Вправи. Живлення. Дієти. Тренування. Спорт

Сценарій класної години здоров'я початкової школи. Класна година для учнів початкової школи – «Секрети Здоров'я». Визначення стану свого здоров'я

Класна годинадля учнів початкової школи.

Підготувала та провела вчитель початкових класівМанькова Т.А.

Тема:«Ми відповідаємо за своє здоров'я»
Цілі:
Закріпити раніше отримані знання дітей про здоров'я
Показати переваги здорового способу життя, викликати в дітей віком бажання бути здоровим і вплинути на здоров'я батьків, викликаючи у них потребу відмовитися від шкідливих звичок

Зв'язок із сім'єю, залучення батьків до пошуку інформації
Розучування вправ, що сприяють формуванню гарної постави, розвитку гнучкості, зняття напруження очей
Обладнання:на класній дошцікартинка із зображенням доктора Айболита, аркуші паперу у вигляді двох доріг, У учнівжетони для розфарбовування, макети медалей, кольорові олівці чи фломастери.
Хід заняття
Організаційний момент:
- «Здрастуйте!» говоримо ми один одному при зустрічі, бажаючи насамперед здоров'я. А чи здорові ви, мої дорогі друзі? Чи гарний у вас настрій? - Я дуже рада, що у вас все чудово! У народі кажуть: Здоровому все здорово! здорова людинагарний і приємний у спілкуванні, легко долає труднощі, вміє по-справжньому працювати і відпочивати
Повідомлення теми:
- Сьогодні я запрошую вас здійснити веселий похід Дорогою Здоров'я, під час якого ми будемо вчитися берегти і зміцнювати своє здоров'я.
Давайте прочитаємо разом девіз нашого уроку: "Здоров'я не купиш - його розум дарує!"
Вступна бесіда:
- Коли ви тільки народилися і були ще зовсім маленькими, про ваше здоров'я турбувалися ваші мами, які правильно годували вас, робили гімнастику для вас, малюків, які вчасно укладали спати, носили на щеплення в лікарню. Ви стали старшими, мами і зараз оберігають вас від усіх негараздів. Тільки тепер ви вже й самі повинні дбати про своє здоров'я!
Робота на тему:
- Ви, напевно, знаєте, як корисні для здоров'я піші прогулянкитому першу частину шляху ми пройдемо пішки! Раз-два! Три-чотири! (Діти марширують)
- А ось і перший привал!
- Давайте продовжимо прислів'я, які приготував для вас добрий лікарАйболіт (слайд 3)
Чистота - … (запорука здоров'я)
Бережи сукню знову, … (а здоров'я змолоду)
Якщо хочеш бути здоровим, … (забудь про лікарів)
Курити - ... (здоров'ю шкодити)
- А які прислів'я та приказки про здоров'я порадили вам записати та запам'ятати ваші батьки, бабусі чи дідусі?

(Діти розповідають прислів'я, прикріплюючи листочок з прислів'ям на аркуш. Формується інформаційний стенд «Прислів'я та приказки про здоров'я»)

Діти, багато прислів'їв про здоров'я ви дізналися сьогодні! А хочете дізнатись ще більше?

Доктор Айболіт радить вам скористатися можливостями Інтернету, де можна знайти ще й інші прислів'я, про які ми не говорили сьогодні. Зараз вам потрібно знайти в Інтернеті та записати ще одне прислів'я про здоров'я, щоб наші знання стали ще багатшими! Стенд доповнюється новими прислів'ями та приказками.)

Хлопці, російський народ дуже мудрий, у прислів'ях міститься дуже багато порад, як зберегти своє здоров'я. Постарайтеся прислухатися до добрих порад і робити так, як радять вам прислів'я та приказки!
- Щоб йти далі Дорогою Здоров'я, давайте дізнаємося, яке здоров'я в учнів нашого класу
- Згадайте, чи часто ви хворіли протягом навчального року? Лікар Айболіт роздає всім вам жетони. Вам потрібно їх розфарбувати!

Якщо ви не хворіли протягом усього навчального року – у вас найбільше високий рівеньздоров'я. Розфарбуйте жетон червоним кольором!

Якщо захворювання виникло під час епідемії – у вас середній рівеньздоров'я. Розфарбуйте жетон зеленим кольором!

Якщо ви вболіваєте під час звичайних навчальних навантажень- Рівень здоров'я низький. Розфарбуйте жетон синім кольором!
(Діти розфарбовують жетони, а потім розподіляються на групи залежно від кольору жетону. Визначається середній рівень здоров'я учнів класу)

Зелені жетони-середній рівень здоров'я

Червоні жетони-високий рівень здоров'я

Продовжуємо нашу подорож Дорогою Здоров'я. Щоб зекономити час, зробимо пробіжку! (Звучить весела музика. Хлопці виконують біг на місці).
- Увага, ми прийшли на перехрестя доріг, але де ж наша дорога, дорога Здоров'я? Куди йти, що вибрати? Вказівників немає ... Ну, що ж, доведеться йти по ... (Хлопці пропонують вибрати шлях).

Діти, подивіться, що зустрічається на нашому шляху? (Цигарка)
- Це друг чи ворог нашого здоров'я? (Відповіді дітей)
– Куріння шкодить нашому здоров'ю. У Франції 2 юнаки на суперечку викурили по 60 сигарет і обидва загинули від отруєння. За 30 років куріння по 1 пачці на день людина викурює 1600 кг тютюну, при цьому 800 г нікотину потрапляє до його організму. Відомо, що одна крапля нікотину вбиває коня. Як ви вважаєте, чи потрібно «дружити» з сигаретою?
- А ось ще що нам трапляється на цій дорозі . (Пепсі-кола, сухарики, чіпси)
- Як ви вважаєте, для шлунка ці продукти корисні чи шкідливі? Чому?

Діти, відомо, що при постійному вживанні цих продуктів у їжу, у людини розвивається гастрит та інші хвороби. Як ви вважаєте, варто «дружити» з пепсі-колою, сухариками та чіпсами? (Ні, ці продукти завдають шкоди шлунку, отже, це «вороги» нашого здоров'я)
- Як ви думаєте, які ще «вороги» нашого здоров'я можуть нас чатувати на цій дорозі? (Учні називають "ворогів" здоров'я, Потім прикріплюють записки з іменами "ворогів" на лист, який зображує дорогу).

Отже, хлопці, багато ворогів у нашого здоров'я. Це: (Слайд 11-12)

    відсутність фізичних навантажень

    постійне перебування перед телевізором чи комп'ютером

    перебування в задушливому приміщенні

    відсутність прогулянок на свіжому повітрі

    неправильне харчування, переїдання

    безволі, неорганізованість, слабохарактерність

    куріння, алкоголь, наркотики

Розкажіть, як можуть вплинути на організм людини. (Діти розповідають невеликі випадки зі свого життя. Використовується методика «Незакінчена пропозиція»). «Одного разу я захворів, бо…» )
- Як ви думаєте, чи може людина залишатися завжди здоровою, якщо вона у своєму житті вибере цей шлях? (Ні)

- Він може перетворитися на хвору, кволу, слабку, безвільну людину, якій у житті нічого не потрібно і нічого не цікаво. Хочете стати такими? (Ні.) Тоді давайте швидше повернемося назад і виберемо інший шлях, де люди здорові та веселі, люблять зарядку та спорт. Вони щасливі та здорові!
(Знову звучить музика, діти марширують під музику, виконуючи різні рухиза командою вчителя)
- Хлопці, ми знову опинилися на знайомому перехресті, але тепер ми вже знаємо, де знаходиться Дорога Здоров'я.
- Хто ж нам перший зустрівся на дорозі? (Хлопці, які люблять спорт)
Раз-два! Три-чотири!
Стану всіх сильнішими у світі!
Буду у цирку виступати
Бегемота піднімати!
- Хлопці, що допомогло хлопцям стати сильнішими? (Заняття ранковою зарядкоюта заняття спортом)
(Учні розповідають, як у їх сім'ї бережуть здоров'я, хто найміцніший і здоровіший у сім'ї, що допомагає йому бути здоровим. Потім пропонують виконати фізичні вправи, підготовлені вдома з батьками, для формування гарної постави, для розвитку гнучкості, для зняття напруги очей, для гарної фігури, у розвиток сили рук.) (Складається комплекс фізичних вправ)

Хлопці, давайте закінчимо комплекс фізичних вправ словами «Здоров'я в порядку – дякую зарядці!» (Діти повторюють слова « Здоров'я в порядку – дякую зарядці!»)

- Пам'ятайте про те, що зарядку потрібно робити щоранку! Зарядка – друг нашого здоров'я. Вона зміцнює та розвиває м'язи

розмова про здорове харчування, про потреби організму у вітамінах, особливо в зимовий час, нагадує правила:
- їжте 4 рази на день і ніколи не перекушуйте
- їжте повільно, маленькими шматочками
- пережовуйте їжу якнайретельніше
- смажені стравикраще замінити вареними та тушкованими
- обмежте споживання солоних страв
- вживайте хліб та цукор у помірних кількостях

При нестерпному почутті голоду в перервах між їжею з'їжте яблуко, моркву, шматочок капусти або випийте склянку молока. Народна мудрість говорить: «У молоці – здоров'я, у маслі – благо, у м'ясі – сила».
Тому обов'язково пийте молоко, яке спеціально для вас роблять у коробочках, щоб ви могли його пити на перерві. Молоко – друг вашого здоров'я! (Дітям лунає молоко, вони із задоволенням випивають його)

Отже, друзями нашого здоров'я є
Фізична культура, спорт, рух
Повітря, сонце та вода

Правильне харчування

Чіткий, правильний розпорядокдня

Відмова від шкідливих звичок

Людина, яка вибирає цю дорогу весела, життєрадісна, енергійна, успішна, у неї все в житті складається добре!

Хлопці, наша подорож добігає кінця, і сьогодні ви повинні вирішити, якою дорогою ви підете у своєму житті далі. (Діти висловлюють свою думку)
- Молодці, я бачу, ви хочете бути здоровими!
- Давайте перевіримо, чому ми навчилися сьогодні та відповімо на запитання вікторини

Вікторина
Зарядка – це джерело бадьорості та здоров'я (так)
Жуйка зберігає зуби? (Ні)

Яктуси знімають випромінювання від комп'ютера? (Ні)

Від куріння щороку гинуть понад тисячу людей? (Так)
Банани піднімають настрій? (Так)

Морква уповільнює процес старіння організму? (Так)

Чи є нешкідливі наркотики? (Ні)
Відмовитися від куріння легко? (Ні)

Молоко корисніше за йогурт? (Ні)

Дорослі частіше, ніж діти, ламають руки та ноги? (Так)
Нестача сонця може спричинити депресію? (Так)

Влітку можна запастись вітамінами на цілий рік? (Ні)

Щодня треба випивати дві склянки молока? (Так)

Дітям до 15 років не можна займатися важкою атлетикою? (Так)

Дитині достатньо спати вночі 8 годин? (Ні)

Результати: більше 10 правильних відповідей відмінний результат. Учні, які не набрали 10 балів, виконують по одному присіданню за кожну неправильну відповідь

Друзі! Насправді, наша подорож не закінчується. Попереду – затоки та протоки, бухти, моря та океани, материки та острови, рифи, «скелі та мілини»… Словом, ціле життя. І так важливо бути здоровим!

Будьте здоровим! Вмійте керувати своїми емоціями, настроєм та бажанням. Зміцнюйте тіло дух. Ваше здоров'я у ваших руках!

Я беру блакитну, як небо, гуаш
І малюю моря та річки
І квітневий, прозорий майже пейзаж:
У день весни у двадцять першому столітті
Я беру золоту, як сонце, гуаш
І малюю все те, що сниться:
Золотовласку, візерунки химерних хащ,
І світанок, і поля пшениці.
Я малюю… І серцю світліше і тепліше.
Нехай рука сама вибере фарби.
(Діти малюють медалі «Виросту здоровим!», на яких малюють «друзів» здоров'я. Можна намалювати самого себе з рум'яними щічками, що займається зарядкою тощо. Медаль відносять додому).
Завершальна бесіда, результат заняття
- Молодці! Втомилися? Ось який, виявляється, важкий шлях ми подолали, щоб навчитися бути здоровими. Тепер ми знаємо, хто – «вороги» нашого здоров'я, а хто – «друзі». Ми знаємо, якою дорогою треба йти, щоб зберегти цей безцінний дар – своє здоров'я! Давайте закінчимо Урок Здоров'я загальною піснею «Якщо хочеш бути здоровим» (Слова В.Лебедєва-Кумача, музика В. Соловйова-Сивого):

Гартуйся, якщо хочеш бути здоровим,
Постарайся забути про лікарів,
Водою холодною обливайся,
Якщо хочеш бути здоровим!
Всіх корисніше сонце, повітря та вода,
Від хвороб допомагають нам завжди
Від усіх хвороб усіх корисніше
Сонце, повітря та вода!
(Діти виконують пісню, заняття закінчується)

- Хлопці, ви сьогодні особливо гарні. Мені хочеться, щоб ця краса залишалася надовго. Для цього треба зберегти своє здоров'я! Ця головна цінність людини!
Здоров'я – безцінний дар природи. Воно забезпечує нам можливість вести повноцінне життя у всіх його проявах. Зруйнувати своє здоров'я легко, купити неможливо ні за які гроші. Будучи хворими, ви не зможете втілити у життя свої мрії, ідеї, плани. Тому ми поговоримо сьогодні про те, як зберегти та зберегти своє здоров'я та зміцнити його.

Прислів'я:

  • Здоров'я дорожче за гроші!
  • Здоров будеш, всього добудеш!
  • Хворий – лікуйся, а здоровий – бережись.
  • Бережи сукню з новою, а здоров'я з молодою.
  • Здоров'я не купиш, його розум дарує.
  • Здоров'я дорожче за багатство.

– А ось яку людину ми можемо назвати здоровою?

(На дошці написані слова та діти обирають).

Гарний, сутулий, сильний, спритний, блідий, рум'яний, страшний, стрункий, товстий, міцний, незграбний, підтягнутий.

– Що ж потрібно, щоб бути такою здоровою людиною ми з'ясуємо за допомогою журналу: «Здоровий спосіб життя».

1 сторінка: «Гігієна»

Гігієна – це заходи та дії для збереження, підтримки здоров'я, чистоти.

Прошу дітей пояснити прислів'я:

  • Хто акуратний, – той людям приємний.
  • Не думай бути ошатним, а думай бути охайним.

– Перше, що ми робимо рано-вранці?
- Ідемо вмиватися, чистити зуби.

Вмивався він рано,
Зуби чистив, вуха тер.
Найчистішим і охайним
Був у лісі лісовий бобер!
Чистити зуби нам не ліньки –
Чистимо їх двічі на день.
Чистимо зубки двічі на добу,
Чистимо довго – три хвилини
Щітка чиста, не волохата,
Пастою смачною, ароматною,
Чистимо щіткою вгору та вниз –
Ну, мікроби, стережись!
Щоб зуби не хворіли,
Знають діти, знають звірі:
Кожен має двічі на рік
Показати лікареві свій рот!

1. Чистить зуби двічі на день;
2. Їж здорову їжу;
3. Міняй зубну щітку кожні три місяці;
4. Відвідуй стоматолога двічі на рік;
5. Не гризі горіхи, ручки, нігті та тверді предмети.

– Утримуй у чистоті своє тіло, одяг та житло. Корній Іванович Чуковський не дарма казав: «Треба, треба вмиватися вранці та ввечері…»
Звичайно, треба не лише вмиватися. Треба мити руки, чистити зуби, приймати душ, митися з милом і мочалкою, чистити взуття та одяг, провітрювати приміщення, регулярно робити вологе прибирання в квартирі, утримувати в чистоті своє подвір'я, ніколи не кидати на вулицях сміття повз урну… Здоровий спосіб життя починається із чистоти!

(Поки одна дитина роздає всім пам'ятки, підбивається підсумок першій сторінці журналу).

2 сторінка: «Правильне харчування»

Здорове харчування- Одна з основ здорового способу життя.
Яке харчування можна назвати здоровим?
Різноманітне, одноманітне, багате овочамиі фруктами, багате на солодощі, регулярне, час від часу, без поспіху, поспіхом.
Подумай про те, чи правильно ти харчуєшся. Якщо ні, постарайся виправити справу.

Сценка: «Правильне харчування»

Входить Ілля і охає:

– Доброго дня, Іллюша!
– Привіт!
- Що сумуєш, ти, дай відповідь?
- Я об'їдався цукерок!
А ще було печиво,
Торт та безліч варення:
Дуже смачним був обід.
А тепер я дуже поганий.
Ох, навіщо я їв пиріг?
- Де ж ти сьогодні був?
– Семен обідати запросив.
Відмовити йому не зміг
Ох! Навіщо я їв пиріг?
– Хіба можна стільки їсти?
На дієту треба сісти!
– Щоб сісти, потрібне ліжко!
А до хати не дістати.
– Хто б за парту влізти допоміг…
Ох! Навіщо я їв пиріг?
Іллюша! Ти не бурчи!
Краще про їжу мовчи!
Сам у всьому ти винен:
Їв та їв ти все поспіль!
– Я чоловік у кольору років,
Ну, а вам і справи нема!
Все, настав останній подих.
Ох! Навіщо я їв пиріг?

- Ілюша, давай я допоможу тобі дійти до парти, а то ти зовсім поганий! А ось хлопці дадуть нам кілька порад про правильному харчуванні:

Хлопці, міра потрібна в їжі,
Щоб не трапитися несподіваній біді,
Потрібно харчуватися у призначену годину
Вдень потроху, але кілька разів.
Цей закон дотримуйтесь завжди,
І стане корисною ваша їжа!

Треба ще про калорії знати,
Щоби за день їх не перебрати!
У харчуванні теж важливий режим,
Тоді від хвороб ми втечемо!
Плюшки, цукерки, печиво, торти
У невеликих кількостях дітям потрібні.
Запам'ятай, Ілля, проста наша порада:
Здоров'я одне, а другого – ні!

Підбиваємо підсумок.

3 сторінка: «Режим дня»

– Хлопці, давайте обговоримо, який має бути режим у школярів. Відповіді дітей.

Вірші про правильне харчування:
Щоб прогнати тугу і лінощі,
Підніматися щодня
Потрібно рівно о сьомій годині.
Відчинивши вікна засуву,
Зробити легку зарядку
І прибрати своє ліжечко!
Душ прийняти,
І сніданок з'їсти.
А потім за парту сісти!
Але запам'ятайте, хлопці,
Дуже важливо це знати,
Ідучи до школи, на дорозі
Ви не надумайте грати!
Остерігайтеся ви машин,
Їх підступних чорних шин.
На заняттях сиди
І все тихо слухай.
За учителем стеж,
Нагостривши вуха.
Після школи відпочивай,
Але тільки не валяйся.
Будинки мамі допомагай,
Гуляй, загартуйся!
Пообідавши, можеш сісти
Виконувати завдання.
Все гаразд, якщо є
Воля та старання.
Дотримуємося ми завжди
Розпорядок суворого дня.
У годину лягаємо,
У годину покладена встаємо.
Нам хвороби байдуже!

Поєднуй працю та відпочинок.

Навчання у школі, виконання домашніх завдань – серйозна праця. Буває, що третьокласник зайнятий не менше за дорослого. Щоб зберегти здоров'я, треба обов'язково чергувати працю з відпочинком. У сучасного школяра зазвичай багато можливостей для відпочинку та розваг, серед них телевізор, відео, комп'ютерні ігри. Але деякі хлопці вранці, ще до школи, включають телевізор, після школи годинами просиджують біля комп'ютера. Це шкідливо, особливо для нервової системита зору. ТБ, відео, комп'ютерні ігри гарні в міру. Не захоплюйтесь ними надто. Включайте до свого порядку дня прогулянки, ігри на свіжому повітрі, читання книг.

– А тепер давайте підіб'ємо підсумок: яким же має бути правильний режимдня?

1. Заряджання;
2. Умивання;
3. Сніданок;
4. Шкільні уроки;
5. Обід;
6. Прогулянка;
7. Домашнє завдання;
8. Прогулянка;
9. Ігри за інтересами, читання книг;
10. Душ;
11. Сон.

Фізкультхвилинка

Зображаємо жирафа. (Піднімаємо голову вгору, опускаємо вниз, виконуємо кругові рухи головою вправо, вліво).
Зображаємо восьминога. (Виконуємо кругові рухи плечима назад, потім уперед. Витягуємо по черзі руки вперед, убік).
Зображуємо птаха. (Руки підняти, опустити, імітуючи рухи крил. Виконати кругові рухи руками).
Зображаємо мавпу. (Нахил вперед, назад, праворуч, ліворуч. Виконуємо кругові рухи правою ногою, потім лівою ногою).
Зображуємо кішку. (Потягування всім тілом, стати навшпиньки, витягнувши спочатку праву, потім ліву руку).

4 сторінка: «Спортивна»

- Більше рухайся! Малорухливий образжиття шкодить здоров'ю, тому намагайся більше рухатися. Вранці роби зарядку. Найчастіше грай у рухливі ігри, особливо у свіжому повітрі. Займайся фізичною працею, фізкультурою. Якщо є можливість, відвідуй басейн. Лижі, плавання, спортивні ігринадійно служать здоров'ю дітей та дорослих у всьому світі. А тренери допоможуть вам опанувати якийсь вид спорту і стати сильними, підтягнутими, спритними.

А мені тренер не потрібний!
А навіщо? Знати, розуміти
Як пересувати ноги?
Фізкультурою я займусь:
Сорок разів я підтягнусь!

Ти брехня і зазнайка!
Ми у спортзалі щодня
І визнаємо відверто,
Що тебе у турніку
Не бачили ми поки що.
І взимку в хокей грали,
Але тебе не помічали.
Тож нас не проведеш!
Ти все брешеш! Брешеш! Брешеш!
Та не брешу я, а мрію.
У хмарах я все літаю.
На землі час би жити.
З фізкультурою дружити!

– Це жартівливі вірші. У нашому класі всі люблять фізкультуру та спорт. Насправді Яша займається плаванням. Рух – це життя! Ми за спорт!
– Отже, ми озвучили все основне, що допоможе нам зберегти та зміцнити здоров'я, стати такими, як ми задумали на початку нашого уроку:

гарними
сильними
спритними
рум'яними
стрункими
міцними
підтягнутими

– Але у мене для вас є ще одне маленьке завдання:

Кросворд: «Здоров'я».

1. Вранці раніше піднімайся,
Стригай, бігай, віджимайся.
Для здоров'я, для порядку
Людям усім потрібна … (зарядка)

2. Дощ теплий і густий,
Це дощик не простий:
Він без хмар, без хмар
Цілий день іти готовий. (Душ)

3. Чи хочеш ти побити рекорд?
Так тобі допоможе… (спорт).

4. Він з тобою та зі мною
Ішов лісовими стежками.
Друг похідний за спиною
На ременях із застібками. (Рюкзак).

5. Перетворяться скоро на пазурі
Непідстрижені… (нігті).

6. Ясним ранком вздовж дороги
На траві блищить роса.
Дорогою їдуть ноги
І біжать два колеса.
У загадки є відповідь –
Це мій… (велосипед).

7. Є, хлопці, у мене
Два срібні коні.
Їжджу відразу на обох -
Що за коні у мене? (Ковзани).

8. Щоб великим спортсменомстати,
Потрібно багато знати.
І допоможе тут спритність
І, звичайно,… (тренування)

- Яке слово вийшло у виділених клітинах? Здоров'я.
– Кожна людина має дбати про своє здоров'я. Адже ніхто не дбає про тебе краще, ніж ти сам. Я бажаю вам здоров'я!

Гра-вікторина для молодших школярів

Здоров'я не купиш - його розум дарує»

Ціль:

формування психологічної установки: „Здоров'я не купиш – його розум дарує”

Завдання:

    виявити, наскільки добре учні володіють інформацією про те, що таке здоров'я, здоровий образжиття

    сприяти формуванню навичок здорового способу життя

у учнів

Підготовчий період:

    розділитись на 3 команди, придумати назви командам, девіз

Оформлення та обладнання:картинки та плакати про спорт, здоров'я, кулі, ігрове поле для гри „Хрестики - нулики”, музика, завдання для конкурсу капітанів, 3 грамоти, чисті листи, кросворди

Хід заходу

Вступне слововчителі:У вік технічного прогресу і завоювання космосу нам, як і за всіх часів, насамперед дороге здоров'я. Здоров'я людини – це головна цінність життя. Його не купиш ні за які гроші. Але не дарма кажуть, що берегти здоров'я треба змолоду. Здоров'я не тільки фізичний стан, а й психологічне, духовне. Здоров'я людини на 50% залежить від цього, як і живе, чим займається, тобто. від способу життя. Девізом нашої класної години ми візьмемо приказку:

дарує"

У нас грають 3 команди. Я попрошу команди представитися та назвати свій девіз (подання команд)
І конкурс

А почнемо ми з ігри – вікторини „Хрестики-нуліки”. У грі беруть участь 2 команди, команда-переможець грає із третьою командою. Одна команда гравців називається "хрестики", інша "нуліки". При правильній відповіді команда має право в порожній клітинці зробити позначку "X" та "О". Перемогти у грі команди можуть у двох випадках:

1) як тільки у будь-якої команди на ігровому полі утворюється виграшна ситуація, а саме: три їх знаки розташовані поспіль по будь-якій вертикалі, горизонталі чи діагоналі;
2) яких знаків на ігровому полі наприкінці гри буде більше.

Питання для гри:

1-а гра:

1. Його не купиш ні за які гроші. (Здоров'я)
2. Що миліше всього на світі? (Сон)
3.Масове захворювання людей. (Епідемія)
4. Раціональний розподіл часу. (Режим)
5. Тренування організму холодом. (Гартування)
6. Рідина, що переносить в організмі кисень. (Кров)
7. Наука про чистоту. (гігієна)
8. Найдрібніший організм, що переносить інфекцію. (Мікроб)
9. Добровільне отруєння нікотином. (Куріння)
10. Цей російський полководець у дитинстві був дуже слабкою дитиноюале він чудово загартував себе. Найкращим способомзагартування він вважав російську лазню. Там він витримував жахливий жар на полиці, після чого на нього виливали 10 ведер холодної води. (Суворов)
11.Любительнюхати шкідливі речовини(Токсикоман)
12. Улюблена квітка наркомана (Мак).

2-а гра:

1.Для чого вже в Стародавньому Китаї та Персії здорові люди наносили на подряпину трохи крові хворих на віспу?

(Таким чином заражені люди переносили захворювання легше. Це як щеплення).

2. Для нормального функціонуваннялюдині необхідно на день 2,5 кілограма цієї речовини. Що це таке? (Вода).

3. Така вода містить у своєму складі комплекс солей, макро- та мікроелементів. Недаремно її називають «живою водою». Що то за вода?

(Мінеральна).

4. Чи потрібно провітрювати кімнату взимку? Чому?

(Потрібно. При температурі 1-2 С хвороботворні бактерії гинуть).

5. Назвіть вітамін, який виробляється в організмі людини лише під впливом сонячних променів. (Вітамін Д).

6. У цьому стані люди проводять третину свого життя. Воно корисне і необхідне. Що це таке? (Сон).

7. Чому навесні яблука не такі корисні, як восени?

(Вітаміни руйнуються до весни).

8. Що потрібно після довгої ходьби зробити втомленому мандрівнику?

(Треба лягти, щоб ноги були вищими за голову).

9. Чи можна після бігу сісти і відпочити?

(Ні. Потрібно бути схожим, щоб кров не застояла у венах).

10. Це заняття є природним масажем, підвищує тонус м'язів, покращує роботу серця. Що це таке? (Плавання).

11. Цей засіб може бути профілактикою карієсу. Однак
надмірне вживання призводить до проблеми зі шлунком. Що це таке?

( Жувальна гумка).

12. Що необхідно приймати перед сном обов'язково, а в спеку - вранці та ввечері? (Душ).

Отже, впоралися чудово. Команда-переможець отримує 10 балів.

команди, що програли, отримують по 5 балів.

Конкурс ІІ

Вчитель:Які продукти є найбільш корисними для нашого здоров'я?

Хлопці:Овочі, фрукти, ягоди.

Вчитель:Правильно. Зараз ви отримаєте кросворди, де зашифровані назви фруктів, овочів та ягід. За п'ять хвилин знайдіть на цих листках якнайбільше ягід, фруктів та овочів (включається музика)

Відповіді:морква, помідор, огірок, гарбуз, цибуля, капуста, апельсин, мандарин, лимон, яблуко, виноград, слива, кавун, кукурудза, перець, гранат, груша, картопля, буряк, ананас, вишня, диня, черешня, полуниця, банан, манго

КонкурсIII

Вчитель:Перейдемо до наступного конкурсу. Він називається „Хода спортсмена”.

Капітани мають зобразити ходу спортсмена, який вам

дістанеться за карткою. Капітани тягнуть картки.

Якщо капітан добре, ясно показує, то його команда, і та, яка

перша відгадує, отримують окуляри. Ведучий на своєму прикладі показує, хлопці повинні вгадати.

Картки:

    Зобразити ходу штангіста після того, як йому на ногу впала штанга.

    Зобразити плавця, якого розбив радикуліт.

    Велосипедиста, який під час падіння пошкодив правий бік.

(Хлопці показують та відгадують.)

Судді оцінюють команди.

Вчитель:Молодці! Здорово прогулялися спортивною ходою.

Спортсмен подолав себе,

А це означає багато.

І головне тут навіть не рекорд.

І не блискучі поверхні медалі.

Здоров'я – головне! Його приносить...

Хлопці:Спорт.

Конкурс ІV

Вчитель:

Перед кожною командою лежить аркуш паперу. За три хвилини вам потрібно написати назви спортивних снарядів, всіх, що знаєте і за допомогою яких можна займатися спортом, а отже, стежити за своїм здоров'ям. Сигналом, як завжди, є музика. Почали! Яка команда напише більше, та й перемогла. (Грає музика.)

Вчитель (читає):

    Турнік. 7. Гірі.

    Кільця. 8. Штанга.

    Канат. 9. Боксерські рукавички.

    М'ячі. 10. Кінь

    Скакалки. 11. Велосипед.

    Тренажери. 12. Груша і т.д.

Конкурс V

Вчитель:Здоров'я не купиш. Під таким девізом ми проведемо наш

бліцтурнір. За правильну відповідь – один бал. Швидко піднімайте руку.

1.Навесні росте, влітку цвіте. Восени обсипається, взимку відсипається. А квітка – на медок. Лікує від грипу, кашлю та хрипу. (Липа)

2.Зростає вона навколо

Вона і ворог, і друг.

Як голки - волоски,

Покрили усі листки.

Злами хоч волосок -

І капне їдкий сік -

На шкіру – хоч кричи!

О-о-ой, пухирі!

Але якщо товаришуєш з нею,

Ти багатьох здоровіший:

У ній вітамінів - скарб,

Весною її їдять. (Кропива)

3.Є корінь кривий і рогатий,

Цілющою силою багатий,

І може два століття він чекати на людину

У гущавині лісовій, під кедровою сосною. (Женьшень)

4. Чому я від дороги

Далеко не відходжу?

Якщо ти поранив ноги,

Я їм надам допомогу.

Докладу долоню до рани, -

Біль вщухне і знову

Будуть ноги дорогою

В ногу з сонечком крокувати. (Подорожник)

5.Він шипи свої виставив колкі,

Шипи в нього, як голки.

Але ми не шипи в нього зберемо, -

Корисних плодів для аптеки нарвемо. (Шипшина)

6.Травка та росте на схилах

І на горбах зелених,

Запах міцний і запашний,

А її зелений лист

Нам іде на чай.

Що за трава? Відгадай. (Душиця)

Своє здоров'я

Вчитель:На завершення нашого заходу хочу, щоб ви визначили розмір свого здоров'я за допомогою методики російського лікаря Н.М. Амосова. Він запропонував визначати розмір здоров'я - це умовний параметр, що не дає відповіді про стан здоров'я, але що дозволяє про нього замислитися:

Якщо Ви не хворіли протягом усього навчального року – у Вас найвищий рівень здоров'я (червоний жетон).

Якщо захворювання виникло під час епідемії – середній рівень здоров'я (зелений жетон).

Якщо Ви вболіваєте під час звичайних навчальних навантажень – рівень здоров'я найнижчий (Синій жетон).

Проаналізуйте своє здоров'я, візьміть жетон відповідного кольору та прикріпіть свої жетони на дошку. ( Класний керівникробить висновок про розмір здоров'я класу загалом).

Фактори здоров'я

Здоров'я формується під впливом складного комплексу внутрішніх факторіві зовнішніх впливів. Вчені провели дослідження та зробили висновок: від чого залежить наше здоров'я. Ми спробуємо узагальнити ці дані у вигляді формули здоров'я.

Формула здоров'я (100%)= (10%) медицина + (20%) спадковість + + (20%) довкілля+ (50%) спосіб життя.

Як ви вважаєте, які із складових цієї формули залежать від самої людини? (Спосіб життя).

Ми не будемо з вами обговорювати фактори, які не залежать від нас. Поговоримо про спосіб життя. Які чинники способу життя впливають стан здоров'я?

Чинники життя (заповнюється разом із учнями):

Чинники способу життя

Позитивний вплив

Негативний вплив

1. Рух

Фізичні навантаження, висока рухова активність

Гіподинамія

2. Загартовування

Повітря, вода, сонце

Їхня відсутність

3. Харчування

Правильне, збалансоване

Неправильне

Чіткий, правильний розпорядок дня

Безвольність, неорганізованість, слабохарактерність

5. Шкідливі звички

Відмова від шкідливих звичок

Куріння, алкоголь, наркотики, токсикоманія

Заключний етап:

Ось і закінчилась наша гра. Давайте підіб'ємо підсумки. Усі команди виступили чудово. Але перемогла сьогодні команда…. (Вручаються призи, грамоти)

Здоров'я- Неоціненне щастя в житті будь-якої людини. Кожному з нас притаманне бажання бути сильним і здоровим, зберегти якнайдовше рухливість, бадьорість, енергію і досягти довголіття. Сподіваюся, що сьогоднішній класний час не пройшов даремно, і ви багато почерпнули з нього. "Здоров'я не купиш - його розум дарує"Так будьте здорові!

Ціль:

  • з'ясувати, що таке здоров'я;
  • змусити учнів замислитись про необхідність бути здоровими, залучення до здорового способу життя;
  • домогтися формування в учнів активної позиціїз цієї проблеми;
  • визначити фактори, що впливають на здоров'я та вивести "формулу здоров'я";
  • створити умови у розвиток комунікативних умінь учнів у процесі груповий роботи.

"Здоров'я - це стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та ушкоджень".
"Здоров'я-це єдина коштовність".
(Монтень).

  1. Вступ (тема, ціль, епіграф)
  2. Визначення стану свого здоров'я (практична робота)
  3. Чинники здоров'я (бесіда, дослідницька діяльність)
  4. Висновок, (складання синквейну)

Обладнання:презентація (Додаток 1)

Вступ:

"Здрастуйте!" говоримо ми при зустрічі один одному, бажаючи, в першу чергу, здоров'я, а вже потім всього іншого. Ми можемо міняти свої костюми, зачіски, але не можемо міняти себе. Організм нам дається один на все життя. Дуже важливо це пам'ятати та піклуватися про нього. Здоров'я людини є фундаментом усієї її життя. Коли людина здорова, вона активна, працездатна, самодостатня і щаслива, нарешті.

Сьогодні у нас класна година на тему "Здоров'я - єдина коштовність". Ми не просто з'ясуємо, що таке здоров'я, а й навчимося визначати параметри свого здоров'я, дізнаємося про правила збереження здоров'я та фактори, що впливають на нього. Нам належить самостійно вивести формулу здоров'я.

Робота проводитиметься у 4 групах.

Давайте проведемо невелику розминку.

Гра "Збери прислів'я".

Вам необхідно протягом 1 хвилини зібрати прислів'я:

  1. У здоровому тілі,(здоровий дух)
  2. Голову тримай у холоді, (а ноги у теплі)
  3. Швидкого та спритного (хвороба не наздожене)
  4. Землю сушить спека, людини (хвороби)
  5. До слабкого і хвороба (чіпляється)
  6. Хто любить чистоту – (буде здоровим)
  7. Здоров'я занапастиш - (нове не купиш).
  8. Було б здоров'я (а щастя знайдеться).
  9. Не радий хворому та (золотому ліжку).
  10. Здоров будеш - (все добудеш).
  11. Де здоров'я, (там і краса)
  12. Бережи сукню знову, а (здоров'я змолоду).

П: А які ви знаєте прислів'я чи приказки про здоров'я

– Ви бачите, що про здоров'я люди думали і в давнину, адже прислів'я – це народна мудрість.

П: То що таке здоров'я? І який сенс у поняття “здоров'я” вкладаєте ви?

(Відповіді учнів.)

– здоров'я – це відсутність захворювань;

– здоров'я – вміння людини усвідомлювати свої потреби та задовольняти їх.

Дякую за цікаві визначення, відчувається, що проблема здоров'я знаходиться у полі вашої уваги. Всесвітня організаціяохорони здоров'я ще 1946 року у своєму Статуті записала, що "…здоров'я слід розуміти як стан повного фізичного, душевного та соціального добробуту, а не лише як відсутність хвороб чи фізичних дефектів".

Визначення стану власного здоров'я.

У сучасному світілюдей більше хвилює фінансовий достаток, наявність дорогих речей, комп'ютери та машини. Адже здоров'я – це найдорожче, ніж має людина. Існує багато методик визначення стану свого здоров'я. Візьмемо дві найпростіші з них.

Методика 1 (жартівлива вікторина).

Запитання:

  1. Зарядка – це джерело бадьорості та здоров'я (Так).
  2. Жуйка зберігає зуби (Ні).
  3. Кактуси знімають випромінювання від комп'ютера (Ні).
  4. Від куріння щороку гине понад 10 тисяч людей (Так).
  5. Банани піднімають настрій (Так).
  6. Морква уповільнює процес старіння організму (Так).
  7. Є нешкідливі наркотики (Ні).
  8. Відмовитися від куріння легко (Ні).
  9. Молоко корисніше за йогурт (Ні).
  10. Дорослі частіше, ніж діти, ламають ноги та руки (Так).
  11. Нестача сонця викликає депресію (Так).
  12. Влітку можна запастись вітамінами на цілий рік (Ні).
  13. Щодня треба випивати дві склянки молока (Так).
  14. Дітям до 15 років не можна займатися тяжкою атлетикою (Так).
  15. Дитині достатньо спати вночі 8 годин (Ні).

Результати:Їли ви відповіли 8 разів ТАК - чудовий результат. Інші, що не набрали потрібна кількістьправильних відповідей не засмучуйтесь, у вас все попереду.

Методика 2 (наукова)

Російський лікар Н.М. Амосов запропонував визначати розмір здоров'я - це умовний параметр, що не дає відповіді про стан здоров'я, але що дозволяє про нього задуматися: У вас на столах жетони трьох кольорів: червоний, жовтий, блакитний.

– Якщо Ви не хворіли протягом усього навчального року – у Вас найвищий рівень здоров'я (червоний жетон).
– Якщо захворювання виникло під час епідемії – середній рівень здоров'я (жовтий жетон).
– Якщо Ви вболіваєте під час звичайних навчальних навантажень – рівень здоров'я найнижчий (блакитний жетон).

Висновок:проаналізуйте своє здоров'я, здайте жетон відповідного кольору лідеру групи, який зробить висновки. (Класний керівник робить висновок про розмір здоров'я класу загалом).

Чинники здоров'я.

Здоров'я формується під впливом складного комплексу внутрішніх чинників та зовнішніх впливів. Вчені провели дослідження та зробили висновок: від чого залежить наше здоров'я. Ми спробуємо узагальнити ці дані у вигляді формули здоров'я.

П: Як ви вважаєте, з яких компонентів складатиметься формула здоров'я? що впливає на здоров'я людини?

Відповіді учнів:

Спадковість
Спосіб життя
Навколишнє середовище
Якість медичних послуг

Формула здоров'я (100%) = (10%) медицина + (20%) спадковість + (20%) довкілля + (50%) спосіб життя.

П: Як ви вважаєте, які із складових цієї формули залежать від самої людини?

(Спосіб життя).

Ми не будемо з вами обговорювати фактори, які не залежать від нас. Поговоримо про спосіб життя.

П: Що у вашому розумінні є здоровим способом життя? Які чинники способу життя впливають стан здоров'я?

Чинники життя (заповнюється разом із учнями):

Зараз запрошую вас послухати рубрику "Це цікаво".

Перший учень.Російські медики розробили тест "Чи доживете ви до 70?", який дає можливість оцінити фактори ризику різних видівспособу життя людини. Вчені зібрали великий фактичний матеріал і зробили висновки щодо впливу деяких особливостей способу життя на його довголіття. Виявилося, що фізична праця, На відміну від розумового, додає кілька років життя. Спорт також збільшує її тривалість. Встановлено, що особи, які займаються спортом 5 разів на тиждень, живуть на 4 роки довше, ніж ті, хто ігнорує фізичні навантаження або звертається до спорту лише епізодично.

Другий учень.Тривалий сон (понад 10 годин на добу) негативно впливає на тривалість життя, скорочуючи його на 4 роки порівняно з 7-8-годинним сном, що пояснюється зниженням рухової активності, а отже, і погіршенням кровообігу. Доведено, що агресивні люди спалахами гніву вкорочують свій вік, тоді як спокійні – подовжують його завдяки врівноваженості. Різниця у тривалості життя цих двох категорій осіб становить шість років. На тривалість життя негативно впливають куріння, вживання наркотиків, алкоголю, позитивно впливає на освіту: середня подовжує її на рік, вища – на два. Освіта розвиває інтелект та культуру, що впливають на всю організацію життя людини.

Узагальнення відповідей та висновки.

1. Чіткий та правильний розпорядок дня. Завдяки чіткому режиму організм зазнає меншого навантаження, витрачені сили швидше і повніше відновлюються.

Нездатність людини змусити себе дотримуватися певного і чіткого режиму - ознака безволі, неорганізованості, слабохарактерності.

2. Висока рухова активність, достатні фізичні навантаження. Організм не може розвиватися без достатньої фізичного навантаження (це закріпилося у процесі еволюції). Гіподинамія – що таке? Чому ми так мало рухаємось?

3. Постійне перебування на природі, використання сприятливих факторів – свіжого повітря, води, сонця.

4. Правильне. Збалансоване харчування.

5. Відмова від шкідливих звичок (алкоголь, куріння, наркотики).

Навчитися бути здоровим – наше завдання.

Вчитель:Правильне харчування – перший крок до здоров'я.

Зараз вам пропонується побувати у ролі дієтологів. У останні рокиця професія стає модною та високооплачуваною. І як знати, може хтось із вас обере цю професію у майбутньому і прославиться, як знаменитий дієтолог.

На столі кожна група має конверт, у якому представлені зображення різних продуктів (м'ясо, риба, яйця, сир, гриби, мед, шоколад, здоба, молоко, сир, ягоди, яблука, банани, апельсини, лимони та інші). (Додаток 2)

Завданнядля 1-ї групи: виберіть продукти, необхідні дитині дошкільного та молодшого шкільного віку.

2-я групанеобхідні продуктидля школяра середньої та старшої ланки.

3-я група– робить відбір для людей похилого віку.

4-а група– продукти, які необхідно включати до раціону харчування з обережністю, і присутність яких має бути обов'язковою.

Час виконання завдання: 5-7 хвилин.

Учні однієї з груп після виконання завдання висловлюють свою думку та обґрунтовують зроблений вибір. Інші групи доповнюють відповідь.

Підсумок:

Справді, раціон харчування людини в різному віцірізний.

Обов'язково в раціоні повинні бути молочні продукти, нежирні сорти м'яса, риба, овочі та фрукти, натуральні соки.

До трьох роківкраще зовсім не давати дитині шоколад та шоколадні цукерки.

Дітям шкільного віку не можна гостре, жирне, газовані лимонади, чіпси, гамбургери. З обережністю слід вживати какао. У раціоні має бути достатньо овочів та фруктів, натуральних соків.

У дорослих залежно від виду діяльності добова потребау калорійності продуктів різна. Вона залежить від того, фізично чи розумово працює людина, чи є у неї хронічні захворювання.

За відсутності алергії та протипоказань всі продукти в помірній кількості можна і необхідно вживати.

Для людей похилого віку необхідний кальцій, джерелом якого є молочні продукти, рибу, м'ясо. Краще обмежувати прийом солодкого. Їсти більше овочіві фрукти, натуральні соки.

Таким чином, харчовий раціонповинен відповідати енергетичній потребі організму в тому чи іншому віці, містити достатню кількість харчових речовин із певним – збалансованим – співвідношенням між ними.

П: А як ви вважаєте, чи має значення колір продуктів для збереження та зміцнення нашого здоров'я?

Вчитель:Колір продуктів може створити гарний настрій, а й зберегти здоров'я.

Завдання:з'ясувати, як впливає колір продуктів стан організму людини.

1-ша група – помаранчевий колір.
2-я група – зелений колір.
3-я група – червоний колір.
4-та група – жовтий колір.

Учні кожної групи виконують завдання.

На виконання завдання: 5 хвилин

Вчитель:Тепер я пропоную вам обмінятись отриманою інформацією. На мій погляд, пролунали цікаві та маловідомі факти.

Якщо сьогодні ми говоримо про правильне харчування, то не можна торкнутися теми вітамінів. Вам як домашнього завданнябуло підготувати виступ на тему “ Вітаміни. До чого приводити їхній недолік? Шкода та користь”

1-а група – Вітамін А
2-я група – Вітамін Д
3-я група – Вітамін В1, В2
4-я група - Вітамін С, Е

Назва До чого призводить недолік У чому полягає
Вітамін С Зниження імунітету, запалення ясен, ураження шкіри Капуста, чорна смородина, молода картопля, солодкий перець, апельсини, незрілі волоські горіхи
В 1 (тіамін) Швидка стомлюваність, втрата апетиту та ваги, розсіяність, болі в ногах, задишка Пшеничні висівки, полуниця, печінка, нирки
В 2 (рибофлавін) Слабкість, різь в очах, ураження слизової оболонки рота Молоко, зелені овочі, печінка, гриби, сири
В 2 (піридоксин) Порушення білкового обміну та синтезу жирів, стомлюваність Рисові висівки, пшеничні зародки, м'ясо, молоко, тріска, сири, гриби
О 12 Анемія Печінка, нирки
РР (нікотинова кислота) Ураження шкіри, розлади травлення, психічні розлади Висівки, пшеничні зародки, печінка, нирки
Вітамін А Порушення імунітету, зростання, погіршення зору Салат, шпинат, зелена цибуля, морква, вершкове масло, риб'ячий жир
Вітамін Е Накопичення холестерину, поява тромбів, перебої у роботі серця Зелень, зародки злаків, капуста, боби

Вчитель:Як ви вважаєте, чи достатньо людині для того, щоб правильно харчуватися лише перелічених знань?

Може, ми пропустили щось важливе у розмові?

Учні висловлюють свої припущення.

Вчитель:Дуже важливо не тільки, чим людина харчується, але й у який час, якими порціями і скільки разів вона їсть.

Завдання: Кожній групі необхідно розробити коротку пам'ятку, яка містить поради щодо режиму живлення.

На роботу вам пропонується 5-7 хвилин.

Учні кожної групи виконують завдання. Після виконання відбувається обговорення проектів пам'ятки, і вчитель підбиває підсумки.

Вчитель: Я теж хочу запропонувати вам один із варіантів такої пам'ятки.

  1. Харчуйте регулярно, 3-4 рази на день і одночасно.
  2. Чи не вживайте їжу на ніч.
  3. Не поспішайте, їда повинна займати не менше 15 хвилин.
  4. При надмірній вазіїжте малокалорійну їжу та влаштовуйте розвантажувальні дні (обов'язково після консультації з лікарем).
  5. Обов'язково снідайте.
  6. Їжте різноманітну їжурослинного та тваринного походження.

Режим харчування означає певний часприйому їжі, її розподіл протягом дня за калорійністю, набором продуктів та обсягом.

Старовинна індійська притча каже: “Бог при народженні кожної людини відміряє їй ту кількість їжі, яку вона має з'їсти. Той, хто зробить це занадто швидко – швидше помре, той, хто їсть помалу та повільно – той живе довго”.Кожному з нас рекомендується 4-х разове харчуванняза калорійністю – 30% на сніданок, 40% – на обід, 10% – на полудень, 20% – на вечерю.

Завдання: На столі кожної групи біле коло Уявіть, що коло символізує добовий раціонкалорій, запишіть, які продукти ви пропонуєте включати до раціону підлітка на:

1-ша група – сніданок.
2-я група – обід.
3-я група - полуденок.
4-я група – вечеря.

На виконання завдання: 5-6 хвилин.

Учні кожної групи виконують завдання, пропонують варіанти розбиття кола.

Вчитель:вивішує на дошці варіант і пропонує учням дійти невтішного висновку про вірність зроблених припущень.

Вчені інституту харчування РАМН, Вивчивши вплив їжі на працездатність мозку, зробили ряд важливих висновків. Діяльність клітин мозку можна стимулювати за допомогою їжі, причому найзвичайнішої! Головне знати, що є і в якому наборі. Для того, щоб людський мозок, цей найскладніший механізм, функціонував нормально, його клітинам, яких налічується понад сто мільярдів!), необхідно отримувати велику кількість енергії. Мозок, як відомо, забирає 20% усієї енергії, що отримується з їжею.

На вечерю, за 2 години до сну, рекомендуються молочні, фруктово-овочеві, круп'яні та інші страви, які не перевантажують роботу органів травлення. Виключаються гострі приправи, кава, какао, чай, шоколад та інші продукти, що збуджують нервову систему. Переїдання та голод погіршують сон.

Їжу краще починати із закусок (салат, вінегрет, сир, копчені ковбасита ін), що збуджують апетит. Їжу потрібно добре пережовувати. Погано пережована їжа посилює утворення слизу в шлунку, знижує кислотність та властивості, що перетравлюють шлунковий сік. Неприємні розмови, читання газет та інші відволікаючі моменти також гальмують секрецію органів травлення та погіршують апетит.

Їжте одночасно. Нерегулярний та безладний прийом їжі порушує роботу залоз органів травлення, погіршує засвоєння їжі та сприяє розвитку різних захворювань.

Переїдання викликає почуття тяжкості, сонливість, зниження працездатності. Тривале переїдання призводить до ожиріння та ранньої старості.

У кожного з нас є вади у здоров'ї. Треба вчитися їх бачити і позбавлятися їх. Потрібно навчитися чути себе, розуміння самого себе – процес не тільки цікавий, але й щастя, що дарує.

Висновок.

Складання синквейну на тему "Здоров'я".

Правила написання синквейну

Синквейн - це "вірш", що складається з п'яти рядків, в якому автор висловлює своє ставлення до проблеми:

1-й рядок – одне ключове слово, що визначає зміст синквейну;
2-й рядок – два прикметники, що характеризують ключове слово;
3-й рядок – три дієслова, що показують дії поняття;
4-й рядок – коротка пропозиція, в якій відображено авторське ставлення до поняття;
5-й рядок – резюме: одне слово, зазвичай іменник, через яке людина висловлює свої почуття та асоціації, пов'язані з поняттям.

На закінчення класної години я хочу звернути вашу увагу на малюнок “ЗОЖ”.

Листя цього дерева – дні життя. Кожен лист буде свіжим і зеленим, якщо підтримувати крону будуть рівноцінні гілки: "Я можу, я хочу, я повинен". Ці гілки підтримують стовбур “ЗОЖ”, що живиться корінням, що становить основу здорового способу життя:

  • правильне дихання;
  • правильне раціональне харчування;
  • рухова активність;
  • позитивні емоції;
  • загартовування;
  • любов до природи та її збереження;
  • попередження формування згубних навичок.

Мені дуже хочеться, щоб ви по-новому подивилися на себе, свій організм, який настільки досконалий і унікальний, щоб ще більше цінували дорогоцінний дар життя та вели здоровий спосіб життя.

(На завершення класної години кожному учневі вручається яблуко на листку, якого написано правила правильного харчування.)

Задум:діти розшифровують тему заняття і з прикладу гри «Сліпий і поводир» переконуються у цінності здоров'я та необхідності дбайливого ставлення щодо нього. «Викриваються» вороги здоров'я, одним із яких є застуда. Вчитель розповідає про те, як уникнути застуди, і користь зарядки. Діти складають «віршата» на цю тему, Відгадують загадки про спортивний інвентар, а також розповідають про те, що вони роблять для зміцнення свого здоров'я.

Заняття розраховане на учнів 1-2 класів.

Хід заняття

Вчитель.Діти, пропоную вам самим розшифрувати тему сьогоднішньої бесіди:

(«Будь здоровий» - читається стовпцями.)

Ми вимовляємо цю фразу, коли бажаємо здоров'я, адже здоров'я – це найцінніше, що має людина. Воно дорожче за будь-яке багатство, тому що його не купиш ні за які гроші ні в аптеці, ні в найшикарнішому магазині. Здоров'я треба берегти та зміцнювати з дитинства, адже його дуже легко втратити, а повернути складно, часом навіть неможливо.

Давайте на прикладі гри розглянемо, як важко і некомфортно почувається людина, яка втратила з якоїсь причини зір.

Гра «Сліпий і поводир».

Умови гри. Вибираються два гравці. «Сліпому» зав'язують очі та пропонують пройти у класі між рядами. А допомагатиме йому «поводир», який на відстані підказує напрямок руху. Наприкінці гри дитини, яка грала роль сліпої, просять розповісти, що вона відчувала під час руху із заплющеними очима.

Вчитель. Звичайно, ми розглянули рідкісний та важкий випадоквтрати здоров'я. Але найчастіше наше здоров'я підточують і розхитують, на перший погляд, не такі страшні причини. Але саме вони є підступними ворогами здоров'я, бо здаються нам звичними і тому не дуже небезпечними. Давайте спробуємо виявити з довгого списку перерахованих понять «ворогів» і «друзів» здоров'я і таким чином викрити його недругів:

Свіже повітря;

Куріння;

Загартовування;

Міцний сон;

Вживання великої кількостісолодощів;

Гарний настрій;

Погана екологія;

Рух;

Наркотики;

Тривалий перегляд телепередач;

Заряджання;

Протяги;

Правильне харчування;

Алкоголь;

Заздрість;

Часті застуди.

Про такого «ворога» людини, як застуда, мені хочеться розповісти вам особливо, адже кожен із вас знайомий з нею. Застуда може викликати різні серйозні захворювання, зокрема, грип Лікарі вважають, що кожне захворювання на грип скорочує наше життя на один рік. А всьому виною застуда, така звична і тому підступна!

Для того, щоб рідше застуджуватися, потрібно дотримуватися наступних порад:

Через небезпеку заразитися не обіймайте і не цілуйте хворих на застуду. Вона так заразна, що вже через кілька годин ви самі можете відчути нездужання.

Намагайтеся не переохолоджуватися. Після бігу одяг стає мокрим від поту, і від цього переохолодження ще небезпечніше. Необхідно терміново піти додому переодягтися.

Бійтеся протягів! Коли вітер і холод охоплюють все тіло, це не так небезпечно, як якщо на протягу продує якусь одну частину тіла.

Завжди одягайтесь за погодою. У цьому питанні покладайтеся на поради дорослих.

Гартуйте! Пам'ятайте, що свіже повітря, сонце, вітер та вода – ваші помічники. Обтирайтесь мокрим рушником, приймайте контрастний душВлітку купайтеся в річці, засмагайте, ходіть босоніж по траві, робіть зарядку на свіжому повітрі. Пам'ятайте:

Міцним стати не можна миттєво.

Гартуйте поступово.

І. Семенова

І ще кілька слів про зарядку. Є мудра приказка: «У здоровому тілі – здоровий дух». Так кажуть, коли хочуть наголосити, що тільки фізично здорова людина має високий заряд енергії, бадьорості. І одним із джерел бадьорості є зарядка. Вона так і називається - "за-ряд-ка", тому що заряджає нас енергією і гарним настроємна весь день, допомагаючи організму прокинутися та активно включитися у роботу.

Ні мороз мені не страшний, ні спека.

Дивуються навіть лікарі,

Чому я не хворію,

Чому я здоровіший

Усіх хлопців із нашого двору.

Тому що вранці рано

Тому що водою з-під крана

Обливаюсь я щодня.

Я справи вибираю важче,

Я завдання вирішую складніше,

Я всюди встигаю,

Я втоми не знаю,

І звучить моя пісня веселіше,

Тому що вранці рано

Займатися мені гімнастикою не ліньки,

Тому що водою з-під крана

Обливаюсь я щодня.

М. Львівський. Пісенька про зарядку

Вчитель.Хлопці, хто з вас робить зарядку щодня? Як ви почуваєтеся після зарядки? (Відповіді дітей.)

А тепер давайте займемося твором «стихають» на тему здоров'я.

Їм-ім-ім, на зарядку ми... (біжимо).

Ам-ам-ам, люблю пробіжки... (вранці).

Лю-лю-лю, фізкультуру я... (люблю).

Чу-чу-чу, з гори на санчатах я... (Лікую).

Ем-ем-ем, овочі та фрукти... (єм).

Уш-уш-уш, найкращий другмій – це... (душ).

Рю-рю-рю, я, звичайно, не... (курю).

Ать-ать-ать, люблю на сонці... (загоряти).

Так-так-так, не хворійте... (ніколи).

Вчитель. Пропоную вашій увазі загадки. Відгадавши їх, подумайте та скажіть, чому я обрала саме такі загадки. ( Спортивний інвентардопомагає нам стати сильними, міцними, витривалими.)

Дочекалися зими друзі.

Річкою біжать, ковзаючи.

Лід зрізають, як ножі.

Виконуючи віражі. (Коники.)

Дві курносі подружки

Не відстали один від одного.

Обидві по снігу біжать,

Обидві пісеньки співають,

Обидві стрічки на снігу

Залишають на бігу. (Лижі.)

Приходжу я до силач.

Розкажіть ось про що:

Як ви стали силачом?

Усміхнувся він у відповідь:

Дуже просто. Багато років

Щодня, вставши з ліжка,

Піднімаю я... (Гантелі).

Наче вітер, вниз з вершини

Мчать швидкі машини:

У кожній - маленький водій,

Підкорювач снігових гір. (Санки.)

У нього повітря надувають

І його ногою штурхають. (Футбольний м'яч)

Ось так диво-чудеса:

Піді мною два колеса,

Я ногами їх верчу

І качу, качу, качу... (Велосипед.)

Вчитель.А що ви робите для того, щоби бути здоровими? (Оздоровлюють фізкультхвилинки, зарядка, ігри на свіжому повітрі, відвідування уроків фізкультури тощо).

Продовжіть, будь ласка, фразу: "Сьогодні я зрозумів...".



Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую, за Ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не був врахований.
Дякую. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!