Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Підводний хокей – видовищний вид спорту. Підводний хокей? Це як

Це екстремальний та видовищний виглядспорту. Цікавою є історія появи підводного хокею. Він був винайдений в Англії у 1954 році. Перші правила гри вигадав власник дайвінг-клубу Алан Блейк. Його головною метоюбуло залучення нових членів до клубу зимовий час, коли заняття в відкритій водіне користуються популярністю. Спочатку гру використовували дайвери як додаткового тренування. Але поступово вона переросла в самостійний виглядспорту. Дайвери високо оцінили нову гру. Вона швидко поширилася у всьому світі. Підводний хокей особливо популярний у Канаді та Західній Європі.

Чемпіонат світу

У 1980 році було проведено перший Чемпіонат світу з підводного хокею серед чоловіків. Аналогічне змагання серед жінок було організовано за чотири роки. Чемпіонати світу проводять кожні два роки. Перше змагання з підводного хокею в Росії відбулося у 2010 році.

Наразі зареєстровано понад 220 клубів цього виду хокею по всьому світу. Гра дуже демократична і не має жодних вікових обмежень. Для початку занять потрібне лише звичайне дайверське обладнання та спеціальні захисні рукавички.

Правила

Правила підводного хокею схожі на правила звичайного хокею. Гра проходить у басейні довжиною 25 і глибиною 2,75 м. Між собою змагаються дві команди, що складаються з 10-12 гравців. Спортсмени екіпіруються масками, ластами, трубками, шапочками, рукавичками та ключками. Під час гри у басейні перебувають по шість гравців кожної команди. Інші розташовуються у спеціальній зоні та виходять на заміни. Спортсмени не користуються аквалангами. Під час гри вони постійно піднімаються на поверхню води, тому у підводному хокеї немає чіткого поділу спортсменів на воротарів та захисників.

Гравці багато часу приділяють тренуванням затримки дихання. Багато спортсменів мають досвід гри у водне поло. Мета гри - забити шайбу у ворота противника за допомогою короткої ключки. Шайбу виготовляють із свинцю та пластику. При цьому снаряд можна пересувати лише дном басейну. Ворота мають спеціальне заглиблення у центрі. У нього потрібно опустити шайбу. Для зручності команди використовують ключки різних кольорів. Так само, як і у звичайному хокеї, спортсмени використовують різні передачі та комбінації. Гравці стверджують, що можуть відчути партнерів із вібрації води.

Порушення

За дотриманням правил стежать три арбітри. Двоє знаходяться у басейні, один – на його поверхні. Вони спілкуються з хокеїстами за допомогою жестів та різних звукових сигналів. Порушення караються штрафними кидками. Два гравці атакують ворота до покинутої шайби або викиду снаряда із зони нападу. Заборонені будь-які захоплення руками та ключкою. Шайби можна торкатися тільки ключкою. Хокеїсти практично не зазнають травм під час змагань. Руки хокеїстів надійно захищені рукавичками від ударів ключкою.

Гра складається із двох періодів по 15 хвилин чистого часу. Секундомір зупиняється при кожній паузі. Команди можуть взяти по одному хвилинному тайм-аут під час гри. Підводний хокей - дуже видовищна гра. Це один із найпопулярніших підводних видівспорту. Телевізійні трансляції цієї гри збирають велику аудиторію.

Існує кілька різновидів підводного хокею. Підлідний хокей дуже популярний у Європі. Його батьківщиною вважається Австрія. Головна особливістьгри в тому, що спортсмени змагаються під замерзлою водоймою. При цьому майданчиком для гри є крига. Хокеїсти грають, перебуваючи в положенні головою вниз. Шайба виготовляється з легких полімерів, тому вона завжди притиснута до льоду. Ворота є вирізані в льоду трикутні ополонки. Спортсмени використовують спеціальні утеплені гідрокостюми та ласти з ковзанами на кінцях. Гра відбувається на низьких швидкостях. Найчастіше змагання проходять у форматі віч-на-віч. Гра триває три періоди по десять хвилин.

Хокеїсти повинні випливати на поверхню льоду кожні 30 секунд. Початківці спортсмени часто втрачають орієнтацію у просторі. За безпекою спортсменів слідкує бригада рятувальників, оснащена кисневими балонами. Для глядачів організується пряма трансляція із підводних камер. У Росії її поширений різновид гри, у якій використовуються акваланги. Перший Чемпіонат світу з підлідного хокею був проведений в Австрії у 2009 році.

ІсторіяПідводний хокей був придуманий 1954 року англійським інструктором з дайвінгу Аланом Блейком (Alan Blake) для ігрового розмаїття спортивних тренувань. Значно зросла популярність цього виду спорту після його активізації у Британській Колумбії (Канаді). Перша гра відбулася в 1962 році у Ванкувері, а через 10 років був сформований союз Британської Колумбії з Підводного хокею, який отримав велику підтримкуз боку тодішньої державної влади. В Англії, Південній Африці та Новій Зеландії підводний хокейтакож викликав великий інтерес і набув у цих країнах свого розвитку та форми. З того часу підводний хокей став одним із найпоширеніших видів підводного спорту на всіх континентах.

Мета гри- вразити ворота противника, що знаходяться на дні басейну за допомогою короткої ключки, маневруючи шайбою вагою 1,2-1,4 кг розміром із звичайну шайбу для гри в хокей на льоду. Шайба виготовлена ​​зі свинцю та покрита пластиком.

Ігрове поле. У підводний хокей грають у басейні розміром 25м х 15м та глибиною 1,8 - 3 м.

Хід гри.Це командна граВона складається з двох періодів по 15 хвилин з трихвилинною перервою для зміни воріт. Кожна команда має право на один 60-секундний тайм-аут за період. Ігровий годинникзупиняється за будь-яке порушення, допущене під час гри.

У кожній команді по 12 гравців, 10 з яких беруть участь у грі, 2 запасні. У басейні знаходяться 6 гравців та 4 гравці – в обмінній зоні. У типовій конфігурації команда має 3 нападаючих (1 форвард у центрі та 2 з боків) та 3 гравців у захисті (2 півзахисники та 1 захисник).

Судять гру 2 рефері у воді (у дайверському екіпіруванні) та 1 поверхневий рефері. Судді у воді стежать за тим, щоб гра шайбою велася ключкою, і щоб ніхто з гравців не перешкоджав грі захопленням, затримкою чи іншими подібними діями щодо суперника. Поверхневий суддя з борту басейну контролює гру. За допомогою спеціального сигнального пристрою або ударами по металевій трубці, що опущена у воду, а також сигналами рук здійснюється взаємозв'язок рефері з гравцями під час гри.

Перед початком гри шайба знаходиться в середині басейну, гравці чекають у воді біля своєї стінки, торкаючись її над воротами, які вони захищають. При звуковому сигналі (як правило, зумер або гонг) обидві команди починають гру, кидаючись до шайби. Члени обох команд вільно плавають у будь-якому місці ігровий майданчикта спробують забити шайбу у ворота суперників. Гра триває до моменту, поки не забитий гол, потім гравці повертаються до своїх стінок і знову продовжують гру за сигналом рефері. За порушення призначаються штрафний час, штрафні кидки та булити.

Екіпірування.Поряд з маскою, трубкою та ластами в екіпірування підводного хокеїста входять ключка та рукавичка із силіконовим захистом. Рукавичка захищає руку від ударів об підлогу басейну, від ударів шайбою та інших ударів. Біла або блакитна шапочка для водного поло служить для ідентифікації команди під час гри та захищає вуха гравців. За потреби використовується капа.

Клюшкамає довжину 30 см, її товщина 1,5 см, максимальна ширина 4 см (в самому широкому місці). В основному використовуються дерев'яні ключки, за правилами ключка не повинна тонути у воді, а повинна висіти або плавати. Клюшка має ручку, пряму у фронтальній частині та вигнуту з внутрішньої сторони. Фронтальною стороною ключки б'ють по шайбі, і вона може відлітати на відстань до 4 метрів завдовжки і до 1 метра заввишки. Зазвичай одна команда грає білими ключками, а інша – чорними.

Ворота.За правилами ворота мають ширину 3,36 метра, виготовлені з алюмінію або нержавіючої сталі. Ворота встановлені на підлозі басейну з протилежних сторінігрового поля і мають злегка піднесену конструкцію, що закінчується ззаду «коритом». Якщо шайба потрапляє в це корито, гол буде зараховано. Позаду цього корита височить 20-сантиметрова стінка воріт, при попаданні в неї шайби гол також зараховується, навіть якщо шайба не потрапить у корито.

Основні правила гри.

1. Спорт повністю безконтактний. Забороняється захоплення та затримка суперника.

2. Шайбою маневрувати можна лише за допомогою ключки.

3. При заміні гравець повинен "повністю" вийти з води, перш ніж обмінний гравець потрапить на територію ігрового поля.

4. У разі призначення булиту (11-метрівка) два гравці повинні атакувати ворота до того моменту, поки не вдасться забити гол, або воротар суперників не викине шайбу із зони нападу.

5. Штрафний кидок призначається з місця, де відбулося порушення.

Змаганняз підводного хокею мають ранг клубних, національних та світових Чемпіонатів. Чемпіонат світу проходить 1 раз на 2 роки приблизно у квітні чи травні. З періодичністю також 1 раз на два роки, в проміжку між Чемпіонатами світу, Австралія, Нова Зеландіяі Південна Африказмагаються на Кубку Трьох Націй. Категорії команд: команди віком до 19 років, відкритий клас чоловічих та відкритий клас жіночих команд, а також команди класу майстрів (чоловіки старше 35 років, жінки старше 32 років)/

Чемпіонати світу та Європи минулих років:

Підводний хокей - спорт для людей різного віку, форм і розмірів. Багато спортсменів грають вже протягом більше 10 років. Це спорт, який не викликає травм від гонки чи раптового зіткнення під час гри. І головне, ви ніколи не впадете. Це спорт, який продовжує розвиватись. Ні однакових ігорКожна гра по-своєму унікальна, у кожного гравця своя манера гри обігравати супротивника, рухатися у воді та контролювати шайбу. Командна роботає необхідною умовою, тому учасники багато спілкуються перед грою та після, обговорюючи результати проведених матчів.

За матеріалами відкритого друку

1. Вимоги до гравців

1.1. Як гравці команди можуть бути заявлені дайвери, які мають право доступу до басейну, сертифікат яких не вищий за рівень AI.

2. Склад команди

2.1. Протягом одного чемпіонату гравець може бути заявлений лише в одній команді. Перелік заявлених гравців має бути визначений до жеребкування перед чемпіонатом і надалі не може змінюватись протягом одного чемпіонату.

2.2. Гравці кожної із команд зі свого складу вибирають капітана команди.

3. Тренер команди

3.1. Тренер кожної з команд має бути визначений до жеребкування перед чемпіонатом і надалі не може змінюватись протягом одного чемпіонату.

3.2. Жоден із тренерів не може виступати в ролі судді у тому ж чемпіонаті.

4. Судді

4.1. Склад суддів визначається перед початком чемпіонату шляхом відкритого голосування.

5. Майданчик для гри

5.1. Розміри майданчика визначаються за допомогою розмітки.

6. Спорядження гравців

6.1. Гравці (і гравці, і гравці підтримки) знаходяться під водою в повному комплектіспорядження, до якого входять: гідрокостюм, маска, ласти, BCD, регулятор з двома другим ступенями, вантажна система.

6.2. Для гравців, що грають, допустимо використовувати 1 (один) балон ємністю не більше 12 (дванадцяти) літрів. Використання ребризерів неприпустиме.

6.3. Граючим гравцям заборонено використовувати ласти для фрідайвінгу та підводного полювання.

6.4. Гравці та гравці підтримки можуть застосовувати розпізнавальні знаки (командну формута/або різнокольоровий скотч).

7. Жеребкування перед чемпіонатом

7.1. Перед кожним чемпіонатом проводиться жеребкування, під час якого визначаються пари команд, що беруть участь у першому колі турніру, а також його розклад. Зміна розкладу (перенесення гри) можлива лише за згодою пари команд, а також за згодою іншої пари команд, з якою проводиться обмін датами ігор.

7.2. Склад кожної з команд, що беруть участь у поточному чемпіонаті, включаючи тренера та капітана, має бути подано письмово організаторам чемпіонату до проведення жеребкування. Після жеребкування списки команд вивішуються у загальному доступі для контролю командами суперників.

7.3. Чемпіонат організується у два етапи: спочатку дві підгрупи, що грають по круговій системі, переможці кожної групи грають між собою за 1-е/2-е місце, а 2-е місця в підгрупах, що посіли, грають між собою за 3-е місце, якщо інше не буде визначено організаторами чемпіонату в повідомленні про проведення жеребкування перед чемпіонатом. У разі рівної кількості перемог у підгрупі у двох команд переможець визначається за сумою забитих/пропущених голів.

8. Гра

8.1. У грі беруть участь 2 (дві) команди до 7 (семи) гравців, що грають. Для фінальних ігоррішенням організаторів кількість гравців, що грають, може бути збільшено до 8 (восьми).

8.2. На ігровому полі знаходяться одночасно по 3 (три) особи від кожної команди.

8.3. У разі нестачі балонів (наприклад, через проведення клубом паралельно курсів) для цілей використання їх, як запасне повітря наявні балони повинні бути поділені командами порівну. Використання додаткових балонів оплачується окремо.

8.4. Всі гравці команд, що беруть участь у поточній грі, та їх тренери під час гри знаходяться під водою.

8.5. Гра триває 2 (два) тайми по 10 (десять) хвилин чистого часу кожен. Між таймами – 1 (одна) перерва тривалістю 3 (три) хвилини. За тривалістю ігрових таймів та перерви слідкує головний суддя гри.

8.6. Мета гри – забити гол у ворота команди суперника. Голом вважається шайба, яка влучила у ворота протягом ігрового часу. Гол зараховується виключно із боку майданчика ігрового поля. Гра починається командами від своїх воріт, шайба знаходиться у команди, яка пропустила гол.

8.7. Перед кожною грою між капітанами команд на поверхні проводиться жеребкування. Капітан, яким виграв жеребкування, вибирає чи починає його команда гру або вибирає ворота, а варіант дій (вибір воріт або початок гри), що залишився, дістається команді, що програла жеребкування.

8.8. Кожен із таймів обидві команди починають від своїх воріт. Володіння шайбою на початку гри визначається результатами жеребкування у п. 8.7. У другому таймі шайба віддається команді із меншою кількістю очок. У разі рівного рахунку шайба розігрується із середини поля.

8.9. Пересувати шайбу по ігровому полюдопускається за допомогою ключки. Як ключки рекомендується ключка для міні-хокею (Розміри будуть уточнені). Забороняється рух шайби по полю руками.

8.10. Якщо шайба під час гри виходить за межі поля, оголошується аут. Після ауту гра поновлюється з точки ауту командою суперника.

8.11. Перед початком другого тайму у кожного з гравців має бути не менше 90 бар, інакше гравець не бере участі у другому таймі.

8.12. Якщо під час гри у гравця залишається 30 бар, він піднімає руку та виходить із гри, а йому на заміну виходить інший гравець. Якщо суддя виявляє гравця на полі з кількістю повітря меншим, ніж 30 бар, зараховується програш усієї команди.

8.13. Під час гри тренер кожної з команд, що грають, має право зробити будь-яку кількість замін і взяти 1 (один) тайм-аут тривалістю 1 хв. Заміну можна проводити як вчасно гри, так і вчасно зупинок гри (гола, свистка судді через порушення). Якщо заміна проводитися під час зупинки гри, суддя повинен дати можливість команді провести заміну до відновлення гри, при цьому якщо суддя фіксує свідому затягування за часом, то він виносить попередження команді. Для отримання тайм-ауту тренер показує сигнал судді (1 хвилина по годині) і суддя дає свисток, коли це зручно під час гри. Після тайм-ауту м'яч перебуває в руках тієї команди, яка мала до перерви, гра починається командами від своїх воріт.

8.14. Що стосується клінчу, тобто. одночасного утримання шайби двома або більше гравцями обох команд більше 8 с, суддя зупиняє гру, шайба розігрується з середини поля.

9. Сигнали

9.1. Усі звукові сигнали під час гри подаються лише суддями.

9.2. Початок/закінчення гри/тайму – 3 короткі гудки.

9.3. М'яч у грі – 1 короткий гудок.

9.4. Зупинка гри/аут/заміна гравця – 2 гудки.

9.5. Порушення правил, видалення з поля – один довгий гудок.

9.6. Кожна з команд має право розробити свою сигнальну систему, якщо вона не суперечитиме цим Правилам (тобто без використання звукових сигналів).

10. Порушення та відповідальність

10.1. У разі виконання тренерами та/або гравцями команд будь-яких звукових сигналів за допомогою обладнання – команді виноситься попередження.

10.2. При отриманні 2-го попередження шайба передається команді суперника та розігрується в 1,5 м від воріт покараної команди.

10.3. У разі перенесення воріт та/або елементів огорожі - гра зупиняється до повного відновлення розмітки, гра відновлюється з місця, де була зупинена (> 1,5 м від воріт), м'яч команди, яка ним володіла. Якщо суддя вважатиме, що це було зроблено свідомо, гравець видаляється на 1 хв.

10.4. У разі утримання будь-якого з гравців, що грають команди суперника за фрагменти тіла, одягу або обладнання – порушник видаляється з поля на 1 (одну) хвилину. Якщо це порушення відбувається під час гольової атаки, то видалення на 3 хв, а якщо це відбувається і на останній хвилиніматчу, то призначається пенальті.

10.5. У разі свідомого (визначається суддею) зриву маски, виривання регулятора з рота або використання іншого способу вимушення гравця команди суперника, що грає, до припинення гри - порушник видаляється з поля на 5 (п'ять) хвилин.

10.6. Сплив одного з гравців команди на глибину менше 2-х метрів від поверхні – винний гравець дискваліфікується до кінця поточної гри. При цьому він може бути замінений іншим гравцем. Якщо сплив послідував у результаті дій противної команди, то винуватець видаляється на 5 хв.

10.8. Що стосується пасивної гри, тобто. якщо протягом 1 хвилини команда не намагається провезти атаку, то шайба передається команді суперника.

10.9. Якщо основний час закінчився з рівним рахунком, то суддя додає ще 3 хвилини гри. Якщо знову рахунок рівний, то б'ються по 3 пенальті по черзі кожною командою. Один і той самий гравець не може бити 2 рази. Якщо рахунок рівний і залишається час і повітря, суддя може додати ще по одному пенальті. При цьому загальний часІгри обмежено розкладом занять у басейні у конкретний день. Перенесення закінчення гри на інший день неприпустимо.

10.10. Пенальті б'ється з відстані 1 м від воріт до порожніх воріт. Відстань розраховується між витягнутою рукоюта воротами.

У світі сьогодні існує безліч видів спорту, деякі з яких є звичайними і звичними для будь-якої людини. Однак серед них зустрічаються дуже вражаючі та нетрадиційні спортивні змагання, одне з них - підводний хокей. Це порівняно молодий вид спорту, офіційною датою його створення вважають 1954 рік. Вперше цю гру було проведено Аланом Блейком, дайвером. Він хотів урізноманітнити свої підводні тренування і таким чином вигадав новий виглядспорту. Першу офіційну групровели лише через 8 років у 1962 році у Ванкувері. З того часу підводний хокей став досить відомим та популярним захопленням.
Темпи розвитку підводного хокею справді вражають. Звичайно, коли людина вперше чує назву цього виду спорту, у неї виникають різноманітні питання. Уявити, як саме грають у цю гру досить складно. Насправді, підводний хокей – це різновид звичайного хокею, відмінність полягає лише у місці проведення тренувань та змагань: усі дії гри відбуваються на дні басейну.

Розкажемо трохи про структуру команди. У підводний хокей зазвичай грають дві команди, стандартна кількість учасників кожної з них – десять осіб. Шість гравців безпосередньо беруть участь у самій грі, а решта чотирьох людей перебувають у запасі. Кожен гравець оснащений спеціальним екіпіруванням, що складається з маски, ласт, дихальної трубки, плавальні шапочки, рукавички і невеликі ключки. Шайба під час гри не повинна спливати та підніматися. Саме тому її вага становить близько півтора кілограма. Цікавим є той факт, що учасникам гри не дозволено занурюватися під воду з аквалангами. У процесі гри вони затримують дихання на тривалий проміжок часу і потім постійно виринають, щоб набратися кисню. Саме тому, окрім тренувань на дні, спортсмени часто вправляються у затримці дихання.

Основна мета гри – вразити ворота супротивника. Щоб це зробити необхідно, пересувати шайбу дном басейну, і таким чином закинути її у ворота противника. Змагання складаються з двох періодів, кожен із яких триває п'ятнадцять хвилин. Судити гру допомагають одразу два рефері. Один з них знаходиться під водою в повному дайверському екіпіруванні і постійно стежить за тим, що відбувається на глибині. Другий суддя спостерігає за грою зовні, він називається поверхневим рефері.
Як уже було сказано, головною метою гравців є покинутий гол у ворота супротивника. Як виглядають ці ворота? Насправді вони дуже схожі зі звичайними хокейними воротамиТільки розміри їх значно більші, в довжину вони досягають трьох метрів. Виготовляють їх із нержавіючої сталі, щоб термін використання був максимально продовжений. Ворота встановлюють на дні басейну в протилежних кінцях. Вони мають невелике поглиблення, куди власне і має залітати шайба. Позаду воріт не пусте місце, а стіна. Саме тому, якщо шайба залітає у ворота та відскакує від стіни, гол також зараховується.

Подібний вид спорту стає все більш популярним серед хлопців. Однак багато дівчат також захоплюються підводним хокеєм. На жаль, змагання між виключно жіночими командамипоки що не проводяться. Однак, враховуючи те, якими швидкими темпамипоширюється по всьому світу цей вид спорту, можна припустити, що найближчим часом подібні змагання почнуть проводитися. Насправді підводний хокей — це відмінний спосібурізноманітнити своє життя та перевірити свої спортивні можливості.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!