свій перший хет-трик за «Ліверпуль». Бразилець отримав передачу у штрафному майданчику від Фірміно і пробив по воротах. М'яч рикошетом від руки Сальваторе Боккетті влетів у ближній кут. Голкіпера «Спартака» Олександра Селіхова спіймали на протиході.

Ще два голи мерсисайдці забили наприкінці зустрічі. На 76-й хвилині після чергового перехоплення в центрі поля Салах кинув у прорив правим флангом Деніела Старріджа, той прострілив у штрафний майданчик, і Мане перекинув Селіхова.

Остаточний рахунок на 86-й хвилині встановив Салах. Емре Джан із глибини поля зробив закид у штрафний майданчик «Спартака», Мілнер виграв верхову боротьбу і кинув м'яч на єгипетського нападника, який розвернувся і потужним ударомвлучив у ворота.

За підсумками групового турніру"Спартак" набрав шість очок у шести матчах і посів третє місце в групі Є. Московський клуб продовжить боротьбу в 1/16 фіналу Ліги Європи. З групи вийшли "Ліверпуль" (12 очок) і "Севілья" (9), яка на виїзді зіграла внічию зі словенським "Марібором" - 1:1. Жеребкування плей-офф єврокубків відбудеться у понеділок, 11 грудня.

Поєдинок із "Санкт-Галленом" стане для "червоно-білих" 248-м за рахунком у рамках континентальних турнірів. "РГ" визначила десятку найяскравіших матчів столичного клубу у єврокубках.

"Арсенал" (Англія) - "Спартак" 2:5

29.09.1982. 1/32 фіналу УЄФА, другий матч (перший – 2:3).

Склад "Спартака": Дасаєв (Прудніков, 80), Сочнов, Поздняков, Щербак, Романцев, Шавло, Швецов, Гесс (Є. Кузнєцов, 80), Гаврилов, Черенков, Родіонов.

Голи: Швецов (27), Родіонов (56), Черенков (66), Шавло (71), Макдермот (74), Гесс (77), Чепмен (90).

Програючи 1:2 у першій зустрічі в Москві, спартаківці змогли вирвати перемогу 3:2, але до Лондона їхали зовсім не як фаворити. Лондонцям було достатньо забити один м'яч та зберегти свої ворота у недоторканності. З перших хвилин на очах 50 тисяч уболівальників "каноніри" окупували нашу штрафну. Проте вже через чверть години "Спартак" почав приходити до тями. У результаті рахунок відкрили саме "червоно-білі" - це зробив Швецов із передачі Черенкова. Хоча завдання господарів стало складнішим, вони без паніки шукали щастя біля воріт радянської команди. Однак лінія оборони, в якій діяв майбутній головний тренер"Спартака" Олег Романцев не давала збоїв. Більше того, гарна комбінаційна гра москвичів в атаці нерідко ставила суперника в безвихідь. У підсумку Родіонов, Черенков та Шавло довели рахунок до 4:0, а після підсумкових 5:2 спартаківцям аплодував весь стадіон. "Думаю що англійські футболістинедооцінили нашу здатність атакувати на чужому полі", - заявив після гри наставник "червоно-білих" Костянтин Бесков.

"Спартак" - "Тулуза" (Франція) 5:1

5.11.1986. 1/16 фіналу Кубка УЄФА, другий матч (перший – 1:3).

Склад "Спартака": Дасаєв, Каюмов, Б. Кузнєцов, Хідіятуллін, Бубнов, Шибаєв, Капустін (Є. Кузнєцов, 53), Єрьоменко, Новіков (Суслопаров, 90), Рудаков, Родіонов.

Голи: Дюран (7), Рудаков (9, 18), Родіонов (50), Новіков (79, 90).

Поступившись у Франції 1:3, москвичі та домашню групочали із пропущеного м'яча. Щоб вийти у наступний етап, підопічним Костянтина Бескова потрібно було забити авторитетній французькій команді чотири м'ячі, що здавалося неймовірним. "Спартак" завершив довгий сезон, грав на тлі втоми та ще й без свого "диспетчера" Черенкова. Однак партнери Федора і за його відсутності влаштували біля воріт "Тулузи" таку круговерть атак, що оборона суперника просто розсипалася. Впевненість "червоно-білих" наголосив 11-метровий у виконанні Новікова. На 79 хвилині при рахунку 3:1 він реалізував пенальті ударом із хитромудрим підрізуванням.

"Спартак" - "Вердер" (Німеччина) 4:1

24.10.1987. 1/16 фіналу Кубка УЄФА, перший матч (другий – 2:6).

Склад "Спартака": Дасаєв, Суров, Суслопаров, Хідіятуллін (Б. Кузнєцов, 77), Бубнов, Мостовий, Є. Кузнєцов, Бокій, Шмаров (Пасулько, 62), Черенков, Родіонов.

Голи: Мостовий (11), Родіонов (36, 55), Бургсмюллер (81), Пасулько (90).

Матч-відповідь, програний у Німеччині 2:6, лише підкреслив силу німецької команди, яку у першому поєдинку "Спартак" обробив "під горіх" Початок розгрому поклав гол юного тоді Мостового, який через кілька років стане одним із найкращих футболістівкраїни. Почин підтримав досвідченіший Родіонов, який зробив "дубль". І навіть після голу німців, який надихнув їх на вирішальний штурм, москвичі взяли себе в руки та організували чергову дивовижну кобінацію, яку ударом головою завершив Пасулько. "Дуже засмучений грою команди в обороні. У національній першості у всіх матчах пропустили лише вісім м'ячів, а тут - одразу чотири!" - журився після матчу знаменитий тренер "музикантів" Отто Реххагель.

"Реал" (Іспанія) – "Спартак" 1:3

20.03.1991. 1/4 фіналу Кубка європейських чемпіонів, другий матч (перший – 0:0).

Склад "Спартака": Черчесов, Базульов, Кульков, Попов, Поздняков, Карпін, О.Іванов, Шалімов, Шмаров, Попович (Бушманов, 89), Радченко.

Голи: Бутрагеньо (10), Радченко (20, 38), Шмаров (64).

Повний 90-тисячник Сантьяго Бернабеу"Переживав розгром радянської команди, яка тільки вкочувалася в сезон. Чемпіон Іспанії був у хорошому фізичному стані, а його наставник, знаменитий Альфредо Ді Стефано напередодні ще й надав основним гравцям відпочинок у матчі Прімери. Загалом ранній гол Бутрагеньо випадковим не виглядав, на відміну від того, що вже за 10 хвилин провів новачок гостей, 20-річний Дмитро Радченко. Він виявив спритність і добив у сітку м'яч, що відскочив від штанги після удару Шмарова. Однак "Спартак" на цьому не зупинився і, чітко обороняючись, не забував про швидких випадах. В одному з них Шалімов витягнув на себе найдосвідченішого Єрро і видав гольовий пастого ж Радченка. "Реал" був зламаний, чим "червоно-білі" скористалися сповна. Успіх столичної команди у другому таймі закріпив Шмаров. Несподівано для всієї футбольної Європи"Спартак" переступив через грізного суперника на шляху до півфіналу головного європейського турніру. Щоправда, впоратися там із французьким "Марселем" москвичам не вдалося.

"Спартак" - "Ліверпуль" (Англія) 4:2

22.10.1992. 1/8 фіналу Кубка володарів кубків, перший матч (другий – 2:0).

Склад "Спартака": Черчесов, Хлєстов, О. Іванов, Чернишов, Онопко, Ледяхов, Писарєв, Карпін, П'ятницький, Безчастних (Русяєв, 54), Радченко.

Голи: Писарєв (10), Ледяхов (67, автогол), Карпін (69), Макманаман (79), Карпін (86), П'ятницький (90).

"Зоряний" "Ліверпуль" приїхав до Москви у найсильнішому складі з Рашем, Райтом, Макманаманом та знаменитим зімбабвійським воротарем Гроббелааром. Останній і начудив у цій грі. За рахунку 1:1 він залишив ворота порожніми та виклав м'яч Карпіну, який тоді борознив праву спартаківську брівку, а наприкінці ще й заробив "фол" останньої надіїДо речі, і в гостях москвичі не були фаворитами, але, витримавши натиск, змогли порадувати шанувальників ще однією перемогою. У той сезон "Спартак" знову дістався півфіналу єврокубків. І лише погане суддівство у поєдинку з бельгійським "Антверпеном" не дозволило москвичам вперше зіграти у вирішальному матчі.

"Спартак" - "Сьйон" (Швейцарія) 5:1

15.10.1997. 1/32 фіналу Кубка УЄФА, другий матч (перший – 1:0).

Склад "Спартака": Філімонов, Горлукович, Євсєєв, Ромащенко, Ананко (Головський, 85), Аленичов, Тітов, Тихонов, Бузнікін (Мелешин, 65), Ширко (Цимбалар, 46), Кечинов.

Голи: Бузнікін (5), Тітов (34), Кєчинов (42), Тихонов (60), Камадіні (66), Ромащенко (84).

До списку перемог над грандами затесався і розгром скромного "Сьону". А вся справа в подіях, що передували цій грі. Після того, як "червоно-білі" виграли в гостях з мінімальним рахунком, у поєдинку у відповідь їм вистачило і нічиєї 2:2. Однак керівництво швейцарської команди підняло скандал - нібито ворота на стадіоні "Локомотив" виявилися нижчими за 16 сантиметрів. УЄФА пішов на поводу у "Сьону" і змусив москвичів переграти поєдинок. Це лише спонукало наших футболістів, а перемога стала справою честі. Що говорити, якщо матч – рідкісний випадок – показали на першому каналі, а на стадіоні не виявилося жодного вільного місця, включаючи ложу почесних гостей, де зібралося чимало солідних чиновників І вже в першому таймі "Спартак" відважив швейцарцям три звучні ляпаси, довівши справу до розгрому. До речі, у тому розіграші кубка УЄФА москвичі знову дійшли до півфіналу, де їх легко зупинив італійський "Інтер".

"Аякс" (Голландія) – "Спартак" 1:3

03.03.1998. 1/4 фіналу Кубка УЄФА, перший матч (другий – 0:1).

Склад "Спартака": Філімонов, Горлукович, Хлєстов, Ромашенко, Бузнікін (Цимбалар, 46), Ананко, Ширко (Писарєв, 80), Аленичов, Титов, Кечинов, Тихонов.

Голи: Ширко (26, 52), Арвеладзе (57), Кєчінов (84).

Цей матч можна переглядати нескінченно, а гол Кечінова увійшов до різних рейтингів. найкращих голів. Тихонов розпочав атаку зліва, перевів м'яч у центр Цимбаларю, той ще правіше - Аленичеву, а нинішній тренер тульського "Арсеналу" витримав геніальну паузу і викотив снаряд Кечінова. Опинившись віч-на-віч із чудовим ван дер Саром, один із найтехнічніших спартаківських гравців знущально вклав голландця на газон і послав м'яч повз нього. Приблизно в такому ключі "червоно-білі" діяли всі 90 хвилин, буквально приголомшивши "Аякс" разом із його зірками - братами де Бурамі, Мікаелем Лаудрупом, Данні Бліндом та іншими. Вже яким "граючим" називали той склад голландської команди, а на тлі "Спартака" амстердамці виявилися неспроможними.

"Спартак" - "Реал" (Іспанія) 2:1

30.09.1998. Ліга чемпіонів УЄФА, груповий етап.

Склад "Спартака": Філімонов, Парфьонов, Хлєстов, Цимбалар, Бушманов, Ананко, Буранов, Писарєв (Канищев, 67), Тітов, Робсон (Бузнікін, 90), Тихонов.

Голи: Рауль (64), Цимбалар (72), Тітов (77).

Це був не найвдаліший єврокубковий сезон "Спартака" - клуб не зумів пробитися до плей-офф Ліги чемпіонів. Але успіх у грі з мадридцями залишився у пам'яті вболівальників. 65 тисяч глядачів стали свідками вольової перемоги "червоно-білих" над командою Рауля, Редондо, Міятовича, Зеєдорфа, Єрро, Роберто Карлоса та інших великих підопічних Гуса Хіддінка, який тоді ще носив вуса. До речі, на цей поєдинок завітав і екс-тренер "вершкових" Фабіо Капелло. Можливо, саме того дня знамениті фахівці відкрили для себе російський футбол. Гол Рауля подіяв на "Спартак" як заклик до дії, і в півгодини "Реал" був просто розірваний гострими комбінаціями у виконанні "червоно-білих".

"Спартак" - "Арсенал" (Англія) 4:1

22.11. 2000. Ліга чемпіонів УЄФА, другий груповий етап.

Склад "Спартака": Філімонов, Ананко (Бушманов, 86), Ковтун, Тчуйсе, Парфьонов, Булатов, Титов, Безродний, Баранов, Робсон, Маркао.

Голи: Сільвіньо (2), Маркао (29, 51), Тітов (77), Робсон (82).

"Спартаківський" футбол за всіх часів вважався незручним для родоначальників футболу, що випробували на собі багато хто англійські команди. "Арсеналу" дісталося від москвичів тричі, хоча завжди "каноніри" були фаворитами матчів із "червоно-білими". Мало хто здивувався, коли вже на другій хвилині гості, які привезли до морозної Москви трьох чемпіонів світу (французів Піреса, Анрі та Вільтора) та двох володарів олімпійського "золота" (нігерійця Кану та камерунця Лаурена), повели у рахунку. Однак москвичі віддячили 74 тисячам людей, які не побоялися 8-градусного морозу і прийшли цього вечора до "Лужників". Яскрава, швидка гра"Спартака" забезпечила господарям поля перевагу і у результаті знаменитий італійський арбітр Колліна зафіксував черговий розгром "Арсеналу". Зазначимо, що багато гравців того "Спартака" важко назвати зірками навіть національного масштабу, але Олег Романцев зумів зробити з них колектив, здатний на подвиги.

"Спартак" - "Аякс" (Голландія) 3:0

17.03. 2011. 1/8 фіналу Ліги Європи, матч у відповідь(перший – 1:0).

Склад "Спартака": Дикань, К. Комбаров, Рохо, Макєєв, Шешуков, Каріока, Ібсон, Макгіді (Арії, 68), Д. Комбаров, Алекс (Дзюба, 84), Веллітон.

Голи: Д. Комбаров (21), Веллітон (30), Алекс (54).

Столичний клуб сягав півфіналів Кубка європейських чемпіонів (у сезоні 1990/1991), Кубка володарів кубків (1992/1993) та Кубка УЄФА (1997/1998). У Лізі чемпіонів УЄФА найкращим результатомстав вихід у чвертьфінал у сезоні 1995/1996. З 247 проведених матчів "червоно-білі" виграли 110, 53 звели внічию, 84 програли.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!